11:15 04/03/2015«Բարգավաճ Հայաստան»-ի վաղվա համագումարը կանցկացվի փակ ռեժիմովՄինչ այդ կուսակցության ներկայացուցիչները համագումարին ու դրա օրակարգային հարցերին վերաբերող ոչ մի հարցի չեն պատասխանում:
16:46 03/03/2015Օբամա. Իրանը պետք է սառեցնի իր միջուկային ծրագիրըԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբաման հայտարարել է, որ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ միջազգային համյաձայնագիր ստորագրելու համար անհրաժեշտ է, որ Թեհրանն այն առջնվազն 10 տարով սառեցնի: Այս մասին հաղորդում է...
10:38 03/03/2015Մեծ պահք. Աստված վարձահատույց է լինում նրանց, ովքեր փնտրում են Իրեն անպայման, անշահախնդիր ու անբիծ հավատով«Աստված վարձահատույց է լինում նրանց, ովքեր փնտրում են Իրեն անպայման, անշահախնդիր ու անբիծ հավատով»:
14:31 02/03/2015Իրանը նպատակ ունի Հայաստանի տարածքով արտահանումներ իրականացնել Վրաստան և Ռուսաստան«Իրանը նպատակ ունի Հայաստանի տարածքով արտահանումներ իրականացնել Վրաստան և Ռուսաստան»,- այդ մասին նշված է իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության կայքում թողարկված հոդվածում: Համաձայն...
10:33 02/03/2015Մեծ պահք. «Սա գագաթնակետն է հոգևոր կյանքի ընկալման»«Սա գագաթնակետն է հոգևոր կյանքի ընկալման»:
10:24 28/02/2015Մեծ պահք. Ընդհանրական Եկեղեցու երեք սրբի հիշատակության օրն էԸնդհանրական Եկեղեցու երեք սրբի հիշատակության օրն է
10:37 27/02/2015ՏԻՄ ընտրություններին կհետևի ընդամենը 19 դիտորդԳրանցված թեկնածուները կարող են ինքաբացարկի դիմում ներկայացնել ոչ ուշ քան քվեարկությունից 10 օր առաջ, այսպիսով ինքնաբացարկ հայտնելու վերջին ժամկետը մարտի 5-ի ժամը 18-ն է:
10:17 27/02/2015ԱՄՆ Հարավային Դակոտա նահանգը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը«...Կոչ ենք անում Կոնգրեսին և ԱՄՆ նախագահին պաշտոնապես ու հետևողականորեն ճանաչել և վերահաստատել պատմական ճշմարտությունը»:
14:44 26/02/2015Իրանի մեղադրանքն Ադրբեջանին. Յուրացվում է իրանական հերթական մշակութային արժեքը՝ «Յալդայի գիշերվա» տոնը«Ադրբեջանը յուրացնում է իրանական հերթական մշակութային արժեքը՝ «Յալդայի գիշերվա» (Շաբ-է Յալդա) տոնը»,-այդ մասին նշվում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության կայքում թողարկված հոդվածում:...
11:07 26/02/2015Մեծ պահք. Ինչպե՞ս վարվենք«...Բարեկամներ, չանարգենք Տիրոջ խրատները, որովհետև Նա խրատում է նրանց, ում սիրում է»:
10:21 25/02/2015Մեծ պահք. «Մենք` իբրև «ազգ և ժողովուրդ» հասկացությունը մարմնավորող անհատներ, պիտի սթափվենք»«Մենք` իբրև «ազգ և ժողովուրդ» հասկացությունը մարմնավորող անհատներ, պիտի սթափվենք»:
20:12 24/02/2015Էրդողանին վիրավորանք հասցնելու համար կհարցաքննեն ընդդիմադիր թերթի խմբագրինԹուրքական «Cumhuriyet» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Ջան Դյունդարին հարցաքննության են կանչել Ստամբուլի դատարան`Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին վիրավորանք հասցնելու կասկածանքով: Այս մասին...
