13:36 10/09/2025Արթուր Հովհաննիսյանը «տղամարդ է», բայց իսկական տղամարդը չի թաքնվում կնոջ ներողության հետևում. Արթուր ՉախոյանՆույնիսկ իր գործընկերոջ հրապարակային ներողությունից հետո նա մնաց լուռ
13:24 10/09/2025Քաղաքական գործերը մակագրվում են այն դատավորներին, որոնք հստակ քաղաքական հայացքներ են ունեցել. Գառնիկ Դանիելյանը՝ ԲԴԽ նախագահինԲԴԽ նախագահ Արթուր Աթաբեկյանը հայտարարեց, որ էլեկտրոնային մակագրման համակարգը գործում է, բայց լինում են խափանումներ, որոնք արագ վերացվում են
12:40 10/09/2025Խմբի անդամները 62 դրվագ գործողություններով կատարել են համակարգչային հափշտակությունՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված...
12:37 10/09/2025Դուք տե՞նց դատավոր եք, ինչպես Նիկոլ Փաշինյանն է ձևակերպել, թե՞ ոչ. Խամոյանը՝ Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թեկնածուին«Քաղաքական գործերով տնային կալանքը որպես խափանման միջոց, չի կիրառվում, մարդկանց տանում են կալանքի, իսկ իրական հանցագործներն ազատ ման են գալիս այլ խափանման միջոցներով, նոր հանցագործություններ...
12:14 10/09/2025Ցավոք, բազմաթիվ պատգամավորներ թիրախավորում են հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող մարդկանց. ՔՊ-ական պատգամավորի մտահոգությունըԵթե խոսում ենք կանանց հանդեպ խտրականության, սեռով պայմանավորված կարծրատիպերի վերարտադրության մասին, այս մասով ես անընդունելի եմ համարում
11:13 10/09/2025Ողբերգական վթար Արարատի մարզում. Վիրավորներից մեկը մահացել էԱյսօր առավոտյան՝ ժամը 07:30-ի սահմաններում Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 35 կմ հատվածում բախվել են «Mercedes» ու «Mitsubishi» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետևանքով 5 հոգի...
10:57 10/09/2025Սարում «Ուազ»-ով սպանության փորձի փաստով քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջոցով սպանության փորձ կատարելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը: Այս...
10:00 10/09/2025Սարավանում հրդեհի հետևանքով բուսական աշխարհին պատճառված վնասի փաստով հաղորդում է ներկայացրել ՔԿՎայոց ձորի մարզի Վայք համայնքի Սարավան բնակավայրի վարչական տարածքում բռնկված հրդեհի հետևանքով բուսական աշխարհին պատճառված վնասի փաստով ԲԸՏՄ-ն հաղորդում է ներկայացրել Քննչական կոմիտեն։ Այս մասին...
22:37 09/09/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպանները Վերաքննիչ բողոք են ներկայացրելՓաստաբանները պահանջում են բեկանել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի՝ օգոսոստոսի 15-ին կայացրած որոշումը և վերացնել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը
20:56 09/09/2025Բաքվում շարունակվել է Ռուբեն Վարդանյանի հերթական «դատական» ֆարսըԲաքվում շարունակվել է Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հերթական «դատական» ֆարսը։ Այսօր հարցաքննվել են «տուժողները»։ Հաջորդ նիստը նշանակվել է սեպտեմբերի 16-ին:
20:29 09/09/2025Վրաստանի մաքսային ծառայողները հայտնաբերել են թմրանյութի չհայտարարագրված 300 սրվակՎրաստանում Սարփիի մաքսային ծառայողները կանխել են չհայտարարագրված բժշկական/կոսմետիկ 300 սրվակ դեղամիջոցների ներմուծումը, հայտնել է Վրաստանի Եկամուտների ծառայությունը։ Չհայտարարագրված ապրանքների...
17:54 09/09/2025Էրմիտաժը ստուգումից հետո վերաբացվել էԷրմիտաժը շարունակում է գործել սովորականի պես և կրկին բաց է այցելուների համար: Ռոսգվարդիայի աշխատակիցները և թանգարանի անվտանգության ծառայությունը ստուգում են անցկացրել անվտանգության սպառնալիքի մասին...
16:52 09/09/2025Մեր տղաներին Բաքվի գերությունից բերելու համար բան չեք անում, բայց էս մեկն ամբողջությամբ ձեր ձեռքն է. Հայկ Մամիջանյան«Նախորդ տարվա տվյալներով ՀՀ-ում կա ավելի քան 2400 կալանավոր
15:45 09/09/2025Ի՞նչ ի նկատի ուներ Սամվել Կարապետյանը, երբ ասել է՝ սրանց մի լավ դաս կտաք. ՊաշտպանՍամվել Կարապետյանի գործով իրավապահները կոչ են դիտարկել նաև Կարապետյանի՝ ձերբակալությունից հետո տան բակում օգնականին ուղղված «սրանց մի լավ դաս կտաք» խոսքը։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
15:36 09/09/2025Քրեական դատավարության օրենսգիրքը եթե ոտքեր ունենար, կփախչեր. Սամվել Կարապետյանի պաշտպանՍամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված քրեական գործն ի սկզբանե եղել է ապօրինի, ինչի մասին մենք հենց առաջին օրվանից հայտարարել ենք։ Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Կարապետյանի պաշտպանական խմբի...
