23:56 05/08/2023Սահակ Հովհաննիսյանը՝ ԱՊՀ Խաղերի չեմպիոն․ հաղթեց ադրբեջանցուն, իսկ եզրափակիչում՝ Մուսլիմ ԻմադաևինՄինսկում անցկացվող ԱՊՀ խաղերում հայ ըմբշամարտիկ Սահակ Հովհաննիսյանը 4:2 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցուն։ Հայաստանի ըմշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ հայ ըմբիշը հաղթելով ադրբեջանցի մրցակցին մտել է...
23:42 05/08/2023Պատանեկան ԱԱ․ Ըմբշամարտիկ Գոռ Բունիաթյանը Ստամբուլում հաղթել է թուրք մրցակցինՍտամբուլում անցկացվող ըմբշամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Գոռ Բունիաթյանը հաղթել է թուրք մրցակցին ու դուրս եկել եզրափակիչ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի...
21:39 05/08/2023Գյումրիում մեկնարկել է 8-րդ Համահայկական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունըԳյումրիի «Շիրակ» մարզադաշտում մեկնարկել է 8-րդ Համահայկական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը։ Օլիմպիական սկզբունքով՝ 4 տարին մեկ անցկացվող և Սփյուռքի ու Հայաստանի հայերին համախմբող խաղերին այս...
18:45 05/08/2023Շնորհավոր ծնունդդ, Ռոմա´նԼեգենդար Ռոման Բերեզովսկին այսօր նշում է իր ծննդյան 49-րդ տարեդարձը։ ՀՖՖ-ն ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհավորել է հավաքականի բազմամյա դարպասապահի ծնունդը.
18:00 05/08/2023Ռավանելի Ֆերեյրան՝ «Փյունիկ»-ի ֆուտբոլիստ«Փյունիկը» պայմանագիր է կնքել բրազիլացի կիսապաշտպան Ռավանելի Ֆերեյրայի հետ: Ֆուտբոլային ակումբից տեղեկացնում են, որ հարձակողական ոճի խաղացողը թիմին միացել է ազատ գործակալի կարգավիճակով: Նրա նախորդ...
20:40 04/08/2023«Թող հաղթի ուժեղագույնը»․ սամբոյի միջազգային մրցաշարը բացված էԵրևանի նախկին «Միկա» մարզապալատում մեկնարկել է «ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գավաթ» անվանումով սամբոյի միջազգային մրցաշարը Գագիկ ծառուկյանն իր ելույթում բոլորին մաղթեց լավ մասնակցություն։ «Թող...
13:23 04/08/2023Հայ ծանրորդները 5 ոսկե, 6 արծաթե և 6 բրոնզե մեդալ են նվաճել Եվրոպայի Մ20 և Մ23 առաջնությունումՀայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականներն ավարտել են ելույթները Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում անցկացված ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում՝ ընդհանուր առմամբ...
12:18 04/08/2023Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանն անկախ Հայաստանի աթլետիկայի առաջին մեդալն է նվաճել Համաշխարհային ուսանողական խաղերումՉինաստանի Չենդու քաղաքում ընթացող Համաշխարհային ուսանողական ամառային 31-րդ խաղերում Հայաստանը 2-րդ մեդալն է նվաճել: Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը 1500 մետր վազքատարածությունում բավական լավ է հանդես եկել և...
19:01 03/08/2023Ձյուդոիստ Աշիկ Անդրեյանը՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային 9-րդ խաղերի հաղթողՀայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականի անդամ, 60 կգ քաշային Աշիկ Անդրեյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության մայրաքաղաք Կինշասայում անցկացվող Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային 9-րդ...
17:56 03/08/2023Լիանա Գյուրջյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթողՀայ ծանրորդները շարունակում են հաջող մրցելույթները Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Մ20 և Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում: Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ, 87...
14:32 03/08/2023Հայ մարզիկները մեկնել են Բելառուս՝ մասնակցելու ԱՊՀ 2-րդ խաղերինԲելառուսի Հանրապետությունում օգոստոսի 4-14-ը կանցկացվեն ԱՊՀ 2-րդ խաղերը, որին Հայաստանը կմասնակցի մեծաքանակ պատվիրակությամբ: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ 140-ից ավելի պատանի և երիտասարդ...
