19:15 29/07/2023Էդգար Սևիկյանն ասել է, որ ուրախ կլիներ խաղալ Հայաստանի հավաքականում21-ամյա հայ ֆուտբոլիստ Էդգար Սևիկյանը, ով հանդես է գալիս ռուսական «Պարի Նիժնի Նովգորոդում», խոսել է Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես գալու պատրաստակամության մասին։ Նրա խոսքերը հայտնում է...
17:22 29/07/2023Մադրիդի «Ռեալը» չի բանակցի ՊՍԺ-ի հետ Մբապեի համարՄադրիդի «Ռեալը» մտադիր չէ ձեռք բերել ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեին։ Այս մասին գրում է AS-ն։ Իսպանական ակումբը ֆուտբոլիստի հետ պայմանագիր կկնքի հաջորդ ամառ, երբ նա դառնա ազատ գործակալ: sport.ru-ի...
10:56 29/07/2023ԵԱ. 9 հայ բռնցքամարտիկներ դուրս են եկել եզրափակիչՌումինիայում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչում Հայաստանն ուներ 9 մասնակից և բոլոր 9 բռնցքամարտիկները տպավորիչ հաղթանակներ տոնելով իրենց մրցակիցների նկատմամբ` դուրս եկան...
19:30 28/07/2023Օրվա երկրորդ հաղթանակը․ Տիգրան Հովսեփյանը նույնպես փայլում էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Օրվա երկրորդ հաղթանակն ու եզրափակիչի երկրորդ մասնակիցը ավագ տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում: 50 կգ քաշային Տիգրան Հովսեփյանը նույնպես փայլում...
18:39 28/07/2023Եվրոպայի գործող չեմպիոն Վաղարշակ Քեյանը հաղթեց ռումինացի մրցակցինՀայաստանի բռնցաքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում ունենք եզրափակիչի առաջին մասնակիցը։ 48 կգ քաշային Եվրոպայի գործող չեմպիոն Վաղարշակ Քեյանը հաղթում է ռումինացի...
15:35 28/07/2023Թուրքիան Սև ծովում իր նավերի համար սահմանել է անվտանգության ամենաբարձ 3-րդ մակարդակՀուլիսիս 17-ին Ռուսաստանը հայտարարել էր, որ դադարեցնում է հացահատիկային գործարքը՝ պատճառաբանելով, որ սևծովյան համաձայնագրի՝ Ռուսաստանին վերաբերող մասը չի կատարվել։ Ռուսաստանը պնդում է, որ Ուկրաինան...
13:41 28/07/2023Առայժմ գերազանց է հանդես գալիս Հայաստանի հավաքականըՌումինիայի Պլոիեստի քաղաքում անցկացվող բռնցքամարտի Եվրոպայի ավագ տարիքի պատանեկան առաջնությունում/ 15-16 տարեկաններ
10:06 28/07/2023Ծանրորդ Գառնիկ Չոլակյանը՝ Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթողԾանրորդ Գառնիկ Չոլակյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Բուխարեստում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնության 61 կգ քաշայինների պայքարում՝ երկամարտում գրանցելով 255 կգ արդյունք (140+255): Պոկում...
09:47 28/07/2023ՈւԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգա. հայկական թիմերի արդյունքներըՀուլիսի 27-ին կայացել են ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի «Արարատ-Արմենիա» - «Արիս» (Հունաստան) և «Ալաշկերտ» - «Դեբրեցեն» (Հունգարիա) առաջին հանդիպումները:...
20:55 27/07/2023Հաղթանակ թուրք մարզիկի նկատմամբ․ 6-րդ մեդալը նույնպես ապահովված էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հաղթանակ թուրք մարզիկի նկատմամբ ու 6-րդ մեդալը նույնպես ապահովված է։ 52 կգ քաշային Արեն Խառատյանը 5։0 հաշվով պարտության է մատնում թուրք Թեֆիկ Ակասին...
19:51 27/07/2023Հերթական նոկաուտով հաղթանակը ու հերթական մեդալըՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է․ «Հերթական նոկաուտով հաղթանակը ու հերթական մեդալը: Այս անգամ մրցակցին բառացիորեն տապալում է 66 կգ քաշային Արգիշտի Հակոբյանը: Հայ մարզիկը առաջին...
