20:21 28/03/2025Տարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվելՏարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել, խափանման միջոց է ընտրվել բացակայելու արգելքը: Հսկող դատախազի կողմից հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու որոշում է կայացվել, խափանման միջոց է ընտրվել...
20:15 28/03/2025Հովիկ Աղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվելԱզգային ժողովի պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին հայտնում է «Լուրերը»` հղում անելով ՀՀ գլխավոր դատախազությանը։ «Հսկող դատախազի կողմից հանրային քրեական հետապնդում...
19:40 28/03/2025Սոֆյա Թորոսյանի նկատմամբ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց ընտրվել էվարչական հսկողությունը, որի հետ մենք համաձայն չենք․ փաստաբանՓաստաբան Արմինե Սարգսյանը գրում է․ «2025 թվականի մարտի 27-ին ձերբակալվել էր «Մեր քաղաքը» դաշինքի Ավագանու անդամի թեկնածու տիկին Սոֆյա Թորոսյանը: Ստանձնելով վերջինիս պաշտպանությունը կարող եմ հայտնել,...
18:38 28/03/2025Արա Աբրահամյանին առանց պատշաճ բացատրության ուղղակի բաց թողեցին ԶվարթնոցիցՀանրային աղմուկից հետո Արա Աբրահամյանին առանց պատշաճ բացատրության ուղղակի բաց թողեցին Զվարթնոցից։ «Մարդիկ աշխատողներ էին, իրենք չէին խոչընդոտում, իրենց կար կարգադրություն, չէին թողնում: Իրենք սպասում...
18:23 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի որդու նկատմամբ դատարանը կիրառեց այլընտրանքային խափանման միջոց վարչական հսկողություն․ փաստաբանԿարեն Գրիգորյանի պաշտպան Էդուարդ Հովհաննիսյանը գրում է․ «ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Գյումրու համայնքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի որդու՝ Կարեն Գրիգորյանի նկատմամբ Հակակոռուպցիոն դատարանը կիրառեց...
17:45 28/03/2025Երևանում ապօրինի թմրամիջոց ձեռք բերելու, պահելու և իրացնելու կասկածանքով ձերբակալել են երկու երիտասարդներՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տվյալները, մարտի 20-ին, ժամը 18.50-ին, մայրաքաղաքի Սվաճյան փողոցում,...
17:33 28/03/2025Իշխանություններն այս պահին արգելում են Հայաստան մուտք գործել Արա Աբրահամյանին. Ռուբեն Մելիքյան«Քիչ առսջ տեղեկացա, որ իշխանություններն այս պահին արգելում են Հայաստան մուտք գործել Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանին։ Պարոն Աբրահամյանը գտնվում է «Զվարթնոց»...
16:30 28/03/2025Գումարով բանակից ազատվելն օրինականացրեց քպական իշխանությունը. Իրավապաշտպանը՝ Սարիկ ՄինասյանինԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը, արձագանքելով Գյումրու ՔՊ-ական Սարիկ Մինասյանի՝ երեկվա բանավեճում արած սկանդալային հայտարարությանը, գրում է.
15:52 28/03/2025Ավելի քան 50 մլն ՀՀ դրամ հափշտակելու մեջ մեղադրվող մանկապարտեզի տնօրենի ու նրան օժանդակած 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՎարույթի նյութերը դատարանում են
15:32 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի հոր նկատմամբ կիրառվեց վարչական հսկողությունՀակակոռուպցիոն դատարանը Գյումրիում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը՝ հոր՝ Կամո Գրիգորյանի նկտամամբ կիրառեց վարչական վերահսկողություն խափանման միջոցը։...
14:28 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի որդին ազատ արձակվեցԳյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից որպես քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանի որդին՝ Կարեն Գրիգորյանն արդեն ազատության մեջ է։ Հակակոռուպցիոն...
13:39 28/03/2025Իշխանությունը Մարտուն Գրիգորյանի նկատմամբ առանձնահատուկ կոշտ վերաբերմունք է դրսևորում. Տիգրան ԱբրահամյանՄարտուն Գրիգորյանի, նրա թիմակիցների ու հարազատների նկատմամբ հետապնդումները որևէ ձևով նրան հետ չեն կանգնեցնի պայքարից։ Հակակոռուպցիոն դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ...
