16:29 11/11/2023Իրանի նախագահը Սաուդյան Արաբիա գագաթնաժողովի է ժամանել պաղեստինյան կեֆֆիե շարֆովԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին ժամանել է պաղեստինյան քեֆֆիե շարֆով՝ Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիադում Իսլամական համագործակցության կազմակերպության (ԻՀԿ) և Արաբական պետությունների լիգայի (LAS)...
16:22 11/11/2023Բորելը չի ակնկալում, որ Ուկրաինան մոտ ապագայում կհաղթի ՌուսաստանինՄոտ ապագայում չի սպասվում Ռուսաստանի նկատմամբ Ուկրաինայի հաղթանակ։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, խոստովանել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության պատասխանատու Ժոզեֆ Բորելը Մալագայում ելույթ ունենալով Եվրոպական...
16:13 11/11/2023Պաղեստինում 39 նորածին երեխա է մահացել Ալ-Շիֆայի հիվանդանոցում վառելիքի բացակայության պատճառով«Ալ-Շիֆա» բժշկական կենտրոնում առնվազն 39 երեխա կարող է մահանալ վառելիքի պակասի և նրանց թթվածնով ապահովելու անհնարինության պատճառով: Այս մասին հայտարարել է Պաղեստինի առողջապահության նախարար Մեյ...
15:51 11/11/202353 հազար ռուսալեզու գիրք կհամալրի Երևանի և Հայաստանի մարզերի դպրոցների գրադարանային հավաքածուները«Ռուսական մարդասիրական առաքելությունը» Հայաստանի դպրոցների համար դասագրքերի մեծ խմբաքանակ է բերել, մասնավորապես, ռուսերեն լեզվով 53 հազար դասագիրք և գեղարվեստական գրականություն, դրանք կուղարկվեն...
15:42 11/11/2023Reuters. Անօդաչու թռչող սարքը հարվածել է Իրաքի Հարիր ռազմական օդանավակայանում գտնվող ամերիկյան բազայինԶինված անօդաչու թռչող սարքը հարված է հասցրել իրաքյան ալ-Հարիր ավիաբազային, որտեղ տեղակայված են ԱՄՆ-ի և միջազգային ուժերը: Այս մասին հայտնում է Reuters գործակալությունը՝ հղում անելով անվտանգության...
15:22 11/11/2023Թուրքիայի Ալանյա նահանգում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի Ալանիա առողջարանային նահանգում 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը։ Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է...
14:42 11/11/2023Իսրայելը վերանայել է հոկտեմբերի 7-ին ՀԱՄԱՍ-ի հարձակման զոհերի թիվը`նվազեցնելով այնԻսրայելի իշխանությունները վերանայել են հոկտեմբերի 7-ին ՀԱՄԱՍ-ի հարձակման օրը զոհվածների թիվը՝ սպանվածների թիվը 1,4-ից իջեցնելով 1,2 հազարի:«ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին լրագրողներին հաստատել...
14:35 11/11/2023Ռյազանում պայթյունից բեռնատար գնացքի ռելսերից դուրս գալու պատճառով «հայտնաբերման ռեյդ» է հայտարարվելՌյազանում բեռնատար գնացքի ռելսերից դուրս գալուց հետո սկսել են հնարավոր կազմակերպիչների որոնումը և քաղաքում հայտարարել «հայտնաբերման ռեյդ»։ Այս մասին հայտնում է Mash Telegram ալիքը։ Տեղեկատվական...
14:14 11/11/2023Իրանի դեմ պատժամիջոցների հարցում ԵՄ-ում տարաձայնություններ կանԵվրամիությունում տարաձայնություններ կան Իրանի դեմ պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժմանը աջակցելու համար նոր պատժամիջոցներ սահմանելու հնարավորության հարցում։ Այս մասին գրում է Politico թերթը՝ վկայակոչելով...
13:54 11/11/2023The Beatles-ի վերջին երգը գլխավորել է բրիտանական հիթ-շքերթըԲրիտանական հիթ-շքերթը գլխավորել է The Beatles-ի վերջին՝ «Now and then» երգը: Այս մասին ասվում է Official Charts ընկերության հայտարարության մեջ, որը պատասխանատու է Միացյալ Թագավորությունում երաժշտական...
13:31 11/11/2023SpaceX-ի աշխատակիցները հաշմանդամություն են ձեռք բերում Մասկի քաղաքականության հետևանքով2014 թվականից ի վեր SpaceX-ի աշխատակիցները ստացել են տարբեր ծանրության ավելի քան 600 վնասվածքներ՝ կապված իր ղեկավարի՝ Իլոն Մասկի՝ որքան հնարավոր է շուտ Մարս թռչելու հավակնոտ նկրտումների հետ: հայտնում...
