12:41 27/03/2025Դուռը փակել են, ներս մտնել չենք կարողանում. Ի՞նչ է կատարվում Մարտուն Գրիգորյանի գրասենյակում«Հենց հիմա եկեք Արագած 10/1, անհասանելի գործողություններ են կատարվում մեր գրասենյակի շուրջ»,-ահազանգում է Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի մամուլի խոսնակ Լիզա Գասպարյանը։ Panorama.am-ի...
12:28 27/03/2025Արդեն 1 ժամ է խոչընդոտվում է հանդիպումս վստահորդիս` Գյումրիից բերման ենթարկված Էմմա Գրիգորյանի հետ. Փաստաբան«Ներկա են ՄԻՊ արագ արձագանքման մասնագետները, փորձում են կարգավորել խնդիրը»։
12:19 27/03/2025Իրավապահները խուզարկում են Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբներըMediaHub-ի տեղեկություններով՝ իրավապահները խուզարկություն են սկսել «Մեր քաղաքը» դաշինքի Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբներում: Panorama.am-ը փորձեց...
11:54 27/03/2025ՆԳՆ-ն ձայնագրություն է հրապարակել՝ բացահայտելով Գյումրիում ընտրակաշառքի և ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերՀայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ...
11:02 27/03/2025«Այդ ի՞նչ զզվելի արարք է, ինչու իշխանություններին չեն ձայնալսում». Խուզարկություն՝ «Մայր Հայաստանի» Գյումրու գրասենյակում«Մենք չունենք ԿԳԲ-ի պետ, ոտիկականապես, դրա համար էլ այդպե՞ս է։ Այսինքն ով ունի ձայնագրելու, ձայնալսելու հնարավորությունը, ինքը գաղտնալսելու է այն մարդկանում, ովքեր իրենց դե՞մ են արտահայտվում»։
10:32 27/03/2025Գ.Ն.-ն հանձնվել է Գերմանիայի իրավասու մարմիններինՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդությունը.
10:05 27/03/2025Հակակոռուպցիոն կոմիտեում վարույթներ են նախաձեռնվել Գյումրիում ընտրակաշառք տալու, ստանալու և ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու դեպքերի առթիվՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ ՆԳՆ...
09:46 27/03/2025Ֆլորիդայում տղամարդը սպшնել է կնոջը և երեք երեխաներինՇտապօգնության աշխատակիցները տղամարդուն և աղջկան տեղափոխել են տեղական հիվանդանոցներ
09:21 27/03/2025Հիմա պետք է պարզել, թե ո՞վ է հրահանգել ՊՊԾ-ին հարձակվել լրագրողների վա. Թագուհի ԹովմասյանԱԺ անկախ պատգամավոր, նախկին լրագրող Թագուհի Թովմասյանն աջակցույուն է հայտնել երեկ ԱԺ-ում ՊՊԾ աշխատակիցների կողմից հարձակման ենթարկված լրագրողներին։ «Լրագրողներն, իրենց մասնագիտական գործունեությունն...
23:02 26/03/2025Իմ լիարժեք աջակցությունն եմ հայտնում այսօրվա ակցիան կազմակերպած լրագրողներին. Արման ԹաթոյանԱզգային ժողովում լրագրողների այսօրվա ակցիան միանգամայն օրինական և ուղղված էր սեփական իրավունքների պաշտպանությանը
22:30 26/03/2025Խորհրդարանում լրագրողների գործունեության համար սահմանված կանոնները չպետք է վերածվեն նրանց իրավունքների սահմանափակման. ՀՀ ՄԻՊԻրավասու մարմինները պետք է պատշաճ քննարկման առարկա դարձնեն ցանկացած դեպք, որը կարող է վկայել լրագրողի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու կամ խոսքի ազատության անհարկի ու ոչ իրավաչափ սահմանափակման մասին
18:46 26/03/2025Թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով պարեկները ձերբակալել են վարորդինՄարտի 17-ին Գեղարքունիքի պարեկները Երևան-Սևան-Իջևան ճանապարհին ստուգման նպատակով կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի մի մեքենա։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «39-ամյա վարորդի մոտ հայտնաբերվել են...
