22:19 17/10/202567-ամյա վարորդը «BMW»-ով դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր հայտնվել դաշտումՎթարի հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, բարեբախտաբար տուժածներ չկան
20:36 17/10/2025Երեխայի քնի հետ կապված ե՞րբ պետք է դիմել բժշկիԵրեխաների քնի վարքային խանգարումների մասնագետ Լիլիթ Պիպոյանը գրում է․ «Երեխայի քնի հետ կապված ե՞րբ պետք է դիմել բժշկի...
20:24 17/10/2025Թմրանյութ վաճառողները տելեգրամյան ալիքներով Հայաստանում նոր մեխանիզմ են կիրառում․ «Հետք»«Հետք»-ը գրում է․ Թմրանյութ վաճառողները տելեգրամյան ալիքներով Հայաստանում նոր մեխանիզմ են կիրառում՝ մարիխուանայի վաճառքն իրականացնում են կրիպտոարժույթի փոխանակման միջոցով։ Դրանցից մեկը՝ «Կանաչ»...
18:48 17/10/2025Հեռու մնացեք ձեր անհոգևոր, խստագույնս աշխարհական ձևակերպումներով․ Հայր ՆերսեսՀայր Ներսես Հարությունյանը գրում է․ «Երբ 44-օրյաից հետո Եկեղեցին հայկական վերահսկողությունից դուրս մնացած Դադիվանքը հայկական պահելու վերջին ճիգերն էր անում, ինձ Եգիպտոսի ծառայությունից հետ կանչեցին և...
18:23 17/10/2025Սպիտակի աղբավայրում հրդեհ է, ահազանգում է քաղաքացինՀայկական բնապահպանական ճակատ ֆեյսբուքյան էջում Արման Վարդանյանը ահազանգում է․ որ Սպիտակի աղբավայրում հրդեհի օջախներ կան, որոնք կարող են մեծ հրդեհի վերածվել։ «Սա Սպիտակի աղբահեռացման տարածքն է։ Ծխի...
17:15 17/10/2025Բայց ո՞նց ասեի, որ էրիկը չկար... բոլորի Էրիկները հերթով գնում էին իմ ձեռքերում. Բժշկուհի Լուսինեի տեսած uարuափը՝ 44-օրյայում«Սկորու շոֆեր» Լուսինեն, չնայած ռմբակոծություններին, անօդաչուների հարվածերին, վտանգելով իր կյանքը՝ հայտնվում էր այնտեղ, որտեղ իր օգնության կարիքն ունի։ Եռաբլուրում մեզ նայող բոլոր դեմքերը հատ առ հատ հիշում է, դեպքերը՝ նույնպես։
16:39 17/10/2025Մայր աթոռն արձագանքել է Նաթան Սրբազանի մասնակցությամբ հեռախոսազրույցի ձայնագրությանըԻ պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների Մայր Աթոռը տարածել է պարզաբանում իշխանական կայքերում տարածված Գերաշնորհ Տ․ Նաթան արք․ Հովհաննիսյանին վերագրվող հեռախոսազրույցների ձայնագրությունների վերաբերյալ։...
13:45 17/10/2025ՈՒՂԻՂ. Սարյան պուրակում սրճարան են քանդումՔաղաքապետարանի էքսկավատորները հասել են Սարյան պուրակ։ Այստեղ քանդում են բացօթյա սրճարանը։ «Մինչև Եվրադատարան հասնելու ենք, որ քաղաքապետարանը փոխհատուցի պատճառած վնասը։ 400 քմ տարածք է, այգում...
13:08 17/10/2025Արագածոտնի թեմը հրավիրում է Սուրբ Պատարագի՝ աղոթելու նաև կալանավորված Սրբազան հոր, Տեր հոր համարՀոկտեմբերի 18-ին Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին վաղը նշում է չորս Ավետարանիչների տոնը: Այս առիթով, օրհնությամբ Արագածոտնի թեմի Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի, Աշտարակի Սուրբ Մարիանե...
12:37 17/10/2025Ավտոբուսի մասնակցությամբ խոշոր վթար ԵրևանումԱյսօր թիվ 97 երթուղին սպաարկող «Zhongtong» մակնիշի ավտոբուսի մասնկացությամբ խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 11:00-ի սահմաններում ավտոբուսը Ռուբինյանց...
