19:49 28/01/2026ՀՀԿ մի շարք անդամներ Հայոց Բանակի օրվա առթիվ հարգանքի տուրք մատուցեցին անմահ հերոսների հիշատակինՀՀԿ մի շարք անդամներ Հայոց Բանակի օրվա առթիվ այսօր «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք են մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության գործում անձնվիրություն և խիզախության ցուցաբերած հերոսների անմահ...
19:41 28/01/2026Կոռուպցիայի դեմ իրավապահ համակարգը չի կարող պայքարել․ Նաիրի Սարգսյան« Վաղուց արդեն կոռուպցիան և կաշառակերությունը ոչ միայն պետք է լինի իրավագիտության և իրավապահ մարմինների ուսումնասիրության առարկա, այլ նաև տնտեսագետների և տնտեսագիտության, հոգեբանների և...
19:19 28/01/2026Բանակը պետք է դառնա տեխնոլոգիական զարգացման լոկոմոտիվը․ Լևոն ԶուրաբյանՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը գրում է․ «Բանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորում եմ Զինված Ուժերի բոլոր ներկայացուցիչներին, զինվորականներին՝ շարքայիններին եւ ամբողջ սպայական կազմին, վետերաններին, մեր...
17:47 28/01/2026Բաբկեն Հարությունյան. Չեմ բացառում՝ դատարանին ասեն, կարգալույծին էլի Սրբազան դարձրեք«Նիկոլ Փաշինյանը գտել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ամենահեշտ ձևը։ Երբ ինչ-որ ընդդիմադիր գործիչ, քաղաքացի հայտարարում է, որ Փաշինյանը, Ավինյանը կամ մեկ ուրիշը կոռուպցիայով է զբաղվում, Նիկոլ Փաշինյանը...
17:32 28/01/2026Սա սարսափելի է՝ իր բարոյականությամբ հերթական հակառեկորդը. Արմեն ԱշոտյանԻ միջի այլոց, Արարատ Միրզոանին ԵԽԽՎ-ում նաև չծափահարեցին
16:25 28/01/2026Գուշակեք, թե էդ սարքը 100 հազար դրամով թանկ ո՞վ է ծախել քաղաքապետարանին. Ա.Հարությունյանի տեղակալի՝ Զառայի ամուսինը. Մեսրոպ Մանուկյան«Կհիշեք, Երևանի ավտաբուսներում սարքեր էին տեղադրել, որ կոպեկը մեջը գցեին։ Իրենք լավ գիտակցում էին, որ դրանք չորս ամիս հետո պետք չի գալու։ Էդ սարքի արժեքը, նայում ես, շուկայում առավելագույնը 38 հազար...
16:01 28/01/2026Ձևափոխումները կարող էին շարունակվել դարեր շարունակ՝ չհասնելով վերջնագծին՝ Հայաստանը ժողովրդավար դարձնելուն. Արարատ ՄիրզոյանՍպասվող ընտրություններին «ժողովրդավարության թշնամիները» ցանկանում են Հայաստանը շեղել ուղուց
15:58 28/01/2026Իսկ ո՞վ էր ասել, որ պայքարի ճանապարհը հեշտ է լինելու. Լիդյա ՄանթաշյանՍրբազանին գրել եմ. «Ես ինքնակամ եմ մտել այս պայքարի մեջ: Այն ԱՅԼԸՆՏՐԱՆՔ ՉՈՒՆԵՑՈՂ, բայց ԻՆՔՆԱԿԱՄ ընտրություն է»։
15:48 28/01/2026Կոռուպցիայի դեմ պայքարում չկա առաջընթաց՝ ի հակադրումն բարձրագոչ հայտարարությունների. Արսեն Բաբայան«Համակարգային կոռուպցիոն պրիմիտիվ կաշառք տալը չի և դրանից իշխանության վերևներում գտնվողներին բաժին տալը չի։ Համակարգային կոռուպցիան շատ խորքային նշանակություն ու վտանգավորություն ունի»,-կոռուպցիայի...
15:28 28/01/2026Եթե մենք չունեցանք ինքներս մեզ պաշտպանելու կարողություն, ապա դա խաղաղություն չէ՝ վտանգավոր ինքնախաբեություն է. Արման ԹաթոյանԲանակի ֆինանսավորումը չի կարող ՀՆԱ-ի 8 %-ից ցածր լինել
15:17 28/01/2026Արսեն Բաբայան. Համակարգային կոռուպցիան շատ ավելի ծանր, վտանգավոր տեմպերով հիմա գոյություն ունիԻշխանությունն ասում է, համակարգային կոռուպցիա գոյություն չունի։ Բայց համակարգային կոռուպցիան շատ ավելի ծանր, վտանգավոր տեմպերով հիմա գոյություն ունի, որի մասին մենք հենց աշխատաժողովի ժամանակ խոսելու...