17:05 26/03/2025161 լրագրողի ստորագրությամբ դիմում-նամակը հանձնեցին Նիկոլ ՓաշինյանինԱԺ կառավարության հետ հարց ու պատասխանի համար խորհրդարան եկած Նիկոլ Փաշինյանին ԱԺ աշխատանքները լուսաբանող լրագրողները նամակ-դիմում հանձնեցին, որի ներքո ստորագրել է 161 լրագրող ու խմբագիր։ Մինչ այդ...
16:50 26/03/2025Որդին մոր ոսկիները գրավադրել է բանկում ու խաղադրույքներ կատարելՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգել Վանաձոր քաղաքի բնակիչ 53-ամյա մի տղամարդ և հայտնել, որ կնոջ ոսկյա որոշ զարդեր բացակայում են, իսկ տանը պահվող՝ մեքենայի վաճառքից...
16:06 26/03/2025Դիանա Գասպարյանի բնակարանը խուզարկել են, «ոչինչ չեն գտել». խոսնակ«Ազատությանը» Վաղարշապատի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանի խոսնակն ասել է, որ իրավապահները փնտրել են գազալցակայանի տեսախցիկների կրիչները, բայց դրանք չեն հայտնաբերել:
15:18 26/03/2025Թե ինչ թարախոտ, գարշահոտ ու ստոր մեթոդներով է ՔՊ-ն զբաղվում՝ ակտիվիստների դեմ պատերազմ մղելով. Արթուր ՉախոյանՀասարակական գործիչ, ակտիվիստ Արթուր Չախոյանն ահազանգում է՝ իր ու այլ ակտիվիստների նկատմամբ իշխանության ներկայացուցիչների դատական հայցերի մասին, որոնք, ըստ նրա, լռեցնելու նպատակ ունեն։ «Կանդրադառնամ...
15:02 26/03/2025Պետականության շահերից ելնելով պետք է ամեն ինչ անեմ, իմ փոքրիկ, համեստ ավանդը ներդնեմ, որ ինքը չվերարտադրվի. Հովիկ Աղազարյանը՝ Փաշինյանի մասինԲնականաբար քաղաքական ճնշումը վարչապետի հրահանգով է, ինչի մասին է խոսքը, ինչ կասկած կա
13:08 26/03/2025Տիկին դատախազ, դուք քաղաքական հայտարարություններ չեք անում, բայց քաղաքական պատվեր եք անում.Խամոյանը՝ ՎարդապետյանինՓաշինյանի ասածը փաստորեն ձեր համար հիմք չի՞ հանդիսացել հանցագործության մասին հաղորդման համար, թե մենք հերթական անգամ կարող ենք արձանագրել, որ ինչպես այս դրվագով և բազմաթիվ այլ դրվագներով Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ ստել է ու զրպարտել
13:10 26/03/2025Մոտ 3 կգ մեթամֆետամին, 1 կգ-ից ավելի մարիխունա. 41-ամյա տղամարդը կալանավորվել էՔրեական ոստիկանության Թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններն իրացրին անմիջապես։ Համագործակցելով Համայնքային ոստիկանության Էրեբունու բաժնի...
12:42 26/03/2025Խաղաղության պայմանագրի և խաղաղության համաձայնագրի միջև իրավական առումով տարբերություն չկա. Ալեն ՍիմոնյանԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանն արձագանքել է խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրելուց հետո իրավական ընթացակարգերի վերաբերյալ հայտարարություններին ու նշել.

18:28 15/12/2015Unlawful arrests, deaths of tortures and suicide attempts in prisons continued in Azerbaijan in 2015, expert saysThe first shots of the well-known Azerbaijani rights defender Leyla Yunus after she was released shocked the public as she had grown very old during the year in prison.
17:39 15/12/2015Armenian citizens could get up to 3 million dram compensation for moral damage after amendments to Civil CodeArmenian citizens could get compensation of up to 3 million drams for nonmaterial or moral damages, Deputy Justice Minister of Armenia Arman Tatoyan said at the extraordinary session of the...
16:17 15/12/201528 lifers again go on hunger strike in Nubarashen prison of Armenian Justice Ministry28 inmates serving life sentences in Nubarashen prison of Armenian Justice Ministry went on a hunger strike last evening.
