19:15 29/07/2023Էդգար Սևիկյանն ասել է, որ ուրախ կլիներ խաղալ Հայաստանի հավաքականում21-ամյա հայ ֆուտբոլիստ Էդգար Սևիկյանը, ով հանդես է գալիս ռուսական «Պարի Նիժնի Նովգորոդում», խոսել է Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես գալու պատրաստակամության մասին։ Նրա խոսքերը հայտնում է...
17:22 29/07/2023Մադրիդի «Ռեալը» չի բանակցի ՊՍԺ-ի հետ Մբապեի համարՄադրիդի «Ռեալը» մտադիր չէ ձեռք բերել ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեին։ Այս մասին գրում է AS-ն։ Իսպանական ակումբը ֆուտբոլիստի հետ պայմանագիր կկնքի հաջորդ ամառ, երբ նա դառնա ազատ գործակալ: sport.ru-ի...
10:56 29/07/2023ԵԱ. 9 հայ բռնցքամարտիկներ դուրս են եկել եզրափակիչՌումինիայում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչում Հայաստանն ուներ 9 մասնակից և բոլոր 9 բռնցքամարտիկները տպավորիչ հաղթանակներ տոնելով իրենց մրցակիցների նկատմամբ` դուրս եկան...
19:30 28/07/2023Օրվա երկրորդ հաղթանակը․ Տիգրան Հովսեփյանը նույնպես փայլում էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Օրվա երկրորդ հաղթանակն ու եզրափակիչի երկրորդ մասնակիցը ավագ տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում: 50 կգ քաշային Տիգրան Հովսեփյանը նույնպես փայլում...
18:39 28/07/2023Եվրոպայի գործող չեմպիոն Վաղարշակ Քեյանը հաղթեց ռումինացի մրցակցինՀայաստանի բռնցաքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում ունենք եզրափակիչի առաջին մասնակիցը։ 48 կգ քաշային Եվրոպայի գործող չեմպիոն Վաղարշակ Քեյանը հաղթում է ռումինացի...
15:35 28/07/2023Թուրքիան Սև ծովում իր նավերի համար սահմանել է անվտանգության ամենաբարձ 3-րդ մակարդակՀուլիսիս 17-ին Ռուսաստանը հայտարարել էր, որ դադարեցնում է հացահատիկային գործարքը՝ պատճառաբանելով, որ սևծովյան համաձայնագրի՝ Ռուսաստանին վերաբերող մասը չի կատարվել։ Ռուսաստանը պնդում է, որ Ուկրաինան...
13:41 28/07/2023Առայժմ գերազանց է հանդես գալիս Հայաստանի հավաքականըՌումինիայի Պլոիեստի քաղաքում անցկացվող բռնցքամարտի Եվրոպայի ավագ տարիքի պատանեկան առաջնությունում/ 15-16 տարեկաններ
10:06 28/07/2023Ծանրորդ Գառնիկ Չոլակյանը՝ Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթողԾանրորդ Գառնիկ Չոլակյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Բուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության 61 կգ քաշայինների պայքարում՝ երկամարտում գրանցելով 255 կգ արդյունք (140+255): Պոկում...
09:47 28/07/2023ՈւԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգա. հայկական թիմերի արդյունքներըՀուլիսի 27-ին կայացել են ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի «Արարատ-Արմենիա» - «Արիս» (Հունաստան) և «Ալաշկերտ» - «Դեբրեցեն» (Հունգարիա) առաջին հանդիպումները:...
20:55 27/07/2023Հաղթանակ թուրք մարզիկի նկատմամբ․ 6-րդ մեդալը նույնպես ապահովված էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հաղթանակ թուրք մարզիկի նկատմամբ ու 6-րդ մեդալը նույնպես ապահովված է։ 52 կգ քաշային Արեն Խառատյանը 5։0 հաշվով պարտության է մատնում թուրք Թեֆիկ Ակասին...
19:51 27/07/2023Հերթական նոկաուտով հաղթանակը ու հերթական մեդալըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հերթական նոկաուտով հաղթանակը ու հերթական մեդալը: Այս անգամ մրցակցին բառացիորեն տապալում է 66 կգ քաշային Արգիշտի Հակոբյանը: Հայ մարզիկը առաջին...
