13:36 10/09/2025Արթուր Հովհաննիսյանը «տղամարդ է», բայց իսկական տղամարդը չի թաքնվում կնոջ ներողության հետևում. Արթուր ՉախոյանՆույնիսկ իր գործընկերոջ հրապարակային ներողությունից հետո նա մնաց լուռ
13:24 10/09/2025Քաղաքական գործերը մակագրվում են այն դատավորներին, որոնք հստակ քաղաքական հայացքներ են ունեցել. Գառնիկ Դանիելյանը՝ ԲԴԽ նախագահինԲԴԽ նախագահ Արթուր Աթաբեկյանը հայտարարեց, որ էլեկտրոնային մակագրման համակարգը գործում է, բայց լինում են խափանումներ, որոնք արագ վերացվում են
12:40 10/09/2025Խմբի անդամները 62 դրվագ գործողություններով կատարել են համակարգչային հափշտակությունՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված...
12:37 10/09/2025Դուք տե՞նց դատավոր եք, ինչպես Նիկոլ Փաշինյանն է ձևակերպել, թե՞ ոչ. Խամոյանը՝ Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թեկնածուին«Քաղաքական գործերով տնային կալանքը որպես խափանման միջոց, չի կիրառվում, մարդկանց տանում են կալանքի, իսկ իրական հանցագործներն ազատ ման են գալիս այլ խափանման միջոցներով, նոր հանցագործություններ...
12:14 10/09/2025Ցավոք, բազմաթիվ պատգամավորներ թիրախավորում են հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող մարդկանց. ՔՊ-ական պատգամավորի մտահոգությունըԵթե խոսում ենք կանանց հանդեպ խտրականության, սեռով պայմանավորված կարծրատիպերի վերարտադրության մասին, այս մասով ես անընդունելի եմ համարում
11:13 10/09/2025Ողբերգական վթար Արարատի մարզում. Վիրավորներից մեկը մահացել էԱյսօր առավոտյան՝ ժամը 07:30-ի սահմաններում Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 35 կմ հատվածում բախվել են «Mercedes» ու «Mitsubishi» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետևանքով 5 հոգի...
10:57 10/09/2025Սարում «Ուազ»-ով սպանության փորձի փաստով քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջոցով սպանության փորձ կատարելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը: Այս...
10:00 10/09/2025Սարավանում հրդեհի հետևանքով բուսական աշխարհին պատճառված վնասի փաստով հաղորդում է ներկայացրել ՔԿՎայոց ձորի մարզի Վայք համայնքի Սարավան բնակավայրի վարչական տարածքում բռնկված հրդեհի հետևանքով բուսական աշխարհին պատճառված վնասի փաստով ԲԸՏՄ-ն հաղորդում է ներկայացրել Քննչական կոմիտեն։ Այս մասին...
22:37 09/09/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպանները Վերաքննիչ բողոք են ներկայացրելՓաստաբանները պահանջում են բեկանել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի՝ օգոսոստոսի 15-ին կայացրած որոշումը և վերացնել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը
20:56 09/09/2025Բաքվում շարունակվել է Ռուբեն Վարդանյանի հերթական «դատական» ֆարսըԲաքվում շարունակվել է Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հերթական «դատական» ֆարսը։ Այսօր հարցաքննվել են «տուժողները»։ Հաջորդ նիստը նշանակվել է սեպտեմբերի 16-ին:
20:29 09/09/2025Վրաստանի մաքսային ծառայողները հայտնաբերել են թմրանյութի չհայտարարագրված 300 սրվակՎրաստանում Սարփիի մաքսային ծառայողները կանխել են չհայտարարագրված բժշկական/կոսմետիկ 300 սրվակ դեղամիջոցների ներմուծումը, հայտնել է Վրաստանի Եկամուտների ծառայությունը։ Չհայտարարագրված ապրանքների...
