12:42 26/03/2025Խաղաղության պայմանագրի և խաղաղության համաձայնագրի միջև իրավական առումով տարբերություն չկա. Ալեն ՍիմոնյանԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանն արձագանքել է խաղաղության համաձայնագիրը ստորագրելուց հետո իրավական ընթացակարգերի վերաբերյալ հայտարարություններին ու նշել.
12:28 26/03/2025Բա էլ իմ պաշտպանվելու իրավունքն ո՞ւր մնաց, տիկին դատախազ. Հովիկ Աղազարյանը՝ ՎարդապետյանինԻ դեպ՝ Աշոտիկ Կամավոսյանին ես առաջին ագամ տեսել եմ առերեսման ժամանակ
11:31 26/03/2025Գլխավոր դատախազը միջնորդեց Հովիկ Աղազարյանին զրկել անձեռնմխելիությունից կաշառք ստանալու համարԱննա Վարդապետյանը հայտարարեց, որ Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելուց հետո գործերը միանգամից ուղարկվելու են դատարաններ։
19:13 25/03/2025ՄԻՊ-ը ՄԱԿ-ի հարցերով փոխտնօրենի հետ անդրադարձել է Ադրբեջանում պահվող հայերի նկատմամբ իրականացվող գործընթացներինՄարտի 25-ին Անահիտ Մանասյանը հանդիպում է ունեցել Ժնևում Human Rights Watch գրասենյակի ՄԱԿ-ի հարցերով փոխտնօրեն Լյուսի Մաքքերնանի հետ: Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից։ Քննարկվել են մարդու...
17:25 25/03/2025Տարօրինակ դեպք Մալաթիա-Սեբաստիայում. Քաղաքացին 3 արջերի հետ փակվել էր տանըՄի ամբողջ օրվա լարված ջանքերի արդյունքում Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) ՀՀ ՆԳՆ և մի շարք կառույցների հետ համատեղ կարողացավ փրկել Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական...
16:52 25/03/2025Սարիկ Մինասյանի կողմից խախտվել են նախընտրական քարոզչության կանոնները. ՀայտարարությունՊառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնն ու «Հայաքվե» դիտորդական առաքելությունը տարածել են համատեղ հայտարարություն՝ արձանագրելով ՔՊ-ական թեկնածու Սարիկ Մինասյանի կողմից նախընտրական քարոզչության...
16:38 25/03/2025Իրավապաշտպան. Տիգրան Ուլուբաբյանի դեպքն այս տարի Լոռու ոստիկանների հետ կապված երրորդ հանրային հնչեղություն ստացած գործն է«Քրեական ոստիկանությունը բովանդակային առումով չի փոխվել»
15:53 25/03/2025Կադաստրի կոմիտեի և ՊՆ պաշտոնյաները մեղադրվում են ապօրինի վարձատրություն և կաշառք ստանալու մեջ6 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթի նյութերը դատարանում են
15:48 25/03/2025Ուսուցիչների արհմիությունները դատի են տալիս ԹրամփինԱՄՆ-ում ուսուցիչների մեծությամբ երկրորդ արհմիությունն ու դպրոցների աշխատակիցների այլ արհմիություններ դատական հայց են ներկայացրել ԱՄՆ նախագահ Դանոլադ Թրամփի դեմ՝ բողոքարկելով կրթության նախարարությունը...
15:15 25/03/2025Ներկայումս բացի Տիգրան Ուլուբաբյանի ցուցմունքից, այլ ապացույցներ ձեռք չեն բերվել. ՔԿ ներկայացուցիչ«Ներկայումս բացի Տիգրան Ուլուբաբյանի ցուցմունքից, այլ ապացույցներ չկան։ Երբ ապացույցներ ձեռք կբերվեն, այդ ժամանակ էլ վարույթ իրականացնող մարմինը կդիտարկի ոստիկաններին ձերբակալելու, հետապնդում...
14:40 25/03/2025ՌԴ սահմանապահ զորքերի ավտոմեքենան Մեղրի-Նռնաձոր ճանապարհին գլորվել է ձորը. կա 1 զոհ, 1 վիրավորԱյսօր՝ մարտի 25-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 10:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պարեկային ծառայության...
