19:59 13/10/2024Հարցումը ցույց է տալիս, որ ընտրողների աջակցության ցուցանիշով Հարրիսը գերազանցում է ԹրամփինԴեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Քամալա Հարիսը հավանական ընտրողների շրջանում 2 տոկոսային կետով առաջ է անցնում իր հանրապետական մրցակից Դոնալդ Թրամփից։ Նման արդյունք կա ABC News-ի և Ipsos-ի...
18:45 13/10/2024Ինչ վնասվածք է ստացել ՅամալըԻսպանիայի հավաքականի 17-ամյա աստղ Լամին Յամալը Ազգերի լիգայի Դանիայի հավաքականի հետ խաղում լուրջ վնասվածքից է խուսափել։ Այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է լրագրող և ինսայդեր Ֆաբրիցիո...
09:54 13/10/2024Թրամփը կանխատեսում է երրորդ համաշխարհային պատերազմըԱՄՆ ներկայիս կառավարությունը կարող է երրորդ համաշխարհային պատերազմ սկսել ընդամենը մի քանի ամսում։ Այդ մասին ասել է ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը՝ ելույթ ունենալով Կալիֆորնիայում...
15:56 12/10/2024Արթրիտի դեմ պայքարի համաշխարհային օրն էՀոկտեմբերի 12-ին շատ երկրներ նշում են արթրիտի դեմ պայքարի համաշխարհային օրը: Այն 1996 թվականից նշվում է ամեն տարի Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության նախաձեռնությամբ։ Օրվա հիմնական նպատակն...
15:24 12/10/2024Սելին Դիոնին մեղադրում են ձայնագրությամբ հանդես գալու համարՀայտնի երգչուհի Սելին Դիոնի երկրպագուները հիասթափված են այն լուրերից, որ երգչուհին Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացմանը հանդես է եկել ոչ թե կենդանի կատարմամբ, այլ նախապես ձայնագրել է երգը։ Այս մասին...
13:40 12/10/2024TikTok-ը հարյուրավոր աշխատակիցների փոխարինել է արհեստական բանականությամբTikTok վիդեո ծառայությունը, արհեստական ինտելեկտի տեխնոլոգիաների բարելավման ֆոնին, աշխատանքից ազատել է հարյուրավոր աշխատակիցների ամբողջ աշխարհում՝: Այս մասին գրում է Reuters-ը՝ սեփական աղբյուրներին...
12:30 12/10/2024Նիկիտա Սիմոնյանը 98 տարեկան է1956 թվականի Օլիմպիական չեմպիոն և Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության (ՌՖՄ) առաջին փոխնախագահ Նիկիտա Սիմոնյան Նիկիտա Սիմոնյանը 98 տարեկան է։ «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան շնորհավորում է լեգենդար...
12:09 12/10/2024Նադալի՝ կարիերայի ընթացքում վերջին խաղի տոմսերի գներն աճել են մինչև 2000 եվրոԴևիսի գավաթի եզրափակիչ մասի տոմսերը կտրուկ թանկացել են այն բանից հետո, երբ իսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել Նադալը հայտարարել է կարիերան ավարտելու մասին։ Ավելի վաղ Մեծ սաղավարտի մրցաշարերի 22-ակի հաղթող...
10:38 12/10/2024Որքան աշխատավարձ է ցանկանում վճարել «Լոկոմոտիվը» Տիկնիզյանին«Լոկոմոտիվ»-ը Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու բանակցությունների նոր փուլ է անցկացրել, կողմերը հայտնել են իրենց պայմանները։ Այս մասին հայտնում է...
09:59 12/10/2024Ինչո՞ւ են գիրանում, եթե անգամ քիչ են ուտում. բժիշկ Մյասնիկովի կարծիքըՀեռուստամեկնաբան, ՌԴ մայրաքաղաքի №71 հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Ալեքսանդր Մյասնիկովը «Россия» հեռուստաալիքի իր հեղինակային ծրագրում բացատրել է, թե ինչու են նրանք, ովքեր «ոչինչ չեն ուտում», գիրանում:...
18:00 11/10/2024Կլիմայական ճգնաժամն ազդում է զբոսաշրջության վրաՄոլորակի ամենագեղեցիկ անկյուններն առաջինն են զգում կլիմայի գլոբալ փոփոխության հետևանքները, ինչը, ի վերջո, կարող է սպառնալ բնական և էկոլոգիական զբոսաշրջության ոլորտին, մասնավորապես՝ լեռնային և...
