09:58 28/04/2026Ռեժիմի քայլերի հիմքում առաջին հերթին կռվող մարդու կերպարի վարկաբեկումն է, որովհետև սրանց մարտնչող մարդիկ խանգարում են. Աբրահամյան«Կանդազի մասին իշխանական քարոզչությունը ինչ էլ գրի, ինչ հոդված էլ «կախի», ազատությունից զրկի, մեկ է` մարդը 3 տասնամյակ կռիվ տված, հայրենիքին ծառայություն մատուցած և մարտադաշտ երբեք չլքած մարտիկ է,...
23:55 27/04/2026Ցանկացած անկողմնակալ դիտորդի համար պարզ է, որ հրապարակված ձայնագրություններում Արթուր Ավանեսյանի՝ Կանդազի գործողություններում որևէ հանցակազմի բացակայությունն ակնհայտ է. Գոհար ՄելոյանՀրապարակված ձայնագրության մեջ ո՞ր գործողությունն է հանդիսանում քրեորեն պատժելի արարք
22:11 27/04/2026ՌԴ ԱԳՆ-ն միջազգային հանրությանը կոչ է արել դատապարտել Զապորոժյեի ատոմակայանի աշխատակցի սպանությունըՄոսկվան դատապարտել է այս վայրագությունը
21:54 27/04/2026Նման ծրագրային թեզերի հնչեցումից հետո մարդուն շռնդալից կերպով ձերբակալում են. Արտակ Բեգլարյանը՝ Կանդազի մասինՓաշինյանական իշխանությունները ոչնչի առջև կանգ չեն առնելու վերարտադրվելու համար
20:43 27/04/2026Ոճիրի մասին լռողը մեղսակից է․ Հակոբ ԲագրատունիԼիբանանի խորհրդարանի անդամ և ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Հակոբ Բագրատունին «Ցեղասպանություն. Հիշողություն և կանխարգելում» միջազգային համաժողովի հատուկ հյուրն էր։ Այս մասին գրում է Ռուսաստանի հայերի...
20:35 27/04/2026Կոռուպցիան, անարդյունավետ կառավարումը վիրուսի պես թափանցել են Զինված ուժեր․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «ԲՀԿ-ի առաջնահերթությունն է՝ առաջիկա 3-5 տարում ձևավորել պրոֆեսիոնալ բանակ Ինքնասպանություն, սպանություն, բռնություն․ 2025–ին բանակում մահացել է 35 զինծառայող...
20:10 27/04/2026Տեղի է ունենալու դատական նիստ, փորձելու են խլել Արցախի ներկայացուցչության շենքը. ԻսկանդարյանՄայիսի 22-ին տեղի է ունենալու Արցախի ներկայացուցչության դատ, որի միջոցով փորձելու են խլել ներկայացուցչության շենքը։ Այս մասին ահազանգել է Արցախի նախկին պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանը։ «Քաղաքական դաշտը...
19:59 27/04/2026Ըստ ամերիկյան պարբերականի՝ Հայաստանի հետ Թուրքիայի սահմանի բացումը կարող է ամրապնդել այսպես կոչված Միջին միջանցքըՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Ամերիկյան հեղինակավոր Foreign affairs-ը այսօր հրապարակել է Ասլի Այդընթաշբաշի «Իրանի պատերազմի սպառնալիքը Թուրքիայի համար» հոդվածը, որը բավականին հետաքրքիր...
19:48 27/04/2026Ստեղծելու ենք 300 000 աշխատատեղ, նույնիսկ մեկը թողնելու ենք Փաշինյանի համար՝ թմբուկ նվագելը․ Սամվել Կարապետյան«Ինձ առհասարակ ոգևորում ենէ հաջողությունները՝ բոլոր բնագավառում։ Հիմա ոգևորում է, որ մենք կամաց-կամաց զարթնեցնում ենք հայ ժողովրդին։ Ժողովուրդը ոգևորված է, ժողովուրդը զգում է, որ շուտով...
19:16 27/04/2026Եվս 3 կազմակերպություն դիտորդական առաքելություն կիրականացնի ընտրություններինՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ապրիլի 27-ի արտահերթ նիստում բավարարել է դիտորդական առաքելություն իրականացնող երեք կազմակերպության դիմում։ «Այդ կազմակերպություններն են՝ «Հաշմանդամություն ունեցող...
