14:13 10/07/2025Առաջիկա օրերին Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +39-իԵրևանում հուլիսի 10-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 11-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու...
12:09 10/07/2025ԿԳՄՍՆ հրապարակվել է ՀՀ օրհներգի նոր տարբերակըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը՝ որպես մշակույթի ոլորտի պետական կառավարման լիազորված մարմին, պաշտոնական հրապարակման է ներկայացրել ՀՀ օրհներգի տեքստի նոր խմբագրությունը և...
11:30 10/07/2025Այսօր Հայոց Եկեղեցին ոգեկոչում է Ս. Թարգմանիչ հայրերի՝ Ս. Սահակ Պարթևի և Մեսրոպ Մաշտոցի հիշատակը«Նրանց մշտամնա պատգամը նույնն է. «Ո՛վ հայ, ՍԻՐԻ՛Ր Հայրենիքդ, հողդ, ջուրդ, ՀԱՎԱՏԱՐԻ՛Մ մնա ազգային-եկեղեցական արժեքներիդ և ՊԱՀԻ՛Ր առաքելական հավատդ»:
11:11 10/07/2025150,000 դրամի չափով սոցիալական աջակցության վերաբերյալ տեղեկատվությունը կեղծ է. Սամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդ«Սոցիալական ցանցերում և մեսինջերներում տարածվում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի և Սամվել Կարապետյանի կողմից 150,000 դրամի չափով սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կեղծ տեղեկատվություն։ Մենք...
08:47 10/07/2025Այսօր սպասվող հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:32 10/07/2025Ալիևի հետ հանդիպմանն ընդառաջ Փաշինյանն Աբու Դաբիից պատասխանել է նզովքինՆիկոլ Փաշինյանն Աբու Դաբիից պատասխանել է Ասողիկ աբեղա Կարապետյանիի անեծքին։ Ֆեյսբուքյան իր էջում նա գրել է.
08:00 10/07/2025Հրդեհ՝ Արզնու ձորումՀուլիսի 9-ին, ժամը 18:04-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արզնու ձորի մոտակայքում այրվում է անասնագոմի տանիք։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ...
21:09 09/07/2025Գնացքը Նորագավիթում հարվածել է կովին, որը տեղում սատկել էԳնացքը Նորագավիթում հարվածել է կովին, որը տեղում սատկել է
20:21 09/07/2025ԺՀՄԻԳ-ը տեղյակ է Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակիցԺողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակը տեղյակ է Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ առաջացած հակասությունների և կապ է պահպանում ԵԱՀԿ մասնակից պետությունների հետ, РИА Новости-ի...
19:48 09/07/2025Այրվել էր գյուղի տներից մեկը՝ գույքով և հարակից երկու տների տանիքներըՆԳՆ փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է․ «Սրանք հուլիսի 8-ին Խաչփար գյուղում հրդեհված տան կադրերն են․ հրդեհի բարդության աստիճանը թիվ 2: Այրվել էր գյուղի տներից մեկը՝ գույքով և հարակից երկու տների...
19:36 09/07/2025Մոռացե՛ք բոլորդ, Քարաբերդում նոր հանքեր չեն լինելուԲնապահպան, իրավապաշտպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Այսօրվա դեպքերը՝ ՀՀ Լոռու մարզի Փամբակ համայնքի Քարաբերդ գյուղում, որտեղ նոր ընկերություն է հայտ ներկայացրել ոսկու պաշարներ ուսումնասիրելու՝...
19:13 09/07/2025Հուլիսի 13-ին Երևանի մի շարք փողոցներ ժամանակավորապես փակ կլինեն«Prepa» ընկերության կողﬕց նախաձեռնվող առողջ կենսակերպին նվիրված քաղաքային մարաթոնի՝ «PREPA RUN»-ի ընթացքում հուլիսի 13-ին՝ ժ.
