09:58 28/04/2026Ռեժիմի քայլերի հիմքում առաջին հերթին կռվող մարդու կերպարի վարկաբեկումն է, որովհետև սրանց մարտնչող մարդիկ խանգարում են. Աբրահամյան«Կանդազի մասին իշխանական քարոզչությունը ինչ էլ գրի, ինչ հոդված էլ «կախի», ազատությունից զրկի, մեկ է` մարդը 3 տասնամյակ կռիվ տված, հայրենիքին ծառայություն մատուցած և մարտադաշտ երբեք չլքած մարտիկ է,...
23:55 27/04/2026Ցանկացած անկողմնակալ դիտորդի համար պարզ է, որ հրապարակված ձայնագրություններում Արթուր Ավանեսյանի՝ Կանդազի գործողություններում որևէ հանցակազմի բացակայությունն ակնհայտ է. Գոհար ՄելոյանՀրապարակված ձայնագրության մեջ ո՞ր գործողությունն է հանդիսանում քրեորեն պատժելի արարք
22:11 27/04/2026ՌԴ ԱԳՆ-ն միջազգային հանրությանը կոչ է արել դատապարտել Զապորոժյեի ատոմակայանի աշխատակցի սպանությունըՄոսկվան դատապարտել է այս վայրագությունը
21:54 27/04/2026Նման ծրագրային թեզերի հնչեցումից հետո մարդուն շռնդալից կերպով ձերբակալում են. Արտակ Բեգլարյանը՝ Կանդազի մասինՓաշինյանական իշխանությունները ոչնչի առջև կանգ չեն առնելու վերարտադրվելու համար
20:43 27/04/2026Ոճիրի մասին լռողը մեղսակից է․ Հակոբ ԲագրատունիԼիբանանի խորհրդարանի անդամ և ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Հակոբ Բագրատունին «Ցեղասպանություն. Հիշողություն և կանխարգելում» միջազգային համաժողովի հատուկ հյուրն էր։ Այս մասին գրում է Ռուսաստանի հայերի...
20:35 27/04/2026Կոռուպցիան, անարդյունավետ կառավարումը վիրուսի պես թափանցել են Զինված ուժեր․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «ԲՀԿ-ի առաջնահերթությունն է՝ առաջիկա 3-5 տարում ձևավորել պրոֆեսիոնալ բանակ Ինքնասպանություն, սպանություն, բռնություն․ 2025–ին բանակում մահացել է 35 զինծառայող...
20:10 27/04/2026Տեղի է ունենալու դատական նիստ, փորձելու են խլել Արցախի ներկայացուցչության շենքը. ԻսկանդարյանՄայիսի 22-ին տեղի է ունենալու Արցախի ներկայացուցչության դատ, որի միջոցով փորձելու են խլել ներկայացուցչության շենքը։ Այս մասին ահազանգել է Արցախի նախկին պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանը։ «Քաղաքական դաշտը...
19:59 27/04/2026Ըստ ամերիկյան պարբերականի՝ Հայաստանի հետ Թուրքիայի սահմանի բացումը կարող է ամրապնդել այսպես կոչված Միջին միջանցքըՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Ամերիկյան հեղինակավոր Foreign affairs-ը այսօր հրապարակել է Ասլի Այդընթաշբաշի «Իրանի պատերազմի սպառնալիքը Թուրքիայի համար» հոդվածը, որը բավականին հետաքրքիր...
19:48 27/04/2026Ստեղծելու ենք 300 000 աշխատատեղ, նույնիսկ մեկը թողնելու ենք Փաշինյանի համար՝ թմբուկ նվագելը․ Սամվել Կարապետյան«Ինձ առհասարակ ոգևորում ենէ հաջողությունները՝ բոլոր բնագավառում։ Հիմա ոգևորում է, որ մենք կամաց-կամաց զարթնեցնում ենք հայ ժողովրդին։ Ժողովուրդը ոգևորված է, ժողովուրդը զգում է, որ շուտով...
19:16 27/04/2026Եվս 3 կազմակերպություն դիտորդական առաքելություն կիրականացնի ընտրություններինՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ապրիլի 27-ի արտահերթ նիստում բավարարել է դիտորդական առաքելություն իրականացնող երեք կազմակերպության դիմում։ «Այդ կազմակերպություններն են՝ «Հաշմանդամություն ունեցող...
18:59 27/04/2026ՀՀ դե-ֆատկո իշխանությունների գաղափարախոսությունը թուրքական է․ Էդգար ԷլբակյանՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է․ «Ցեղասպանությունը եղավ, որովհետև հայ ժողովրդին ներքաշեցին միջազգային խարդավանքների մեջ»-ը թուրքական թեզ է։ Դա նշանակում է, որ ամեն ինչ լավ էր, հայերը՝ որպես...