18:59 27/04/2026ՀՀ դե-ֆատկո իշխանությունների գաղափարախոսությունը թուրքական է․ Էդգար ԷլբակյանՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է․ «Ցեղասպանությունը եղավ, որովհետև հայ ժողովրդին ներքաշեցին միջազգային խարդավանքների մեջ»-ը թուրքական թեզ է։ Դա նշանակում է, որ ամեն ինչ լավ էր, հայերը՝ որպես...
18:26 27/04/2026Կարծում եմ՝ տիկին Հակոբյանը լավ չի պատկերացնում, թե ինչ է խոշտանգումը․ Իոաննիսյան«Իրազեկ քաղաքացինեորի միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, անդրադառնալով Աննա Հակոբյանի ասուլիսին, գրում է․ «Ամբողջությամբ նորմալ եմ վերաբերվում Աննա Հակոբյանի կողմից մեզ դատի տալու...
17:35 27/04/2026Վրաստանի ԱԳՆ. Բրյուսելի հայտարարություններն ու գործողությունները խրախուսում են երկրում արմատականությունըՎրաց ժողովուրդը «վերադառնա բռնության, քաղաքացիական պատերազմի, աղքատության, կոռուպցիայի և մութ ժամանակների»
17:12 27/04/202630 տարվա ընթացքում Ալիևը չի կարողացել ձերբակալել Կանդազին, դա անում են Հայաստանի իշխանությունները. Արեգա Հովսեփյան«Այսօր առավոտյան՝ ժամը 8-ին մոտ ձերբակալվել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգային թիմի ղեկավար Արթուր Ավանեսյանը։ Նրա տանն իրականացված խուզարկության ընթացքում որևէ առարկա քրեական վարույթին...
16:06 27/04/2026Աննա Հակոբյանի քայլն այդ տպավորության դեմ հակափաստարկ է տալիս Իոանիսյանին. Վերլուծաբան«Նիկոլ Փաշինյանի հետ վերամիավորված Աննա Հակոբյանը հայտարարել է, որ դիմելու է այսպես ասած քաղաքացիական կառույցներից մեկի ղեկավար Դանիել Իոանիսյանի դեմ քրեական գործ հարուցելու համար, քանի որ նա խախտել...
15:58 27/04/2026Աննա Հակոբյանը կանխեց երիտասարդ հղի կնոջ մահվան մասին հարցըՆիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի կողմից վրաերթի ենթարկվելու հետևանքով զոհված հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացակայանի մասին հարցն այսօրվա ասուլիսում կանխեց Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը։...
14:50 27/04/2026Հրազդանում 450 մարդ դեռ չի ստացել իր աշխատավարձը և աղքատության շեմին է. Նարեկ ԿարապետյանՀրազդան այցից հետո «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը ամփոփել է, թե ինչ իրավիճակ է տիրում Կոտայքի մարզկենտրոնում։ Նա նշեց, որ ցեմենտի գործարանը փակվել է, սակայն...
14:32 27/04/2026Մարդիկ եթե «Իմ քայլ»-ից բարեգործություն են ստանում, ի՞նչ մտածեն, դա արվում է Սամվել Կարապետյանի՞, թե՞ Ռոբերտ Քոչարյանի համար. Հարց Աննա ՀակոբյանինՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը չի ընդունում, որ իր ղեկավարած «իմ քայլը» հիմնադրամն ասցոցավում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հետ։ Լրագրողները նրան հիշեցրեցին, որ ՔՊ-ականներն...
14:05 27/04/2026Աննա Հակոբյանը մեղադրում է Դանիել Իոաննիսյանին իր իրավունքների խախտման համար, պատրաստվում է նրա դեմ հայցեր ներկայացնելՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը հրատապ հրավիրած ասուլիսում հայտարարեց, որ «Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելությունը խախտել է իր իրավունքները։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 22-ին «Անկախ դիտորդ»-ը դիմում...
13:22 27/04/2026Հակակոռուպցիոն կոմիտեին մաղթում եմ խաղաղ հարցաքննություն. Ն. Կարապետյանը՝ Ավանեսյանին բերման ենթարկելու մասին«Առավոտ բերման են ենթարկել պատերազմի հերոս` Կանդազին, հակակոռուպցիոն կոմիտեին մաղթում եմ խաղաղ հարցաքննություն»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ...

16:10 15/04/2025Armenian parliament speaker responds to Serzh Sargsyan's remarksArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan commented on the ongoing discussions about the formation of a coalition in Gyumri following the municipal elections.
15:33 15/04/2025Armenia's ruling party rules out Shushi, Hadrut reclamation pledge in 2026 manifestoDeputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan has announced that the ruling Civil Contract party will not include a commitment to regain Shushi and Hadrut in its platform for the 2026...
