11:43 16/03/2015Սաուդյան Արաբիան սպառնում է միջուկային ծրագիր մշակելՍաուդյան Արաբիայի թագավորական ընտանիքի անդամ, արքայազն Թուրքի Ֆեյսալը հայտարարել է, որ Իրանի հետ միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնությունը կարող է տարածաշրջանի այլ երկրների դրդի միջուկային վառելիք...
11:11 16/03/2015Մեծ պահք. «... մեր գործերում և ձգտումներում նմանվենք մանուկներին»«... մեր գործերում և ձգտումներում նմանվենք մանուկներին»:
11:00 14/03/2015Գեղանկարների բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքը շարունակվում է (լուսանկարներ)Ցուցասրահում ներկայացված են Վալմարի և Հռիփսիմե Մարգարյանի ստեղծագործությունները:
19:38 13/03/2015ԻԼԻՊ-ն ընդունել է «Բոկո Հարամի» հավատարմության երդումը«Իրաքի և Լևանտի իսլամական պետությունն» ընդունել է Նիգերիայում գործող «Բոկո Հարամ» խմբավորման հավատարմության երդումը: Այս մասին հայտնում է BBC-ին: Տեսանյութում ԻԼԻՊ-ի մամուլի խոսնակը հայտարարել է, որ...
15:40 13/03/2015Ինչո՞ւ է Փոստանջյանն ասում, թե «Մարտիրոսյանը և Հակոբյանը Բաղրամյան 26-ի հաճախորդներ են». հարց քաղաքագետին«Հասկանալի է, որ յուրաքանչյուր արտախորհրդարանական կամ առնվազն քաղաքական գործընթացներից «ետ մնացող» քաղաքական ուժ պետք է ինչ-որ կերպ արտահայտնի իր դժգոհությունը»
13:00 13/03/2015Գերմանաբնակ թուրք քաղաքական գործիչը կոչ է արել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունըԳերմանիայում «Կանաչների կուսակցության» համանախագահ ազգությամբ թուրք Ջեմ Օզդեմիրը Գերմանիայի կառավարությանը կոչ է արել ճանաչել 100 տարի առաջ Օսմանյան կայսրությունում հայերի դեմ իրականացված...
11:30 13/03/2015«Մեծ պահքի այս օրը մեզ համար մասնավոր հրավեր է մարդկային անարդարությունից դեպի Աստծու արդարություն»«Մեծ պահքի այս օրը մեզ համար մասնավոր հրավեր է մարդկային անարդարությունից դեպի Աստծու արդարություն»
10:30 12/03/2015«Մեր նպատակն է կոտրել այն կարծրատիպը, թե, Թուրքիայում ծովային հանգստին մրցունակ այլընտրանք չկա».ActiTour-ի տնօրեն«Մեր նպատակն է կոտրել այն կարծրատիպը, թե, Թուրքիայում ծովային հանգստին մրցունակ այլընտրանք չկա»:
12:05 11/03/2015Տրվել է 100 LIVES նախաձեռնության և Մարդասիրական նոր` «Ավրորա» մրցանակի մեկնարկըՆյու Յորքում նախօրեին մեկնարկել է 100 LIVES նախաձեռնությունը, որը կոչված է երախտագիտություն արտահայտելու այն անհատներին ու կազմակերպություններին, որոնց հերոսական ջանքերի շնորհիվ 100 տարի առաջ` Հայոց...
10:18 11/03/2015Մահացել է նկարիչ Լևոն ԿոջոյանըՎերջին հրաժեշտը՝ մարտի 13-ին, ժ.12.00-14.00-ն Նկարիչների միությունում:
14:07 10/03/2015Իրանի ԱԳ նախարար. Ամերիկացի սենատորները ծանոթ չեն ԱՄՆ նախագահի լիազորություններին«Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը պատասխանել է ամերիկացի սենատորների ուղերձին»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալությունը: Հիշեցնենք, որ նախօրեին ամերիկացի 47...
