14:27 15/09/2025Վիճաբանություն և դանակահարություն՝ բուհից քիչ հեռու. Ոստիկանություն է տեղափոխվել 15 մարդԱյսօր դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանի կենտրոնում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 11:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանությունում, Երևանի քրեական...
14:21 15/09/2025Օտարերկրացու տնից գողություն կատարած երիտասարդը ձերբակալվել էԲնակարանային գողության վերաբերյալ հաղորդումը ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել էր հուլիսի 29-ին.
13:20 15/09/2025443 մարդ մեքենան վարել է խմած ու առանց վարորդական վկայականիՍեպտեմբերի 8-ից 15-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5348 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 170...
10:24 14/09/2025Սիմոն Բաբայանը վերընտրվել է փաստաբանների պալատի նախագահԸնդհանուր ժողովին մասնակցել է 1411 փաստաբան
23:11 13/09/2025Խոշոր վթար Երևան-Գյումրի ճանապարհին. Կան բազմաթիվ վիրավորներԱյսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 19։45-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 60 կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի «Թալինի վիշկա»-ի մոտ բախվել են 2...
22:19 13/09/2025Ապօրինի ներգաղթի մեղադրանքով հետախուզվողին կալանավորել ենՔրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության և Արմավիրի մարզային վարչության ծառայողների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում սեպտեմբերի 11-ին Վաղարշապատ համայնքում...
21:25 13/09/2025Ավտովթար Աբովյանում. Կան վիրավորներՍեպտեմբերի 12-ին ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 21։10-ի սահմաններում «Hyundai Elantra» մակնիշի ավտոմեքենան Աբովյան քաղաքում՝ Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու դիմաց, դուրս է եկել երթևեկելի...
20:24 13/09/2025Արմավիրի բաժնի ծառայողները տնամերձ հողամասում շուրջ 1 կգ 400 գրամ կանեփ են հայտնաբերելՀամայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Սարդարպատ գյուղի բնակիչ 61-ամյա տղամարդը տնամերձ հողամասում կանեփ է աճեցնում և պահում է թմրանյութ։...
20:20 13/09/2025Չեմ թողնի, որ Քըրքի ժառանգությունը մահանա. Սպանությունից հետո խոսել է Չարլիի այրինԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կուսակից Չարլի Քըրքի դաժան սպանությունից հետո առաջին անգամ ելույթ է ունեցել նրա այրին։ «Ես չեմ թողնի, որ Քըրքի ժառանգությունը մահանա։ Նրա ձայնը պետք է մնա։ Այս այրու ճիչը...
18:58 13/09/2025Կալանավորվել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարարըԿալանավորվել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեն։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու» գործակալությունը։ Նախկին պաշտոնյան մեղադրվում է կոռուպցիոն հանցագործությունների մեջ:...
17:05 13/09/2025Նաիրիտ ենթակայանում մահացած երիտասարդն արցախցի էԴժբախտ պատահարի հետևանքով 23 տարեկան հասակում կյանքից վաղաժամ հեռացել է Պարույր Հովսեփյանը: «Պարույրը Արցախից էր, ընտանիքով 2023թ.
16:47 13/09/2025Երևանում ԱՄՆ դեսպանության մոտ հարգանքի տուրք կմատուցեն«Ոչ ոք չպետք է զրկվի կյանքից, ազատությունից կամ ենթարկվի հալածանքների միայն այն պատճառով, որ արտահայտում է իր կարծիքը կամ տարածում քաղաքական գաղափարներ։ Այս համոզմունքը կրող մարդիկ չեն կարող անտարբեր...