17:54 09/09/2025Էրմիտաժը ստուգումից հետո վերաբացվել էԷրմիտաժը շարունակում է գործել սովորականի պես և կրկին բաց է այցելուների համար: Ռոսգվարդիայի աշխատակիցները և թանգարանի անվտանգության ծառայությունը ստուգում են անցկացրել անվտանգության սպառնալիքի մասին...
16:52 09/09/2025Մեր տղաներին Բաքվի գերությունից բերելու համար բան չեք անում, բայց էս մեկն ամբողջությամբ ձեր ձեռքն է. Հայկ Մամիջանյան«Նախորդ տարվա տվյալներով ՀՀ-ում կա ավելի քան 2400 կալանավոր
15:45 09/09/2025Ի՞նչ ի նկատի ուներ Սամվել Կարապետյանը, երբ ասել է՝ սրանց մի լավ դաս կտաք. ՊաշտպանՍամվել Կարապետյանի գործով իրավապահները կոչ են դիտարկել նաև Կարապետյանի՝ ձերբակալությունից հետո տան բակում օգնականին ուղղված «սրանց մի լավ դաս կտաք» խոսքը։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց...
15:36 09/09/2025Քրեական դատավարության օրենսգիրքը եթե ոտքեր ունենար, կփախչեր. Սամվել Կարապետյանի պաշտպանՍամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված քրեական գործն ի սկզբանե եղել է ապօրինի, ինչի մասին մենք հենց առաջին օրվանից հայտարարել ենք։ Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Կարապետյանի պաշտպանական խմբի...
13:21 09/09/2025ՔՊ-ական կանայք ձկան պես լուռ են, երբ իրենց կողքին գտնվող կնոջն այլասերված բովանդակությամբ հայհոյանքներ են տալիս. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը, անդրադառնալով ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանի՝ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի հասցեին հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
12:41 09/09/2025Քննիչները չեն կարող որևէ հիմնավորում ու փաստարկ ներկայացնել, որ կոնկրետ այս գործողությունը կրում է օրինական, ոչ ուղղորդված բնույթ. Պաշտպան«Սամվել Կարապետյանի գործով առավել քան ակնհայտ է, որ քննչական մարմինների գործողությունները կրում են և՛ ուղղորդված, և՛ բացառապես ապօրինի բնույթ»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց Սամվել...
12:05 09/09/2025Սոմալիում, որտեղ կան պիրատներ, Ս. Կարապետյանի արած արտահայտության համար որևէ մեկը չէր ձերբակալվի. Պաշտպան«Մեր իրավապահ համակարգին բարություն է անհրաժեշտ։ Կարող է այս պահին շատ տրիվիալ հնչել, բայց ամենայն պատասխանատվությամբ եմ ասում, այսօր Հայաստանում առկա է դասական իմաստով իրավունքի...
11:47 09/09/2025Տնային կալանքում գտնվող անձին փորձել են սպանել. Փոխհրաձգության հետևանքով մեկ մարդ մահացել էԱյսօր՝ սեպտեմբերի 9-ին, կրակոցներ և սպանություն է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում, նույն...
11:43 09/09/2025Կադաստրի կոմիտեի պաշտոնյան կաշառք է ստացել կեղծ տվյալներով ինքնակամ շինությունների անխոչընդոտ գրանցումն ապահովելու համարՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի...

14:16 24/10/2022Жирайр Карагезян: Они устроили маски-шоу, чтобы запугать остальных адвокатовАдвокаты объявят забастовку в поддержку адвоката Эрика Алексаняна, который с 19 октября находится под арестом.
13:43 24/10/2022Названы две основные версии крушения Су-30 в ИркутскеВ результате ЧП погибли два пилота, среди гражданских лиц пострадавших нет.
12:58 24/10/2022Случаи уничтожения армянского культурного наследия на оккупированных Азербайджаном территориях АрцахаНа странице Защитника прав человека Арцаха опубликована видеозапись, на которой представлены случаи вандализма и уничтожения армянского культурного наследия на оккупированных территориях Арцаха...
11:08 24/10/2022Минюст Армении предлагает криминализировать действия и призывы к отказу от суверенитета РАВ обосновании проекта указывается, что цель проекта – принятие уголовно-правовых мер, направленных непосредственно на защиту суверенитета государства.
