11:28 27/04/2015Է. Նալբանդյան. Բանակցային գործընթացը շարունակվում էԱպրիլի 29-ին Փարիզում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպելու է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրեց Է.
09:53 27/04/2015Նեպալում զոհերի ու տուժածների թվում հայեր չկանՍտորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 10 բալ: Երկրաշարժի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 3218-ի:
13:32 25/04/2015Հակառակորդն այս շաբաթ հրադադարի ռեժիմը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից. ԼՂՀ ՊԲՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, ապրիլի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1200 անգամ,...
13:13 25/04/2015Եվրոպական շարժումը Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձև է ընդունելԵվրոպական շարժումը «դատապարտում է ցեղասպանության և մարդկության դեմ հանցագործությունների բոլոր ձևերը և խոստորեն դատապարտում դրանց ժխտողականությունը»:
12:35 24/04/2015Հայաստանն ու Կիպրոսը անպատժելիության զոհեր են. Կիպրոսի նախագահ (տեսանյութ)«Հայաստանը և Կիպրոսը անպատժելիության զոհեր են, մեր պատմությունները փոխշաղկապված են»:
11:55 24/04/2015Սերժ Սարգսյան. Վերքն արյունահոսում է, որովհետև աշխարհում շատ են չեզոքությունը, լռությունը, ժխտողականությունը«Վերքն արյունահոսում է, որովհետև աշխարհում շատ են չեզոքությունը, լռությունը, ժխտողականությունը»
08:00 24/04/2015100-րդ տարելից. Հայաստանում հարգում են Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը (լուսանկարներ)Ուղիղ մեկ դար առաջ Օսմանյան Թուրքիայի իշխանությունների կողմից 1,5 մլն հայ է բնաջնջվել, տեղահանվել հայրենիքից:
19:15 23/04/2015Լռության րոպե և եկեղեցիների զանգերի 100 ղողանջԼռության րոպե և եկեղեցիների զանգերի 100 ղողանջ
17:23 23/04/2015Մայր Աթոռում սկսվել է Հայոց ցեղասապանության նահատակների սրբադասման արարողությունըՄայր Աթոռ սուրբ Էջմիածնում մեկնարկել է Հայոց ցեղասապանության նահատակների սրբադասման արարողությունը ՝ նախագահությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
13:06 23/04/2015«100 ղողանջ» արարողությանը կմիանան Ստրասբուրգի 1000-ամյա տաճարն ու բոլոր եկեղեցիներըԱրարողությունից հետո Ստրասբուգի գլխավոր Սուրբ Աստվածամոր տաճարում կմատուցվի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված սգո հոգեհանգստի մեսսա՝ ռեքվիեմ։
16:38 22/04/2015Հենրի Թերիո. «Եթե Ցեղասպանություն չլիներ հայերը այսօր կարող է ունենային քսան միլոնանոց բնակչություն»«Այսօրվա Թուրքան պետք է վերականգնի այն վնասը, որը պատճառել է հայերին հարյուր տարի առաջ»
10:50 22/04/2015Հայ ժողովրդին ոչնչացնելու փորձին մեր պատասխանը պետականության կառուցումն է, մեր վերածնունդն է. Սերժ Սարգսյան (լուսանկարներ)«Ցեղասպանության ճանաչման, դատապարտման և հետևանքների վերացման գործում հետևողական ջանքեր գործադրելուց զատ մեր արտաքին քաղաքականության օրակարգում առանցքային տեղ է զբաղեցնում ցեղասպանությունների...