14:50 13/09/2025Զեղծարարությունների զոհ առավել շատ դարձել են ID բանկի, Ինեկոբանկի, Արդշինբանկի հաճախորդներըԲանկային զեղծարարության զոհ դարձած քաղաքացիների վարկերը սառեցվել են։
13:29 13/09/2025Վարորդական իրավունքի վկայական չունեցող վարորդը վրաերթի է ենթարկել մորն ու նրա 3-ամյա աղջնակինԱյսօր վարերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 11։00-ի սահմաններում Արարատ գյուղում Արարատի մարզի բնակիչ 24-ամյա Էրիկ Փ․-ն իր վարած «ՎԱԶ 21099» մակնիշի ավտոմեքենայով...
12:23 13/09/2025Թրամփը խոստացել է հետաքննել Սորոսի գործունեությունըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News-ին տված հարցազրույցում խոստացել է հետաքննություն անցկացնել հունգարա-ամերիկացի ֆինանսիստ և միլիարդատեր Ջորջ Սորոսի դեմ՝ ամերիկյան քաղաքներում տեղի ունեցող բողոքի...
18:33 12/09/2025Հացիկ գյուղի բնակչի տանը հայտնաբերվել են մարիխուանա և զինամթերքՀամայնքային ոստիկանության Ախուրյանի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Հացիկ գյուղի բնակիչ 40-ամյա տղամարդը տանն ապօրինի պահում է թմրանյութ և զինամթերք: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ...
17:45 12/09/2025«Սուրբ Աստվածամայր» բկ-ի շտապօգնության պարկից 2 անձ է ձերբակալվելՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն սեպտեմբեր 10-ին հաղորդում է ստացվել, որ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության պարկում զինված անձ կա։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ...
17:35 12/09/2025Չարլի Քըրքի սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալված է. հայտարարել է ԹրամփըԱՄՆ Նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է՝ վստահ է, որ Չարլի Քըրքի սպանության գործով կասկածյալը կալանավորված է։ Այս մասին գրում է CNN-ը։ Լրատվամիջոցի աղբյուրների հաղորդմամբ, մեկ անձ ձերբակալվել է և...
16:03 12/09/2025Իշխանությունը յուրացնելու նախապատրաստության համար քաղաքացուն կալանավորել ենՔԿ-ում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել մեկ անձի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով (սպանությունը՝ այլ անձանց կյանքի համար...
15:31 12/09/2025Կապանում թևնոցի գողը հայրն էրՍեպտեմբերի 9-ի ուշ երեկոյան Կապանի բնակիչ մի երիտասարդ Համայքային ոստիկանության Կապանի բաժնում տվել է հաղորդում, որ վերջին չորս օրվա ընթացքում իրենց տան ննջասենյակից գողացել են մահճակալի ներքնակի տակ...

18:08 11/11/2022Полиция жестко подавила акцию протеста в Баку: в первые же минуты были задержаны несколько десятков человекСегодня в центре Баку полиция жестко подавила массовую акцию протеста, организованную партией Народного фронта Азербайджана.
14:54 11/11/2022Полиция Армении обещает денежное вознаграждение за информацию по делу убийства женщины и её детей в ПемзашенеПо делу убийств в селе Пемзашен Ширакской области Армении правоохранительные органы рассчитывают на содействие граждан и обещают денежное вознаграждение.
09:55 11/11/2022Kyodo: глава Минюста Японии уйдет в отставку после скандальных заявлений о смертной казниПозже в парламенте он сказал, что отзывает свое высказывание, отказавшись при этом покидать свой пост.
19:44 10/11/2022СК Армении: По факту ранения военнослужащего в результате выстрела противника возбуждено уголовное делоВ пятом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении инициировано уголовное производство по факту ранения военнослужащего срочной службы,...
18:51 10/11/2022В Германии могут привлечь к ответственности тех, кто отрицает факт Геноцида армянВ Германии темой обсуждения стал вопрос криминализации отрицания Геноцида и военных преступлений. По словам юристов, к ответственности могут быть привлечены также те, кто будет отрицать факт Геноцида...
18:30 10/11/2022Задержан владелец сгоревшего в Костроме клуба Ихтияр МирзоевВ региональном управлении СК РФ подтвердили задержание Мирзоева.
