19:42 02/09/2025Արցախի ազատությունը ծնվեց աղոթքի ու արյան սրբագործումով․ Տեր Անդրեաս քահանա Թավադյան«Այսօր հավաքվել ենք հիշելու և օրհնելու Արցախի անկախության հռչակման 34-րդ տարեդարձը։ Սա օր է, որը մեզ հիշեցնում է ոչ միայն մեր ժողովրդի հաղթանակները, այլև մեր կրած ցավն ու խաչը»,- այս մասին Ազատության...
19:17 02/09/2025Ազատության հրապարակում մեկնարկեց հավաքը՝ Հայաստանի և Արցախի օրհներգովԱզատության հրապարակում այսօր՝ սեպտեմբերի 2-ին նախատեսված հանրահավաքը մեկնարկեց Հայաստանի հանրապետության և Արցախի հանրապետության օրհներգերով։ Հավաքված բազմաթիվ քաղաքացիներ հուզմունքով սկսեցին երգրել...
18:51 02/09/2025Շահումյան-Տափերական գյուղերի միջնամասում այրվում է ավտոմեքենաՍեպտեմբերի 2-ին, ժամը 13։49-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շահումյան-Տափերական գյուղերի միջնամասում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է...
18:26 02/09/2025Գորիսում արցախցիները հավաքվում են հրապարակումԱրցախցին համացանցում կոչ է անում միանալ այսօր սպասվող հանրավաքին նաև Սյունիքում։ Մասնավորապես, արցախցի Սուրեն Առուշանյանը Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքի հրապարակում ուղիղ եթերով կոչ արեց այն...
17:40 02/09/2025Քաղաքացին մեքենայով մխրճվել է Փենսիլվանիայում ընթացող փառատոնին մասնակցող ամբոխի մեջԵրեք մարդ հոսպիտալացվել է, այդ թվում՝ 6-ամյա տղա, որը գտնվում է ծանր վիճակում
17:17 02/09/2025Սարսափելի վախեցած եմ, ձեռքս աննշան քերծվածք ունի, մազերիս մեջ մանր ապակիներ. Լրագրող-ականատեսը՝ Ամիրյանի փողոցում մեքենայի պայթյունի մասինԼրագրող Աննա Գրիգորյանը , ով այսօր Ամիրյան-Մաշտոց խաչմերուկին մոտ մեքենայի պայթյունի ժամանակ մոտակա կանգառում է եղել, վնասվածքներ է ստացել։ Նա գրել է.
16:51 02/09/2025Քաջարան քաղաքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներՍեպտեմբերի 2-ին, ժամը 12։44-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Քաջարան քաղաքի Բարիկավան թաղամասի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան...
16:20 02/09/2025ՈՒՂԻՂ. Արտակարգ դեպք Ամիրյան փողոցում. Մեքենայի պայթյունից վիրավորվել են ավտոբուսի ուղևորներըԱմիրյան-Մաշտոց խաչմերուկին մոտ այսօր արտակարգ դեպք է գրանցվել։ Մեքենայի պայթյունի հետևանքով վնասվել է նույն փողոցում գտնվող թիվ 58 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը։ Դրա հետևանքով, նախնական տվյալներով,...
16:01 02/09/2025Ամիրյան փողոցում մեքենայի պայթյունից տուժել է ավտոբուսի երկու ուղևորԱմիրյան փողոցում տեղի ունեցած պայթյունից, ըստ նախնական տեղեկությունների, տուժել է թիվ 58 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտում գտնվող երկու ուղևոր։ Այս մասին հայտնում է Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ մամուլի...
15:44 02/09/2025Հայաստանի իշխանությունները մեզ զրկել են ամեն ինչից՝ հողից, տնից, ապրելու իրավունքից, անձնագրից. արցախցի«Արցախցիները միշտ էլ այցելել են Եռաբլուր, իսկ այսօր բացված «Արցախի կանչը» հուշահամալիրը ինչ-որ մի տեղ հնարավորություն կտա բոլոր ծնողներին, ովքեր չեն կարող այցելել Արցախում մնացած իրենց երեխաների...
