12:41 27/03/2025Դուռը փակել են, ներս մտնել չենք կարողանում. Ի՞նչ է կատարվում Մարտուն Գրիգորյանի գրասենյակում«Հենց հիմա եկեք Արագած 10/1, անհասանելի գործողություններ են կատարվում մեր գրասենյակի շուրջ»,-ահազանգում է Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի մամուլի խոսնակ Լիզա Գասպարյանը։ Panorama.am-ի...
12:28 27/03/2025Արդեն 1 ժամ է խոչընդոտվում է հանդիպումս վստահորդիս` Գյումրիից բերման ենթարկված Էմմա Գրիգորյանի հետ. Փաստաբան«Ներկա են ՄԻՊ արագ արձագանքման մասնագետները, փորձում են կարգավորել խնդիրը»։
12:19 27/03/2025Իրավապահները խուզարկում են Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբներըMediaHub-ի տեղեկություններով՝ իրավապահները խուզարկություն են սկսել «Մեր քաղաքը» դաշինքի Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբներում: Panorama.am-ը փորձեց...
11:54 27/03/2025ՆԳՆ-ն ձայնագրություն է հրապարակել՝ բացահայտելով Գյումրիում ընտրակաշառքի և ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերՀայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ...
11:02 27/03/2025«Այդ ի՞նչ զզվելի արարք է, ինչու իշխանություններին չեն ձայնալսում». Խուզարկություն՝ «Մայր Հայաստանի» Գյումրու գրասենյակում«Մենք չունենք ԿԳԲ-ի պետ, ոտիկականապես, դրա համար էլ այդպե՞ս է։ Այսինքն ով ունի ձայնագրելու, ձայնալսելու հնարավորությունը, ինքը գաղտնալսելու է այն մարդկանում, ովքեր իրենց դե՞մ են արտահայտվում»։
10:32 27/03/2025Գ.Ն.-ն հանձնվել է Գերմանիայի իրավասու մարմիններինՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը.
10:05 27/03/2025Հակակոռուպցիոն կոմիտեում վարույթներ են նախաձեռնվել Գյումրիում ընտրակաշառք տալու, ստանալու և ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ ՆԳՆ...
09:46 27/03/2025Ֆլորիդայում տղամարդը սպшնել է կնոջը և երեք երեխաներինՇտապօգնության աշխատակիցները տղամարդուն և աղջկան տեղափոխել են տեղական հիվանդանոցներ
09:21 27/03/2025Հիմա պետք է պարզել, թե ո՞վ է հրահանգել ՊՊԾ-ին հարձակվել լրագրողների վա. Թագուհի ԹովմասյանԱԺ անկախ պատգամավոր, նախկին լրագրող Թագուհի Թովմասյանն աջակցույուն է հայտնել երեկ ԱԺ-ում ՊՊԾ աշխատակիցների կողմից հարձակման ենթարկված լրագրողներին։ «Լրագրողներն, իրենց մասնագիտական գործունեությունն...
23:02 26/03/2025Իմ լիարժեք աջակցությունն եմ հայտնում այսօրվա ակցիան կազմակերպած լրագրողներին. Արման ԹաթոյանԱզգային ժողովում լրագրողների այսօրվա ակցիան միանգամայն օրինական և ուղղված էր սեփական իրավունքների պաշտպանությանը
22:30 26/03/2025Խորհրդարանում լրագրողների գործունեության համար սահմանված կանոնները չպետք է վերածվեն նրանց իրավունքների սահմանափակման. ՀՀ ՄԻՊԻրավասու մարմինները պետք է պատշաճ քննարկման առարկա դարձնեն ցանկացած դեպք, որը կարող է վկայել լրագրողի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու կամ խոսքի ազատության անհարկի ու ոչ իրավաչափ սահմանափակման մասին
18:46 26/03/2025Թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով պարեկները ձերբակալել են վարորդինՄարտի 17-ին Գեղարքունիքի պարեկները Երևան-Սևան-Իջևան ճանապարհին ստուգման նպատակով կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի մի մեքենա։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «39-ամյա վարորդի մոտ հայտնաբերվել են...
17:05 26/03/2025161 լրագրողի ստորագրությամբ դիմում-նամակը հանձնեցին Նիկոլ ՓաշինյանինԱԺ կառավարության հետ հարց ու պատասխանի համար խորհրդարան եկած Նիկոլ Փաշինյանին ԱԺ աշխատանքները լուսաբանող լրագրողները նամակ-դիմում հանձնեցին, որի ներքո ստորագրել է 161 լրագրող ու խմբագիր։ Մինչ այդ...
