17:04 28/04/2026Պատմական առաջընթաց. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը՝ Հայաստան-Թուրքիա աշխատանքային խմբի հանդիպման մասինՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ողջունում է Հայաստանի և Թուրքիայի միջև տասնամյակներ շարունակ փակված տնտեսական ու հասարակական կապերի վերաբացման ուղղությամբ այս կոնկրետ քայլերի ձեռնարկումը։ Այս մասին նշված է...
16:48 28/04/2026Տոնոյան. ԲՀԿ նախընտրական ծրագրի կազմման աշխատանքներն ավարտվել ենԱյսօր ավարտին են հասցվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ծրագրի կազմման աշխատանքները։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։ «2026 թվականի խորհրդարանական...
16:46 28/04/2026Աչաջրի հիվանդանոցը լիարժեք չի լուծարվել, բայց վերածվել է պոլիկլինիկայի, հանվել է գիշերային հերթապահությունը. Ահազանգ«Դեռևս 2020 թվականին փակվեց Տավուշի մարզի Աչաջուր գյուղի ծննդատունը, որը համարվում էր առաջատար ծննդատուն և որտեղ սպասարկվում էին ոչ միայն Իջևանի տարածաշրջանի, այլև Նոյեմբերյանի և Բերդի բնակիչները։...
16:42 28/04/2026Կարսում կայացել է Հայաստան-Թուրքիա համատեղ աշխատանքային խմբի հանդիպումըՀայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն` ապրիլի 28-ին Կարսում տեղի է ունեցել Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերականգնման և գործարկման`...
16:31 28/04/2026Հայտնի արgախшտյшg Արսեն Թորոսյանը լավ կանի լռի Արցախի հետ կապված թեմաներով. Արտակ Բեգլարյան«Հայտնի արցախատյաց Արսեն Թորոսյանը լավ կանի լռի Արցախի հետ կապված թեմաներով և իր պարտականությունները արդյունավետ ու բարեխիղճ կերպով կատարի այն նախարարությունում, որտեղ հսկայական անելիքներ կան թե՛...
16:03 28/04/2026Եվրոպացի առաջնորդների հետ Հայաստան կգա նաև Կանադայի վարչապետըՀաջորդ շաբաթ եվրոպացի առաջնորդների հետ Հայաստան կգա նաև Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնին՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին մասնակցելու։ Այս մասին հայտնում է Եվրահանձնաժողովի կայքը։ Կանադայի...
15:09 28/04/2026Պետք է առաջին քայլը միասին անենք, երկրորդ քայլի մասին՝ չկասկածեք. Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է երիտասարդների հետ«Պետք է առաջին քայլը միասին անենք, երկրորդ քայլի մասին՝ չկասկածեք»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսացության վարչապետի թեկնածու, գործարար Սամվել Կարապետյանը՝ երիտասարդների հետ հանդիպմանը։ Նա...
14:20 28/04/2026Հրապարակված են ԱԺ հերթական ընտրություններին մասնակցող ընտրողների նախնական ցուցակներըԱԺ հերթական ընտրությունների ընտրողների նախնական ցուցակները՝ ըստ ընտրական տեղամասերի, ՀՀ Ընտրական օրենսգրքով նախատեսված ժամկետում՝ քվեարկության օրվանից 40 օր առաջ, հրապարակված են, ընտրելու իրավունք...
14:12 28/04/2026Գյուղացին մենակ է մնացել իր պրոբլեմների հետ, մարդիկ համատարած փոփոխություններ են ուզում. Գագիկ Ծառուկյան«Մենք ունենք փայլուն ժողովուրդ՝ աշխատասեր, ազնիվ, իրոք հպարտ։ Դժվար կյանքից են մարդիկ կոտրվում, մարդիկ հիասթափվում են, որ իրենց պրոբլեմներին լուծում տվող չկա»։
13:33 28/04/2026Գիտնականների հետ հանդիպմանը Փաշինյանը խոսել է դպրոցներում ցնցուղների անհրաժեշտության մասին«Մենք հիմա մարզադահլիճներում լոգարաններ և ցնցուղներ ենք ներառում, որպեսզի երեխաները ֆիզկուլտուրայից հետո, սպորտով զբաղվելուց հետո օգտագործեն»,- այս մասին Գիտությունների Ազգային ակադեմիայում...
