14:13 10/07/2025Առաջիկա օրերին Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +39-իԵրևանում հուլիսի 10-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 11-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու...
12:09 10/07/2025ԿԳՄՍՆ հրապարակվել է ՀՀ օրհներգի նոր տարբերակըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը՝ որպես մշակույթի ոլորտի պետական կառավարման լիազորված մարմին, պաշտոնական հրապարակման է ներկայացրել ՀՀ օրհներգի տեքստի նոր խմբագրությունը և...
11:30 10/07/2025Այսօր Հայոց Եկեղեցին ոգեկոչում է Ս. Թարգմանիչ հայրերի՝ Ս. Սահակ Պարթևի և Մեսրոպ Մաշտոցի հիշատակը«Նրանց մշտամնա պատգամը նույնն է. «Ո՛վ հայ, ՍԻՐԻ՛Ր Հայրենիքդ, հողդ, ջուրդ, ՀԱՎԱՏԱՐԻ՛Մ մնա ազգային-եկեղեցական արժեքներիդ և ՊԱՀԻ՛Ր առաքելական հավատդ»:
11:11 10/07/2025150,000 դրամի չափով սոցիալական աջակցության վերաբերյալ տեղեկատվությունը կեղծ է. Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդ«Սոցիալական ցանցերում և մեսինջերներում տարածվում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի և Սամվել Կարապետյանի կողմից 150,000 դրամի չափով սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կեղծ տեղեկատվություն։ Մենք...
08:47 10/07/2025Այսօր սպասվող հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:32 10/07/2025Ալիևի հետ հանդիպմանն ընդառաջ Փաշինյանն Աբու Դաբիից պատասխանել է նզովքինՆիկոլ Փաշինյանն Աբու Դաբիից պատասխանել է Ասողիկ աբեղա Կարապետյանիի անեծքին։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
08:00 10/07/2025Հրդեհ՝ Արզնու ձորումՀուլիսի 9-ին, ժամը 18:04-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արզնու ձորի մոտակայքում այրվում է անասնագոմի տանիք։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ...
21:09 09/07/2025Գնացքը Նորագավիթում հարվածել է կովին, որը տեղում սատկել էԳնացքը Նորագավիթում հարվածել է կովին, որը տեղում սատկել է
20:21 09/07/2025ԺՀՄԻԳ-ը տեղյակ է Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակիցԺողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակը տեղյակ է Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ առաջացած հակասությունների և կապ է պահպանում ԵԱՀԿ մասնակից պետությունների հետ, РИА Новости-ի...
19:48 09/07/2025Այրվել էր գյուղի տներից մեկը՝ գույքով և հարակից երկու տների տանիքներըՆԳՆ փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է․ «Սրանք հուլիսի 8-ին Խաչփար գյուղում հրդեհված տան կադրերն են․ հրդեհի բարդության աստիճանը թիվ 2: Այրվել էր գյուղի տներից մեկը՝ գույքով և հարակից երկու տների...
19:36 09/07/2025Մոռացե՛ք բոլորդ, Քարաբերդում նոր հանքեր չեն լինելուԲնապահպան, իրավապաշտպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Այսօրվա դեպքերը՝ ՀՀ Լոռու մարզի Փամբակ համայնքի Քարաբերդ գյուղում, որտեղ նոր ընկերություն է հայտ ներկայացրել ոսկու պաշարներ ուսումնասիրելու՝...
19:13 09/07/2025Հուլիսի 13-ին Երևանի մի շարք փողոցներ ժամանակավորապես փակ կլինեն«Prepa» ընկերության կողﬕց նախաձեռնվող առողջ կենսակերպին նվիրված քաղաքային մարաթոնի՝ «PREPA RUN»-ի ընթացքում հուլիսի 13-ին՝ ժ.
18:13 09/07/2025Արդեն չորս տարի է, ինչ Երևանի կոնսերվատորիայի դիմաց գտնվող պուրակը խայտարակ անմխիթար վիճակում է․ ԴեմոյանՑեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն, պատմաբան Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Երևանի քաղաքապետարան Օգոստոսի 1-ին լուսանկարներ ենք հրապարակելու Օղակաձև զբոսայգու` Կամերային երաժշտության տան...
17:35 09/07/2025Հրդեհ՝ ՎեդիումՀուլիսի 9-ին, ժամը 12:29-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վեդի քաղաքի Արարատյան փողոցում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
17:02 09/07/2025Տեխնոլոգիական համայնքը՝ Վանաձորում. Team-ի աջակցությամբ անցկացվեց Tech Week 2025-ըՀուլիսի 4-6-ը Վանաձորը տեխնոլոգիական մայրաքաղաքի կարգավիճակում էր. Լոռին հյուրընկալել էր հայկական տեխնոլոգիական համայնքի կարևորագույն իրադարձություններից մեկը՝ Tech Week 2025-ը, որի տեխնոլոգիական...
16:49 09/07/2025Հայաստանում սննդամթերքը համատարած թանկացել է՝ բանջարեղենը 29 %-ով, ձուկը՝ 20 %-ով, սուրճը 14%-ով...Միրգը թանկացել է 13.4 %-ով, յուղերը և ճարպերը՝ 12.9 %-ով, ոչ ալկոհոլային խմիչքը՝ 10 %-ով իսկ ալկոհոլային խմիչքը, ծխախոտային արտադրատեսակները՝ 5.8 %-ով
16:44 09/07/2025Ամառային դպրոց-ճամբար թանգարաններում և գրադարաններումՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպարտի նախարարության մի շարք թանգարաններում և գրադարաններում իրականացվում է 5-14 տարեկան երեխանների և պատանիների համար նախատեսված «Ամառային դպրոց-ճամբար» ծրագիրը:...
