19:42 02/09/2025Արցախի ազատությունը ծնվեց աղոթքի ու արյան սրբագործումով․ Տեր Անդրեաս քահանա Թավադյան«Այսօր հավաքվել ենք հիշելու և օրհնելու Արցախի անկախության հռչակման 34-րդ տարեդարձը։ Սա օր է, որը մեզ հիշեցնում է ոչ միայն մեր ժողովրդի հաղթանակները, այլև մեր կրած ցավն ու խաչը»,- այս մասին Ազատության...
19:17 02/09/2025Ազատության հրապարակում մեկնարկեց հավաքը՝ Հայաստանի և Արցախի օրհներգովԱզատության հրապարակում այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին նախատեսված հանրահավաքը մեկնարկեց Հայաստանի հանրապետության և Արցախի հանրապետության օրհներգերով։ Հավաքված բազմաթիվ քաղաքացիներ հուզմունքով սկսեցին երգրել...
18:51 02/09/2025Շահումյան-Տափերական գյուղերի միջնամասում այրվում է ավտոմեքենաՍեպտեմբերի 2-ին, ժամը 13։49-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շահումյան-Տափերական գյուղերի միջնամասում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է...
18:26 02/09/2025Գորիսում արցախցիները հավաքվում են հրապարակումԱրցախցին համացանցում կոչ է անում միանալ այսօր սպասվող հանրավաքին նաև Սյունիքում։ Մասնավորապես, արցախցի Սուրեն Առուշանյանը Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքի հրապարակում ուղիղ եթերով կոչ արեց այն...
17:40 02/09/2025Քաղաքացին մեքենայով մխրճվել է Փենսիլվանիայում ընթացող փառատոնին մասնակցող ամբոխի մեջԵրեք մարդ հոսպիտալացվել է, այդ թվում՝ 6-ամյա տղա, որը գտնվում է ծանր վիճակում
17:17 02/09/2025Սարսափելի վախեցած եմ, ձեռքս աննշան քերծվածք ունի, մազերիս մեջ մանր ապակիներ. Լրագրող-ականատեսը՝ Ամիրյանի փողոցում մեքենայի պայթյունի մասինԼրագրող Աննա Գրիգորյանը , ով այսօր Ամիրյան-Մաշտոց խաչմերուկին մոտ մեքենայի պայթյունի ժամանակ մոտակա կանգառում է եղել, վնասվածքներ է ստացել։ Նա գրել է.
16:51 02/09/2025Քաջարան քաղաքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներՍեպտեմբերի 2-ին, ժամը 12։44-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Քաջարան քաղաքի Բարիկավան թաղամասի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան...
16:20 02/09/2025ՈՒՂԻՂ. Արտակարգ դեպք Ամիրյան փողոցում. Մեքենայի պայթյունից վիրավորվել են ավտոբուսի ուղևորներըԱմիրյան-Մաշտոց խաչմերուկին մոտ այսօր արտակարգ դեպք է գրանցվել։ Մեքենայի պայթյունի հետևանքով վնասվել է նույն փողոցում գտնվող թիվ 58 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը։ Դրա հետևանքով, նախնական տվյալներով,...
16:01 02/09/2025Ամիրյան փողոցում մեքենայի պայթյունից տուժել է ավտոբուսի երկու ուղևորԱմիրյան փողոցում տեղի ունեցած պայթյունից, ըստ նախնական տեղեկությունների, տուժել է թիվ 58 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտում գտնվող երկու ուղևոր։ Այս մասին հայտնում է Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ մամուլի...
15:44 02/09/2025Հայաստանի իշխանությունները մեզ զրկել են ամեն ինչից՝ հողից, տնից, ապրելու իրավունքից, անձնագրից. արցախցի«Արցախցիները միշտ էլ այցելել են Եռաբլուր, իսկ այսօր բացված «Արցախի կանչը» հուշահամալիրը ինչ-որ մի տեղ հնարավորություն կտա բոլոր ծնողներին, ովքեր չեն կարող այցելել Արցախում մնացած իրենց երեխաների...
15:44 02/09/2025Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-8 աստիճանովՍեպտեմբերի 2-3-ին Շիրակում, Արարատյան դաշտում, Կոտայքի, Արագածոտնի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում...
