23:47 27/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի հոր ձերբակալման հիմքերը վերացել են, սակայն նա գտնվում է անազատության մեջ. ՓաստաբանԿամո Գրիգորյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցի կիրառման միջնորդության քննարկումը տեղի կունենա վաղը։
21:46 27/03/2025Քրեական հետապնդումներ են հարուցվել 8 անձի նկատմամաբ.ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեՆախաքննության ընթացքում խուզարկություններ են կատարվել Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններում առաջադրված երկու կուսակցությունների գրասենյակներում
19:38 27/03/2025Սա տեռոր է, հերթական քաղաքական շինծու, հնարովի գործերից է․ փաստաբանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հոր ձերբակալության մասին«Պարզ էր, որ այսպիսի բան է լինելու։ Սա առաջին դեպքը չէ, նման դեպքեր եղել են և՛ Վանաձորում, և՛ այլ համայնքներում ։ Սովորաբար լինում էր ընտրություններից հետո, հիմա արդեն մարտավարություն է փոխվել։ Պարզ...
18:58 27/03/2025Տարոն Մարգարյանը երբևէ չի ընդունել առաջադրված մեղադրանքը, այլ նշել է, որ չի առարկում․ փաստաբանՓաստաբան Բենիկ Գալստյանը գրում է․ «Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովում ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից կատարված մի շարք հայտարարությունների մասով հարկ եմ համարում անել մի քանի արձանագրում.
18:14 27/03/2025Գյումրիում ընդդիմադիր ուժերի հաջողված քարոզարշավը նյարդեր է առաջացրել, քարոզչությունը խոչընդոտվում է․ Հովհաննես Խուդոյան«Ընտանիք կար այստեղ, մեծ մասը վկայի կարգավիճակով էր։ Գործողություններն արդեն ավարտված են, դրա համար ազատ են արձակվում»,- լրագրողներին տեղեկացրեց փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը՝ հստակեցնելով, որ...
18:12 27/03/2025Ընտրակեղծարար համակարգը նույնն է մնացել, նույնիսկ՝ տեղ-տեղ ավելի լկտի ու հանդուգն. Փաստաբան«Թյուր կարծիք կա, որ «ընտրություններ կեղծելը» դրսևորվում է քվեատուփի մեջ ավել քվեաթերթիկ գցելով կամ քվեարկության հաշվարկի մեջ խաբելով»,-գրում է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանն ու մանրամասնում.
17:58 27/03/2025Հրապարակված գաղտնալսման մեջ խոսակցությունների, դրանց մասնակիցների հետ Մարտուն Գրիգորյանն ու իր շրջապատից որևէ անձ որևէ առնչություն չունի. Փաստաբան«Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից հրապարակված գաղտնալսման մեջ խոսակցությունների, դրանց մասնակիցների և բովանդակության հետ Մարտուն Գրիգորյանն ու իր շրջապատից որևէ անձ որևէ առնչություն չունի»,-այս մասին...
17:29 27/03/2025Գյումրիում ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ ՔՊ իշխանության այս օրերի քայլերը վկայում են, որ դրանք ունեն պատժիչ բնույթ. Թաթոյան«Իշխանությունը ճնշման բացահայտ մեթոդների է անցել Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ՝ նրանց նախընտրական գործունեությունը խոչընդոտելու կամ ավելի հեռուն գնացող նպատակներով:...
16:58 27/03/2025Մենք գործ ունենք մառազմի հետ. Մամիջանյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն ձերբակալելու մասին«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանին Հակակոռուպցիոն կոմիտեում թույլ չեն տվել այցելել ու տեսակցել ԱԺ պատգամավոր, Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի ձերբակալված...
16:44 27/03/2025Քրեական շինծու գործերով ռեպրեսիաների իրականացումը նիկոլական Հայաստանի անփոփոխ դեմքն են. «Արթուն ենք»Իշխանափոխության պահանջով ձևավորված «Արթուն ենք» հանրային շարժումը Գյումրոը ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախաշեմին ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում տեղի ունեցած...
16:26 27/03/2025Վանաձորյան, թե՞ ստամբուլյան սինդրոմ. Մամիկոն Ասլանյանը՝ Գյումրիում կատարվողի մասին«Ինչպես և կանխատեսվում էր (տառապանքս փորձ ունի), Գյումրիի ավագանու ընտրարշավին հընթացս միացավ ռեպրեսիվ մեքենան»,-գրում է Վանաձորի ավագանու ընտրություններում հաղթելու հետևանքով տևական ժամանակ...