18:26 27/04/2026Կարծում եմ՝ տիկին Հակոբյանը լավ չի պատկերացնում, թե ինչ է խոշտանգումը․ Իոաննիսյան«Իրազեկ քաղաքացինեորի միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, անդրադառնալով Աննա Հակոբյանի ասուլիսին, գրում է․ «Ամբողջությամբ նորմալ եմ վերաբերվում Աննա Հակոբյանի կողմից մեզ դատի տալու...
17:35 27/04/2026Վրաստանի ԱԳՆ. Բրյուսելի հայտարարություններն ու գործողությունները խրախուսում են երկրում արմատականությունըՎրաց ժողովուրդը «վերադառնա բռնության, քաղաքացիական պատերազմի, աղքատության, կոռուպցիայի և մութ ժամանակների»
17:12 27/04/202630 տարվա ընթացքում Ալիևը չի կարողացել ձերբակալել Կանդազին, դա անում են Հայաստանի իշխանությունները. Արեգա Հովսեփյան«Այսօր առավոտյան՝ ժամը 8-ին մոտ ձերբակալվել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անվտանգային թիմի ղեկավար Արթուր Ավանեսյանը։ Նրա տանն իրականացված խուզարկության ընթացքում որևէ առարկա քրեական վարույթին...
16:06 27/04/2026Աննա Հակոբյանի քայլն այդ տպավորության դեմ հակափաստարկ է տալիս Իոանիսյանին. Վերլուծաբան«Նիկոլ Փաշինյանի հետ վերամիավորված Աննա Հակոբյանը հայտարարել է, որ դիմելու է այսպես ասած քաղաքացիական կառույցներից մեկի ղեկավար Դանիել Իոանիսյանի դեմ քրեական գործ հարուցելու համար, քանի որ նա խախտել...
15:58 27/04/2026Աննա Հակոբյանը կանխեց երիտասարդ հղի կնոջ մահվան մասին հարցըՆիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի կողմից վրաերթի ենթարկվելու հետևանքով զոհված հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացակայանի մասին հարցն այսօրվա ասուլիսում կանխեց Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը։...
14:50 27/04/2026Հրազդանում 450 մարդ դեռ չի ստացել իր աշխատավարձը և աղքատության շեմին է. Նարեկ ԿարապետյանՀրազդան այցից հետո «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը ամփոփել է, թե ինչ իրավիճակ է տիրում Կոտայքի մարզկենտրոնում։ Նա նշեց, որ ցեմենտի գործարանը փակվել է, սակայն...
14:32 27/04/2026Մարդիկ եթե «Իմ քայլ»-ից բարեգործություն են ստանում, ի՞նչ մտածեն, դա արվում է Սամվել Կարապետյանի՞, թե՞ Ռոբերտ Քոչարյանի համար. Հարց Աննա ՀակոբյանինՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը չի ընդունում, որ իր ղեկավարած «իմ քայլը» հիմնադրամն ասցոցավում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հետ։ Լրագրողները նրան հիշեցրեցին, որ ՔՊ-ականներն...
14:05 27/04/2026Աննա Հակոբյանը մեղադրում է Դանիել Իոաննիսյանին իր իրավունքների խախտման համար, պատրաստվում է նրա դեմ հայցեր ներկայացնելՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը հրատապ հրավիրած ասուլիսում հայտարարեց, որ «Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելությունը խախտել է իր իրավունքները։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 22-ին «Անկախ դիտորդ»-ը դիմում...
13:22 27/04/2026Հակակոռուպցիոն կոմիտեին մաղթում եմ խաղաղ հարցաքննություն. Ն. Կարապետյանը՝ Ավանեսյանին բերման ենթարկելու մասին«Առավոտ բերման են ենթարկել պատերազմի հերոս` Կանդազին, հակակոռուպցիոն կոմիտեին մաղթում եմ խաղաղ հարցաքննություն»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ...

17:50 10/09/2025Арарат Мирзоян: Даже если в ближайшее время мы подпишем мирное соглашение, все равно, не сможем сказать, что все закончилосьГоворят, что речь о парафировании, а не о подписании соглашения «Об установлении мира и межгосударственных отношений между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой», что все это «просто...
16:53 10/09/2025Серж Саргсян: Вопрос смены власти остается в повестке дня Республиканской партии АрменииВопрос смены власти постоянно присутствовал и продолжает оставаться в повестке дня Республиканской партии Армении (РПА).
14:45 10/09/2025Сурен Папикян поздравил Лекорню с назначением на пост премьера ФранцииЧерез несколько часов после принятия отставки Франсуа Байру во вторник президент Франции Эммануэль Макрон назначил новым главой правительства министра обороны Себастьена Лекорню.
