12:54 12/09/2025«Սևան» ազգային պարկ»-ին վերադարձվեց Գեղարքունիքի մարզում գտնվող՝ 15.000 քմ մակերեսով հողամասըԳլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2025 թվականի հուլիսի 2-ի վճռով բավարարվել է Պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը:...
12:45 12/09/2025Կարմիր բերետավորի՝ լրագրողին հարվածելու գործը կքննվի ՉարենցավանումԼրագրող Մերի Մանուկյանին կարմիր բերետավոր Ա.Ազարյանի կողմից հարվածելու վերաբերյալ քրեական գործը («Քասախի գործը») հանձնվել է Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի դատարան և մակագրվել դատավոր Արմեն Վարոսյանին...
11:19 12/09/2025Դատարանում «ԱՆԻՖ»-ը հրաժարվել է «Փաստինֆո»-ի դեմ իր հայցից. Գործում մնաց մեկ պահանջատերԱվինյանն ու «Անիֆ»-ն ընդդեմ «ՓԱՍՏԻՆՖՈ» լրատվականի զրպարտության գործով նոր զարգացումներ են տեղի ունեցել։ Փաստաբան Սոս Հակոբյանը հիշեցնում է՝ ամիսներ առաջ վերաքննիչ դատարանը բեկանել էր հօգուտ...
10:28 12/09/2025Գողացել են ԱԺ պատգամավորի մեքենայի հայելիներըԳողացել են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Ագնեսա Խամոյանի մեքենայի հայելիները։ Այս մասին օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչն ահազանգել է ֆեյսբուքյան իր էջում ու լուսանկար հրապարակել։ «Հայաստան։ Մեր...
10:24 12/09/2025Շնորհակալ եմ, որ տղայիս վրա բռնաբարության փորձ կատարելու հոդված չդրեցին. ՂուկասյանՍպասելի էր դատարանի որոշումը, բա օդի մեջ ստից էսքան բան արեցին, մի բան պիտի տային: Այս մասին 24News-ի հետ զրույցում ասել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ անդրադառնալով դատարանի կողմից որդուն`...
10:21 12/09/2025Գյումրու քաղաքապետի որդու նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքըԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդու՝ Սպարտակ Ղուկասյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է տնային կալանքը։ «ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված...
09:43 12/09/2025Բարեփոխումը եղավ միայն Արմեն Դանիելյանի կյանքում. Իրավապաշտպան«Այսօր Վճռաբեկ դատարանի դատավոր ընտրված Արմեն Դանիելյանը Վերաքննիչ դատարանի այն դատավորներից մեկն է, որը Մատաղիսի գործով 3 անմեղ զինծառայողներին 2006թ․ դատապարտեց ցմահ ազատազրկման։ Սա կենսագրություն...
22:15 11/09/2025Երևանում թալանել են Արագած Ախոյանի եղբոր՝ «Սպիտակ տնակ» ՍՊԸ- հիմնադրի տունըՎնասի չափը պարզվում է, սակայն ըստ նախնական տեղեկությունների՝ այն անցնում է 100 հազար դոլարը
21:36 11/09/2025ՀԴԲ-ն հրապարակել է Քըրքի սպшնությանը ենթադրյալ մասնակցած տղամարդու լուսանկարըԼուսանկարներում պատկերված է մուգ գլխարկով և արևային ակնոցներով տղամարդ
20:54 11/09/2025Դուք, ձեր քննչականի պետը, ձեր գլխավոր դատախազը ստախոսներ եք, մնացածը` շուտով․ ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Այսօր ԱԺ-ում էլի ակտիվացել էին տեղեկատվական ահաբեկիչները, հին ստերն էին բերում, արդեն բացահայտված կեղծիքներին նոր մեկնաբանություններ էին տալիս, մեկն էլ միտք...
20:43 11/09/2025Ստեփան Սամվելյանի կյանքն իրական վտանգի տակ է․ ՓոստանջյանՍտեփան Սամվելյանի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանը գրում է․ «Այսօր՝ 2025 թվականի սեպտեմբերի 11-ին, ժամը 16:30-ին, Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Շենգավիթ նստավայրում...
19:00 11/09/2025Ֆլեշի Արմեն Հարությունյանի նկատմամբ ընտրված խափանշան միջոց՝ վարչական հսկողությունը վերացվեց․ փաստաբանՓաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը գրում է․ ««ԱՐՄ ՊԵՏՐՈԼ» ՍՊԸ-ի տնօրեն, հայտնի «Ֆլեշի» Արմեն Հարությունյանի նկատմամբ ընտրված խափանշան միջոց՝ վարչական հսկողությունը վերացվեց։ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի...
18:12 11/09/2025Թուրքիայում կգործի ամուսնալուծված կանանց 300-օրյա ամուսնության արգելքըԹուրքիայի Սահմանադրական դատարանը մերժել է թուրքական քաղաքացիական օրենսգրքի 132-րդ հոդվածի բեկանման պահանջը, որը սահմանում է, որ ամուսնալուծված կանայք 300 օր չեն կարող նորից ամուսնանալ: Դատարանը...
18:05 11/09/2025Ձերբակալվել է Վրաստանի նախկին պաշտպանության նախարարըՎրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել է Ջուանշեր Բուրճուլաձեին։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարվել է գերատեսչությունում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ։ «Դատարանի որոշման...
17:19 11/09/2025Փաստաբաները միմյանց ավետիս են տալիս՝ Դանիելյանի պաշտոնի բարձրացման առթիվՎերաքննիչ դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանն այսօր ԱԺ-ում ՔՊ պատգամավորների կողմից ընտրվեց Վճռաբեկ դատարանի դատավոր։ Այս դատավորի առաջխաղացումը իրարանցում է առաջացրել փաստաբանների շրջանում։ Արմեն...
16:05 11/09/2025Ոնց որ թուրքական շպիոն. 10 մեքենայով շրջափակել են երեխեն գիրկը. Վարդան Ղուկասյանը՝ որդու ձերբակալության մասինՀայաստանում իշխանությունը վերածվել է կամայականության և ահաբեկման գործիքի
15:59 11/09/2025Արմեն Դանիելյանն ընտրվեց Վճռաբեկ դատարանի դատավորԲարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թափուր տեղում ընտրելու համար առաջարկել է Լուսինե Աբգարյանի, Արմեն Դանիելյանի և Նելլի Բաղդասարյանի թեկնածությունները: Ազգային...
15:39 11/09/2025Եթե հարց ունեք հոր հետ, ընտանիք ինչի՞ եք մտնում, գետինը մտնեք. Վարդան Ղուկասյան«Փաստաբանները մեղադրական եզրակացություն են վերցրել։ Մեջը գրած է, որ 24 քմ խիբարի համար, իրենք իրենց համար կազմել են, որ դա ընդամնեը 90 հազար դրամ է, չորս երեխայի հորը բռնում կալանավորում...
15:10 11/09/2025Կալանավորվածն իր վարտիքում 5 հեռախոս էր թաքցրելԱրդարադատության նախարարության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները սեպտեմբերի 10-ին՝ ժամը 20։00-ի սահմաններում, խուզարկության են ենթարկել ՆԳՆ ոստիկանության ՀՈԳՎ Նոյեմբերյանի բաժնի...
14:17 11/09/2025Սա իշխանական տեռոր է հայ ժողովրդի նկատմամբ. Արսեն Բաբայանը՝ Ղուկասյանի որդու ձերբակալության մասինԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդուն ձերբակալել են իր 1,5 տարեկան երեխայի աչքի առաջ: Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է՝ իր համար ակնհայտ է, որ այս գործողության նպատակը նորից ընտանիքին ճնշելն է:...

15:55 08/11/2022Манвел Васильев-Айрумян: что привело его в Ереван несколько недель назад и как он планирует поддержать Армению3 сентября в гостинице «Ереван Опера Сьют» состоялась встреча-дискуссия, на которой главный спикер, адвокат Манвел Васильев-Айрумян представил возможности и существующие процедуры получения визы США...
15:42 08/11/2022Арам Орбелян: В Армении у нас есть серьезнейшая проблема с обеспечением независимости судей«Очень сожалею, что сегодня судьи обсуждают не необходимость использования средств госбюджета на увеличение числа судей, а думают над тем, как быть, чтобы не тратить средств на решение этой...
15:25 08/11/2022Адвокат допустил наличие у Саакашвили туберкулеза, деменции и десятков других болезнейАдвокат экс-президента Грузии Михаила Саакашвили Шалва Хачапуридзе не исключил, что у его подопечного могут подтвердиться свыше трех десятков болезней, включая деменцию и туберкулез, сообщает РИА...
15:12 08/11/2022Генпрокуратура Армении представила подробности уголовного дела в отношении бывшего ректора ЕГМУГенпрокуратура Армении обнародовала информацию касательно уголовного преследования, возбужденного в отношении бывшего ректора Ереванского государственного медицинского университета преподавателя...
14:30 08/11/2022«Ничего не видел, не слышал»: судья Артур Степанян«Могу сказать только по моей части, я ничем не скован, не чувствую никакого давления», – заявил в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении судья суда общей юрисдикции первой инстанции...
14:13 08/11/2022Немецкие СМИ: В Германии с яхты «сестры Усманова» изъяли 30 картинВ пресс-службе Усманова сообщили, что картины, другие арт-объекты, а также сама яхта не принадлежат бизнесмену.
13:58 08/11/2022Заявки на получение и прекращение гражданства Армении будут подаваться онлайнЗаявители, поставленные в очередь с данными других лиц, обслуживаться не будут.
13:36 08/11/2022В Москве женщина выбросила ребенка с 11-го этажаВрачи борются за жизнь девочки. Женщина тоже госпитализирована, сообщала ранее прокуратура.
13:29 08/11/2022В отношении извозчика из Гюмри возбуждено уголовное производствоВ отношении гражданина, который проводил туристические прогулки по центру Гюмри на повозке, инициировано уголовное производство.
13:13 08/11/2022Ирина Давтян: Обсуждается вопрос пребывания граждан стран ЕАЭС в Армении дольше 180 дней без трудового договораОна отметила, что для мигрантов из стран ЕАЭС не нужны какие-либо документы по разрешению на работу, они и члены их семей могут находиться в РА всего лишь на основании трудового договора.
20:08 07/11/2022Рубен Меликян: На основании доноса Тиграна Егоряна сегодня в полдень я был приглашен на допрос в следственный отделБывший Защитник прав человека Арцаха, правозащитник Рубен Меликян пишет: «С большой радостью сообщаю, что на основании доноса Тиграна Егоряна, считающего себя юристом, сегодня в полдень я был...
19:57 07/11/2022В результате ДТП в общине Шош скончался пассажирСледственный комитет Арцаха ведет проверку.
16:00 07/11/2022В Иране заявили, что теракт в Ширазе был подготовлен гражданином АзербайджанаВсе они являются гражданами Азербайджана, Таджикистана и Афганистана.
13:07 07/11/2022Автобус с нелегальными мигрантами попал в ДТП в Турции: есть погибшиеАвтобус, перевозивший нелегальных мигрантов, попал в аварию в понедельник в центральной Турции, сообщает ТАСС со ссылкой на телеканал TRT.
13:01 07/11/2022Hetq: Наложен арест на принадлежащее по праву собственности ООО «Грзо Плаза» здание бизнес-центра «Сил Плаза»Издание Hetq пишет: «Генеральная прокуратура Армении в судебном порядке оспаривает законность приватизации расположенного в центре Еревана бизнес-центра “Сил Плаза”.
11:24 07/11/2022За минувшие 3 дня в Армении зарегистрировано 49 ДТП: 5 человек погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 4 по 7 ноября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 111 случаев преступлений, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
17:54 05/11/2022Подозреваемый в поджоге клуба в Костроме признал свою вину«Он пояснил, что причиной стал конфликт в клубе», – сказал собеседник агентства.
15:17 05/11/2022Сбитая в Ереване женщина скончалась в больнице4 ноября в 01:20 водитель автомобиля марки Ford на улице Себастия в Ереване совершил наезд на женщину, которая с телесными повреждениями была доставлена в больницу.
12:24 04/11/2022Суд рассмотрит жалобу на решение об аресте Эрика Алексаняна в письменном порядке11 ноября будет обнародовано решение суда.
09:46 04/11/2022Бывшая домработница Безоса подала в суд на основателя AmazonАдвокат Безоса, назвал претензии домработницы абсурдными. По его словам, в распоряжении Уэдаа и ее подчиненных было несколько туалетов и комнат отдыха.