13:21 11/11/2023Caucasus Heritage Watch. օկուպացված Հադրութի հայկական եկեղեցին ավերվել է Ադրբեջանի կողմից՝ խախտելով Հաագայի դատարանի որոշումըCaucasus Heritage Watch (CHW) միջազգային կազմակերպությունն ահազանգում է՝ հայկական եկեղեցին ավերվել է Ադրբեջանի կողմից՝ խախտելով Միջազգային դատարանի որոշումը։ 2022 թվականի ամռանը Caucasus Heritage...
13:10 11/11/2023Սպերցյանը ՌՊԼ-ի՝ ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ճանաչվել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի հոկտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ։ rusfootball.info-ի հաղորդմամբ, մրցանակը կարող էին նվաճել...
13:00 11/11/2023Լեհաստանի և Ուկրաինայի սահմանին 2500 մեքենաներից բաղկացած հերթ է գոյացելԼեհաստանի հետ սահմանին 2500 մեքենաներից բաղկացած հերթ է գոյացել: հայտնել է Ուկրաինայի պետական սահմանային ծառայության ներկայացուցիչ Անդրեյ Դեմչենկոն։ «Լեհաստանից Ուկրաինա ելքի ուղղությամբ կարող ենք...
12:30 11/11/2023Իսրայելի ՊՆ-ն հայտնել է, որ պաղեստինյան 11 ռազմական հենակետ գտնվում են Իսրայելի վերահսկողության տակԻսրայելական զինվորականները Գազայի հատվածում ռազմական գործողությունների մեկնարկից ի վեր գրավել են 11 ամրացված ռազմական դիրքեր։ Այս մասին հայտնում է բանակի մամուլի ծառայությունը։ «ՊՆ ստորաբաժանումները...
12:21 11/11/2023Ղազախստան է բերվել Սիրիայում ահաբեկիչների կողմից կռված հանրապետության քաղաքացունՂազախստանի Ազգային անվտանգության կոմիտեի (ԱԱԿ) աշխատակիցները երկիր են բերել հանրապետության մի քաղաքացու, ով Սիրիայում գործել է որպես ահաբեկչական խմբավորումների անդամ, սակայն հիասթափվել է արմատական...
12:11 11/11/2023Իտալիայի միգրանտների ընդունման կենտրոնում պայթյուն է որոտացելՊայթյունը տեղի է ունեցել Լացիոյի շրջանի Սան Լորենցո Նուովո քաղաքի ապաստան հայցողների ընդունելության կենտրոնում։ Այս մասին գրում է RAI News-ը։ Առնվազն 30 մարդ վիրավորվել է, որոնցից 12-ը, այդ թվում՝...
11:50 11/11/2023Արամ Առաջին. Տագնապներին պետք է միասնաբար դիմագրավելՄեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը երկուշաբաթյա պաշտոնական այցով ԱՄՆ-ում է։ Նա Ջորջ Վաշինգտոն համալսարանում «Կրոնը Միջին Արևելքի աշխարհաքաղաքական հարաբերությունների ներքո» խորագրով...
11:41 11/11/2023Իրանի նախագահը կոչ է արել անհապաղ դադարեցնել Գազայի հատվածի ռմբակոծություններըԳազայի հատվածի ռմբակոծումը պետք է անհապաղ դադարեցվի, շրջափակումը պետք է հանվի և օգնության ուղիները բացվեն։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին Սաուդյան Արաբիա մեկնելուց առաջ, որտեղ նա...
11:19 11/11/2023Իրանը հայտնել է Գազայի հիվանդանոցի մոտ իսրայելական բանակի շրջափակման մասինԻսրայելի Պաշտպանության բանակի (IDF) զորքերը Գազայի հատվածում գտնվող Ալ-Շիֆա բժշկական կենտրոնի տարածքում ծանր մարտերի արդյունքում պաղեստինյան ուժերի կողմից կասեցվել են։ Այս մասին Telegram-ում հայտնում...

20:00 18/12/2021North Korea bans laughing, drinking and shopping for 11 daysNorth Korea has banned its citizens from laughing, shopping, and drinking from Friday onwards as a part of 11-day mourning on the 10th anniversary of former leader Kim Jong-il, according to reports...
19:37 18/12/2021Paris cancels New Year's Eve firework display over Omicron fearsParis on Saturday said it was cancelling its traditional New Year fireworks as Europe braced for tighter curbs to rein in the spread of the new strain of the coronavirus fuelling a resurgence in...
