18:54 04/07/2025Սամվել Կարապետյանն իր կատարած աշխատանքով ապացուցել է, որ մեծագույն հայ է․ քաղաքացի«Մենք ոչ միայն մեր ներկայությունն է կարևոր այստեղ, այլև ամբողջ հայ ազգի։ Որպես բարերար, որպես հայրենասեր, իր կատարած աշխատանքով, իր ապրածով ապացուցել է, որ ինքը մեծագույն հայ է, ու այսօր ի...
18:23 04/07/2025Ամենամղձավանջային երազում չէի պատկերացնի, որ մենք ստիպված ենք լինելու այսպիսի բաների համար բողոքի երթ կազմակերպել․ Նարինե Դիլբարյան«Անկեղծ ասած՝ ամենամղձավանջային երազում չէի պատկերացնի, որ մենք ստիպված ենք լինելու այսպիսի բաների համար բողոքի երթ կազմակերպել, բայց ի՞նչ արած, իրականությունը սա է»,- հասարակական-քաղաքական գործիչ...
18:15 04/07/2025Ես հայ եմ ու չէի կարող այստեղ չլինել. Զոհրաբ Բեկ-ԳասպարենցՌեժիսոր Զոհրաբ Բեկ-Գասպարենց Մաշտոցի պողոտայի «Սիզոնսի» այգի է եկել՝ իր զորակցությունը հայտնելու կալանավորված բարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանին, արքեպիսկոպոսներ Միքայել և Բագրատ Սրբազաններին։...
16:47 04/07/2025Օկուպացված Արցախում ականի պայթյունից 400 ադրբեջանցի մահացել է կամ վիրավորվելՀայաստանը Լեռնային Ղարաբաղում տեղադրել է մեկ միլիոնից ավելի ական։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) 17-րդ գագաթնաժողովում։...
16:28 04/07/2025Սուրբ Էջմիածինը ամուր է իր հոգևորականաց դասով՝ ի գլուխ ունենալով Ամենայն Հայոց Հայրապետին. Նարեկ ՍրբազանՀուլիսի 3-ին Միածնաէջ Մայր Տաճարում Սուրբ և Անմահ Պատարագ է մատուցելԲրազիլիայի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ․ Նարեկ եպիսկոպոս Բերբերյանը։ Իր քարոզում պատարագիչ Սրբազանն անդրադարձել է Հայոց աշխարհում...
16:06 04/07/2025Ջրվեժում առվի ջրերը լցվել են տների բակեր, նկուղներՀուլիսի 4-ին, ժամը 05:40-ից սկսած Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգեր են ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Ջրվեժ գյուղի 6-րդ փողոցում առվի հունը բարձրացել է՝ ջրալցվել են տների բակեր, ավտոտնակներ...
15:50 04/07/2025Շոումեն Գարիկ Մարտիրոսյան. Վստահ եմ՝ Սամվել Կարապետյանը պատվով դուրս կգա այս ծանր իրավիճակիցՀեռուստապրոդյուսեր, շոումեն, հումորիստ Գարիկ Մարտիրոսյանն իր աջակցությունն է հայտնել երկու ամսով կալանավորված բարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանին։ Մարտիրոսյանի մեկնաբանությունը Ինսթագրամի stories...
15:44 04/07/2025Ինչ եղանակ է սպասվում այսօր երեկոյանԵրևանում հուլիսի 4-ի երեկոյան ժամերին, հուլիսի 5-6-ին գիշերը և երեկոյան սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 7-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սպասվում է քամու ուժգնացում ամպրոպի...
12:44 04/07/2025Դաժան վթարի զոհերից մեկը ժամեր առաջ էր զորացրվելՀուլիսի 1-ի երեկոյան Աբովյան-Ջրաբեր ավտոճանապարհին գտնվող ռեստորաններից մեկի մոտակայքում տեղի էր ունեցել ողբերգական վթար։ Ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս էր եկել ճանապարհի...
11:35 04/07/2025Ի պաշտպանություն Սամվել Կարապետյանի երթին ընդառաջ՝ Երևան-Աշտարակ ճանապարհի տարբեր հատվածներում ոստիկանական մեքենաներ ենԻ պաշտպանություն գործարար, բարերար, երկու ամսով կալանավորված Սամվել Կարապետյանի երթին ընդառաջ Երևան-Աշտարակ ճանապարհի տարբեր հատվածներում ոստիկանական մեքենաներ են։ Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 18:00-ին...
