23:56 05/08/2023Սահակ Հովհաննիսյանը՝ ԱՊՀ Խաղերի չեմպիոն․ հաղթեց ադրբեջանցուն, իսկ եզրափակիչում՝ Մուսլիմ ԻմադաևինՄինսկում անցկացվող ԱՊՀ խաղերում հայ ըմբշամարտիկ Սահակ Հովհաննիսյանը 4:2 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցուն։ Հայաստանի ըմշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հայ ըմբիշը հաղթելով ադրբեջանցի մրցակցին մտել է...
23:42 05/08/2023Պատանեկան ԱԱ․ Ըմբշամարտիկ Գոռ Բունիաթյանը Ստամբուլում հաղթել է թուրք մրցակցինՍտամբուլում անցկացվող ըմբշամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Գոռ Բունիաթյանը հաղթել է թուրք մրցակցին ու դուրս եկել եզրափակիչ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի...
21:39 05/08/2023Գյումրիում մեկնարկել է 8-րդ Համահայկական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունըԳյումրիի «Շիրակ» մարզադաշտում մեկնարկել է 8-րդ Համահայկական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը։ Օլիմպիական սկզբունքով՝ 4 տարին մեկ անցկացվող և Սփյուռքի ու Հայաստանի հայերին համախմբող խաղերին այս...
18:45 05/08/2023Շնորհավոր ծնունդդ, Ռոմա´նԼեգենդար Ռոման Բերեզովսկին այսօր նշում է իր ծննդյան 49-րդ տարեդարձը։ ՀՖՖ-ն ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհավորել է հավաքականի բազմամյա դարպասապահի ծնունդը.
18:00 05/08/2023Ռավանելի Ֆերեյրան՝ «Փյունիկ»-ի ֆուտբոլիստ«Փյունիկը» պայմանագիր է կնքել բրազիլացի կիսապաշտպան Ռավանելի Ֆերեյրայի հետ: Ֆուտբոլային ակումբից տեղեկացնում են, որ հարձակողական ոճի խաղացողը թիմին միացել է ազատ գործակալի կարգավիճակով: Նրա նախորդ...
20:40 04/08/2023«Թող հաղթի ուժեղագույնը»․ սամբոյի միջազգային մրցաշարը բացված էԵրևանի նախկին «Միկա» մարզապալատում մեկնարկել է «ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գավաթ» անվանումով սամբոյի միջազգային մրցաշարը Գագիկ ծառուկյանն իր ելույթում բոլորին մաղթեց լավ մասնակցություն։ «Թող...
13:23 04/08/2023Հայ ծանրորդները 5 ոսկե, 6 արծաթե և 6 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ20 և Մ23 առաջնությունումՀայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականներն ավարտել են ելույթները Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացված ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում՝ ընդհանուր առմամբ...
12:18 04/08/2023Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանն անկախ Հայաստանի աթլետիկայի առաջին մեդալն է նվաճել Համաշխարհային ուսանողական խաղերումՉինաստանի Չենդու քաղաքում ընթացող Համաշխարհային ուսանողական ամառային 31-րդ խաղերում Հայաստանը 2-րդ մեդալն է նվաճել: Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը 1500 մետր վազքատարածությունում բավական լավ է հանդես եկել և...
19:01 03/08/2023Ձյուդոիստ Աշիկ Անդրեյանը՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային 9-րդ խաղերի հաղթողՀայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականի անդամ, 60 կգ քաշային Աշիկ Անդրեյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության մայրաքաղաք Կինշասայում անցկացվող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային 9-րդ...
17:56 03/08/2023Լիանա Գյուրջյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթողՀայ ծանրորդները շարունակում են հաջող մրցելույթները Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Մ20 և Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում: Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ, 87...
14:32 03/08/2023Հայ մարզիկները մեկնել են Բելառուս՝ մասնակցելու ԱՊՀ 2-րդ խաղերինԲելառուսի Հանրապետությունում օգոստոսի 4-14-ը կանցկացվեն ԱՊՀ 2-րդ խաղերը, որին Հայաստանը կմասնակցի մեծաքանակ պատվիրակությամբ: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ 140-ից ավելի պատանի և երիտասարդ...