15:47 15/12/2015Armenian parliament passes in first reading bill on VAT exemption of sales outlets at checkpointsAt the extraordinary sitting convened on the government’s initiative today, the National Assembly of Armenia voted on the bill on amendments and additions to the Law on Value Added Tax.
19:38 14/12/2015Hayk Kyureghyan, man who opened fire at a Yerevan court, ends 25-day hunger strike in prisonHayk Kyureghyan, a man who received 9 years in prison for opening fire outside a Yerevan court on June 12, 2014, has ended today a hunger strike he started 25 days ago, Panorama.am learned from Gor...
19:04 14/12/2015Armenian govt. proposes exempting points of sale at Meghri, Bavra, Bagratashen checkpoints from VATThe Armenian government has proposed that the points of sale at land border checkpoints should be exempted from value added tax.
13:15 14/12/2015U.S. Embassy’s new statement on constitutional referendum in ArmeniaThe U.S. Embassy in Armenia has issued a second statement regarding the referendum on constitutional amendments in Armenia. The statement notes that the U.S. Embassy continues to monitor the recount...
19:30 12/12/2015World awaits landmark climate dealOrganisers of climate talks in Paris have released details of a proposed landmark deal to curb climate change, the BBC reported.
19:21 12/12/2015Hayk Kyureghyan, Yerevan resident who opened fire outside court, went on hunger strike: convict’s fatherHayk Kyureghyan, a Yerevan resident who on June 12, 2014, opened fire outside the general jurisdiction court of Kentron and Nork-Marash administrative districts in Yerevan, has been on hunger...
14:50 12/12/2015Armenia’s IC opens criminal case over death of serviceman Karen Grigoryan due to Azerbaijani actionsThe Investigative Committee (IC) of Armenia has opened a criminal case over the death of Armenian serviceman Karen Grigoryan.
12:11 12/12/2015Up to $10 million in diamonds stolen from New York jeweler’s unlocked safeAs much as $10 million in diamonds were stolen from a midtown jeweler who admitted he had failed to lock the safe where the gems were stored, the Daily News has learned.
18:26 11/12/2015Prosecutor general of Armenia: Number of criminal cases over referendum irregularities may changeThe Office of Armenian Prosecutor General received 460 reports about voting irregularities during the December 6 constitutional referendum in Armenia, Vahagn Muradyan - the chief of the working group...
14:57 11/12/2015Armenian police: Any attempt to destabilize situation in public places to be foiled“The police continue receiving information about intentions to instigate clashes with policemen during the ongoing rallies,” the Armenian Police said in a statement today, on December 11.
18:43 10/12/2015Rally participants detained in Liberty Square of Yerevan have been released: policeParticipants in the rally in Liberty Square of Yerevan who were detained earlier today have been released, the press service of the Armenian police reported.
14:27 10/12/2015Avetisyan family murder case to be heard in Russian military base in GyumriA judge of the general jurisdiction court in Armenia’s Shirak Province Harutyun Movsesyan took a decision that the first court hearing of the Avetisyan family murder case will be held in the...
18:31 09/12/2015Michael Møller: The establishment of this International Day serves as a much needed call to actionUnited Nations Under-Secretary-General, Director-General of the United Nations Office at Geneva Michael Møller issued a message today, on International Day of Commemoration and Dignity of the Victims...
17:39 09/12/2015Media report about gravely ill Azerbaijani human rights defender Leyla Yunus’ provisional releaseOn 9 December, Baku Court of Appeal ruled to change the preventive measure against Leyla Yunus, well-known Azerbaijani rights defender, Haqqin.az reports.
13:52 09/12/2015Reserve major of Armenian Defense Ministry detained on high treason chargeOn December 4, 2015, an Armenian citizen, 38-year-old reserve major Garik Khachiki Marutyan who resides in Armavir province was detained following intelligence measures taken based on the recently...
22:09 08/12/2015Yerevan Press Club: No obvious irregularities during coverage of referendum in ArmeniaNo legislative irregularities and obvious violations of regulatory norms were reported during coverage of the constitutional referendum held Sunday in Armenia,” Head of Yerevan Press Club Boris...
16:16 08/12/2015Armenian parliament adopts in first reading amendments to Civil CodeThe Armenian parliament voted today to adopt a legislative package in the first reading, including a bill on amendments and additions to the Civil Code of Armenia.