20:26 04/05/2020Էրիկ Վարդանյան. «Երկու ամսից կկարողանամ լիարժեք մարզվել»Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում պատմել է իր վերականգման ընթացքի, Սոչիում հարմարվելու գործընթացի մասին և նշել մարզումները վերսկսելու մոտավոր...
19:51 04/05/2020«Տոկիո-2020»-ի կազմկոմիտեն էներգիայի այլընտրանքային աղբուրներով կապահովի ամառային խաղերը«Տոկիո-2020»-ի կազմկոմիտեն էներգիայի այլընտրանքային աղբուրներով կապահովի ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը։ Նշվում է ջրածնի օգտագործման մասին, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազմակերպիչները հույս ունեն...
19:00 04/05/2020Նեյմարը հանուն «Բարսելոնա» տեղափոխվելու հրաժարվել է 100 միլիոն եվրոյից«Պարի Սեն-Ժերմեն»-ի հարձակվող Նեյմարը հրաժարվել է հսկայական գումարից հանուն «Բարսելոնա» վերադառնալու։ championat.com կայքը, հղում անելով Mundo Deportivo-ին, գրում է, որ ֆրանսիական ակումբի...
18:35 04/05/2020Մայիսի 4-ից թույլատրվում են հավաքական թիմերի մարզումները և ուսումնամարզական հավաքներըԱրտակարգ դրության ռեժիմի պարետ Տիգրան Ավինյանի «Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում կիրառվող ժամանակավոր սահմանափակումների վերաբերյալ» N 63 որոշմամբ արտակարգ դրության ընթացքում կիրառվող...
18:00 04/05/2020Լևոն Արոնյանը՝ Եվրոպայի հավաքականումՎաղը՝ մայիսի 5-ին կմեկնարկի շախմատի «Ազգերի գավաթ» առցանց թիմային մրցաշարը։ 180 հազար ԱՄՆ դոլար մրցանակային հիմանդրամով ստուգատեսում հանդես կգան Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Չինաստանի, Հնդկաստանի,...
17:41 04/05/2020Հրաձգության միջազգային ֆեդերացիան երկարաձգում է հայտերի վերջնաժամկետըՀրաձգության միջազգային ֆեդերացիան /ISSF/ երկարաձգել է 2021-2024 թթ․ մրցումների անցկացման հայտեր ներկայացնելու վերջնաժամկետը։ Ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը, օլիմպիական խաղերի հետաձգման հետ կապված մարզական...
17:25 04/05/2020«Արսենալ»-ն առաջիկա ամռանը մտադիր է ազատվել վեց խաղացողիցՆրանց թվում է նաև կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը։
13:37 04/05/2020Իսլանդացի դերասանը բարձրացրել է 501 կիլոգրամանոց ծանրաձողըԱշխարհի նոր ռեկորդ՝ 501 կիլոգրամ, այն գրանցել է հանրահայտ դերասան Հաֆթոր Բյորնսոնը, որը «Գահերի խաղը» սերիալում խաղացել է Գրիգորի Կլիգանի՝ Գորի դերը: Եվրանյուզը գրում է, որ վերջերս Բյորնսոնն արդեն...
17:34 02/05/2020Համաշխարհային լողափնյա խաղերը երկու տարով հետաձգվել ենՀամաշխարհային լողափնյա խաղերը հետաձգվել են երկու տարով և կկայանա 2023 թ-ին։ Սակայն մրցումների անցկացման վայրը դեռ հայտնի չէ, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիան նման որոշում է...
09:20 02/05/2020ԵՕԿ-ի հեռավար նիստում քննարկվել են ազգային օլիմպիական կոմիտեներին օգնելու ուղիներըՀեռավար ռեժիմով անցկացվել է Եվրոպայի օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի /ԵՕԿ/ գործկոմի նիստը։ Քննարկվել են սպորտի վրա կորոնավիրուսի տարածման ազդեցության կարևորագույն հարցերը և ազգային օլիմպիական...
20:15 01/05/2020Ա Սերիայի բոլոր 20 ակումբները քվեարկել են մրցաշրջանն ավարտելու օգտինԻտալական Ա Սերիան ակումբների շրջանում քվեարկություն է անցկացրել մրցաշրջանի վերջնական փուլի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ։ championat.com կայքը, հղում անելով Football Italia-ին, գրում է, որ բոլոր 20...