15:52 10/11/2022В московском аэропорту Домодедово произошло ограбление со стрельбойОграбление со стрельбой произошло в аэропорту Домодедово. Об этом сообщает источник РЕН ТВ. Собеседник, знакомый с ситуацией, сообщил, что преступники открыли огонь по машине Lexus, после чего...
15:35 10/11/2022Свидетель по делу Сержа Саргсяна на этот раз пришел в суд, но с одним «но»…Судебное заседание вновь было отложено. Следующее заседание состоится 24 ноября.
15:10 10/11/2022Что сфотографировал Арман Татоян из окна Шурнухской школы?В селе Шурнух Сюникской области Армении азербайджанцы произвели изменения в своих незаконных размещениях и укрепились еще больше.
14:24 10/11/2022Татоян: После 13-14 сентября азербайджанцы угнали 7 принадлежащих нашим гражданам автомобилей, до 6000 голов овец«Альтернативная дорога из Гориса в Воротан, Бардзраван, Шурнух находится под прямым прицелом Азербайджана, и нужно не восхвалять эту дорогу и говорить о безопасности Сюника, а предпринимать шаги в...
13:28 10/11/2022Татоян: 2700 га территории общины Капан Сюникской области Армении находятся под азербайджанской оккупациейВ результате незаконных дислокаций ВС Азербайджана мишенью оказались села Неркин Хэнд и Срашен Капана полностью, дома жителей, пастбища, пашни, дорога.
11:22 10/11/2022Арман Татоян: Азербайджанцы вовсе не собираются уходить также с оккупированных ими территорий«Наши работы по установлению фактов четко демонстрируют, что Армения в настоящее время сталкивается с серьезнейшими проблемами безопасности – из-за азербайджанских вторжений, а также их присутствия...
20:14 09/11/2022Забастовка в Афинах: полицейских забросали бутылками с зажигательной смесьюАнархисты забросали в среду полицейских бутылками с зажигательной смесью у памятника Неизвестному Солдату у стен парламента Греции, сообщает корреспондент ТАСС.
19:03 09/11/2022По факту трагического происшествия в Пемзашене инициировано уголовное производство по признакам убийстваВ селе Пемзашен Ширакской области Армении при внешнем осмотре на телах женщины и двух детей в возрасте 8 и 11 лет обнаружены колото-резаные раны.
17:34 09/11/2022В селе Пемзашен обнаружены тела женщины и двоих детейВ селе Пемзашен Ширакской области Армении обнаружены тела женщины и двоих детей. Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Полиции Армении, днем 9 ноября поступил сигнал о том, что жительница села не...
17:27 09/11/2022В аэропорту США в багаже нашли пистолет, спрятанный в курицеСлужба безопасности аэропорта во Флориде при досмотре багажа обнаружила пистолет, спрятанный в тушке курицы, рассказали в ведомстве.
15:36 09/11/2022Вардан Погосян: Власти Армении «умыли руки» от права народа Арцаха на самоопределение«Когда сегодняшние власти опускают планку и исходят из того, что в территориальную целостность Азербайджана включают также суверенитет над территорией Арцаха, то это значит, что они напрямую...
17:36 08/11/2022Посещающие Шуши становятся соучастниками депортации людей и легитимируют оккупацию города – Омбудсмен АрцахаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян пишет: «В результате войны, развязанной против народа Арцаха осенью 2020 года, Азербайджан...
17:27 08/11/2022Арамазд Кивирян: У нас нет судебной системы, у нас всего лишь несколько судей, которые и работают«Сегодня в Армении судьи вышли за рамки своих прямых функций – осуществления правосудия, в 90-95% случаев они заняты выполнением исключительно вопросов технического характера», – заявил сегодня, 8...
16:53 08/11/2022Анаит Манасян – заместитель генпрокурора АрменииПриказом генерального прокурора Армении Анны Вардапетян, кандидат юридических наук, доцент Анаит Манасян назначена заместителем генпрокурора.