22:19 17/10/202567-ամյա վարորդը «BMW»-ով դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր հայտնվել դաշտումՎթարի հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, բարեբախտաբար տուժածներ չկան
20:36 17/10/2025Երեխայի քնի հետ կապված ե՞րբ պետք է դիմել բժշկիԵրեխաների քնի վարքային խանգարումների մասնագետ Լիլիթ Պիպոյանը գրում է․ «Երեխայի քնի հետ կապված ե՞րբ պետք է դիմել բժշկի...
20:24 17/10/2025Թմրանյութ վաճառողները տելեգրամյան ալիքներով Հայաստանում նոր մեխանիզմ են կիրառում․ «Հետք»«Հետք»-ը գրում է․ Թմրանյութ վաճառողները տելեգրամյան ալիքներով Հայաստանում նոր մեխանիզմ են կիրառում՝ մարիխուանայի վաճառքն իրականացնում են կրիպտոարժույթի փոխանակման միջոցով։ Դրանցից մեկը՝ «Կանաչ»...
18:48 17/10/2025Հեռու մնացեք ձեր անհոգևոր, խստագույնս աշխարհական ձևակերպումներով․ Հայր ՆերսեսՀայր Ներսես Հարությունյանը գրում է․ «Երբ 44-օրյաից հետո Եկեղեցին հայկական վերահսկողությունից դուրս մնացած Դադիվանքը հայկական պահելու վերջին ճիգերն էր անում, ինձ Եգիպտոսի ծառայությունից հետ կանչեցին և...
18:23 17/10/2025Սպիտակի աղբավայրում հրդեհ է, ահազանգում է քաղաքացինՀայկական բնապահպանական ճակատ ֆեյսբուքյան էջում Արման Վարդանյանը ահազանգում է․ որ Սպիտակի աղբավայրում հրդեհի օջախներ կան, որոնք կարող են մեծ հրդեհի վերածվել։ «Սա Սպիտակի աղբահեռացման տարածքն է։ Ծխի...
17:15 17/10/2025Բայց ո՞նց ասեի, որ էրիկը չկար... բոլորի Էրիկները հերթով գնում էին իմ ձեռքերում. Բժշկուհի Լուսինեի տեսած uարuափը՝ 44-օրյայում«Սկորու շոֆեր» Լուսինեն, չնայած ռմբակոծություններին, անօդաչուների հարվածերին, վտանգելով իր կյանքը՝ հայտնվում էր այնտեղ, որտեղ իր օգնության կարիքն ունի։ Եռաբլուրում մեզ նայող բոլոր դեմքերը հատ առ հատ հիշում է, դեպքերը՝ նույնպես։
16:39 17/10/2025Մայր աթոռն արձագանքել է Նաթան Սրբազանի մասնակցությամբ հեռախոսազրույցի ձայնագրությանըԻ պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների Մայր Աթոռը տարածել է պարզաբանում իշխանական կայքերում տարածված Գերաշնորհ Տ․ Նաթան արք․ Հովհաննիսյանին վերագրվող հեռախոսազրույցների ձայնագրությունների վերաբերյալ։...
13:45 17/10/2025ՈՒՂԻՂ. Սարյան պուրակում սրճարան են քանդումՔաղաքապետարանի էքսկավատորները հասել են Սարյան պուրակ։ Այստեղ քանդում են բացօթյա սրճարանը։ «Մինչև Եվրադատարան հասնելու ենք, որ քաղաքապետարանը փոխհատուցի պատճառած վնասը։ 400 քմ տարածք է, այգում...
13:08 17/10/2025Արագածոտնի թեմը հրավիրում է Սուրբ Պատարագի՝ աղոթելու նաև կալանավորված Սրբազան հոր, Տեր հոր համարՀոկտեմբերի 18-ին Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին վաղը նշում է չորս Ավետարանիչների տոնը: Այս առիթով, օրհնությամբ Արագածոտնի թեմի Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի, Աշտարակի Սուրբ Մարիանե...
12:37 17/10/2025Ավտոբուսի մասնակցությամբ խոշոր վթար ԵրևանումԱյսօր թիվ 97 երթուղին սպաարկող «Zhongtong» մակնիշի ավտոբուսի մասնկացությամբ խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 11:00-ի սահմաններում ավտոբուսը Ռուբինյանց...
