12:53 11/12/2014Հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդն այս գիշեր ակտիվ է եղել. Ա. ՀովհաննիսյանԱրձակված կրակոցների թիվը հասնել է մոտ 200-ի:
13:10 10/12/2014«Խոսակցություններով եկեք չուղորդվենք». Վարչապետը` գազի հնարավոր թանկացման մասին«Խոսակցություններով եկեք չուղորդվենք»
10:36 10/12/2014Մարդու իրավունքների պաշտպանի վերլուծությունը՝ պետական մարմինների աշխատանքի վերաբերյալ«Ակնկալում ենք հաջորդ տարի էլ շարունակել այդ համագործակցությունը»:
10:07 10/12/2014Բան Գի Մուն. Տտնտեսությունները ծաղկում են ու երկրները խաղաղ են, երբ մարդիկ օգտվում են իրենց իրավունքներից«Եկե՛ք արձագանքենք իրավազրկվածների ճիչերին և պաշտպանենք մարդկային արժանապատվության իրավունքը՝ բոլորի համար»:
14:47 09/12/2014Նաիրիտցիները վարչապետին նոր տեղեկատվություն են հայտնելՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը «Նաիրիտ Գործարան» ՓԲԸ-ի աշխատակիցներին կընդունի նաև շաբաթ օրը՝ ի հայտ եկած նոր տեղեկատվությունը քննարկելուց հետո: Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց գործարանի լրատվական...
11:40 09/12/2014Հարուցվել է քրեական գործ՝ մարտական դիրքում զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցված քրեական գործով կատարվում է նախաքննություն։
18:00 08/12/2014Արցախում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից զինծառայող է մահացելԱյսօր ղարաբաղա–ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու...
14:53 08/12/2014Վազգեն Խաչիկյանը դատապարտվեց 12 տարվա ազատազրկմանԵրևան Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում հրապարակվեց Սոցիալական ապահովության պետական ծառայության նախկին պետ Վազգեն Խաչիկյանի և մյուսների գործով դատավճիռը:...
09:20 08/12/2014Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանաԵրևանում դեկտեմբերի 8-9-ին , 11-12-ին սպասվում է փոփոխական ամպամածություն, էական տեղումներ չեն սպասվում:
14:52 06/12/2014«Փաշինյանի նախաձեռնությունը «թիթեռնիկի» կյանք պետք է ունենար». Միքայել ՄելքումյանԻնչպես տնտեսության, այնպես էլ քաղաքականության մեջ ԲՀԿ-ն կողմ է առողջ, մրցակցային հարաբերություններին: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ Ազգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության...
13:05 06/12/2014Ձմռանը պարտադիր պետք է գլխարկ կրել, շարֆ կապել. Մասնագետի խորհուրդներըՍիրտ-անոթային հիվանդություններից մահացության դեպքերը գրանցվում են առավելապես գարնանը և աշնանը, մինչդեռ վերջին շրջանում հաստատվել է, որ վտանգավոր շրջանը հենց ձմռան ամիսներն են:
10:52 06/12/2014Դեկտեմբերի 20-ից հետո դոլարը անկում կապրի և ամեն ինչ կկարգավորվի. Բանկերի միության նախագահ-Դեկտեմբերի 20-ից հետո դոլարը անկում կապրի և ամեն ինչ կկարգավորվի:
16:27 05/12/2014Sabah թերթը ԼՂՀ-ն ներկայացրել է որպես անկախ պետություն և շարժել ադրբեջանցիների զայրույթըՄի քանի հրապարակումների վերնագրեր
12:50 05/12/2014Մարդկային տառապանքի տեսարաններում հույս է ծնվում` շնորհիվ կամավորների. Բան Կի-Մուն«Մարդկային տառապանքի տեսարաններում հույս է ծնվում` շնորհիվ կամավորների»:
11:00 05/12/2014Է. Նալբանդյան. Ադրբեջանը ակնհայտորեն կորցնում է իրականության զգացումը«Այս տարի լրացավ Արցախի, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ձեռք բերված հրադադարի համաձայնության 20-ամյակը: Չնայած միջազգային հանրության կոչերին՝ ամրապնդելու 1994թ.
17:23 04/12/2014Ազգային ժողովը վավերացրեց Հայաստանի՝ ԵՏՄ-ին անդամակցության պայմանագիրը (տեսանյութ)Արդյունքները՝ 103 կողմ, 7 դեմ, 1 ձեռնպահ
14:06 04/12/2014Մանկապարտեզում թունավորման գործը «ծածկադմբոց չի արվի». Առողջապահության նախարարԱյս պահին Եղվարդի թիվ մեկ մանկապարտեզում թունավորման հետևանքով հիվանդանոցային բուժում է ստանում 4 երեխա և մեկ մեծահասակ: Երեխաներից երկուսը գտնվում են Երևանի «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում, ևս 2-ը`...
11:54 04/12/2014Շուկայում իրավիճակը կայունացնելու համար գործի են դրվել ԿԲ տրամադրության տակ գտնվող հնարավոր բոլոր գործիքները«Շուկայում իրավիճակը կայունացնելու համար գործի են դրվել ԿԲ տրամադրության տակ գտնվող հնարավոր բոլոր գործիքները»
09:33 04/12/2014Է. Նալբանդյանը համանախագահների ուշադրությունը հրավիրել է ուղղաթիռի խոցման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վրաԴեկտեմբերի 3-ին աշխատանքային այցով Բազելում գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Պիեռ Անդրյոյի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական...