15:10 02/09/2025Արտակարգ դեպք. մեքենայի պայթյուն Մաշտոց-Ամիրյան խաչմերուկում, վնասվել է նաև 58 համարի ավտոբուսըՇտապօգնությունն այս պահին օգնություն է ցուցաբերում պայթած մեքենայի վարորդին
14:52 02/09/2025Աֆղանստանում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 1400-ըԿիրակի օրը կեսգիշերից կարճ ժամանակ առաջ Կունար, Լագման և Նանգարհար նահանգներում տեղի է ունեցել 6 մագնիտու ուժգնության երկրաշարժ
14:16 02/09/2025Սրբավայր՝ Սրբավայրում. Եռաբլուրում բացվեց «Արցախի կանչը»Արցախի Հանրապետության Անկախության օրն արցախցիները հայրենիքում նշելու հնարավորություն չունեն։ Նրանք հնարավորություն չունեն նաև այցելելու Արցախում ստիպված թողած իրենց հարազատների շիրիմներին։ Չգիտեն էլ՝...
13:01 02/09/2025Ինչու է «Եռաբլուրը» «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման միջոցառմանը հոսանքազրկված եղել«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերից» պարզաբանում են տարածել, թե ինչու «Եռաբլուր» զինվորական պանթենում այսօր՝ «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման միջոցառման ժամանակ տարածքը հոսանքազրկված է եղել.
12:06 02/09/2025imID-ն թողարկեց «MobileID eSIM» լուծումըՀայաստանում թվային ինքնության և վստահության ծառայություններ մատուցող imID ընկերությունը, համագործակցելով Հայաստանի հեռահաղորդակցական երեք խոշոր օպերատորների հետ, հայտարարում է «MobileID eSIM»...
10:20 02/09/2025Հասնեմ Շուշի, ոտաբոբիկ գնալու եմ Ստեփանակերտ՝ առաջին հերթին գերեզմաններ. Արցախցի կին«Ամբողջ օրը մտածում ենք հայրենիքի մասին, հայրենիք վերադառնալու մասին։ Հայրենիք եմ ուզում։ Հասնեմ Շուշի, ոտաբոբիկ գնալու եմ Ստեփանակերտ՝ առաջին հերթին գերեզմաններ»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում...
10:02 02/09/2025Որդուս շիրիմը մնաց Ստեփանակերտում, «Արցախի կանչը» հուշահամալիրը ինչ-որ չափով հանգստություն կբերի ծնողներին. Գայանե ԱղայանԱրցախի Հանրապետության անկախության հռչակման օրը շատ արցախցիներ Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում են։ Գայանե Աղայանի որդին ու փեսան զոհվել են Ստեփանակերտի բենզալցակայանի պայթյունի հետևանքով, փեսան...
09:36 02/09/2025ՈՒՂԻՂ. «Եռաբլուր»-ում տեղի է ունենում «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությունը«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնն այս պահին մարդաշատ է։ Քիչ անց տեղի է ունենալու «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությունը։ «Արարիչ» ՀԿ-ից մանրամասնում են, որ հուշակոթողը նվիրված է...
09:19 02/09/2025Սեպտեմբերի 2-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 2-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

16:52 27/03/2024Международный аэропорт в казахстанском городе Актобе закрылся из-за весенних паводковМеждународный аэропорт в казахстанском городе Актобе закрылся в связи с неблагоприятными погодными условиями – взлетно-посадочную полосу затопило весенним паводком, пишет МИР 24.
16:06 27/03/2024Скончалась дочь экс-депутата НС Армении Арарата ЗурабянаСкончалась дочь бывшего депутата Национального Собрания Армении, экс-председателя партии АОД Арарата Зурабяна – Ани Зурабян.
15:29 27/03/2024Низкий температурный фон в Армении сохранится и в предстоящую ночьМинувшей ночью в Араратской долине и в ее предгорьях температура воздуха резко опустилась, но опасных для распустившихся цветков плодовых деревьев показателей зафиксировано не было.
15:02 27/03/2024«Свободу политзаключенным!» Фото арестованных оппозиционных деятелей – на общественном транспорте в ЕреванеНа общественном транспорте в Ереване, а также в разных местах армянской столицы расклеены фото политзаключенных – арестованных соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена...