12:22 17/10/2025Կրակոցներ և զոհեր Մոսկվայի մարզի զորամասերից մեկումՀոկտեմբերի 17-ի գիշերը Մոսկվայի մարզի ռազմական բազայի դիտակետում ծառայություն կատարելիս զինվորը խախտել է զենքի հետ վարվելու կանոնները և մահացու վիրավորել պայմանագրային զինծառայողի։ Այս մասին...
12:20 17/10/2025«Զավիկի Ղարս»-ի շուրջ աղմուկը չի դադարում. Եվս երկու մասնաճյուղի գործունեություն է կասեցվելՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի տեսուչները ստուգում են իրականացրել «Լևոն 888» (Երևան, Շինարարներ 23) և «Արմեն Մելքումյան 4242» ՍՊԸ-ին (Երևան, Բաբաջանյան 112/5) պատկանող («Զավիկի ղարս»)...
11:31 17/10/2025Այդ մարդը պարզապես չի կարողանում տանել ու կատարել իր՝ հոգևորականի ծառայությունըՀիշեցնել պետք չէ, թե ում թեթև հարցազրույցով, ում հայցով, ում նեղսրտությամբ, քանի քննիչով, որ դատավորի անհիմն վճռով նախ բերման ենթարկվեցին Արագածոտնի մարզի եկեղեցիների հոգևորորականների, աշխարհիկ...
11:16 17/10/2025Արամ Ա-ն դատապարտում է հայ հոգևորականների շարունակվող ձերբակալությունները. Կիլիկիո կաթողիկոսություն«Ամիսներ առաջ Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը հրապարակավ դատապարտել էր հոգևորականների ձերբակալությունները և միջնորդների միջոցով կոչ արել դադարեցնել այդ անընդունելի երևույթները։ Այժմ Արամ Առաջինը...
11:05 17/10/2025Ո՞ւր է Գագիկ թագավորի արձանը. Ի՞նչ է տեղի ունեցել Մ. Մանուկյանի պուլպուլակի տեսանյութից հետոԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն արձանագրել է, որ Ազգային պատկերասրահի մուտքի մոտ դրված Գագիկ Թագավորի կավե արձանը չկա։ Ըստ Մանուկյանի, ամեն ինչ սկսել է...
10:10 17/10/2025Հոկտեմբերի 20-ից ջերմաստիճանը կբարձրանա. Գ. ՍուրենյանԱռաջիկա օրերին Հայաստանում ջերմաստիճանի նվազում չի կանխատեսվում, հորիզոնում ցուրտ օդային հոսանքներ չեն երևում։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի...
09:32 17/10/2025Պարզապես ուզում եմ մի հարց հնչեցնել՝ ինչ է, Հայոց Հայրապետը մեզ պարտադրե՞լ է մասնակցել ցույցերին. Պարթև եպիսկոպոս Բարսեղյան«Հայրապետը՝ որպես բոլորի հոգևոր հայր, անհանգստությամբ խոսելով իրավիճակի մասին, նշեց, որ անհրաժեշտ է քայլեր ձեռնարկել՝ թույլ չտալու բախում և արյունահեղություն ցուցարարների ու ոստիկանների միջև»
09:23 17/10/2025Ողբերգական վթար Նոյեմբերյան-Ջուջևան ավտոճանապարհինՏավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 00։07-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Նոյեմբերյան-Ջուջևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ.
09:19 17/10/2025Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին մեքենան բախվել է գազատար խողովակին ու հայտնվել դաշտումԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 03։07-ին ահազանգ է ստացվել, որ Դիմիտրով գյուղ տանող ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է...

14:11 25/06/2024В Гарни неизвестный электропилой срубил свыше 200 деревьев с еще не созревшими плодамиВ селе Гарни Котайкской области Армении неизвестный электропилой срубил свыше 200 деревьев с еще не созревшими плодами.
13:22 25/06/2024Температура воздуха в Армении понизится на 5-7 градусов, ожидаются дожди и грозыВ связи с проникновением холодного атмосферного фронта из районов Черного моря в вечерние часы 26 июня и в ночь с 26 на 27 июня на всей территории Армении ожидаются дожди с грозами.
16:36 24/06/2024В Подмосковье загорелся научно-исследовательский институтВ подмосковном Фрязино возник пожар на территории научно-исследовательского института "Платан", заявил РИА Новости представитель экстренных служб.
16:10 24/06/2024Актрису Лалу Мнацаканян проводили в последний путь аплодисментамиЗаслуженную артистку РА, профессора кафедры режиссуры и мастерства актера Ереванского государственного института театра и кино Лалу Мнацаканян сегодня проводили в последний путь аплодисментами.
