18:21 04/03/2023Աշխարհի գավաթ. Արթուր Դավթյանը՝ կրկնակի ոսկե մեդալակիրՔաթարի մայրաքաղաք Դոհայում ընթացող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանն աշխարհի գավաթի...
18:00 04/03/2023ՀՀ քաղաքացիություն ստացած Մուրադ Գասիևը նոկաուտով հաղթել է ամերիկացի Մայք ԲալոգունինՌուս բռնցքամարտիկ Մուրատ Գասիևը, որը մարտի 1-ին ՀՀ քաղաքացիություն է ստացել, Երևանում կայացած բռնցքամարտի երեկոյի շրջանակում հաղթել է ամերիկացի Մայք Բալոգունին, գրում է championat.com-ը։...
16:10 04/03/2023Օլիմպիական չեմպիոն Ռոման Կոստոմարովը սկսել է գիտակցության գալՕլիմպիական չեմպիոն, գեղասահորդ Ռոման Կոստոմարովը ուշքի է եկել, սակայն հետագա ապաքինման համար ժամանակ կպահանջվի։ Այս մասին հայտնել են «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Ռոման սկսել է գիտակցության գալ: Նա արդեն կարող...
18:56 03/03/2023Հայ ցատկորդները վնասվածքով մտել են ասպարեզ և դուրս մնացել պայքարիցՍտամբուլում ընթանում է աթլետիկայի Եվրոպայի առաջնությունը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանից ելույթ են ունեցել կապանցի եռացատկորդներ Լևոն Աղասյանը և Յանա Սարգսյանը: Նրանք իրենց...
18:00 03/03/2023Պելեի դուստրը պատմել է հոր վերջին ցանկության մասին«Աշխարհի գավաթը պետք է մնա Հարավային Ամերիկայում, և Լիոնել Մեսսին արժանի է դրան»։
16:58 03/03/2023Մեսսին առաջարկ է ստացել Սաուդյան ԱրաբիայիցՆշվում է նաև արգենտինացու հնարավոր աշխատավարձը
15:19 03/03/2023Աշխարհի գավաթ. մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը դուրս է եկել եզրափակիչՕլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը Դոհայում ընթացող առանձին գործիքների աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում դուրս է եկել եզրափակիչ: ԿԳՄՍ...
13:34 02/03/2023Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ. Արթուր Ավետիսյանն ու Վահագն Դավթյանը եզրափակչում ենՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամներ Արթուր Ավետիսյանը և Վահագն Դավթյանը Կատարի մայրաքաղաք Դոհայում մեկնարկած առանձին գործիքների աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում դուրս...
11:34 02/03/2023Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Եվրոպայի անհատական առաջնությանըՄարտի 2-14-ը Սերբիայի Վրնյաչկա Բանյա քաղաքում կանցկացվի շախմատի Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնությունը: Առաջնությանը կմասնակցեն 40 երկրների 494 շախմատիստներ: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի...
19:50 01/03/2023Fastex ՀՊԼ․ Փյունիկն ու Ուրարտուն հաղթանակ տարանFastex ՀՊԼ 21-րդ տուրում «Փյունիկը» Շենգավիթի «Ջունիոր Սպորտ» մարզադաշտում 4:1 հաշվով հաղթեց Գյումրիի «Շիրակին»: Երևանյան թիմից երկու գոլ խփեց Օտուբանջոն, մեկական անգամ աչքի ընկան Դեսիրեն ու...
18:22 01/03/2023Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Մուրադ Գասիևը ՀՀ քաղաքացիություն է ստացելՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն ընդունել է WBA և IBF վարկածներով առաջին ծանրքաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Մուրադ Գասիևին: Այս մասին հայտնում են...
10:13 01/03/2023Սպերցյանը ճանաչվել է «Կրասնոդար» - ԲԿՄԱ հանդիպման լավագույն խաղացողՌուսաստանի Գավաթի քառորդ եզրափակչի ԲԿՄԱ-ի հետ պատասխան խաղում «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ճանաչվել է լավագույն խաղացող։ Այս մասին գրում է sport.ru կայքը։ Հանդիպումն անցկացվել է...