12:22 17/10/2025Կրակոցներ և զոհեր Մոսկվայի մարզի զորամասերից մեկումՀոկտեմբերի 17-ի գիշերը Մոսկվայի մարզի ռազմական բազայի դիտակետում ծառայություն կատարելիս զինվորը խախտել է զենքի հետ վարվելու կանոնները և մահացու վիրավորել պայմանագրային զինծառայողի։ Այս մասին...
12:20 17/10/2025«Զավիկի Ղարս»-ի շուրջ աղմուկը չի դադարում. Եվս երկու մասնաճյուղի գործունեություն է կասեցվելՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի տեսուչները ստուգում են իրականացրել «Լևոն 888» (Երևան, Շինարարներ 23) և «Արմեն Մելքումյան 4242» ՍՊԸ-ին (Երևան, Բաբաջանյան 112/5) պատկանող («Զավիկի ղարս»)...
11:31 17/10/2025Այդ մարդը պարզապես չի կարողանում տանել ու կատարել իր՝ հոգևորականի ծառայությունըՀիշեցնել պետք չէ, թե ում թեթև հարցազրույցով, ում հայցով, ում նեղսրտությամբ, քանի քննիչով, որ դատավորի անհիմն վճռով նախ բերման ենթարկվեցին Արագածոտնի մարզի եկեղեցիների հոգևորորականների, աշխարհիկ...
11:16 17/10/2025Արամ Ա-ն դատապարտում է հայ հոգևորականների շարունակվող ձերբակալությունները. Կիլիկիո կաթողիկոսություն«Ամիսներ առաջ Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը հրապարակավ դատապարտել էր հոգևորականների ձերբակալությունները և միջնորդների միջոցով կոչ արել դադարեցնել այդ անընդունելի երևույթները։ Այժմ Արամ Առաջինը...
11:05 17/10/2025Ո՞ւր է Գագիկ թագավորի արձանը. Ի՞նչ է տեղի ունեցել Մ. Մանուկյանի պուլպուլակի տեսանյութից հետոԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն արձանագրել է, որ Ազգային պատկերասրահի մուտքի մոտ դրված Գագիկ Թագավորի կավե արձանը չկա։ Ըստ Մանուկյանի, ամեն ինչ սկսել է...
10:10 17/10/2025Հոկտեմբերի 20-ից ջերմաստիճանը կբարձրանա. Գ. ՍուրենյանԱռաջիկա օրերին Հայաստանում ջերմաստիճանի նվազում չի կանխատեսվում, հորիզոնում ցուրտ օդային հոսանքներ չեն երևում։ Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի...
09:32 17/10/2025Պարզապես ուզում եմ մի հարց հնչեցնել՝ ինչ է, Հայոց Հայրապետը մեզ պարտադրե՞լ է մասնակցել ցույցերին. Պարթև եպիսկոպոս Բարսեղյան«Հայրապետը՝ որպես բոլորի հոգևոր հայր, անհանգստությամբ խոսելով իրավիճակի մասին, նշեց, որ անհրաժեշտ է քայլեր ձեռնարկել՝ թույլ չտալու բախում և արյունահեղություն ցուցարարների ու ոստիկանների միջև»
09:23 17/10/2025Ողբերգական վթար Նոյեմբերյան-Ջուջևան ավտոճանապարհինՏավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 00։07-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Նոյեմբերյան-Ջուջևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ.
09:19 17/10/2025Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին մեքենան բախվել է գազատար խողովակին ու հայտնվել դաշտումԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 03։07-ին ահազանգ է ստացվել, որ Դիմիտրով գյուղ տանող ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է...

12:41 18/03/2022Finland named world's happiest country for fifth year in a rowFor the fifth year in a row, Finland is the world's happiest country, according to the World Happiness Report, a publication of the UN Sustainable Development Solutions Network that draws on global...
11:06 18/03/2022Australia sues Facebook over scam adsAustralia has launched legal action against Facebook's parent company Meta, alleging it allowed scam ads to target users with fake celebrity endorsements, the BBC reports.