13:12 28/03/2025Իրավապահները կգնան Սարիկ Մինասյանի՝ «Արցախում փողով չծառայելու մասին» հայտարարությունների հետևից, եթե ուշադրությանն արժանի դրվագ գտնեն. ՔՊ-ական պատգամավոր«Եթե այդ հայտարարություններում կան որևէ դրվագներ, որոնք իրավապահ մարմինների ուշադրությանն արժանի են, վստահ եմ՝ դրանք կարժանան իրավապահների ուշադրությանը»,- խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց...
13:07 28/03/2025Թագուհի Թովմասյան. Գյումրիում ձերբակալությունների հրահանգն իջեցրել է Նիկոլ ՓաշինյանըԳյումրիում քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում խուզարկությունների, դրանց հետևած ձերբակալությունների հրահանգը, ըստ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի, իջեցրել է անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը...
12:22 28/03/2025Այս իշխանությունների մոտ նկատում եմ մոլուցք ամեն գնով կառավարման ղեկը խլելու. Մամիկոն ԱսլանյանՄամիկոն Ասլանյանը, որ Վանաձորի ավագանու ընտրություններում հաղթելուց հետո, հայտնվեց անազատության մեջ, այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց էր՝ իր աջակցությունը հայտնելու Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր...
11:58 28/03/2025Արսեն Բաբայան. Վարչական վերահսկողությամբ փորձում են սահմանափակել անձանց քաղաքական իրավունքըՔննչական մարմինը վարչական վերահսկողության միջոցով փորձում է սահմանափակել «Մեր քաղաքը» դաշինքի անդամների, շտաբի ներկայացուցիչների քաղաքական իրավունքները։ Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց լրագրողների հետ...
11:35 28/03/2025Հույս ունեմ, որ կարճ ժամանակ անց Մարտուն Գրիգորյանի հայրը կլինի ազատության մեջ. ՓաստաբանԳյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի հոր՝ Կամո Գրիգորյանի փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը հույս ունի՝ Հակակոռուպցիոն դատարանը կմերժի վարչական հսկողություն կիրառելու քննչական...
09:01 28/03/2025Սուրենն ազատ արձակվեց դատարանի դահլիճից. ՓաստաբանՀակակոռուպցիոն դատարանը գիշերը մերժել է Մարտուն Գրիգորյանի ղեկավարած «Մեր քաղաքը» դաշինքի շտաբի անդամ Սուրեն Գասպարյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն կիրառելու քննչական մարմնի միջնորդությունը: Այս...
00:05 28/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի որդին ձերբակալված է առանց որևէ իրավաչափ հիմքի. ՓաստաբանԿարեն Գրիգորյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցի կիրառման քննիչի միջնորդության քննարկումը տեղի կունենա Հակակոռուպցիոն դատարանում մարտի 28-ին, ժամը 11:30-ին։
23:51 27/03/2025Չեք պատկերացնի՝ ինչ հաճելի էր լսել երեք իշխանափոխներին, որ իրար մեղադրում են անգործության մեջ. Մարտուն ԳրիգորյանՉեք պատկերացնի՝ ինչ հաճելի էր լսել երեք իշխանափոխներին, որ իրար մեղադրում են անգործության մեջ

12:26 09/01/2016'El Chapo' returned to Mexico Altiplano prisonMexican drug lord Joaquin "El Chapo" Guzman has been recaptured and sent back to the maximum-security prison he escaped from six months ago, the BBC reported.
13:24 08/01/2016Cologne mob sex attackers could face deportationThe perpetrators of mob sex attacks and muggings in the city of Cologne on New Year's Eve could face deportation if they are migrants, Germany's justice minister said Thursday, according to CNN.
18:40 07/01/2016Four Armenians face trial over spying for AzerbaijanFour Armenians residing in Turkey – Rafik Papoyan, Karine Ghumashyan, Sergey Papoyan and Diana Goroyan were charged in connection with being recruited by Azerbaijani intelligence agencies,...
