14:37 18/04/2015International Business Times. «Ֆրանցիսկոս պապից սրտնեղած Թուրքիան Այա Սոֆիայի տաճարը վերածելու է մզկիթի»«Հայերի զանգվածային սպանությունների վերաբերյալ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի հայտարարություններից նյարդայնացած Թուրքիան պլանավորում է պատմական Այա Սոֆիայի տաճարը վերածել մուսուլմանական աղոթատեղիի՝ համաձայն...
12:07 18/04/2015Ավստրալիայի Ռայդ քաղաքի խորհուրդը Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված բանաձև է ընդունելԲանաձևի նախագիծը, ինչպես 10 տարի առաջ, ներկայացրել է քաղաքային խորհրդի անդամ Սարգիս Եդելյանը:
16:42 17/04/2015«Դեպորտիվո Արմենիո»-ն Թուրքիայում խաղը կանցկացնի Ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված համազգեստովԴրանք սև շապիկներ են` «Հիշում եմ և պահանջում» գրությամբ
09:19 17/04/2015Jerusalem Post. «Պետք է Հոլոքոստի հիշատակման օրը հարգենք մեկ պարզ քայլով` Հայոց ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչմամբ»«Պետք է Հոլոքոստի հիշատակման օրը հարգենք մեկ պարզ քայլով` Հայոց ցեղասպանության պաշտոնական ճանաչմամբ»:
12:40 16/04/2015ԵՏՄ կարևորագույն ձեռքբերումներից է մաքսային արգելքների վերացումը. Գալուստ ՍահակյանՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այսօր Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» միջազգային համաժողովին: Այս մասին հայտնում է ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության...
10:40 16/04/2015Los Angeles Times. Հայոց ցեղասպանության առնչությամբ հանգիստ վիրավորեք Թուրքիային««Հրեա» բառը փոխարինեք «հայով», իսկ «գերմանական կառավարությունը»՝ «թուրքական կառավարությամբ», և դուք կպատկերացնեք դրանից բխող բարոյական զայրութի չափը»
14:53 15/04/2015Դ. Պանկին. ԵԶԲ-ն հետաքրքրված է ՀՀ-ում ծրագրերի իրագործմամբՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրասիական զարգացման բանկի (ԵԶԲ) վարչության նախագահ Դմիտրի Պանկինին: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եվ տեղեկատվության միջոցների...
13:47 15/04/2015Բոլոր այդ գալիպոլիները հակառակ էֆեկտն են ունենում. քաղաքագետԹուրքիան, բնականաբար, կատարվածն ավելի ցածր մակարդակում ընկալեց ու շարունակեց սխալների շարքը: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց քաղաքագետ, Կովկաս ինստիտուտի տնօրեն Ալեքսանդր Իսկանդարյանը՝ խոսելով...
13:20 15/04/2015Ա. Իսկանդարյան. Սուրբ Պետրոսի տաճարում մատուցված պատարագը համամարդկային իրադարձություն էՎատիկանի Սուրբ Պետրոս տաճարում Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի կողմից մատուցած պատարագը և «Ցեղասպանություն» տերմինի հնչեցումը պետք չէ դասել այլ երկրների կողմից ճանաչումների շարքին: Լրագրողների հետ հանդիպման...