16:55 17/03/2022UNESCO to send body armor to Ukrainian journalistsThe United Nations’ cultural agency said on Thursday that it was sending body armor and helmets to Ukraine to help protect Ukrainian journalists, many of whom have gone from covering local news to...
14:55 17/03/2022Pink glasses, shorts and slippers: Protesters bring 'gifts' for Armenian FMParticipants of a rally held outside the Armenian Foreign Ministry building in downtown Yerevan on Thursday brought “gifts” for Foreign Minister Ararat Mirzoyan, including pink glasses, shorts and...
14:01 17/03/2022Protest held outside Armenian Foreign MinistryYoung members of the opposition Armenian Revolutionary Federation (ARF, Dashnaktsutyun) party and the Republican Party of Armenia (HHK) as well as other young people on Thursday staged a protest...
13:35 17/03/2022Kanye West temporarily suspended from InstagramKanye West has been suspended from Instagram after he posted a racial slur directed at "Daily Show" host Trevor Noah, a spokesperson for Meta confirmed to CNN.
13:18 17/03/2022Another Armenian soldier found dead in military unitAnother Armenian conscript soldier was found dead with gunshot wounds in the area of a military unit in southern Armenia on Thursday morning, the Defense Ministry reported.
12:52 17/03/2022Netflix cracking down on password sharingNetflix is cracking down on password sharing and some users will now be charged an extra fee for anyone else using their sign-in for the streaming service, The Independent reports.
11:07 17/03/2022Armenian soldier found dead in military outpostAn Armenian conscript soldier was found dead in a military outpost in the country’s south-eastern part late on Wednesday evening, the Defense Ministry reported.
14:01 16/03/2022Stepantsminda-Larsi road open to all vehiclesStepantsminda-Larsi highway connecting Armenia and Russia is currently open to all vehicles, the Armenian Ministry of Emergency Situations said.
16:55 14/03/2022Searches for remains of war dead were unsuccessful last week, Artsakh saysSearch operations for the remains of those killed in the 2020 war in Artsakh were unsuccessful last week, Artsakh’s State Service of Emergency Situations said on Monday.
11:03 14/03/2022Stepantsminda-Larsi road closed to all vehicles amid avalanche riskStepantsminda-Larsi highway is closed to all vehicles because of avalanche risk as of Monday morning, the Armenian Ministry of Emergency Situations said, citing the Department of Emergency Situations...
17:00 12/03/2022Kim Kardashian goes Instagram official with boyfriend Pete DavidsonKim Kardashian has gone Instagram official with her boyfriend Pete Davidson, Daily Mail reports. The 41-year-old entrepreneur shared a series of snaps to her Instagram page Friday featuring PDA...
16:55 12/03/2022Temperatures set to drop in ArmeniaRains and snow are expected in most of Armenia on 12, 13 and 16 March, and in some parts of the country on 14-15 March.
16:30 12/03/2022Russia to ban Instagram on March 14Access to the Instagram social network will be ultimately blocked at midnight on March 14, TASS reported on Friday, citing Russia’s telecom and mass media watchdog (Roskomnadzor).
15:30 12/03/2022No bread shortages expected in Armenia, farmer saysArmenia will not face bread shortages due to Russia’s decision to ban wheat exports to the Eurasian Economic Union until August 31, according to farmer Harutyun Mnatsakanyan, who used to grow grains...
13:28 12/03/2022Ombudsman: Azerbaijan doesn’t allow Artsakh to repair main gas pipelineThe people of Artsakh are deprived of a vital gas supply pipeline amid cold weather, Artsakh's Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan said in tweet on Saturday, sharing a photo of snowy weather.
12:36 12/03/2022Artsakh parliament Facebook page recoveredThe official Facebook page of the Artsakh National Assembly is now recovered, the parliament press service said.
11:45 12/03/2022Kazakh airline suspends flights to RussiaKazakh air carrier Air Astana has suspended flights to Russia due to the absence of insurance coverage for commercial flights, Interfax reported on Friday, citing the airline press service.
11:16 12/03/2022Armenian Church honors St. Cyril of Jerusalem and othersThe Armenian Apostolic Church on Saturday commemorates St. Cyril the Patriarch of Jerusalem, St. Cyril the Bishop of Jerusalem and his mother Anna, Qahana.am reports. St. Cyril of Jerusalem is one of...