09:55 04/07/2025Երևանում տրանսպորտի վճարման թղթային QR կոդով տարբերակն օգոստոսի 1-ից դուրս կգա շրջանառությունիցԵրևանում գործող հասարակական տրանսպորտի վճարման թղթային QR կոդով տարբերակն օգոստոսի 1-ից դուրս կգա շրջանառությունից։ «Երևանում գործող հասարակական տրանսպորտի վճարման թղթային QR կոդով մեկերթ տոմսը...
08:13 04/07/2025Հուլիսի 4-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 4-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:58 04/07/2025«Ժողովուրդ». 150 դրամ դարձնելուց հետո տուգանքի միջոցով փորձ է արվում տրանսպորտային մուտքերը ավելացնել՝ մոտեցնելով 100%-ի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ ՀՀ Ազգային ժողովը վերջնականապես ընդունեց օրինագիծն այն մասին, որ քաղաքացիները, ովքեր կբոյկոտեն հանրային տրանսպորտի սակագնի վերաբերյալ և չեն վճարի, կտուգանվեն:...
21:28 03/07/2025Առկա մարտահրավերների հանդիման հրամայական է միասնական լինել և նախանձախնդիր. Գարեգին երկրորդՄեր ժամանակներում երիտասարդությունը կանգնած է բազում հոգևոր-բարոյական մարտահրավերների, աշխարհայնացման ու աշխարհիկացման երևույթների առջև
21:17 03/07/2025Բախվել են «Nissan Rogue»-ը ու առանց համարանիշի մոտոցիկլը, վերջինիս վարորդը տեղափոխվել է հիվանդանոցԲժիշկները վիրավորին, մինչև հիվանդանոց տեղափոխելը, տեղում առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել
20:47 03/07/2025Հուլիսի 4-ին երթ է կայանալու՝ հաջակցություն Սամվել ԿարապետյանիՍամվել Կարապետյանի պաշտպանության խորհուրդը հայտարարություն է տարածել. «Հարգելի հայրենակիցներ, հուլիսի 4-ին, ժամը 18:00-ին, հավաքվում ենք Երևանի Մաշտոցի պողոտայի «Սիզոնսի» այգում (Մալիբու), որտեղից...
20:23 03/07/2025Ուղիղ 33 տարի առաջ նահատակվեց Արցախյան պատերազմի հերոս Դուշման Վարդանը․ ՇարմազանովՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է․ «Ուղիղ 33 տարի առաջ նահատակվեց Արցախյան պատերազմի հերոս Դուշման Վարդանը/ Վարդան Ստեփանյան/: Վարդանը հաղթել է մահին ու գնացել հավիտենականություն։ Նա ապրում է,ու...
20:10 03/07/2025Երևանի մի շարք հատվածներում կդադարեցվի երթևեկությունըՀուլիսի 4-ին և 5-ին Երևանում անցկացվող "TRICOLOR" Yerevan Night Run վազքերի ընթացքում քաղաքի մի շարք հատվածներում կդադարեցվի երթևեկությունը: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։...
19:53 03/07/2025Sputnik Ադրբեջանի՝ ձերբակալված բոլոր 5 աշխատակիցները ազատ են արձակվելSputnik Ադրբեջանի՝ ձերբակալված բոլոր 5 աշխատակիցները, որոնք ունեն Ադրբեջանի քաղաքացիություն, ազատ են արձակվել գրավի դիմաց, հայտնում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Հիշեցնենք, որ հունիսի 30-ին Ադրբեջանի Ներքին...
19:33 03/07/2025Նորեն զգաստության և ապաշխարության կոչ եմ անում իշխանության որոշ ներկայացուցիչներին․ Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբան Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է․ «ՎԵՐՍՏԻՆ ԶԳԱՍՏՈՒԹՅԱՆ ԿՈՉ Սրտի անկեղծ ցավով ենք արձանագրում, որ Հայրենի իշխանության որոշ ներկայացուցիչներ՝ ձայնակցելով ՀՀ վարչապետ...

11:29 18/06/2021MP Naira Zohrabyan says she will take part in Armenia bloc’s rally on Friday eveningMP Naira Zohrabyan from the opposition Prosperous Armenia Party on Friday urged people not to support Nikol Pashinyan in Sunday's snap parliamentary elections “We have no right to lose to the Turk...
10:52 18/06/2021Ombudsman: Armenian government’s approach to border delimitation and demarcation ‘extremely dangerous’Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Friday warned against considering the border delimitation and demarcation issue only from the political and military perspectives...