20:32 28/02/2023Հայաստանի առաջատար եռացատկորդները մեկնել են ՍտամբուլՀայաստանի առաջատար եռացատկորդներ, կապանցիներ Լևոն Աղասյանը և Յանա Սարգսյանը մեկնել են Ստամբուլ՝ Եվրոպայի աթլետիկայի ձմեռային առաջնությանը մասնակցելու։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նրանք մրցավայր են մեկնել...
19:39 28/02/2023Հունահռոմեական ըմբշամարտի թիմը վաղը կմեկնի ԲուլղարիաԳրեթե մեկ ամիս տարբերությամբ իրար կհաջորդեն հունահռոմեական ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների /Ռումինիա, մարտի 13-19-ը/ և մեծահասակների /Խորվաթիա, ապրիլի 17-23/ Եվրոպայի առաջնությունները: Այս մասին...
10:06 28/02/2023FIFA The Best. Մեսսին լավագույն ֆուտբոլիստն էՓարիզում կայացել է FIFA The Best ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, հայտնի են 2022-ի տարվա լավագույնները։ Լավագույն խաղացող է ճանաչվել ՊՍԺ-ի և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին։ Մեսսին իր...
20:17 27/02/2023Մարմնամարզության հավաքականը մեկնել է ԴոհաԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ավարտվել է սպորտային մարմնամարզության առանձին գործիքներից աշխարհի գավաթի խաղարկության առաջին փուլը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայաստանի պատվիրակներից առավել հաջող հանդես...
14:33 27/02/2023Բռնցքամարտի երիտասարդների միջազգային մրցաշարում Հայաստանը 8 մեդալ է նվաճելՀայաստանը 8 մեդալ է նվաճել Ռումինիայում կայացած երիտասարդների միջազգային մրցաշարում, որին մասնակցում էր 30 երկրի ներկայացուցիչ։ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Վազգեն Բադալյանի...
11:08 27/02/2023FIFA The Best. Հայաստանի հավաքականների մարզիչների և ավագների քվեարկությունըՓետրվարի 27-ին կկայանա FIFA The Best մրցանակաբաշխությունը, որտեղ ՖԻՖԱ-ն կամփոփի 2022-ը և կհայտարարի տարվա լավագույններին։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի և կանանց Հայաստանի...
09:58 27/02/2023Ալեքսանդրիայի մրցաշար․ Վազգեն Թևանյանը՝ ոսկե մեդալակիրԱլեքսանդրիայում ընթանում է ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարին մասնակցում են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Վազգեն Թևանյանը (65 կգ) եզրափակչում հաղթել է ԱՄՆ ներկայացուցչին՝ նվաճելով ոսկե...
19:39 26/02/2023Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն աշխարհի գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալակիր էԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկությունում աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը առանձին գործիքների հենացատկի վարժության եզրափակչում վաստակեց...

13:00 13/04/2015Armenian chess players at Dubai OpenGM Tigran L. Petrosian has scored 5 points after seven rounds at Dubai Open in UAE. IM Manuel Petrosian has 4.5 points. GMs Vladimir Fedoseev (Russia) and Alexander Shabalov (U.S.) are in the lead...
12:54 13/04/2015Armenian grandmasters at U.S. Chess ChampionshipsGMs Varuzhan Akobian and Samuel Sevian scored 5.5 points each out of 11 and shared 5th-7th places at the U.S.
12:36 13/04/2015Diana Arutyunova takes first prize in ViennaArmenian WGM Diana Arutyunova (Ukraine) scored 5.5 points out of 9 and took first prize at the Chess Ladies Vienna tournament that was held by the round-robin system in the capital of Austria,...
14:47 10/04/2015Armenian chess players in DubaiGM Hovik Hayrapetyan and IM Tigran Harutyunian have scored 3 points each after four rounds at the open chess tournament ongoing in Dubai, UAE.
11:43 09/04/2015Armenian chess players in DubaiGM Tigran L. Petrosian has scored 2.5 points after three rounds at the open chess tournament in Dubai, UAE. Petrosian is half a point behind the leaders. GM Hovik Hayrapetyan, IM Vahe Baghdasaryan...
