12:42 26/03/2025Խաղաղության պայմանագրի և խաղաղության համաձայնագրի միջև իրավական առումով տարբերություն չկա. Ալեն ՍիմոնյանԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանն արձագանքել է խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրելուց հետո իրավական ընթացակարգերի վերաբերյալ հայտարարություններին ու նշել.
12:28 26/03/2025Բա էլ իմ պաշտպանվելու իրավունքն ո՞ւր մնաց, տիկին դատախազ. Հովիկ Աղազարյանը՝ ՎարդապետյանինԻ դեպ՝ Աշոտիկ Կամավոսյանին ես առաջին ագամ տեսել եմ առերեսման ժամանակ
11:31 26/03/2025Գլխավոր դատախազը միջնորդեց Հովիկ Աղազարյանին զրկել անձեռնմխելիությունից կաշառք ստանալու համարԱննա Վարդապետյանը հայտարարեց, որ Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելուց հետո գործերը միանգամից ուղարկվելու են դատարաններ։
19:13 25/03/2025ՄԻՊ-ը ՄԱԿ-ի հարցերով փոխտնօրենի հետ անդրադարձել է Ադրբեջանում պահվող հայերի նկատմամբ իրականացվող գործընթացներինՄարտի 25-ին Անահիտ Մանասյանը հանդիպում է ունեցել Ժնևում Human Rights Watch գրասենյակի ՄԱԿ-ի հարցերով փոխտնօրեն Լյուսի Մաքքերնանի հետ: Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից։ Քննարկվել են մարդու...
17:25 25/03/2025Տարօրինակ դեպք Մալաթիա-Սեբաստիայում. Քաղաքացին 3 արջերի հետ փակվել էր տանըՄի ամբողջ օրվա լարված ջանքերի արդյունքում Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) ՀՀ ՆԳՆ և մի շարք կառույցների հետ համատեղ կարողացավ փրկել Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական...
16:52 25/03/2025Սարիկ Մինասյանի կողմից խախտվել են նախընտրական քարոզչության կանոնները. ՀայտարարությունՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնն ու «Հայաքվե» դիտորդական առաքելությունը տարածել են համատեղ հայտարարություն՝ արձանագրելով ՔՊ-ական թեկնածու Սարիկ Մինասյանի կողմից նախընտրական քարոզչության...
16:38 25/03/2025Իրավապաշտպան. Տիգրան Ուլուբաբյանի դեպքն այս տարի Լոռու ոստիկանների հետ կապված երրորդ հանրային հնչեղություն ստացած գործն է«Քրեական ոստիկանությունը բովանդակային առումով չի փոխվել»
15:53 25/03/2025Կադաստրի կոմիտեի և ՊՆ պաշտոնյաները մեղադրվում են ապօրինի վարձատրություն և կաշառք ստանալու մեջ6 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթի նյութերը դատարանում են
15:48 25/03/2025Ուսուցիչների արհմիությունները դատի են տալիս ԹրամփինԱՄՆ-ում ուսուցիչների մեծությամբ երկրորդ արհմիությունն ու դպրոցների աշխատակիցների այլ արհմիություններ դատական հայց են ներկայացրել ԱՄՆ նախագահ Դանոլադ Թրամփի դեմ՝ բողոքարկելով կրթության նախարարությունը...
15:15 25/03/2025Ներկայումս բացի Տիգրան Ուլուբաբյանի ցուցմունքից, այլ ապացույցներ ձեռք չեն բերվել. ՔԿ ներկայացուցիչ«Ներկայումս բացի Տիգրան Ուլուբաբյանի ցուցմունքից, այլ ապացույցներ չկան։ Երբ ապացույցներ ձեռք կբերվեն, այդ ժամանակ էլ վարույթ իրականացնող մարմինը կդիտարկի ոստիկաններին ձերբակալելու, հետապնդում...
