20:56 06/07/2025Արջն արոտավայրում խոշոր եղջերավոր անասուն է հոշոտել, մի քանի մարզերում էլ վնասել են մեծ թվով մեղվափեթակներԱնհանգստացնող է հատկապես այն, որ նման բան չէինք լսել, որ արջը հարձակվի ընտանի կենդանու վրա
19:25 06/07/2025Ջրհեղեղից մեկ տարի անց միջպետական ճանապարհի եզրերի քանդված 10 տեղամասեր չեն վերականգնել. Ոսկան ՍարգսյանԼիազոր մարմնի կողմից այն գտնվում է մրցութային գործընթացի ապահովման փուլում
19:12 06/07/2025Աղջիկը միայնակ մեքենայով արկերի պայթյունների տակ հասել էր Հադրութ , բուժկետերից մեկում գտել եղբորը. Հարություն ՄնացականյանՎերջին տարիներին մեր շուրջը շատ ավելի հուզական դեպքեր են լինում , ու գովասանքի արժանի
19:03 06/07/2025Շիրակի մարզում խոշոր ավտովթարից մարմնական վնասվածքներ ստացած 7 քաղաքացուց 3-ը անչափահասներ ենՊարեկները վթարի վայրում հայտնաբերել են «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենա, որը քաղաքացիները փորձել են քարշակի միջոցով հեռացնել դեպքի վայրից
17:17 06/07/2025Անթալիայում վանդակից փախած առյուծը հարձակվել է տեղի բնակչի վրաԿենդանուն բռնելու աշխատանքները շարունակվում են անօդաչու թռչող սարքերի օգնությամբ։ Լուրը հաղորդում է Hürriyet թերթը:
16:42 06/07/2025Թիվ 31 երթուղին ավտոբուսի վթարից տուժած 3 քաղաքացիների առողջական վիճակը բավարար էՏուժածներից մեկը, բուժօգնություն ստանալով, դուրս է գրվել ԲԿ-ից, երկուսը դուրս կգրվեն առաջիկայում
15:50 06/07/2025Ինչպիսի եղանակ է սպասվում հանրապետությունում առաջիկա շաբաթվա ընթացքումՕդի ջերմաստիճանը հուլիսի 7-11-ն աստիճանաբար կբարձրանա՝ 5-8 աստիճանով
13:36 06/07/2025ՀՀ ԱԳՆ-ից ցավակցել են ԱՄՆ Տեխաս նահանգում ջրհեղեղի զոհերի հարազատներին և մտերիներինՎերջին տվյալով զոհերի թիվը հասել է 52–ի, նրանցից 15–ը երեխաներ են
13:27 06/07/2025Արևածագի ձոր կոչվող տարածքում երկու ավտոմեքենա արգելափակվել են ցեխակույտումՀուլիսի 6-ին, ժամը 07։14-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արևածագի ձոր կոչվող տարածքում երկու ավտոմեքենա արգելափակվել են ցեխակույտում և...
12:21 06/07/2025Բեռլինում ամեն կիրակի տեղի կունենան ցույցեր՝ Միքայել և Բագրատ Սրբազանների և Սամվել Կարապետյանի ազատ արձակման պահանջով«Ամեն կիրակի ժամը 15:00 Բեռլինում Հայկական դեսպանատան առջև կազմակերպելու ենք բողոքի ցույց, մինչև ապօրինի ձերբակալված Միքաել Արքեպիսկոպոս Սրբազանը, Բագրատ Արքեպիսկոպոս Սրբազանը, Սամվել Կարապետյանը և...
11:21 06/07/2025Երևանում թիվ 31 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը բախվել է բետոնե եզրաքարին ու երկաթե էլեկտրասյանը. կան վիրավորներԱյսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 09:00-ի սահմաններում Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված թիվ 31 երթուղին սպասարկող «Zhongtong» ավտոբուսը Մյասնիկյան...
08:44 06/07/2025Քարաթափում Ալավերդիում. վնասվել է ավտոմեքենաՈւղևորը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։
08:39 06/07/2025Երկրաշարժ՝ Հայաստանումէպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 2-3 բալ:
22:17 05/07/2025Տեխասում ջրհեղեղներից զոհվել է առնվազն 27 մարդ, ճամբարում գտնվող ևս 27 աղջիկ անհետ կորած է համարվումՏեխաս նահանգի Քեր շրջանում տեղի ունեցած ուժեղ ջրհեղեղի հետևանքով զոհվել է առնվազն 27 մարդ, այդ թվում՝ 9 երեխա։ Ամառային ճամբարում գտնվող ևս 27 աղջիկ անհետ կորած է համարվում։ Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ...
22:05 05/07/2025Telegram-ում զանգվածային խափանում է եղելՌուսաստանից օգտատերերը հաղորդում են Telegram մեսենջերի հետ կապված խնդիրների մասին։ Տվյալները տրամադրվում են Downdetector ծառայության կողմից։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ վերջին մեկ ժամվա ընթացքում...
21:07 05/07/2025Երևանում և մարզերում ուժեղ քամին վնասներ է հասցրելՀուլիսի 5-ին, ժամը 16:27-ից սկսած՝ ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունում մի շարք ահազանգեր են ստացվել ուժեղ քամու հետևանքով առաջացած վնասների վերաբերյալ։ Արմավիրի, Վայոց ձորի մարզերից և Երևան քաղաքի մի...
18:22 05/07/2025Երևանում ծառի ճյուղերը և նստարանը ընկել են քաղաքացու վրաՀունիսի 30-ին, ժամը 16:42-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Խանջյան փողոցում ծառը կոտրվել և ընկել է քաղաքացու վրա: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական...
