20:08 14/08/2025Իրավական իմաստով խայտառակություն է․ Արամ ՎարդևանյանՍամվել Կարապետյանի գործով նիստն ընդմիջվել է։ Կարճ ժամանակ անց այն կվերսկսվի։ Այս մասին լրագրողներին տեղեկացրեց փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։ Հիշեցնենք, որ այսօր, ժամը 17։00-ից Հակակոռուպցիոն...
19:51 14/08/2025Սամվել Կարապետյանի գործն իր բնույթով 2-րդ կուրսի իրավաբանի գործ է․ Վարդգեսյան«Այս գործն արդեն երկու ամիս շարունակվում է և իր բնույթով արդեն տհաճություն է առաջացնում, որովհետև մենք՝ որպես պետություն, չենք կարողանում գտնել այն ուղին, որ հասկանանք, թե ինչու է այս ամեն ինչը...
19:33 14/08/2025Հորդորում ենք՝ այսուհետ պահպանել քաղաքական չեզոքությունն ու վերադառնալ իրավունքի դաշտ․իրավապաշտպաններՀինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ի ՊԱՏԱՍԽԱՆ ՔՆՆՉԱԿԱՆ ԿՈՄԻՏԵԻ՝ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 14-Ի ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ Զարմանալի չէ, որ Քննչական կոմիտեն անհանգստացած է...
19:25 14/08/2025Սա ցուցադրական դատավարություն է․ Սամվել Կարապետյանի ամերիկացի փաստաբանՍա ցուցադրական դատավարություն է․ Սամվել Կարապետյանի ամերիկացի փաստաբան «Ի՞նչ է սա ասում Հայաստանի մասին, երբ Հայաստանի պատմության մեջ ամենամեծ ձեռնարկատերերից մեկը գտնվում է բանտում` անհիմն...
18:27 14/08/2025Ն. Զոհրաբյան. Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում մարդ էլ ուտի, ԵՄ դեսպաններն ասելու են՝ դա ժողովրդավարության վերջին ճիչն էԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հույս ունի, որ հակակոռոպցիոն դատարանի դատավորն այս անգամ զերծ կմնա կատարելու քաղաքական պատվերը կատարելուց, քանի որ մեղադրանքը աբսուրդային է։ Հիշեցնենք, որ...
18:07 14/08/2025Խոշոր չափերի գույքի հափշտակության և պաշտոնեական կեղծիքի մեջ մեղադրվող ՊՆ պաշտոնյայի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՊետությանը պատճառված 3,6 մլն դրամի վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
17:45 14/08/2025Տավուշում ձերբակալությունների շարք է սկսվելArmlur.am-ի տեղեկությունների համաձայն Տավուշում ձերբակալություններ են։ Ձերբակալվել է մոտ 15 անձ։ Նրանց տարել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե։
17:40 14/08/2025ՔԿ-ն արձագանքել է Բագրատ Սրբազանի պաշտպանների հայտարարություններինՔԿ-ն տարածել է Բագրատ Սրբազանի պաշտպանների այն հայտարարություններին, որ արքեպիսկոպոսին վերագրվո ու տարծված խոսակցությունների ձայնագրությունները մոնտաժված են։ ՔԿ տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է.
17:11 14/08/2025ՈւՂԻՂ. Դատարանը քննում է Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգելու միջնորդությունըՀակակոռուպցիոն դատարանում ժամը 17։00-ին նշանակված է նիստ, որի ընթացքում քննվելու է հայտնի գործարար, բարարեր Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգելու միջնորդությունը։ Սամվել Կարապետյանն արդեն երկու...
16:28 14/08/2025ՄԻՊ աշխատակիցներն այցելել են Սերոբ Գասպարյանին. այցի մանրամասները հրապարակման ենթակա չենՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի հանձնարարությամբ օգոստոսի 14-ին ՄԻՊ ներկայացուցիչներն արագ արձագանքման այց են իրականացրել Արդարադատության նախարարության «Երևան–Կենտրոն» քրեակատարողական...
15:31 14/08/2025Ընկերությունն աղտոտել է պետական սեփականություն հանդիսացող հողերը. պատճառված 11 մլն դրամ վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել էՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ամբողջությամբ վերականգնվել է ընկերության կողմից հողը փչացնելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պետությանը...