17:24 11/10/2024Աշխարհում ավելի քան 370 միլիոն աղջիկ և կին մանկության տարիներին ենթարկվել է սեռական բռնության կամ ոտնձգության. ՅՈՒՆԻՍԵՖԸստ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի այսօր հրապարակած նոր տվյալների՝ այսօր ավելի քան 370 միլիոն աղջիկ և կին կամ 8-ից 1-ը ենթարկվել է սեռական բռնության կամ սեռական ոտնձգության մինչև 18 տարեկանը: ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամիկց...
14:19 11/10/2024Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է ճապոնական Nihon Hidankyo կազմակերպությանը2024 թվականի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է ճապոնական Nihon Hidankyo կազմակերպությանը՝ Հիրոսիմայի և Նագասակիի ատոմային ռմբակոծությունների զոհերի կազմակերպությունների ճապոնական խորհուրդը,...
09:47 11/10/2024Այսօր աղջիկ երեխաների միջազգային օրն էՀոկտեմբերի 11-ին նշվում է աղջիկ երեխաների միջազգային օրը։ Այն հռչակվել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի կողմից 2011 թվականի դեկտեմբերին՝ ի նշան աղջիկների իրավունքների ճանաչման։ Օրվա խորհուրդն ու կոչն են...
21:49 10/10/2024Իսրայելի օդուժը հարվածներ է հասցրել Բեյրութի կենտրոնական շրջանինԻսրայելական ինքնաթիռները գնդակոծել են Բեյրութի կենտրոնում գտնվող Ռաս ալ Նաբաա շրջանը։ Ռմբակոծության մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են ականատեսները։ «Հակառակորդի ինքնաթիռները հենց նոր երկու հարված են...
19:00 10/10/2024Իսրայելը կրակ է բացել Լիբանանում ՄԱԿ-ի խաղաղապահ կենտրոնակայանի վրաՀարավային Լիբանանում ՄԱԿ-ի ժամանակավոր ուժերի գլխավոր շտաբը (UNIFIL) և խաղաղապահ հենակետերը ենթարկվել են իսրայելական բազմակի հարվածների։ Այդ մասին ասվում է UNIFIL-ի հինգշաբթի օրը տարածած...
18:45 10/10/2024Ռեփեր Սնուփ Դոգին սպանության մեջ մեղադրելու գործը ԱՄՆ-ում գաղտնի գրիֆի տակ են անցկացրելԱմերիկացի հայտնի ռեփեր Սնուփ Դոգի դեմ 1993 թվականին սպանության գործով դատավարության ձայնագրությունը երգչի բողոքարկումից հետո անցկացվել է գաղտնի գրիֆի տակ և այլևս չի հայտնվի նրա կենսագրության մեջ։ Այդ...
18:30 10/10/2024Կվադրոբեր աղջիկների հայրը խաղահրապարակում հարձակվել է 8 ամյա տղայի վրաՈւլան-Ուդեի բնակիչը մեղադրվում է ութամյա տղայի վրա հարձակվելու մեջ։ Այդ մասին հայտնում է Inform Policy-ը։ Ինչպես պատմել է տուժածի մայրը, տղամարդը բակի խաղահրապարակով զբոսնում էր իր երկու կվադրոբեր...
18:15 10/10/2024Լիբանանում էսկալացիայի հետևանքով տեղահանվածների թիվը հասնում է մոտ 1 միլիոնիԻսրայելի և լիբանանյան շիական «Հըզբոլլահ» շարժման միջև հակամարտության սրման հետևանքով տեղահանվածների թիվը հասել է 1 միլիոնի։ Այդ մասին հայտնում է The New York Times (NYT)՝ վկայակոչելով ՄԱԿ-ի...
16:32 10/10/2024Պուտինը ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովում շուրջ 20 երկկողմ հանդիպում կանցկացնի, հրավիրված են նաև Փաշինյանն ու ԱլիևըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում Կազանում մոտ 20 երկկողմանի հանդիպում կանցկացնի։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։ «Եթե նախօրոք ասենք,...

17:00 09/10/2023Nobel economics prize goes to U.S. economist Claudia GoldinAmerican economic historian Claudia Goldin won the 2023 Nobel economics prize for her work examining wage inequality between men and women, the Royal Swedish Academy of Sciences said on Monday.