13:08 28/04/2026Դավիթ Տոնոյանը իշխող ուժին չի աջակցում, բայց կա քաղաքական ուժ, որին սատարում էԱյս մասին 24News-ի հետ զրույցում ասել է պաշտպանության նախկին նախարարը։
12:54 28/04/2026«Ուժեղ Հայաստանում» համաներում լինելու է. Նարեկ Կարապետյան««Ուժեղ Հայաստանում» համաներում լինելու է»,- հայտարարում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետանը։ Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին կուսակցության անդամների, աջակիցների, համախոհների...
12:52 28/04/2026ՀՀ կառավարությունը «ուղերձը» մոլորեցնող է. հայաստանյան 6 կուսակցություն նամակ է հղել ԵՄ ղեկավարությանը«Այս պայմաններում ԵՔՀ գագաթնաժողովի անցկացումը Երևանում հղի է վտանգավոր քաղաքական ուղերձի հղումով. որ ժողովրդավարական նահանջը կարող է անտեսվել, երբ դա քաղաքականապես հարմար է»։
12:37 28/04/2026Ռուբեն Վարդանյանը տեղափոխվել է Բաքվի «Ումբակի» ՔԿՀ, կարող ենք ենթադրել, որ մյուս գերիները՝ ևս. Սիրանուշ ՍահակյանԱրցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը տեղափոխվել է Բաքվի «Ումբակի» քրեակատարողական հաստատություն։ Panorama.am-ի հետ զրույցում «Միջազգային և համեմատական իրավունքի կենտրոնի»...
12:05 28/04/2026Առնվազն 10 տարով պետք է հետաձգել գյուղոլորտի հարկման պահանջը. ԱռաքելյանԳյուղատնտեսության ոլորտը 2027թ․ հունվարի 1-ից հարկվելու է շահութահարկով՝ համաձայն Հարկային օրենսգրքի։ Մինչդեռ ներկայումս ոլորտը ազատված է հարկերից։ «Այս կարգավորումը լուրջ խնդիրներ է առաջացնելու...
11:10 28/04/2026Երբ Փաշինյանը զոհաբերում է Հայաստանը՝ հանուն իր անձի, Արթուր Ավանեսյանը զոհաբերում է իր կյանքը` հանուն Հայաստանի քաղաքացիների. «Ուժեղ Հայաստան»«Եթե Ավանեսյանը ստորաբաժանումում է, անկախ քեզանից քեզ լավ ես զգում, անձնակազմի դուխն է տեղը, հումորը, տրամադրությունը։ Երբ նրան հարցնում ես՝ ո՞նց ես, ասում է՝ մարտական լիցքավորված»,-հայտնի հետախույզ...
11:03 28/04/2026ՀՀ նոր կենսաչափական անձնագիրն այլ գույն կունենա. կլինի Արագած լեռը, Խոր Վիրապն՝ առանց Արարատ սարիԱվարտական փուլում է գտնվում կենսաչափական անձնագրերի և նույնականացման քարտերի ներդրման գործընթացը և դրանք քաղաքացիների համար հասանելի կլինեն 2026 թվականի աշնանից։ Այս մասին հայտարարել է Նիկոլ...
10:53 28/04/2026«Հատիս» նախագիծը նոր շունչ է տվել այս տարածաշրջանին. Գագիկ Ծառուկյան«Մարզային հանդիպումներում հայրենակիցների հետ շփումը միշտ հիշեցնում է՝ մեր ամենամեծ ուժը հենց մարդիկ են։ Նոր Գյուղում, Կոտայքում, Կապուտանում տեսնում եմ նույն ջերմությունը, նույն անկեղծությունն ու...
10:34 28/04/2026Իրանի նախկին ԱԳ նախարարը փաստացի մեղադրանքներ է հնչեցրել Բաքվի բարբարnuակшն վարչախմբի հասցեին. ՈսկանյանԻրանի նախկին ԱԳ նախարար, այժմ Թեհրանից այդ երկրի խորհրդարանի պատգամավոր Մանուչեհր Մոթթաքին իրանական պետական հեռուստատեսության եթերում փաստացի մեղադրանքներ է հնչեցրել Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի...
10:04 28/04/2026Զելենսկու այցի հնարավոր հետևանքները. Վահե ՀովհաննիսյանՕրեր հետո, Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի էությունը որակապես կարող է փոխվել, եթե Հայաստան ժամանի Ուկրաինայի նախագահ Վլ.

12:34 18/04/2025MP: Armenian leadership's anti-Artsakh rhetoric aims to appease AzerbaijanMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has criticized the Armenian leadership's anti-Artsakh rhetoric and actions, suggesting they are aimed at gaining favor with Azerbaijan.
