12:54 12/09/2025«Սևան» ազգային պարկ»-ին վերադարձվեց Գեղարքունիքի մարզում գտնվող՝ 15.000 քմ մակերեսով հողամասըԳլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2025 թվականի հուլիսի 2-ի վճռով բավարարվել է Պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը:...
12:45 12/09/2025Կարմիր բերետավորի՝ լրագրողին հարվածելու գործը կքննվի ՉարենցավանումԼրագրող Մերի Մանուկյանին կարմիր բերետավոր Ա.Ազարյանի կողմից հարվածելու վերաբերյալ քրեական գործը («Քասախի գործը») հանձնվել է Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի դատարան և մակագրվել դատավոր Արմեն Վարոսյանին...
11:19 12/09/2025Դատարանում «ԱՆԻՖ»-ը հրաժարվել է «Փաստինֆո»-ի դեմ իր հայցից. Գործում մնաց մեկ պահանջատերԱվինյանն ու «Անիֆ»-ն ընդդեմ «ՓԱՍՏԻՆՖՈ» լրատվականի զրպարտության գործով նոր զարգացումներ են տեղի ունեցել։ Փաստաբան Սոս Հակոբյանը հիշեցնում է՝ ամիսներ առաջ վերաքննիչ դատարանը բեկանել էր հօգուտ...
10:28 12/09/2025Գողացել են ԱԺ պատգամավորի մեքենայի հայելիներըԳողացել են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Ագնեսա Խամոյանի մեքենայի հայելիները։ Այս մասին օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչն ահազանգել է ֆեյսբուքյան իր էջում ու լուսանկար հրապարակել։ «Հայաստան։ Մեր...
10:24 12/09/2025Շնորհակալ եմ, որ տղայիս վրա բռնաբարության փորձ կատարելու հոդված չդրեցին. ՂուկասյանՍպասելի էր դատարանի որոշումը, բա օդի մեջ ստից էսքան բան արեցին, մի բան պիտի տային: Այս մասին 24News-ի հետ զրույցում ասել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ անդրադառնալով դատարանի կողմից որդուն`...
10:21 12/09/2025Գյումրու քաղաքապետի որդու նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել տնային կալանքըԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդու՝ Սպարտակ Ղուկասյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է տնային կալանքը։ «ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված...
09:43 12/09/2025Բարեփոխումը եղավ միայն Արմեն Դանիելյանի կյանքում. Իրավապաշտպան«Այսօր Վճռաբեկ դատարանի դատավոր ընտրված Արմեն Դանիելյանը Վերաքննիչ դատարանի այն դատավորներից մեկն է, որը Մատաղիսի գործով 3 անմեղ զինծառայողներին 2006թ․ դատապարտեց ցմահ ազատազրկման։ Սա կենսագրություն...
22:15 11/09/2025Երևանում թալանել են Արագած Ախոյանի եղբոր՝ «Սպիտակ տնակ» ՍՊԸ- հիմնադրի տունըՎնասի չափը պարզվում է, սակայն ըստ նախնական տեղեկությունների՝ այն անցնում է 100 հազար դոլարը
21:36 11/09/2025ՀԴԲ-ն հրապարակել է Քըրքի սպшնությանը ենթադրյալ մասնակցած տղամարդու լուսանկարըԼուսանկարներում պատկերված է մուգ գլխարկով և արևային ակնոցներով տղամարդ
20:54 11/09/2025Դուք, ձեր քննչականի պետը, ձեր գլխավոր դատախազը ստախոսներ եք, մնացածը` շուտով․ ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Այսօր ԱԺ-ում էլի ակտիվացել էին տեղեկատվական ահաբեկիչները, հին ստերն էին բերում, արդեն բացահայտված կեղծիքներին նոր մեկնաբանություններ էին տալիս, մեկն էլ միտք...
20:43 11/09/2025Ստեփան Սամվելյանի կյանքն իրական վտանգի տակ է․ ՓոստանջյանՍտեփան Սամվելյանի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանը գրում է․ «Այսօր՝ 2025 թվականի սեպտեմբերի 11-ին, ժամը 16:30-ին, Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Շենգավիթ նստավայրում...
