20:21 28/03/2025Տարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվելՏարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել, խափանման միջոց է ընտրվել բացակայելու արգելքը: Հսկող դատախազի կողմից հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու որոշում է կայացվել, խափանման միջոց է ընտրվել...
20:15 28/03/2025Հովիկ Աղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվելԱզգային ժողովի պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին հայտնում է «Լուրերը»` հղում անելով ՀՀ գլխավոր դատախազությանը։ «Հսկող դատախազի կողմից հանրային քրեական հետապնդում...
19:40 28/03/2025Սոֆյա Թորոսյանի նկատմամբ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց ընտրվել էվարչական հսկողությունը, որի հետ մենք համաձայն չենք․ փաստաբանՓաստաբան Արմինե Սարգսյանը գրում է․ «2025 թվականի մարտի 27-ին ձերբակալվել էր «Մեր քաղաքը» դաշինքի Ավագանու անդամի թեկնածու տիկին Սոֆյա Թորոսյանը: Ստանձնելով վերջինիս պաշտպանությունը կարող եմ հայտնել,...
18:38 28/03/2025Արա Աբրահամյանին առանց պատշաճ բացատրության ուղղակի բաց թողեցին ԶվարթնոցիցՀանրային աղմուկից հետո Արա Աբրահամյանին առանց պատշաճ բացատրության ուղղակի բաց թողեցին Զվարթնոցից։ «Մարդիկ աշխատողներ էին, իրենք չէին խոչընդոտում, իրենց կար կարգադրություն, չէին թողնում: Իրենք սպասում...
18:23 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի որդու նկատմամբ դատարանը կիրառեց այլընտրանքային խափանման միջոց վարչական հսկողություն․ փաստաբանԿարեն Գրիգորյանի պաշտպան Էդուարդ Հովհաննիսյանը գրում է․ «ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի որդու՝ Կարեն Գրիգորյանի նկատմամբ Հակակոռուպցիոն դատարանը կիրառեց...
17:45 28/03/2025Երևանում ապօրինի թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու կասկածանքով ձերբակալել են երկու երիտասարդներՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տվյալները, մարտի 20-ին, ժամը 18.50-ին, մայրաքաղաքի Սվաճյան փողոցում,...
17:33 28/03/2025Իշխանություններն այս պահին արգելում են Հայաստան մուտք գործել Արա Աբրահամյանին. Ռուբեն Մելիքյան«Քիչ առսջ տեղեկացա, որ իշխանություններն այս պահին արգելում են Հայաստան մուտք գործել Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանին։ Պարոն Աբրահամյանը գտնվում է «Զվարթնոց»...
16:30 28/03/2025Գումարով բանակից ազատվելն օրինականացրեց քպական իշխանությունը. Իրավապաշտպանը՝ Սարիկ ՄինասյանինԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը, արձագանքելով Գյումրու ՔՊ-ական Սարիկ Մինասյանի՝ երեկվա բանավեճում արած սկանդալային հայտարարությանը, գրում է.
15:52 28/03/2025Ավելի քան 50 մլն ՀՀ դրամ հափշտակելու մեջ մեղադրվող մանկապարտեզի տնօրենի ու նրան օժանդակած 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՎարույթի նյութերը դատարանում են
15:32 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի հոր նկատմամբ կիրառվեց վարչական հսկողությունՀակակոռուպցիոն դատարանը Գյումրիում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը՝ հոր՝ Կամո Գրիգորյանի նկտամամբ կիրառեց վարչական վերահսկողություն խափանման միջոցը։...
14:28 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի որդին ազատ արձակվեցԳյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից որպես քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանի որդին՝ Կարեն Գրիգորյանն արդեն ազատության մեջ է։ Հակակոռուպցիոն...
13:39 28/03/2025Իշխանությունը Մարտուն Գրիգորյանի նկատմամբ առանձնահատուկ կոշտ վերաբերմունք է դրսևորում. Տիգրան ԱբրահամյանՄարտուն Գրիգորյանի, նրա թիմակիցների ու հարազատների նկատմամբ հետապնդումները որևէ ձևով նրան հետ չեն կանգնեցնի պայքարից։ Հակակոռուպցիոն դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ...