13:33 10/09/2025«Голос Армении»: МИД Азербайджана вполне доволенГазета «Голос Армении» пишет: «В решении Министерского совета ОБСЕ от 1 сентября 2025 года о закрытии Минского процесса ОБСЕ и связанных с ним структур отмечается, что все ранее принятые в рамках...
13:02 10/09/2025МИД: Армения выражает обеспокоенность в связи с ударами по жилым кварталам ДохиАрмения выразила обеспокоенность в связи с ударами Израиля по жилым кварталам Дохи и призвала стороны проявлять сдержанность.
17:40 09/09/2025Тигран Абрамян: Власти позволяют Баку использовать вопрос армянских пленных как политическую карту«Закрытие делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Азербайджане создало новую ситуацию в вопросе удерживаемых в этой стране пленных, политических заложников и пропавших без вести...
16:51 09/09/2025Левон Тер-Петросян – послу Копыркину: Присутствие России в Закавказье – крайняя необходимостьСегодня, 9 сентября, первый президент Армении Левон Тер-Петросян принял в своем особняке Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
16:41 09/09/2025Фракция «Честь имею» инициирует создание комиссии по этике для рассмотрения поведения депутата от ГД Артура ОваннисянаОппозиционная фракция «Честь имею» Национального Собрания Армении выступит с инициативой создания временной комиссии по вопросам депутатской этики, сообщил секретарь фракции Тигран Абрамян.
16:05 09/09/2025Стальной мандат и наручникиНикол Пашинян сегодня в своем Telegram-канале опубликовал фотографию своего рабочего стола. Как видно на фотографии, перед его компьютером лежит украшенный триколором молоток с надписью «Стальной...
14:49 09/09/2025Арам Вардеванян: За такое высказывание даже в Сомали, где есть пираты, не арестовывают«Нашей правоохранительной системе не достает доброты. Сейчас это может прозвучать слишком тривиально, но я говорю об этом со всей ответственностью. Сегодня в Армении наблюдается кризис права, в...
14:29 09/09/2025Президент Непала на фоне протестов принял отставку премьераПремьер-министр Непала Шарма Оли подал в отставку в связи с событиями последних суток - антиправительственными протестами, в результате которых погиб 21 человек, пишет Би-би-си.
14:19 09/09/2025Айк Мамиджанян: Мы не члены «клуба-2026», сидеть сложа руки до выборов 2026 года – не для насКаждый день пребывания Никола Пашиняна у власти чреват новыми катастрофами и созданием необратимых последствий для Армении, заявил сегодня, 9 сентября, в беседе с журналистами в Национальном Собрании...
13:47 09/09/2025Манукян - Авиняну: С такой улыбкой хотите стать героем сериала?«Господин Акопян, вы занимаете такую должность, но при этом не спланировали несколько миллиардов драмов и с гордостью об этом заявляете?
13:25 09/09/2025Ваге Оганнисян: Кто убедил власти Армении выбрать путь трагедии?Эксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале написал: «По утверждению британской прессы, бывший премьер-министр Великобритании Борис Джонсон после отставки с поста...
12:41 09/09/2025Тигран Абрамян: Турция ставит нормализацию отношений с Арменией в зависимость от приоритетов АзербайджанаТурция продолжает размахивать саблей в воздухе, ставя в основу нормализации отношений с Арменией приоритеты Азербайджана, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран...
12:26 09/09/2025ТАСС: Пакистан признает Армению в ООН, за что получит зеленый свет в ЕАЭСПакистан намерен признать Армению как страну - члена ООН, за что получит зеленый свет для присоединения к Евразийскому экономическому союзу (ЕАЭС).
12:19 09/09/2025«Голос Армении»: Наступление «мира» почему-то заметили немногиеГазета «Голос Армении» пишет: «Может, кто-то не знает, но уже ровно месяц Армения живет в мире с Азербайджаном.
12:03 09/09/2025Вандализм в Степанакерте: фреска Арнольда Меликсетяна уничтожена вместе со зданием МИД АрцахаВ ходе демонтажа здания министерства иностранных дел Республики Арцах, включенного в список историко-культурных памятников, действующий в Степанакерте азербайджанский оккупационный режим уничтожил...
11:36 09/09/2025Песков рассказал, с кем Путин празднует день рожденияПрезидент России Владимир Путин обычно проводит свой день рождения – 7 октября – в кругу близких, а также использует этот день для общения с зарубежными лидерами.
17:22 08/09/2025Роберт Кочарян: Кто же Серж Саргсян в этом обвинительном заключении, мой сосед?«Данное обвинительное заключение изначально не было подготовлено юристом. Это политический документ, который из определенных офисов был направлен в прокуратуру. По сути, это документ, составленный в...