18:23 27/07/2023IBA-ը հայտնել է Global Boxing Cup թիմային և IBA Champions League ակումբային մրցաշարերի մեկնարկի մասինԲռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիան (IBA) հայտնել է Global Boxing Cup թիմային և IBA Champions League ակումբային մրցաշարերի մեկնարկի մասին: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Մրցաշարերում կընդգրկվեն ինչպես...
15:40 27/07/2023Հայաստանն առաջին մեդալն է նվաճել ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունումՌումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում մեկնարկել է ծանրամարտի մինչև 20 և մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը, որում Հայաստանն առաջին մեդալն է նվաճել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ մինչև...
11:49 27/07/2023Հիկարու Նակամուրան ամուսնացել է հայազգի շախմատիստուհի Աթուսա Պուրքաշյանի հետԱմերիկացի հայտնի գրոսմայստեր Հիկարու Նակամուրան ամուսնացել է հայկական արմատներով իրանցի շախմատիստուհի, կանանց գրոսմայստեր 35-ամյա Աթուսա Պուրկաշյանի հետ։ Աթուսա Պուրկաշյանը սոցցանցերում հարսանեկան...
21:41 26/07/2023Հայ բռնցքամարտիկները 2 մեդալ են ապահովել պատանիների Եվրոպայի առաջնությունումՏիգրան Հովսեփյանը ապահովում է Հայաստանի առաջին մեդալը Ռումինիայում ընթացող պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում: 1/4 եզրափակիչում մարզիկը շատ մեծ առավելությամբ պարտության է մատնել Հունգարիայի...
17:48 26/07/2023Արսեն Զախարյանը «Լացիոյում» տարեկան կվաստակի 1,8 միլիոն եվրոՄոսկվայի «Դինամոյի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը կտեղափոխվի Հռոմի «Լացիո»։ Ըստ իտալացի լրագրող Նիկոլո Սկիրայի, «Լացիոն» կիսապաշտպանի հետ հինգ տարվա պայմանագիր կկնքի։ RT-ն գրում է, որ 20-ամյա...
17:04 26/07/2023Հայ մրցավարները կսպասարկեն ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փուլի հանդիպումներՀուլիսի 27-ին չեխական Պլզեն քաղաքի «Դուսան Արենայում» կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի «Պլզեն» (Չեխիա) – «Դրիտա» (Կոսովո) առաջին հանդիպումը: ՀՖՖ հաղորդմամբ,...
14:02 26/07/2023Հայաստանի ներկայացուցիչները մեկնել են ԿոնգոԿոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության մայրաքաղաք Կինշասայում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 6-ը կանցկացվեն Ֆրանկոֆոնիայի 9-րդ միջազգային խաղերը, որին Հայաստանը՝ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ, կմասնակցի...
13:16 26/07/2023«Ուրարտուն» նոր ֆուտբոլիստ ունի«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը պայմանագիր է ստորագրել սերբ պաշտպան Ուրոշ Ստոյանովիչի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՖԱ-ից։ «Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ «Ուրարտուի» կազմում նոր համալրում կա։ Ակումբը...
10:04 26/07/2023Եվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությունում հայ շախմատիստները հաղթել են Ավստրիայի և Հունգարիայի թիմերինԵվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությունում հայ շախմատիստները հաղթել են Ավստրիայի և Հունգարիայի թիմերին: Առաջին խաղափուլում հայ պատանիները 3.5:0.5 հաշվով հաղթել են Ավստրիայի թիմին: Հաղթանակ են...

10:52 10/11/2016Kuwaiti authorities file $1 billion lawsuit against IOCKuwaiti authorities have lodged a $1 billion (£804 million/€916 million) lawsuit against the International Olympic Committee (IOC) for suspending the country in the Lausanne Civil Court,...
19:25 09/11/2016Lilit Mkrtchyan’s "Ugra" club leads the tableGames of round 3 of European Club Cup have been played. Lilit Mkrtchyan’s "Ugra" has won the match against "Chigorin" with the score of 3-1 and currently shares the first and second places with...
15:13 09/11/2016Henrikh Mkhitaryan: If I give up I will nullify my accomplishmentsArmenian National team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan confesses he has less playing time at Old Trafford, however that doesn’t keep him from fulfilling his dreams.