13:12 28/03/2025Իրավապահները կգնան Սարիկ Մինասյանի՝ «Արցախում փողով չծառայելու մասին» հայտարարությունների հետևից, եթե ուշադրությանն արժանի դրվագ գտնեն. ՔՊ-ական պատգամավոր«Եթե այդ հայտարարություններում կան որևէ դրվագներ, որոնք իրավապահ մարմինների ուշադրությանն արժանի են, վստահ եմ՝ դրանք կարժանան իրավապահների ուշադրությանը»,- խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց...
13:07 28/03/2025Թագուհի Թովմասյան. Գյումրիում ձերբակալությունների հրահանգն իջեցրել է Նիկոլ ՓաշինյանըԳյումրիում քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում խուզարկությունների, դրանց հետևած ձերբակալությունների հրահանգը, ըստ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի, իջեցրել է անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը...
12:22 28/03/2025Այս իշխանությունների մոտ նկատում եմ մոլուցք ամեն գնով կառավարման ղեկը խլելու. Մամիկոն ԱսլանյանՄամիկոն Ասլանյանը, որ Վանաձորի ավագանու ընտրություններում հաղթելուց հետո, հայտնվեց անազատության մեջ, այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց էր՝ իր աջակցությունը հայտնելու Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր...
11:58 28/03/2025Արսեն Բաբայան. Վարչական վերահսկողությամբ փորձում են սահմանափակել անձանց քաղաքական իրավունքըՔննչական մարմինը վարչական վերահսկողության միջոցով փորձում է սահմանափակել «Մեր քաղաքը» դաշինքի անդամների, շտաբի ներկայացուցիչների քաղաքական իրավունքները։ Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց լրագրողների հետ...
11:35 28/03/2025Հույս ունեմ, որ կարճ ժամանակ անց Մարտուն Գրիգորյանի հայրը կլինի ազատության մեջ. ՓաստաբանԳյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի հոր՝ Կամո Գրիգորյանի փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը հույս ունի՝ Հակակոռուպցիոն դատարանը կմերժի վարչական հսկողություն կիրառելու քննչական...
09:01 28/03/2025Սուրենն ազատ արձակվեց դատարանի դահլիճից. ՓաստաբանՀակակոռուպցիոն դատարանը գիշերը մերժել է Մարտուն Գրիգորյանի ղեկավարած «Մեր քաղաքը» դաշինքի շտաբի անդամ Սուրեն Գասպարյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն կիրառելու քննչական մարմնի միջնորդությունը: Այս...
00:05 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի որդին ձերբակալված է առանց որևէ իրավաչափ հիմքի. ՓաստաբանԿարեն Գրիգորյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցի կիրառման քննիչի միջնորդության քննարկումը տեղի կունենա Հակակոռուպցիոն դատարանում մարտի 28-ին, ժամը 11:30-ին։
23:51 27/03/2025Չեք պատկերացնի՝ ինչ հաճելի էր լսել երեք իշխանափոխներին, որ իրար մեղադրում են անգործության մեջ. Մարտուն ԳրիգորյանՉեք պատկերացնի՝ ինչ հաճելի էր լսել երեք իշխանափոխներին, որ իրար մեղադրում են անգործության մեջ

14:30 09/02/2021Суд рассматривает ходатайство о привлечении нового потерпевшего по делу о предполагаемом свержении конституционного строяСуд общей юрисдикции Еревана (резиденция Шенгавит) под председательством Анны Данибекян продолжает расследование дела о предполагаемом свержении конституционного строя.
12:47 09/02/2021Татоян: Из-за борьбы за власть остаются в тени реальные проблемы прав человекаЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «В последний период публичный дискурс (public discourse) почти полностью заполнен темами борьбы за власть, из-за чего остаются в тени...
11:05 09/02/2021Приводу подвергнуты десятки участников мирной акции – студенческий союз АРФДПо положению на 9 утра вторника, 9 февраля, с прилегающей к министерству экономики Армении территории без надлежащего обоснования были подвергнуты приводу десятки участников мирной акции, в том числе...
20:21 08/02/2021Завтра состоится очередное заседание по делу второго президента Армении Р.КочарянаВо вторник, 9 февраля, в 13:00, в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита), под председательством судьи Анны Данибекян, продолжатся слушания по делу о предполагаемом свержении...
