10:06 11/05/2020«Ռեալը» նախատեսում է ակումբում կրճատել աշխատավարձը 30 տոկոսովՄադրիդի «Ռեալի» ղեկավարությունը հնարավոր է հաջորդ մրցաշրջանում կրճատի խաղացողների և մարզչական շտաբի աշխատավարձը։ Այդ որոշումը կապված է ակումբի՝ կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ֆինանսական խնդիրների...
18:37 09/05/2020Լիգա 1-ը Մբապեին ճանաչել է որպես լավագույն ռմբարկուՖրանսիայի ֆուտբոլի առաջնությունն ավարտվեց նախանշվածից առաջ, և «ՊՍԺ»-ն դարձավ չեմպիոն, «Մարսել»-ը մտավ Չեմպիոնների լիգա։ Այս մասին գրում է sport.ru-ն։ Նշվում է, որ Լիգա 1-ը որպես մրցաշրջանի լավագույն...
17:57 09/05/2020«Սպարտակի» նախկին ֆուտբոլիստը մեղադրվում է իր ընտանիքին սպառնալու համարԽորվաթիայի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ (մինչև 20 տարեկան ֆուտբոլիստներ) Օգնեն Վուկոևիչը սպառնացել է սպանել կնոջը, վերջինիս քրոջն ու մորը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Ըստ աղբյուրի,...
11:46 09/05/2020«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի դարպասապահ Ալեքս Ռեմիրոն վարակվել է կորոնավիրուսով«Ռեալի Սոսյեդադ»-ի դարպասապահ Ալեքս Ռեմիրոն վարակվել է կորոնավիրուսով, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, դարպասապահը կորոնավիրուսի սերոլոգիական թեստ է անցել և արդյունքը դրական է եղել։ Սակայն...
11:27 09/05/2020«Բարսելոնան» հրաժարվել է խաղացողներ փոխանակել «Յուվենտուսի» հետԿատալոնական «Բարսելոնան» հրաժարվել է խաղացողներ փոխանակել թուրինյան «Յուվենտուսի» հետ, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ աղբյուրի, «կապույտ նռնաքարերը» չեն ցանկանում Արթուրին փոխանակել Միրալեմ Պյանիչի...
19:51 08/05/2020Հաղթանակների գործում մեծ է հայ մարզիկների դերըՊատերազմի հինգ տարիների ընթացքում մեր երկրում պատրաստվել է 11. 645 դահուկորդ , 15. 528 լողորդ, 25. 843 մենապայքարային մարզիկ , 42 հազար նռնականետորդ և այլն
18:59 08/05/2020Լևոն Արոնյանի երկրորդ անընդմեջ ոչ ոքինՇախմատի միջազգային ֆեդերացիայի կազմակերպած Ազգերի գավաթի առցանց խաղարկության (արագ շախմատ) 7-րդ տուրում Եվրոպայի հավաքականը մրցել է Չինաստանի հավաքականի հետ և պարտություն կրել 1,5։2,5 հաշվով։...
09:50 08/05/2020Ազգերի գավաթի առցանց մրցաշար. Լևոն Արոնյանի երրորդ հաղթանակըՀայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանն Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի Ազգերի գավաթի առցանց մրցաշարում երրորդ հաղթանակն է տարել։ 5-րդ տուրում Եվրոպայի հավաքականը 2,5։1,5 հաշվով առավելության է հասել մնացյալ...
18:25 07/05/2020ՄՕԿ-ի 136-րդ նստաշրջանը կանցկացվի էլեկտրոնային համակարգովՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն / ՄՕԿ) / կվերանայի կազմակերպության հերթական նստաշրջանը առցանց անցկացնելու տարբերակը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Քննարկվելու է ՄՕԿ-ի 136-րդ նստաշրջանը...
17:25 07/05/2020«Բունդեսլիգա»-ն մայիսի 16-ին կվերսկսի խաղերը«Բունդեսլիգա»-ի խաղերը կսկսվեն մայիսի 16-ին, փոխանցում է sport.ru-ն՝ մեջբերելով «Բիլդ» ֆուտբոլի բաժնի ղեկավար Քրիստիան Ֆալկի խոսքը: «Նոր որոշմամբ մայիսի 15-ին խաղեր չեն լինի: «Բունդեսլիգա»-ի խաղերը...
17:14 07/05/2020Սիմոն Մարտիրոսյանի՝ մարզադահլիճ կառուցելու առաջարկն ընդունվել էՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության առաջարկությամբ 2020 թվականի կրթության ոլորտի օժանադակ ծառայությունների բյուջետային հատկացումներից վերաբաշխում է կատարվել և Կառավարության այսօրվա որոշմամբ` 743 մլն 769 հազար դրամ...