11:14 03/12/2014Դեկտեմբերի 3-ը հաշմանդամների միջազգային օրն է«Որևէ տարբերակված մոտեցում չպետք է ցուցաբերվի հաշմանդամություն ունեցող անձանց նկատմամբ, նրանք պետք է դառնան հասարակության լիարժեք անդամ»:

13:06 20/03/2013Стало известно имя нового директора Хосровского заповедникаАрам Арутюнян поручил руководству заповедника ежемесячно докладывать о ситуации, царящей в заповеднике.
09:08 20/03/2013Сегодня Международный день счастьяВ 2012 году ООН провозгласила 20 марта Международным днем счастья (International Day of Happiness) с целью поддержать идею о том, что стремление к счастью является общим чувством для всех людей нашей...
17:35 19/03/2013Президент Армении Серж Саргсян не видит смысла в переговорах с голодающим лидером Hello Revolution Р. Ованнисяном«Заявлять, будто „народ Армении” собирается на митинги на площадях, как минимум некорректно».
19:21 18/03/2013Нарушен ли был Избирательный кодекс Армении? «Эпопея» арестованного за покушение на соперника Вардана СедракянаПравоохранительные органы представили разъяснения касательно ареста участника состоявшихся 18 февраля выборов президента Армении, специалиста по эпосу Вардана Седракяна, поскольку сторона защиты...
15:16 18/03/2013С. Асратян заявил о тщетности попыток Азербайджана свалить собственные проблемы в армии на АО НКР«Распространяемые азербайджанской стороной сообщения о ранении военнослужащего ВС Азербайджана на линии соприкосновения – дезинформация».
12:41 18/03/2013«У Овика Абраамяна нет статуса, позволяющего делать мне какие-либо предложения». Заявление лидера Hello Revolution в Армении«У Овика Абраамяна нет статуса, позволяющего делать мне какие-либо предложения». Об этом на пресс-конференции, проходящей на ереванской Площади Свободы, заявил лидер партии «Наследие» Раффи...
15:22 16/03/2013Омбудсмен Армении опубликовал годовой доклад о деятельности министерства энергетики и природных ресурсовОмбудсмен Армении Карен Андреасян сегодня представил ту часть своего годового доклада, которая касается деятельности министерства энергетики и природных ресурсов и Комиссии по регулированию...
12:53 16/03/2013Лидера Hello Revolution в Армении Раффи Ованнисяна навестили депутаты фракции «Оринац еркир»Сегодня объявившего голодовку на ереванской Площади Свободы участника состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении и лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна навестили депутаты фракции...
10:24 16/03/2013«Мы готовы идти на компромисс, но в пределах разумного». Заявление спикера НС Армении после встречи с Р. Ованнисяном«Мы также пойдем ему навстречу, поможем, чтобы все это было урегулировано мирным путем, мы попытаемся найти пути выхода из ситуации».
18:55 15/03/2013«Период политической беременности в Армении завершился». Гарегин Чугасзян призвал готовиться к «родам» и «сменить повитуху»Заявление, которое сделал секретарь гражданской инициативы «Предпарламент» Гарегин Чугасзян в ходе сегодняшнего митинга лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна на Площади Свободы в Ереване.
13:30 15/03/2013В НС Армении будет создана комиссия, занимающаяся изучением событий 1 марта 2008 годаКомиссия будет создана по принципам формирования комиссии НС Армении по вопросам этики. В ее состав войдут семь членов.
11:51 15/03/2013Сегодня королю мимов Леониду Енгибарову исполнилось бы 78 лет«Родился я в Москве. Девять лет провел на ринге. Заповедь «ударили по правой щеке, подставь левую» считаю в корне ошибочной. Сменил множество профессий, и в двадцать два года мне оставалось только...
09:16 15/03/2013Сегодня Всемирный день снаВпервые Всемирный день сна (World Sleep Day) был проведен 14 марта 2008 года и с тех пор проводится ежегодно в рамках проекта Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) по проблемам сна и здоровья.
18:21 14/03/2013Страсти вокруг «дела Матагиса». Иск оправданных против бывшего военного прокурора Армении Гагика Джангиряна«„Дело Матагиса” – важнейшее испытание для правосудия по разбирательствам, связанным с военной сферой».
16:06 14/03/2013В возрасте 76 лет скончался известный армянский поэт-сатирик Арамаис СаакянНемногим ранее в ереванском медцентре «Канакер-Зейтун» скончался писатель, сатирик, поэт, публицист Арамаис Саакян.
09:25 14/03/2013Сегодня Международный день рекСегодня во многих странах отмечается Международный день рек (Day of Action for Rivers), ранее имевший название Международный день борьбы против плотин, за реки, воду и жизнь (International Day of...
19:04 13/03/2013Конституционный суд Армении отклонил также ходатайство о пересчете голосов со всех 1988 избирательных участковКонституционный суд Армении отклонил ряд ходатайств в рамках рассмотрения заявлений двух участников состоявшихся 18 февраля президентских выборов – лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна и...
17:39 13/03/2013Выполнение в КС ходатайства представителя Раффи Ованнисяна приведет к нарушению Конституции АрменииДавид Арутюнян выразил возражения по данному ходатайству, отметив, что суд – это не место для удовлетворения любознательности.
11:54 13/03/2013Возмущенный заявлением А.Гукасяна в КС Давид Арутюнян представил ходатайство об организации юридических курсов для него«Дело в том, что в целях организации и проведения выборов в республике формируется трехступенчатая система избирательных комиссий, в которую входит и Центральная избирательная комиссия».