15:44 02/09/2025Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-8 աստիճանովՍեպտեմբերի 2-3-ին Շիրակում, Արարատյան դաշտում, Կոտայքի, Արագածոտնի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում, ինչպես նաև Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում...
15:10 02/09/2025Արտակարգ դեպք. մեքենայի պայթյուն Մաշտոց-Ամիրյան խաչմերուկում, վնասվել է նաև 58 համարի ավտոբուսըՇտապօգնությունն այս պահին օգնություն է ցուցաբերում պայթած մեքենայի վարորդին
14:52 02/09/2025Աֆղանստանում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 1400-ըԿիրակի օրը կեսգիշերից կարճ ժամանակ առաջ Կունար, Լագման և Նանգարհար նահանգներում տեղի է ունեցել 6 մագնիտու ուժգնության երկրաշարժ
14:16 02/09/2025Սրբավայր՝ Սրբավայրում. Եռաբլուրում բացվեց «Արցախի կանչը»Արցախի Հանրապետության Անկախության օրն արցախցիները հայրենիքում նշելու հնարավորություն չունեն։ Նրանք հնարավորություն չունեն նաև այցելելու Արցախում ստիպված թողած իրենց հարազատների շիրիմներին։ Չգիտեն էլ՝...
13:01 02/09/2025Ինչու է «Եռաբլուրը» «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման միջոցառմանը հոսանքազրկված եղել«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերից» պարզաբանում են տարածել, թե ինչու «Եռաբլուր» զինվորական պանթենում այսօր՝ «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման միջոցառման ժամանակ տարածքը հոսանքազրկված է եղել.
12:06 02/09/2025imID-ն թողարկեց «MobileID eSIM» լուծումըՀայաստանում թվային ինքնության և վստահության ծառայություններ մատուցող imID ընկերությունը, համագործակցելով Հայաստանի հեռահաղորդակցական երեք խոշոր օպերատորների հետ, հայտարարում է «MobileID eSIM»...
10:20 02/09/2025Հասնեմ Շուշի, ոտաբոբիկ գնալու եմ Ստեփանակերտ՝ առաջին հերթին գերեզմաններ. Արցախցի կին«Ամբողջ օրը մտածում ենք հայրենիքի մասին, հայրենիք վերադառնալու մասին։ Հայրենիք եմ ուզում։ Հասնեմ Շուշի, ոտաբոբիկ գնալու եմ Ստեփանակերտ՝ առաջին հերթին գերեզմաններ»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում...
10:02 02/09/2025Որդուս շիրիմը մնաց Ստեփանակերտում, «Արցախի կանչը» հուշահամալիրը ինչ-որ չափով հանգստություն կբերի ծնողներին. Գայանե ԱղայանԱրցախի Հանրապետության անկախության հռչակման օրը շատ արցախցիներ Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում են։ Գայանե Աղայանի որդին ու փեսան զոհվել են Ստեփանակերտի բենզալցակայանի պայթյունի հետևանքով, փեսան...
09:36 02/09/2025ՈՒՂԻՂ. «Եռաբլուր»-ում տեղի է ունենում «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությունը«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնն այս պահին մարդաշատ է։ Քիչ անց տեղի է ունենալու «Արցախի կանչը» հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությունը։ «Արարիչ» ՀԿ-ից մանրամասնում են, որ հուշակոթողը նվիրված է...
09:19 02/09/2025Սեպտեմբերի 2-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 2-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

16:22 06/11/2021Suren Papikyan elected Chairman of the YSU Board of TrusteesThe first session of the newly formed Board of Trustees of Yerevan State University Foundation took place on Saturday at the meeting hall of the Academic Council.
13:37 06/11/2021One killed in traffic accident on Tashir-Stepanavan highway in ArmeniaOne person was killed in a road traffic accident on Armenia’s Tashir-Stepanavan highway on Saturday, shortly after midnight, the Armenian Ministry of Emergency Situations reported.
13:01 06/11/2021Kanye West says he still 'wants to be' with Kim KardashianKanye West revealed he wants to stay together with estranged wife Kim Kardashian as he touched on his divorce, friendship with accused rapist Marilyn Manson and his ongoing feud with rapper Drake in...