09:09 10/03/2015Հրդեհի հետևանքով «Մասիս տոբակո»-ն լուրջ վնաս չի կրել. Վ.Բրուտյան«Արտադրանքը չի վնասվել, տուժածներ չկան»:
09:27 09/03/2015Բան Կի Մունը ցնցված է ԻՊ զինյալների կողմից մշակութային ժառանգության օբյեկտների ոչնչացման կապակցությամբԳլխավոր քարտուղարը կոչ է անում հնարավորինս շուտ վերջ դնել նման ահաբեկչական գործողություններին:
09:13 09/03/2015Արևային էներգիայով սնվող ինքնաթիռը շուրջերկրյա ճանապարհորդության է մեկնումՇվեյցարացի հայտնի հետազոտող Բերտրան Պիկարը և նրա գործընկեր Անդրե Բորշբերգը պատրաստվում են մարտի 9-ին շուրջերկրյա ճանապարհորդության մեկնել արևային էներգիայով աշխատող ինքնաթիռով: Մեկտեղանի ինքնաթիռը...
12:00 07/03/2015Deutsche Welle. «Հայոց ցեղասպանությունը Գերմանիայի՞ մեղքն է»Գերմանիայի կառավարությունը պարզապես մի կողմ էր քաշվել և հետևում էր՝ ինչպես է երիտթուրքերի կառավարությունը հայերին Թուրքիայից քշում դեպի Մեսոպոտամիայի անապատներ...
10:21 07/03/2015Մայրիկս վատառողջ է, բայց նրան չեն հոսպիտալացրել. Ալեգրովայի դուստրը՝ երկրպագուներինԱլեգրովայի դուստրը՝ երկրպագուներին:
15:15 06/03/2015Հասան Ռոհանին՝ իրանական արտադրության էլեկտրական շարժիչով ավտոմեքենայի ղեկին«Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին փորձարկել է իրանական արտադրության նոր ավտոմեքենան»,-այդ մասին հաղորդում է ԻԻՀ նախագահի պաշտոնական կայքը: Համաձայն հաղորդագրության՝ Հասան Ռոհանին ծանոթացել է իրանական...
11:07 06/03/2015Մարտի 8-ին ընդառաջ դրամահավաքի վերաբերյալ ԿԳՆ-ն բողոքներ չի ստացելՆախարարի շրջաբերականից հետո, Panorama.am-ի տեղեկություններով, մարտի 8-ին ընդառաջ ուսուցիչներին նվեր գնելու համար հավաքած գումարը հետ են վերադարձնում:
13:05 05/03/2015Գեներալ Մանվել Գրիգորյան. Ո՞վ ա ասում, որ հոկտեմբեի 27-ի պատվիրատուները բացահայտված չեն«..ես պիտի հատ-հատ անուններն ասե՞մ»:
11:30 05/03/2015ԱՄՆ Կարսոն քաղաքի խորհուրդը մերժել է Քեմալ Աթաթուրքի արձանը կանգնեցնելու առաջարկըԱՄՆ Կարսոն քաղաքի խորհուրդը նախօրեին կայացած ավագանու նիստում երկարատև քննարկումներից հետո միաձայն մերժել է քաղաքում Քեմալ Աթաթուրքի արձանը կանգնեցնելու առաջարկը: Այս մասին գրում asbarez.com-ը:...

14:44 17/04/2012Специальная следственная служба Армении занялась фактом гибели следователя по делу убийства жениха дочери мэра ГюмриНа основании полученных доказательств 15 апреля Р. Мурадяну было предъявлено обвинение.
11:17 17/04/2012Известно имя нового главы Всемирного банкаСовет директоров Всемирного банка избрал на должность президента организации американца корейского происхождения Джим Ен Кима.
10:09 17/04/2012В правящую партию Молдавии не принимают геев и лесбиянокВ правящую партию Молдавии не принимают геев и лесбиянок
16:31 16/04/2012В деле по факту избиения в Ереване кандидатов в депутаты от оппозиции есть задержанныйСкандальный предвыборный инцидент произошел в ереванской общине Малатия-Себастия накануне.
