11:58 10/05/2026Հայաստանում դեռևս կան անհատներ, որոնք ունեն ռևանշիստական մտածելակերպ. Բայրամովը միացավ Փաշինյանի ընտրարշավինՄենք հավատում ենք, որ հայ ընտրողները ճիշտ կգնահատեն սա
11:20 10/05/2026Ամենօրյա ռեժիմով բոլորս լսվում ենք կամ հսկվում ազգային անվտանգության ծառայությունների կողմից. Ռոման Երիցյանզրկված ենք որևէ գաղտնիքի կիսվելու հնարավորությունից, կամ մեր ընկերոջ հետ խոսելու, ծնողների հետ ինչ-որ մի հարցի շուրջ կիսվելու հնարավորությունից
10:41 10/05/2026Նիկոլն ամենավտանգավոր ու ամենակեղտոտ բաներն է ասում. Վահե ՀովհաննիսյանՄեր երկիրը մտել է լուրջ փորձությունների շրջան
09:55 10/05/2026Մենք այնպես պետք է կազմակերպենք, որ «Վերջին զանգը» լինի ազգային վերածննդի առաջին զանգը. Գագիկ ԾառուկյանԱյսօր այդ հաղթանակներն ու հպարտությունները տարել են մեզնից
09:42 10/05/2026Ուժեղ և լավ ապրող Գորիսը նշանակում է Ուժեղ Հայաստան. Նարեկ Կարապետյանի տեսանյութը ԳորիսիսցԲայց միշտ ձեր կարոտը քաշել Սյունյաց սարեր
23:27 09/05/2026Հայաստանը զգալի առավելություններ է ստանում ԵԱՏՄ շրջանակներում. ՊուտինՀայաստանը Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) շրջանակներում զգալի առավելություններ է ստանում, այդ թվում՝ գյուղատնտեսության և միգրացիայի ոլորտներում։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ...
22:44 09/05/2026«Խաղաղությունը», որը Փաշինյանը բերեց Արցախ, կարող է բերել նաև Սյունիք. Սամվել Կարապետյան«Ինչ է խոսում Նիկոլ Փաշինյանը, ինձ բացարձակ չի հետաքրքրում», - «Երեք հարց Սամվել Կարապետյանին» հերթական հաղորդման ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, գործարար, բարերար...
22:28 09/05/2026Պուտին. ԵՄ-ին անդամակցելու Հայաստանի ծրագրերը հատուկ քննարկման կարիք ունենՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Հայաստանի՝ Եվրամիությանը միանալու ծրագրերը պահանջում են հատուկ քննարկում։ «Ինչ վերաբերում է Հայաստանի՝ Եվրամիությանը միանալու ծրագրերին, ապա դա,...
22:01 09/05/2026Հիմա էլ սահմանն անվտանգ չէ, խաղաղությունը սրտիկ անելով չի հաստատվում. ՄիքայելյանՀիմա էլ սահմանն անվտանգ չէ, քանի որ խաղաղությունը սրտիկ անելով չի հաստատվում. Միքայելյան
21:32 09/05/2026Իրանը հայտարարել է իր գերագույն առաջնորդի առողջական վիճակի մասինԻրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի փետրվարին ավիահարվածի ժամանակ ստացած վնասվածքները «գրեթե ամբողջությամբ ապաքինվել են»։ Այս մասին հաղորդում է Al Araby-ն՝ հղում անելով Գերագույն առաջնորդի...
20:28 09/05/2026Մեր երկրում պետք է մարդասիրություն, իրավունքի գերակայություն լինի. Արամ Վարդևանյան«Մեր մեջ իրար նկատմամբ ատելություն չպետք է լինի, մեր երկրում պետք է մարդասիրություն, իրավունքի գերակայություն լինի»,-Սիսիանում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան»...
20:06 09/05/2026Ներկայացնում ենք ծրագիր, որը մեր երկիրը փոխելու է. Նարեկ Կարապետյանը՝ Սիսիանում«Պետք է փոխենք մեր երկիրը, ուժեղացնենք մեր երկիրը»,- Սիսիանում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ Նա նշեց, որ ստեղծվելու է...
