08:25 18/08/2023Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադա․ 8-րդ խաղափուլից հետո Հայաստանը 3-րդ տեղում էՇախմատի մինչև 16 տարեկանների համաշխարհային օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը 2:2 հաշվով է ավարտել հանդիպումները Չինաստանի և Ադրբեջանի թիմերի հետ, հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ 8-րդ խաղափուլից...
14:55 17/08/2023Սիլվան կօգնի Արսեն Զախարյանին ադապտացվել «Ռեալ Սոսյեդադին»Թիմի նախկին խաղացող Դավիդ Սիլվան կօգնի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանին հարմարվել իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղու անելոբ Mundo Deportivo-ին։ Ավելի վաղ «Դինամոյի»...
23:16 15/08/2023Գրոսմայստեր Սամվել Տեր-Սահակյանը միջազգային մրցաշարում զբաղեցրել է 1-ին հորիզոնականըԳրոսմայստեր Սամվել Տեր-Սահակյանը դարձել է Նիդերլանդներում անցկացված մրցաշարի հաղթող։ Սամվել Տեր-Սահակյանը «HZ University of Applied Sciences Chess Tournament» մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակել է 7,5...
22:36 15/08/2023Երիտասարդական ԱԱ․ Էդիկ Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի ըմբիշին ու դարձավ բրոնզե մեդալակիրՀորդանանում շարունակվում է ընթանալ ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Էդիկ Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի Ռուսլան Աբդուլաևին և դարձավ երիտասարդական ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր:
18:19 15/08/2023Փարիզում Օլիմպիադայի ժամանակ կորսան դրոններինՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում, ամառային օլիմպիական խաղերից մեկ տարի առաջ, կփորձարկվի անօդաչու թռչող սարքերի հայտնաբերման և վնասազերծման համակարգը։ Այն ձեռք է բերվել 350 միլիոն եվրոյով: Այս մասին...
16:48 15/08/2023Կնյազ Իբոյանը հաղթեց ադրբեջանցի, թուրք մրցակիցներին և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՕգոստոսի 14-20-ը Հորդանանում անցկացվում է ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Հայաստանի ներկայացուցիչ Կնյազ Իբոյանը (92 կգ) 3:2 հաշվով հաղթեց ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկավ քառորդ...
10:50 15/08/2023Զախարյանն իր խաղով կարող է փոխել Իսպանիայում ռուսների նկատմամբ վերաբերմունքը.ԳործակալՖուտբոլային գործակալ Դմիտրի Սելյուկը դրական է գնահատել ՌԴ ազգային հավաքականի և «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ»։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Բացառիկ...
16:45 14/08/2023Ֆուտբոլային գործակալը Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանելՖուտբոլային գործակալ Պաուլու Բարբոսան «Ռիա Նովոստի»-ի հետ զրույցում Մոսկվայի «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արմեն Զախարյանի տեղափոխությունը իսպանական »Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանել: Ավելի վաղ...
16:20 14/08/2023Բելառուսում Հայկ Քառյանը մեկ հարվածով գիտակցությունից զրկեց ադրբեջանցունՀայաստանի կարատեի ազգային հավաքականը գտնվում է Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում՝ ԱՊՀ 2-րդ խաղերին մասնակցելու նպատակով: Հայաստանը ներկայացնող 84 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Հայկ Քառյանը բրոնզե մեդալի...
12:31 14/08/2023Թուրքերը պատրաստվում են Հայաստանի հետ պատասխան խաղինԹուրքիայի սպորտի և երիտասարդության նախարար Օսման Աշքըն Բաքը պատգամավորների հետ Էսքիշեհիր քաղաք կատարած այցի ընթացքում մասնակցել է «2023թ.
11:38 14/08/2023Նոր ռեկորդ․ Instagram-ում Ռոնալդուի հետևորդների թիվը հասել է 600 միլիոնիՍաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հետևորդների թիվն «Ինստագրամ» սոցիալական ցանցում գերազանցել է 600 միլիոնը։ Ֆուտբոլիստը պատմության մեջ առաջին...
21:59 13/08/2023Ռումինիայում կայացած մրցաշարում շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանն առաջին տեղն է զբաղեցրելՌումինիայում կայացած մրցաշարում շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանն առաջին տեղն է զբաղեցրել։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Հայկ Մարտիրոսյանը Ռումինիայի Արադ քաղաքում անցկացված «16th Arad Open...
