20:56 06/07/2025Արջն արոտավայրում խոշոր եղջերավոր անասուն է հոշոտել, մի քանի մարզերում էլ վնասել են մեծ թվով մեղվափեթակներԱնհանգստացնող է հատկապես այն, որ նման բան չէինք լսել, որ արջը հարձակվի ընտանի կենդանու վրա
19:25 06/07/2025Ջրհեղեղից մեկ տարի անց միջպետական ճանապարհի եզրերի քանդված 10 տեղամասեր չեն վերականգնել. Ոսկան ՍարգսյանԼիազոր մարմնի կողմից այն գտնվում է մրցութային գործընթացի ապահովման փուլում
19:12 06/07/2025Աղջիկը միայնակ մեքենայով արկերի պայթյունների տակ հասել էր Հադրութ , բուժկետերից մեկում գտել եղբորը. Հարություն ՄնացականյանՎերջին տարիներին մեր շուրջը շատ ավելի հուզական դեպքեր են լինում , ու գովասանքի արժանի
19:03 06/07/2025Շիրակի մարզում խոշոր ավտովթարից մարմնական վնասվածքներ ստացած 7 քաղաքացուց 3-ը անչափահասներ ենՊարեկները վթարի վայրում հայտնաբերել են «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենա, որը քաղաքացիները փորձել են քարշակի միջոցով հեռացնել դեպքի վայրից
17:17 06/07/2025Անթալիայում վանդակից փախած առյուծը հարձակվել է տեղի բնակչի վրաԿենդանուն բռնելու աշխատանքները շարունակվում են անօդաչու թռչող սարքերի օգնությամբ։ Լուրը հաղորդում է Hürriyet թերթը:
16:42 06/07/2025Թիվ 31 երթուղին ավտոբուսի վթարից տուժած 3 քաղաքացիների առողջական վիճակը բավարար էՏուժածներից մեկը, բուժօգնություն ստանալով, դուրս է գրվել ԲԿ-ից, երկուսը դուրս կգրվեն առաջիկայում
15:50 06/07/2025Ինչպիսի եղանակ է սպասվում հանրապետությունում առաջիկա շաբաթվա ընթացքումՕդի ջերմաստիճանը հուլիսի 7-11-ն աստիճանաբար կբարձրանա՝ 5-8 աստիճանով
13:36 06/07/2025ՀՀ ԱԳՆ-ից ցավակցել են ԱՄՆ Տեխաս նահանգում ջրհեղեղի զոհերի հարազատներին և մտերիներինՎերջին տվյալով զոհերի թիվը հասել է 52–ի, նրանցից 15–ը երեխաներ են
13:27 06/07/2025Արևածագի ձոր կոչվող տարածքում երկու ավտոմեքենա արգելափակվել են ցեխակույտումՀուլիսի 6-ին, ժամը 07։14-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արևածագի ձոր կոչվող տարածքում երկու ավտոմեքենա արգելափակվել են ցեխակույտում և...
12:21 06/07/2025Բեռլինում ամեն կիրակի տեղի կունենան ցույցեր՝ Միքայել և Բագրատ Սրբազանների և Սամվել Կարապետյանի ազատ արձակման պահանջով«Ամեն կիրակի ժամը 15:00 Բեռլինում Հայկական դեսպանատան առջև կազմակերպելու ենք բողոքի ցույց, մինչև ապօրինի ձերբակալված Միքաել Արքեպիսկոպոս Սրբազանը, Բագրատ Արքեպիսկոպոս Սրբազանը, Սամվել Կարապետյանը և...
11:21 06/07/2025Երևանում թիվ 31 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը բախվել է բետոնե եզրաքարին ու երկաթե էլեկտրասյանը. կան վիրավորներԱյսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 09:00-ի սահմաններում Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված թիվ 31 երթուղին սպասարկող «Zhongtong» ավտոբուսը Մյասնիկյան...
08:44 06/07/2025Քարաթափում Ալավերդիում. վնասվել է ավտոմեքենաՈւղևորը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։
08:39 06/07/2025Երկրաշարժ՝ Հայաստանումէպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 2-3 բալ:
22:17 05/07/2025Տեխասում ջրհեղեղներից զոհվել է առնվազն 27 մարդ, ճամբարում գտնվող ևս 27 աղջիկ անհետ կորած է համարվումՏեխաս նահանգի Քեր շրջանում տեղի ունեցած ուժեղ ջրհեղեղի հետևանքով զոհվել է առնվազն 27 մարդ, այդ թվում՝ 9 երեխա։ Ամառային ճամբարում գտնվող ևս 27 աղջիկ անհետ կորած է համարվում։ Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ...
22:05 05/07/2025Telegram-ում զանգվածային խափանում է եղելՌուսաստանից օգտատերերը հաղորդում են Telegram մեսենջերի հետ կապված խնդիրների մասին։ Տվյալները տրամադրվում են Downdetector ծառայության կողմից։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ վերջին մեկ ժամվա ընթացքում...
21:07 05/07/2025Երևանում և մարզերում ուժեղ քամին վնասներ է հասցրելՀուլիսի 5-ին, ժամը 16:27-ից սկսած՝ ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունում մի շարք ահազանգեր են ստացվել ուժեղ քամու հետևանքով առաջացած վնասների վերաբերյալ։ Արմավիրի, Վայոց ձորի մարզերից և Երևան քաղաքի մի...
18:22 05/07/2025Երևանում ծառի ճյուղերը և նստարանը ընկել են քաղաքացու վրաՀունիսի 30-ին, ժամը 16:42-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Խանջյան փողոցում ծառը կոտրվել և ընկել է քաղաքացու վրա: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական...