13:26 25/03/2025Վարչական արձանագրություն չկազմելու համար փորձել էր կաշառք տալ պարեկներինՄարտի 24-ին, ժամը 13.40-ի սահմաններում, «ԲՄՎ» մակնիշի մեքենայի 40-ամյա վարորդը Բագրևանդի փողոցում, վարչական արձանագրություն չկազմելու համար, փորձել է 10 000 դրամ կաշառք տալ Երևան քաղաքի պարեկներին:...
12:20 25/03/2025Նոր Գեղիի տներից մեկում հայտնաբերվել է Հնդկաստանի քաղաքացու մարմինըՈղբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Այսօր Ժամը 09:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Նաիրիի բաժնում օպերատիվ...
11:14 25/03/2025Թե բա անկախ դիտորդներ, փաստերի ստուգում. Արսեն Բաբայանն ուշադրություն է հրավիրում Սարիկ Մինասյանի քայլի վրաԳյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը նախընտրական քարոզարշավի 10-րդ օրը ֆեյսբուքյան իր էջում վերահրապարակել է «Ճանապարհային դեպարտամնետ» հիմնադրամի հայտարարությունն...
10:55 25/03/2025Ողջամտության սահմանը ինչպես պետք է գծվի, որ լկտիության դեմն առնենք. Արծվիկ ՄինասյանՔիչ չեն նաև դեպքերը, երբ ուղղակի իրավապահ մարմիններն են անցնում բոլոր սահմանները, սա էլ կա
09:30 25/03/2025Որտեղի՞ց Անդրանիկ Քոչարյանին տվյալներ, եթե ՆԳՆ-ն վարորդների սեռի վերաբերյալ առանձին հաշվառում չի իրականացվում«Կանայք... մնում է պամադա քսեն քշելուց։ Քսում են, խփում են, մարդիկ են մահանում»։
22:23 24/03/2025Սպիտակցի Հայկոյի որդին, մեր ընկեր Հրաչյա Ղեւոնդյանը մեկ տարի անց արդարացվեց.Էրիկ ԱլեքսանյանՑանկացած հարցում երբ կա փոխըմբռնում, վստահություն, հավատ միասնականություն պարտություն լինել չի կարող
20:16 24/03/2025Սպիտակցի Հայկոյի որդին արդարացվեցՍպիտակցի Հայկոյի որդին՝ Հրաչյա Ղևոնդյանը, 1 մեկ տարի անց արդարացվեց։ Այդ մասին հայտնում են փաստաբաններ Էրիկ Ալեքսանյանը և Ալեքսանդ Կոչուբաևը։ Հիշեցնենք՝ դեռևս մայիսին Քննչական կոմիտեն տեսանյութ էր...
19:14 24/03/2025Բացահայտվել է Լճաշենում կատարված բնակարանային գողությունըԲնակարանային գողության վերաբերյալ հաղորդումը Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչությունում ստացվել էր դեռևս մարտի 4-ին: Այս մասինհայտնում են ՀՀ ՆԳՆ-ից։ «Լճաշեն գյուղի բնակիչը հայտնել էր,...
17:06 24/03/2025Մերժվել է վարույթում Փաշինյանին, Սիմոնյանին ներգրավելու միջնորդությունը. Էդգար ՂազարյանԸստ նրա, այս քրեական վարույթը պետք է կարճվի, քանի որ այս վարույթի համար հիմք է հանդիսացել ոչ վավեր փաստաթուղթ։

11:30 30/01/2021Правозащитник: Утром должен выяснить, какой именно прокурор положил на бумагу эту «блестящую» логикуПравозащитник, бывший омбудсмен Арцаха Рубен Меликян поздно вечером 29 января написал: «Не могу уснуть, потому что где-то прочитал, что одним из оснований для удовлетворения судом ходатайства об...
10:13 30/01/2021Ваан Бадасян арестованЕреванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Манвела Шахвердяна накануне, 29 января, удовлетворил ходатайство следователя СНБ об избрании в отношении бывшего депутата НС Армении Ваана...
20:13 29/01/2021Геворг Лорецян останется под арестом: Суд отклонил ходатайствоВ суде общей юрисдикции Еревана суд отклонил ходатайство адвоката Левона Саакяна об освобождении под залог его подзащитного- бывшего заместителя министра образования, науки, культуры и спорта (ОНКС)...
19:52 29/01/2021Завершился допрос бывшего губернатора Сюникской области Ваге АкопянаЗавершился допрос бывшего губернатора Сюникской области Ваге Акопяна. Об этом в соцсети Facebook сообщают адвокаты Ваге Акопяна Эрик Алексанян и Жирайр Карагезян. «Последний был допрошен в качестве...