19:13 11/08/2023Հենրիկ Նալբանդյանն ու Մեսրոպ Ղազարյանը պարգևատրվել ենՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը պատվոգրեր է հանձնել ՀՖՖ Մրցավարական կոմիտեի որոշմամբ 2022/2023 մրցաշրջանի լավագույն մրցավար ճանաչված Հենրիկ Նալբանդյան և մրցավարի լավագույն օգնական ճանաչված Մեսրոպ...
18:10 10/08/2023Հայտնվել ենք Ավստրիայի և Ալբանիայի հետ նույն խմբում․ Ռեքս ԿալամյանԿայացել է ԱԱ-2027 թ. առաջնության նախընտրական առաջին փուլի վիճակահանությունը: Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռեքս Կալամյանը ՀԲՖ մամուլի քարտուղարության հետ զրույցում մեկնաբանել է...
17:10 09/08/2023ԱՊՀ խաղեր. Հայաստանի վոլեյբոլի տղաների ընտրանին առաջին հաղթանակն է գրանցելԲելառուսի Հանրապետությունում օգոստոսի 4-ից ընթանում են ԱՊՀ 2-րդ խաղերը, որին Հայաստանը ներկայացնում են 140-ից ավելի պատանի և երիտասարդ մարզիկներ: Օգոստոսի 8-ին Մինսկի «Սպորտային պալատ»-ում կայացած...
20:41 08/08/2023ԱԱ-2027. Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի մրցակիցներըՀայտնի են Աշխարհի 2027 թվականի առաջնության նախընտրական առաջին փուլի վիճակահանության արդյունքները: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան։ «Հայաստանի հավաքականի մրցակիցները խմբում...
20:48 07/08/2023Մյունխենում կկայանա ԱԱ-2027-ի նախընտրական փուլի վիճակահանությունըՕգոստոսի 8-ին Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքում տեղի կունենա Աշխարհի 2027 թվականի առաջնության նախընտրական առաջին փուլի վիճակահանությունը: Հանդիպումները կմեկնարկեն 2024թ․ փետրվարից։ Այս մասին տեղեկացնում է...
19:21 07/08/2023Հայտնի են սպորտային-պարահանդեսային պարերի մրցաշարի արդյունքներըՀամահայկական ամառային 8-րդ խաղերի առաջին օրը՝ օգոստոսի 6-ին, Գյումրու Սև բերդ ամրոցում անցկացվել է սպորտային-պարահանդեսային պարերի մրցույթը։ Մրցումներին մասնակցել են 5 երկրի 12 քաղաքի 180...
18:22 07/08/2023Մահացել է բասկետբոլի Հայաստանի բազմակի չեմպիոն Հենրիկ ՀարությունյանըՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Խորը վշտով տեղեկացնում ենք, որ 52 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է բասկետբոլի Հայաստանի բազմակի չեմպիոն, բազմաթիվ միջազգային մրցաշարերի հաղթող և...
12:11 06/08/2023Գյումրիում ... գրությամբ ցուցապաստառ են պարզել Փաշինյանի ուղղությամբՀամահայկական 8֊րդ խաղերի բացման արարողության ժամանակ պատերազմի մասնակից Գոռ Մուրադյանը «դավաճան» գրությամբ պաստառը պարզել է դեպի տրիբունան, որտեղ նստած էր Նիկոլ Փաշինյանը։ Այդ քայլից հետո ոստիկանները...

17:06 15/11/2018Завершился турнир Tata Steel Chess India: Левон Аронян занял третье местоЛевон Аронян занял третье место в соревнованиях по молниеносным шахматам, набрав 12 очков из 18-и возможных.
12:04 15/11/2018Сборная Армении в Гибралтаре: дети фотографируются с Генрихом МхитаряномВ рамках Лиги Наций УЕФА 2018 16-ого ноября в 22:45 на стадионе «Виктория» пройдет матч Армения–Гибралтар.
16:45 14/11/2018Симон Мартиросян: Стать чемпионом мира по тяжелой атлетике было моей мечтой и цельюНесмотря на это, П. Алавердян отметил, что завоеванные медали свидетельствуют, что у армянской тяжелой атлетики есть будущее.