19:00 11/09/2025Ֆլեշի Արմեն Հարությունյանի նկատմամբ ընտրված խափանշան միջոց՝ վարչական հսկողությունը վերացվեց․ փաստաբանՓաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը գրում է․ ««ԱՐՄ ՊԵՏՐՈԼ» ՍՊԸ-ի տնօրեն, հայտնի «Ֆլեշի» Արմեն Հարությունյանի նկատմամբ ընտրված խափանշան միջոց՝ վարչական հսկողությունը վերացվեց։ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի...
18:12 11/09/2025Թուրքիայում կգործի ամուսնալուծված կանանց 300-օրյա ամուսնության արգելքըԹուրքիայի Սահմանադրական դատարանը մերժել է թուրքական քաղաքացիական օրենսգրքի 132-րդ հոդվածի բեկանման պահանջը, որը սահմանում է, որ ամուսնալուծված կանայք 300 օր չեն կարող նորից ամուսնանալ: Դատարանը...
18:05 11/09/2025Ձերբակալվել է Վրաստանի նախկին պաշտպանության նախարարըՎրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել է Ջուանշեր Բուրճուլաձեին։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարվել է գերատեսչությունում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ։ «Դատարանի որոշման...
17:19 11/09/2025Փաստաբաները միմյանց ավետիս են տալիս՝ Դանիելյանի պաշտոնի բարձրացման առթիվՎերաքննիչ դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանն այսօր ԱԺ-ում ՔՊ պատգամավորների կողմից ընտրվեց Վճռաբեկ դատարանի դատավոր։ Այս դատավորի առաջխաղացումը իրարանցում է առաջացրել փաստաբանների շրջանում։ Արմեն...
16:05 11/09/2025Ոնց որ թուրքական շպիոն. 10 մեքենայով շրջափակել են երեխեն գիրկը. Վարդան Ղուկասյանը՝ որդու ձերբակալության մասինՀայաստանում իշխանությունը վերածվել է կամայականության և ահաբեկման գործիքի
15:59 11/09/2025Արմեն Դանիելյանն ընտրվեց Վճռաբեկ դատարանի դատավորԲարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թափուր տեղում ընտրելու համար առաջարկել է Լուսինե Աբգարյանի, Արմեն Դանիելյանի և Նելլի Բաղդասարյանի թեկնածությունները: Ազգային...
15:39 11/09/2025Եթե հարց ունեք հոր հետ, ընտանիք ինչի՞ եք մտնում, գետինը մտնեք. Վարդան Ղուկասյան«Փաստաբանները մեղադրական եզրակացություն են վերցրել։ Մեջը գրած է, որ 24 քմ խիբարի համար, իրենք իրենց համար կազմել են, որ դա ընդամնեը 90 հազար դրամ է, չորս երեխայի հորը բռնում կալանավորում...
15:10 11/09/2025Կալանավորվածն իր վարտիքում 5 հեռախոս էր թաքցրելԱրդարադատության նախարարության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները սեպտեմբերի 10-ին՝ ժամը 20։00-ի սահմաններում, խուզարկության են ենթարկել ՆԳՆ ոստիկանության ՀՈԳՎ Նոյեմբերյանի բաժնի...
14:17 11/09/2025Սա իշխանական տեռոր է հայ ժողովրդի նկատմամբ. Արսեն Բաբայանը՝ Ղուկասյանի որդու ձերբակալության մասինԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդուն ձերբակալել են իր 1,5 տարեկան երեխայի աչքի առաջ: Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է՝ իր համար ակնհայտ է, որ այս գործողության նպատակը նորից ընտանիքին ճնշելն է:...

14:41 09/03/2020People march in Armenia’s Gyumri to condemn violence against womenA group of people are marching though Armenia’s second largest city of Gyumri against violence targeting women.
13:54 09/03/2020Ex-Armenian MP Mihran Hakobyan summoned for questioningFormer Armenian lawmaker, co-founder of Quartet Media Mihran Hakobyan has been summoned to the Investigative Committee for questioning as a witness.
11:54 09/03/2020Lawyer Ruben Melikyan reports another violation in constitutional referendum ‘Yes’ campaignFormer Ombudsman of Artsakh, lawyer Ruben Melikyan, who is leading the campaign for a “No” vote in Armenia’s constitutional referendum, reported another violation in the constitutional referendum...