16:50 26/03/2025Որդին մոր ոսկիները գրավադրել է բանկում ու խաղադրույքներ կատարելՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգել Վանաձոր քաղաքի բնակիչ 53-ամյա մի տղամարդ և հայտնել, որ կնոջ ոսկյա որոշ զարդեր բացակայում են, իսկ տանը պահվող՝ մեքենայի վաճառքից...
16:06 26/03/2025Դիանա Գասպարյանի բնակարանը խուզարկել են, «ոչինչ չեն գտել». խոսնակ«Ազատությանը» Վաղարշապատի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանի խոսնակն ասել է, որ իրավապահները փնտրել են գազալցակայանի տեսախցիկների կրիչները, բայց դրանք չեն հայտնաբերել:
15:18 26/03/2025Թե ինչ թարախոտ, գարշահոտ ու ստոր մեթոդներով է ՔՊ-ն զբաղվում՝ ակտիվիստների դեմ պատերազմ մղելով. Արթուր ՉախոյանՀասարակական գործիչ, ակտիվիստ Արթուր Չախոյանն ահազանգում է՝ իր ու այլ ակտիվիստների նկատմամբ իշխանության ներկայացուցիչների դատական հայցերի մասին, որոնք, ըստ նրա, լռեցնելու նպատակ ունեն։ «Կանդրադառնամ...
15:02 26/03/2025Պետականության շահերից ելնելով պետք է ամեն ինչ անեմ, իմ փոքրիկ, համեստ ավանդը ներդնեմ, որ ինքը չվերարտադրվի. Հովիկ Աղազարյանը՝ Փաշինյանի մասինԲնականաբար քաղաքական ճնշումը վարչապետի հրահանգով է, ինչի մասին է խոսքը, ինչ կասկած կա
13:08 26/03/2025Տիկին դատախազ, դուք քաղաքական հայտարարություններ չեք անում, բայց քաղաքական պատվեր եք անում.Խամոյանը՝ ՎարդապետյանինՓաշինյանի ասածը փաստորեն ձեր համար հիմք չի՞ հանդիսացել հանցագործության մասին հաղորդման համար, թե մենք հերթական անգամ կարող ենք արձանագրել, որ ինչպես այս դրվագով և բազմաթիվ այլ դրվագներով Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ ստել է ու զրպարտել
13:10 26/03/2025Մոտ 3 կգ մեթամֆետամին, 1 կգ-ից ավելի մարիխունա. 41-ամյա տղամարդը կալանավորվել էՔրեական ոստիկանության Թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններն իրացրին անմիջապես։ Համագործակցելով Համայնքային ոստիկանության Էրեբունու բաժնի...
12:42 26/03/2025Խաղաղության պայմանագրի և խաղաղության համաձայնագրի միջև իրավական առումով տարբերություն չկա. Ալեն ՍիմոնյանԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանն արձագանքել է խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրելուց հետո իրավական ընթացակարգերի վերաբերյալ հայտարարություններին ու նշել.

14:44 02/02/2021Исраел Акопкохян вчера перенес инфаркт – адвокат«Последствия незаконного политического преследования: Исраел Акопкохян вчера перенес инфаркт», – сообщил на своей странице в Facebook адвокат прославленного боксера, чемпиона мира и Европы Исраела...
14:35 02/02/2021Роберт Кочарян 5 дней будет отсутствовать из АрменииСегодня, 2 февраля, в 13:00, в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита), под председательством судьи Анны Данибекян, продолжаются слушания по делу о предполагаемом свержении...
13:46 02/02/2021Показавшего на видео условия на боевой позиции офицера в Военную полицию не вызывали«Распространяемая в СМИ информация якобы о возбуждении уголовного дела в отношении офицера Андраника Погосяна не соответствует действительности», – сообщили Panorama.am в Генпрокуратуре Армении.
12:19 02/02/2021Правительство Армении представило в ЕСПЧ межгосударственную жалобу против АзербайджанаПравительство Армении 1 февраля представило в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ) межгосударственную жалобу против Азербайджана – в связи с допущенными в ходе развязанной Баку 44-дневной войны...
