13:18 03/02/2015Բորուջերդի. Եթե միջուկային հարցում համաձայնություն չկայանա, ապա Իրանը կշարունակի արագ տեմպերով ուրան հարստացնել«Եթե միջուկային հարցում համաձայնություն չկայանա, ապա Իրանը կշարունակի արագ տեմպերով ուրան հարստացնել»,-այդ մասին իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ Մեջլիսի ազգային...
10:00 03/02/2015Երեմ Սարգսյանը ներկայացնելու է Գյումրիում սպանության գործով տուժողների իրավահաջորդների շահերըՏուժողների մերձավոր ազգականներից 5 անձ ճանաչվել է տուժողի իրավահաջորդ:
12:00 02/02/2015Բարաք Օբամա. Իրանը հավատարիմ է մնացել միջուկային հարցում իր ստանձնած բոլոր պարտավորություններին«Իրանը հավատարիմ է մնացել միջուկային հարցում իր ստանձնած բոլոր պարտավորություններին»,-այդ մասին իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման: Միացյալ...
11:15 02/02/2015Հիմնադիր խորհրդարանի տուժած անդամների վիճակը բարելավվում է. «Ո՞ւմ բողոքենք»«Ո՞ւմ բողոքենք»:
16:19 31/01/2015«Նրա գլուխը միշտ բարձր էր և այդ ռեժիմի օրոք էլ կարողանում էր ազգի խնդիրներն առաջ տանել». Էմիլ Սամսոնիչին հիշելովԷմիլ Սամսոնիչին հիշելով
12:46 31/01/2015Hurriyet. Սարգսյանը 2-րդ անգամ մերժեց ԷրդողանինԹուրքական «Հյուրրիյեթ» թերթի ինտերնետային կայքն անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 100 ամյակին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ունեցած...
09:51 31/01/2015Հալեպում հայ է զոհվելՊայթյունի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել և նյութական մեծ վնաս է հասցվել:
17:06 30/01/2015Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը կհոգա հեպատիտ C-ով վարակված 13 քաղաքացիների բուժման ծախսը13 հիվանդներից 5-ը «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» աշխատակիցներ են
11:13 30/01/2015Էրդողան. «Մենք չենք պատրաստվում ինչ-որ մեկի պատվերով ճանաչել Ցեղասպանությունը»Թուրքիայի նախագահ Ռեջեբ Թայյիբ Էրդողանը ուղիղ եթերում պատասխանել է լրագրողների հարցերին: Հայաստանի և հայերի հետ հարաբերություններին վերաբերող հարցին պատասխանելիս նա նշել է.
11:00 30/01/2015ԱՄՆ պետքարտուղարը տուգանվել է առանձնատան դիմաց կուտակված ձյունը չմաքրելու համարՊետքարտուղարի ներկայացուցիչն արդեն հայտարարել է, թե մոտակա օրերին անպայման կվճարվի տուգանքը։
10:11 30/01/2015ԵՄ խորհուրդը կես տարով երկարաձգել է ՌԴ դեմ պատժամիջոցներըԵՄ խորհուրդը՝ արտգործնախարարների մակարդակով, որոշում է ընդունել մինչև 2015 թվականի սեպտեմբերը Ռուսաստանի ֆիզիկական ու իրավաբանական անձանց նկատմամբ պատժամիջոցները երկարաձգելու մասին: Խոսքն այն անձանց...
19:23 29/01/2015Լուկաշենկո «ԵՏՄ միասնական արժույթն իմ նախագահության օրոք չի լինի»Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ ԵՏՄ-ում միասնական արժույթ իր նախագահության ընթացքում չի լինի: Այս մասին հաղորդում է «Ռիա նովոստի» գործակալությունը: Համաձայն աղբյուրի՝...
11:52 29/01/2015Կարսի վանական համալիրից այսօր միայն մեկ կիսավեր եկեղեցի է պահպանվելԴիգորի հինգ եկեղեցիներն են եղել` Սուրբ Կարապետը, Մարիամ Աստվածածինը, Սուրբ Ստեփանոսը, Սուրբ Գրիգորը և Սուրբ Սարգիսը:
13:30 28/01/2015ԻԻՀ ԱԳ նախարար. Այս տարի նախատեսվում է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի այցը Երևան«Իրանը բարձր է գնահատում միջազգային կառույցներում Հայաստանի ցուցաբերած աջակցությունը»,-այդ մասին իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպման ժամանակ...
13:17 28/01/2015Երևանցիները Հայոց բանակի մասին. «Եթե մենք այսօր հանգիստ քնում ենք, դա մեր զինվորների շնորհիվ է»«Եթե մենք այսօր հանգիստ քնում ենք, դա մեր զինվորների շնորհիվ է»:
11:40 27/01/2015Facebook-ի և Instagram-ի աշխատանքը վերականգնվել էՆմանատիպ խափանում եղել էր 2014-ի օգոստոսին, երբ ամբողջ աշխարհից հազարավոր օգտատերեր չէին կարողանում օգտվել սոցիալական ցանցից:
11:11 27/01/2015Իրանի արտգործնախարարը Երևանում է«Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնումը Իրանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է»,-այդ մասին իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության հայկական ծառության փոխանցմամբ՝ «Զվարթնոց»...
09:50 26/01/2015Հունաստանի վարչապետն ընդունել է պարտությունը«Նոր ժողովրդավարություն» աջակողմյան կուսակցության ղեկավար, Հունաստանի վարչապետ Անտոնիս Սամարասն ընդունել է երկրի խորհրդարանական ընտրություններում իր քաղաքական ուժի պարտությունը և շնորհավորել...