18:23 27/07/2023IBA-ը հայտնել է Global Boxing Cup թիմային և IBA Champions League ակումբային մրցաշարերի մեկնարկի մասինԲռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիան (IBA) հայտնել է Global Boxing Cup թիմային և IBA Champions League ակումբային մրցաշարերի մեկնարկի մասին: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Մրցաշարերում կընդգրկվեն ինչպես...
15:40 27/07/2023Հայաստանն առաջին մեդալն է նվաճել ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունումՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում մեկնարկել է ծանրամարտի մինչև 20 և մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը, որում Հայաստանն առաջին մեդալն է նվաճել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ մինչև...
11:49 27/07/2023Հիկարու Նակամուրան ամուսնացել է հայազգի շախմատիստուհի Աթուսա Պուրքաշյանի հետԱմերիկացի հայտնի գրոսմայստեր Հիկարու Նակամուրան ամուսնացել է հայկական արմատներով իրանցի շախմատիստուհի, կանանց գրոսմայստեր 35-ամյա Աթուսա Պուրկաշյանի հետ։ Աթուսա Պուրկաշյանը սոցցանցերում հարսանեկան...
21:41 26/07/2023Հայ բռնցքամարտիկները 2 մեդալ են ապահովել պատանիների Եվրոպայի առաջնությունումՏիգրան Հովսեփյանը ապահովում է Հայաստանի առաջին մեդալը Ռումինիայում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում: 1/4 եզրափակիչում մարզիկը շատ մեծ առավելությամբ պարտության է մատնել Հունգարիայի...
17:48 26/07/2023Արսեն Զախարյանը «Լացիոյում» տարեկան կվաստակի 1,8 միլիոն եվրոՄոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը կտեղափոխվի Հռոմի «Լացիո»։ Ըստ իտալացի լրագրող Նիկոլո Սկիրայի, «Լացիոն» կիսապաշտպանի հետ հինգ տարվա պայմանագիր կկնքի։ RT-ն գրում է, որ 20-ամյա...
17:04 26/07/2023Հայ մրցավարները կսպասարկեն ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փուլի հանդիպումներՀուլիսի 27-ին չեխական Պլզեն քաղաքի «Դուսան Արենայում» կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի «Պլզեն» (Չեխիա) – «Դրիտա» (Կոսովո) առաջին հանդիպումը: ՀՖՖ հաղորդմամբ,...
14:02 26/07/2023Հայաստանի ներկայացուցիչները մեկնել են ԿոնգոԿոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության մայրաքաղաք Կինշասայում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 6-ը կանցկացվեն Ֆրանկոֆոնիայի 9-րդ միջազգային խաղերը, որին Հայաստանը՝ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ, կմասնակցի...
13:16 26/07/2023«Ուրարտուն» նոր ֆուտբոլիստ ունի«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է ստորագրել սերբ պաշտպան Ուրոշ Ստոյանովիչի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՖԱ-ից։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուի» կազմում նոր համալրում կա։ Ակումբը...
10:04 26/07/2023Եվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությունում հայ շախմատիստները հաղթել են Ավստրիայի և Հունգարիայի թիմերինԵվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությունում հայ շախմատիստները հաղթել են Ավստրիայի և Հունգարիայի թիմերին: Առաջին խաղափուլում հայ պատանիները 3.5:0.5 հաշվով հաղթել են Ավստրիայի թիմին: Հաղթանակ են...

10:10 30/10/2018У мадридского «Реала» новый тренер – Сантьяго СолариВ июне Лопетеги заключил контракт с «Реалом» на три года, до этого он тренировал испанскую сборную.
19:04 27/10/2018Чемпионат Европы среди молодёжи в Польше: Тяжелоатлетка Татев Акопян завоевала золотую медальАрмянская спортсменка набрала в сумме 234 килограмма (105 – в рывке, 129 – в толчке), опередив серебряного призера, представительницу Польши Кингу Казмарчик.
18:52 27/10/2018Представитель Армении Симон Мартиросян стал чемпионом молодежного первенства ЕвропыВ проходящем в Польше чемпионате среди спортсменов до 23 лет, Симон Мартиросян при одном подходе оторвал 190 кг, а в толчке удержал над головой 230 кг.
