13:32 11/09/2025ՔԿՀ-ներում կունենանք հատուկ խցեր, որտեղ կպահվեն ինքնավնասման հակում ունեցող անձինք. Սրբուհի ԳալյանԴրանով նրանց կզրկենք իրենց կյանքին վերջ տալու հնարավորություններից
12:43 11/09/2025Նախորդ տարի ԿԿՀ-ն իրականացվել է պետական պաշտոնների հավակնող 336 անձանց բարեվարքության ուսումնասիրություն2024 թվականի ընթացքում բարեվարքության համակարգի տարրերի (անհամատեղելիության պահանջներ, շահերի բախում, վարքագծի կանոններ, նվերների ընդունման սահմանափակումներ, այլ սահմանափակումներ) առնչությամբ...
12:06 11/09/2025Ձերբակալվել է Գյումրու քաղաքապետի որդինՀարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով
11:47 11/09/2025Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցներ իրացնող հանցավոր խմբի անդամները կատարել են 29 մլն դրամի փողերի լվացումՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
10:26 11/09/2025Պռոշյան փողոցում մեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել ճանապարհի եզրաքարինՍեպտեմբերի 11-ին, ժամը 02։21-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցի և Բաղրամյան պողոտայի խաչմերուկի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է...
10:18 11/09/2025Տիգրան Ուլուբաբյանի գործով երեք անձի մասով ավարտվել է նախաքննությունըՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում երեք անձի մասով ավարտվել է ավազակության դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը: Քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական...
09:21 11/09/2025ԱՄՆ-ում դրոշները կիջեցվեն«Սև օր Ամերիկայի համար»։ Այսպես է որակել սեպտեմբերի 10-ը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր թիմակից Չարլի Քըրքին հրապարակային ելույթի ժամանակ սպանության համար։ Ի նշան հարգանքի նա հրամայել է իջեցնել Սպիտակ...
21:26 10/09/2025Ֆրանսիայում բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը հասել է 175 հազարիԱնվտանգության ուժերը արդեն ձերբակալել են առնվազն 327 մարդու
19:08 10/09/2025Ակնհայտ է քաղաքական միջամտությունը դատական պրոցեսներին․ Հովհաննես Խուդոյան«Այս փուլում դատավորի կողմից ձգձգում չեմ տեսնում, երևի արդեն հաջորդ գործողություններից։ Իրականում բարդ է բավականին 18 մասնակիցներով արդյունավետ դատական պրոցես կազմակերպել, բայց այդ բարդությունը...
18:50 10/09/2025Դատավորի վճիռը սպասելի էր, բայց մեղադրական կողմի խոսքն՝ անսպասելի ․Հրայր սարկավագ«Դատավորի վճիռը սպասելի էր, բայց մեղադրական կողմի խոսքն անսպասելի էր։ Տեքստ էի պատրաստել, ես ընդհանրապես բնավորությամբ չեմ սիրում լռելը, եթե ինչ-որ բան անարդարացիորեն է ներկայացվում, տեքստ էի...
18:20 10/09/202518 արդարների գործով հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց հոկտեմբերի 2-ին18 արդարների գործով այսօրվա նիստն ավարտվեց: Հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 14:00-ին, այնուհետև դրան հետևող յուրաքանչյուր հինգշաբթի: Հիշեցնենք, որ Բագրատ Սրբազանին ու մյուս 17...
17:53 10/09/2025Ես բացարկ չեմ հայտնում, բայց դուք պետք է բացարկ հայտնեք՝ փրկելու համար արդարադատությունը. Կոչուբաև«18 արդարների գործով» դատական նիստում դատավարության մասնակից պաշտպանները բացարկ հայտնեցին նախագահող դատավոր Կարեն Ֆարխոյանին։ «Այս գործն արդեն դուրս է եկել իրավական պետության ընդունված պատշաճ...
