09:28 20/05/2020Եվրոպայի երկրորդ համալիր ամառային առաջնությունը տեղի կունենա 2022թ․-ին ՄյունխենումԵվրոպայի երկրորդ համալիր ամառային առաջնությունը կանցկացվի Մյունխենում՝ 2022թ․ օգոստոսի 11-21-ը: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: Այն նշանավոր է նրանով, որ կնվիրվի 1972թ․ Մյունխենում անցկացված 20-րդ...
20:00 18/05/2020Հենրիխ Մխիթարյանը կիսվել է ծրագրերով ու սպասելիքներովՀայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ավագ և իտալական «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է, որ կցանկանար մնալ հռոմեական ակումբում: Նշենք, որ իտալական «Ռոման» վարձակալել է Լոնդոնի «Արսենալի» հայ...
18:35 18/05/2020ՈւԵՖԱ-ի նախագահ. Եվրոպական մրցաշրջանը կավարտվի օգոստոսինԵվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության՝ ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը հայտարարել է, որ եվրոպական մրցաշրջանը կավարտվի օգոստոսին, չնայած նրան, որ խաղերը կանցկացվեն առանց հանդիսականի։...
17:53 18/05/2020Սքեյթբորդինգի նորամուտը՝ Տոկիոյի խաղերումՍքեյթբորդինգը ընդգրկվել է օլիմպիական ծրագրում և նորամուտը կկայանա Տոկիոյի խաղերում։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Այդ մարզաձևի ֆեդերացիան (World Skate) տեղեկություններ է հաղորդել օլիմպիական խաղերի...
17:34 18/05/2020ՄՕԿ-ն ու ԱՀԿ-ն ստորագրել են փոխօգնության պայմանագրի ժամկետի երկարացման մասին պայմանագիրՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը և առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադան Գեբրեիսուսը ստորագրել են փոխօգնության պայմանագրի ժամկետի երկարացման մասին: Այս մասին...
17:00 18/05/2020FIG-ի «Համերաշխության հիմնադրամը» կաջակցի ազգային ֆեդերացիաներինՄարմնամարզության միջազգային ֆեդերացիայի (FIG) «Համերաշխության հիմնադրամը» կաջակցի այն մարմնամարզիկներին և ազգային ֆեդերացիաներին, որոնք տուժել են COVID-19 -ի համաճարակի պատճառով: Հիմնադրամը...
17:32 15/05/2020Լևոն Արոնյանը կմասնակցի Կարլսենի կազմակերպած առցանց երկրորդ մրցաշարինՀայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը կմասնակցի մայիսի 19-ից հունիսի 3-ն անցկացվելիք արագ շախմատի առցանց մրցաշարին, որի մրցանակային հիմնադրամը 150 հազար դոլար է։ Սա Magnus Carlsen Chess Tour-ի...
10:49 15/05/2020ՈւԵՖԱ-ի նախագահ. Ֆրանսիացիները շտապեցին ավարտել մրցաշրջանըՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը Ֆրանսիայի՝ ֆուտբոլային մրցաշրջանը վաղաժամ ավարտելու մասին որոշումը համարում է վաղաժամ։ Ֆրանսիական ֆուտբոլային ակումբների առաջնությունը վաղաժամ ավարտվել էր...
09:03 15/05/2020ՄՕԿ ղեկավար. 2021-ին Օլիմպիական խաղերը կմեկնարկեն հուլիսի 23-ինՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի ղեկավար Թոմաս Բախը պատմել է Տոկիոյում 2021 թ. անցկացվելիք օլիմպիական խաղերի նախապատրաստման մասին։ Այն 2020 թվականից տեղափոխվել է 2021 թվական կորոնավիրուսի համավարակի...
09:00 14/05/2020Շումախերը ճանաչվել է «Ֆորմուլա 1»-ի պատմության ամենաազդեցիկ մարդըԼեգենդար ավտոարշավորդ Միխայիլ Շումախերը ճանաչվել է «Ֆորմուլա 1»-ի պատմության ամենաազդեցիկ մարդը։ Վեստի.ռու կայքը գրում է, որ «Արքայական մրցավազքի» կայքում կայացած վերջնական քվեարկության ժամանակ...
