14:27 15/09/2025Վիճաբանություն և դանակահարություն՝ բուհից քիչ հեռու. Ոստիկանություն է տեղափոխվել 15 մարդԱյսօր դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանի կենտրոնում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 11:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանությունում, Երևանի քրեական...
14:21 15/09/2025Օտարերկրացու տնից գողություն կատարած երիտասարդը ձերբակալվել էԲնակարանային գողության վերաբերյալ հաղորդումը ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել էր հուլիսի 29-ին.
13:20 15/09/2025443 մարդ մեքենան վարել է խմած ու առանց վարորդական վկայականիՍեպտեմբերի 8-ից 15-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5348 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 170...
10:24 14/09/2025Սիմոն Բաբայանը վերընտրվել է փաստաբանների պալատի նախագահԸնդհանուր ժողովին մասնակցել է 1411 փաստաբան
23:11 13/09/2025Խոշոր վթար Երևան-Գյումրի ճանապարհին. Կան բազմաթիվ վիրավորներԱյսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 19։45-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 60 կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի «Թալինի վիշկա»-ի մոտ բախվել են 2...
22:19 13/09/2025Ապօրինի ներգաղթի մեղադրանքով հետախուզվողին կալանավորել ենՔրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության և Արմավիրի մարզային վարչության ծառայողների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում սեպտեմբերի 11-ին Վաղարշապատ համայնքում...
21:25 13/09/2025Ավտովթար Աբովյանում. Կան վիրավորներՍեպտեմբերի 12-ին ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 21։10-ի սահմաններում «Hyundai Elantra» մակնիշի ավտոմեքենան Աբովյան քաղաքում՝ Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու դիմաց, դուրս է եկել երթևեկելի...
20:24 13/09/2025Արմավիրի բաժնի ծառայողները տնամերձ հողամասում շուրջ 1 կգ 400 գրամ կանեփ են հայտնաբերելՀամայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Սարդարպատ գյուղի բնակիչ 61-ամյա տղամարդը տնամերձ հողամասում կանեփ է աճեցնում և պահում է թմրանյութ։...
20:20 13/09/2025Չեմ թողնի, որ Քըրքի ժառանգությունը մահանա. Սպանությունից հետո խոսել է Չարլիի այրինԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կուսակից Չարլի Քըրքի դաժան սպանությունից հետո առաջին անգամ ելույթ է ունեցել նրա այրին։ «Ես չեմ թողնի, որ Քըրքի ժառանգությունը մահանա։ Նրա ձայնը պետք է մնա։ Այս այրու ճիչը...
18:58 13/09/2025Կալանավորվել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարարըԿալանավորվել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեն։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու» գործակալությունը։ Նախկին պաշտոնյան մեղադրվում է կոռուպցիոն հանցագործությունների մեջ:...
17:05 13/09/2025Նաիրիտ ենթակայանում մահացած երիտասարդն արցախցի էԴժբախտ պատահարի հետևանքով 23 տարեկան հասակում կյանքից վաղաժամ հեռացել է Պարույր Հովսեփյանը: «Պարույրը Արցախից էր, ընտանիքով 2023թ.
16:47 13/09/2025Երևանում ԱՄՆ դեսպանության մոտ հարգանքի տուրք կմատուցեն«Ոչ ոք չպետք է զրկվի կյանքից, ազատությունից կամ ենթարկվի հալածանքների միայն այն պատճառով, որ արտահայտում է իր կարծիքը կամ տարածում քաղաքական գաղափարներ։ Այս համոզմունքը կրող մարդիկ չեն կարող անտարբեր...
14:50 13/09/2025Զեղծարարությունների զոհ առավել շատ դարձել են ID բանկի, Ինեկոբանկի, Արդշինբանկի հաճախորդներըԲանկային զեղծարարության զոհ դարձած քաղաքացիների վարկերը սառեցվել են։
13:29 13/09/2025Վարորդական իրավունքի վկայական չունեցող վարորդը վրաերթի է ենթարկել մորն ու նրա 3-ամյա աղջնակինԱյսօր վարերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 11։00-ի սահմաններում Արարատ գյուղում Արարատի մարզի բնակիչ 24-ամյա Էրիկ Փ․-ն իր վարած «ՎԱԶ 21099» մակնիշի ավտոմեքենայով...
12:23 13/09/2025Թրամփը խոստացել է հետաքննել Սորոսի գործունեությունըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News-ին տված հարցազրույցում խոստացել է հետաքննություն անցկացնել հունգարա-ամերիկացի ֆինանսիստ և միլիարդատեր Ջորջ Սորոսի դեմ՝ ամերիկյան քաղաքներում տեղի ունեցող բողոքի...
18:33 12/09/2025Հացիկ գյուղի բնակչի տանը հայտնաբերվել են մարիխուանա և զինամթերքՀամայնքային ոստիկանության Ախուրյանի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Հացիկ գյուղի բնակիչ 40-ամյա տղամարդը տանն ապօրինի պահում է թմրանյութ և զինամթերք: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ...
17:45 12/09/2025«Սուրբ Աստվածամայր» բկ-ի շտապօգնության պարկից 2 անձ է ձերբակալվելՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն սեպտեմբեր 10-ին հաղորդում է ստացվել, որ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության պարկում զինված անձ կա։ Ոստիկանությունից հայտնում են, որ...
17:35 12/09/2025Չարլի Քըրքի սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալված է. հայտարարել է ԹրամփըԱՄՆ Նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է՝ վստահ է, որ Չարլի Քըրքի սպանության գործով կասկածյալը կալանավորված է։ Այս մասին գրում է CNN-ը։ Լրատվամիջոցի աղբյուրների հաղորդմամբ, մեկ անձ ձերբակալվել է և...
