23:47 27/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի հոր ձերբակալման հիմքերը վերացել են, սակայն նա գտնվում է անազատության մեջ. ՓաստաբանԿամո Գրիգորյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցի կիրառման միջնորդության քննարկումը տեղի կունենա վաղը։
21:46 27/03/2025Քրեական հետապնդումներ են հարուցվել 8 անձի նկատմամաբ.ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեՆախաքննության ընթացքում խուզարկություններ են կատարվել Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններում առաջադրված երկու կուսակցությունների գրասենյակներում
19:38 27/03/2025Սա տեռոր է, հերթական քաղաքական շինծու, հնարովի գործերից է․ փաստաբանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հոր ձերբակալության մասին«Պարզ էր, որ այսպիսի բան է լինելու։ Սա առաջին դեպքը չէ, նման դեպքեր եղել են և՛ Վանաձորում, և՛ այլ համայնքներում ։ Սովորաբար լինում էր ընտրություններից հետո, հիմա արդեն մարտավարություն է փոխվել։ Պարզ...
18:58 27/03/2025Տարոն Մարգարյանը երբևէ չի ընդունել առաջադրված մեղադրանքը, այլ նշել է, որ չի առարկում․ փաստաբանՓաստաբան Բենիկ Գալստյանը գրում է․ «Այսօր ՀՀ Ազգային ժողովում ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից կատարված մի շարք հայտարարությունների մասով հարկ եմ համարում անել մի քանի արձանագրում.
18:14 27/03/2025Գյումրիում ընդդիմադիր ուժերի հաջողված քարոզարշավը նյարդեր է առաջացրել, քարոզչությունը խոչընդոտվում է․ Հովհաննես Խուդոյան«Ընտանիք կար այստեղ, մեծ մասը վկայի կարգավիճակով էր։ Գործողություններն արդեն ավարտված են, դրա համար ազատ են արձակվում»,- լրագրողներին տեղեկացրեց փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը՝ հստակեցնելով, որ...
18:12 27/03/2025Ընտրակեղծարար համակարգը նույնն է մնացել, նույնիսկ՝ տեղ-տեղ ավելի լկտի ու հանդուգն. Փաստաբան«Թյուր կարծիք կա, որ «ընտրություններ կեղծելը» դրսևորվում է քվեատուփի մեջ ավել քվեաթերթիկ գցելով կամ քվեարկության հաշվարկի մեջ խաբելով»,-գրում է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանն ու մանրամասնում.
17:58 27/03/2025Հրապարակված գաղտնալսման մեջ խոսակցությունների, դրանց մասնակիցների հետ Մարտուն Գրիգորյանն ու իր շրջապատից որևէ անձ որևէ առնչություն չունի. Փաստաբան«Հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից հրապարակված գաղտնալսման մեջ խոսակցությունների, դրանց մասնակիցների և բովանդակության հետ Մարտուն Գրիգորյանն ու իր շրջապատից որևէ անձ որևէ առնչություն չունի»,-այս մասին...
17:29 27/03/2025Գյումրիում ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ ՔՊ իշխանության այս օրերի քայլերը վկայում են, որ դրանք ունեն պատժիչ բնույթ. Թաթոյան«Իշխանությունը ճնշման բացահայտ մեթոդների է անցել Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ՝ նրանց նախընտրական գործունեությունը խոչընդոտելու կամ ավելի հեռուն գնացող նպատակներով:...
16:58 27/03/2025Մենք գործ ունենք մառազմի հետ. Մամիջանյանը՝ Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն ձերբակալելու մասին«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանին Հակակոռուպցիոն կոմիտեում թույլ չեն տվել այցելել ու տեսակցել ԱԺ պատգամավոր, Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի ձերբակալված...
16:44 27/03/2025Քրեական շինծու գործերով ռեպրեսիաների իրականացումը նիկոլական Հայաստանի անփոփոխ դեմքն են. «Արթուն ենք»Իշխանափոխության պահանջով ձևավորված «Արթուն ենք» հանրային շարժումը Գյումրոը ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախաշեմին ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում տեղի ունեցած...
16:26 27/03/2025Վանաձորյան, թե՞ ստամբուլյան սինդրոմ. Մամիկոն Ասլանյանը՝ Գյումրիում կատարվողի մասին«Ինչպես և կանխատեսվում էր (տառապանքս փորձ ունի), Գյումրիի ավագանու ընտրարշավին հընթացս միացավ ռեպրեսիվ մեքենան»,-գրում է Վանաձորի ավագանու ընտրություններում հաղթելու հետևանքով տևական ժամանակ...