17:16 13/05/2020IWAS-ի խաղերը կանցկացվեն 2022 թ-ինԱնդամահատված և սայլակավոր մարզիկների միջազգային ֆեդերացիայի (IWAS) ղեկավարությունը որոշում է կայացրել մեկ տարով հետաձգել խաղերը։ Այն կկայանա 2022թ․ Սոչիում, հոկտեմբերի սկզբին։ Հետաձգվել է նաև...
15:41 13/05/2020ՖԻՖԱ-ն մրցանակներ չի հանձնի 2020-ի լավագույն խաղացողներինՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով չի որոշելու 2019/20 ֆուտբոլային մրցաշրջանի լավագույն խաղացողին։ news.ru-ի հաղոդմամբ, գրում է Marca-ն։ Նշվում է, որ...
11:03 13/05/2020«Միլանը» հետաքրքրված է Ձյուբայով«Միլանը» քննարկում է Պետերբուրգի «Զենիթի» հարձակվող Արտյոմ Ձյուբայի հետ համագործակցելու հնարավորությունը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, իտալական ակումբի ղեկավարությունը փոխարինող է...
20:02 12/05/2020WADA-ն շահագրգիռ կողմերին առաջարկել է թեկնածուներ ներկայացնել հանձնաժողովի անդամների թափուր տեղերի համարՀամաշխարհային հակադոպինգային գործակալությունը / WADA / շահագրգիռ կողմերին առաջարկել է թեկնածուներ ներկայացնել հանձնաժողովի անդամների թափուր տեղերի համար: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Պահանջվում են...
19:02 12/05/2020Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի ծրագրով նախատեսված օլիմպիական վարկանիշային վերջին մրցաշարերը կկայանա ՄոսկվայումԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի ծրագրով նախատեսված օլիմպիական վարկանիշային վեց մրցաշարերից վերջինը / 18 ամսում / հոկտեմբերի 26 –ին Մոսկվայում մեկնարկելիք Եվրոպայի առաջնությունն է։ Այս մասին...
19:53 11/05/2020ՖԻԴԵ-ին առաջարկվել է օգնել կորոնավիրուսի պատճառով առանց վաստակի մնացած շախմատիստներինԴանիացի 46-ամյա գրոսմայստեր Պիտեր-Հայնե Նիլսենը շախմատի միջազգային ֆեդերացիային (ՖԻԴԵ) առաջարկել է օգնել այն շախմատիստներին, որոնք առանց վաստակի են մնացել՝ կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով։ Այս...
18:32 11/05/2020Սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականը վերսկսել է մարզումներըՍպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականը տևական պարապուրդից հետո վերսկսել է մարզումները։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը: Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան...
17:17 11/05/2020«Ազգերի գավաթ». Հաղթել են չինացիները«Ազգերի գավաթ» շախմատի առցանց միջազգային մրցաշարի հաղթող է դարձել Չինաստանի հավաքականը։ Եզրափակիչ մրցամարտը ԱՄՆ-ի թիմի հետ ավարտվել է 2:2 հաշվով։ ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, լրացուցիչ գործակիցների շնորհիվ...
12:15 11/05/2020Նախատեսում են Իսպանիայում ֆուտբոլային սեզոնը սկսել հունիսի 12-իցԼա Լիգայի նախագահ Խավիեր Տեբասը գնահատել է կորոնավիրուսի պատճառով Իսպանիայի առողջության դադարից հետո կրկին վերադառնալու հնարավորությունը։ Նա կարծում է, որ դա կարող է տեղի ունենալ հունիսի 12-ին։...

16:50 19/01/2013Президент ФИДЕ Кирсан Илюмжинов намерен заимствовать секреты успеха Армении в развитии шахматных традицийСегодня в Цахкадзоре стартовало заседание президентского совета Международной федерации шахмат (ФИДЕ).
19:45 16/01/2013Сборная 2012 года – согласно УЕФАУЕФА представляет свою версию сборной 2012 года, в которую вошли сразу 8 футболистов «Реала» и «Барселоны».
20:35 14/01/2013Федерации тяжелой атлетики и стрельбы Армении представили программы на ближайшие 4 годаФедерации тяжелой атлетики и стрельбы Армении представили четырехлетний план работ по подготовке к Олимпийским играм 2016 года.
19:37 14/01/2013В Москве состоялась презентация факелов Олимпийской эстафеты «Сочи-2014»В Москве состоялась презентация факелов Олимпийской и Паралимпийской эстафеты «Сочи-2014», а также специальной униформы для участников этого масштабного действа.
