08:25 18/08/2023Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադա․ 8-րդ խաղափուլից հետո Հայաստանը 3-րդ տեղում էՇախմատի մինչև 16 տարեկանների համաշխարհային օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը 2:2 հաշվով է ավարտել հանդիպումները Չինաստանի և Ադրբեջանի թիմերի հետ, հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ 8-րդ խաղափուլից...
14:55 17/08/2023Սիլվան կօգնի Արսեն Զախարյանին ադապտացվել «Ռեալ Սոսյեդադին»Թիմի նախկին խաղացող Դավիդ Սիլվան կօգնի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանին հարմարվել իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղու անելոբ Mundo Deportivo-ին։ Ավելի վաղ «Դինամոյի»...
23:16 15/08/2023Գրոսմայստեր Սամվել Տեր-Սահակյանը միջազգային մրցաշարում զբաղեցրել է 1-ին հորիզոնականըԳրոսմայստեր Սամվել Տեր-Սահակյանը դարձել է Նիդերլանդներում անցկացված մրցաշարի հաղթող։ Սամվել Տեր-Սահակյանը «HZ University of Applied Sciences Chess Tournament» մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակել է 7,5...
22:36 15/08/2023Երիտասարդական ԱԱ․ Էդիկ Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի ըմբիշին ու դարձավ բրոնզե մեդալակիրՀորդանանում շարունակվում է ընթանալ ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Էդիկ Հարությունյանը հաղթեց ադրբեջանցի Ռուսլան Աբդուլաևին և դարձավ երիտասարդական ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր:
18:19 15/08/2023Փարիզում Օլիմպիադայի ժամանակ կորսան դրոններինՖրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում, ամառային օլիմպիական խաղերից մեկ տարի առաջ, կփորձարկվի անօդաչու թռչող սարքերի հայտնաբերման և վնասազերծման համակարգը։ Այն ձեռք է բերվել 350 միլիոն եվրոյով: Այս մասին...
16:48 15/08/2023Կնյազ Իբոյանը հաղթեց ադրբեջանցի, թուրք մրցակիցներին և դուրս եկավ կիսաեզրափակիչՕգոստոսի 14-20-ը Հորդանանում անցկացվում է ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը։ Հայաստանի ներկայացուցիչ Կնյազ Իբոյանը (92 կգ) 3:2 հաշվով հաղթեց ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկավ քառորդ...
10:50 15/08/2023Զախարյանն իր խաղով կարող է փոխել Իսպանիայում ռուսների նկատմամբ վերաբերմունքը.ԳործակալՖուտբոլային գործակալ Դմիտրի Սելյուկը դրական է գնահատել ՌԴ ազգային հավաքականի և «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ»։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Բացառիկ...
16:45 14/08/2023Ֆուտբոլային գործակալը Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանելՖուտբոլային գործակալ Պաուլու Բարբոսան «Ռիա Նովոստի»-ի հետ զրույցում Մոսկվայի «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արմեն Զախարյանի տեղափոխությունը իսպանական »Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանել: Ավելի վաղ...
16:20 14/08/2023Բելառուսում Հայկ Քառյանը մեկ հարվածով գիտակցությունից զրկեց ադրբեջանցունՀայաստանի կարատեի ազգային հավաքականը գտնվում է Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում՝ ԱՊՀ 2-րդ խաղերին մասնակցելու նպատակով: Հայաստանը ներկայացնող 84 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Հայկ Քառյանը բրոնզե մեդալի...
12:31 14/08/2023Թուրքերը պատրաստվում են Հայաստանի հետ պատասխան խաղինԹուրքիայի սպորտի և երիտասարդության նախարար Օսման Աշքըն Բաքը պատգամավորների հետ Էսքիշեհիր քաղաք կատարած այցի ընթացքում մասնակցել է «2023թ.
11:38 14/08/2023Նոր ռեկորդ․ Instagram-ում Ռոնալդուի հետևորդների թիվը հասել է 600 միլիոնիՍաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի հետևորդների թիվն «Ինստագրամ» սոցիալական ցանցում գերազանցել է 600 միլիոնը։ Ֆուտբոլիստը պատմության մեջ առաջին...
