20:26 04/05/2020Էրիկ Վարդանյան. «Երկու ամսից կկարողանամ լիարժեք մարզվել»Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքի հետ զրույցում պատմել է իր վերականգման ընթացքի, Սոչիում հարմարվելու գործընթացի մասին և նշել մարզումները վերսկսելու մոտավոր...
19:51 04/05/2020«Տոկիո-2020»-ի կազմկոմիտեն էներգիայի այլընտրանքային աղբուրներով կապահովի ամառային խաղերը«Տոկիո-2020»-ի կազմկոմիտեն էներգիայի այլընտրանքային աղբուրներով կապահովի ամառային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերը։ Նշվում է ջրածնի օգտագործման մասին, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազմակերպիչները հույս ունեն...
19:00 04/05/2020Նեյմարը հանուն «Բարսելոնա» տեղափոխվելու հրաժարվել է 100 միլիոն եվրոյից«Պարի Սեն-Ժերմեն»-ի հարձակվող Նեյմարը հրաժարվել է հսկայական գումարից հանուն «Բարսելոնա» վերադառնալու։ championat.com կայքը, հղում անելով Mundo Deportivo-ին, գրում է, որ ֆրանսիական ակումբի...
18:35 04/05/2020Մայիսի 4-ից թույլատրվում են հավաքական թիմերի մարզումները և ուսումնամարզական հավաքներըԱրտակարգ դրության ռեժիմի պարետ Տիգրան Ավինյանի «Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում կիրառվող ժամանակավոր սահմանափակումների վերաբերյալ» N 63 որոշմամբ արտակարգ դրության ընթացքում կիրառվող...
18:00 04/05/2020Լևոն Արոնյանը՝ Եվրոպայի հավաքականումՎաղը՝ մայիսի 5-ին կմեկնարկի շախմատի «Ազգերի գավաթ» առցանց թիմային մրցաշարը։ 180 հազար ԱՄՆ դոլար մրցանակային հիմանդրամով ստուգատեսում հանդես կգան Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Չինաստանի, Հնդկաստանի,...
17:41 04/05/2020Հրաձգության միջազգային ֆեդերացիան երկարաձգում է հայտերի վերջնաժամկետըՀրաձգության միջազգային ֆեդերացիան /ISSF/ երկարաձգել է 2021-2024 թթ․ մրցումների անցկացման հայտեր ներկայացնելու վերջնաժամկետը։ Ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը, օլիմպիական խաղերի հետաձգման հետ կապված մարզական...
17:25 04/05/2020«Արսենալ»-ն առաջիկա ամռանը մտադիր է ազատվել վեց խաղացողիցՆրանց թվում է նաև կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը։
13:37 04/05/2020Իսլանդացի դերասանը բարձրացրել է 501 կիլոգրամանոց ծանրաձողըԱշխարհի նոր ռեկորդ՝ 501 կիլոգրամ, այն գրանցել է հանրահայտ դերասան Հաֆթոր Բյորնսոնը, որը «Գահերի խաղը» սերիալում խաղացել է Գրիգորի Կլիգանի՝ Գորի դերը: Եվրանյուզը գրում է, որ վերջերս Բյորնսոնն արդեն...
17:34 02/05/2020Համաշխարհային լողափնյա խաղերը երկու տարով հետաձգվել ենՀամաշխարհային լողափնյա խաղերը հետաձգվել են երկու տարով և կկայանա 2023 թ-ին։ Սակայն մրցումների անցկացման վայրը դեռ հայտնի չէ, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիան նման որոշում է...
09:20 02/05/2020ԵՕԿ-ի հեռավար նիստում քննարկվել են ազգային օլիմպիական կոմիտեներին օգնելու ուղիներըՀեռավար ռեժիմով անցկացվել է Եվրոպայի օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի /ԵՕԿ/ գործկոմի նիստը։ Քննարկվել են սպորտի վրա կորոնավիրուսի տարածման ազդեցության կարևորագույն հարցերը և ազգային օլիմպիական...