14:40 25/03/2025ՌԴ սահմանապահ զորքերի ավտոմեքենան Մեղրի-Նռնաձոր ճանապարհին գլորվել է ձորը. կա 1 զոհ, 1 վիրավորԱյսօր՝ մարտի 25-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 10:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պարեկային ծառայության...
13:26 25/03/2025Վարչական արձանագրություն չկազմելու համար փորձել էր կաշառք տալ պարեկներինՄարտի 24-ին, ժամը 13.40-ի սահմաններում, «ԲՄՎ» մակնիշի մեքենայի 40-ամյա վարորդը Բագրևանդի փողոցում, վարչական արձանագրություն չկազմելու համար, փորձել է 10 000 դրամ կաշառք տալ Երևան քաղաքի պարեկներին:...
12:20 25/03/2025Նոր Գեղիի տներից մեկում հայտնաբերվել է Հնդկաստանի քաղաքացու մարմինըՈղբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Այսօր Ժամը 09:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Նաիրիի բաժնում օպերատիվ...
11:14 25/03/2025Թե բա անկախ դիտորդներ, փաստերի ստուգում. Արսեն Բաբայանն ուշադրություն է հրավիրում Սարիկ Մինասյանի քայլի վրաԳյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը նախընտրական քարոզարշավի 10-րդ օրը ֆեյսբուքյան իր էջում վերահրապարակել է «Ճանապարհային դեպարտամնետ» հիմնադրամի հայտարարությունն...
10:55 25/03/2025Ողջամտության սահմանը ինչպես պետք է գծվի, որ լկտիության դեմն առնենք. Արծվիկ ՄինասյանՔիչ չեն նաև դեպքերը, երբ ուղղակի իրավապահ մարմիններն են անցնում բոլոր սահմանները, սա էլ կա
09:30 25/03/2025Որտեղի՞ց Անդրանիկ Քոչարյանին տվյալներ, եթե ՆԳՆ-ն վարորդների սեռի վերաբերյալ առանձին հաշվառում չի իրականացվում«Կանայք... մնում է պամադա քսեն քշելուց։ Քսում են, խփում են, մարդիկ են մահանում»։
22:23 24/03/2025Սպիտակցի Հայկոյի որդին, մեր ընկեր Հրաչյա Ղեւոնդյանը մեկ տարի անց արդարացվեց.Էրիկ ԱլեքսանյանՑանկացած հարցում երբ կա փոխըմբռնում, վստահություն, հավատ միասնականություն պարտություն լինել չի կարող
20:16 24/03/2025Սպիտակցի Հայկոյի որդին արդարացվեցՍպիտակցի Հայկոյի որդին՝ Հրաչյա Ղևոնդյանը, 1 մեկ տարի անց արդարացվեց։ Այդ մասին հայտնում են փաստաբաններ Էրիկ Ալեքսանյանը և Ալեքսանդ Կոչուբաևը։ Հիշեցնենք՝ դեռևս մայիսին Քննչական կոմիտեն տեսանյութ էր...
19:14 24/03/2025Բացահայտվել է Լճաշենում կատարված բնակարանային գողությունըԲնակարանային գողության վերաբերյալ հաղորդումը Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչությունում ստացվել էր դեռևս մարտի 4-ին: Այս մասինհայտնում են ՀՀ ՆԳՆ-ից։ «Լճաշեն գյուղի բնակիչը հայտնել էր,...
17:06 24/03/2025Մերժվել է վարույթում Փաշինյանին, Սիմոնյանին ներգրավելու միջնորդությունը. Էդգար ՂազարյանԸստ նրա, այս քրեական վարույթը պետք է կարճվի, քանի որ այս վարույթի համար հիմք է հանդիսացել ոչ վավեր փաստաթուղթ։

20:01 07/12/2015Opposition Orinats Yerkir Party has no intention of disputing referendum results in courtThe opposition Orinats Yerkir Party (OEK) does not consider the constitutional reform referendum in Armenia as well as the rallies held to protest the December 6 plebiscite as an opportunity for a...