17:17 10/09/2025Ծափահարության կարիք չկա. Հրայր Սարկավագի խափանման միջոցներից մեկը վերացվեց18 արդարների գործով ընթացող դատական նիստում մեղադրող կողմը միջնորդեց Հրայր սարկավագ Հակոբյանի նկատմամբ պահպանել որպես խափանման միջոց ընտրված վարչական հսկողությունն ու ձերբակալելու արգելքը։ «Գտնում...
17:03 10/09/2025Դատավորը բավարարեց Սերժ Սարգսյանի պաշտպանի միջնորդությունըՀակակառուպցիոն դատարանում այսօր շարունակվեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ մեկ այլ գործով դատական նիստը։ Դատավորն է՝ Գիվի Հովհաննիսյանը։ Պաշտպանության կողմը նիստի սկզբում հանդես եկավ...
16:38 10/09/202518 արդարների գործով դատական նիստը մեկնարկեց ուշացումով. Լույս չկարԱյսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում ժամը 16։00-ին նախատեսված է 18 արդարաների գործով հերթական նիստը։ Այն մեկնարկեց բավականին ուշացումով, քանի որ դատարանի դահլիճը...
15:57 10/09/2025Ագնեսա Խամոյանը նշեց Ռոբերտ Քոչարյանի «մեծագույն սխալներից մեկը»«Իշխանական պատգամավորներից մեկն ասում է՝ չէ՞ որ Արմեն Դանիելյանը դատավոր նշանակվել է 2002 թվականին երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի օրոք։ Այո, և ես կարծում եմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանի մեծագույն սխալներից...
15:29 10/09/2025Ճանապարհաշինական ընկերությունը ապօրինի շահագործել է պատմամշակութային հուշարձանի տարածքում գտնվող ավազահանքըՔննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ճանապարհաշինական ընկերությունը...
15:15 10/09/2025Ինչ կարծիք ունի ԲԴԽ նախագահը՝ «Փաշինյանի կողմից գրված այդ նախադասությունն արդյոք ուղիղ միջամտություն չէ դատական համակարգին» հարցի մասին«Սամվել Կարապետյանի գործով Նիկոլ Փաշինյանը գրառում է կատարում՝ «հիմա ես կմիջամտեմ»։ Դրան հետևում է կալանքը։ Փաշինյանի կողմից գրված այդ նախադասությունն արդյո՞ք ուղիղ միջամտություն չէ դատական...
15:10 10/09/2025Դիակներ անարգողներն ակնկալում են ներողություն. Սոֆյա Հովսեփյանն Արսեն Թորոսյանից ներողություն խնդրելու մասին«Դիակներ անարգողներն ակնկալում են ներողություն: Մի կյանք էլ ապրեմ, միևնույմ է սրբապիղծ եմ համարելու դիակ անարգողին, այն էլ զինվորի դիակ: Ստատուսախեղդ արեք համացանցն ու համարեք, որ դատարանը արդար...
14:19 10/09/2025Պարո՛ն Աթաբեկյան, բա ձեր պատիժը ո՞վ պետք է տա. Թագուհի Թովմասյանը՝ ԲԴԽ նախագահինՈր ասում եք Եվրադատարանից հերթով գալիս են՝ այդ հերթից միայն մեկն է

19:14 03/11/2022Никаких обвинений пока не предъявлено. Ваге Акопяна пригласили на допросДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Ваге Акопян, его брат и жена брата вызваны на допрос в КГД.
19:07 03/11/2022Суд Гааги приговорил экоактивистов к тюремным срокам за нападение на «Девушку с жемчужной серёжкой»Суд Гааги приговорил двух экоактивистов к 2 месяцам тюремного заключения, один из которых условно, за акцию в Королевской галерее Маурицхёйс.
17:27 03/11/2022Аппарат премьера обязали предоставить СМИ и общественной организации договор дарения акций Зангезурского медно-молибденового комбинатаАдминистративный суд 2 ноября удовлетворил иск Civilnet и антикоррупционного центра Transparency International («Трансперенси интернейшнл») против правительства РА.
