11:58 10/05/2026Հայաստանում դեռևս կան անհատներ, որոնք ունեն ռևանշիստական մտածելակերպ. Բայրամովը միացավ Փաշինյանի ընտրարշավինՄենք հավատում ենք, որ հայ ընտրողները ճիշտ կգնահատեն սա
11:20 10/05/2026Ամենօրյա ռեժիմով բոլորս լսվում ենք կամ հսկվում ազգային անվտանգության ծառայությունների կողմից. Ռոման Երիցյանզրկված ենք որևէ գաղտնիքի կիսվելու հնարավորությունից, կամ մեր ընկերոջ հետ խոսելու, ծնողների հետ ինչ-որ մի հարցի շուրջ կիսվելու հնարավորությունից
10:41 10/05/2026Նիկոլն ամենավտանգավոր ու ամենակեղտոտ բաներն է ասում. Վահե ՀովհաննիսյանՄեր երկիրը մտել է լուրջ փորձությունների շրջան
09:55 10/05/2026Մենք այնպես պետք է կազմակերպենք, որ «Վերջին զանգը» լինի ազգային վերածննդի առաջին զանգը. Գագիկ ԾառուկյանԱյսօր այդ հաղթանակներն ու հպարտությունները տարել են մեզնից
09:42 10/05/2026Ուժեղ և լավ ապրող Գորիսը նշանակում է Ուժեղ Հայաստան. Նարեկ Կարապետյանի տեսանյութը ԳորիսիսցԲայց միշտ ձեր կարոտը քաշել Սյունյաց սարեր
23:27 09/05/2026Հայաստանը զգալի առավելություններ է ստանում ԵԱՏՄ շրջանակներում. ՊուտինՀայաստանը Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) շրջանակներում զգալի առավելություններ է ստանում, այդ թվում՝ գյուղատնտեսության և միգրացիայի ոլորտներում։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ...
22:44 09/05/2026«Խաղաղությունը», որը Փաշինյանը բերեց Արցախ, կարող է բերել նաև Սյունիք. Սամվել Կարապետյան«Ինչ է խոսում Նիկոլ Փաշինյանը, ինձ բացարձակ չի հետաքրքրում», - «Երեք հարց Սամվել Կարապետյանին» հերթական հաղորդման ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, գործարար, բարերար...
22:28 09/05/2026Պուտին. ԵՄ-ին անդամակցելու Հայաստանի ծրագրերը հատուկ քննարկման կարիք ունենՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Հայաստանի՝ Եվրամիությանը միանալու ծրագրերը պահանջում են հատուկ քննարկում։ «Ինչ վերաբերում է Հայաստանի՝ Եվրամիությանը միանալու ծրագրերին, ապա դա,...
22:01 09/05/2026Հիմա էլ սահմանն անվտանգ չէ, խաղաղությունը սրտիկ անելով չի հաստատվում. ՄիքայելյանՀիմա էլ սահմանն անվտանգ չէ, քանի որ խաղաղությունը սրտիկ անելով չի հաստատվում. Միքայելյան
21:32 09/05/2026Իրանը հայտարարել է իր գերագույն առաջնորդի առողջական վիճակի մասինԻրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի փետրվարին ավիահարվածի ժամանակ ստացած վնասվածքները «գրեթե ամբողջությամբ ապաքինվել են»։ Այս մասին հաղորդում է Al Araby-ն՝ հղում անելով Գերագույն առաջնորդի...
20:28 09/05/2026Մեր երկրում պետք է մարդասիրություն, իրավունքի գերակայություն լինի. Արամ Վարդևանյան«Մեր մեջ իրար նկատմամբ ատելություն չպետք է լինի, մեր երկրում պետք է մարդասիրություն, իրավունքի գերակայություն լինի»,-Սիսիանում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան»...
20:06 09/05/2026Ներկայացնում ենք ծրագիր, որը մեր երկիրը փոխելու է. Նարեկ Կարապետյանը՝ Սիսիանում«Պետք է փոխենք մեր երկիրը, ուժեղացնենք մեր երկիրը»,- Սիսիանում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ Նա նշեց, որ ստեղծվելու է...
19:34 09/05/2026Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցու անօրինական և կեղծ վերականգնումների՝ հայկական մշակույթից նրան օտարելու մասին են խոսում բազմաթիվ փաստերmonumentwatch.org կայքի անդրադարձը
19:27 09/05/2026Շուշիում իրականացվում են հայկական մշակութային ինքնության վերացման և պատմության կեղծման ծրագրեր. Ավանեսով«Բաքվի բռնապետական ռեժիմը շարունակում է իր հակահայ և ցեղասպան քաղաքականությունը՝ թիրախավորելով ոչ միայն հայ ժողովրդի հիմնարար իրավունքները, այլև Արցախի հայկական պատմամշակութային ժառանգությունը։...
18:20 09/05/2026Հիմա որ ընտրվեք, մեր երեխեքին էլ չե՞ն կոտորելու, երկու երեխա եմ կորցրել. հարց՝ Թաթոյանին«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանն այսօր՝ մայիսի 9-ին, թիմի հետ քարոզարշավ է իրականացրել Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանում։ Այցի ընթացքում նրանք հանդիպել են...
18:06 09/05/2026Երևանում պատշգամբից ջուր են լցրել Ավինյանի ու Թորոսյանի վրա«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ընտրարշավն անցկացնում է տարբեր թիմերով։ Մի թիմը Նիկոլ Փաշինյանի հետ Սյունիքում մարզում են։ Երևանում այսօր քարոզարշավ է իրականացրել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան...