19:13 29/01/2021Защитник прав человека: Безнаказанность порождает все новые случаи пыток«Безнаказанность порождает все новые случаи пыток», - в интервью Foreign Policy заявил Защитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян, передает Pastinfo.
18:30 29/01/2021Суд в шестой раз не смог избрать присяжных по делу сестер ХачатурянМосковский городской суд в пятницу снова не смог отобрать коллегию присяжных заседателей для рассмотрения с их участием уголовного дела в отношении двух старших сестер Хачатурян, обвиняемых в...
15:43 29/01/2021Омбудсмен Арцаха: С 27 сентября 2020г. по 28 января 2021г. ВС Азербайджана были убиты 72 мирных жителяАппарат Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (НКР) обновил промежуточный отчет о случаях убийства мирных жителей Арцаха вооружёнными силами Азербайджана, который также включает...
12:56 29/01/2021СНБ: по делу о взятке при импорте бриллиантов задержан высокопоставленный сотрудник Минэкономики АрменииСлужба национальной безопасности Армении задержала начальника департамента по лицензированию и разрешениям Министерства экономики Армении.
12:36 29/01/2021Задержаны 5 участников митинга с требованием отставки Никола Пашиняна5 участников состоявшейся накануне акции протеста с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении задержаны.
20:00 28/01/2021В Полиции находятся 26 подвергнутых приводу лиц«На данный момент приводу подвергнуты 26 человек. Они находятся в различных отделах Полиции. Никто из них пока не отпущен на свободу», – сообщили Panorama.am в пресс-службе Полиции. Ранее сообщалось,...
17:31 28/01/2021Ваан Бадасян находится в следственном отделе СНБ АрменииВаан Бадасян сейчас находится в следственном отделе СНБ. Об этом на своей странице в Facebook сообщает партия «Единая Армения». Отметим, сегодня ранее в беседе с журналистами в "Ераблуре" Ваан...
16:06 28/01/2021Председатель ЕСПЧ: Евросуд получил около 210 обращений касательно пленных в результате карабахской войны29 сентября 2020 года ЕСПЧ принял обеспечительную меру в связи с нагорно-карабахским конфликтом, призвав все стороны конфликта воздерживаться от любых действий, которые могут поставить под угрозу...
16:49 27/01/202112 боевиков ИГ были задержаны при пересечении границы с ТурциейТурецкие силы безопасности задержали 12 боевиков террористической организации «Исламское государство», в числе которых были пять граждан России.
13:42 27/01/2021Рубин, который оценивается почти $29 млн, украден в одном из районов ТокиоРубин, который оценивается примерно в 3 млрд иен (почти $29 млн) был украден в среду, 27 января, в одном из центральных районов Токио.
11:50 27/01/2021Протесты фермеров в Нью-Дели: пострадали около 100 человекНе менее 86 полицейских пострадали в Нью-Дели в ходе столкновений с полицией, начавшихся во вторник во время протестов фермеров.
10:41 27/01/2021Омбудсмен Армении: Имущество, хозяйственная деятельность и другие права жителей ряда сел Гегаркуника находятся под угрозойЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян пишет: «Во время моего последнего визита в Гегаркуникскую область Республики Армения жители ставшими приграничными сел выразили обеспокоенность...
20:13 26/01/2021За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано 14 ДТП: 2 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 25 по 26 января сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 74 случая преступлений, 13 из которых ‒ ранее совершенные.
17:35 26/01/2021Суд обязал Пашиняна извиниться перед ХачатрянамиСуд общей юрисдикции города Ереван огласил приговор по гражданскому делу Хачатрянов в отношении аппарата премьер-министра Республики Армения, премьер-министра Никола Пашиняна и Мане Геворкян...
13:55 26/01/2021Под контролем Азербайджана осталось не менее 1456 знаменательных недвижимых памятников в основном армянской истории и культурыАппарат Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовал доклад об актах вандализма в отношении армянского культурного наследия на территориях,...
11:35 26/01/2021В Марселе стреляли по культурному центру «Святого Саака и Святого Месропа»Во французском Марселе стреляли по культурному центру «Святого Саака и Святого Месропа». Об этом говорится на странице в Facebook «Армяне сегодня». Инцидент произошел 24 января около 18:40. «В центре...