18:10 05/07/2025Ողբերգական վթար Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհինՀուլիսի 5-ին՝ ժամը 13:47-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նորատուս գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ կան տուժածներ։ Դեպքի...
17:05 05/07/2025Ստամբուլում 4.2 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվելՍտամբուլում տեղի է ունեցել 4.2 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Այս մասին հաղորդում են թուրքական լրատվամիջոցները։ Զոհերի կամ ավերածությունների մասին դեռևս տեղեկություններ չկան։
16:34 05/07/2025Ուժեղ կարկուտ և տեղատարափ անձրև՝ ԳավառումԳավառում ուժեղ կարկուտ և տեղատարափ անձրև է տեղացել։ Այս մասին գրել ու տեսանյութ է հրապարակել Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղեկալ Գագիկ Սուրենյանը։ Ավելի վաղ...

19:26 20/06/2021Unlawful actions against opposition will give no result, Aram Vardevanyan saysThe official representative of "Armenia" pre-election bloc Aram Vardevanyan has issued a statement. "Since early morning we have been reporting that a special action plan had been developed by the...
18:45 20/06/2021Voter turnout exceeds 40% in Yerevan, Syunik, Vayots Dzor and Tavush as of 5pmThe voter turnout in the ongoing snap parliamentary elections in Armenia stood at 38.17% as of 5pm Sunday, according to updated data released by the Central Electoral Commission (CEC).
18:23 20/06/2021Actions by the authorities aimed at disrupting the opposition activity on the voting day - Davit HarutyunyanNumber of employees of "I'm Honored" pre-election bloc offices were arrested on Friday, including Gor Sedrakyan, a candidate for MP.
16:22 20/06/2021Ter-Petrosyan refuses to answer reporters’ questions after casting ballot in snap electionsThe fingerprint scanner recognized the fingerprint of first Armenian President Levon Ter-Petrosyan, the leader of the Armenian National Congress party, with difficulty this time as well, as he casted...
15:59 20/06/2021Voter turnout in Armenia’s snap elections stands at 26.82% as of 2pm, CEC saysThe voter turnout in the ongoing snap parliamentary elections in Armenia stood at 26.82% as of 2pm Sunday, according to updated data released by the Central Electoral Commission (CEC).
14:58 20/06/2021OSCE chief to meet with Lavrov, other high-level officials in MoscowOSCE Secretary General Helga Maria Schmid will visit Moscow for meetings with the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov, other high-level officials and parliamentarians...
14:51 20/06/2021Serzh Sargsyan says he voted for a strong Armenian army, inviolability of country's bordersThird President of Armenia Serzh Sargsyan, who leads the Republican Party of Armenia (RPA), highlighted the need to unite the divided Armenian society, warning otherwise neither security nor economic...
13:49 20/06/2021Civil Contract will suffer a crushing defeat in Syunik – Vahe HakobyanChairman of the Reviving Armenia Party Vahe Hakobyan, a candidate of MP from the Armenia bloc, cast his vote at the 4/53 polling station in Yerevan.
13:46 20/06/2021The Committee for the Control of Elections reports over 100 irregularities at parliamentary electionsThe Committee for the Control of Elections announced that more than 100 reports of voting irregularities have been received as of 12։00am.
13:09 20/06/2021We vote for the national solidarity - Edmon MarukyanThe leader of "Bright Armenia" party Edmon Marukyan cast his vote at 1/20 polling station. "We are voting for unity, for restoring the national solidarity," Marukyan told reporters after leaving the...
12:53 20/06/2021Turnout in early parliamentary polls in Armenia stands at 12.2% as of 11am— CECThe voter turnout at June 20 snap parliamentary elections in Armenia is 12.2%, the deputy chairman of Armenia’s Central Electoral Commission (CEC) Laura Galstyan stated, presenting the data received...
12:27 20/06/20211,996 polling stations opened across the republic, 12 will open later - CEC representative1,996 polling stations opened across Armenia on June 20 for the snap parliamentary elections, the member of Central Electoral Commission (CEC) Silva Markosyan reported.
12:19 20/06/2021Armenia reports 60 fresh COVID-19 cases on June 20Armenia has confirmed 60 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 224,227 as of 11 a.m.
12:15 20/06/2021Artur Vanetsyan: I vote for a safe Armenia, for Artsakh and Armenia's future"I am casting my vote for decent, civil and safe Armenia, for our large motherland, for Artsakh and Armenia's future," the candidate for the post of PM from "I'm Honored" bloc, former Chief of the...
11:46 20/06/2021Yerevan Court granted lawyers' petition to release Professor Armen CharchyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction has granted the petition filed by Professor Armen Charchyan's lawyers about the legality of detention as a preventive measure chosen against him and ruled to...
11:36 20/06/2021Robert Kocharyan: I voted for decent peace and economic upturnArmenia's ex-president, the leader of "Armenia" pre-election bloc Robert Kocharyan voted at the 7/3 polling station of Malatia-Sebastia administrative district in Yerevan.
11:04 20/06/2021Snap parliamentary elections underway in ArmeniaVoting at the parliamentary elections in Armenia began at 08:00 on Sunday at polling stations throughout the republic.
20:00 19/06/2021Armenians advised to avoid direct sun exposure amid high UV index in next few daysNo precipitation is predicted in Armenia from June 19-23, the Ministry of Emergency Situations said.
19:30 19/06/2021Several injured as police breaks up illegal rave party in FranceA 22-year-old man lost his hand and several others were injured as police tried to break up an unauthorised rave party in western France, authorities said on Saturday, according to Euronews.