20:00 02/08/2023«Միկա» մարզապալատում կանցկացվի սամբոյի միջազգային մրցաշարըՕգոստոսի 4-ին Երևանի նախկին «Միկա» մարզապալատում կանցկացվի «ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գավաթ» անվանումով սամբոյի միջազգային մրցաշարը։ Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ «Մրցագորգ կելնեն տղամարդկանց...
18:42 02/08/2023Սահմանամերձ Սոթքի ֆուտբոլի թիմը փայլուն հաղթանակ է տարելՍահմանամերձ Սոթք համայնքի ղեկավար Սևակ Խաչատրյանը գրում է․ «Սոթքի ֆուտբոլի թիմը րոպեներ առաջ փայլուն հաղթանակ տարավ Ակունքի ֆուտբոլային թիմի նկատմամբ Վարդենիսի գավաթի խաղարկությունում։ Ապրեն մեր...
16:27 02/08/2023«Արթիկը»՝ բասկետբոլի Ա-լիգայի կանոնավոր առաջնության հաղթողԲասկետբոլի Ա-լիգայի կանոնավոր առաջնության հաղթողի կոչմանն արժանացել է «Արթիկը»: Դիտարժան ու լարված պայքարում թիմը եզրափակչում կարողացել է 95:86 հաշվով առավելության հասնել «Ուրարտուի» նկատմամբ և...
14:08 02/08/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Շնորհակալություն, ՃապոնիաՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին ավագ, իտալական «Ինտեր» ակումբի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհակալություն է հայտնել Ճապոնիային ջերմ հյուրընկալության համար։ Իտալիայի...
12:18 02/08/2023Գարիկ Կարապետյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնության հաղթողՀայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Գարիկ Կարապետյանը (102 կգ) ոսկե մեդալ է նվաճել Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 առաջնությունում: ԿԳՄՍ...
19:10 01/08/2023Վաճառվել է 1968թ. Գրենոբլի ձմեռային օլիմպիական խաղերի 33 ջահերից ևս մեկը՝ 87,500 դոլարովԱռցանց վաճառվել է 1968թ. Գրենոբլի ձմեռային օլիմպիական խաղերի 33 ջահերից ևս մեկը՝ 87,500 դոլարով: Այս մասին տեղեկացնում են ՀԱՕԿ-ից։ «Ջահը պատրաստված է վարդագույն ոսկու բրոնզե համաձուլվածքից՝ փաթաթված...
09:48 01/08/20233 հայ գրոսմայստեր ՖԻԴԵ–ի վարկանիշային աղյուսակի լավագույն 100–յակում ենՀայ 3 գրոսմայստեր ընդգրկվել են շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) թարմացված վարկանիշային աղյուսակի լավագույն 100-յակում։ Նոր ցանկը հրապարակվել է կազմակերպության պաշտոնական կայքում, գրում է...
18:05 31/07/2023Ռաֆիկ Հարությունյանը՝ ծանրամարտի Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթողՀայ ծանրորդները շարունակում են հաջող մրցելույթները Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում: Մինչև 23 տարեկանների պայքարում Ռաֆիկ...
21:18 30/07/2023Բռնցքամարտի պատանիների ԵԱ. Հայաստանը երկու չեմպիոն ունիՌումինիայում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում 50 կգ քաշային Տիգրան Հովսեփյանը 5։0 հաշվով հաղթել է լեհ մրցակցին՝ դառնալով պատանիների Եվրոպայի չեմպիոն։ Վաղարշակ Քեյանը...

11:30 19/11/2016Over 150 wrestlers to participate in memorial tournament named after Razmik GoletsyanThe 16th Memorial Tournament named after Razmik Goletsyan, famous Armenian wrestler, winner of multiple awards in European and world championships, will kick off today.
18:35 18/11/2016Michael Zorc: We had to decide what to do in Mkhitaryan's caseBorussia Dortmund sporting director Michael Zorc has talked about Armenian National Squad midfielder Henrik Mkhitaryan's transfer to the Manchester United.
13:24 18/11/2016World Chess Championship: Another draw, but the challenger misses his chanceGame 5 of the World Chess Championship in New York City ended just as the first four did, with a draw.
23:18 17/11/2016Boxer Anush Grigoryan loses because of referee's inequityArmenian women’s boxing team member Anush Grigoryan (51kg) lost her first game against the representative of the Netherlands at the Women’s European Championships, underway in Sofia, Bulgaria.
