18:21 04/03/2023Աշխարհի գավաթ. Արթուր Դավթյանը՝ կրկնակի ոսկե մեդալակիրՔաթարի մայրաքաղաք Դոհայում ընթացող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանն աշխարհի գավաթի...
18:00 04/03/2023ՀՀ քաղաքացիություն ստացած Մուրադ Գասիևը նոկաուտով հաղթել է ամերիկացի Մայք ԲալոգունինՌուս բռնցքամարտիկ Մուրատ Գասիևը, որը մարտի 1-ին ՀՀ քաղաքացիություն է ստացել, Երևանում կայացած բռնցքամարտի երեկոյի շրջանակում հաղթել է ամերիկացի Մայք Բալոգունին, գրում է championat.com-ը։...
16:10 04/03/2023Օլիմպիական չեմպիոն Ռոման Կոստոմարովը սկսել է գիտակցության գալՕլիմպիական չեմպիոն, գեղասահորդ Ռոման Կոստոմարովը ուշքի է եկել, սակայն հետագա ապաքինման համար ժամանակ կպահանջվի։ Այս մասին հայտնել են «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Ռոման սկսել է գիտակցության գալ: Նա արդեն կարող...
18:56 03/03/2023Հայ ցատկորդները վնասվածքով մտել են ասպարեզ և դուրս մնացել պայքարիցՍտամբուլում ընթանում է աթլետիկայի Եվրոպայի առաջնությունը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ «Հայաստանից ելույթ են ունեցել կապանցի եռացատկորդներ Լևոն Աղասյանը և Յանա Սարգսյանը: Նրանք իրենց...
18:00 03/03/2023Պելեի դուստրը պատմել է հոր վերջին ցանկության մասին«Աշխարհի գավաթը պետք է մնա Հարավային Ամերիկայում, և Լիոնել Մեսսին արժանի է դրան»։
16:58 03/03/2023Մեսսին առաջարկ է ստացել Սաուդյան ԱրաբիայիցՆշվում է նաև արգենտինացու հնարավոր աշխատավարձը
15:19 03/03/2023Աշխարհի գավաթ. մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը դուրս է եկել եզրափակիչՕլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը Դոհայում ընթացող առանձին գործիքների աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում դուրս է եկել եզրափակիչ: ԿԳՄՍ...
13:34 02/03/2023Մարմնամարզության աշխարհի գավաթ. Արթուր Ավետիսյանն ու Վահագն Դավթյանը եզրափակչում ենՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամներ Արթուր Ավետիսյանը և Վահագն Դավթյանը Կատարի մայրաքաղաք Դոհայում մեկնարկած առանձին գործիքների աշխարհի գավաթի խաղարկության երկրորդ փուլում դուրս...
11:34 02/03/2023Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Եվրոպայի անհատական առաջնությանըՄարտի 2-14-ը Սերբիայի Վրնյաչկա Բանյա քաղաքում կանցկացվի շախմատի Եվրոպայի 2023 թվականի անհատական առաջնությունը: Առաջնությանը կմասնակցեն 40 երկրների 494 շախմատիստներ: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի...
19:50 01/03/2023Fastex ՀՊԼ․ Փյունիկն ու Ուրարտուն հաղթանակ տարանFastex ՀՊԼ 21-րդ տուրում «Փյունիկը» Շենգավիթի «Ջունիոր Սպորտ» մարզադաշտում 4:1 հաշվով հաղթեց Գյումրիի «Շիրակին»: Երևանյան թիմից երկու գոլ խփեց Օտուբանջոն, մեկական անգամ աչքի ընկան Դեսիրեն ու...
18:22 01/03/2023Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Մուրադ Գասիևը ՀՀ քաղաքացիություն է ստացելՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն ընդունել է WBA և IBF վարկածներով առաջին ծանրքաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Մուրադ Գասիևին: Այս մասին հայտնում են...
10:13 01/03/2023Սպերցյանը ճանաչվել է «Կրասնոդար» - ԲԿՄԱ հանդիպման լավագույն խաղացողՌուսաստանի Գավաթի քառորդ եզրափակչի ԲԿՄԱ-ի հետ պատասխան խաղում «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ճանաչվել է լավագույն խաղացող։ Այս մասին գրում է sport.ru կայքը։ Հանդիպումն անցկացվել է...
