20:08 14/08/2025Իրավական իմաստով խայտառակություն է․ Արամ ՎարդևանյանՍամվել Կարապետյանի գործով նիստն ընդմիջվել է։ Կարճ ժամանակ անց այն կվերսկսվի։ Այս մասին լրագրողներին տեղեկացրեց փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։ Հիշեցնենք, որ այսօր, ժամը 17։00-ից Հակակոռուպցիոն...
19:51 14/08/2025Սամվել Կարապետյանի գործն իր բնույթով 2-րդ կուրսի իրավաբանի գործ է․ Վարդգեսյան«Այս գործն արդեն երկու ամիս շարունակվում է և իր բնույթով արդեն տհաճություն է առաջացնում, որովհետև մենք՝ որպես պետություն, չենք կարողանում գտնել այն ուղին, որ հասկանանք, թե ինչու է այս ամեն ինչը...
19:33 14/08/2025Հորդորում ենք՝ այսուհետ պահպանել քաղաքական չեզոքությունն ու վերադառնալ իրավունքի դաշտ․իրավապաշտպաններՀինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Ի ՊԱՏԱՍԽԱՆ ՔՆՆՉԱԿԱՆ ԿՈՄԻՏԵԻ՝ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 14-Ի ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ Զարմանալի չէ, որ Քննչական կոմիտեն անհանգստացած է...
19:25 14/08/2025Սա ցուցադրական դատավարություն է․ Սամվել Կարապետյանի ամերիկացի փաստաբանՍա ցուցադրական դատավարություն է․ Սամվել Կարապետյանի ամերիկացի փաստաբան «Ի՞նչ է սա ասում Հայաստանի մասին, երբ Հայաստանի պատմության մեջ ամենամեծ ձեռնարկատերերից մեկը գտնվում է բանտում` անհիմն...
18:27 14/08/2025Ն. Զոհրաբյան. Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում մարդ էլ ուտի, ԵՄ դեսպաններն ասելու են՝ դա ժողովրդավարության վերջին ճիչն էԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հույս ունի, որ հակակոռոպցիոն դատարանի դատավորն այս անգամ զերծ կմնա կատարելու քաղաքական պատվերը կատարելուց, քանի որ մեղադրանքը աբսուրդային է։ Հիշեցնենք, որ...
18:07 14/08/2025Խոշոր չափերի գույքի հափշտակության և պաշտոնեական կեղծիքի մեջ մեղադրվող ՊՆ պաշտոնյայի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՊետությանը պատճառված 3,6 մլն դրամի վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է
17:45 14/08/2025Տավուշում ձերբակալությունների շարք է սկսվելArmlur.am-ի տեղեկությունների համաձայն Տավուշում ձերբակալություններ են։ Ձերբակալվել է մոտ 15 անձ։ Նրանց տարել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե։
17:40 14/08/2025ՔԿ-ն արձագանքել է Բագրատ Սրբազանի պաշտպանների հայտարարություններինՔԿ-ն տարածել է Բագրատ Սրբազանի պաշտպանների այն հայտարարություններին, որ արքեպիսկոպոսին վերագրվո ու տարծված խոսակցությունների ձայնագրությունները մոնտաժված են։ ՔԿ տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է.
17:11 14/08/2025ՈւՂԻՂ. Դատարանը քննում է Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգելու միջնորդությունըՀակակոռուպցիոն դատարանում ժամը 17։00-ին նշանակված է նիստ, որի ընթացքում քննվելու է հայտնի գործարար, բարարեր Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգելու միջնորդությունը։ Սամվել Կարապետյանն արդեն երկու...
16:28 14/08/2025ՄԻՊ աշխատակիցներն այցելել են Սերոբ Գասպարյանին. այցի մանրամասները հրապարակման ենթակա չենՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի հանձնարարությամբ օգոստոսի 14-ին ՄԻՊ ներկայացուցիչներն արագ արձագանքման այց են իրականացրել Արդարադատության նախարարության «Երևան–Կենտրոն» քրեակատարողական...
15:31 14/08/2025Ընկերությունն աղտոտել է պետական սեփականություն հանդիսացող հողերը. պատճառված 11 մլն դրամ վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել էՔննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ամբողջությամբ վերականգնվել է ընկերության կողմից հողը փչացնելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պետությանը...