18:00 07/01/2016Azerbaijan: Chairman of Elders’ Board of rebellious village Nardaran detained on charges of ‘high treason’Azerbaijani law-enforcement agencies detained Natig Karimov, the Chairman of the Board of Elders of the village Nardaran.
19:44 06/01/2016Suspects named in Musaler restaurant shooting in ArmeniaThe murders in Musaler Restaurant in Armenia’s Armavir province that left one man dead and another wounded today have been solved, the press service of the Armenian police reported.
17:55 06/01/2016I killed, I injured in restaurant shooting in Armenia’s Armavir provinceOne man was killed and another man was injured during a shooting at a restaurant in Armenia’s Armavir province, Panoarama.am learned from the press service of the Armenian police.
20:37 05/01/2016Cologne shocked by New Year’s Eve attacks on womenGerman Chancellor Angela Merkel’s coalition condemned a “new dimension” of crime after scores of women reported being sexually assaulted as they passed through a group of about 1,000 men during New...
18:33 05/01/2016KLM says ‘disturbed passenger’ injures co-pilotDutch carrier KLM says a “disturbed passenger” injured himself and a co-pilot on a flight to China before being overpowered by crew and other passengers, The Associated Press reported.
17:50 05/01/2016Spain police nab 3.3 tons of cocaine, arrest Britons, DutchSpanish police say they have seized 3,000 kilograms (3.3 tons) of cocaine and arrested 12 people, including Spaniards, Britons and Dutch citizens, The Associated Press reported.
15:08 30/12/2015President of Karabagh signs new lawsPresident of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a number of new laws, the presidential press service reported.
18:50 29/12/2015Ehud Olmert 'satisfied' after bribery prison sentence reduced to 18 monthsIsrael's Supreme Court on Tuesday reduced former Prime Minister Ehud Olmert's prison sentence for a sweeping bribery scandal from six years to 18 months, partially accepting his appeal and clearing...
18:48 29/12/2015Armenian president approves regulations and composition of Military-Industrial CommissionPursuant to Article 5 part 1 point 3 of the Law on the Military-Industrial Complex, Armenian President Serzh Sargsyan signed a decree approving the regulations and composition of the...
16:44 29/12/2015Bill on granting citizenship to Armenian Genocide descendants introduced in Turkish parliamentA bill on granting Turkish citizenship to descendants of people deported in 1914 was introduced in Turkey’s parliament by Turkish MP, the deputy leader of the main opposition Republican People's...
13:12 29/12/2015Christmas Day shootings kill 27, wound 63 in USIn a grim reminder that violence in America never takes a holiday, 27 people were killed and 63 injured in shooting incidents on Christmas Day this year, according to the Gun Violence Archive.
19:08 28/12/2015Well-known Azerbaijani journalist Rauf Mirkadirov sentenced to 6 years in prisonBaku Court of Grave Crimes sentenced Rauf Mirkadyrov, a well-known Azerbaijani journalist and contributor of the newspaper Zerkalo (Mirror), to 6 years in a colony of strict regime, Azerbaijani news...
18:35 28/12/2015Justice minister: Draft constitutional amendments adopted by referendum will help solve many problemsA lot of problems will he solved thanks to the draft constitutional amendments adopted in the December 6 referendum in Armenia, Justice Minister Arpine Hovhannisyan told a press conference today.
16:04 25/12/2015400-pound bearded woman sought in San Diego stabbing: policeA man was stabbed by a 400-pound, bearded woman soon after asking a group of people for a cigarette in San Diego’s East Village on Wednesday night, police said, according to Los Angeles Times.
13:55 25/12/2015Man, 32, wanted in murder of Yerevan betting shop employeeA 32-year-old man is wanted by the Armenian police on suspicion of committing a holdup of Goodwin Bet betting shop in Yerevan and killing an employee of the betting shop, Arthur Nazaryan, according...
18:12 24/12/2015Young man killed in a Yerevan betting shopA brutal murder was committed today in a betting shop located in Shengavit administrative district of Yerevan, Panorama.am learned from the press service of the Armenian police.
14:28 23/12/2015Armenian president signs a number of laws passed by parliamentArmenian President Serzh Sargsyan signed today, on December 22, a number of laws passed by the National Assembly, the presidential press service said.