10:00 15/04/2015ԱՄՆ պետքարտուղարությունն անդրադարձել է Հռոմի պապի` Հայոց Ցեղասպանության մասին հայտարարությանը«Այո, նախագահը և վարչակազմի այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ բազմիցս ընդունել են այդ պամական փաստը»:
16:03 14/04/2015«Ապրիլի 24-ին հայրիկը առանձնանում էր սենյակում ու բղավում էր՝ մենակ եմ, մենակ եմ». Հիշում է Շիրազի որդին (տեսանյութ)Հիշում է Շիրազի որդին (տեսանյութ)
15:10 14/04/2015Հռոմի պապը պատասխանել է Թուրքիայից հնչող դժգոհություններին«Չկա այլ ճանապարհ, քան ասել ճշմարտությունը, նույնիսկ՝ դառը»
12:34 14/04/2015...Նման էր իր պոեզիային, ինչպես իր պոեզիան իրեն... Համո Սահյանին «բացակա չենք դնի» (լուսանկարներ, տեսանյութ)Համո Սահյանին «բացակա չենք դնի» (լուսանկարներ, տեսանյութ)
09:00 14/04/2015Հայոց ցեղասպանության մասին գրականությունը` Լոնդոնի գրքի միջազգային տոնավաճառումԱռանձին հատված կնվիրվի Հայոց ցեղասպանության խնդիրներն արծարծող գրականությանը:
12:19 13/04/2015Թուրքական ԶԼՄ-ներ. Անկարայում «ցեղասպանության» երկրաշարժ էԱնկարայում «ցեղասպանության» երկրաշարժ է:
11:00 13/04/2015Պապի «պայթյունավտանգ» ուղերձը համաշխարհային մամուլումԱպրիլի 12-ի երեկոյան առաջատար Google որոնողական համակարգը Վատիկանում մատուցված պատարագի թեմայով առանձնացնում էր շուրջ 700 հղում:
16:45 12/04/2015Միջազգային ԶԼՄ-ներ. Հռոմի պապը հնչեցրեց ցեղասպանություն բառը՝ խնդիրներ առաջացնելով Թուրքիայի համարՀռոմի պապը հնչեցրեց ցեղասպանություն բառը՝ խնդիրներ առաջացնելով Թուրքիայի համար
15:06 12/04/2015Արամ Ա. Մենք հոգեպես կլիցքավորվենք մեր նահատակների հավատքով ու սրբազան կտակով«Նարեկացին խոսեցավ Աստծո հետ՝ մարդ-աստված երկխոսություն ստեղծելով «Մատեան ողբերգության» մեջ, որ եղավ ու մնաց հայ ժողովրդի կյանքի երկրորդ Աստվածաշունչը»
13:47 12/04/2015Սուրբ պատարագի ընթացքում հայկական ծիրանափող հնչեցՍուրբ պատարագի ընթացքում հայկական ծիրանափող հնչեց
13:38 12/04/2015Վատիկանի Սբ Պետրոս տաճարում ավարտվեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված պատարագըՎատիկանի Սուրբ Պետրոսի տաճարում ավարտվեց Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսի կողմից մատուցվելիք պատարագը` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին: Հիշեցնենք, որ Վատիկանի Սուրբ Պետրոսի...

14:23 25/06/2013Николай Патрушев: В вопросе обеспечения безопасности у Армении нет оснований для беспокойстваВоенные отношения Армении и России находятся на самом высоком уровне. Об этом на сегодняшнем брифинге в Ереване заявил Секретарь Совета Безопасности России Николай Патрушев. По его словам, Советы...
14:01 25/06/2013Службы нацбезопасности Армении и НКР задержали шпионов, завербованных Азербайджаном через Facebook и «Одноклассники»М. Мовсисян передала спецслужбам Азербайджана оказавшиеся у нее в доступе сведения касательно Армении, имеющие военный характер и содержащие государственную и служебную тайну.
17:30 24/06/2013Акция против главы Федерации футбола Армении Р. Айрапетяна не состоялась. Болельщики поверили Г. МхитарянуВ связи со ситуацией, сложившейся вокруг ожидаемого трансфера игрока донецкого «Шахтера» и национальной сборной Армении Генриха Мхитаряна, ранее в социальной сети Facebook была открыта группа,...
15:23 24/06/2013Президент Армении Серж Саргсян вручил испанскому писателю Гонсало Гуарчу медаль «Мовсес Хоренаци»Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял испанского писателя Гонсало Гуарча. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства. Отметим, в Ереване на днях состоялась презентация...
12:37 24/06/2013«Жертвы оффшора». Агарон Адибекян предлагает снять сериал о скандале вокруг имени премьера Армении«Достаточно грубая, пошлая провокация, преследующая цель скомпрометировать премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна», – сказал социолог, обратившись к скандальному «оффшорному делу».