17:35 12/01/2013Лионел Месси незаслуженно получил «Золотой мяч»?«Золотой мяч-2012» уже стал историей, однако вокруг награды назревает скандал. Как сообщает немецкая газета-таблоид «Bild», некоторые участники голосования негодуют по поводу неправильной регистрации...
20:23 11/01/2013Федерация борьбы Армении уже представила программу подготовки к Олимпийским играмМинистр спорта и по делам молодежи РА Грачья Ростомян принял участие в организованном Федерацией борьбы Армении обсуждении программ по подготовке к Олимпийским играм.
20:29 10/01/2013Футболист Карлен Мкртчян рассказал об отдыхе в Армении и своих ближайших планахПресс-служба ФК «Металлург» (Донецк) опубликовала материал, в котором говорится, что для полузащитника донецкого «Металлурга» и национальной сборной Армении Карлена Мкртчяна прошедшее зимнее...
18:29 10/01/2013Победитель конкурса «Звезда» – армянский футболист Генрих Мхитарян – звездой себя не считаетДевятым лауреатом приза «СЭ» «Звезда», вручаемого лучшему футболисту постсоветского пространства, стал полузащитник донецкого «Шахтера» и сборной Армении Генрих Мхитарян.
20:35 09/01/2013Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян не получал предложения возглавить «Кубань». ФФА опровергает данные СМИСегодня сайт «izvestia.ru» распространил сообщение, согласно которому руководство краснодарской «Кубани» рассматривало в качестве нового главного тренера команды кандидатуру главного тренера сборной...
18:02 09/01/2013«Football.ua» назвал армянского футболиста Генриха Мхитаряна лучшим легионером чемпионата Украины 2012г.Известный украинский спортивный сайт «football.ua» путем голосования болельщиков определил лучшего легионера чемпионата Украины за 2012 г.
16:30 09/01/2013Чемпионат Армении по шахматам стартует 12 январяС 12-21 января в Ереване пройдет 73-е у мужчин и 68-е у женщин первенство Армении по шахматам. Как сообщает официальный сайт Федерации шахмат Армении, игры начнутся в 15:00, а 17 января объявлено...
15:53 09/01/2013Очередной игрок сборной Армении по футболу может сменить прописку и переехать в украинский чемпионатЗащитник национальной сборной Армении Грайр Мкоян может продолжить карьеру в ФК «Карпаты», который выступает в высшей лиге Украины.
19:53 08/01/2013Донецкий «Металлург» может пополниться еще одним игроком сборной АрменииЗащитник национальной сборной Армении и ереванского «Бананца» Оганес Амбарцумян пройдет просмотры в донецком «Металлурге».
19:49 07/01/2013Азербайджан требует 1 миллион левов, чтобы отпустить на родину трех болгарских штангистовПродолжается скандал вокруг возможного возвращения на родину трех болгарских штангистов, выступающих за Азербайджан.
10:40 27/12/2012Серж Саргсян принял участие в торжественном награждении спортсменов и тренеров АрменииПрезидент Армении Серж Саргсян накануне вечером принял участие в торжественном награждении спортсменов и тренеров Республики Армения, сообщает пресс-служба главы государства.
19:32 25/12/2012Главная цель Арсена Джулфалакяна в 2013г. – золотая медаль на чемпионате мираБорец греко-римского стиля, лучший спортсмен Армении 2012 года, серебряный призер Олимпийских игр Арсен Джулфалакян на сегодняшней встрече с журналистами отметил, что в его копилке не хватает только...
15:33 25/12/2012Нет ни одного мотива создавать чемпионат СНГ. Поясняет министр спорта РФ В. МуткоМинистр спорта РФ Виталий Мутко на ежегодной пресс-конференции рассказал о возможности создания чемпионата СНГ.
12:15 25/12/2012Спортивные журналисты Армении признали Арсена Джулфалакяна лучшим спортсменом страныЛучшей командой признана чемпион мира, мужская сборная Армении по шахматам. За ней следуют женская шахматная команда "Мика", а также национальная сборная по греко-римской борьбе.
15:17 22/12/2012Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян остался недоволен результатами 2012г.Вардан Минасян также составил собственный вариант символической сборной всех времен.
17:30 21/12/2012Артур Абрахам признан лучшим боксером ГерманииВыступающий под флагом Германии профессиональный боксер армянского происхождения Артур Абрахам по версии журнала «Boxsport» признан «Боксером года» в Германии», а тренер Абрахама – Ули Вегнер – уже в...