18:13 09/07/2025Արդեն չորս տարի է, ինչ Երևանի կոնսերվատորիայի դիմաց գտնվող պուրակը խայտարակ անմխիթար վիճակում է․ ԴեմոյանՑեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն, պատմաբան Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Երևանի քաղաքապետարան Օգոստոսի 1-ին լուսանկարներ ենք հրապարակելու Օղակաձև զբոսայգու` Կամերային երաժշտության տան...
17:35 09/07/2025Հրդեհ՝ ՎեդիումՀուլիսի 9-ին, ժամը 12:29-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վեդի քաղաքի Արարատյան փողոցում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
17:02 09/07/2025Տեխնոլոգիական համայնքը՝ Վանաձորում. Team-ի աջակցությամբ անցկացվեց Tech Week 2025-ըՀուլիսի 4-6-ը Վանաձորը տեխնոլոգիական մայրաքաղաքի կարգավիճակում էր. Լոռին հյուրընկալել էր հայկական տեխնոլոգիական համայնքի կարևորագույն իրադարձություններից մեկը՝ Tech Week 2025-ը, որի տեխնոլոգիական...
16:49 09/07/2025Հայաստանում սննդամթերքը համատարած թանկացել է՝ բանջարեղենը 29 %-ով, ձուկը՝ 20 %-ով, սուրճը 14%-ով...Միրգը թանկացել է 13.4 %-ով, յուղերը և ճարպերը՝ 12.9 %-ով, ոչ ալկոհոլային խմիչքը՝ 10 %-ով իսկ ալկոհոլային խմիչքը, ծխախոտային արտադրատեսակները՝ 5.8 %-ով
16:44 09/07/2025Ամառային դպրոց-ճամբար թանգարաններում և գրադարաններումՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպարտի նախարարության մի շարք թանգարաններում և գրադարաններում իրականացվում է 5-14 տարեկան երեխանների և պատանիների համար նախատեսված «Ամառային դպրոց-ճամբար» ծրագիրը:...
15:05 09/07/2025Նոր նշանակումներ Մայր աթոռումԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ կատարվել են նորաօծ եկեղեցականների նշանակումներ։Մայր Աթթոռի տեղեկատվական համակարգից հայտնում են, Հոգեշնորհ Տ.
14:32 09/07/2025Ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալԵրևանում հուլիսի 9-ի ցերեկը, 10-14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։ Մարզերում հուլիսի 9-ի ցերեկը, 10-14-ին սպասվում է առանց...
14:25 09/07/2025Անիի՝ մզկիթ դառնալու սպառնալիքն ու հայաստանյան ԶԼՄ-երի բանավեճըCivilNetCheck-ը նախանձելի հետևողականությամբ ստուգում է հայաստանյան ԶԼՄ-ներում Թուրքիային վերաբերող հրապարակումները։ Օրեր առաջ նա հայաստանյան մի քանի լրատվամիջոցների մեղադրեց չստուգված...

16:59 01/12/2023«Нельзя быть немножко беременной»: Бабкен Пипоян – о заявлении Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов АрменииЗаявление Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов Республики Армения в ответ на сообщение Россельхознадзора напомнило председателю общественной организации «Информированный и...
16:26 01/12/2023Истории вынужденных переселенцев из Арцаха: у умершей на пути в Армению бабушки в руке была горсть родной землиНа адской дороге чего только не произошло, но одно происшествие оставило неизгладимый след в моей памяти.
15:53 01/12/2023В Москве горит принадлежащий азербайджанцам рынок «Садовод»: эвакуированы 350 человекМесто пожара на рынке «Садовод» в Москве оцеплено полицией, передает корреспондент РИА Новости. Полиция оцепила входы 8-10, ведущие к рядам с 18 по 23. На месте работают правоохранители, пожарные и...
15:33 01/12/2023Первый спутник армянского производства «Hayasat-1» будет запущен в космос сегодня вечеромСегодня вечером в космос будет запущен первый отечественный спутник Армении «Hayasat-1». Об этом сообщает лаборатория космических исследований «Базумк». «Hayasat-1», созданный в результате совместной...