12:12 07/05/2020«Ազգերի գավաթ» առցանց մրցաշար. Օրվա հերոսը՝ Լևոն ԱրոնյանՀայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանն Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի Ազգերի գավաթի առցանց մրցաշարում երկու հաղթանակ է տարել։ Երրորդ տուրում Լևոն Արոնյանը սպիտակներով առավելության է հասել Հնդկաստանի թիմի...
09:51 06/05/2020Կորոնավիրուսի պատճառով ֆուտբոլային տրանսֆերային շուկան կկորցնի 10 միլիարդ եվրոԵվրոպական լավագույն ֆուտբոլային ակումբները պատրաստվում են կորոնավիրուսի համավարակի ֆոնին կրճատել ծախսերը։ Արդյունքում, ֆուտբոլային տրանսֆերային շուկան կարող է կորցնել 10 միլիարդ եվրո։ Վեստի.ռու-ի...
20:30 05/05/2020Չորացած արյան միջոցով նոր թեստավորում մարզիկների համարՄարզիկների դոպինգային թեստավորման նոր եղանակը՝ չորացրած արյան վերլուծությունը (DBS) կարող է իսկական հեղափոխություն դառնալ այդ չարիքի դեմ պայքարում, կարծում է համաշխարհային հակադոպինգային...
20:00 05/05/2020Նադալ. 2020-ը կորսված է թենիսի համարԱշխարհի երկրորդ ռակետ Ռաֆայել Նադալը ենթադրում է, որ այս տարի թենիսիստներն այլևս չպետք է հույս ունենան մրցաշրջանի վերսկսման հետ կապած։ Բացի այդ, իսպանացին հայտարարել է, որ Australian Open-2021-ի...
19:43 05/05/2020Ջրային մարզաձևերի միջազգային մրցաշարը կկայանա 2022թ․-ի մայիսինՋրային մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիան հաստատել է Ճապոնիայի Ֆուկուոկայում անցկացվելիք աշխարհի առաջնության նոր ժամկետը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը: Մրցաշարը պետք է կայանար 2021 թ.
18:25 05/05/2020«Բարսելոնային» թույլ են տվել սկսել մարզումները«Բարսելոնան» մոտակա շրջանում կարող է վերսկսել մարզումներն իր բազայում։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, հայտնում է կատալոնական ակումբի պաշտոնական կայքը։ Այսօր թիմի բազա է գնացել Լա Լիգայի տեսուչը, որը...
15:27 05/05/2020Օտարերկրացի մարզիկները կկարողանան ՀՀ-ում աշխատանքային պայմանագրեր կնքել«Օտարերկրացի այն մարզիկները, որոնք ունեն պրոֆեսիոնալ կարգավիճակ կարող են ՀՀ-ում պայմանագիր կնքել մարզական գործունեության մասին՝ այդ թվում նաև գործատուի հետ աշխատանքային պայմանագիր»,- խորհրդարանում...
14:23 05/05/2020Մխիթարյանն արձագանքել է «Սոչի» գնալու առաջարկին«Սոչի» ֆուտբոլային ակումբի հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը հայտնել է, որ Հենրիխ Մխիթարյանին առաջարկել է միանալ ռուսական ֆուտբոլային ակումբին։ «Նրան գրեցի երկու շաբաթ առաջ։ Իհարկե, դժվար է նստել տանը,...
10:34 05/05/2020Ռոնալդուն վերադարձել է Թուրին և տեղափոխվել կարանտինային տարածքԹուրինի «Յուվենտուսի» գլխավոր աստղ Քրիշտիանու Ռոնալդուն վերջապես կարողացել է հասնել Իտալիա։ Նախկինում պորտուգալացի ֆուտբոլիստին որևէ կերպ չէր հաջողվում Պորտուգալիայից մասնավոր ինքաթիռով հասնել...

10:23 21/12/2012Диего Марадона может возглавить сборную ИракаЗнаменитый аргентинский футболист, бывший главный тренер национальной сборной Аргентины Диего Марадона может возглавить сборную Ирака, сообщает BBC со ссылкой на аргентинские СМИ и на представителя...
19:58 20/12/2012Стали известны имена претендентов на звание Лучший тренер года и Лучший игрок года АрменииФедерация футбола Армении опубликовала имена претендентов на звание «Лучший тренер года» и «Лучший игрок года».
18:33 18/12/2012Армянские фехтовальщики стали чемпионами на международном турнире в РигеМолодежная сборная Армении по фехтованию стала чемпионом международного турнира, прошедшего в Риге. В финале сборная Армении встретилась с сильнейшей сборной Латвии и, победив соперников со счетом...