16:03 12/09/2025Իշխանությունը յուրացնելու նախապատրաստության համար քաղաքացուն կալանավորել ենՔԿ-ում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել մեկ անձի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետով (սպանությունը՝ այլ անձանց կյանքի համար...
15:31 12/09/2025Կապանում թևնոցի գողը հայրն էրՍեպտեմբերի 9-ի ուշ երեկոյան Կապանի բնակիչ մի երիտասարդ Համայքային ոստիկանության Կապանի բաժնում տվել է հաղորդում, որ վերջին չորս օրվա ընթացքում իրենց տան ննջասենյակից գողացել են մահճակալի ներքնակի տակ...

20:00 28/03/2020Artsakh president holds consultation with Police ahead of upcoming national electionsPresident Bako Sahakyan visited the Artsakh Republic Police on Saturday and convened a working consultation there, Information Department at the President’s Office reported.
17:02 28/03/2020Police charges 1889 people in Armenia with violating self-quarantine rulesAs of March 28, 1889 people in Armenia have been pressed with administrative charges for violating self-quarantine rules imposed to contain the coronavirus, according to figures from the Deputy...
15:09 27/03/2020Two female police officers promoted to department, division heads in ArmeniaTwo female police officers have been promoted to heads of police departments and divisions in Armenia by a decision of Police Chief Arman Sargsyan.
10:58 27/03/2020Armenia suspends Artsakh visits amid coronavirus outbreakArmenia is temporarily banning people from entering Artsakh as part of efforts to prevent the spread of the novel coronavirus in the country, the Armenian Police said in a statement on Thursday.
16:16 26/03/2020Thieves arrested for stealing stones from Notre-DameTwo thieves have been arrested by French police for stealing stones from Notre-Dame cathedral in Paris, The Art Newspaper reported, citing Le Parisien newspaper.
15:08 25/03/2020Armenian police urge citizens to follow commandant’s instructionsThe Police of Armenia urge citizens to follow the instructions of Commandant Tigran Avinyan. Armenia imposed a week-long nationwide lockdown on Tuesday in a bid to contain the spread of the novel...
18:21 23/03/2020Armenian judges will conduct online court hearings amid coronavirus crisisJudges across Armenia will have access to video conferencing equipment to conduct court proceedings online amid the coronavirus pandemic, the country’s Supreme Judicial Council reported on Monday.
13:36 23/03/2020Armenian parliament passes penalties for violation of state of emergency rulesThe Armenian National Assembly passed unanimously in the second and final reading on Monday a package of daft laws proposing amendments to the Criminal Code and Administrative Offences Code.
12:24 23/03/2020Armenian parliament discussing penalties for violation of isolation, self-isolation requirementsThe Armenian National Assembly is discussing a package of draft laws on amending the Criminal Code and Code on Administrative Offences at a special sitting on Monday.
18:54 20/03/2020NSS: Azerbaijani hackers attacked accounts of Armenian usersAs part of its works and preventive measures aimed at the spread of coronavirus, the National security service (NSS) of Armenia conducts daily monitoring of information platforms and social media.
14:59 19/03/2020Lawyer files defamation suit against Armenian PMFormer Deputy Justice Minister, well-known lawyer Aram Orbelyan has filed a defamation lawsuit against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
20:09 17/03/202019 social media users detained in Turkey over ‘provocative’ coronavirus postsTurkey has identified 93 suspects who have made “unfounded and provocative” postings on social media about the coronavirus outbreak and has detained 19 of them, Reuters reported, citing the Turkish...
14:55 16/03/2020Armenian TV station owner decries criminal prosecution against him as ‘groundless’“The ruling of the Criminal Court of Appeals made it clear that the charges levelled against me and my detention were fully illegal and groundless," Fifth Channel owner Armen Tavadyan told reporters...
19:20 11/03/2020The Court of Appeals to change the pre-trial detention for the owner of the Fifth ChannelThe Court of Appeals has approved on Wednesday the appeal of attorneys against the decision of the first instance court to remand the owner of the Fifth Channel Armen Tavadyan in custody.
20:15 10/03/2020Criminal case opened over Armenian serviceman’s killingArmenia’s Investigation Committee opened a criminal case in connection with the death of Armenian serviceman, on charges of murder out of ethnic, racial or religious hatred, or religious fanaticism,...
19:16 10/03/2020Armenian serviceman killed in Azerbaijani fireOn March 10, at around 15:30, serviceman of the Armenian Armed Forces identified as Zohrab Grigori Sianosyan (b.
14:29 10/03/2020Court hearing postponed as Kocharyan fails to attend it due to health issuesThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by Judge Anna Danibekyan, had to postpone a hearing in the case involving Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former...
11:45 10/03/2020Lawyer Ruben Melikyan reports violation by Pashinyan in constitutional referendum ‘Yes’ campaignLawyer Ruben Melikyan, who is leading the campaign for a “No” vote in Armenia’s constitutional referendum, promises to records all violations committed by representatives of the constitutional...
14:58 09/03/2020Armenia’s acting chief judicial enforcer steps downArmenia’s acting Chief Compulsory Enforcement Officer David Beginyan has today submitted resignation, the Compulsory Enforcement Service reported.
14:48 09/03/2020Turkish police use tear gas in Istanbul to disperse Women's Day crowdTurkish police used tear gas to disperse a few dozen women who were still in central Istanbul after trying to march on Sunday evening to celebrate International Women’s Day, Reuters reported.