16:14 22/10/2022Депутат: «Суд» арестовывает 22-летнюю девушку, у которой просто статус помощника судьиДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Арам Вардеванян на своей странице в Facebook пишет: «В 2021 году был создан новый специализированный суд по делам судебного надзора за досудебным...
15:28 22/10/2022Эдгар Казарян: Правоохранители квалифицировали попытку покушения на меня как нанесение легких телесных поврежденийОбщественный, политический деятель Эдгар Казарян на своей странице в Facebook пишет: «Вспомним, какие усилия, оперативность и действия были предприняты всей правоохранительной системой, чтобы придать...
17:28 21/10/2022Роналду оштрафовали за неподобающее поведениеВольность обошлась португальцу в 887 тысяч евро.
16:55 21/10/2022У здания британского парламента в Лондоне задержан вооруженный ножом мужчинаПолиция Лондона в пятницу задержала у здания британского парламента вооруженного ножом мужчину. Как говорится в сообщении Скотленд-ярда, полицейские применили электрошоковое оружие, чтобы обезвредить...
16:43 21/10/2022Адвокат: Суд арестовал также помощника судьи Арусяк АлексанянАдвокат арестованной судьи Арусяк Алексанян – Ерем Саркисян – пишет: «Суд арестовал также помощника судьи Арусяк Алексанян.
14:20 20/10/2022Полномочия судьи Арусяк Алексанян приостановленыРешением Высшего судебного совета Армении прекращены полномочия судьи Суда общей юрисдикции первой инстанции города Ереван Арусяк Алексанян до завершения уголовного производства.
14:14 20/10/2022Заслуженная артистка России Анна Большова насмерть сбила женщинуЗвезда рок-оперы "Юнона и Авось" Анна Большова насмерть сбила женщину в Калужской области, сообщает источник РЕН ТВ.
14:01 20/10/2022Омбудсмен Армении: Азербайджан не дает согласия, чтобы армянская сторона вывела тела военнослужащих«В этот период было передано свыше 130 тел, в ходе процесса идентификации эти цифры изменились», – пояснила она.
13:44 20/10/2022Н. Пашинян: Сотрудникам спецслужб нужно вдвое поднять зарплатуОн пояснил, что, говоря о стандартах, имеет в виду также зарплату.
12:26 20/10/2022«Ему отрубили кисти рук и прострелили ноги»: в России задержаны двое мужчин за пытки армянинаСКР возбудил уголовное дело по статье 105 («Покушение на убийство») УК РФ.
11:55 20/10/2022У Следственного управления по городу Ереван СК Армении новый начальникРанее он занимал должность начальника Главного управления по контролю над деятельностью территориальных следственных управлений.
20:33 19/10/2022Арам Вардеванян: Будьте уверены, фетиш на аресты прекратитсяДепутат от фракции «Армения» Арам Вардеванян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Уважаемые коллеги, Арестом адвоката Эрика Алексаняна в очередной раз фиксируется, что арест – инструмент...
19:57 19/10/2022Турция в докладе Freedom House вновь оказалась в списке «несвободных» странМеждународная правозащитная организация Freedom House обнародовала ежегодный доклад «Свобода слова в интернете», согласно которому Турция причислена к числу несвободных стран, пишет Ermenihaber.
18:45 19/10/2022Адвокат: Когда решение суда не обнародовано, но конвой уже в зале заседанийРанее адвокат сообщил, что арестован Эрик Алексанян.
18:17 19/10/2022Г. Папоян: Эрик Алексанян незаконно арестован за реализацию своего процессуального права по представлению ходатайстваАдвокат арестованного адвоката Эрика Алексаняна – Гаяне Папоян – пишет: «Эрик Алексанян незаконно арестован за реализацию своего процессуального права по представлению ходатайства.
17:32 19/10/2022Адвокат Эрик Алексанян арестован«Эрик Алексанян арестован», – сообщил адвокат Александр Кочубаев.