16:15 08/02/2021Автомобиль с азербайджанцами подорвался на мине в Нагорном КарабахеАвтомобиль под управлением 33-летнего азербайджанца подорвался на противотанковой мине в оккупированном Баку на этой войне Джебраильском районе.
15:54 08/02/2021Ваан Бадасян не может быть осужден, потому что преследующие его сами обречены – Павлик МанукянИнициативная группа национально-демократического полюса начала процесс протеста за свободу лидера арцахской партии «Объединенная Армения», воина-освободителя Ваана Бадасяна.
14:53 08/02/2021В Сюнике уменьшилось число преступленийВ Сюникской области зафиксировано снижение уголовных дел на 5% - 744 случая по сравнению с 783 случаями за 2019 год.
12:32 08/02/2021Айк Алумян: Общество начинает понимать реальную цель политических преследований«Реальность такова, что с самого начала людям, знавшим об этом деле, было ясно, что осуществляется политическое преследование», - сказал на проходящей встрече с журналистами адвокат второго...
12:13 08/02/2021Эдгар Казарян подал сообщение в прокуратуру и СССБывший посол Армении в Польше, экс-руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян пишет: «28 января 2021 года в надежде расследовать обстоятельства незаконных действий, совершенных...
10:15 08/02/2021Правозащитник: Пусть никто не смеет защищать верховного предателя с позиции толерантностиПравозащитник, бывший защитник прав человека Арцаха Рубен Меликян пишет: «Одна из «европейских ценностей»- толерантность.
13:04 06/02/2021Роберт Айрапетян: На официальном сайте КС Армении материал публикуется под датой еще не наступившего дняЮрист Роберт Айрапетян пишет: «5 февраля распространилась информация о том, что все еще занимающий должность премьер-министра Пашинян поручил активно представлять общественности, что государственные...
12:28 06/02/2021Асмик Папян и Заруи Мурадян представили личное поручительство для освобождения Ваана БадасянаНародная артистка Республики Армения, оперная певица Асмик Папян и художница, общественный деятель Заруи Мурадян представили личное поручительство для замены избранной в отношении руководителя...
11:39 06/02/2021Ваан Бадасян: Меня подвергают пыткам путем арестаРуководитель арцахской партии «Объединенная Армения», воин-освободитель Ваан Бадасян из изолятора Службы национальной безопасности (СНБ) выступил с заявлением, которое опубликовал на своей странице в...
10:25 06/02/2021Наира Зограбян по вопросу удерживаемой Баку в плену ливанской армянки Марал Наджарян обратилась к женщинам-лидерам ЕвропыДепутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян по вопросу взятой в плен и удерживаемой азербайджанской стороной ливанской армянки Марал Наджарян обратилась к...
20:30 05/02/2021За сутки в Армении зарегистрировано 9 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 4 по 5 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 64 случая преступлений, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
18:19 05/02/2021Омбудсмен: Азербайджан умышленными действиями, угрозой применения оружия лишил предпринимателей РА права заниматься экономической деятельностьюАзербайджанские вооруженные силы умышленными действиями, угрозой применения оружия лишили предпринимателей-граждан Армении международно гарантированного и закрепленного Конституцией РА права...
16:49 05/02/2021В Армении адвокаты представили жалобу в связи с бездействием прокуратуры и СССПредседатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Как знаете, 22 декабря 2020 года более ста адвокатов представили сообщение генеральному...
15:28 05/02/2021Геворк Петросян: Полиция должна быть очищена от невежественных, раболепныхДепутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян охарактеризовал действия служащих Полиции в отношении демонстрантов во время последнего митинга как непропорциональное...
15:00 05/02/2021Защитник: Ваан Бадасян не совершал вменяемого ему деянияЗащитник обжаловал в Апелляционном суде решение суда первой инстанции об избрании в качестве меры пресечения заключение под стражу лидера партии «Единая Армения» Арцаха Ваана Бадасяна.
11:42 05/02/2021Родители и учителя недостаточно осведомлены об опасностях и проблемах ИнтернетаВ офис Защитника прав человека продолжают поступать звонки от родителей и учителей о защите прав детей в цифровой среде.