15:22 14/08/2025Ինչու դատավոր Վահե Դոլմազյանն ինքնաբացարկ հայտնեց Հովիկ Աբրահամյանի գործովՀայաստանի նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գործով նախագահող դատավոր Վահե Դոլմազյանն այսօր ինքնաբացարկ հայտնեց։ Դատավորը նշեց, որ քրեական գործի նախաքննութան ընթացքում ինքը մի պահ վերահսկողություն է...
14:26 14/08/2025Այժմ, ուղիղ հարց Ձեզ, տիկին գլխավոր դատախազ. Բագրատ ՍրբազանՍրբազան Պայքարի առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակը՝ ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից, որը հրապարակել է «Սրբազան պայքար»-ի տելեգրամյան էջը.
14:21 14/08/2025Լավրովի հետ հանդիպում չի եղել. Հովիկ Աբրահամյանը դատարան է եկել«Ինձ մեղադրանք են առաջադրում, որը ես չեմ ընդունում, այն իրականության հետ աղերս չունի»,-ասաց Հայաստանի նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։ Լրագրողները նրան հարցրեցին, ինչո՞ւ են այս իշխանությունները յոթ...
13:36 14/08/2025Կալանավորված Տիգրան Ուլուբաբյանն այսօրվանից հայտարարում է հացադուլ. ՓաստաբանՓաստաբան Էրիկ Բեգլարյանն ահազանգում է. «Հարգելի Գլխավոր դատախազ, Հարգելի Քննչական կոմիտեի նախագահ, Հարգելի Մարդու իրավունքների պաշտպան, Սույնով տեղեկացնում եմ, որ այսօր ունեցել եմ հեռախոսազրույց իմ...
13:15 14/08/2025Հայաստանում այս տարի կտրուկ ավելացել են ամուսնալուծություններըՀայաստանում այս տարվա առաջին վեց ամիսների վիճակագրության համաձայն գրանցված յուրաքանչյուր 1 000 ամուսնություն հաշվով արձանագրվել է 368 ամուսնալուծություն։ Այս ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն...
11:24 14/08/2025Սարսափելի դեպք. Ամուսինը կնոջ վրա բենզին է լցրել՝ պատճառելով այրվածքներՔննչական կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ամուսինը գտնվելով ոչ սթափ վիճակում կնոջ վրա բենզին է լցրել, որը լցվել...
11:17 14/08/2025Հայրիկ Երվանդյանին ՌԴ-ում 12 տարվա ազատազրկման են դատապարտել պատվերով սպшնությшն համարՄարդասպանն ինքը խոստովանել է իր մեղքը, բայց պնդել է, որ հանցագործության համար պատվիրատու չի եղել
10:54 14/08/2025Ոստիկանության պետի նախկին տեղակալ Սաշա Աֆյանը Մարտի 1-ի գործով կրկին մեղադրյալի կարգավիճակ ունի. ԴատախազությունՈստիկանության պետի նախկին տեղակալ Սաշա Աֆյանը Մարտի 1-ի գործով կրկին մեղադրյալի կարգավիճակ ունի. ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի օգոստոսի 11-ին վերացրել է Ոստիկանության պետի նախկին...
10:28 14/08/2025Կրակոցներ՝ Կոտայքի մարզում՝ «Չաղ Ռուստամ» մականվամբ քրեական հեղինակության տան մոտ գտնվող կամրջի տակԱյսօր՝ օգոստոսի 14-ին, կրակոցներ են հնչել Կոտայքի մարզում։ Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 04։30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոտսիկանության գլխավոր...

00:51 04/06/2022Вардан Восканян: Первый выпущенный снаряд падает на самих полицейскихЗаведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян в своем Telegram-канале опубликовал видео и написал: «Видеоматериал...
00:41 04/06/2022Ерванд Варосян: Жестокое избиение демонстрантов, неоправданное применение спецсредствАдвокат Ерванд Варосян пишет: «Бессмысленное блокирование улицы Демирчяна. Несоразмерное применение силы против мирных, безоружных демонстрантов, что выражалось как в жестоком избиении отдельных...
00:24 04/06/2022Полиция: В медучреждения доставлены 34 полицейских и 16 гражданских лиц, приводу подвергнуты 11 человекПолиция Республики Армения распространила заявление в связи с сегодняшними событиями, произошедшими на перекрестке улиц Демирчяна-Пароняна.
22:51 03/06/2022Полицейский бьет по руке эксперта Анжелы ЭлибеговойНа улице Прошяна в Ереване один из полицейских специально ударил по руке эксперта по вопросам Азербайджана Анжелы Элибеговой, снимавшей акцию.