15:29 01/05/2020Հայտարարվել է 2022թ-ի ձմեռային օլիմպիական խաղերի մեդալների նախագծային աշխատանքների մրցույթ2022 թվականի Պեկինի ձմեռային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեն հայտարարել է մեդալների և ջահի նախագծային աշխատանքների մրցույթ։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մեդալները պետք է համահունչ...
15:01 01/05/2020Գործարկվել է ըմբշամարտի հատուկ հավելվածըԸմբշամարտի համաշխարհային միությունը գործարկել է մրցավարական հատուկ հավելված: Այն ստեղծել է UWW- ն և կազմակերպության մրցավարական հանձնաժողովը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Հավելվածի շնորհիվ մարզասերները կարող...
12:11 01/05/2020Մրցաշրջանի վաղ ավարտի պատճառով Ֆրանսիայի առաջնությունը կկորցնի 243 միլիոն եվրոՖրանսիայի ֆուտբոլի առաջնության պաշտոնական հեռարձակող «Canal +» հեռուստաալիքը խզել է «Լիգա 1»-ի հետ պայմանագիրը և հրաժարվել բոլոր նախատեսված վճարումներից, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ «L'Equipe»- ի...
18:43 30/04/2020Տեղի է ունեցել ՖԻԲԱ-Եվրոպայի կողմից կազմակերպված hեռավար քննարկում,որին մասնակցել է նաև ՀայաստանըՏեղի է ունեցել ՖԻԲԱ-Եվրոպայի կողմից կազմակերպված hեռավար քննարկում՝ նախատեսված վարկանիշային աղյուսակի 33-50-րդ տեղերում գտնվող երկրների համար:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: ՀՀ բասկետբոլի...
18:20 30/04/2020ՄՕԿ –ը որոշել է ավելացնել Տոկիոյի խաղերին նախապատրաստվելու համար դրամաշնորհների, կրթաթոշակների գումարըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը բաց նամակով դիմել է օլիմպիական կազմակերպություններին և շարժման գաղափարակիցներին։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Նամակում մասնավորապես ասված է․«COVID-19-ը...
09:57 30/04/2020Իտալական ֆուտբոլը կարող է կորցնել 800 միլիոն եվրոԻտալական ֆուտբոլը կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով կարող է կորցնել 800 միլիոն եվրո։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին գրում է Football Italia-ը։ Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի խոսքով, չի...
18:40 29/04/2020ESPN. Մբապեն ճանաչվել է աշխարհի լավագույն երիտասարդ ֆուտբոլիստESPN վարկածով, Պարի Սեն-Ժերմենի և Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն ճանաչվել է աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, վարկանշային ցուցակում ընդգրկված են մինչև 21...
18:22 29/04/20202024 թ-ին ակրոբատիկայի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Իսրայելում2024 թ. ակրոբատիկայի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի մայիս ամսին՝ Իսրայելի Հոլոնին քաղաքում։ ՀԱՕԿ-ը հայտնում է, որ որոշումը կայացրել է մարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիայի խորհուրդը։ Իսրայելում...

20:29 27/11/2012Проведенные Федерацией Футбола Армении обучающие курсы для тренерской лицензии признаны лучшими в регионеПроведенные Федерацией Футбола Армении обучающие курсы для тренерской лицензии уровня «Б» и «А» европейские специалисты признали лучшими в регионе и одними из лучших в Восточной Европе.
18:40 27/11/2012Глава ФИДЕ предложил провести в Нагорном Карабахе шахматный турнир между армянскими и азербайджанскими детьмиПрезидент Международной Федерации шахмат (ФИДЕ) Кирсан Илюмжинов предложил провести матч между азербайджанскими и армянскими шахматистами в Нагорном Карабахе.
20:14 26/11/2012Главный тренер сборной Дагестана по боксу: Надо остановить отток дагестанских боксеров в Азербайджан«Меня больше беспокоит массовый отъезд наших ребят в соседний Азербайджан, причем чуть ли не с юношеского возраста.
14:26 24/11/2012Армянский гроссмейстер Левон Аронян стал обладателем премии «Человек года»Сегодня в пресс-клубе «Peoplemeter» состоялась церемония вручения премии «Человек года», учрежденной журналом «Де-факто».
19:56 14/11/2012Глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян никого не избивал, в том числе и бывшего врача клуба «Пюник» Вардана ОвасапянаСоветник главы ФФА Араик Манукян заявил: «Я официально опровергаю эти сведения».