11:40 24/02/2015Աղասի Այվազյան-90. «Արվեստագետի ստեղծածը թթխմոր է վաղվա մեր ապրվելիք օրերի համար»Մոտենում է մեծ գրողի 90-ամյակը:
11:37 23/02/2015Հասան Ռոհանի. Այսօր որևէ մեկն արդեն չի կարող պնդել, թե Իրանի միջուկային ծրագիրը ոչ խաղաղ նպատակներ է հետապնդում«Այսօր որևէ մեկն արդեն չի կարող պնդել, թե Իրանի միջուկային ծրագիրը ոչ խաղաղ նպատակներ է հետապնդում»,-այդ մասին իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ նախագահ Հասան...
10:00 23/02/2015«Եվ կրկեսը ժամանեց…» ֆիլմի նոր մրցանակըԿինոնկարն արդեն իսկ ընդգրկվել է մի շարք հեղինակավոր միջազգային կինոփառատոնների մրցութային բաժիններում:
10:17 21/02/2015«...Մանուշյանի և նրա մարտական ընկերների փառապանծ սխրանքը չի մոռացվի» (լուսանկարներ)1944 թվականի փետրվար 21-ին, իր խմբի 21 անդամների հետ միասին Միսաք Մանուշյանը մահապատժի է ենթարկվում Փարիզի Սյուրեն արվարձանի Ֆորտ Մոն-Վալերյեն ամրոցում։
12:00 20/02/2015Բրքլիի համալսարանը Թուրքիային զրկել է 72.6 մլն դոլար ներդրումներիցԿալիֆոռնիայի համալսարանի Բրքլիի մասնաճյուղը, հետևելով նույն համալսարանի Լոս Անջելեսի մասնաճյուղի օրինակին, փետրվարի 18-ին վավերացրեց բանաձևը, որով համալսարանը հետ պետք է կանչի Թուրքիայում մոտ 72.6...
11:00 20/02/2015Ջեն Պսակին հղի է և այլևս ԱՄՆ Պետդեպարտամենտում չի աշխատիԱՄՆ Պետդեպարտամենտից նա տեղափոխվել է Սպիտակ տուն:
13:13 19/02/2015Մարսելի քաղաքապետարանը կաջակցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման նախաձեռնությանըՓետրվարի 17-ին Ֆրանսիայի Մարսել քաղաքի քաղաքային խորհուրդը որոշել է աջակցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման նախաձեռնությանը: Մարսելի քաղաքային խորհրդի նիստի ժամանակ քաղաքապետի տեղակալ...
11:32 19/02/201511 տարի առաջ ադրբեջանցի մարդասպանը կացնահարեց հայ սպա Գուրգեն ՄարգարյանինԷքստրադիացիայի գործընթացին հետևեց Հայաստանի որոշումը` կասեցնել դիվանագիտական հարաբերությունները Հունգարիայի հետ:

10:22 07/04/2012Шарль Азнавур: «Потому что я люблю жить»"Почему вы все еще на сцене и выступаете перед публикой, тогда как многие люди в вашем возрасте предпочитают спокойный образ жизни, без стресса?" - таков был последний вопрос, заданный Азнавуру на...
20:43 06/04/2012Ереванский стадион «Раздан» заживет новой жизнью. Обещал глава ФФА Р. Айрапетян«Мы планируем провести ремонт в несколько этапов. На первом этапе будут отремонтированы раздевалки, работы уже в процессе»
16:19 06/04/2012Лидер Компартии Армении одобрил действия Давида Арутюняна и выразил возмущение императивному тону некоторых сил«Им кажется, что если они подписали, то и другие должны. Некий императивный тон есть во всем этом», – сказал Р. Товмасян.
15:41 06/04/2012«The Economist»: Армения серьезно опережает Азербайджан в рейтинге экономических возможностей женщинПо мнению экспертов, женщины Азербайджана находятся в менее выгодных экономических условиях, чем представительницы других стран постсоветского пространства
10:19 06/04/2012Партия «Оринац еркир» начнет предвыборную кампанию раньше времениПартия «Оринац еркир», председатель которой – Артур Багдасарян – организовывает неофициальную предвыборную кампанию и посещает области республики, свою официальную предвыборную кампанию начнет раньше...