10:15 18/06/2021Amid pandemic, number of people forced to flee homes has risen, UN saysThe number of people forced to flee their homes due to conflict, persecution and human rights abuses has doubled in the past decade to reach 82.4 million at the end of last year, the United Nations...
18:51 17/06/2021RPA deputy head: 'Thousands of public servants' transported to Yerevan for Pashinyan’s rallyDeputy Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA) Armen Ashotyan claims that “thousands of public servants” are being transported to Yerevan for caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan’s...
18:13 17/06/20213 more bodies found in Thursday’s search for Artsakh war casualtiesArtsakh rescuers on Thursday found 3 more bodies as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties in the Azerbaijani-held areas.
18:01 17/06/2021Giant Buddhist goddess in Japan gets face mask to pray for end of pandemicWorkers scaled a giant statue of a Buddhist goddess in Japan on Tuesday to place a custom-made mask on her face, an act meant to be a prayer for the end of the coronavirus pandemic, Reuters reported.
17:53 17/06/2021Armenian ombudsman calls on Pashinyan to file urgent interstate complaint with ECHR against AzerbaijanIn a letter addressed to Armenia’s caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan raised the issue of filing an urgent interstate complaint with the...
16:43 17/06/2021Erdogan does not rule out establishment of Turkish military base in AzerbaijanTurkish President Recep Tayyip Erdogan announced on Thursday that a Turkish military base could be created in Azerbaijan under the recently signed bilateral "Shusha Declaration", aimed at...
16:09 17/06/2021MEP urges Azerbaijan to stop sham trial of Armenian POWsMember of the European Parliament (MEP) Loucas Fourlas has called on Azerbaijan to end the sham trial of Armenian prisoners of war (POWs).
15:03 17/06/2021Earthquake recorded 8km northwest of Yelpin villageAn earthquake of 2.7 magnitude was registered northwest of Yelpin village of Vayots Dzor province on Thursday at about 10:42 (GMT 106:42), Armenia’s National Service for Seismic Protection at the...
13:37 17/06/2021Russian peacekeeping contingent ensures the safety of the movement of civilian transport in ArtsakhThe military personnel of the Russian peacekeeping continent continue to perform tasks to monitor compliance with the ceasefire and ensure the safety of the movement of vehicles, the Russian Defense...
18:50 16/06/2021Actions taken against Armenians of the Shahumyan region were a real example of ethnic cleansing - Artsakh Ombudsman"In the summer of 1992, as a result of Azerbaijani attacks, more than 20,000 Armenians of the Shahumyan region of the Nagorno-Karabakh Republic were forced to flee their homes, losing everything,...
18:00 16/06/2021Ultraviolet radiation expected to be above normal in the territory of ArmeniaHydromet meteorological service predicts high risk of fire situation in the valley and foothills of Ararat, in the valleys of Syunik province and in the foothills of Vayots Dzorand provinces.
14:52 16/06/2021Armenian Airlines to operate seasonal charter flights from Yerevan to BatumiArmenia Airlines will operate seasonal charter flights from Yerevan to Batumi. The first Armenia Airlines flight was carried out by the carrier on Tuesday, Georgian television channel 1TV reported,...
14:28 16/06/2021Russian peacekeepers ensure safety of restoration work of water main in Artsakh's MartuniThe military personnel of the Russian peacekeeping continent perform tasks to control the ceasefire regime and ensure the security of the reconstruction of the infrastructure of settlements near the...
13:21 16/06/2021Spider webs cloak Australian landscape after floodsMassive spider webs stretching across trees and paddocks have formed near towns in Australia recently hit by floods, BBC News reports.
12:04 16/06/2021Senor Hasratyan: Pashinyan’s ‘impudence has reached its peak’Colonel Senor Hasratyan, a former spokesman of the Artsakh Defense Army, took to Facebook late on Tuesday to denounce caretaker Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s statements during his...
11:32 16/06/2021Armenia reports 99 fresh COVID-19 cases on June 16Armenia has confirmed 99 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 223,904 as of 11 a.m.
11:19 16/06/2021White House reveals exact time of Putin-Biden meetingRussian President Vladimir Putin’s meeting with his US counterpart Joe Biden in Geneva will begin at 13:35 local time, TASS reported, citing the US president’s schedule released by the White House.
11:11 16/06/2021Why did Pashinyan not stop Artsakh war earlier? Mikayel Minasyan releases new documentFormer Armenian Ambassador to the Holy See Mikayel Minasyan posted two redacted images of a confidential document on his Telegram channel on Tuesday, raising the question why Nikol Pashinyan failed...