15:09 28/01/2026ԶՈւ ֆինանսավորումից 110 մլրդ դրամ կրճատելու ֆոնին 3 մլրդ պաշտոնյաների պարգևավճար է վճարվում. Դավիթ Անանյան«Մենք այսօր «Եռաբլուրում» արցախյան առաջին պատերազմի և երկրորդ պատերազմի զոհերի շիրիմներին ենք այցելել և նաև իրենց ենք ուզում շնորհավորել Հունվարի 28-ի կապակցությամբ, որովհետև բանակն առանց իրենց...
14:39 28/01/2026Հիշատակի և խոնարհման օրը պետք է ընտրվեր սեպտեմբերի 27-ը, այդ օրվանից սկսվեց հայ ժողովրդի «սև օրերը». Զոհվածի մայրՀունվարի 27-ը նահատակների հիշատակման օր ընտրեցին, որպեսզի ստվերեն Հունվարի 28-ը
13:59 28/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի հեռացման հիմքերում պետք է լինի նաև իրական դաշտ՝ իրական ընդդիմադիր ուժերի. Տիգրան ԱբրահամյանԱնվտանգության հիմքում Հայոց բանակն է, հայ ժողովրդի հավաքական կամքը
13:08 28/01/2026Աղաչում ենք ձեզ, արեք ամեն ինչ, որպեսզի սրանց հետքը չմնա. մնացել է եկեղեցին , դա էլ ուզում են մզկիթի վերածեն. Զոհվածի մայրը դիմեց Նարեկ ԿարապետյանինԻնչպես խնդրեմ, աղաչեմ մեր ժողովրդին, որ նրանք ուշքի գան
11:42 28/01/2026Որքան շատ եմ ուսումնասիրում ԵԽԽՎ-ի բանաձևը, այնքան նոր խայտառակ շերտեր են բացահայտվում. Մարուքյան«Բանաձևում հստակ նշված է, որ ԵԽԽՎ-ն խորապես մտահոգված է վարչապետի և Հայ Եկեղեցու առաջնորդի միջև առկա լարվածությամբ։ Այս ձևակերպումից կարելի է ենթադրել, թե իբր Եկեղեցին և Պետությունը հավասար...
11:25 28/01/2026Վարչապետի պաշտոնին առաջադրվելու թիվ մեկ նպատակը մեր երկրում իրական խաղաղություն հաստատելն է. Թաթոյան«Վարչապետի պաշտոնին առաջադրվելու թիվ մեկ նպատակը մեր երկրում իրական խաղաղություն հաստատելն է»,-նշում է Հայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաոյանը՝ բանակի օրվա առթիվ իր շնորհավորանքում։ Նա նշել է 4 քայլ,...
11:21 28/01/2026Արցախում մնացած հայերը չեն իմացել, որ իրենց բերում են Հայաստան, կարծում եմ՝ դեռ 2 հոգի էլ մնացել են. Գեղամ Ստեփանյան«Մի քանի աղբյուրներից, հարազատներից ճշտված ինֆորմացիայի համաձայն, այդ մարդիկ ընդհանրապես չեն էլ իմացել, թե իրենց ուր են տանում։ Միայն Հակարիի կամրջի վրա են հասկացել, որ տեղափոխվում են Հայաստան», -...
11:21 28/01/2026Խաղաղության երեսը բանակն է. Հակոբ Բադալյան«Ինչ ասել հայկական բանակի տարեդարձի օրը: Մի կողմից արդեն տարիներ շարունակ ծանր է խոսել այս թեմայով, մյուս կողմից թերեւս տարեցտարի այդ խոսակցությունը դառնում է ավելի ու ավելի անհրաժեշտ»,-գրում է...

11:08 21/09/2024Серж Саргсян: Независимость любого народа будет утрачена, если она не является осознанным выборомТретий президент Республики Армения Серж Саргсян сегодня, 21 сентября, направил послание по случаю Дня независимости.
16:17 20/09/2024Преднамеренное уничтожение Баку культурных ценностей в Арцахе – весомое доказательство считать депортацию арцахцев «насильственной»Независимая академическая платформа, регистрирующая и представляющая состояние культурного наследия Арцаха, – MONUMENT WATCH – обращается к случаям преднамеренного уничтожения культурных ценностей...
14:54 20/09/2024Скоро начнется судебная стадия: Захарова – об убийстве азербайджанцами миротворцев РФ в АрцахеУголовные дела по факту гибели российских миротворцев в Нагорном Карабахе возбуждены в России и Азербайджане, в скором времени начнется судебная стадия, заявила на еженедельном брифинге 20 сентября...