18:30 27/10/2018Представитель Армении Артур Алексанян вышел в четвертьфинал Чемпионат мира по греко-римской борьбеПредставитель Армении в 1/8 финала с результатом 10:6 одержал победу над норвежским спортсменом Феликсом Балдауфом.
19:40 25/10/2018Чемпионат Европы в Польше: армянский тяжелоатлет Андраник Карапетян завоевал золотую медальАрмянский тяжелоатлет в толчке поднял 193 кг. Андраник Карапетян стал чемпионом Европы с результатом 369 кг.
13:30 25/10/2018Сборная Армении по футболу ухудшила свои позиции в рейтинге ФИФАНаибольшего прогресса в рейтинге за месяц достигла сборная Гибралтара, поднявшаяся на восемь ступенек.
20:29 24/10/2018Шант Саркисян лидирует на Чемпионате мира по шахматам в ГрецииПредставитель Армении Шант Саркисян в борьбе до 16 лет среди юношей одержал пятую победу подряд/
17:54 22/10/2018Карен Хачанов: Мечтал выиграть Кубок Кремля с детства, и этот день насталКарен Хачанов поделился впечатлениями от победы на ВТБ Кубке Кремля, где в финале он взял верх над французом Адрианом Маннарино со счётом 6:2, 6:2.
19:29 19/10/2018Армянские спортсмены завоевали 4-ю золотую медаль в ТурцииВ 4-й день соревнований из армянских спортсменов на пьедестал почета поднялся Хачатур Сарибекян, который, победив всех своих соперников, был провозглашен чемпионом мира.
13:29 19/10/2018Банк ВТБ (Армения) оказал финансовую поддержку спортсмену по армрестлингуВардан Давтян является обладателем многочисленных медалей ВС РА, СНГ, Европы.
12:59 19/10/2018Bild сообщает о возможном назначении Арсена Венгера главным тренером «Баварии»Ранее французский специалист заявил, что планирует начать работу с 1 января. Венгер в течение 22 лет тренировал «Арсенал» и ушёл из клуба по окончании прошлого сезона.
18:23 18/10/2018Артур Геворкян: За подобные вмешательства Гагик Царукян должен подать в отставку с поста президента Национального олимпийского комитета АрменииПо словам А. Геворкяна, если участники акций протеста выражают недовольство против него, они могут обратиться в суд.
16:37 17/10/2018Никол Пашинян: Новые времена – это времена труда, а не нищеты и жалоб на нищетуГабриел Казарян поблагодарил Никола Пашиняна за доверие и отметил, что в министерстве существует ряд программ, направленных на развитие спорта и молодежи по отмеченным направлениям.
10:14 17/10/2018Травма полузащитника сборной Армении Маркоса Пиззелли оказалась несерьезной«Разрыва или перелома нет. Наш полузащитник получил удар в колено. Серьезность повреждения прояснится позднее», – говорится в сообщении ФФА.
15:06 16/10/2018Армянский спортсмен Давид Дадикян завоевал золотую медаль в ТурцииПри этом победивший армянский спортсмен – военнослужащий армянской армии.
13:18 16/10/2018Макгрегор предложил Нурмагомедову за реванш $15 миллионов, тот отказалсяШестого октября в Лас-Вегасе Нурмагомедов победил Макгрегора и защитил титул UFC в легком весе.
21:07 15/10/2018Артур Ванецян: Не стоит недооценивать профессионализм Армена ГюльбудагянцаПрокомментировал он и слова известного французского футболиста армянского происхождения Юрия Джоркаеффа о том, что он видит себя в армянском футболе.
19:02 13/10/2018Диего Марадона снова раскритиковал Лионеля Месси за его лидерские качестваНеобходимо лишить Месси лидерства, потому что мы хотим видеть такого Месси, каким он не станет.
11:31 12/10/2018Летние юношеские Олимпийские игры в Буэнос-Айресе: армянский тяжелоатлет завоевал золотую медальС результатом 309 кг. он завоевал титул чемпиона.
23:59 09/10/2018Армянский форвард Юра Мовсисян встретился с главой ФФА Артуром ВанецяномНациональная сборная Армении 13 и 16 октября примет участие в матчах очередных туров турнира Лиги Наций УЕФА – в Ереване встречаясь с командами Гибралтара и БЮР Македония соответственно.