19:34 09/05/2026Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցու անօրինական և կեղծ վերականգնումների՝ հայկական մշակույթից նրան օտարելու մասին են խոսում բազմաթիվ փաստերmonumentwatch.org կայքի անդրադարձը
19:27 09/05/2026Շուշիում իրականացվում են հայկական մշակութային ինքնության վերացման և պատմության կեղծման ծրագրեր. Ավանեսով«Բաքվի բռնապետական ռեժիմը շարունակում է իր հակահայ և ցեղասպան քաղաքականությունը՝ թիրախավորելով ոչ միայն հայ ժողովրդի հիմնարար իրավունքները, այլև Արցախի հայկական պատմամշակութային ժառանգությունը։...
18:20 09/05/2026Հիմա որ ընտրվեք, մեր երեխեքին էլ չե՞ն կոտորելու, երկու երեխա եմ կորցրել. հարց՝ Թաթոյանին«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանն այսօր՝ մայիսի 9-ին, թիմի հետ քարոզարշավ է իրականացրել Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանում։ Այցի ընթացքում նրանք հանդիպել են...
18:06 09/05/2026Երևանում պատշգամբից ջուր են լցրել Ավինյանի ու Թորոսյանի վրա«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ընտրարշավն անցկացնում է տարբեր թիմերով։ Մի թիմը Նիկոլ Փաշինյանի հետ Սյունիքում մարզում են։ Երևանում այսօր քարոզարշավ է իրականացրել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան...
17:49 09/05/2026Իշխանական քարոզչամեքենան ստում է. երեկ հանրահավաքի վայրից որևիցե անձ բերման չի ենթարկվելԵրեկ իշխանական քարոզչամեքենան իրականությանը կեղծ տեղեկություններ էր տարածել առ այն, որ Հաղթանակի զբոսայգում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքի վայից բերման են ենթարկել դաշինքի երեք աջակից՝ սառը...
17:15 09/05/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամները հարգանքի տուրք են մատուցել Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակինԱյսօր՝ մայիսի 9-ին, Հաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանն ու կուսակցության անդամներն այցելել են Հաղթանակի զբոսայգի և «Մայր...
16:59 09/05/2026Հունգարիայի վարչապետի պաշտոնում 16 տարի պաշտոնավարած Օրբանին փոխարինեց Պետեր ՄադյարըՀունգարիայի խորհրդարանում կայացած քվեարկությունից հետո Պետեր Մադյարն ընտրվել է Հունգարիայի նոր վարչապետ։ Նա փոխարինում է Վիկտոր Օրբանին, որը պաշտոնավարել է 16 տարի։
15:50 09/05/2026Այս օրն իր մեջ ունի թե բերկրանք, թե, ցավոք, դառնություն. Ռոբերտ Քոչարյան«Սակայն հենց դրանք այն զգացումներն ու դասերն են, որ շատ մոտ ապագայում մեզ ուժ են տալու՝ կատարել խաղաղ և ստեղծագործ աշխատանքի նոր սխրանքներ»։

17:56 03/11/2025Не увидел что-либо об «освобождении»: Ален Симонян прокомментировал заявления Ильхама Алиева«Я в тексте Алиева не увидел что-либо об «освобождении». Напротив, я увидел, что он сказал: „мы должны вернуться туда не на танках, а на автомобилях”», – заявил спикер парламента Армении Ален Симонян...
17:06 03/11/2025Татоян – Пашиняну: Может, ответите Алиеву, или это обязательно должен быть армянин, чтобы вы самозабвенно накинулись на него?«Никол Пашинян, мы понимаем: вы „установили мир“ и заняты шоу „Гражданского договора“ в городе Талин, но президент Азербайджана сегодня в очередной раз заявил: „Озера Севан нет, а армяне – это народ,...
16:53 03/11/2025Папикян: Армения не планирует закупать индийские истребителиРиторика Азербайджана резко изменилась после вашингтонских соглашений между Арменией и Азербайджаном, достигнутых 8 августа, это заметно и на границе, это факт, заявил в беседе с журналистами в...
16:26 03/11/2025Эмма Погосян – чемпионка Европы U20 по тяжелой атлетикеВ албанском городе Дуррес завершается молодежный чемпионат Европы-2025 по тяжелой атлетике среди спортсменов до 20 и до 23 лет.
15:40 03/11/2025Ованнисян – о выборах в Вагаршапате: беспрецедентная атака со стороны власти на право и использование административного ресурса«Власть в Вагаршапате должна быть сменена», – заявил основатель партии «Наследие» Раффи Ованисян на пресс-конференции 3 ноября, посвященной предстоящим 16 ноября муниципальным выборам в Вагаршапате.