20:00 02/08/2023«Միկա» մարզապալատում կանցկացվի սամբոյի միջազգային մրցաշարըՕգոստոսի 4-ին Երևանի նախկին «Միկա» մարզապալատում կանցկացվի «ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գավաթ» անվանումով սամբոյի միջազգային մրցաշարը։ Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ «Մրցագորգ կելնեն տղամարդկանց...
18:42 02/08/2023Սահմանամերձ Սոթքի ֆուտբոլի թիմը փայլուն հաղթանակ է տարելՍահմանամերձ Սոթք համայնքի ղեկավար Սևակ Խաչատրյանը գրում է․ «Սոթքի ֆուտբոլի թիմը րոպեներ առաջ փայլուն հաղթանակ տարավ Ակունքի ֆուտբոլային թիմի նկատմամբ Վարդենիսի գավաթի խաղարկությունում։ Ապրեն մեր...
16:27 02/08/2023«Արթիկը»՝ բասկետբոլի Ա-լիգայի կանոնավոր առաջնության հաղթողԲասկետբոլի Ա-լիգայի կանոնավոր առաջնության հաղթողի կոչմանն արժանացել է «Արթիկը»: Դիտարժան ու լարված պայքարում թիմը եզրափակչում կարողացել է 95:86 հաշվով առավելության հասնել «Ուրարտուի» նկատմամբ և...
14:08 02/08/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորհակալություն, ՃապոնիաՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, իտալական «Ինտեր» ակումբի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհակալություն է հայտնել Ճապոնիային ջերմ հյուրընկալության համար։ Իտալիայի...
12:18 02/08/2023Գարիկ Կարապետյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնության հաղթողՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Գարիկ Կարապետյանը (102 կգ) ոսկե մեդալ է նվաճել Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 առաջնությունում: ԿԳՄՍ...
19:10 01/08/2023Վաճառվել է 1968թ. Գրենոբլի ձմեռային օլիմպիական խաղերի 33 ջահերից ևս մեկը՝ 87,500 դոլարովԱռցանց վաճառվել է 1968թ. Գրենոբլի ձմեռային օլիմպիական խաղերի 33 ջահերից ևս մեկը՝ 87,500 դոլարով: Այս մասին տեղեկացնում են ՀԱՕԿ-ից։ «Ջահը պատրաստված է վարդագույն ոսկու բրոնզե համաձուլվածքից՝ փաթաթված...
09:48 01/08/20233 հայ գրոսմայստեր ՖԻԴԵ–ի վարկանիշային աղյուսակի լավագույն 100–յակում ենՀայ 3 գրոսմայստեր ընդգրկվել են շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) թարմացված վարկանիշային աղյուսակի լավագույն 100-յակում։ Նոր ցանկը հրապարակվել է կազմակերպության պաշտոնական կայքում, գրում է...
18:05 31/07/2023Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթողՀայ ծանրորդները շարունակում են հաջող մրցելույթները Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում: Մինչև 23 տարեկանների պայքարում Ռաֆիկ...
21:18 30/07/2023Բռնցքամարտի պատանիների ԵԱ. Հայաստանը երկու չեմպիոն ունիՌումինիայում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում 50 կգ քաշային Տիգրան Հովսեփյանը 5։0 հաշվով հաղթել է լեհ մրցակցին՝ դառնալով պատանիների Եվրոպայի չեմպիոն։ Վաղարշակ Քեյանը...

11:38 09/11/2018Легендарному футболисту Сергею Бондаренко сегодня исполнилось 70 летФФА поздравляет Сергея Бондаренко с юбилеем, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.
10:02 09/11/2018Чемпион мира по шахматам Магнус Карлсен заявил о ненависти со стороны женщинПо словам норвежского гроссмейстера, в этом поединке он не ждет поддержки со стороны женской аудитории, которая, как признался Карлсен, испытывает ненависть по отношению к нему.
11:16 08/11/2018Первая медаль армянских тяжелоатлетов в АшхабадеB соревнованиях среди женщин представительница Армении Лиана Гюрджян (71 кг) заняла 19-е место, Изабелла Яайлян (59 кг) – 9-е место.