18:10 05/07/2025Ողբերգական վթար Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհինՀուլիսի 5-ին՝ ժամը 13:47-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նորատուս գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ կան տուժածներ։ Դեպքի...
17:05 05/07/2025Ստամբուլում 4.2 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվելՍտամբուլում տեղի է ունեցել 4.2 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Այս մասին հաղորդում են թուրքական լրատվամիջոցները։ Զոհերի կամ ավերածությունների մասին դեռևս տեղեկություններ չկան։
16:34 05/07/2025Ուժեղ կարկուտ և տեղատարափ անձրև՝ ԳավառումԳավառում ուժեղ կարկուտ և տեղատարափ անձրև է տեղացել։ Այս մասին գրել ու տեսանյութ է հրապարակել Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղեկալ Գագիկ Սուրենյանը։ Ավելի վաղ...

11:15 28/11/2023«Лаборатория Касперского» назвала популярные схемы онлайн-мошенничества в «чёрную пятницу»В преддверии «чёрной пятницы» «Лаборатория Касперского» опубликовала отчёт об актуальных киберугрозах в сфере онлайн-шопинга.
11:08 28/11/2023В Тавуше скончалась старейшая жительница АрменииВ Тавуше скончалась старейшая жительница Армении – 104-летняя Аржо Чилингарян. Она жила в селе Ицакар, которое входит в состав укрупненной общины Берд. «Она родилась в 1919 году. В какой день – не...
10:19 28/11/2023Деменция прогрессирует, актер Брюс Уиллис перестал узнавать не только друзей и знакомых, но и близких людейПоявились подробности состояния здоровья 68-летнего актера Брюса Уиллиса. Как пишет Closer Weekly, деменция у артиста активно прогрессирует. Как передает Росбалт, теперь Уиллис перестал узнавать не...
10:14 28/11/2023О ситуации на дорогах Армении – к этому часуК утру вторника, 28 ноября, на территории Армении есть закрытая дорога. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыта автодорога, ведущая от...
20:58 27/11/2023Арман Татоян: Азербайджанские власти уже перешли к детальной фальсификацииГлава «Фонда Татоян», экс-омбудсмен Армении Арман Татоян пишет: «Азербайджанские власти создают искусственные основания для военных преступных действий и новых требований к Армении, используя ложные...
20:54 27/11/2023Акция требующей отставки Пашиняна инициативы в Ереване: есть подвергнутые приводуИнициатива «Занг», требующая отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении, продолжает акции протеста.
20:33 27/11/2023Татевик Айрапетян назвала причину, из-за которой силовики не дают инициативе «Занг» установить палаткуИнициатива «Занг», требующая отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении, продолжает акции протеста.
20:22 27/11/2023Этна покрыта снегом, но активность одного из кратеров вулкана усилиласьВулканическая активность одного из юго-восточных кратеров вулкана Этна, проявившаяся 19 ноября, за последние три дня значительно усилилась.
20:00 27/11/2023Жертвами ударов молний на западе Индии стали 24 человекаКоличество погибших из-за ударов молний в западном штате Гуджарат за последние двое суток достигло 24.
19:58 27/11/2023Требующая отставки Никола Пашиняна инициатива «Занг» продолжает акции протестаИнициатива «Занг», требующая отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении, продолжает акции протеста.
19:15 27/11/2023Турция: Эгейское и Средиземное моря вышли из берегов, подтопив дороги и тротуарыБолее чем в половине провинций Турции объявлен «оранжевый» уровень угрозы из-за урагана, ливней и шторма.
18:56 27/11/2023Шотландия отказалась оправдывать казненных 400 лет назад ведьмВласти Шотландии не приняли закон, оправдывающий женщин, которые были обвинены в колдовстве с XVI по XVIII век, передает МИР 24.
17:56 27/11/2023В Ашоцке идет снег, а в Артике, Спитаке, Арагаце – снег с дождемПо положению на 17:00 понедельника, 27 ноября, в Ашоцке идет снег, а в Артике, Спитаке, Арагаце – снег с дождем.
16:45 27/11/2023Глава Tesla Маск прилетел в Израиль и встретился с премьером НетаньяхуАмериканский бизнесмен, основатель компании Tesla и владелец соцсети X Илон Маск прилетел в Израиль, где встретился с израильским премьер-министром Биньямином Нетаньяху.
16:42 27/11/2023Какие сотрудники больше всего требуются работодателям?У российских работодателей заметно вырос спрос на многозадачных сотрудников, пишет РБК со ссылкой на исследование интернет-платформы HeadHunter.
16:22 27/11/2023Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни декабряДнем 27 ноября в большинстве областей Армении, ночью 28 ноября в отдельных районах республики ожидаются осадки, в горных районах – мокрый снег.
15:48 27/11/2023В ЕС могут уничтожить сотни тысяч тонн кофе и какао из-за закона о защите лесовСотни тысяч тонн кофейных зерен и какао, хранящихся на складах в странах Евросоюза (ЕС), оказались под угрозой уничтожения.
15:44 27/11/2023Более 500 морских животных Севастопольского морского Аквариума-музея погибли при затопленииБолее 500 морских животных Севастопольского морского Аквариума-музея погибли при затоплении одного из залов во время шторма, сообщил губернатор Михаил Развожаев.
15:23 27/11/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: дорога из Грузии в Россию закрыта из-за высокой опасности схода лавинДвижение всех видов автотранспорта запрещено на участке Гудаури-Коби автомагистрали международного значения Мцхета-Степанцминда-Ларс в направлении границы с Россией, сообщили в департаменте...
15:05 27/11/2023Из-за «шторма века»: набережная в Сочи частично разрушиласьИз-за сильного дождя и ветра в «Сириусе» затоплены улицы Парусная и Нижнеимеретинская и парковка около Ледовой арены «Шайба».