15:05 09/07/2025Նոր նշանակումներ Մայր աթոռումԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ կատարվել են նորաօծ եկեղեցականների նշանակումներ։Մայր Աթթոռի տեղեկատվական համակարգից հայտնում են, Հոգեշնորհ Տ.
14:32 09/07/2025Ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալԵրևանում հուլիսի 9-ի ցերեկը, 10-14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։ Մարզերում հուլիսի 9-ի ցերեկը, 10-14-ին սպասվում է առանց...
14:25 09/07/2025Անիի՝ մզկիթ դառնալու սպառնալիքն ու հայաստանյան ԶԼՄ-երի բանավեճըCivilNetCheck-ը նախանձելի հետևողականությամբ ստուգում է հայաստանյան ԶԼՄ-ներում Թուրքիային վերաբերող հրապարակումները։ Օրեր առաջ նա հայաստանյան մի քանի լրատվամիջոցների մեղադրեց չստուգված...

11:58 25/06/2021Armenia’s daily coronavirus cases rise by 102 on June 25Armenia has confirmed 102 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,635 as of 11 a.m.
11:46 25/06/2021Putin, Erdogan discuss situation around Nagorno-KarabakhRussian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan on Thursday exchanged their opinions about the situation around Nagorno-Karabakh, TASS reported, citing the Kremlin...
11:37 25/06/2021Lawyer: ‘Disgraceful persecution’ against doctor Armen Charchyan will eventually endThe “disgraceful persecution” against prominent Armenian doctor, Armenia bloc member Armen Charchyan will eventually come to an end and all those responsible for the moral and health damage caused...
10:59 25/06/2021Ancient Urartian castle discovered in eastern TurkeyA team of archaeologists has unearthed a castle dating back to the Urartian era in eastern Turkey, the Anadolu Agency reported.
10:43 25/06/2021Rep. Schiff: US must impose harsh consequences on AzerbaijanCongressman Adam Schiff on Thursday denounced Azerbaijan’s continued violation of human rights following the conflict in Nagorno-Karabakh (Artsakh) as “unacceptable”.
10:35 25/06/2021Biden approves Florida emergency declaration after deadly building collapseU.S. President Joe Biden approved an emergency declaration in the state of Florida and ordered federal assistance to supplement state and local response efforts after a building collapse near Miami...
10:12 25/06/2021EU to explore possible sanctions in response to ‘further malign activity of Russia’The EU leaders at the summit in Brussels have instructed the EU foreign policy agency headed by top diplomat Josep Borrell to explore possible options for dialogue with Russia on certain topics of...
20:34 24/06/2021Armenian Church urges immediate release of doctor Armen CharchyanThe Mother See of Holy Etchmiadzin on Thursday called for the immediate release of famous doctor Armen Charchyan, Director of the Izmirlian Medical Center owned by the Armenian Apostolic Church.
20:16 24/06/2021Armenia denies firing at Azerbaijani positionsArmenia’s Defense Ministry on Thursday denied Azerbaijani reports that it had allegedly fired across the border at Azerbaijani military positions.
19:47 24/06/2021Concert marking composer Edvard Mirzoyan’s 100th birth anniversary to be held in DilijanThe National Center of Chamber Music has organized a concert dedicated to the 100th birthday anniversary of prominent Armenian composer, pedagogue, People's Artist of Armenia Edvard Mirzoyan.
19:21 24/06/2021Brother of Armenian captive ends sit-in outside governmentTigran Ambardaryan, the brother of Armenian soldier Mels Ambardaryan who was captured by Azerbaijani forces in Khtzaberd on December 13, announced the end of his sit-in strike outside the government...
16:32 24/06/2021Boris Johnson 'not ruling out' a foreign vacation this summerBritish Prime Minister Boris Johnson said on Thursday he was not ruling out going abroad for his summer vacation this year as the government mulls easing restrictions on travel for those who have had...
15:32 24/06/2021Yerevan’s Izmirlian Medical Center continues working normallyThe staffers of Yerevan’s Izmirlian Medical Center continue working normally despite a court ruling to arrest the hospital head, Armen Charchyan, for one month for “electoral offence”.
15:10 24/06/2021Pope Francis meets Spider-Man at weekly audiencePope Francis had an unusual encounter at his Wednesday audience meeting a Spider-Man impersonator who usually dons the outfit to entertain sick children, AFP reported.
14:45 24/06/2021UNESCO report warns Stonehenge, Venice could soon be ‘Endangered’ sitesUNESCO released a report this week that indicated some of the world’s most iconic historic locations could soon be designated as “endangered” on the organization’s World Heritage in Danger list.
11:53 24/06/2021Brother of one of Armenian prisoners starts sit-in strike outside the government demanding the release of the captivesThe brother of one of the Armenian prisoners held in Azerbaijan has started an indefinite sit-in strike outside the Government building.
11:31 24/06/2021High thermal background predicted throughout the territory of ArmeniaDue to the penetration of the tropical warm air wave from the Arabian Desert, high thermal background throughout the Republic is predicted on June 24-28, Hydromet meteorological service reported on...
10:46 24/06/2021Professor Armen Charchyan moved to hospital by ambulanceDirector at Izmirlyan medical center, Professor Arman Charchayn was moved to hospital on Wednesday by ambulance.