20:15 01/05/2020Ա Սերիայի բոլոր 20 ակումբները քվեարկել են մրցաշրջանն ավարտելու օգտինԻտալական Ա Սերիան ակումբների շրջանում քվեարկություն է անցկացրել մրցաշրջանի վերջնական փուլի հետագա ճակատագրի վերաբերյալ։ championat.com կայքը, հղում անելով Football Italia-ին, գրում է, որ բոլոր 20...
15:29 01/05/2020Հայտարարվել է 2022թ-ի ձմեռային օլիմպիական խաղերի մեդալների նախագծային աշխատանքների մրցույթ2022 թվականի Պեկինի ձմեռային օլիմպիական և պարալիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեն հայտարարել է մեդալների և ջահի նախագծային աշխատանքների մրցույթ։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Մեդալները պետք է համահունչ...
15:01 01/05/2020Գործարկվել է ըմբշամարտի հատուկ հավելվածըԸմբշամարտի համաշխարհային միությունը գործարկել է մրցավարական հատուկ հավելված: Այն ստեղծել է UWW- ն և կազմակերպության մրցավարական հանձնաժողովը, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Հավելվածի շնորհիվ մարզասերները կարող...
12:11 01/05/2020Մրցաշրջանի վաղ ավարտի պատճառով Ֆրանսիայի առաջնությունը կկորցնի 243 միլիոն եվրոՖրանսիայի ֆուտբոլի առաջնության պաշտոնական հեռարձակող «Canal +» հեռուստաալիքը խզել է «Լիգա 1»-ի հետ պայմանագիրը և հրաժարվել բոլոր նախատեսված վճարումներից, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ «L'Equipe»- ի...
18:43 30/04/2020Տեղի է ունեցել ՖԻԲԱ-Եվրոպայի կողմից կազմակերպված hեռավար քննարկում,որին մասնակցել է նաև ՀայաստանըՏեղի է ունեցել ՖԻԲԱ-Եվրոպայի կողմից կազմակերպված hեռավար քննարկում՝ նախատեսված վարկանիշային աղյուսակի 33-50-րդ տեղերում գտնվող երկրների համար:Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: ՀՀ բասկետբոլի...
18:20 30/04/2020ՄՕԿ –ը որոշել է ավելացնել Տոկիոյի խաղերին նախապատրաստվելու համար դրամաշնորհների, կրթաթոշակների գումարըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը բաց նամակով դիմել է օլիմպիական կազմակերպություններին և շարժման գաղափարակիցներին։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Նամակում մասնավորապես ասված է․«COVID-19-ը...
09:57 30/04/2020Իտալական ֆուտբոլը կարող է կորցնել 800 միլիոն եվրոԻտալական ֆուտբոլը կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով կարող է կորցնել 800 միլիոն եվրո։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին գրում է Football Italia-ը։ Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի խոսքով, չի...
18:40 29/04/2020ESPN. Մբապեն ճանաչվել է աշխարհի լավագույն երիտասարդ ֆուտբոլիստESPN վարկածով, Պարի Սեն-Ժերմենի և Ֆրանսիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն ճանաչվել է աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստը։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, վարկանշային ցուցակում ընդգրկված են մինչև 21...
18:22 29/04/20202024 թ-ին ակրոբատիկայի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Իսրայելում2024 թ. ակրոբատիկայի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի մայիս ամսին՝ Իսրայելի Հոլոնին քաղաքում։ ՀԱՕԿ-ը հայտնում է, որ որոշումը կայացրել է մարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիայի խորհուրդը։ Իսրայելում...

12:46 29/03/2012European Championship: Vladimir Akopian improved 3 horizontalsIn the 8th round of the 13th European Individual Chess Championship for men GM Vladimir Akopian defeated Khismatullin Denis and having scored 5,5 ranked the 3rd.
18:25 28/03/2012Real Madrid not in crisis, Sergio Ramos saysReal Madrid defender Sergio Ramos has hailed his team's squad depth in the wake of their 3-0 Champions League quarter-final first-leg win away against APOEL on Tuesday evening, Goal.com reported.
12:58 28/03/2012Armenian chess players in European ChampionshipIn the seventh round of the 13th European Individual Chess Championship for men GM Vladimir Hakobyan defeated Kulaots Kaido and having scored 5,5 ranked the 12th.