19:45 06/03/2020Judge examining Kocharyan’s case denies recusal motionJudge of Yerevan court of general jurisdiction Anna Danibekyan denied today the motion of defense team of Armenia’s second president Robert Kocharyan to recuse.
17:37 05/03/2020President of the Constitutional Court receives the delegation of OSCE/ODIHRThe President of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan received today the delegation of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR), Panorama.am learnt from the...
11:35 05/03/2020Hundreds of cops ‘attacked’ houses of Armenian ‘thief-in-law’, lawyers sayHundreds of police officers ‘attacked’ the homes belonging to Armenian thief-in-law Aram Vardanyan, better known by the nickname ‘Vestrechi Aper’ and his relatives on Wednesday night, his lawyers...
17:56 04/03/2020Constitutional Court accepts for consideration two bills on their constitutionalityThe Constitutional Court of Armenia has accepted for consideration two bills that had been earlier submitted by the president.
14:19 04/03/2020Armenian parliament unanimously passes soldier support billThe Armenian National Assembly unanimously passed a draft law on making amendments and supplements to the law on compensation of damage caused to servicemen's life or health during the defense of the...
12:17 04/03/2020Armenian parliament rejects energy bill at authors' proposalThe Armenian National Assembly started its sitting on Wednesday with lawmakers congratulating their colleague Soghomon Soghomonyan on his birthday.
10:46 04/03/2020Man holds pregnant wife, five children hostage in FranceA man has held his pregnant wife and five children hostage in his apartment in Troyes, France, Sputnik reported, citing BFM TV.
20:21 03/03/2020CoE Committee of Ministers to examine the implementation of two ECHR judgments concerning ArmeniaThe representatives of the 47 member States of the Council of Europe will meet between 3 to 5 March 2020 to examine the implementation of judgments of the European Court of Human Rights, in...
20:03 03/03/2020Police: 56 cases of crime detected over the past day in Armenia56 cases of crime were detected by officers of Police subdivision in the territory of Armenia from March 2 to March 3, 5 of which were earlier committed crimes.
14:56 03/03/2020Court delays consideration of motions to drop charges against Kocharyan, three other former top officialsThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, announced on Tuesday a decision on the motions to drop the criminal charges against former Armenian President Robert...
14:47 02/03/2020Lavrov tells Cavusoglu that situation around Sputnik Turkiye must be resolved swiftlyRussian Foreign Minister Sergey Lavrov has called for immediate measures to settle the situation around Sputnik Turkiye employees, the Russian Foreign Ministry said on Sunday after Lavrov’ telephone...
13:53 02/03/2020Reporter sues Armenian politician for offensive remarksReporter Taguhi Aslanyan has filed a lawsuit against Chairman of the Armenian Public Council Styopa Safaryan for offensive remarks.
18:28 29/02/2020Ex-president Kocharyan’s prosecution should be suspended due to violation of his presumption of innocence - lawyerThe criminal proceedings against Armenia’s former president Robert Kocharyan should be suspended, since the president’s presumption of innocence has been violated, one of the members of the former...
18:03 29/02/2020Former PMs ready to appear in court to submit personal guarantees for the ex-president - Levon KocharyanFormer Prime Ministers of Armenia who announced readiness to provide personal guarantees in court to change the detention measure for Armenia’s second President Robert Kocharyan, will not avoid...
20:21 27/02/2020Road safety rules to be taught at Armenian schoolsClasses on road safety and traffic rules will be introduced at Armenian primary schools, the Deputy Head of the Road Police of Armenia Arman Chilingaryan told on Thursday at the parliamentary...
11:58 27/02/2020Clashes in India's capital leave more than 30 deadViolent unrest in India’s capital of New Delhi has left at least 30 people dead, with more than 250 injured.
16:03 26/02/2020Yerevan court denies motion for prosecutor’s recusal from Serzh Sargsyan’s caseThe Yerevan Court of First Instance, presided over by Judge Vahe Misakyan, announced on Wednesday a decision on the motion filed by third President Serzh Sargsyan’s lawyer.