15:55 27/03/2025ՈՒՂԻՂ. Գյումրիում ձերբակալվածներին տեղափոխում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեԳյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի՝ այսօր ձերբակալված հորն ու որդուն տեղափոխեցին Հակակառուպցիոն կոմիտե։ Այստեղ արդեն քաղաքացիներ են հավաքվել՝ ի աջակցություն ընտրությունների նախաշեմին...
15:34 27/03/2025Վարդան Ղուկասյանի գրասենյակ. Խստորեն դատապարտում ենք իշխանությունների որդեգրած ռեպրեսիվ մեթոդները Գյումրիի ավագանու ընտրությունների նախօրեինԳյումրու ավագանու արտահեր ընտրությունների մասնակից Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցությունը և Վարդան Ղուկասյանի գրասենյակը տարածել են հայտարարություն Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածուների,...
15:21 27/03/2025Մայր Հայաստան. Գյումրիում տեղի ունեցածը գնահատում ենք որպես քաղաքական հետապնդում, և դատապարտում ենք փաշինյանական վարչակազմի քստմնելի վարքագիծը, որի շրջանակներում բերման են ենթարկել նույնիսկ երկու անչափահասների մորըԳյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններին ընդառաջ ընդդիմադիր թեկնածուների գրասենյակներում իրավապահների խուզարկությունների վերաբերյալ «Մայր Հայաստան» դաշինքը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ...
14:38 27/03/2025Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն ձերբակալելու որոշում կա. Արսեն ԲաբայանՀակակոռուպցիոն կոմիտեի որոշում կա՝ կապված Մարտուն Գրիգորյանի հոր և որդու ձերբակալության հետ։ Քննիչի ներկայացարած փաստաթղթերին ծանոթանալուց հետո հայտարարեց փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ «Ծանոթացանք...
14:17 27/03/2025Մարդն առնվազն մանկամիտ պետք է լինի, որ մտածի՝ նման կերպ կարող է Մարտունին ճնշել. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության կողմից քաղաքապետի թեկնածու առաջդրված Ռուբեն Մխիթարյանը շտապել է մեկ այլ թեկնածուի՝ Մարտուն Գրիգորյանի տուն աջակցություն...
14:03 27/03/2025Արձանագրում ենք Գյումրի համայնքի ավագանու ընտրություններին իրավապահ մարմինների ներգրավածությունը՝ ընդդիմադիր մրցակիցներին ճնշելու նպատակով. ՀայտարարությունՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնը «Հայաքվե» դիտորդական առաքելություն հետ համատեղ տարածել են Գյումրիում տեղի ունեցող խուզարկությունների վերաբերյալ հայտարարություն, որտեղ ասված է.
13:36 27/03/2025Տարոն Մարգարյանի գործը կարճվել էր, հիմա նույն փաստերի հիման վրա վարույթներ հարուցելու համար պատգամավորների համաձայնությունն եք ակնկալում. ՔՊ-ականը՝ դատախազին«Ինչո՞ւ ավելի վաղ չեն հարուցվել այս վարույթները, ինչո՞ւ եք սպասել, որ վաղեմության ժամկետներն անցնեն»։
13:34 27/03/2025Մարտուն Գրիգորյան. Քրեական գործեր են հարուցվում հորս, տղայիս վրաԱռավոտից իրականացվող խուզարկությունները կապված են ընտրությունների հետ։ Լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց «Մեր քաղաքը» դաշինքի կողմից Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը։...
12:37 27/03/2025ԱԺ-ն քննում է Տարոն Մարգարյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցըԸնդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» և «Հայաստան» խմբակցությունները, Տարոն Մարգարյանը ներկա չեն հարցի քննարկմանը։

19:12 04/02/2021Правозащитник: У правовой обслуги верховного главного лжеца «чешутся руки»Правозащитник Рубен Меликян на своей странице в соцсети Facebook пишет: У правовой обслуги верховного главного лжеца «чешутся руки», потому что призывы к мести, адресованные «предателю», никоим...
18:48 04/02/2021МККК: 4 пленных получили возможность связаться со своими родственникамиПредставители Международного комитета Красного Креста (МККК) посетили четырех пленных армян в Азербайджане, в том числе мирных жителей, об этом Радио Азатутюн (армянской службе радио Свобода)...
17:58 04/02/2021На данный момент в ЕСПЧ поступил запрос на 241 пленного - 228 армян и 13 азербайджанцевЕвропейский суд по правам человека сообщает, что 15 января и 1 февраля 2021 года в суд поступили полные тексты заявлений по межгосударственным делам «Азербайджан против Армении» (№ 47319/20) и...