12:47 28/03/2012Arthur Abraham ready for his next boutWBO European super middleweight champion King Arthur Abraham will by taking on Piotr Wilczewski on Saturday night at the Sparkhassen Arena, Kiel, Schleswig, Holstein, Germany.
18:14 27/03/2012Gomez wants Bayern Munich extensionMario Gomez has revealed that he is keen to extend his contract with Bayern Munich, Sports Mole reported.
15:20 27/03/2012Barcelona defender Eric Abidal to undergo liver transplant on TuesdayBarcelona’s Eric Abidal will undergo a liver transplant at the Hospital Clinic in Barcelona on Tuesday, Goal.com reported.
13:32 27/03/2012Ranieri sacked by InterInternazionale last night sacked manager Claudio Ranieri. Inter lost 2-0 to Juventus on Sunday evening, dropping them to eighth in Serie A, following a run of one win in 10 games. They are 22 points...
16:41 26/03/2012Mancini: Inter era had to endRoberto Mancini points out Inter’s current crisis was predictable. “Sooner or later this moment had to arrive, as you can’t win forever.” “Inter have reached the end of an era and sooner or later...
14:51 26/03/2012Armenian chess players at European Individual Chess ChampionshipVladimir Akopian, Tigran L. Petrosian, Sergey Grigoriants and Vladimir Pogosian beat Alexander Shimanov, Vladimir Fedoseev, Michael Fedorovsky and Milan Pein, respectively, in the sixth round of...
13:41 24/03/2012European Individual Chess Championship: Hrant Melkumyan looses positionsIn the fourth round of the 13th European Individual Chess Championship for men Armenian GM Hrant Melkumyan drew with Nikita Vitiugov and is currently ranked the 11th having scored 3,5 points.
09:17 24/03/2012Egypt’s football club suspended over deadly clashesThe Egyptian Football Association has suspended one of the country's leading teams over match violence that left at least 74 people dead in February, BBC reported.
18:54 23/03/2012Piacenza declared bankruptPiacenza Calcio has officially gone bankrupt, ending a 93-year history in Italian football that included long Serie A spells, Football Italia reported.
14:09 23/03/2012Galliani still 'in love' with TevezAC Milan CEO Adriano Galliani has admitted that he remains enamoured with Carlos Tevez and views the Manchester City striker as the one that got away, Goal.com reported.
12:51 23/03/2012European Championship: Hrant Melkumyan among leadersThe third round of the 13th European Individual Chess Championship for men was again successful for Armenian GM Hrant Melkumyan.
18:32 22/03/2012Sergio Ramos sets new Real Madrid record with 11th red card in La LigaSergio Ramos has added his name to the Real Madrid record books following his dismissal in Wednesday evening's 1-1 draw away to Villarreal in La Liga, Goal.com reported.
18:01 22/03/2012FIFA to insure playersFIFA president Sepp Blatter says the governing body will insure players on international duty in a move expected to satisfy Europe's top clubs, Sport 24 reported.
15:24 22/03/2012Figo owes Spain 2.4 million euros in unpaid taxFormer World Player of Year Luis Figo has been ordered to pay around 2.4 million euros in income tax to the Spanish government from his time as a Barcelona player, the country's supreme court ruled...
18:29 21/03/2012Messi becomes all-time top goalscorer for BarcaOn March 20th 2012, Leo Messi became FC Barcelona’s all-time top goalscorer in official matches after breaking César Rodríguez’s record of 232 goals.
11:23 21/03/2012Armenian chess players in European ChampionshipEuropean Championship kicked off in Bulgarian city of Plovdiv. Armenian chess players have recorded a successful kickoff, as Sergei Movsesian, Robert Hovhannisyan, Samvel Ter-Sahakyan, Zaven...
18:12 20/03/2012Man City to offer Dzeko to Real Madrid in Higuain exchangeEdin Dzeko is considering quitting Manchester City in the summer, The Sun reported. The Bosnia striker has not requested a transfer but Etihad bosses are aware of his unhappiness over his lack of...