16:02 05/04/2012В. Сафарян: Бензиновый рынок в Армении нуждается в серьезном исследовании«Норма прибыли импортеров бензина в Армению очень высокая. Она оказывает давление на все остальные отрасли экономики»
20:01 04/04/2012Делегация Армении сорвала планы Турции увеличить свое влияние в ОЧЭС«Должен сказать, что в ходе бурных обсуждений нам удалось получить для двух наших предложений положительное заключение, и они будут рассмотрены и приняты на очередной сессии»
16:26 04/04/2012Если факт хулиганства в Гюмри окажется «предвыборной разборкой», то это получит соответствующую оценку – замгенпрокурора АрменииА. Тамазян подчеркнул, что пока не установлен мотив поступка, правоохранительные органы не могут дать произошедшему соответствующую уголовно-правовую оценку.
17:19 02/04/2012Б. Навасардян обвинил Республиканскую партию Армении в использовании административного ресурса до предвыборной кампании«Действительно, любое действие чиновника, акция превращается в информационный повод, и СМИ, не имея никаких ожиданий, активно освещают все это, что и приводит к определенным последствиям»
10:50 02/04/2012Начинается Страстная неделя Великого Поста2 апреля начинается последняя – Страстная неделя Великого Поста, посвященная воспоминаниям о последних днях земной жизни Иисуса Христа, его страданиях, крестной смерти и погребении.
12:21 31/03/2012Потерявшийся в самолете ноутбук украли сотрудники аэропорта «Звартноц»Задержанные сотрудники аэропорта Маис П. и Армен О. признались, что они украли компьютер.
11:35 31/03/2012Окончательное заключение о состоянии аварийных зданий в Лорийской области Армении даст лицензированная организацияСостояние расположенного на 3-й улице аварийного здания №9 города Туманян Лорийской области было оценено комиссией административного управления области, однако поскольку эта комиссия не является...
20:37 30/03/2012На митинге Левон Тер-Петросян получил добро сторонников на предвыборный девиз АНКМитинг оппозиционного Армянского национального конгресса на площади Свободы в Ереване завершился выступлением лидера АНК, первого президента Армении Левона Тер-Петросяна.
16:43 30/03/2012Обнаруженные в Гюмри немаркированные яйца были также просроченнымиСлужба ведет работы по обнаружению всей партии яиц и осуществлению соответствующих шагов.
15:02 30/03/2012Компания «Чистая вода» оштрафована на 5 млн. драмовКомпания «Эври дей» подала в Комиссию жалобу на «МГА Вотерс», заявив, что эта компания предоставляет неточные сведения о происхождении разлитой воды и вводит потребителя в заблуждение.
12:30 30/03/2012Специальная следственная служба полна решимости в деле защиты избирательных прав гражданГлава Службы выразил также готовность к сотрудничеству с государственными и негосударственными органами, общественными организациями и СМИ в вопросе обеспечении нормального выборного процесса.
09:39 30/03/2012Заместители министра спорта Х.Асрян и А.Карамян пока не ушли в отпускНакануне премьер-министр Армении Тигран Саркисян заявил, что согласно действующему законодательству РА, заместители министров, чьи имена вошли в пропорциональные списки к предстоящим парламентским...
12:04 29/03/2012Ванадзорский офис Хельсинкской гражданской ассамблеи призывает полицию Армении провести операцию «Подкуп избирателей»Цель этой операции - предотвратить раздачу и получение взяток в предвыборный период, а при обнаружении случаев дачи взяток – раскрыть их и привлечь виновных к ответственности».
10:36 29/03/2012В результате ДТП на дороге Арташат-Ереван скончались 2 молодых человекаВ результате произошедшего сегодня ночью ДТП на дороге Арташат-Ереван, в окрестностях села Овташат, скончались 2 молодых человека.
18:14 28/03/2012В 2012г. «благословят» не только поля, но и журналистов Армении. Заверения замминистра сельского хозяйстваРоберт Макарян отметил, что компании, занимающиеся закупкой молока, были намерены снизить цены на 30 драмов, но на прошедшем у министра совещании было отмечено, что это неприемлемо.