15:22 14/08/2025Ինչու դատավոր Վահե Դոլմազյանն ինքնաբացարկ հայտնեց Հովիկ Աբրահամյանի գործովՀայաստանի նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գործով նախագահող դատավոր Վահե Դոլմազյանն այսօր ինքնաբացարկ հայտնեց։ Դատավորը նշեց, որ քրեական գործի նախաքննութան ընթացքում ինքը մի պահ վերահսկողություն է...
14:26 14/08/2025Այժմ, ուղիղ հարց Ձեզ, տիկին գլխավոր դատախազ. Բագրատ ՍրբազանՍրբազան Պայքարի առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակը՝ ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից, որը հրապարակել է «Սրբազան պայքար»-ի տելեգրամյան էջը.
14:21 14/08/2025Լավրովի հետ հանդիպում չի եղել. Հովիկ Աբրահամյանը դատարան է եկել«Ինձ մեղադրանք են առաջադրում, որը ես չեմ ընդունում, այն իրականության հետ աղերս չունի»,-ասաց Հայաստանի նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։ Լրագրողները նրան հարցրեցին, ինչո՞ւ են այս իշխանությունները յոթ...
13:36 14/08/2025Կալանավորված Տիգրան Ուլուբաբյանն այսօրվանից հայտարարում է հացադուլ. ՓաստաբանՓաստաբան Էրիկ Բեգլարյանն ահազանգում է. «Հարգելի Գլխավոր դատախազ, Հարգելի Քննչական կոմիտեի նախագահ, Հարգելի Մարդու իրավունքների պաշտպան, Սույնով տեղեկացնում եմ, որ այսօր ունեցել եմ հեռախոսազրույց իմ...
13:15 14/08/2025Հայաստանում այս տարի կտրուկ ավելացել են ամուսնալուծություններըՀայաստանում այս տարվա առաջին վեց ամիսների վիճակագրության համաձայն գրանցված յուրաքանչյուր 1 000 ամուսնություն հաշվով արձանագրվել է 368 ամուսնալուծություն։ Այս ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն...
11:24 14/08/2025Սարսափելի դեպք. Ամուսինը կնոջ վրա բենզին է լցրել՝ պատճառելով այրվածքներՔննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ամուսինը գտնվելով ոչ սթափ վիճակում կնոջ վրա բենզին է լցրել, որը լցվել...
11:17 14/08/2025Հայրիկ Երվանդյանին ՌԴ-ում 12 տարվա ազատազրկման են դատապարտել պատվերով սպшնությшն համարՄարդասպանն ինքը խոստովանել է իր մեղքը, բայց պնդել է, որ հանցագործության համար պատվիրատու չի եղել
10:54 14/08/2025Ոստիկանության պետի նախկին տեղակալ Սաշա Աֆյանը Մարտի 1-ի գործով կրկին մեղադրյալի կարգավիճակ ունի. ԴատախազությունՈստիկանության պետի նախկին տեղակալ Սաշա Աֆյանը Մարտի 1-ի գործով կրկին մեղադրյալի կարգավիճակ ունի. ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի օգոստոսի 11-ին վերացրել է Ոստիկանության պետի նախկին...
10:28 14/08/2025Կրակոցներ՝ Կոտայքի մարզում՝ «Չաղ Ռուստամ» մականվամբ քրեական հեղինակության տան մոտ գտնվող կամրջի տակԱյսօր՝ օգոստոսի 14-ին, կրակոցներ են հնչել Կոտայքի մարզում։ Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 04։30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոտսիկանության գլխավոր...

15:50 04/09/2019Armenia’s Constitutional Court announces ruling on Kocharyan’s appealArmenia’s highest court issued today its ruling on the appeal of Armenia’s second President Robert Kocharyan on determining the constitutionality of Articles 35 and 135.2 of the country’s Criminal...
14:56 04/09/2019Kocharyan supporters, critics waiting for ruling outside Constitutional CourtSupporters and detractors of Armenia’s second President Robert Kocharyan have gathered outside the Constitutional Court building waiting for the court ruling.