15:55 27/03/2025ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում ձերբակալվածներին տեղափոխում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեԳյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի՝ այսօր ձերբակալված հորն ու որդուն տեղափոխեցին Հակակառուպցիոն կոմիտե։ Այստեղ արդեն քաղաքացիներ են հավաքվել՝ ի աջակցություն ընտրությունների նախաշեմին...
15:34 27/03/2025Վարդան Ղուկասյանի գրասենյակ. Խստորեն դատապարտում ենք իշխանությունների որդեգրած ռեպրեսիվ մեթոդները Գյումրիի ավագանու ընտրությունների նախօրեինԳյումրու ավագանու արտահեր ընտրությունների մասնակից Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցությունը և Վարդան Ղուկասյանի գրասենյակը տարածել են հայտարարություն Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների,...
15:21 27/03/2025Մայր Հայաստան. Գյումրիում տեղի ունեցածը գնահատում ենք որպես քաղաքական հետապնդում, և դատապարտում ենք փաշինյանական վարչակազմի քստմնելի վարքագիծը, որի շրջանակներում բերման են ենթարկել նույնիսկ երկու անչափահասների մորըԳյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին ընդառաջ ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում իրավապահների խուզարկությունների վերաբերյալ «Մայր Հայաստան» դաշինքը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ...
14:38 27/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն ձերբակալելու որոշում կա. Արսեն ԲաբայանՀակակոռուպցիոն կոմիտեի որոշում կա՝ կապված Մարտուն Գրիգորյանի հոր և որդու ձերբակալության հետ։ Քննիչի ներկայացարած փաստաթղթերին ծանոթանալուց հետո հայտարարեց փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ «Ծանոթացանք...
14:17 27/03/2025Մարդն առնվազն մանկամիտ պետք է լինի, որ մտածի՝ նման կերպ կարող է Մարտունին ճնշել. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջդրված Ռուբեն Մխիթարյանը շտապել է մեկ այլ թեկնածուի՝ Մարտուն Գրիգորյանի տուն աջակցություն...
14:03 27/03/2025Արձանագրում ենք Գյումրի համայնքի ավագանու ընտրություններին իրավապահ մարմինների ներգրավածությունը՝ ընդդիմադիր մրցակիցներին ճնշելու նպատակով. ՀայտարարությունՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնը «Հայաքվե» դիտորդական առաքելություն հետ համատեղ տարածել են Գյումրիում տեղի ունեցող խուզարկությունների վերաբերյալ հայտարարություն, որտեղ ասված է.
13:36 27/03/2025Տարոն Մարգարյանի գործը կարճվել էր, հիմա նույն փաստերի հիման վրա վարույթներ հարուցելու համար պատգամավորների համաձայնությունն եք ակնկալում. ՔՊ-ականը՝ դատախազին«Ինչո՞ւ ավելի վաղ չեն հարուցվել այս վարույթները, ինչո՞ւ եք սպասել, որ վաղեմության ժամկետներն անցնեն»։
13:34 27/03/2025Մարտուն Գրիգորյան. Քրեական գործեր են հարուցվում հորս, տղայիս վրաԱռավոտից իրականացվող խուզարկությունները կապված են ընտրությունների հետ։ Լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը։...
12:37 27/03/2025ԱԺ-ն քննում է Տարոն Մարգարյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցըԸնդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները, Տարոն Մարգարյանը ներկա չեն հարցի քննարկմանը։

13:38 23/12/2015In 2015 rights groups rated Azerbaijan ‘not free’ with up to 100 political prisonersBilasuvar district court in Azerbaijan sentenced Vekil Imanov, journalist Gunel Movlud’s brother, to a year in prison on charges of illicit drug trafficking, local Turan agency reports.
12:00 23/12/2015Greek parliament legalizes same-sex civil partnershipsGreece's parliament has overwhelmingly approved legislation legalizing civil partnerships for gay couples, two years after the country was condemned by a European human rights court for...
14:02 22/12/2015Colombians rally around fallen queen; lawyer eyes suit vs Miss Universe firmA major booboo on the part of Ms Universe host Steve Harvey sent Colombians dishing out emotionally charged statements on the day of the pageant, with one lawyer going as far as saying he would file...