11:30 18/04/2025US airstrikes on Houthi oil port in Yemen kill 33US airstrikes on Yemen’s Houthi rebels killed 33 people and wounded 80 others, Houthi-run media said early on Friday, which if confirmed would mark one of the deadliest days of a campaign launched...
17:13 17/04/2025Opposition politician slams Pashinyan's remarks on Karabakh movementEduard Sharmazanov, a senior member of the Republican Party of Armenia (RPA), has sharply criticized Prime Minister Nikol Pashinyan over his recent remarks about the Karabakh movement, accusing him...
16:31 17/04/2025Pashinyan: Any attempt to revive Karabakh movement 'destructive'Prime Minister Nikol Pashinyan has again warned against the revival of the Karabakh movement in Armenia, calling it a threat to the country’s independence and sovereignty.
16:02 17/04/2025Expert: Armenian leadership's stance diverges sharply from public opinionFollowing its defeat in the 44-day war, Armenia’s current government has been complying with all of Azerbaijan’s demands in hopes of securing a "peace agreement", which could be used as political...
15:00 17/04/2025Mirzoyan: Turkey can play positive role in Armenia-Azerbaijan normalizationArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan expressed confidence that Turkey can play a constructive role in the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan in a recent interview with...
14:31 17/04/2025Opposition leader urges Pashinyan to name 'a single concession' made by AzerbaijanAt Thursday’s parliamentary debates on the implementation of the Armenian government’s 2021-2026 action plan in 2024, Seyran Ohanyan, the leader of the opposition Hayastan faction, strongly...
12:52 17/04/2025Armenian, Georgian and Azeri deputy FMs meet in TbilisiA trilateral meeting between the deputy foreign ministers of Armenia, Georgia and Azerbaijan has commenced in Tbilisi.
12:03 17/04/2025Trump waved off planned Israeli strike on Iranian nuclear sites, New York Times reportsU.S. President Donald Trump blocked a planned Israeli strike on Iranian nuclear sites in favor of negotiating a deal with Iran to limit its nuclear program, the New York Times reported.
11:45 17/04/2025MP Abrahamyan slams poor certification results in security sectorMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has criticized what he called the government’s self-congratulatory tone at the ongoing parliamentary debates on the 2024 state budget...
16:45 16/04/2025Impeachment most realistic way to remove Pashinyan from power, MP saysImpeachment remains the most realistic method of removing Prime Minister Nikol Pashinyan from power, according to Hayk Mamijanyan, leader of the opposition Pativ Unem faction in the Armenian National...
16:01 16/04/2025Opposition MP urges Pashinyan to resignAt a parliamentary session reviewing the implementation of Armenia’s 2021–2026 government program for 2024, MP Artsvik Minasyan of the opposition Hayastan bloc strongly criticized Prime Minister...
15:33 16/04/2025Pashinyan: Karabakh movement will not continue in ArmeniaPrime Minister Nikol Pashinyan has ruled out the possibility of the Karabakh movement being revived in Armenia.
15:03 16/04/2025U.S. State Department cancels $2 million 'wasteful' grant to ArmeniaThe U.S. Department of State has announced the cancellation of several grants deemed "wasteful", including a $2 million grant originally allocated to Armenia. The funds were intended to support the...
14:32 16/04/2025Avetik Chalabyan: Current Armenian government has failed across the boardThe recent Gyumri municipal elections have highlighted the key dynamics likely to shape Armenia’s upcoming parliamentary elections.
13:01 16/04/2025Ruben Mkhitaryan: Sending winds of change from Gyumri to YerevanFollowing the inaugural session of Gyumri’s newly elected City Council on Wednesday, Ruben Mkhitaryan, head of the My Strong Community bloc, praised the election of an opposition mayor in Armenia's...
12:36 16/04/2025Pashinyan: No written response to Meghri road proposalPrime Minister Nikol Pashinyan said Armenia has not received a formal response from Azerbaijan regarding its proposal for a transit route through Meghri to Nakhichevan.
11:42 16/04/2025Vardan Ghukasyan elected Gyumri mayorArmenian Communist Party leader Vardan Ghukasyan was elected as the new mayor of Gyumri, Armenia's second largest city, at a municipal council session on Wednesday.
11:30 16/04/2025Heated debate in Armenia: which leader is more anti-genocide?By Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com As if we didn’t already have enough disputes among Armenians, a new argument surfaced last week between Arman Babajanyan, head of a minor pro-Western...