11:36 06/11/2021Armenian Church commemorates Archangels Gabriel and MichaelThe Armenian Apostolic Church commemorates Archangels Gabriel, Michael and the Entire Heavenly Class on Saturday, November 6, Qahana.am reports.
19:36 05/11/2021A group of migrants struck by train in deadly accident in FranceA train running in northern France hit a group of migrants walking along the tracks near Calais on Thursday, killing one person and injuring three others, local authorities said, according to France...
19:01 05/11/2021Armenia marks Day of Intelligence troopsOn November 5, on the occasion of the Day of Intelligence troops, demonstrative training exercises were held at N military base.
16:57 05/11/2021Artsakh president signs decree on winter conscription and demobilization datesThe President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed on Friday a decree on the winter conscription and demobilization of servicemen for 2022.
15:25 05/11/2021China launches Earth science satelliteChina on Friday sent an Earth science satellite into space from the Taiyuan Satellite Launch Center in the northern Shanxi Province, Xinhua reported.
14:36 05/11/2021Nearly 20,000 Artsakh people remain in Armenia, minister saysThe Armenian government, being the main guarantor of the social security of the Artsakh Republic, took more than 20 measures to alleviate the situation during last year’s war and the post-war social...
13:39 05/11/2021ARARAT Craft & Twist: One day, one bar, four new cocktailsOn November 4, Phoenix Bar welcomed ARARAT Craft & Twist bartenders, who revealed the new facets of the legendary Armenian brandy by presenting their visitors four absolutely new cocktails.
10:55 05/11/202115 people hospitalized after eating at Tashir Pizza in YerevanFifteen people have fallen sick after eating food from famous Tashir Pizza pizzerias chain in Yerevan.
10:10 05/11/2021Tom Hanks says he rejected Jeff Bezos space offer because it cost $28MTom Hanks revealed that Jeff Bezos had offered him a ride aboard his Blue Origin rocket on which William Shatner became the oldest person to travel to space — but the “Apollo 13” star said he would...
19:11 04/11/2021Three women killed, two wounded in Norfolk shootingThree woman were shot to death and two others wounded in a neighborhood in Norfolk, Virginia on Wednesday evening, AP reported, citing police.
17:57 04/11/2021'+100 minutes' – talk more at Viva-MTSViva-MTS announces that the subscribers of prepaid “X”, “Y” and “Z” tariff plans can add 100 minutes (including on-net calls, to RA networks, to Artsakh networks, US and Canada, to MTS Russia, to...
16:30 04/11/2021Czech president's condition improves, leaves intensive care unitCzech President Milos Zeman was moved from an intensive care unit after more than three weeks of treatment to a standard hospital room on Thursday after his condition improved, Reuters reported,...
13:20 04/11/2021Robert Kocharyan: The nationwide uprising starts on November 8Armenia's former president Robert Kocharyan reposted the message by 'Armenia' bloc, calling for nationwide rally on November 8.
20:24 03/11/2021United States to require proof of vaccination for international travelersStarting November 8, the United States will require proof of vaccination for all non-immigrant, non-citizen air travelers prior to boarding an airplane to the United States, the US Embassy in Yerevan...
19:54 03/11/2021Direct flights from Tyumen to Yerevan to be operated from NovemberUtair air lines will operate direct flights from Russian city Tyumen to Armenia’s capital Yerevan, the Tourism Committee of Armenia reported.
17:39 03/11/2021Seven people were aboard An-12 plane that crashed near IrkutskSeven people were aboard the An-12 cargo plane that crashed in the Irkutsk Region in Eastern Siberia, the press office of Russia’s Emergencies Ministry told TASS on Wednesday.
16:47 03/11/2021Professor Oganessian to receive first UNESCO-Russia Mendeleev international prize in the basic sciencesProfessor Vincenzo Balzani (Italy) and Professor Yuri Oganessian (Russian Federation) will be awarded the first UNESCO-Russia Mendeleev International Prize in the Basic Sciences.