15:16 01/12/2023Гуманитарную помощь для вынужденных переселенцев из Арцаха отправили из Москвы в АрмениюГуманитарную помощь, собранную для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха в рамках акции уполномоченного по правам человека в РФ Татьяны Москальковой "От сердца к сердцу", отправили из Москвы...
14:07 01/12/2023Германия проводит эксперимент с четырехдневной рабочей неделейПо меньшей мере 45 предприятий и организаций Германии с февраля экспериментально введут на следующие полгода четырехдневную рабочую неделю, сообщило издание Stern со ссылкой на информационное...
13:52 01/12/2023В Калифорнии произошло землетрясение магнитудой 4,8Землетрясение магнитудой 4,8 произошло в американском штате Калифорния неподалеку от границы с Мексикой, сообщает Геологическая служба США (USGS).
12:56 01/12/2023«Кавказские пленники»: на КПП «Верхний Ларс» на границе России и Грузии застряли более 3,2 тыс. грузовиковБолее 3,2 тысячи грузовых автомобилей ожидают проезда через российско-грузинскую границу на КПП «Верхний Ларс», говорится в информации на сайте центра организации дорожного движения Северной Осетии.
11:42 01/12/2023Певица Шер: «Я бы все отдала, чтобы снова стать 70-летней»Американская певица армянского происхождения Шер (настоящее имя – Шерилин Саркисян) призналась, что «не дружит» с возрастом.
11:10 01/12/2023Декабрь в Армении будет аномально теплымПервый месяц зимы в Армении будет аномально теплым, сообщают из Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
20:50 30/11/2023Роспотребнадзор выехал на место утечки брома в центр технологий на западе МосквыМобильная лаборатория Роспотребнадзора выехала в Московский центр инновационных технологий в здравоохранении на западе российской столицы для взятия проб после утечки брома из колбы, рассказал РИА...
20:42 30/11/2023Wildberries поднял цену за возврат товараРоссийский маркетплейс Wildberries поднял цену за возврат товара. Теперь при отказе от пришедшей в пункт выдачи позиции придется заплатить 200 рублей. Об этом сообщает Life со ссылкой на Shot. По...
19:31 30/11/2023«160 тыс. в год за парковку в центре? Вы нормальные?» Граждане – о планах мэрии ЕреванаНа едином сайте публикации правовых актов опубликован представленный Советом старейшин Еревана проект «Об установлении ставок местных выплат в общине Ереван на 2024 год», которым предлагается с 1...
16:57 30/11/2023В ЕАЭС приняли методику оценки влияния интеграционных процессов на экономики государств-членовНа заседании Коллегии Евразийской экономической комиссии 30 ноября утверждена методика оценки влияния интеграционных процессов на экономики государств Евразийского экономического союза.
16:10 30/11/2023Евгений Мотовилов возглавил корпоративный бизнес ВТБ (Армения)Совет ВТБ (Армения) утвердил на должность заместителя генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Евгения Мотовилова.
16:09 30/11/2023Газета Financial Times назвала 25 самых влиятельных женщин годаБританское издание Financial Times огласило рейтинг, состоящий из 25 мировых звезд, признанных самыми влиятельными в текущем году.
14:03 30/11/2023Второсортные братья и сестры ПашинянаИх удивляет, что вынужденные переселенцы из Арцаха, не имея ничего, не довольны четырьмя стенами, и требуют соблюдать их права.
13:32 30/11/2023На военной базе ЮВО в Армении подведены итоги подготовительного периодаВ гарнизонах соединения произведено обслуживание жилых и служебных помещений, а также объектов жизнеобеспечения, в том числе была подготовлена и введена в работу система отопления.
12:27 30/11/2023Первым рабочим днем 2024 года будет 3 января6 января - праздник Святого Рождества и Крещения Господня, этот день также будет нерабочим.
11:57 30/11/2023Вынужденные переселенцы из Арцаха получат пенсию за октябрь и ноябрьПо его словам, право вынужденных переселенцев на получение пенсий будет восстановлено с 1 октября 2023 года.