21:59 13/08/2023Ռումինիայում կայացած մրցաշարում շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանն առաջին տեղն է զբաղեցրելՌումինիայում կայացած մրցաշարում շախմատիստ Հայկ Մարտիրոսյանն առաջին տեղն է զբաղեցրել։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Հայկ Մարտիրոսյանը Ռումինիայի Արադ քաղաքում անցկացված «16th Arad Open...
19:13 11/08/2023Հենրիկ Նալբանդյանն ու Մեսրոպ Ղազարյանը պարգևատրվել ենՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը պատվոգրեր է հանձնել ՀՖՖ Մրցավարական կոմիտեի որոշմամբ 2022/2023 մրցաշրջանի լավագույն մրցավար ճանաչված Հենրիկ Նալբանդյան և մրցավարի լավագույն օգնական ճանաչված Մեսրոպ...
18:10 10/08/2023Հայտնվել ենք Ավստրիայի և Ալբանիայի հետ նույն խմբում․ Ռեքս ԿալամյանԿայացել է ԱԱ-2027 թ. առաջնության նախընտրական առաջին փուլի վիճակահանությունը: Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռեքս Կալամյանը ՀԲՖ մամուլի քարտուղարության հետ զրույցում մեկնաբանել է...
17:10 09/08/2023ԱՊՀ խաղեր. Հայաստանի վոլեյբոլի տղաների ընտրանին առաջին հաղթանակն է գրանցելԲելառուսի Հանրապետությունում օգոստոսի 4-ից ընթանում են ԱՊՀ 2-րդ խաղերը, որին Հայաստանը ներկայացնում են 140-ից ավելի պատանի և երիտասարդ մարզիկներ: Օգոստոսի 8-ին Մինսկի «Սպորտային պալատ»-ում կայացած...
20:41 08/08/2023ԱԱ-2027. Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի մրցակիցներըՀայտնի են Աշխարհի 2027 թվականի առաջնության նախընտրական առաջին փուլի վիճակահանության արդյունքները: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան։ «Հայաստանի հավաքականի մրցակիցները խմբում...
20:48 07/08/2023Մյունխենում կկայանա ԱԱ-2027-ի նախընտրական փուլի վիճակահանությունըՕգոստոսի 8-ին Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքում տեղի կունենա Աշխարհի 2027 թվականի առաջնության նախընտրական առաջին փուլի վիճակահանությունը: Հանդիպումները կմեկնարկեն 2024թ․ փետրվարից։ Այս մասին տեղեկացնում է...
19:21 07/08/2023Հայտնի են սպորտային-պարահանդեսային պարերի մրցաշարի արդյունքներըՀամահայկական ամառային 8-րդ խաղերի առաջին օրը՝ օգոստոսի 6-ին, Գյումրու Սև բերդ ամրոցում անցկացվել է սպորտային-պարահանդեսային պարերի մրցույթը։ Մրցումներին մասնակցել են 5 երկրի 12 քաղաքի 180...
18:22 07/08/2023Մահացել է բասկետբոլի Հայաստանի բազմակի չեմպիոն Հենրիկ ՀարությունյանըՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Խորը վշտով տեղեկացնում ենք, որ 52 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է բասկետբոլի Հայաստանի բազմակի չեմպիոն, բազմաթիվ միջազգային մրցաշարերի հաղթող և...
12:11 06/08/2023Գյումրիում ... գրությամբ ցուցապաստառ են պարզել Փաշինյանի ուղղությամբՀամահայկական 8֊րդ խաղերի բացման արարողության ժամանակ պատերազմի մասնակից Գոռ Մուրադյանը «դավաճան» գրությամբ պաստառը պարզել է դեպի տրիբունան, որտեղ նստած էր Նիկոլ Փաշինյանը։ Այդ քայլից հետո ոստիկանները...

15:28 01/12/2016David Torosyan named head coach of Armenian Boxing TeamDuring the 9th Forum of Boxing Federation of Armenia held today, Head of the federation Artur Gevorgyan announced the name of the new head coach of the adults’ team.
11:22 01/12/2016Henrikh Mkhitaryan provides two assists against West HamManchester United booked their place in the semi-finals of the competition after 4-1 defeat over West Ham at Old Trafford.
20:26 30/11/2016Levon Aronian ranks the 7th in the FIDE December ranking listWorld Chess Federation has published the FIDE December ranking list. Armenian grand master Levon Aronian, who ranked the 5th position from July to November, has yielded his position by ranking the...