20:32 28/02/2023Հայաստանի առաջատար եռացատկորդները մեկնել են ՍտամբուլՀայաստանի առաջատար եռացատկորդներ, կապանցիներ Լևոն Աղասյանը և Յանա Սարգսյանը մեկնել են Ստամբուլ՝ Եվրոպայի աթլետիկայի ձմեռային առաջնությանը մասնակցելու։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նրանք մրցավայր են մեկնել...
19:39 28/02/2023Հունահռոմեական ըմբշամարտի թիմը վաղը կմեկնի ԲուլղարիաԳրեթե մեկ ամիս տարբերությամբ իրար կհաջորդեն հունահռոմեական ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկանների /Ռումինիա, մարտի 13-19-ը/ և մեծահասակների /Խորվաթիա, ապրիլի 17-23/ Եվրոպայի առաջնությունները: Այս մասին...
10:06 28/02/2023FIFA The Best. Մեսսին լավագույն ֆուտբոլիստն էՓարիզում կայացել է FIFA The Best ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, հայտնի են 2022-ի տարվա լավագույնները։ Լավագույն խաղացող է ճանաչվել ՊՍԺ-ի և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին։ Մեսսին իր...
20:17 27/02/2023Մարմնամարզության հավաքականը մեկնել է ԴոհաԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ավարտվել է սպորտային մարմնամարզության առանձին գործիքներից աշխարհի գավաթի խաղարկության առաջին փուլը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հայաստանի պատվիրակներից առավել հաջող հանդես...
14:33 27/02/2023Բռնցքամարտի երիտասարդների միջազգային մրցաշարում Հայաստանը 8 մեդալ է նվաճելՀայաստանը 8 մեդալ է նվաճել Ռումինիայում կայացած երիտասարդների միջազգային մրցաշարում, որին մասնակցում էր 30 երկրի ներկայացուցիչ։ Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Վազգեն Բադալյանի...
11:08 27/02/2023FIFA The Best. Հայաստանի հավաքականների մարզիչների և ավագների քվեարկությունըՓետրվարի 27-ին կկայանա FIFA The Best մրցանակաբաշխությունը, որտեղ ՖԻՖԱ-ն կամփոփի 2022-ը և կհայտարարի տարվա լավագույններին։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի և կանանց Հայաստանի...
09:58 27/02/2023Ալեքսանդրիայի մրցաշար․ Վազգեն Թևանյանը՝ ոսկե մեդալակիրԱլեքսանդրիայում ընթանում է ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարին մասնակցում են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները։ Վազգեն Թևանյանը (65 կգ) եզրափակչում հաղթել է ԱՄՆ ներկայացուցչին՝ նվաճելով ոսկե...
19:39 26/02/2023Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն աշխարհի գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալակիր էԳերմանիայի Կոտբուս քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկությունում աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը առանձին գործիքների հենացատկի վարժության եզրափակչում վաստակեց...

15:05 15/02/2018В Армении баскетбол по популярности превзойдет футбол: прогнозы вице-президента баскетбольной федерации А. ПогосянаПо словам Ара Погосяна, команды «А» лиги сейчас не конкурентоспособны в еврокубках, для этого нужно годами работать:
14:41 15/02/2018Сборная Армении занимает 91-е место в рейтинге ФИФАВозглавляет рейтинг по-прежнему сборная Германии, а в первой десятке также присутствуют Бразилия, Португалия, Аргентина.
10:51 15/02/2018Генрих Мхитарян: Озил – лучший игрок мира на своей позицииИграть с ним – одно счастье и удовольствие, потому что он обладает отличной техникой, пониманием и видением игры, сказал он.
10:12 15/02/2018Испанский «Реал» разгромил французский «Пари Сен-Жермен» со счетом 3:1 в Лиге чемпионовРоналду стал первым футболистом в истории Лиги чемпионов, которому удалось забить 100 голов за один клуб.