15:54 17/11/2016Davit Khachatryan dedicates his victory to hero of Artsakh Robert AbajyanArmenian athlete Davit Khachatryan defeated Anatoly Safronov of Ukraine in a tournament of mixed marital arts held in Russian Rostov-on-Don.
11:01 17/11/2016Youth World Boxing Championship: three Armenian boxers to compete in today's roundYouth World Boxing Championship has kicked off in Saint Petersburg, Russia. Draw and weighting ceremonies of the tournament have taken place. The Press Service of the Boxing Federation of Armenia...
18:57 16/11/2016Borussia Dortmund rule out return for Henrikh MkhitaryanBorussia Dortmund CEO Hans-Joachim Watzke has ruled out a return for Henrikh Mkhitaryan following his slow start to life at Manchester United.
11:26 16/11/2016Boxer Jora Hamazaryan - winner of” Extra Round” tournamentYoung professional boxer Jora Hamazaryan from Gyumri has been named the winner of «Extra Round» tournament held in Yekaterinburg.
18:40 15/11/2016Anand wins Champions Showdown in St LouisViswanathan Anand of India won the 2016 Champions Showdown in St Louis on Monday, earning $60,000. The exhibition tournament featured three other grandmasters -- Hikaru Nakamura came second, Fabiano...
17:37 15/11/2016Calrsen, Karjakin with equal points after three draws at World ChampionshipGame 3 of the 2016 World Chess Championship ended in a draw, but it was an epic battle, WorldChess.com reports, adding If Sergey Karjakin, the Russian challenger, goes on to beat Magnus Carlsen, the...
12:36 15/11/2016Memorial tournament in tribute to Robert Abajyan held in ArtsakhArm Fighting Selection-22 general combat tournament has been held in the gym of School No. 6 of Stepanakert, NKR. The tournament was organized in tribute to Artsakh hero Robert Anajyan. As...
18:00 14/11/2016Youth and Students week of healthy lifestyle launched in YerevanYouth and students’ week of healthy lifestyle organized by the RA Ministry of Sport and Youth Affairs launched on November 13-16, 2016 at Yerevan Botanical Garden with “Healthy body, healthy soul,...
14:39 14/11/2016Armenian athletes win five medals in 2016 World Sambo Championship2016 World Sambo Championship came to its end in Sofia, Bulgaria. During the 3-day championship 5 out of 12 Armenian athletes won medals. The Press Service of the Sambo Federation of Armenia...
13:37 14/11/2016Azerbaijan return to Baku from Belfast with no points but eight brand new TVs: football or businessAzerbaijan may have been on the wrong end of a 4-0 scoreline against Northern Ireland, but they have returned to Baku with eight brand new TVs after spending £12,000 in a Belfast electrical store.
12:06 14/11/2016Lilit Mkrtchyan wins bronzeEuropean Club Cup 2016 came to its end yesterday in Novi Sad, Serbia. Chessfed.am reports about this. The team of Alkaloid from Skopje became the winner of the champonship. Silver medal went to...
11:46 14/11/2016Henrikh Mkhitaryan opens up on his secret of successArmenian National squad captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has spoken about his secret of success, as well as how he manages to overcome the difficult moments during the...
16:20 12/11/2016Mkhitaryan meets with son of officer who fell during April flare-upWithin the framework of the program “Let’s Give them a Fairy Tale”, the dreams of the children of Artsakh war heroes are realized.
10:56 12/11/2016Mkhitaryan presents his shirt to a fan in wheelchairArmenian National Team captain Henrikh Mkhitaryan talked to the fans for a few seconds after Armenia claimed its first victory against Montenegro in World Cup 2018 qualifying campaign.
14:18 11/11/2016Henrikh Mkhitaryan thanked Judith FarnworthHer Majesty's Ambassador to the Republic of Armenia Judith Farnworth held a meeting with Manchester United player and Armenia National Team captain Henrikh Mkhitaryan.
20:36 10/11/2016Armenia National Team Head Coach: All lads, including Mkhitaryan, count on victoryPlayers of the Armenian National Football team are in positive tune, newly appointed Head Coach of Armenia’s National Team Artur Petrosyan told reporters ahead of the 2018 FIFA World Cup...