16:14 09/10/2023Armenia Embassy in Israel says cannot evacuate people within 80 km radius of GazaThe civil defense command of Israel calls on residents of settlements within an 80-kilometer radius of the Gaza Strip not to leave their homes and stay in the immediate vicinity of bomb shelters, the...
14:54 09/10/2023Rockets fired at Jerusalem, other areas of IsraelRocket alerts sound in various locations throughout Israel, including in Tel Aviv, Jerusalem, the central Shfela region and towns around Gaza, The Times of Israel reports.
14:06 09/10/2023No casualties among Armenians in Israel, reporter saysHamas militants launched an unprecedented attack on Israel at daybreak Saturday, firing thousands of rockets as hundreds of Hamas fighters infiltrated the heavily fortified border in several...
13:05 09/10/2023Russia mulls new meeting with Armenian, Azeri FMsMoscow is considering the possibility of fresh talks between the foreign ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan in Bishkek on October 12, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin said on...
12:15 09/10/2023Iran denies involvement in Israel attackIran has denied reports that its security forces helped plan Hamas’s attack on Israel and gave approval for it to take place, the Daily Telegraph said.
11:15 09/10/2023Number of wounded in Israel rises to 2,315The Health Ministry updates that so far at least 2,315 people have been wounded and treated in Israeli hospitals since the outbreak of war, The Times of Israel reports.
16:04 07/10/2023Mkhitaryan 'happy' at Inter, agent saysRenowned football agent Rafaela Pimenta confirms that her client Henrikh Mkhitaryan is happy at Inter Milan, SempreInter.com reports.
13:16 07/10/2023Armenian high school in Los Angeles leads march for ArtsakhStudents and staff at Holy Martyrs Ferrahian Armenian High School marched nearly 30 miles Friday to raise awareness about the dire situation of the 120,000 Armenians forcibly displaced from Artsakh...
12:36 07/10/2023Israel says Hamas made 'grave mistake' with widespread attackDefense Minister Yoav Gallant says the Hamas terror group has made a “grave mistake” for launching a surprise attack on Israel with rocket attacks and infiltrating into towns on the border with the...
11:48 07/10/2023FP: Erdogan’s son-in-law could be Turkey’s crown prince-in-waitingAccording to an analysis by the Foreign Policy, Turkish President Recep Tayyip Erdogan's son-in-law, Selcuk Bayraktar, could be the country’s next leader due to his techno-nationalism and popular...
16:45 06/10/2023Pashinyan to address European Parliament session, head saysArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will address a plenary session of the European Parliament (EP) in Strasbourg, European Parliament President Roberta Metsola told a press conference in the...
15:56 06/10/2023Nobel Peace Prize awarded to jailed Iranian activisIranian activist Narges Mohammadi has been awarded the 2023 Nobel Peace Prize for her fight for women's rights in Iran, Euronews reports.
15:38 06/10/2023UN court to hold hearings on Armenia's suit against Azerbaijan on Oct. 12The International Court of Justice (ICJ), the principal judicial organ of the United Nations, will hold public hearings in the case concerning Application of the International Convention on the...
13:51 06/10/2023PACE asked to hold urgent debate on humanitarian situation in Nagorno-KarabakhThe award of the 2023 Václav Havel Human Rights Prize, as well as requests for urgent debates on "Humanitarian situation in Nagorno-Karabakh" and on "Call for the immediate release of Osman Kavala"...
12:34 06/10/2023Japan announces $2 million in aid for displaced Artsakh ArmeniansThe Japanese government has decided to allocate a $2 million grant to help the people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh (Artsakh), the country's Foreign Ministry said in a statement on Friday.
12:06 06/10/2023Armenian, Azeri leaders agreed to meet in Brussels later this month, EU's Michel saysArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev have agreed to hold EU-mediated talks in Brussels by the end of October, European Council President Charles Michel said.
11:00 06/10/2023Trump says he would temporarily be House Speaker 'if necessary'Former U.S. President Donald Trump said that he would step in as Speaker of the House “if necessary” as the GOP scrambles to find a new leader, The Hill reported. “I have been asked to speak as a...
17:00 05/10/2023European Council chief tells Aliyev he 'cannot have territorial claims to Armenia'President of the European Council Charles Michel said on Thursday that during a recent phone call with Azerbaijani President Ilham Aliyev he said that the latter "cannot have territorial claims to...
15:05 05/10/2023UNESCO to send mission to Armenia to support displaced peopleUNESCO will send an emergency mission to Yerevan at the country’s request in the next few days to help meet the educational needs of people displaced from Nagorno-Karabakh.