13:36 04/09/2019Armenian judicial watchdog head ready to be vetted firstChairman of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC) Ruben Vardazaryan expressed readiness to undergo mandatory vetting first.
12:25 04/09/2019Mother of baby found dead in trash can in Armenian town arrestedThe mother of a one-year-old baby found dead in a trash can in Armenia’s second largest city of Gyumri has been charged with murder under Article 104.1 of Armenia’s Criminal Code.
16:45 03/09/2019Constitution court to announce decision on ex-President Kocharyan’s case tomorrowThe Constitutional Court of Armenia will continue the considertion of Armenia’s ex-President Robert Kocharyan’s application on determining the constitutionality of Articles 35 and 135.2 of the...
15:12 03/09/2019First court hearing in Kocharyan case set for 12 SeptemberThe first court hearing in the criminal case involving Armenia’s second President Robert Kocharyan, former Defense Minister Seyran Ohanyan, former CSTO Secretary General Yuri Khachaturov and former...
14:35 03/09/2019Kocharyan’s son expects justice from Constitutional CourtLevon Kocharyan, the son of Armenia’s second president Robert Kocharyan, expects a fair examination of Kocharyan’s application by the Constitutional Court judges.
12:01 03/09/2019Kocharyan supporters gather outside Armenia’s highest courtSupporters of Armenia’s second President Robert Kocharyan are staging a protest outside the building of Armenia’s Constitutional Court on Tuesday, with police forces gathered at the courtyard.
17:57 02/09/2019Court of Appeals recognizes the violation of rights of ex-President Kocharyan and his sonThe Armenian Criminal Court of Appeals under presiding under Judge Mnatsakanyan rejected on Monday the appeal by Prosecutor’s General’s Office against the ruling of a first instance court over the...
14:49 02/09/2019Official investigation launched against head of Amulsar investigation teamAn official investigation has been launched against Yura Ivanyan, the head of the investigation team dealing with the Amulsar gold mine project, Investigative Committee spokesperson Naira Harutyunyan...
10:44 02/09/2019Mass shooting in Texas leaves at least 7 dead, 24 woundedThe latest mass shooting in America has left seven people dead. Two dozen more were wounded in the rampage outside Odessa, Texas — the second mass shooting in the state in a month. The alleged gunman...
16:00 31/08/2019Nazeli Vardanyan: The issue with Amulsar project is now solved“The Skype conference call hosted by the government members with ELARD consultancy group representatives addressing the audit report of Amulsar Project and related environmental impact assessments...
10:45 31/08/2019A tourist minibus en route Yerevan Batumi crashes, leaving 2 killed, 19 injuredA tourist minibus en route Yerevan Batumi crashes, leaving 2 killed, 19 injured A tragic road accident left two killed 19 injured on the 4km of Guguti-Marneuli highway in Georgia, the country’s...
18:38 30/08/2019Police: 59 cases of crime detected over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of Armenia, 59 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from August 29 to August 30, 4 of...
18:42 28/08/2019Constitutional Court delays examination of ex-president Kocharyan’s caseThe Constitutional Court of Armenia has delayed the examination of Armenian ex-president Robert Kocharyan’s case who is currently in custody charged with overthrowing the constitutional order of...
15:58 27/08/2019Former chairman of Armenia’s State Revenue Committee to be arrested, NSS Chief saysThe former Chairman of Armenia’s State Revenue Committee Gagik Khachatryan has not been arrested yet, the Chief od Armenia’s National Security Service (NSS) Artur Vanetsyan told reporters on Monday.
10:55 27/08/2019Lawsuit opened against defense ministry for failure of a tender for supply of Russian weaponsA criminal case “on negligent attitude to service” has been opened in Armenia because of a disruption of the tender for the supply of weapons in which the Russian company participated, Hay Dzayn...
17:21 22/08/2019Venice Commission agrees to provide consultative opinion on ex-President Kocharyan’s caseThe Venice Commissions has agreed to provide a consultative opinion on the case involving Armenian ex-president Robert Kocharyan charged with overthrowing the constitutional order of Armenia during...
18:05 20/08/2019Police: 65 cases of crime detected over the past dayAccording to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 65 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of Armenia from August 19 to 20,...