14:50 27/03/2024Умер отец Артура АбрахамаВ Берлине умер отец армянского боксера, бывшего чемпиона мира в двух весовых категориях Артура Абрахама.
12:23 27/03/2024Праздники Армянской Церкви: Великая СредаПериод от понедельника после праздника Цахказард до Светлого Христова Воскресенья называется Страстной (Великой) неделей, напоминает Qahana.am.
16:58 26/03/2024Землетрясение произошло в иранской провинции ХузестанЗемлетрясение магнитудой 4,6 произошло в иранской провинции Хузестан. Об этом сообщил Европейско-средиземноморский сейсмологический центр. По его данным, эпицентр подземных толчков находился в 94 км...
16:41 26/03/2024Снег, метель и туман: о ситуации на дорогах Армении к этому часуВо вторник, 24 марта, на территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Подробности о состоянии дорог в республике приводит Спасательная служба МВД Армении. Так, закрыты автодороги,...
14:51 26/03/2024Решение властей Беларуси не имеет никакого отношения к коньякам АРАРАТВечером 25 марта белорусские СМИ опубликовали решение Гомельского областного центра гигиены, эпидемиологии и общественного здоровья, в соответствии с которым главный государственный санитарный врач...
14:41 26/03/2024Губернатор американского Мэриленда объявил режим ЧС после обрушения автомобильного мостаГубернатор американского Мэриленда Уэс Мур написал в социальной сети, что объявил режим ЧС после обрушения автомобильного моста Key Bridge имени Фрэнсиса Скотта Ки в штате.
12:29 26/03/2024Армения во власти очередного циклона: прогнозируются снег и метелиВ связи с проникновением холодного фронта с Запада с полудня 26 марта и в вечерние часы на всей территории Армении вновь ожидаются осадки.
12:19 26/03/2024Страстная неделя Великого Поста в Армении: Великий Вторник посвящен притче о 10 девахНаступила последняя – Страстная неделя Великого Поста, посвященная воспоминаниям о последних днях земной жизни Иисуса Христа, его страданиях, крестной смерти и погребении.
11:42 26/03/2024Армения 9-я в Восточной Европе и Центральной Азии по числу подвергшихся сталкерским атакамАрмения и Азербайджан вошли в 10-ку стран, лидирующих в Восточной Европе (кроме стран Европейского союза), России и Центральной Азии по числу сталкерских атак в 2023 году.
16:02 25/03/2024Группа компаний «Ташир» Самвела Карапетяна усилила охрану в своих торговых центрах после теракта в «Крокусе»Группа компаний «Ташир» после трагедии в подмосковном «Крокус Сити Холле» перевела свои торговые центры в режим усиленной охраны, сообщили РИА Недвижимость в пресс-службе компании.
15:13 25/03/2024В Москве эвакуировали около 700 человек из центра им. ПироговаИз консультативно-диагностического центра Национального медико-хирургического центра имени Н.И. Пирогова эвакуировали пациентов и персонал, заявил РИА Новости директор центра Олег Карпов. «Эвакуация...
14:37 25/03/2024Специалисты КЭС военной базы ЮВО в Армении провели противоаварийную тренировкуКоммунально-эксплуатационная служба (КЭС) военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении, в ходе плановой тренировки в Гюмрийском гарнизоне, ликвидировала последствия условной аварии.
14:31 25/03/2024СМИ: Принц Уильям находится в сильнейшем стрессе из-за болезни супруги Кейт МиддлтонНа принца Уэльского удары обрушились стремительно, один за другим. Сначала его отец, король Карл III, сообщил, что у него диагностировали рак, а затем врачи сообщили, что у его жены Кэтрин, принцессы...
13:54 25/03/2024Мишенью азербайджанских вандалов стали гостиница «Армения» и Дворец молодежи в СтепанакертеГосударственный режим Азербайджана продолжает уничтожать армянский след в оккупированном Арцахе. Об этом сообщает «Омбудсмен культуры Айка» Овик Аванесов. «На этот раз мишенью азербайджанских...
12:22 25/03/2024В Армении начинается Страстная неделя Великого ПостаВеликий Понедельник посвящен воспоминанию о сотворении мира.