12:07 02/02/2021Офис второго президента Армении призвал сторонников Роберта Кочаряна не собираться на акцию у судаСегодня, 2 февраля, в 13:00, в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита), под председательством судьи Анны Данибекян, продолжатся слушания по делу о предполагаемом свержении...
11:22 02/02/2021Российского оппозиционера Илью Яшина арестовали на 10 суток за неповиновение полицейскомуИзмайловский суд Москвы назначил административный арест главе Красносельского муниципального округа Москвы, оппозиционеру Илье Яшину за неповиновение сотруднику полиции на несанкционированной акции...
10:11 02/02/2021МО РФ: Баку переданы двое азербайджанцев, задержанных СНБ Армении в СюникеПри посредничестве командования российского миротворческого контингента освобождены двое военнослужащих вооруженных сил Азербайджанской Республики, задержанные 30 января 2021 г.
20:28 01/02/2021За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 29 ДТП: 5 человек погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 29 января по 1 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 149 случаев преступлений, 18 из которых ‒ ранее...
19:56 01/02/2021Завтра состоится очередное заседание по делу второго президента Армении Р.КочарянаВо вторник, 2 февраля, в 13:00, в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита), под председательством судьи Анны Данибекян, продолжатся слушания по делу о предполагаемом свержении...
18:44 01/02/2021Пленных – освободить, тела погибших – вернуть семьям для захоронения: заявление экспертов ООН по КарабахуСегодня эксперты ООН по правам человека призвали к незамедлительному освобождению военнопленных и других пленных недавней войны в Арцахе (НКР) и к возвращению тел погибших семьям для захоронения с...
17:09 01/02/2021Правозащитник о скандале с «Патрон Даво»: В любой демократической стране правительство подало бы уже в отставкуПравозащитник Аветик Ишханян пишет: «НЕ ВЕРЮ СНБ «раскрыла» коррупционную сделку в крупных размерах.
16:43 01/02/2021В Австрии напряженность растет в связи с депортацией в Грузию и Армению 3 семей мигрантов с детьмиВласти Австрии на этой неделе депортировали в Грузию и Армению три семьи мигрантов с детьми. Операция с привлечением силовых структур проходила ночью, пишет euronews. Тина, депортированная: "Когда...
14:13 01/02/2021Пропавший несовершеннолетний мальчик был обнаружен повешенным на деревеПо факту гибели 15-летнего мальчика возбуждено уголовное дело по признакам «доведение до самоубийства».
13:56 01/02/2021Рубен Меликян: Сожалею, что вынужден изменить свое положительное мнение о судье ШахвердянеПравозащитник, бывший защитник прав человека Арцаха Рубен Меликян пишет: «Я продолжаю и завершаю поименное «публичное порицание» должностных лиц, ответственных за арест на позорном основании Вагана...
13:37 01/02/2021Путин поручил создать в России суд по правам человека, аналог ЕСПЧПрезидент России Владимир Путин рекомендовал Верховному суду совместно с Минюстом проработать вопрос создания российского суда по правам человека.
11:41 01/02/2021Арман Татоян: Права граждан Республики Армения должны стоять в основе решений в процессе определения границЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян пишет: «Когда в 1923 году, чтобы искусственно отделить Армению от Арцаха, образовался (Красный) Курдистан, пограничные споры с Зангезуром Армянской...
10:17 01/02/2021Все пятеро задержанных 28 января находятся на свободеДиректор ООО «Black Fox Consulting», адвокат Беник Галстян пишет: «28 января 2021 г. я сообщил, что в тот же день поздно вечером Следственным управлением СК РА Еревана были задержаны: - Арагац Ахоян,...
17:10 30/01/2021Рубен Меликян։ Геворг, я от тебя не ожидалПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Как я и обещал на рассвете, я узнал, кто тот прокурор, инициировавший ходатайство об аресте гадрутца Вагана Бадасяна с обоснованием «отсутствие постоянного места...
16:12 30/01/2021В СК подтвердили: Джалал Арутюнян признан потерпевшимБывший командующий Армией обороны Джалал Арутюнян был признан потерпевшим и допрошен. Об этом Panorama.am сообщили в Следственном комитете. «В производстве Главного следственного управления...
14:28 30/01/2021Медиапорт: По факту покушения против Джалала Арутюняна возбуждено уголовное делоТелеграм канал Медиапорт пишет, что бывший командующий Армией обороны Арцаха Джалал Арутюнян недавно был допрошен в Главном военном следственном управлении СК по факту покушения на него.