16:49 07/12/2015IC of Armenia: 127 reports received on voting irregularities on referendum dayDuring the constitutional referendum held in Armenia yesterday, on December 6, regional units of Armenia’s Investigative Committee received 127 reports about irregularities, most of which were...
16:10 07/12/2015PACE observers release opinion about referendum on new constitution in ArmeniaA cross-party delegation of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) was present in Armenia from 4 to 7 December 2015 to observe the referendum on constitutional reforms which took...
00:04 07/12/2015Police: Cousins, not the same man twice, voted at polling station No 11/3An observer of Transparency International Anti-Corruption Center took photos of two different men at polling station No 11/3 and told the mass media about an incident of double voting in the...
23:41 06/12/2015Results of electronic voting in Armenia’s constitutional referendum: 229 votes for and 7 againstThe Central Commission for the Referendum on the Constitutional Reform in Armenia conducted an extraordinary sitting, at which a protocol of electronic voting results was made.
22:19 06/12/2015Criminal case opened against a man voting instead of another personThe regional investigative department of the Investigative Committee of Armenia opened a criminal case against a man who has voted instead of another person, according to a press statement published...
20:42 06/12/2015Voting ends in Armenia’s constitutional referendumAt 8:00 pm on December 6, voting ended in the referendum on the amendments to the Constitution of Armenia.
20:05 06/12/2015On instructions of Armenian prosecutor general, police preparing materials on double voting in referendumOn the instructions of Armenia’s prosecutor general, the Shengavit unit of the Yerevan police is urgently preparing materials in connection with the report about a double voting incident at polling...
19:20 06/12/2015Armenian police refute rumors of polling station shooting in Yerevan during referendumThe Armenian police refuted reports by several media outlets about a shooting at a polling station in Yerevan during the referendum.
18:15 06/12/2015Aharonyan: All calls about voting irregularities examined by policeThe Armenian police are monitoring all the calls about voting irregularities during the referendum on constitutional amendments.
15:00 06/12/2015Prosecutor General orders to investigate the incident with RFE/RL Armenian service journalistsProsecutor General has ordered the Police Department of Arabkir district in Yerevan to start investigation of the alleged obstruction of the duties of RFE/RL journalist, which was streamed online by...
12:42 06/12/2015Chief of Armenian police: I voted in constitutional referendum in the name of progressI voted in the name of progress,” Chief of the Armenian Police Vladimir Gasparyan told reporters today after he cast his ballot at 9/14 polling station in Yerevan.
12:19 06/12/2015Leytonstone Tube station stabbing a 'terrorist incident'A stabbing at a Tube station in east London is being treated as a "terrorist incident", the Met Police has said, according to the BBC.
12:09 06/12/2015Armenian police urge relying on credible information about referendum votingThe police of Armenia have urged reporters covering the constitutional referendum, as well as NGO members, observers and experts to rely only on facts and credible information when presenting the...
18:32 05/12/2015Municipal elections due in several Armenian regions tomorrow, in addition to constitutional referendumElections to local government bodies are scheduled for December 6 in 34 villages of several Armenian provinces such as Aragatsotn, Armavir, Gegharkunik, Lori, Shirak and Syunik, the Central Election...
17:37 05/12/2015Armenian CEC secretary explains when draft amendments put to referendum will be considered adoptedThe draft constitutional amendments put to the referendum in Armenia will be considered to be adopted if more than half of the voters vote in favor of those amendments, while the total number of the...
15:40 05/12/2015Three killed in Lebanon as militant blows himself up during raidA suspected Islamist militant and two members of his family were killed in northern Lebanon on Saturday, after the man blew himself up during an army raid on his home, security and medical sources...
15:12 05/12/2015Police apply to Yerevan mayor over illegal marchThe organizers of the assembly held in Azatutyan (Liberty) Square on December 4, 2015, continued their provocative behavior of recent days, instigating clashes with Police, and once again they...