13:48 19/12/2015Karabakh NSS employees receive medals, valuable gifts on professional dayPresident of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed decrees in connection with the Professional Day of the National Security Service Serviceman.
12:55 19/12/2015Ex-deputy defense minister of Armenia Vahan Shirkhanyan detained on suspicion of participation in criminal associationA former deputy defense minister of Armenia, Vahan Shirkhanyan, was detained today as part of a criminal case investigated by Investigative Department of the National Security Service of Armenia...
20:41 18/12/2015I. Zakaryan: 2014 report of Control Chamber drawn up much better than in previous yearsThe 2014 report of Armenia’s Control Chamber was drawn up much better from a professional point of view than in the previous years, Chairman of Control Chamber (CC) Ishkhan Zakaryan said at the...
18:28 18/12/201519 Armenian MPs sign petition to dispute constitutional referendum results in courtMembers of the opposition Armenian National Congress (ANC) parliamentary faction will file today a petition to the Constitutional Court of Armenia.
17:55 18/12/2015Permyakov case trial in Gyumri: Sakunts’ petition to remove Russian soldiers from court rejected, trial delayedToday’s court hearing of the Avetiisyan family murder case has ended. The trial is being held in the territory of the Russian 102nd military base in Gyumri, Armenia. The defendant is a former soldier...
15:58 18/12/2015Lawyers: Permaykov is Satanist who stabbed 6-month-old Seryozha Avetisyan for sacrificeThe general jurisdiction court of Armenia’s Shirak province is holding today a hearing of the Avetisyan family murder case.
12:02 18/12/2015First hearing of Avetisyan family murder case to be held in Gyumri todayA hearing of the Avetisyan family murder case will be held today, on December 18, in the territory of Russian 102nd military base in Gyumri, Armenia.
13:38 17/12/2015Government of Armenia allocates funds for printing 100,000 copies of new ConstitutionAt its session today the Armenian government decided to allocate 33 million drams to Justice Ministry in order to publish 100,000 copies of the new Constitution.
13:35 17/12/2015Bill banning games of chance for online prizes passed unanimously by Armenian parliamentThe National Assembly of Armenia today, on December 17, continued its extraordinary session, during which MPs unanimously adopted a package of the government-submitted bills on amendments and...
17:02 16/12/2015V. Babayan: Prosperous Armenia won’t join ANC initiative to dispute referendum results in courtThe opposition Prosperous Armenia Party (PAP) has no intention of joining ‘out of solidarity’ the initiative of the opposition Armenian National Congress (ANC) that has begun collecting signatures...
16:08 16/12/2015Japan top court upholds law on married couples' surnamesThe Japanese Supreme Court has upheld a law that married couples must have the same surname, in a blow to women's rights activists, the BBC reported.
15:42 16/12/2015Alexander Arzumanyan joins ANC initiative to dispute constitutional referendum results in Constitutional CourtMP of the Armenian parliament’s opposition Heritage faction Alexander Arzumanyan has joined the initiative of the opposition Armenian National Congress (ANC) Party.
15:05 16/12/2015Man in Armenia’s Vayots Dzor province charged with voting instead of another person in constitutional referendumA resident of Armenia’s Vayots Dzor province has been charged with voting instead of another person during the December 6 referendum on the constitutional amendments, according to the press service...
14:13 16/12/2015N Korea sentences Canada pastor to life in jailNorth Korea's highest court has sentenced a Canadian Christian pastor to a life term of hard labour for "crimes against the state", according to the BBC.
20:38 15/12/2015Deputy culture minister: No changes planned in Armenia’s coats of armsNo changes are currently planned in the state coat of arms of Armenia, Deputy Culture Minister of Armenia Arthur Poghosyan said today in the National Assembly of Armenia during debates of the...
20:20 15/12/2015Aghvan Vardanyan considers as futile ANC’s initiative to dispute referendum results in courtThe secretary of ARF-Dashnaktsutyun (ARFD) parliamentary faction Aghvan Vardanyan considered as futile the initiative of the head of Armenian National Congress (ANC) opposition faction Levon Zurabyan...
18:58 15/12/2015Head of EU Delegation in Armenia highlights role of civil society in fight against corruptionIf Armenia fails to combat corruption effectively, it will not be able to develop dynamically, Head of the EU Delegation in Armenia, Ambassador Piotr Switalski said today during a workshop on the...