15:58 24/06/2024Греция: высокие температуры могут превратить отпуск мечты в кошмарУченые и власти Греции предупреждают туристов, что им следует быть особенно осторожными, поскольку климатический кризис и высокие температуры могут превратить отпуск мечты в кошмар, передает euronews.
15:38 24/06/2024Дождь освежит раскаленный от жары Ереван: синоптики рассказали о погоде в АрменииВечером 24, 26 и 29 июня в Ереване возможны кратковременные дожди и грозы. Во время гроз ожидается усиление ветра до 16-20 м/с, вечером скорость ветра составит 11-14 м/с. Погода без осадков будет...
15:20 24/06/2024Актер из «Пиратов Карибского моря» погиб при нападении акулыАктер Тамайо Перри стал жертвой акулы во время серфинга на Гавайях. Его тело со следами укусов обнаружили у пляжа Малакахана на северном побережье острова Оаху. Врачи уже ничем не смогли помочь...
14:37 24/06/2024В Южной Корее более 20 человек погибли при пожареПожарные и полиция обнаружили более 20 тел погибших на южнокорейском заводе по производству батарей, где ранее произошел пожар, среди них могут быть иностранцы, сообщило агентство Рёнхап.
12:56 24/06/2024Генрих Мхитарян – подрастающему поколению: «Не тратьте время на телефоны, ваше будущее – это чтение книг, изучение чего-то нового»Бывший капитан футбольной сборной Армении, чемпион Италии 2023/24 в составе «Интера» Генрих Мхитарян юношам советует любить футбол именно ради игры.
12:47 24/06/2024На автодороге Каджаран-Мегри произошло ДТП со смертельным исходом23 июня в 16:06 в Центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что на автодороге Каджаран-Мегри произошло ДТП, есть пострадавший, необходима...
12:30 24/06/2024Отправившаяся в пеший поход группа из 15 человек заблудилась в горах Котайка23 июня, в 21:42, в центр кризисного управления Лорийского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что группа из 15 человек (13 из которых – несовершеннолетние, в возрасте...
12:15 24/06/2024На автодороге Киранц-Ачаркут будут проведены взрывные работыВ связи с дорожно-строительными работами на автодороге Киранц-Ачаркут 24 июня около 14:00 будут проведены взрывные работы.
17:21 22/06/2024На курорте в Турции жара вызвала нашествие змей в дома, офисы и автомобилиЖаркая погода стала причиной проникновения змей в жилые кварталы, рабочие места и автомобили в турецкой курортной Анталье, ситуация вызывает беспокойство среди жителей региона, сообщил телеканал Halk...
17:18 22/06/2024Хачик Манукян назвал залог успеха движения « Тавуш во имя Родины»«Архиепископ Баграт Галстанян сказал – храм победит улицу. И победит. Архиепископ Баграт Галстанян сказал – триколор победит разделение общества на темных и светлых. И победит», – сказал в беседе с...
16:33 22/06/2024Международный день йоги: тема 2024 года, смысл праздникаНакануне, 21 июня, уже десятый раз отмечался Международный день йоги, сообщается на сайте ООН. Тема 2024 года: Йога для себя и для общества. Основные сведения Йога — это древняя физическая,...
15:57 22/06/2024В Астане горит жилой домВ Астане горит жилой дом на левом берегу, жильцы утверждают, что огонь распространился в считанные минуты, передает Sputnik Казахстан.
14:05 22/06/2024Ливни в Сальвадоре: число погибших из-за оползней выросло до 19 человекЧисло жертв оползней в Сальвадоре выросло до 19 человек. В субботу во время спасательной операции были найдены тела двух детей и четверых взрослых, сообщает Associated Press. Как передает МИР 24,...
13:23 22/06/2024Илон Маск стал отцом в 12-й разОснователь Tesla и SpaceX Илон Маск является отцом по меньшей мере 12 детей, говорится в статье Bloomberg Businessweek.
12:38 22/06/2024В Ереване почтили память погибших в Великой Отечественной войнеПамять погибших в годы Великой Отечественной войны почтили в Ереване, участники мероприятия возложили цветы к Вечному огню в парке Победы.
11:45 22/06/2024Армянская церковь отмечает сегодня День памяти Св. царя Трдата, царицы Ашхен и девы ХосровидухтДень памяти Св. царя Трдата, царицы Ашхен и девы Хосровидухт Армянская Церковь отмечает в четвертую субботу после Пятидесятницы. Армянский царь Трдат Аршакуни первым в мире принял (301г.)...