10:40 22/04/2015ՀՀ նախագահ. Դեպի հաշտություն տանող ուղին ժխտողական կեցվածքը չէ, այլ գիտակցված հիշողությունը (լուսանկարներ)Դեպի հաշտություն տանող ուղին ժխտողական կեցվածքը չէ, այլ գիտակցված հիշողությունը (լուսանկարներ)
09:51 22/04/2015Հայ դատը «խայտառակություն» է որակում Հայոց Ցեղասպանությունը չճանաչելու Օբամայի որոշումը«Օբաման Հայոց Ցեղասպանության հարցում ամերիկյան դիրքորոշումը արդյունավետ կերպով հանձնել է Ռեջեփ Էրդողանին»:
16:45 21/04/2015Հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման հերթական փորձ և կորուստներ կրել. ԼՂՀ ՊՆ«Ըստ հավաստի տեղեկությունների, ադրբեջանական կողմը մարտի ընթացքում տվել է առնվազն 1 զոհ և վիրավորներ»
12:17 21/04/2015Հայաստանի խորհրդարանը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ միաձայն հայտարարություն ընդունեցԱԺ-ն կոչ է անում բոլոր երկրների խորհրդարաններին, միջազգային կազմակերպություններին ճանաչել և դատապարտել Օսմանյան կայսրության իրականացրած Հայոց ցեղասպանությունը:
19:48 20/04/2015Արցախի խորհրդարանը Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ հայտարարություն է ընդունելԼՂՀ ԱԺ-ն կոչ է անում ճանաչել Օսմանյան կայսրության և Թուրքիայի տարբեր վարչակարգերի կողմից 1894-1923 թվականներին 1894-1923 թվականներին Արևմտյան Հայաստանում իրականացրած Հայոց ցեղասպանությունը
18:00 20/04/2015Ադրբեջանը Հռոմի պապից ավելի կաթոլիկ է ցանկանում երևալ. Սամվել ՄարտիրոսյանԱդրբեջանը Հռոմի պապից ավելի կաթոլիկ է ցանկանում երևալ. Սամվել Մարտիրոսյան
16:40 20/04/2015Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող խաչքար՝ Աջափնյակ վարչական շրջանումՄայրաքաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Շինարարների 15/1 հասցեի շենքերին հարակից նորակառույց պուրակում տեղադրվել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող խաչքար: Քաղաքապետարանի...
10:07 20/04/2015Երկրաշարժ` Հայաստանի տարածքումՍտորգետնյա ցնցումները զգացվել են Երևանում, Արմավիրի մարզի Մերձավան և Փարաքար գյուղերում:

17:20 04/07/2013Парламент и Генпрокуратура Кипра рассматривают жалобы о «краже компаний». Развития на фоне «оффшорного скандала» в АрменииЖалобы были представлены собственниками компаний после того, как их фирмы без их согласия путем подделки документов были перезарегистрированы на иные лица.
10:39 04/07/20134 июля исполнилось бы 83 года известному актеру Мгеру МкртчянуСегодня, 4 июля, исполнилось бы 83 года актеру театра и кино, народному артисту Армянской ССР, Народному артисту СССР Фрунзе (Мгеру) Мкртчяну.
19:55 03/07/2013Председатель Конституционного суда Венгрии принес извинения армянскому народу за экстрадицию Р. СафароваРешение венгерского суда приговорить к пожизненному заключению азербайджанского офицера Рамиля Сафарова вовсе не было строгим.
18:46 03/07/2013«Турецкое лето» не имеет никакого отношения к «арабской весне», это начало падения Эрдогана. Заявление К. Манояна«Турецкое лето» не имеет никакого отношения к «арабской весне»: сходство, быть может, и есть, но имеется и множество отличий.
16:06 03/07/2013На Стамбульском саммите ПА ОБСЕ принята декларация, призывающая к урегулированию конфликтов на КавказеРанее делегация Армении, несмотря на авторитет и влияние руководителя турецкой делегации, провалила на сессии ПА ОБСЕ сразу несколько инициатив Азербайджана и Турции.
19:13 02/07/2013Делегация Армении провалила на сессии ПА ОБСЕ сразу несколько инициатив Азербайджана и Турции«Это большая победа, потому что в Стамбуле, в условиях большого авторитета и влияния руководителя турецкой делегации, нам удалось отстоять свою позицию».
19:09 02/07/2013МЧС Армении предупреждает: в отдельных районах республики возможен градС 3 по 4 июля в большинстве районов Армении время от времени, а 5 июля в отдельных районах республики ожидаются кратковременные дожди и грозы, возможен град.