14:02 15/04/2025Pashinyan calls for simultaneous conclusion of peace deal and OSCE Minsk Group dissolutionArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan reiterated his government's commitment to establishing peace with Azerbaijan during a parliamentary address on the execution of the 2024 state budget on...
12:32 15/04/2025Slovenian foreign minister to visit ArmeniaTanja Fajon, Slovenian Deputy Prime Minister and Minister of Foreign and European Affairs, will start a two-day official visit to Armenia on Tuesday, the Armenian Foreign Ministry reports.
12:13 15/04/2025Armenian parliament majority rejects opposition proposal to repeal income declaration lawArmenia’s ruling Civil Contract faction has voted down a bill drafted by the opposition Hayastan faction to repeal the mandatory income declaration system.
11:45 15/04/2025Artyom Mehrabyan sworn in as new ruling party MPThe Armenian National Assembly on Tuesday convened its regular session with 65 lawmakers in attendance.
11:30 15/04/2025Russia, US and China will lead a new world order, says Argentine presidentThe leaders of the new world order will be Russia, the US and China, while Europe will face an uphill struggle, says Argentine President Javier Milei.
17:00 14/04/2025Artak Zakaryan criticizes Defense Ministry over contradictory statementsFormer Deputy Defense Minister and Republican Party member Artak Zakaryan has criticized what he describes as contradictory statements from Armenia’s Defense Ministry regarding recent Azerbaijani...
16:30 14/04/2025Armenian MP: Azerbaijan opens cross-border fire at a fixed time every dayAzerbaijani forces are opening cross-border fire at a fixed time every night, claims Davit Danielyan, an MP from Armenia’s ruling Civil Contract party.
16:05 14/04/2025Withdrawal from EAEU will be painful for Armenians, Russian official saysRussian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin has commented on the possible consequences of Armenia's withdrawal from the Eurasian Economic Union (EAEU), warning that such a move would pose serious...
15:36 14/04/2025Azerbaijan almost completely destroyed Artsakh's Sargsashen villageAzerbaijan has almost completely destroyed the village of Sargsashen in Artsakh (Nagorno-Karabakh) as part of its state-sponsored policy to eraze all Armenian traces there, warns Hovik Avanesov,...
14:06 14/04/2025Armenia trapped in a Turkish-Azerbaijani grip, analyst warnsPolitical analyst Suren Surenyants has warned that Prime Minister Nikol Pashinyan is placing Armenia in a vulnerable position by relying on Turkey’s mediation while aligning with Azerbaijan's demands.
13:30 14/04/2025Armenian deputy defense minister addresses Azeri cross-border fireThe situation along the Armenia-Azerbaijan border is currently relatively stable, Deputy Defense Minister Arman Sargsyan said on Monday.
12:57 14/04/2025Gyumri elections: Opposition leader Martun Grigoryan gives up City Council seatMP Martun Grigoryan, who topped the opposition Our City bloc’s list in the March 30 Gyumri elections, has given up his seat in the local municipal council, the Central Electoral Commission (CEC)...
12:30 14/04/2025U.S. Religious Freedom Report highlights destruction of Armenian heritage in ArtsakhThe U.S. Commission on International Religious Freedom 2025 Annual Report highlights the systematic destruction of Armenian religious and cultural heritage in Artsakh.
12:00 14/04/2025Azerbaijan 'has backed Armenian authorities into a corner' with preconditions, MP saysOpposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan has stated that the April 12 meeting between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan marked the first opportunity for a substantive...
16:36 12/04/2025Ex-minister: Pashinyan seeks to close Artsakh issue 'once and for all'Former Armenian Foreign Minister Vartan Oskanian accused Prime Minister Nikol Pashinyan of attempting to close the Artsakh (Nagorno-Karabakh) issue "for good", blaming him for its loss.
16:00 12/04/2025Mirzoyan: 'There is nothing in Armenia's Constitution that says Karabakh is part of Armenia'Foreign Minister Ararat Mirzoyan stated that Armenia’s Constitution includes no provision asserting that Nagorno-Karabakh is part of Armenia.
15:30 12/04/2025Armenia again denies Azerbaijan's ceasefire allegationThe Armenian Defense Ministry has yet again denied an Azerbaijani accusation of a ceasefire violation.
15:15 12/04/2025Expert: Armenia being dragged into new war unpreparedDespite Azerbaijan's claims that a draft peace agreement with Armenia’s has been finalized and Armenia’s stated willingness to sign it, Baku continues to accuse Yerevan of ceasefire violations almost...