13:21 09/09/2025ՔՊ-ական կանայք ձկան պես լուռ են, երբ իրենց կողքին գտնվող կնոջն այլասերված բովանդակությամբ հայհոյանքներ են տալիս. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը, անդրադառնալով ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանի՝ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի հասցեին հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
12:41 09/09/2025Քննիչները չեն կարող որևէ հիմնավորում ու փաստարկ ներկայացնել, որ կոնկրետ այս գործողությունը կրում է օրինական, ոչ ուղղորդված բնույթ. Պաշտպան«Սամվել Կարապետյանի գործով առավել քան ակնհայտ է, որ քննչական մարմինների գործողությունները կրում են և՛ ուղղորդված, և՛ բացառապես ապօրինի բնույթ»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց Սամվել...
12:05 09/09/2025Սոմալիում, որտեղ կան պիրատներ, Ս. Կարապետյանի արած արտահայտության համար որևէ մեկը չէր ձերբակալվի. Պաշտպան«Մեր իրավապահ համակարգին բարություն է անհրաժեշտ։ Կարող է այս պահին շատ տրիվիալ հնչել, բայց ամենայն պատասխանատվությամբ եմ ասում, այսօր Հայաստանում առկա է դասական իմաստով իրավունքի...
11:47 09/09/2025Տնային կալանքում գտնվող անձին փորձել են սպանել. Փոխհրաձգության հետևանքով մեկ մարդ մահացել էԱյսօր՝ սեպտեմբերի 9-ին, կրակոցներ և սպանություն է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում, նույն...
11:43 09/09/2025Կադաստրի կոմիտեի պաշտոնյան կաշառք է ստացել կեղծ տվյալներով ինքնակամ շինությունների անխոչընդոտ գրանցումն ապահովելու համարՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի...

14:57 15/02/2020Activist Narek Samsonyan summoned to Special Investigative Service as accusedChairman of the Civil Consciousness NGO, activist Narek Samsonyan has been summoned to the Special Investigative Service (SIS) for questioning as an accused.
13:40 15/02/2020Criminal case launched into soldier’s death in ArtsakhThe Investigative Committee of Armenia is probing the death of a contract soldier of the Artsakh Defense Army.
18:38 14/02/2020PAP will not participate in the referendum on constitutional changesArmenia’s second largest parliamentary force Prosperous Armenia Party (PAP) will not participate in the referendum on constitution changes slated for April 5.
19:19 13/02/2020152 attempts of violation of border regime prevented over the past yearSubdivisions of Border Guard Troops of Armenia’s National Security Service have prevented 152 attempt cases of violation of the RA border regime, the National Security Service said in a release.
15:36 13/02/2020Judgements in Armenia now made 'by order of one person’, says Fifth Channel executive directorExecutive Director of the Fifth Channel Harutyun Harutyunyan is convinced that the Yerevan court will not release the owner of the Armenian TV station, Armen Tavadyan.
13:30 13/02/2020Armenian authorities probing serviceman’s death in ArtsakhThe Armenian Investigative Committee has launched a criminal case into the death of junior sergeant Tigran Mkhoyan, a soldier of the Artsakh Defense Army.
11:21 13/02/2020Trump denies meddling in Roger Stone caseUS President Donald Trump denied meddling in his former associate Roger Stone’s criminal prosecution, saying that tweets he issued about the case don’t amount to political interference, Bloomberg...
19:39 12/02/2020If the CC judges feel pressure from any party, they may turn to the PM – BadasyanThe referendum on constitutional changes will take place. The question whether any circumstance may turn the whole process meaningless is of theoretical nature, and we are not inclined to proceed...
15:01 12/02/2020Armenian PM approves composition of commission on constitutional reformsPrime Minister Nikol Pashinyan has signed a decision to set up a professional commission on constitutional reforms, approving its composition and staff.
16:08 11/02/2020Hrayr Tovmasyan's godson releasedNorayr Panosyan, the godson of Armenian Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan, has been released, his lawyer Tigran Atanesyan said.
14:20 11/02/2020Court hearing in trial of Kocharyan, three other former top officials pausedThe court hearing in the trail of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former senior officials Armen Gevorgyan, Seyran Ohanyan and Yuri Khachaturov had to be temporarily paused...
11:11 11/02/2020CEC: Constitutional referendum campaign to kick off on February 17The Central Electoral Commission (CEC) of Armenia has set the date for the launch of the constitutional referendum campaign.
16:35 10/02/2020Prosecutor’s Office again returns case against ex-Armenian parliament speaker to investigatorThe Armenian Prosecutor General’s Office has again returned the criminal case against former Armenian National Assembly Speaker Ara Babloyan to the investigator, his lawyer Aram Vardevanyan said in a...
11:55 10/02/2020Armenian president sets constitutional referendum dateArmenian President Armen Sarkissian has signed a decree setting April 5 as the date for the country’s referendum to change the constitution.
14:01 08/02/2020Canadian lawyers file lawsuit against Iran over victims of downed Ukrainian planeCanadian lawyers, who previously successfully sued Iran, are seeking class action status in a lawsuit on behalf of victims aboard a Ukrainian plane shot down over Tehran last month, looking for at...
19:29 07/02/2020Encroachment on the right and law in Armenia - VanetsyanFormer Director of Armenia’s National Security Service Artur Vanetsyan commented on parliament’s decision of holding nationwide referendum on constitutional changes.
13:47 07/02/2020New spokesman of Armenia’s Investigative Committee namedAram Avetisyan has been appointed Head of the Information and Public Relations Division of Armenia’s Investigation Committee, the committee said in a Facebook post.
12:58 07/02/2020Top Armenian customs officer held for briberyThe National Security Service (NSS) of Armenia has uncovered another large-scale bribery case involving a senior customs officer.
20:21 06/02/2020PM claims they have found the ‘dream model’ of a Constitutional CourtArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan proposed on Thursday a nation-wide referendum on constitutional and related changes.