12:43 09/11/2016Henrikh Mkhitaryan becomes UNICEFF Goodwill AmbassadorArmenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan becomes United Nations Children's Fund (UNICEFF) Goodwill Ambassador to advocate for children’s rights.
17:58 08/11/2016Marca: Mkhitaryan no more the hero of Old Trafford after the injuryThe Spanish leading Marca newspaper writes about Armenian national and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan and the situation around him.
13:39 08/11/2016Aronian's and Mkrtchyan's teams have wonGames of round 2 of European Club Cup were played yesterday. Levon Aronian’s «Padova» club won the match with the score of 5.5-0.5. Levon Aronian, leader of the team, was not playing yesterday....
19:37 07/11/2016David Nalbandian defies death in spectacular rally crash in ArgentinaThe 34-year-old Argentine retired tennis player of Armenian origin, ex-Wimbledon finalist rolled twice in his vehicle before he and his co-driver were helped out by shocked fans, The Mirror reports,...
17:49 07/11/2016Boxer Ara Puluzyan - winner of the international tournamentArmenia boxer Ara Puluzyan became the winner of the international boxing tournament in Lithuania. As the Boxing Federation of Armenia reports, the Armenian boxer conquered the rival in the final game...
17:01 05/11/2016Armenian junior wrestlers win most of the medals at International memorial tournamentThe 8th Junior Freestyle Wrestling Memorial tournament after Honored coach of USSR, Roudolf Karapetyan and international class sports master of USSR, Yeghishe Karapetyan has come to an end at...
19:22 04/11/2016Names of the candidates competing for the title of The Best FIFA Men’s Player 2016 announcedFIFA has today announced the names of the candidates competing for the title of The Best FIFA Men’s Player 2016.
18:12 04/11/2016Lilith Harutyunyan won bronze medal in Dubai Women's RunThe International Dubai Women's Run was held for the sixth time in Dubai, the capital of the United Arab Emirates.
19:33 02/11/2016Henrikh Mkhitaryan included in 21-man Manchester United squad as they fly out for Fenerbahce clashHenrikh Mkhitaryan joined his Manchester United cohorts as they flew out to Istanbul for their Europa League clash with Fenerbahce on Thursday.
19:57 01/11/2016Jamie Carragher on situation around Mkhitaryan: I do not know what has gone on thereSky Sports pundit Jamie Carragher thinks it would take a "miraculous recovery" for Manchester United to win the Premier League this season, Sky Sports reported.
19:07 01/11/2016The young star of women’s Boxing in Ireland Mary Kate Nevin accused the Russian coach in the attackA young boxer from Ireland Mary Kate Nevin said that the hotel in the German city of Stralsund, where he was an international tournament, the Queens Cup, she was hit by a Russian coach, according to...
18:37 01/11/2016Levon Aronian maintains his position on FIDE Rating ListFIDE has published 2016 FIDE Rating List as November 1. World Champion Magnus Carlsen (2853) is leading the list. Italian player Fabiano Caruana (2823) is on the second place, and Maxime...
14:16 01/11/2016UEFA seeks assurances over the safety of Manchester United fans in IstanbulUEFA has contacted the Turkish police and football federation to seek assurances over the safety of Manchester United fans in Istanbul.
17:09 31/10/2016Levon Aronian to participate in Tata Steel Chess tournamentThe 79th edition of the Tata Steel Chess Tournament takes place in Wijk aan Zee from 13 – 29 January 2017.
11:11 31/10/2016Henrikh Mkhitaryan: One for all and all for oneManchester United's midfielder Henrikh Mkhitaryan, who has ceased to appear in the squad list of the Red Devils but meanwhile keeps silence, has posted a status on his facebook page expressing hope...
10:57 31/10/2016Henrikh Mkhitaryan trains on his ownHenrikh Mkhitaryan trained alone at Manchester United 's Carrington headquarters on Sunday as doubts over his Old Trafford future continue.
14:39 29/10/2016Reporters participate in chess tournamentToday the chess tournament between the mass media representatives has kicked off in Yerevan. It will be held in 7 rounds applying the rules of rapid chess. 10 minutes will be allocated to each match...