14:26 20/09/2024«Голос Армении»: Уже и ВВС указывает на полное сходство позиций Пашиняна и АлиеваГазета «Голос Армении» пишет: «9 сентября в Армению прибыл и провел в нашей стране несколько дней бывший (первый) прокурор Международного уголовного суда Луис Морено Окампо.
14:03 20/09/2024Захарова: Может быть, товарищ Армен Григорян не знает – зерновые на 90% идут в Армению из РоссииОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на еженедельном брифинге 20 сентября прокомментировала участие секретаря Совета безопасности Армении Армена Григоряна в онлайн-формате в тематическом...
13:52 20/09/2024Тигран Абрамян: Секретарь Совбеза Армении продвигает азербайджанские тезисы, нарративыСекретарь Совбеза на днях заявил, будто бы «причина провала нашей безопасности заключалась в том, что при угрозе безопасности мы звонили в Москву, какого-либо другого варианта не было», напомнил...
13:32 20/09/2024Захарова – о курсе Армении: «Как будто ЕАЭС и ОДКБ – это какие-то разные страны»Армения – главный выгодоприобретатель евразийской интеграции, и по итогам 2023 года 37% внешнеторгового оборота республики пришлось на партнеров как раз и ЕАЭС, а экспорт в государства Союза вырос на...
13:13 20/09/2024Захарова: Слова Пашиняна об угрозе от ОДКБ противоречат здравому смыслуВысказывания Никола Пашиняна об угрозе суверенитету Армении со стороны Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) противоречат здравому смыслу.
12:56 20/09/2024Скончался Арташес ГегамянСкончался политический деятель Арташес Гегамян. Ему было 74 года. Арташес Гегамян родился 2 декабря 1949г. в Ереване. В 1971г. окончил электротехнический факультет Ереванского политехнического...
12:48 20/09/2024Татоян: У вооруженного нападения Азербайджана на Арцах 19-20 сентября 2023г. была специально разработанная тактикаВооруженное нападение Азербайджана на Арцах (Нагорный Карабах) 19-20 сентября 2023г. имело специально разработанную тактику. Согласно этой тактике, планировались 4 направления атак. Об этом говорится...
11:59 20/09/2024«Надеюсь, не по этой причине закрылся Comedy Club?» Захарова – о заявлении СК Армении о подготовке захвата властиОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова ответила шуткой на заявление СК Армении о следе России в попытке госпереворота.
10:59 20/09/2024Рубен Варданян из бакинской тюрьмы ответил на заявление Никола ПашинянаВо время допроса в бакинской тюрьме Рубену Варданяну задали вопросы в связи с комментарием премьер-министра Армении, сделанным в его адрес.
17:43 19/09/2024Затулин: Пашинян мне запретил въезд в 2022 году в Армению, последовав примеру АзербайджанаПервый замглавы комитета Госдумы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин в программе «Большая игра» 18 сентября прокомментировал заявление Никола...
16:22 19/09/2024Сурен Суренянц: Пашинян – не полоумный, Пашинян – не сумасшедший«Мы заморозили наше членство в ОДКБ не только потому, что ОДКБ не исполняет свои обязательства по обеспечению безопасности Армении, но и потому, что ОДКБ создает угрозы безопасности Армении, ее...
15:32 19/09/2024Нарек Малян: В регионе ожидаются серьезные события, за 1-1,5 месяца появится реальный шанс на избавление от этой власти«В нашем регионе и в частности в нашей стране ожидаются серьезные события, обусловленные осенними парламентскими выборами в Грузии, идет процесс окончательного вытеснения из этого региона западной...
14:18 19/09/2024«Голос Армении»: Цена жизни арцахца на своей РодинеГазета «Голос Армении» пишет: «С середины третьей декады сентября прошлого года начался вынужденный исход армян Арцаха (Нагорного Карабаха) из своей родины, Впервые за тысячелетия древняя армянская...
13:38 19/09/2024Мамикон Асланян: В Ванадзоре имел место антиконституционный процессОтбыв назначенный судом срок – один год лишения свободы – в полном объеме, политзаключенный, лидер движения «ВЕТО» Нарек Малян в четверг, 19 сентября, покинул уголовно-исполнительное учреждение (УИУ)...
13:15 19/09/2024Гагик Багунц: Проводимая сегодня внешняя политика напоминает «Стокгольмский синдром»Случившаяся год назад в Арцахе трагедия, по большому счету, так и не послужила уроком для армянского народа.
12:56 19/09/2024Самвел Шахраманян: Больно слышать подобные высказывания должностных лиц АрменииВ годовщину развязанной Азербайджаном военной агрессии против Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), последующей ее полной оккупации и насильственной депортации коренного населения...
12:29 19/09/2024Тигран Абрамян: Для оправдания сдачи Арцаха власти Армении идут на всеВ преддверии годовщины сентябрьского нападения 2023 года Азербайджан уже месяц публикует различные эпизоды боевых действий, обращает внимание секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания...