17:04 28/04/2026Պատմական առաջընթաց. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը՝ Հայաստան-Թուրքիա աշխատանքային խմբի հանդիպման մասինՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ողջունում է Հայաստանի և Թուրքիայի միջև տասնամյակներ շարունակ փակված տնտեսական ու հասարակական կապերի վերաբացման ուղղությամբ այս կոնկրետ քայլերի ձեռնարկումը։ Այս մասին նշված է...
16:48 28/04/2026Տոնոյան. ԲՀԿ նախընտրական ծրագրի կազմման աշխատանքներն ավարտվել ենԱյսօր ավարտին են հասցվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ծրագրի կազմման աշխատանքները։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։ «2026 թվականի խորհրդարանական...
16:46 28/04/2026Աչաջրի հիվանդանոցը լիարժեք չի լուծարվել, բայց վերածվել է պոլիկլինիկայի, հանվել է գիշերային հերթապահությունը. Ահազանգ«Դեռևս 2020 թվականին փակվեց Տավուշի մարզի Աչաջուր գյուղի ծննդատունը, որը համարվում էր առաջատար ծննդատուն և որտեղ սպասարկվում էին ոչ միայն Իջևանի տարածաշրջանի, այլև Նոյեմբերյանի և Բերդի բնակիչները։...
16:42 28/04/2026Կարսում կայացել է Հայաստան-Թուրքիա համատեղ աշխատանքային խմբի հանդիպումըՀայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն` ապրիլի 28-ին Կարսում տեղի է ունեցել Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերականգնման և գործարկման`...
16:31 28/04/2026Հայտնի արgախшտյшg Արսեն Թորոսյանը լավ կանի լռի Արցախի հետ կապված թեմաներով. Արտակ Բեգլարյան«Հայտնի արցախատյաց Արսեն Թորոսյանը լավ կանի լռի Արցախի հետ կապված թեմաներով և իր պարտականությունները արդյունավետ ու բարեխիղճ կերպով կատարի այն նախարարությունում, որտեղ հսկայական անելիքներ կան թե՛...
16:03 28/04/2026Եվրոպացի առաջնորդների հետ Հայաստան կգա նաև Կանադայի վարչապետըՀաջորդ շաբաթ եվրոպացի առաջնորդների հետ Հայաստան կգա նաև Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնին՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին մասնակցելու։ Այս մասին հայտնում է Եվրահանձնաժողովի կայքը։ Կանադայի...
15:09 28/04/2026Պետք է առաջին քայլը միասին անենք, երկրորդ քայլի մասին՝ չկասկածեք. Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է երիտասարդների հետ«Պետք է առաջին քայլը միասին անենք, երկրորդ քայլի մասին՝ չկասկածեք»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսացության վարչապետի թեկնածու, գործարար Սամվել Կարապետյանը՝ երիտասարդների հետ հանդիպմանը։ Նա...
14:20 28/04/2026Հրապարակված են ԱԺ հերթական ընտրություններին մասնակցող ընտրողների նախնական ցուցակներըԱԺ հերթական ընտրությունների ընտրողների նախնական ցուցակները՝ ըստ ընտրական տեղամասերի, ՀՀ Ընտրական օրենսգրքով նախատեսված ժամկետում՝ քվեարկության օրվանից 40 օր առաջ, հրապարակված են, ընտրելու իրավունք...
14:12 28/04/2026Գյուղացին մենակ է մնացել իր պրոբլեմների հետ, մարդիկ համատարած փոփոխություններ են ուզում. Գագիկ Ծառուկյան«Մենք ունենք փայլուն ժողովուրդ՝ աշխատասեր, ազնիվ, իրոք հպարտ։ Դժվար կյանքից են մարդիկ կոտրվում, մարդիկ հիասթափվում են, որ իրենց պրոբլեմներին լուծում տվող չկա»։
13:33 28/04/2026Գիտնականների հետ հանդիպմանը Փաշինյանը խոսել է դպրոցներում ցնցուղների անհրաժեշտության մասին«Մենք հիմա մարզադահլիճներում լոգարաններ և ցնցուղներ ենք ներառում, որպեսզի երեխաները ֆիզկուլտուրայից հետո, սպորտով զբաղվելուց հետո օգտագործեն»,- այս մասին Գիտությունների Ազգային ակադեմիայում...
13:08 28/04/2026Դավիթ Տոնոյանը իշխող ուժին չի աջակցում, բայց կա քաղաքական ուժ, որին սատարում էԱյս մասին 24News-ի հետ զրույցում ասել է պաշտպանության նախկին նախարարը։
12:54 28/04/2026«Ուժեղ Հայաստանում» համաներում լինելու է. Նարեկ Կարապետյան««Ուժեղ Հայաստանում» համաներում լինելու է»,- հայտարարում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետանը։ Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին կուսակցության անդամների, աջակիցների, համախոհների...
12:52 28/04/2026ՀՀ կառավարությունը «ուղերձը» մոլորեցնող է. հայաստանյան 6 կուսակցություն նամակ է հղել ԵՄ ղեկավարությանը«Այս պայմաններում ԵՔՀ գագաթնաժողովի անցկացումը Երևանում հղի է վտանգավոր քաղաքական ուղերձի հղումով. որ ժողովրդավարական նահանջը կարող է անտեսվել, երբ դա քաղաքականապես հարմար է»։
12:37 28/04/2026Ռուբեն Վարդանյանը տեղափոխվել է Բաքվի «Ումբակի» ՔԿՀ, կարող ենք ենթադրել, որ մյուս գերիները՝ ևս. Սիրանուշ ՍահակյանԱրցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը տեղափոխվել է Բաքվի «Ումբակի» քրեակատարողական հաստատություն։ Panorama.am-ի հետ զրույցում «Միջազգային և համեմատական իրավունքի կենտրոնի»...
12:05 28/04/2026Առնվազն 10 տարով պետք է հետաձգել գյուղոլորտի հարկման պահանջը. ԱռաքելյանԳյուղատնտեսության ոլորտը 2027թ․ հունվարի 1-ից հարկվելու է շահութահարկով՝ համաձայն Հարկային օրենսգրքի։ Մինչդեռ ներկայումս ոլորտը ազատված է հարկերից։ «Այս կարգավորումը լուրջ խնդիրներ է առաջացնելու...
11:10 28/04/2026Երբ Փաշինյանը զոհաբերում է Հայաստանը՝ հանուն իր անձի, Արթուր Ավանեսյանը զոհաբերում է իր կյանքը` հանուն Հայաստանի քաղաքացիների. «Ուժեղ Հայաստան»«Եթե Ավանեսյանը ստորաբաժանումում է, անկախ քեզանից քեզ լավ ես զգում, անձնակազմի դուխն է տեղը, հումորը, տրամադրությունը։ Երբ նրան հարցնում ես՝ ո՞նց ես, ասում է՝ մարտական լիցքավորված»,-հայտնի հետախույզ...
11:03 28/04/2026ՀՀ նոր կենսաչափական անձնագիրն այլ գույն կունենա. կլինի Արագած լեռը, Խոր Վիրապն՝ առանց Արարատ սարիԱվարտական փուլում է գտնվում կենսաչափական անձնագրերի և նույնականացման քարտերի ներդրման գործընթացը և դրանք քաղաքացիների համար հասանելի կլինեն 2026 թվականի աշնանից։ Այս մասին հայտարարել է Նիկոլ...
10:53 28/04/2026«Հատիս» նախագիծը նոր շունչ է տվել այս տարածաշրջանին. Գագիկ Ծառուկյան«Մարզային հանդիպումներում հայրենակիցների հետ շփումը միշտ հիշեցնում է՝ մեր ամենամեծ ուժը հենց մարդիկ են։ Նոր Գյուղում, Կոտայքում, Կապուտանում տեսնում եմ նույն ջերմությունը, նույն անկեղծությունն ու...
10:34 28/04/2026Իրանի նախկին ԱԳ նախարարը փաստացի մեղադրանքներ է հնչեցրել Բաքվի բարբարnuակшն վարչախմբի հասցեին. ՈսկանյանԻրանի նախկին ԱԳ նախարար, այժմ Թեհրանից այդ երկրի խորհրդարանի պատգամավոր Մանուչեհր Մոթթաքին իրանական պետական հեռուստատեսության եթերում փաստացի մեղադրանքներ է հնչեցրել Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի...
10:04 28/04/2026Զելենսկու այցի հնարավոր հետևանքները. Վահե ՀովհաննիսյանՕրեր հետո, Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի էությունը որակապես կարող է փոխվել, եթե Հայաստան ժամանի Ուկրաինայի նախագահ Վլ.

15:40 12/09/2025Захарова: Москва ожидает от Еревана и Баку шагов по скорейшему согласованию места и сроков проведения очередной встречи в формате «3+3»Россия ожидает от Армении и Азербайджана деятельных шагов по скорейшему согласованию места и сроков проведения очередной встречи в формате «3+3».
14:53 12/09/2025Гегам Манукян – депутатам от партии Пашиняна: «Придите к моей матери и убедите ее, что мир наступил»Пропагандистская машина властей Армении не особо освещает проходящее в Баку «судебное разбирательство» над армянскими пленными.
14:10 12/09/2025Папикян принял послов ряда стран, аккредитованных в НАТОМинистр обороны Армении Сурен Папикян 12 сентября принял послов ряда стран, аккредитованных в НАТО. Об этом сообшили в министерстве обороны Армении. Сурен Папикян представил оборонные реформы и...
13:54 12/09/2025Британский принц Гарри прибыл в КиевБританский принц Гарри приехал вУкраину, сообщает газета Guardian. Отмечается, что Гарри приехал в Киев после приглашения украинского правительства. «Во время визита в столицу Украины он и команда...
13:47 12/09/2025«Голос Армении»: Именно коридор – со всеми вытекающими последствиямиГазета «Голос Армении» пишет: «Когда в ходе выступления на саммите ШОС в Китае Ильхам Алиев использовал термин «Зангезурский коридор», премьер Пашинян призвал своего азербайджанского коллегу...
13:42 12/09/2025Сын Самвела Карапетяна: До победы осталось 268 днейСын арестованного в Армении предпринимателя и благотворителя Самвела Карапетяна – Саркис Карапетян, хоть и ненавидит соцсети, но решил принять непосредственное участие в происходящих процессах.
13:00 12/09/2025Сурен Суренянц: Пашинян «усыновил» отца Арама в качестве «духовного атташе»«Последнее заявление Никола Пашиняна не сводится лишь к внутриполитическому спору. Оно отражает куда более опасную тенденцию – попытку узурпировать духовную власть», – написал политолог Сурен...
12:09 12/09/2025Экс-президент Бразилии приговорен к 27 годам тюрьмы по делу о госпереворотеБывший президент Бразилии Жаир Болсонару был признан виновным в попытке госпереворота после выборов 2022 года, сообщает Интерфакс со ссылкой на телеканал CNN.
12:05 12/09/2025Вардан Гукасян: «Благодарю Никола, что не стали шить против моего сына, например, дело о попытке изнасилования»«Решение суда было ожидаемым: так они же буквально из воздуха взяли все это, должны же были и какую-то меру пресечения избрать», – сказал в комментарии для 24News мэр города Гюмри Ширакской области...
11:42 12/09/2025Спецпредставитель Турции Сердар Кылыч прибыл в АрмениюСпецпредставитель Турции по нормализации армяно-турецких отношений Сердар Кылыч прибыл в Армению. На контрольно-пропускном пункте Маргара на армяно-турецкой границе Сердара Кылыча приветствовал...
17:39 11/09/2025Анна Григорян: По делу ANIF Тиграна Авиняна в списке обвиняемых нет, но у его семьи – весьма успешные приобретения«Раз уж мы говорим о коррупции, конечно, не могу не затронуть тему АНИФ (ЗАО «Фонд государственных интересов Армении» (ANIF))», – заявила депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Анна...
16:41 11/09/2025Гукасян – о задержании сына: «Будто ловили турецкого шпиона: 10 машин окружили, а у него ребенок на руках»«Сегодняшний инцидент – привод в полицию сына мэра Гюмри Вардана Гукасяна, Спартака Гукасяна, со двора детского сада – является еще одним доказательством того, что действующая власть в Армении не...
15:34 11/09/2025Что поняла Армения после вспышки протестов в НепалеПервое – удивление в связи с религией. Мол, разве в Непале – не буддисты? Какой там бунт или сопротивление? Оказывается, нет. Настоящие «буддисты» – это мы, погруженные в полное оцепенение,...
14:47 11/09/2025МИД РФ: Мы видим, идет нормализация отношений между Арменией и АзербайджаномЗаместитель министра иностранных дел Александр Панкин, комментируя РИА Новости наличие каких-либо угроз продолжения членства Армении и Азербайджана в СНГ, указал на нормализацию отношений двух стран.
14:40 11/09/2025Ален Симонян: В парламенте Армении больше не существует оппозиции«Если альтернативная повестка отсутствует, то нельзя говорить, мол, ваша повестка мира», – таким замечанием прервал вопрос журналиста на брифинге 11 сентября занимающий пост спикера парламента...
14:22 11/09/2025Стало известно, где прошла встреча делегаций Армении и Азербайджана на минувшей неделеНа минувшей неделе делегации вице-премьеров Армении и Азербайджана встретились в приграничных районах двух стран – в южных частях Сюникской области и Зангеланского района, сообщили в офисе...
14:15 11/09/2025Ален Симонян: Пашинян не поехал бы в Москву, если бы не была запланирована встреча с ПутинымВ повестке дня властей Армении нет вопроса о выводе с территории РА российской военной базы. Об этом заверил на брифинге 11 сентября спикер парламента Армении Ален Симонян. «Этот вопрос мы не...
13:34 11/09/2025Варужан Гегамян перечислил 5 истин, которые в ближайшие 10 месяцев власти будут от нас любой ценой скрыватьТюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян перечислил 5 истин, которые в ближайшие 10 месяцев власти будут от нас любой ценой скрывать или маскировать бесконечными речами о мнимом мире: «1.
11:51 11/09/2025«Голос Армении»: Пашинян на марше, «с барского плеча» торгуя страной, ее землями и чужой частной собственностью…Газета «Голос Армении» пишет: «На очереди – полностью готовое здание столичного цирка. В эти дни особенно выпукло проявились вся мерзость и злобная мстительность пашиняновской власти. Сегодня ее уже...
11:26 11/09/2025Трамп о смерти Кирка: Это черный день для АмерикиПрезидент США Дональд Трамп обратился к американцам после смерти политического активиста Чарли Кирка, скончавшегося в больнице после огнестрельного ранения в шею, передает МИР 24.