09:22 02/07/2013Сегодня во всем мире отмечают как День НЛОВо всем мире 2 июля отмечают как День НЛО (World UFO Day) или День уфолога. Как передает Calend.ru, этот праздник посвящен тем, кто изучает явления, которые не имеют логического объяснения, и...
14:25 01/07/2013Рейтинг Bloomberg является заказным. Заявление социолога Агарона Адибекяна и психолога Србуи Геворкян«Это может быть попыткой унизить Армению в глазах мирового сообщества», – сказал А. Адибекян.
16:29 29/06/2013Президент НКР Бако Саакян почтил память погибших и без вести пропавших в ходе Карабахской войныСегодня, 29 июня, по случаю Дня павших за Родину и без вести пропавших в ходе Карабахской войны («азатамартиков» – воинов-освободителей) президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян...
13:39 29/06/2013Министр обороны Армении С. Оганян: После войн наступает пора укрепления военной мощи«Но я не уверен, что наш восточный сосед сделал правильные выводы, иначе не было бы этой военной риторики и не было бы на линии соприкосновения заранее обреченных на провал посягательств».
12:31 29/06/2013Представитель министерства Диаспоры: Сирийские армяне передумали и хотят обосноваться в АрменииМинистр Диаспоры Армении Грануш Акопян обратилась в министерство образования и науки РА с предложением превратить гимназию «Киликян» в школу с арабским и западноармянским уклоном.
10:46 29/06/2013Глава земляческого союза «Джавахк» Ш.Торосян подтвердил информацию о задержании брата Ваагна ЧахалянаДепутат Национального Собрания Армении, глава земляческого союза «Джавахк» Ширак Торосян в беседе с корреспондентом Panorama.am подтвердил распространенную ранее «Грузия Online» информацию о том, что...
16:50 28/06/2013Паруйр Айрикян за счет государства обзавелся свитой охранников и сделал заявление о заказчике совершенного на него покушенияП. Айрикян подчеркнул, что суд «повел себя немножко странно». Однако ранее его адвокат – Левон Багдасарян – выразил удовлетворение ходом судебного процесса.
16:04 28/06/2013В Армении система противовоздушной обороны совершенствуется с каждым днем. Заявление Сейрана ОганянаВ Армении система противовоздушной обороны совершенствуется с каждым днем. Об этом заявил министр обороны Армении Сейран Оганян на сегодняшнем брифинге после авиашоу, посвященного 21-летию армянской...
17:22 27/06/2013Премьер Армении Тигран Саркисян пресекает спекуляции СМИ вокруг завода «Наирит» и «оффшорного скандала»В основе всех программ касательно завода «Наирит» лежат решения правительства Армении за 2001 и 2006гг.
14:52 27/06/2013Карабахский конфликт не может быть решен военным путем. Заявление генсека ОДКБ Н.БордюжиНиколай Бордюжа заверил, что ОДКБ следит за процессом и владеет ситуацией, но вопросами урегулирования конфликта занимается Минская группа ОБСЕ.
11:29 27/06/2013Минобороны Армении назвало причину, из-за которой в небе над Ереваном кружатся вертолетыСегодня с утра в небе над армянской столицей Ереваном активно кружатся вертолеты. О причинах подобной активности сайт Panorama.am побеседовал с пресс-секретарем Минобороны Армении Арцруном...
16:58 26/06/2013У Армении в лице Польши есть надежный партнер на международной арене. Заявление президента Сержа Саргсяна«Тем не менее, в условиях активного политического диалога и сотрудничества во многих направлениях пока имеется большой неиспользованный потенциал в экономической сфере».
11:38 26/06/2013В Ереване стартовал форум «Политико-безопасностные ориентиры формирования военной составляющей ОДКБ»Сегодня, 26 июня, в Ереване стартовал второй политико-стратегический форум «Политико-безопасностные ориентиры формирования военной составляющей ОДКБ», организаторами которого являются Институт...