13:17 14/11/2018Tata Steel Chess India: Левон Аронян на третьем местеПоложение после первого круга. 1. Накамура – 6,5; 2. Со – 6; 3. Аронян – 5,5; 4-5. Харикришна, Ананд – по 5; 6-7. Мамедьяров, Видит – по 4; 8. Праггнанандха – 3,5; 9. Карякин – 3; 10. Гангули – 2,5.
13:10 14/11/2018Сборная Армении провела тренировку в Гибралтаре, а в день матча синоптики обещают дождьВ рамках Лиги Наций УЕФА 2018 16-ого ноября в 22:45 на стадионе «Виктория» пройдет матч Армения–Гибралтар.
11:58 13/11/2018Сборная Армении отправилась в Гибралтар: Генрих Мхитарян и Юра Мовсисян присоединятся к команде на местеВ рамках Лиги Наций УЕФА 2018 16-ого ноября в 22:45 на стадионе «Виктория» пройдет матч Армения–Гибралтар.
17:49 12/11/2018На чемпионате мира по самбо армянские спортсмены завоевали 3 медалиПараллельно проводилось также первенство по боевому самбо: Григор Мхитарян (52 кг) из Гюмри удостоился серебряной медали.
16:16 12/11/2018В ереванском аэропорту «Звартноц» встретили чемпиона и вице-чемпиона мира – Симона Мартиросяна и Гора МинасянаСимона Мартиросяна и Гора Минасяна в ереванском международном аэропорту «Звартноц» под звуки армянских народных музыкальных инструментов – зурны и дхола – встречали не только их родные, но и ...
13:51 12/11/2018Футболисту Сергею Бондаренко присвоено почетное звание Заслуженного деятеля физической культуры и спорта АрменииОб этом сообщает пресс-служба президента РА.
18:51 10/11/2018Армянский супертяжеловес Гор Минасян – вице-чемпион мираЧемпионом стал 25-летний олимпийский чемпион 2016 года в Рио-де-Жанейро – Лаша Талахадзе из Грузии.
18:37 10/11/2018Армянский тяжелоатлет Гор Минасян завоевал малую серебряную медальВ третьем подходе он заказал 210 кг, но снаряд ему не покорился.
17:02 10/11/2018Люди очень удивились, увидев Федерера и Джоковича в метроУчастники Итогового чемпионата АТР добирались на церемонию открытия турнира в Вестминстер на метро.
15:42 10/11/2018Карлсен разошёлся миром с Каруаной в стартовой партии матча за звание чемпиона мираМатч проходит в Лондоне с 9 по 28 ноября. Соперники проведут 12 партий с классическим временным контролем.
15:32 10/11/2018Tata Steel Chess India: Левон Аронян стартовал успешноРапид. Положение после 3 туров. 1-3. Мамедьяров, Аронян, Харикришна – по 2; 4-7. Накамура, Ананд, Карякин, Со – по 1,5; 8-10. Видит, Гангули, Нихал – по 1.
11:44 10/11/2018И.о. премьера Армении Никол Пашинян поздравил чемпиона мира Симона Мартиросяна«Могущественный сын могущественного народа. Я поздравляю всех нас с этой замечательной победой», – написал Пашинян на своей странице в Facebook.
10:18 10/11/2018Армянский самбист Тигран Киракосян стал вице-чемпионом мираНа высшую ступень пьедестала поднялся также представляющий РФ Давид Оганисян (до 90 кг).
18:51 09/11/2018Армянский тяжелоатлет Симон Мартиросян установил рекорд и стал чемпионом мираВ упражнении толчок он при первом подходе показал результат в 230 кг, установив мировой рекорд, при втором подходе же спортсмен поднял 240 кг, побив новый рекорд.
15:12 09/11/2018Армянский полузащитник Генрих Мхитарян – лучший игрок матча «Арсенал» – «Спортинг»«Арсенал» не смог обыграть «Спортинг» в матче 4-го тура группового раунда Лиги Европы (0:0), но обеспечил себе выход в плей-офф.
12:18 09/11/2018Назван самый запоминающийся момент Чемпионата мира по футболу в РоссииНа третье место болельщики поставили форварда сборной Уругвая Эдинсона Кавани, чьи два гола в матче 1/8 финала против Португалии (2:1) выбили подопечных Фернанду Сантуша из турнира (19 процентов).