18:50 18/12/2021WHO approves Novavax vaccine for emergency use against coronavirusThe World Health Organization has given emergency approval to a coronavirus vaccine made by U.S.-based Novavax and the Serum Institute of India, paving the way for its inclusion in the U.N.-backed...
16:55 18/12/2021Iran nuclear talks to resume soon after modest gains in ViennaThe seventh round of talks in Vienna to restore Iran’s 2015 nuclear deal has ended and while it appears progress was made, the negotiating world powers are not close to an agreement, Al Jazeera...
15:37 18/12/2021Russia reports less than 30,000 daily coronavirus cases for one weekThe number of confirmed coronavirus cases in Russia increased by 27,434 per day to 10,186,823, the federal operational headquarters for the fight against coronavirus told reporters on Saturday,...
14:56 18/12/2021US Air Force’s hypersonic missile test fails againThe third test flight of the US AGM-183A Air-Launched Rapid Response Weapon (ARRW) turned out to be a failure just as previous tests, and causes have not been identified, US Air Force Brig.
13:51 18/12/2021Two Australian states relax isolation rules for fully vaccinated international travelersFully vaccinated international travelers arriving in Sydney and Melbourne will no longer have to quarantine for 72 hours starting Tuesday, December 21, Australian government officials announced...
12:15 18/12/2021Leonardo DiCaprio jumped into frozen lake to save his dogsLeonardo DiCaprio jumped into a frozen lake to rescue his two dogs, he has revealed. The Oscar winner was filming his new satirical comedy Don’t Look Up when his two Husky dogs fell into the lake...
11:36 18/12/2021Online voting opens for Junior Eurovision 2021You can now vote for 3 of your favourite songs from the Junior Eurovision Song Contest 2021. The first online voting window opened at jesc.tv on Friday, the official website of Junior Eurovision...
10:59 18/12/2021Polar bear cub born at Scottish wildlife parkA polar bear cub has been born at the Highland Wildlife Park in the Cairngorms National Park of Scotland, BBC News reports.
19:46 17/12/2021Armenian weightlifters won medals at the World Weightlifting ChampionshipsArmenian weightlifters Varazdat Lalayan and Gor Minasyan claimed medals at the 2021 World Weightlifting Championships in Tashkent.
17:40 17/12/2021Putin says Sputnik V coronavirus vaccine effective against OmicronThe Russian Sputnik V vaccine works better against the new Omicron strain than other vaccines used globally, Russian President Vladimir Putin said at a plenary session of the 30th congress of the...
15:08 17/12/2021North Koreans forced to mourn on 10th anniversary of former leader Kim Jong Il's deathNorth Korea is forcing residents to observe an 11-day period of mourning for the 10th anniversary of former leader Kim Jong Il’s death on Dec.
14:29 17/12/2021US welcomes recent Pashinyan-Aliyev meetings in BrusselsThe United States welcomes the recent meetings of the Armenian and Azerbaijani leaders in Brussels, State Department spokesperson Ned Price said in a tweet on Friday.
13:41 17/12/2021G7 calls Omicron ‘biggest threat to global public health’Health ministers from the world’s seven richest democracies agreed Thursday that the Omicron coronavirus variant that is surging across Europe and other parts of the world is the “biggest threat to...
11:06 17/12/2021Samsung and IBM unveil new chip they say will keep smartphone batteries charged for a weekIBM and Samsung have announced a chip 'breakthrough' that has the potential to keep smartphone batteries charged for an entire week and extend the life of Moore's Law by a few more years, Daily Mail...
10:15 17/12/2021Search warrant issued for Alec Baldwin's phone over "Rust" shootingPolice obtained a search warrant on Thursday for actor Alec Baldwin's cellphone in the investigation of October's fatal shooting of a cinematographer on the New Mexico set of his Western movie...
20:15 16/12/2021Poland registers first omicron casePoland's Health Ministry has confirmed the country's first case of infection with the omicron coronavirus variant in a woman from Lesotho.
19:50 16/12/2021Macron: Armenia, Azerbaijan, togetherFrench President Emmanuel Macron shared on Facebook a photo of Wednesday’s trilateral meeting with the Armenian and Azerbaijani leaders, captioning it in French, Armenian and Azerbaijani.
18:03 16/12/2021Moscow court fines Twitter 10 mln rubles for not deleting banned contentA Justice of the Peace court in Moscow has fined Twitter another 10 mln rubles ($136,000) for refusing to delete the content banned by the Russian legislation, with the total amount of the fine...