09:25 26/01/2015Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհըՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում:
10:18 24/01/2015Հալեպի թաղամասերը շարունակվում են հրթիռակոծվել (լուսանկարներ)Պայթյունի հետևանքով կա երեք զոհ, բազմաթիվ վիրավորներ, վնասվել են խանութներ և բնակարաններ:

19:41 14/03/2012Посол Дж. Хефферн хочет помирить армян и азербайджанцев и в пример приводит примирение белых и черных в США«Недавно я с супругой Либби посмотрел фильм, тема которого была очень содержательной. События в фильме „Если все” разворачиваются в Нагорном Карабахе, а история также касается Нагорного Карабаха»
16:01 14/03/2012Министру охраны природы Армении Араму Арутюняну «плевать на закон» – А. АбраамянОснователь ООО «АлРуб» Алик Абраамян заявил, что министру охраны природы Армении Араму Арутюняну «плевать на закон».
15:26 14/03/2012Министры финансов и юстиции В. Габриелян и Г. Товмасян действительно вступают в Республиканскую партию АрменииМинистр финансов РА Ваче Габриелян и министр юстиции РА Грайр Товмасян представили заявки на вступление в ряды Республиканской партии Армении.
17:08 13/03/2012Участники пикета в ереванском сквере Маштоца провели заседание «Независимого и справедливого гражданского суда»«Мы просили президента не подписывать законопроект „Об экспертизе воздействия на окружающую среду”. Президент его не подписал и вернул в НС. Это исключительный случай».
16:56 13/03/2012В Мозвроской пещере произошло обрушение: Специалисты не могут достичь до соответствующего участкаВ Мозровской пещере, которая включена в государственный список памятников истории и культуры Армении, произошло обрушение.
16:29 13/03/2012Партия «Наследие» обязательно будет участвовать в съезде партии «Процветающая Армения»Партия «Наследие» так же, как и все представленные в Национальном Собрании Армении фракции, приглашена на предстоящий в субботу съезд партии «Процветающая Армения» (ППА).
19:07 12/03/2012Фильм армянского режиссера Армена Ронова может попасть в конкурсную программу Каннского кинофестиваляКороткометражный фильм Армена Ронова «Моя боль – твоя боль» продолжительностью 15 минут может быть включен в конкурсную программу Каннского кинофестиваля в 2012г.
11:14 12/03/2012Мэр Талина: Я обязательно буду баллотироватьсяЧлен РПА Хачик Манукян во время предстоящих парламентских выборов намерен баллотироваться от 15-го избирательного участка, однако на этот раз РПА приняла решение поддержать действующего мэра Талина.
17:22 09/03/2012Coca-Соla и PepsiCo срочно меняют рецепт легендарного напитка по совету врачейРешение правительства Калифорнии включить в список канцерогенных веществ 4-метилимидазол, который используется для напитков Сoca-Cola и Pepsi, вынудил компании пойти на крайние меры.
14:28 09/03/2012Газета «The New York Times» обратилась к теме отказа Армении от участия в «Евровидении-2012»Самый масштабный культурный конфликт вокруг песенного конкурса «Евровидение» мог вспыхнуть лишь перед зрителями конкурса. В действительности же он может стать политическим конфликтом.
16:05 08/03/20128 марта в Ереване: фоторепортажКстати, сегодня большинство женщин гордо заявляют, что утром чашкой кофе их угостили именно их мужья.
19:48 07/03/2012Общественная телекомпания Армении выступила с заявлением в связи с отказом от участия в конкурсе «Евровидение-2012»Общественная телекомпания Армения выступила с заявлением в связи с отказом от участия в песенном конкурсе «Евровидение-2012», который состоится в Баку.
12:32 07/03/2012Авиакомпания «Армавиа» не только не извинилась, но и пригрозила«Армавиа» вчера не только не извинилась перед пассажирами, но и пригрозила тем, что забастовка повторится и в следующий вторник, если «Звартноц» не предоставит льготы для авиакомпании.
16:16 06/03/2012Сопредседатели Минской группы ОБСЕ выступили с заявлениемПосредники попросили Группу высшего планирования ОБСЕ продолжить разработку механизма расследования инцидентов на линии соприкосновения
13:24 06/03/2012Обама: США и Израиль склонны к тому, чтобы ядерная проблема Ирана была решена дипломатическим путемВозможность решения ядерной проблемы Ирана дипломатическим путем пока не исчерпана. Об этом, как сообщает иранское информационное агентство «МЕХР», заявил президент США Барак Обама на встрече с...
11:40 06/03/2012«Армавия» объявила бессрочную забастовкуНациональный авиаперевозчик Армении, авиакомпания «Армавия» объявила бессрочную забастовку. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь компания Нана Аветисова. «Причина забастовки –...
13:20 05/03/2012Хачатур Сукиасян официально заявил о выдвижении своей кандидатурыХачатур Сукиасян официально заявляет о выдвижении своей кандидатуры на предстоящих парламентских выборах по мажоритарной избирательной системе в избирательном округе №10.
12:42 05/03/2012Пассажиры поезда Ереван-Тбилиси вынужденно провели ночь в вагонах на станции «Гюмри»Из-за обильного снегопада и заносов железнодорожного полотна, которые достигали 3-х метров, накануне ночью было приостановлено сообщение на участке железной дороги Джаджур-Маисян.
12:40 03/03/2012Эрдоган сфотографировал фотографа армянского происхожденияТурецкий премьер вручил награды 4 видным фотографам, в том числе и турецкому фотографу армянского происхождения Ара Гюлеру
16:34 02/03/2012Глава Федерации футбола Армении Р. Айрапетян закрывает свою страницу в Facebook: не намерен терпеть оскорбленияГлава Федерации футбола Армении не намерен терпеть оскорбления