17:49 09/05/2026Իշխանական քարոզչամեքենան ստում է. երեկ հանրահավաքի վայրից որևիցե անձ բերման չի ենթարկվելԵրեկ իշխանական քարոզչամեքենան իրականությանը կեղծ տեղեկություններ էր տարածել առ այն, որ Հաղթանակի զբոսայգում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքի վայից բերման են ենթարկել դաշինքի երեք աջակից՝ սառը...
17:15 09/05/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամները հարգանքի տուրք են մատուցել Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակինԱյսօր՝ մայիսի 9-ին, Հաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանն ու կուսակցության անդամներն այցելել են Հաղթանակի զբոսայգի և «Մայր...
16:59 09/05/2026Հունգարիայի վարչապետի պաշտոնում 16 տարի պաշտոնավարած Օրբանին փոխարինեց Պետեր ՄադյարըՀունգարիայի խորհրդարանում կայացած քվեարկությունից հետո Պետեր Մադյարն ընտրվել է Հունգարիայի նոր վարչապետ։ Նա փոխարինում է Վիկտոր Օրբանին, որը պաշտոնավարել է 16 տարի։
15:50 09/05/2026Այս օրն իր մեջ ունի թե բերկրանք, թե, ցավոք, դառնություն. Ռոբերտ Քոչարյան«Սակայն հենց դրանք այն զգացումներն ու դասերն են, որ շատ մոտ ապագայում մեզ ուժ են տալու՝ կատարել խաղաղ և ստեղծագործ աշխատանքի նոր սխրանքներ»։

14:34 24/06/2025Iran's strength forced Israel into ceasefire, diplomat saysThe Iranian people demonstrated unity and resilience during the 12-day war imposed by Israel, according to Bahram Taheri, Iran’s Deputy Ambassador to Armenia.
13:12 24/06/2025Politician slams government's plans to nationalize ENA as 'property seizure'Bright Armenia Party leader Edmon Marukyan has strongly criticized the Armenian government's plans to nationalize the Electric Networks of Armenia (ENA) currently owned by businessman and...
12:34 24/06/2025Samvel Karapetyan: Political arena in Armenia turned into a circusFamous businessman and philanthropist Samvel Karapetyan, who has been detained for two months, issued another statement through his legal team on Tuesday.
11:54 24/06/2025Pashinyan says ENA nationalization plan readyThe plan for the nationalization of the Electric Networks of Armenia (ENA CJSC) has been finalized, Prime Minister Nikol Pashinyan announced.
11:15 24/06/2025Trump says Israel-Iran ceasefire now in effectU.S. President Donald Trump said on Tuesday a ceasefire between Israel and Iran was now in place and asked both sides not to violate it, raising hopes of an end to the 12-day war even as deadly...
16:31 23/06/2025Putin condemns U.S. attack on IranRussian President Vladimir Putin told Iran's foreign minister on Monday there was no justification for the U.S.
16:18 23/06/2025International scandal around Armenia: Oligarch close to Armenian PM illegally imports stolen diamonds?Today, Russian law enforcement agencies uncovered a high-profile crime, apprehending members of a criminal group who stole diamonds from "Alrosa" and then smuggled a large quantity of them into...
16:08 23/06/2025Artak Galstyan to be dismissed as Yerevan councilorYerevan City Council member Artak Galstyan is set to have his mandate terminated ahead of schedule, the Yerevan Municipality reports.
15:35 23/06/2025Samvel Karapetyan: Armenian authorities have driven Diaspora investment to zeroBusinessman and philanthropist Samvel Karapetyan has issued another statement from the detention facility via his legal team.
13:36 23/06/2025Iran's FM arrives in Moscow for talks with PutinIran's supreme leader sent his foreign minister to Moscow on Monday to ask President Vladimir Putin for more help from Russia after the biggest U.S.
13:15 23/06/2025Iran vows retaliation for US strikesA spokesman for the Iranian military’s Khatam al-Anbiya unit has warned “powerful operations with heavy consequences” await the United States following its bombardment of three major nuclear sites,...
12:35 23/06/2025'The truth is on our side', says Samvel Karapetyan's sonThe son of businessman and philanthropist Samvel Karapetyan, who has been arrested on politically motivated charges, has issued an appeal to Armenians around the world.
12:00 23/06/2025Armenian FM to travel to ChinaOn June 25-27, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will pay an official visit to China, his ministry reports.
11:32 23/06/2025Armenia pushed into Turkish trap, MP warnsOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has raised concerns over the first outcomes of Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent visit to Turkey.
11:00 23/06/2025Trump claims 'monumental' damage to sites in IranUS President Donald Trump claims the US strikes on three Iranian nuclear sites over the weekend inflicted "monumental damage" on Iran’s nuclear programme, declaring "the biggest damage took place far...
20:36 22/06/2025Mikayel Minasyan expresses support for businessman Samvel Karapetyan illegally detained by Armenian authoritiesMikayel Minasyan, former Ambassador of Armenia to the Holy See, has expressed support for the illegally detained philanthropist Samvel Karapetyan.
17:04 21/06/2025Happy, bareheaded and barefoot: Nikol Pashinyan visits Istanbul's Blue MosqueArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Blue Mosque in Istanbul as part of his working visit to Turkey on June 20.
16:45 21/06/2025Pakistan to nominate Trump for Nobel peace prizePakistan has said it will recommend Donald Trump for the Nobel peace prize for his work in helping to resolve the recent conflict between India and Pakistan, the Guardian reports.
15:50 21/06/2025Yerevan authorities actively involved in business seizure operation – PastinfoThe Yerevan Municipality's decision to declare the 4th section of the Circular Park as an area of overriding public interest and the city authorities’ initiative to replace the tennis courts with...
15:04 21/06/2025Analyst: Pashinyan seeks total suppression of internal resistancePolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan argues that Prime Minister Nikol Pashinyan’s crackdown on his opponents is less about securing domestic power and more about sending a message to foreign...