10:44 30/11/2016Armenian weightlifters launch at Junior & U23 World ChampionshipIsrael is hosting the 2016 Junior & U23 European Weightlifting Championships from December 1-12 where Armenia will be represented by seven athletes in each tournament.
11:06 29/11/2016Magnus Carlsen and Sergey Karjakin head to tiebreaker in World Chess ChampionshipAfter two-plus weeks of nail-bitingly close play, the World Chess Championship came down to its 12th and final regulation game on Monday, with the two talented young grandmasters, Sergey Karjakin and...
16:18 28/11/2016Open Fun Football project held in CharentsavanAnother meeting of Open Fun Football project organized by the Football Federation of Armenia (FFA) was held in Charentsavan town of Armenia.
11:19 28/11/2016Henrikh Mkhitaryan shows good performance against West HamYesterday at night Manchester United drew against West Ham with the score 1-1. The goals were scored by Diafra Sakho and Zlatan Ibrahimovic. Armenian National Squad midfielder Henrikh Mkhitaryan was...
19:36 25/11/2016Babujian and Gabrielyan continue pursuing the leaderPavlodar Open International Chess Tournament is underway in Kazakhstan. This year 91 chess players, including 12 grand masters and 8 international masters, participate in the tournament. Armenian...
10:59 25/11/2016Mourinho praises Mkhitaryan performanceManchester United cruised to a 4-0 victory over Feyenoord last night in the Europa League. Mkhitaryan meanwhile, made just his first start for United since September following a combination of injury...
15:31 24/11/2016Armenia football team secures 38-place jump in the FIFA rankingsThe new FIFA rankings was announced on November 24, Football Federation of Armenia reported. According to the new rankings, Armenian team moved up to the 87th place in the list following their...
13:59 24/11/2016Hripsime Khurshudyan: I thought for a moment that I had diedThe International Olympic Committee has recently published the regular report of the World Anti-Doping Agency.
20:17 23/11/2016Marco Huck boxed against Ukrainian Dmytro Kucher with a broken arm and wonGerman boxer Marco Huck, who in Saturday’s match against the Ukrainian Dmytro Kucher defended the world champion under version IBO in the first heavy weight, spent most of the fight with a broken...
17:13 23/11/2016Levon Aronian: Children always have new and different ideasIn Tigran Petrosian Chess House Armenian Grand Master Levon Aronian held a session of simultaneous chess games with pupils with disabilities from inclusive educational schools within the framework of...
18:46 22/11/2016Magnus Carlsen loses to Russia's Karjakin and walks out of press conferenceMagnus Carlsen of Norway was very upset after he lost the match to Sergey Karjakin of Russia. The Norwegian lost to the Russian grandmaster in the 8th game of the match for the world chess crown....
17:46 22/11/2016Hripsime Kurshudyan stripped of 2012 Olympics bronzeInternational Olympic Committee (IOC) announced today the list of athletes that have been disqualified from the Olympic Games London 2012 suspected in having used prohibited substances.
12:44 22/11/2016EuroBasket 2017 reveals official ballFIBA EuroBasket has revealed the official fall of 2017 Europe Basketball Championship. The ball has been made by Molten Company, which is FIBA’s longtime partner. 40th Basketball Championship will be...
11:27 21/11/2016Four Armenian boxers continue their fights in Youth World Boxing ChampionshipArmenian boxer Narek Hovhannsyan (60kg) has registered his second victory in Youth World Boxing Championship held in Saint Petersburg.
19:59 19/11/2016Dance couple of Armenia is in the top three of Warsaw CupThe Armenian couple Tina Karapetyan-Simon Senekal is taking part in Warsaw Cup international figure skating competition.
16:59 19/11/2016Henrikh Mkhitaryan left out by Jose Mourinho once again for Manchester United vs ArsenalToday at 16:30 pm (Yerevan time) Manchester United vs Arsenal match will kick off. Amid the absence of the footballers having injuries and Zlatan Ibrahimovic, who has received a yellow card in the...
12:26 19/11/2016Carlsen-Karjakin: Another drawWorld Chess Championship is underway in New York. The participants of the tournament are reigning titleholder Magnus Carlsen and champion contender Sergey Karjakin. Game 6 ended with another draw....