20:31 07/11/2018Поль Погба о результативности Роналду: Он забивает так же легко, как пьет водуДумаю, он доволен оказаться в «Ювентусе».
17:23 07/11/2018Теннисистка Маргарита Гаспарян вышла во второй круг челленджера во ФранцииЗа выход в четвертьфинал соревнований в Лиможе Гаспарян поспорит с румынской теннисисткой Моникой Никулеску, посеянной под пятым номером.
17:11 07/11/2018Артур Ванецян пригласил президента ФИФА Джанни Инфантино в АрмениюСогласно предварительной договоренности, визит президента ФИФА в Армению состоится в 2019 году.
13:15 06/11/2018Создана правительственная комиссия в связи со смертью тяжелоатлета Юрия ВарданянаЮрий Варданян скончался 2 ноября в США в возрасте 62 лет.
13:05 06/11/2018«Армяне в большом хоккее – это уже не шутка»: Артем Манукян оформил ассистентский покерОмск победил со счетом 5:1, а Артем получил шапку лучшего игрока матча.
19:36 05/11/2018Дзюдоист Арман Адамян одержал победу в молодежном чемпионате ЕвропыАдамян в схватке за золото в весовой категории до 100 кг выиграл у немца Доменика Шоэнефелда.
12:06 05/11/2018Карен Хачанов обыграл Новака Джоковича в финале «Мастерса» в Париже9 лет российские теннисисты не выигрывали турниры категории «Мастерс». Последнюю до сегодняшнего дня победу одержал в 2009 году Николай Давыденко, взявший титул в Шанхае.
11:18 05/11/2018Генриха Мхитаряна наградили на гала-вечере AGBU в ЛондонеНа гала-вечер были приглашены мать Генриха Мхитаряна – Марина Ташчян, сестра футболиста – Моника Мхитарян и дочь бизнесмена Микаела Варданяна – Бетти Варданян.
18:53 03/11/2018Аргентинского нападающего Лионеля Месси обвинили в отмывании денегТурано обвинил Месси после того, как пообщался с одним из бывших сотрудников благотворительного фонда.
18:42 02/11/2018Серж Саргсян: Покоренные Ю. Варданяном спортивные высоты были источником восхищения и вдохновения для всего армянского народаЯ счастлив, что у меня была возможность лично знать Юрия и тесно с ним сотрудничать, отметил он.
17:24 02/11/2018«Мы потеряли легенду спорта»: президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Ю.ВарданянаПрезидент Армении Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования семье Варданянов и их родным, сообщает пресс-служба президента РА.
16:26 02/11/2018Ара Баблоян: Для поколений Юрий Варданян останется личностью, постоянно расширяющей наши представления о человеческой силеС глубокой печалью узнал о кончине легенды армянской тяжелой атлетики конца ХХ века – всемирно известного спортсмена Юрия Варданяна.
11:24 01/11/2018Гимнаст Артур Далалоян принес сборной России первое за 19 лет золото в многоборьеНа всех шести снарядах он продемонстрировал высокие результаты.
17:52 31/10/2018«Привет, я Чаки! Поиграем?» Футболисты «Арсенала» напугали болельщиков к ХэллоуинуВсе спортсмены в видеоролике повторяют различные фразы из фильмов ужасов, такие как: «Я вижу мертвых людей», «Привет, я Чаки! Поиграем?», «Что бы ты не делал, не засыпай…», «Они уже здесь» и пр.
12:32 31/10/2018Тренер сборной Армении по борьбе: Нужно быть благодарным за то, что есть, и стремиться к большемуАрмянские борцы греко-римского стиля – Артур Шагинян (87 кг) и Максим Манукян (82 кг) – завоевали 2 бронзовые медали на ЧМ-2018 в Будапеште.
20:19 30/10/2018Алексей Гай: Как может Генрих Мхитарян быть врагом для Азербайджана в качестве футболиста?Он не забирает территорию. А его лишают возможности проявить то, что он любит, в Азербайджане. Для меня эти вещи непонятны.
17:47 30/10/2018Армянские шахматистки Элина Даниелян и Лилит Мкртчян примут участие в Чемпионате мира FIDEВ состязании примут участие 64 шахматистки из 28 стран.