15:47 13/11/2012Евро-2020 могут провести в 12 странахСтало известно, что в УЕФА до сих пор не отказались от идеи проведения европейского чемпионата сразу в десяти или двенадцати странах.
19:00 12/11/2012Михаэль Шумахер получил почетный титул «Легенда спорта»В субботу во Франкфурте на традиционном празднике немецкой спортивной прессы семикратный чемпион мира Михаэль Шумахер был удостоен почетного титула «Легенда спорта», сообщает «sovsport.ru».
17:07 10/11/2012Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на играх финального тура по мини-футболуПрезидент Республики Армения, председатель Республиканской партии Армении(РПА) Серж Саргсян сегодня в спортзале Футбольной академии Армении посмотрел игры финального тура первенства по мини-футболу,...
15:05 07/11/2012ФИФА опубликовала новый рейтинг-лист национальных сборных. Команда Армении на 82-м местеСегодня Международная футбольная федерация (ФИФА) опубликовала новый рейтинг-лист национальных сборных, в которой команда Армении с 444 очками заняла 82-е место.
18:46 06/11/2012В Ереване пройдет 4-й международный мемориальный турнир по вольной борьбеС 9 по 11 ноября в Ереване пройдет 4-й международный мемориальный турнир по вольной борьбе. В спортивном комплексе «Динамо» в соперничество вступят юные борцы вольного стиля. Для участия в турнире в...
18:13 05/11/2012Билеты на товарищеский матч Армения-Литва поступят в продажу с 6 ноябряБилеты на товарищеский матч между национальными сборными Армении и Литвы по футболу, который состоится 14 ноября на Республиканском стадионе им.
17:52 01/11/2012Криштиану Роналду вновь «достанется» из-за марроканки Руби: футболист вызван в суд по делу БерлускониЗвезда мадридского «Реала» и сборной Португалии Криштиану Роналду вызван в качестве свидетеля защиты на суд по делу экс-премьера Италии Сильвио Берлускони, который обвиняется в интимных связях с...
17:23 30/10/2012На чемпионате мира по боксу в Ереване выступят 6 азербайджанских боксеровНа чемпионате мира по боксу в Армении выступят шестеро азербайджанских спортсменов, а сама делегация будет состоять из десяти человек.
19:06 27/10/2012Левон Мартиросян призывает успокоиться и не устраивать «абсурдных шоу»«Это не страшно. Если угрозы продолжатся, я обращусь к правоохранительным органам», – заявил сегодня на брифинге депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Левон Мартиросян,...
16:20 27/10/2012Определился победитель рапид-турнира Мемориала Чигорина. Роберт Ованнисян с 6,5 баллами на 10 местеПо итогам рапид-турнира, проводящегося в рамках международного шахматного фестиваля «Мемориал М.И. Чигорина» в российском Санкт-Петербурге, Роберт Ованнисян, Завен Андриасян и Сергей Григорянц из 9...
20:03 26/10/2012Шахматный фестиваль «Мемориал М.И. Чигорина» в Петербурге: Аветик Григорян возглавляет турнирную таблицуНа проходящем в российском Санкт-Петербурге международном шахматном фестивале «Мемориал М.И. Чигорина» проводится рапид-турнир, в котором принимают участие 173 шахматиста. После 4-х сыгранных туров...
16:00 25/10/2012В фестивале «Мемориал М.И. Чигорина» примут участие около 20 армянских шахматистовс 25 октября по 4 ноября в северной столице России – Санкт-Петербурге – пройдет международный шахматный фестиваль «Мемориал М.И.
12:50 23/10/2012В центре Еревана установлен новый памятник армянскому шахматисту Тиграну ПетросянуВ центре Еревана установлен новый памятник 9-му чемпиону мира по шахматам, выдающемуся гроссмейстеру Тиграну Петросяну.
18:16 17/10/2012Турецкий «Галатасарай» – в погоне за армянским футболистом Генрихом МхитаряномСпортивные сайты Турции сегодня распространили информацию, согласно которой один из лидеров сборной Армении по футболу, полузащитник донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян включен в список приоритетных...
16:02 15/10/2012Г. Мхитарян: Забить гол сборной Италии – большая радость, жаль только, что его не хватилоОдин из лидеров сборной Армении по футболу, полузащитник донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян прокомментировал состоявшийся 12 октября на стадионе «Раздан» в Ереване матч против сборной Италии.