12:03 16/04/2012Для абонентов мобильной сети Beeline доступ в Facebook стал бесплатнымКомпания «АрменТел» (торговая марка Beeline) открывает бесплатный доступ к мобильному ресурсу 0.facebook.com для всех абонентов предоплатной системы мобильной связи Beeline.
11:59 16/04/2012Президент ЮАР Джейкоб Зума женится в шестой разHедавно отметил свое 70-летие. Он становился отцом 21 раз. В 2009 году он стал отцом ребенка дочери крупного футбольного чиновника.
11:10 16/04/2012Армения находится на 76-м месте по скорости входящего интернет-трафика в мире, значительно опережая АзербайджанМировой лидер в области тестирования широкополосных интернет-сетей компания «Ookla» опубликовала рейтинг стран мира по показателю скорости интернет-трафика «Net Index»
18:47 14/04/2012Председатель ЦИК Армении: На данный момент нарушения, о котором сообщил Владимир Карапетян, нетРазмещение предвыборных плакатов на общественном транспорте, стенах и внутри торговых объектов и объектов общественного питания запрещено.
18:01 14/04/2012Компания «Макур джур» выплатила штраф, но собирается обжаловать решение ГКЗЭК в судено собирается обжаловать решение ГКЗЭК в суде
16:35 14/04/2012Глава ЦИК Армении: За неделю предвыборной агитации получено лишь несколько заявлений о правонарушенияхТ. Мукучян также заверил, что они следят за публикациями СМИ, сообщениями, и все допущенные нарушения немедленно устранялись.
15:38 13/04/2012Гарегин Нушикян призывает единомышленников не участвовать в онлайн-голосованияхПредвыборный штаб баллотирующегося в избирательном округе №10 по мажоритарной системе кандидата Гарегина Нушикяна выступил с заявлением
16:44 12/04/2012Сасун Микаелян: Идите и голосуйте за того, кого считаете нужным«Эй вы там, наверху, здравствуйте. Спуститесь, встаньте рядом с нами, чего вы боитесь? Позор мне, если кто-то из сотрудников правоохранительных органов не хочет смены власти от меня».
11:38 12/04/2012Хачик Галстян опроверг информацию о вступлении Сурена Золяна в ряды партии «Процветающая Армения»Пресс-секретарь лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна Хачик Галстян опроверг информацию о том, что ректор Ереванского государственного лингвистического университета им.
11:20 12/04/2012Центральная избирательная комиссия опубликовала декларации об имуществе и доходах партий АрменииЦентральная избирательная комиссия Армении опубликовала декларации об имуществе и доходах партий, принимающих участие в предстоящих парламентских выборах по пропорциональной системе.
16:15 11/04/2012Кандидат от АНК Гаяне Арустамян приглашает Рубена Айрапетяна на теледебатыЧто касается второго кандидата, Степана Сафаряна, то Арустамян не ставит задачи вступить с ним в дебаты. Однако если даже она встретится с Сафаряном, то с удовольствием поговорит с ним
10:39 11/04/2012Кандидат от партии «Оринац еркир» Ованнес Маргарян останется в игреБаллотирующийся от партии «Оринац еркир» в избирательном округе №32, охватывающем город Гюмри, Ованнес Маргарян не собирается объявлять о самоотводе.
19:37 10/04/2012Р. Ованнисян: Соглашение о Едином межпартийном штабе по общественному контролю за выборами пока не имеет силы«В настоящее же время, пока нет подписей первых лиц, правящая коалиция продолжает существовать в рамках подписанного в прошлом году коалиционного меморандума».
10:02 10/04/2012На линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана состоится мониторингСогласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, 12 апреля текущего года миссия ОБСЕ проведет плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил НКР и...
15:25 09/04/2012Представитель оппозиционного АНК А. Манукян считает фикцией предложенный Д. Арутюняном от имени РПА проект по выборам«С кем нам работать спина к спине? В этом нет необходимости. Пусть соблюдают закон».
13:45 07/04/2012Строящийся в городе Гюмри медцентр будет обслуживать и население ДжавахкаНаходящийся с рабочим визитом в Ширакской области президент Армении Серж Саргсян ознакомился со строительными работами нового медицинского центра