18:00 14/02/2018Президент Армении Серж Саргсян поздравил шахматиста Смбата Лпутяна с 60-летним юбилеемКак учредитель-президент Академии шахмат Армении, вы выполняете важную работу, результаты которой уже ощутимы».
13:47 14/02/2018Олимпиада-2018 в Пхенчхане в центре урагана: отменяются соревнованияИз-за непогоды были отменены соревнования по горнолыжному слалому у женщин и задержан старт состязаний в лыжном двоеборье.
12:28 14/02/2018Генрих Мхитарян: Счастлив видеть Обамеянга в футболке «Арсенала», в следующих матчах мы достигнем большегоАрмянский полузащитник Генрих Мхитарян в «Арсенале» воссоединился с нападающим Пьером-Эмериком Обамеянгом, с которым выступал в составе дортмундской «Боруссии».
11:03 14/02/2018Новые лыжи для армянского горнолыжника Ашота Карапетяна уже на пути в южнокорейский ПхенчханНациональный олимпийский комитет (НОК) Армении выступил с заявлением в связи с историей касательно спортивного инвентаря армянского горнолыжника на 23-х зимних Олимпийских играх.
20:42 13/02/2018Шахматный десант Армении примет участие в мужском индивидуальном Чемпионате Европы в БатумиПервенство континента пройдет по швейцарской системе в 11 туров.
20:09 13/02/2018Артур Назарян: Армянская диаспора Ливана будет развивать баскетбол в Армении и укреплять связи с РодинойУ них есть большой баскетбольный потенциал, традиции, они очень хорошо владеют тонкостями этого вида спорта и смогут способствовать развитию баскетбольной культуры в нашей стране.
17:03 13/02/2018Первый положительный допинг-тест выявлен на Олимпийских играх в южнокорейском Пхёнчхане21-летний спортсмен был заявлен в качестве резервиста в состав команды Японии на мужскую эстафету на 5000 метров.
17:36 12/02/2018Премьеру К. Карапетяну доложено о разработке концепции по развитию спортивного туризма в АрменииПремьер Карен Карапетян подчеркнул важность пропаганды здорового образа жизни и отметил, что необходимо реализовать комплексную программу.
12:46 12/02/2018Юные армянские дзюдоисты завоевали медали на этапе розыгрыша Кубка ЕвропыЮрий Исраелян стал серебряным призером, Степа Дарбинян – бронзовым, а Мамикон Аветисян занял 5-е место.
12:02 12/02/2018Армянские бадминтонисты примут участие в чемпионате ЕвропыПо словам Погосяна, наши бадминтонистки находятся в хорошей спортивной форме и готовы к чемпионату Европы.
11:08 12/02/2018Турнир претендентов: известен соперник армянского гроссмейстера Левона Ароняна в стартовом туреПобедитель турнира претендентов встретится с Магнусом Карлсеном в матче за звание чемпиона мира, который пройдет в Лондоне с 9 по 28 ноября.
10:53 12/02/2018Известный боксер Артур Абрахам: После длительной паузы вновь выйду на ринг, поединок состоится 28 апреляПри этом 38-летний Абрахам уже думает о завершении карьеры профессионального боксера.
16:53 10/02/2018Дерби Северного Лондона: Генрих Мхитарян – в стартовом составе «Арсенала»Составы «Арсенала» и «Тоттенхэма» на сегодняшний матч чемпионата Англии приводит fc-arsenal.com.
16:26 10/02/2018Серверы зимней Олимпиады-2018 в Южной Корее подверглись атакам хакеровЗрители, которые планировали посетить церемонию открытия, во время блокировки сайта не могли распечатать свои заранее приобретенные билеты на мероприятие.
14:39 10/02/2018Известны победители и призеры молодежного чемпионата Армении по фехтованиюВ турнире приняли участие 100 спортсменов из Еревана, Гюмри, Ванадзора и Бюрегавана.
14:14 10/02/2018Букмекеры назвали сборные с самыми высокими шансами выиграть медальный зачет Олимпиады-2018 в ПхенчханеЗа 2,3 принимают ставки на то, что в командном зачете победит сборная Германии. Четыре года назад немцы стали шестыми, завоевав 19 медалей (восемь из них – золотых).