12:56 03/11/2022В одном из районов Санкт-Петербурга обнаружили сумку с отрезанными женскими ногамиПо предварительным данным, сумка пролежала в воде примерно две недели.
10:24 03/11/2022В Иране выявили и уничтожили террористическую ячейкуПо данным агентства, группировка действовала в провинции Илам и была причастна к организации недавних беспорядков в стране.
19:58 02/11/2022В Москве задержан водителя грузовика: по его вине погибли два человека в такси«27-летний виновник ДТП на ул. 1905 года задержан», – говорится в сообщении.
17:26 02/11/2022ЮНЕСКО: уровень безнаказанности за убийства журналистов остается неприемлемо высоким — 86%2 ноября, в Международный день прекращения безнаказанности за преступления против журналистов, ЮНЕСКО вновь обращается с призывом принять все необходимые меры для обеспечения надлежащего...
19:18 01/11/2022Власти Афганистана создали женское подразделение МВДНа видео, попавшем в распоряжение РИА Новости, женщины экипированы щитами и шлемами, которые полиция обычно использует при разгоне демонстраций.
20:16 30/10/2022Арман Татоян: Самоопределение – естественное право коренного народа АрцахаСамоопределение – естественное право коренного народа Арцаха – неотъемлемой части армянского народа.
19:30 29/10/2022Судебная информационная система «Даталекс» возобновила работуИз Высшего судебного совета Армении сообщают, что судебная информационная система «Даталекс» возобновила работу.
17:59 28/10/2022Неизвестный ворвался в дом Нэнси Пелоси и напал на ее мужаНеизвестный ворвался в пятницу в дом спикера Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси и напал на ее мужа Пола.
19:50 27/10/2022По делу о взрыве на шахте на севере Турции задержаны 5 человекМощный взрыв прогремел на угольной шахте 14 октября в провинции Бартын на севере Турции. Погиб 41 человек.
12:12 27/10/2022В Тбилиси нашли мертвым депутата парламента ГрузииПо неподтвержденной информации, политик покончил жизнь самоубийством. Депутату был 51 год.
15:09 26/10/2022Гаяне Папоян: Это очередное целенаправленное действие против Эрика АлексанянаНа 25 октября было назначено судебное заседание по рассмотрению ходатайства о продлении срока содержания под стражей одного из подзащитных задержанного адвоката Эрика Алексаняна.
13:01 26/10/2022В подмосковном доме Собчак проводятся обыски по делу против ее директора Кирилла СухановаОн добавил, что у самой журналистки никакого процессуального статуса нет.
11:32 26/10/2022Адвокат Александр Кочубаев: Эрик Алексанян не сломленЭрик силен, и это пройдет, Эрик не сломлен, единственное, дал ему этот арест, – свободное время для чтения.
19:40 24/10/2022В Венеции двум французским туристам грозит штраф в 15 тысяч евро за угон гондолыПолиция Венеции задержала двоих туристов из Франции за угон гондолы — одного из символов итальянского города, сообщает РИА Новости со ссылкой на CNN.
19:28 24/10/2022Это мой повседневный маршрут, и вдруг могут прийти туда турки и испугаться меня – ПостанджянСайт hraparak.am побеседовал с экс-депутатом НС, адвокатом Заруи Постанджян, которая была сегодня подвергнута приводу.
15:49 24/10/2022Заруи Постанджян подвергнута приводу в ПолициюСотрудники Полиции Армении от здания Антикоррупционного комитета подвергли приводу бывшего депутата парламента, адвоката Заруи Постанджян.
15:20 24/10/2022СНБ представила подробности дела адвоката Алексаняна и судьи АлексанянСотрудники Департамента экономической безопасности и противодействия коррупции, последовательно демонстрируя стиль работы по борьбе с коррупционными преступлениями в различных сферах государственной...