17:41 07/04/2015Football: Armenian U-19 to play friendly matchesArmenian U-19 team will play friendly matches during this year. Our team will face Slovakia on August 11 and 13, while the matches against Moldova will take place on September 16 and 18. The official...
18:43 06/04/2015Turkey league suspended after attackTurkey's SuperLig has been suspended for one week after the Fenerbahce team bus was shot at by a gunman on Saturday, BBC Sport reports.
17:08 06/04/2015Armenian chess players at Aeroflot Open22-year-old Armenian IM Vahe Baghdasaryan took first prize in Tournament B of the Aeroflot Open chess tournament held in Moscow.
16:49 06/04/2015Armenian chess players in DubaiGMs Tigran L. Petrosian, Hovik Hayrapetyan, IMs Tigran Harutyunian, Manuel Petrosyan, Tigran S. Petrosyan, Vahe Baghdasaryan and WFM Maria Gevorgyan are participating in an open chess tournament...
09:42 06/04/2015Today is International Day of Sport for Development and Peace“Sport has become a world language, a common denominator that breaks down all the walls, all the barriers," UN Secretary-General Ban Ki-moon said.
15:05 03/04/2015Armenian chess players at Aeroflot OpenGM Tigran L. Petrosian has scored 4.5, GM Sergey Grigoriants and GM Hovhannes Gabuzyan 4 points each after seven rounds in Tournament A of the Aeroflot Open chess tournament ongoing in Moscow. GM...
12:17 02/04/2015Armenian chess players at Aeroflot OpenGM Tigran L. Petrosian has scored 4, GM Sergey Grigoriants 3.5, GM Hovhannes Gabuzyan 3 points after six rounds in Tournament A of the Aeroflot Open chess tournament ongoing in Moscow. GM Daniil...
14:33 01/04/2015Armenian chess players at Aeroflot OpenGM Tigran L. Petrosian has scored 3.5 points after five rounds, and is only half a point behind the four leaders in Tournament A of the Aeroflot Open ongoing in Moscow. GM Hovhannes Gabuzyan has 3...
14:28 01/04/2015Sergei Movsesian wins champion and vice champion titlesArmenian GM Sergei Movsesian won the title of the champion of Slovakia as a member of the team Angelus of Stara Lubovna city.
13:14 01/04/2015Azerbaijani sportsman, who had squatted during Armenian anthem, and his coach get confused in their excusesAzerbaijani Sambo wrestler Bakhtiyar Abbasov, who had taken 3rd place in the World Cup in Moscow, apologized to the winner of the Cup, the Armenian sportsman Ashot Danielyan, for demonstratively...
12:57 31/03/2015Armenian chess players at Aeroflot OpenGM Tigran L. Petrosian and GM Hovhannes Gabuzyan have scored 2.5 points each after four rounds in Tournament A of the Aeroflot Open ongoing in Moscow. In Tournament B, GM Tigran Kotanjian, IM Vahe...
19:33 30/03/2015Armenian national team head coach Bernard Challandes resignsArmenian national team head coach Bernard Challandes has resigned. FFA president Ruben Hayrapetyan accepted Challandes’s resignation. Bernard Challandes said words of gratefulness to FFA, coaching...
14:38 30/03/2015Armenian chess players at Aeroflot OpenGM Tigran L. Petrosian and GM Hovhannes Gabuzyan have scored 1.5 points each after three rounds in Tournament A of the Aeroflot Open in Moscow, Russia. In Tournament B, GM Elina Danielian, GM Tigran...
13:13 28/03/2015Armenian chess players to play in European Women’s ChampionshipGM Elina Danielian, WGM Lilit Mkrtchian, WGM Maria Kursova, WGM Lilit Galojan, Armenian current champion Susanna Gaboyan, WIM Anna Hairapetian, WFM Maria Gevorgyan and Siranush Ghukasyan will take...
14:56 27/03/2015Armenian Grandmasters at U.S. Chess ChampionshipsGMs Varuzhan Akobian and Samuel Sevian will participate in the U.S. Chess Championship to be held from on April 1-13, 2015 in St. Louis. WGM Tatev Abrahamyan will play in the U.S. Women’s...