15:23 22/06/2013«Жалкое ничтожество», «пацан», «собака»… Реплики из ответа Паруйра Айрикяна на отказ Степана Сафаряна обзыватьсяПо словам представителя партии «Наследие» Степана Сафаряна, личные оскорбления в адрес П. Айрикяна он не озвучивал и не станет, хотя бы из уважения к его сединам.
11:48 22/06/2013В ближайшие дни температура воздуха на территории Армении повысится на 8-10 градусовНочью 22 июня в Сюникской области Армении ожидается кратковременная дождь и грозы. А 23-26 июня на всей территории республики ожидается погода преимущественно без осадков. Ветер юго-западный до 2-7...
11:19 22/06/2013Баграт Енгибарян: Армения выделяется высоким уровнем занятости женщин в ИТ–сфереАрмения выделяется высоким уровнем занятости женщин в сфере информационных технологий (ИТ, IT). Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявил директор Фонда «Инкубатор предприятий» Баграт...
20:00 21/06/2013Диагноз армяно-азербайджанских отношений на основании одного интервью. А. Минасян указал на примитивную ложь в словах А. Оруджлу«На первый взгляд может показаться, что азербайджанский эксперт озвучил трезвый ответ, однако эти слова очевидным образом демонстрируют другое…»
13:40 21/06/2013Паруйр Айрикян о средствах на свое лечение: При необходимости государство обязано было выделить не только 20, но и 200 млн.«Когда говорили, что Айрикян сам организовал на себя покушение или что я отнял деньги у бедных детей… Я понял, что имею дело с недоброжелателями и завистниками».
13:21 21/06/2013В квартале сирийского Алеппо Нор Гюх от выстрелов снайпера ранения получили 3 армянВ настоящее время сирийские повстанцы пытаются войти в армянонаселенные кварталы Алеппо Нор Гюх и Сулеймание.
12:00 21/06/2013Сегодня на территории Армении ожидаются кратковременные дождиСегодня, 21 июня, на значительной части территории Армении, а 22 июня в Сюникской области республики время от времени ожидаются кратковременные дожди и грозы, во время грозы возможно усиление ветра...
18:55 20/06/2013Сделка по передаче 20% акций правительства «Газпрому» ставит под угрозу суверенитет Армении. Мнение оппозиционного депутатаДепутат парламента Армении от фракции АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) Агван Варданян прокомментировал тему ведущихся в настоящее время переговоров по поводу передачи российскому ОАО «Газпром» 20% акций ЗАО...
15:20 20/06/2013В ближайшие дни синоптики обещают жителям Армении кратковременные дождиВ ближайшие дни синоптики обещают жителям Армении кратковременные дожди С 20 по 21 июня на значительной части территории Армении, а 22 июня в Сюникской области республики время от времени ожидаются...
12:27 20/06/2013Страсти перед выборами старосты села Прошян… Жители поддерживают заместителя убитого старосты-дашнака – Грача МурадянаОсновные претенденты – поддерживаемый АРФД заместитель покойного старосты Вова Саакян и проигравший на предыдущих выборах представитель Республиканской партии Армении Артур Мурадян.
09:51 20/06/2013Сегодня в мире отмечают День беженцевСегодня, 20 июня отмечается Всемирный день беженцев (World Refugee Day). Об этом напоминает Calend.ru. Дело в том, что на протяжении многих лет различные страны и регионы отмечали собственные...
20:50 19/06/2013Глава Полиции Армении обещает максимальную прозрачность при расследовании скандального «оффшорного дела»«Ведется предварительное следствие, осуществляются все необходимые оперативные и следственные мероприятия», – заявил начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян, обратившись к скандальному...
14:48 19/06/2013Глава Полиции Армении В. Гаспарян готов пожертвовать собой и исключает возможность применения оружия против демонстрантов«Исключаю возможность применения оружия против своего народа при любых обстоятельствах».
13:43 19/06/2013В будущем войны будут происходить не только за землю, но и за воду – ЭкспертПод угрозой опустынивания находится 25% территории Армении, а свыше 80% территории – подвержено различным рискам опустынивания.