16:27 04/02/2021После предостережения, бывшего директора школы им. Х.Абовяна вызвали в отделение полицииПартия «Национальная повестка» распространила сообщение, в котором говорится: «После нашего предостережения о том, что бывший губернатор Котайкской области Романос Петросян назначил в советы...
13:39 04/02/2021В Швейцарии снова можно попрошайничать – вердикт ЕСПЧПопрошайки в швейцарских городах вновь почувствуют себя вольготно. Прецедентом стал вердикт ЕСПЧ, который отменил запрет властей кантона Женева на попрошайничество, пишет журнал Blick. Как передает...
13:13 04/02/2021Давид Галстян считает свое уголовное преследование незаконнымГруппа адвокатов Давида Галстяна (Патрон Даво) распространила его заявление, в котором говорится: «После инициирования в отношения меня необоснованного уголовного преследования и незаконного лишения...
11:59 04/02/2021Офис омбудсмена направил в НС и кабмин пакет проектов об освобождении от НДС книгОфис Защитника прав человека (Омбудсмена) Армении подвел итоги и направил в Национальное Собрание и в правительство пакет законодательных проектов, которым предлагается освободить продажу всех видов...
20:18 03/02/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 9 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 2 по 3 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 73 случая преступлений, 5 из которых ‒ ранее совершенные.
20:01 03/02/2021Нескольких прибывших в РФ граждан отправили обратно в Армению – Tert.amНескольких прибывших в РФ граждан отправили обратно в Армению из-за проблем, связанных с тестом на Covid-19.
14:23 03/02/2021Нарек Малян: Мы проследим, чтобы Сакунц был привлечен к ответственности«При предыдущем турецком режиме Реджеп Тайип Эрдоган был политическим заключенным и всегда находился в центре внимания правозащитного сообщества».
13:07 03/02/2021Подвергнуты приводу четыре члена Союза молодежи АРФД АрменииСегодня утром в ходе акции протеста перед зданием Национального Собрания РА 4 члена Союза молодежи АРФД были подвергнуты приводу в отделения полиции.
12:11 03/02/2021Возбуждено уголовное дело в связи с публикацией пользователем призывов к насилиюВ настоящее время проводится расследование с целью выяснения обстоятельств публикации, содержащей призывы к насилию, пользователя соцсети Facebook Грача Джабраяна.
10:48 03/02/2021Против автора публикации «Смерть предателю» возбуждено уголовное делоВ настоящее время проводится расследование с целью выяснить обстоятельства публикации, содержащей явные призывы к насилию, опубликованной пользователем соцсети Facebook.com на своей личной странице...
18:02 02/02/2021КЗСС: За последние два года против СМИ и журналистов было подано 176 исковЗа 2019-2020 годы в суды было подано 176 исков, касающихся СМИ и журналистов, из которых 127 были приняты к рассмотрению.
17:03 02/02/2021Суд удовлетворил ходатайство СНБ: «Патрон Даво» будет арестованAysor.am. пишет: Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна удовлетворил ходатайство СНБ об аресте Давида Галстяна (Патрон Даво). Напомним, вчера СНБ...
16:52 02/02/2021Суд завершил рассмотрение ходатайства об отводеСуд общей юрисдикции Еревана под председательством Анны Данибекян завершил рассмотрение ходатайства об отводе, поданного стороной защиты, и удалился в совещательную комнату.
16:40 02/02/2021Алумян судье: Вы защищаете этот микрофон от меня?Адвокат Роберта Кочаряна Айк Алумян возразил против решения судьи лишить Армена Геворгяна и его защитника права голоса и возможности представить свои аргументы.
15:25 02/02/2021Омбудсмен Армении: В Азербайджане продолжается организованная государственная политика пропаганды армянофобии и враждыЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Органы власти Азербайджана продолжают совершать поступки (обоснования по конкретным факторам, попирающие международно признанные права...
15:18 02/02/2021Условия содержания сирийских наемников в Армении соответствуют международным стандартамВо время 44-дневной войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, армянская сторона задержала двух сирийских граждан, в качестве меры пресечения в отношении которых был избран арест.
14:48 02/02/2021Председатель Симоновского суда Москвы, где рассматривают дело Навального, подал в отставкуПредседатель Симоновского суда Москвы, в котором рассматривают в выездном формате дело Алексея Навального, Вячеслав Детишин подал в отставку, это произошло не сегодня и не связано с делом блогера,...