15:20 03/11/2025«Голос Армении»: Откровение от Алена: «мы на одной волне с теми, кто мог устроить геноцид на нашей территории»Газета «Голос Армении» пишет: «Пашиняновский спикер Ален Симонян очень любит покрасоваться перед журналистами и часто устраивает брифинги, отвечая на удобные и ловко увертываясь от неудобных вопросов.
14:55 03/11/2025Алиев пытается переписать армянские топонимы: «Нет Севана, есть Гёйча»3 ноября состоялось собрание, посвященное 80-летнему юбилею Национальной академии наук Азербайджана.
17:03 01/11/2025Грузия больше не будет участвовать в заседаниях Парламентской ассамблеи «Евронест»Власти Грузии приняли решение больше не участвовать в заседаниях Парламентской ассамблеи "Евронест" из-за несправедливого отношения к республике.
14:59 01/11/2025Ваагн Хачатурян в ЕгиптеВаагн Хачатурян с 1 по 3 ноября посетит Арабскую Республику Египет — город Каир, сообщает администрация президента.
14:20 01/11/2025Азербайджан заявляет о завершении «судебного следствия» над деятелями АрцахаВ Азербайджане 31 октября продолжился судебный фарс в отношении деятелей оккупированной Баку Республики Арцах – президентов Араика Арутюняна, Аркадия Гукасяна, Бако Саакяна, а также Давида Ишханяна,...
13:07 01/11/2025Политолог: «Молитва» Пашиняна как приказ об атаке на Первопрестольный Святой Эчмиадзин?Никол Пашинян в ответ на заявление Первопрестольного Святого Эчмиадзина накануне указал в частности: «Мы продолжим наши молитвы в Ованаванке, а затем и в Первопрестольном».
12:49 01/11/2025После 13-часовых жарких дебатов парламент Латвии принял решение о выходе из Стамбульской конвенцииПарламент Латвии проголосовал за выход из Конвенции Совета Европы о предотвращении и борьбе с насилием в отношении женщин и домашним насилием, более известной как Стамбульская конвенция.
12:15 01/11/2025«Голос Армении»: Власть сама развязала войну компроматов и сама говорит о борьбе с этим явлениемГазета «Голос Армении» пишет: «Защита персональных данных не может стать задачей независимого органа по той простой причине, что наличие подобного органа в условиях диктатуры исключается.
12:01 01/11/2025Тигран Абрамян: Что значит – власти не допустят «Гюмри-2»?«В последние дни устами различных своих представителей власти Армении заявляют, что они не допустят "Гюмри-2"», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян...
11:39 01/11/2025Действующий президент Танзании Самия Сулуху переизбрана на пост, получив более 97% голосовДействующий президент Танзании Самия Сулуху одержала победу на состоявшихся в среду президентских выборах, добившись 97,66% голосов избирателей, сообщает в субботу Bloomberg.
16:50 31/10/2025Британский король Карл III лишил своего брата всех титуловМладший брат короля Великобритании, принц Эндрю удален из списка британских пэров после того, как 30 октября Карл III решил его всех титулов в связи со скандалом о сексуальном насилии, сообщает Sky...
15:39 31/10/2025Давид Амбарцумян: «Я ухожу из Совета старейшин, но остаюсь с Масисом»Я силен вами, моим родным Масисом, и не позволю, чтобы из-за моего заключения под стражу вы стали уязвимыми, чтобы действующий режим под этим предлогом захватил власть в нашей общине, отметил он.
14:58 31/10/2025Аветик Чалабян: Пашинян и его окружение участвовали в насильственном захвате Ованаванка«Нарушена Конституция Республики Армения. Статья 18 Конституции РА гарантирует исключительную миссию Армянской Апостольской Святой церкви среди религиозных организаций и предусматривает защиту со...
13:25 31/10/2025«Голос Армении»: Случившееся в Ованаванке в прошлое воскресенье – это фиаско ГД и лично Никола ПашинянаГазета «Голос Армении» пишет: «Партия Пашиняна тужилась-тужилась и… родила мышь. То, что случилось в Ованаванке в прошлое воскресенье, – это фиаско ГД и лично Никола. Опубликованные в сети...
13:12 31/10/2025Ален Симонян: Азербайджанские делегации будут посещать Армению, армянские делегации – Азербайджан«Азербайджанские делегации будут ездить в Армению, армянские делегации будут ездить в Азербайджан», – заявил на брифинге в Национальном Собрании Армении спикер НС Ален Симонян.