20:15 17/12/2012В НКР намерены активно развивать спорт. Встреча Б. Саакяна с главой Федерации футбола Армении и футболистом Генрихом МхитаряномПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня председателя Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна и известного армянского футболиста Генриха Мхитаряна.
13:03 17/12/2012Известный боксер Артур Абрахам отстоял титул чемпиона WBO во втором среднем весе15 декабря выступающий за Германию армянский боксер, экс-чемпион мира в среднем весе по версии IBF Артур Абрахам одержал победу над 30-летним французским боксером Мехди Буадла и отстоял титул...
15:03 14/12/2012Денис Угаров: Нет смысла создавать чемпионат СНГ, если там будут играть какие-то команды из АзербайджанаБывший тренер российского футбольного клуба «Крыльев Советов» Денис Угаров рассказал о своем отношении к возможному созданию чемпионата СНГ.
19:54 13/12/2012Победители состоявшегося в Ереване шахматного турнира среди молодежи поедут в МосквуВ Ереване с 10 по 12 декабря при содействии Департамента внешнеэкономических и международных связей Правительства Москвы, Московского дома соотечественника и Московского культурно-делового центра...
19:00 13/12/2012Федерация самбо Армении представила отчет за 2012 годФедерация самбо Армении сегодня представила свой плановый отчет в министерство по делам молодежи и спорта РА.
20:36 12/12/2012Федерации гандбола, баскетбола и бадминтона Армении представили отчеты за 2012 годСегодня Федерация гандбола Армении представила в министерство по делам молодежи и спорта РА отчет о проделанной работе за 2012 год.
19:47 12/12/2012Федерация самбо Армении разнесла в пух и прах список Федерации журналистов о претендентах на звание лучшего спортсменаФедерация самбо Армении нашла недочеты в расширенном списке претендентов на звание лучшего спортсмена республики за 2012 год, который был опубликован ранее Федерацией спортивных журналистов Армении.
20:14 11/12/2012Турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины вписан в календарь FILAМеждународный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины внесен в календарь Международной федерации объединенных стилей борьбы FILA (ФИЛА).
10:00 10/12/2012Футболист Лионель Месси поставил новый рекордФутболист "Барселоны" и сборной Аргентины Лионель Месси поставил новый рекорд по количеству голов, забитых за календарный год.
09:23 10/12/2012Сегодня Всемирный день футболаВсемирный день футбола (World Football Day) отмечается по решению ООН. Таким образом международное сообщество отдает дань этому виду спорта, который для многих миллионов не просто игра, а стиль...
15:47 08/12/2012Официально подтверждено: Юра Мовсисян перешел в «Спартак»Московский «Спартак» и «Краснодар» на своих официальных сайтах сообщили о достижении принципиальной договоренности по поводу трансфера нападающего сборной Армении Юры Мовсисяна.
18:45 07/12/2012Азербайджан подаст заявку на проведение чемпионата Европы по футболу в 2020 годуАссоциация футбольных федераций Азербайджана (АФФА) приняла решение выдвинуть Баку в качестве претендента на проведение матчей чемпионата Европы в 2020г., который, по решению исполкома УЕФА пройдет...
17:34 06/12/2012Генрих Мхитарян поделился своими планами на межсезонье: будет отдыхать в ЕреванеОдин из лидеров сборной Армении по футболу, полузащитник «горняков» Генрих Мхитарян в интервью пресс-службе донецкого ФК «Шахтер» поделился впечатлениями после игры с «Ювентусом».
19:59 05/12/2012Национальная сборная Армении до 19 лет сыграет с командами Румынии, Польши и ЛитвыВ швейцарском Ньоне сегодня состоялась жеребьевка первого отборочного этапа чемпионата Европы до 19 лет 2013-2014 гг.
15:02 03/12/2012Генрих Мхитарян признан лучшим игроком «Шахтера» по итогам ноябрьского опросаПосетители официального сайта донецкого «Шахтера» приняли участие в традиционном опросе с целью выявить лучшего футболиста месяца.
19:58 29/11/2012Армянский боксер Тарон Согомонян одержал победу над соперником из АзербайджанаСегодня в ереванском спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна стартовал молодежный чемпионат мира по боксу. На радость местным болельщикам выступающий в весовой категории до 56 кг армянский...
20:13 28/11/2012В Ереване состоялось официальное открытие молодежного чемпионата мира по боксуСегодня в Ереване, в спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна состоялась торжественная церемония открытия молодежного чемпионата мира по боксу. Более 600 спортсменов из 68 стран в ближайшие...