14:27 03/06/2022«Последний звонок» в Армении: на штрафплощадки доставлены 39 машин, за рулем 33 из них находились несовершеннолетниеВ результате усиленной службы, организованной с целью обеспечения безопасности мероприятий «Последнего звонка», по положению на 13:00, на охраняемые площадки Полиции Армении доставлены 39...
11:34 03/06/2022Стали известны подробности убийства в центре Москвы армянинаУбитый в центре Москвы Оганес Камарян был гражданином России, поэтому его выдача другому государству была исключена, объяснил РИА Новости в пятницу источник в правоохранительных органах.
11:33 02/06/2022Суд в США признал актрису Эмбер Херд виновной в клевете на бывшего мужа Джонни ДеппаЖюри присяжных суда американского штата Вирджиния признало бывшую супругу актера Джонни Деппа актрису Эмбер Херд виновной в клевете на него по иску Деппа о защите его чести и достоинства.
17:19 01/06/2022Арман Татоян: Мы должны нашим детям обретенное вновь национальное достоинствоБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook направил послание по случаю Международного дня защиты детей: «Мы должны нашим детям...
13:40 01/06/2022Обнаружен мертвым вице-мэр Тбилиси Илья ЭлошвилиЗаместитель мэра Тбилиси Илья Элошвили обнаружен мертвым в собственном доме, причина смерти устанавливается, пишет «Новости-Грузия».
16:58 31/05/2022В Москве внедорожник с армянскими номерами не справился с управлением, выехал на тротуар и сбил женщинуБольшой внедорожник вылетел на тротуар и сбил женщину в Москве. Об этом сообщает «Газета.Ru». Авария произошла на Дмитровском шоссе в районе пересечения с Дубнинским проездом. Водитель автомобиля...
16:50 31/05/2022Аветик Чалабян останется под арестомОбщественно-политический деятель, сторонник инициативы «Консолидация», соучредитель фонда «АРАР» Аветик Чалабян останется под арестом.
21:52 30/05/2022В отношении участников мирных акций началось уголовное преследование – адвокатПо нашим подсчетам, на данный момент в отделении полиции Эребуни находятся около 50-60 подвергнутых приводу Такие данные в беседе с журналистами привел адвокат Александр Кочубаев.
21:48 30/05/2022О всех варварствах международные структуры будут проинформированы соответствующими докладами – ТовмасянПредседатель Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по защите прав человека и общественным вопросам, депутат от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян на своей странице в социальной сети...
17:02 30/05/2022В розыск объявлен экс-посол Азербайджана в УкраинеАзербайджан объявил в розыск своего бывшего посла в Украине Талата Алиева, обвиняемого в присвоении государственных средств в крупном размере, сообщают местные СМИ со ссылкой на главное управление...
16:23 30/05/2022Вследствие действий полицейских в Ереване пострадал и ребенокАртур Товмасян пишет: «При защите третьего правительственного здания и "бастиона демократии", эта невинная девочка, которую с применением грубой силы оттеснила полиция, была доставлена в больничный...
16:02 30/05/2022Александр Кочубаев: Сегодня полицейские вновь отличились варварствамиПравозащитник, соучредитель общественной организации «Против правового произвола» Рубен Меликян пишет: «Сотни подвергнутых приводу, десятки фактов безнаказанного полицейского насилия, взамен –...
15:19 30/05/2022«Вот лицо Никола»Представитель Верховного органа АРФД, вице-спикер НС от оппозиции Ишхан Сагателян разместил на своей странице в Facebook фото пострадавших от действий Полиции граждан и написал: «Дорогие...
14:57 30/05/2022Полиция Армении выступила с заявлениемПолиция Армении выступила с заявлением по поводу стычки и потасовки у третьего правительственного здания в Ереване.
14:49 30/05/2022Стычки Полиции с протестующими у дома правительства в Ереване: порвана рубашка у Ишхана СагателянаУ 3-го правительственного здания в Ереване между требующими отставки Никола Пашиняна и обеспокоенными безопасностью Армении и Арцаха гражданами и полицейскими произошла стычка.
21:07 28/05/2022Арман Татоян: Внутренний раскол, обвинение других в собственных ошибках лишь ослабляют нашу государственностьБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook направил послание по случаю Праздника Республики, в котором говорится: «Мы несем...