09:08 29/12/2014Մինչև հունվարի 3-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակՕդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
15:17 27/12/2014Միջադեպի հետ կապված մանրամասները ճշտվում են. ԼՂՀ ՊՆԱղդամի ուղղությամբ չի իրականացվել դիվերսիոն գործողության փորձ. ՊԲ պարզաբանումը
14:15 27/12/20142015-ին Հայոց ցեղասպանության թեման ներկայացնելու համար օգտագործվելու են մշակութային բոլոր հարթակներըՀայաստանի մշակույթի նախարարությունը կարևորում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ կազմակերպվելիք միջոցառումները: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց մշակույթի նախարար Հասմիկ...
13:20 27/12/2014ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում. ԼՂՀ ՊՆՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, դեկտեմբերի 21-ից 27-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 900 անգամ, որի...
11:00 27/12/2014Ս. Պետրոս և Պողոս առաքյալների հիշատակության օրն էԸստ ավանդության՝ նահատակվել է Հռոմում՝ գլխիվայր խաչվելով:
13:30 26/12/2014Նաիրիտցիներին կառավարության պատասխանը բացարձակապես չի բավարարելՆաիրիտցիների նամակին կառավարությունից պատասխանել են, սակայն այն նրանց բացարձակապես չի բավարարել: Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Նաիրիտ» գործարանի լրատվական ծառայության ղեկավար Անուշ...
13:20 26/12/2014Մեկ մանկական տակդիրը թանկացել է 50 դրամովՄեկ մանկական տակդիրը թանկացել է 50 դրամով...
17:17 25/12/2014«Հստակ ցենզուրա է». Կառավարության ընդունած որոշման մասինԿառավարության ընդունած որոշման մասին
12:25 25/12/2014Կարեն Բեքարյան. Պուտին-Ալիև-Սարգսյան հանդիպումն ուղղված էր պատերազմի չվերսկսմանը«Ղարաբաղյան բանակցային գործընթացը պասիվ վիճակից մտնում է լռության փուլ: Հուլիս-օգոստոսյան սրացումներից հետո տեղի ունեցավ Պուտին-Ալիև-Սարգսյան հանդիպումը, որը նպատակ ուներ արագ լիցքաթափել իրավիճակը,...
10:07 25/12/2014Այս գիշեր դիվերսիոն գործողություն Ադրբեջանի կողմից՝ տարբեր տրամաչափի զենքերովՊաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
15:41 24/12/2014Նախագահի նստավայրում սահմանամերձ գյուղերի երեխաների համար կազմակերպվել են տոնական միջոցառումներԱմանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ ՀՀ Նախագահի նստավայրում այսօր հյուրընկալվել են սահմանամերձ մի շարք գյուղերի՝ Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ, Վահան, Վայոց Ձորի մարզի Խնձորուտ, Բարձրունի,...
14:05 24/12/2014ԵՏՄ-ի լիիրավ անդամ դառնալուց հետո Հայաստանը արտահանման խնդիրներ չի ունենալու. Սերգո Կարապետյան (տեսանյութ)Հայաստանի վերամշակող արդյունաբերությունը տարածաշրջանի այլ երկրների համեմատ բավականին զարգացած է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը`...
11:34 24/12/2014Առաջիկա օրերին սպասվում է առանց տեղումների եղանակՕդի ջերմաստիճանը 25-26-ին կարձրանա 2-3 աստիճանով:
16:25 23/12/2014Սերժ Սարգսյան. Այսօր ընդունված փաստաթղթերն ուղղված են հիմնախնդիրներին հավաքական արձագանքելուն«Հայաստանը միանգամայն անընդունելի է համարում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ լարվածության շիկացումը»
10:34 23/12/2014Մի շարք ավտոճանապարհների տեղում է ձյունԱյսօր ժամը 09:30-ի դրությամբ, Գավառի, Մարտունու, Ճամբարակի, Եղեգնաձորի, Վայքի, Ջերմուկի, Սիսիանի, Գորիսի, Մեղրու ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Վարդենյաց լեռնանցքում տեղում է ձյուն: Վարդենյաց...
10:27 23/12/2014Քննչական կոմիտե. Զինծառայողը մահացել է իրեն ամրակցված նռնակի պայթյունի հետևանքովԶինծառայողը մահացել է իրեն ամրակցված նռնակի պայթյունի հետևանքով:
16:09 22/12/2014Այսօր երեկոյան Հանրապետության հրապարակում կմիացվեն գլխավոր տոնածառի լույսերըՄայրաքաղաքի ամանորյա տոնական ձևավորման և արտաքին լուսավորության ապահովման հիմնական աշխատանքներն ավարտված են: Վարչական բոլոր շրջաններում, ինչպես նաև մայրաքաղաքի կենտրոնական հատվածներում տեղի կունենան...
10:03 22/12/2014ԼՂՀ ՊԲ մարտական հենակետում զինվոր է մահացելՄիջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:
09:25 22/12/2014Սպասվում են տեղումներԴեկտեմբերի 22-ին օրվա երկրորդ կեսին, 23-ի գիշերը Հայաստանի շրջանների մեծ մասում, ցերեկը՝ Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ հիմնականում ձյուն, լեռներում և լեռնանցքներում ՝մառախուղ,...
12:20 20/12/2014Մին-Վոդիից և Դոնի-Ռոստովից ժամանող ինքնաթիռները չեն կարողացել վայրէջք կատարել «Զվարթնոց»-ում«Արդեն եղանակը տաքանում է և որոշ ժամանակ անց կսկսեն ընդունել ինքնաթիռներին»:

13:22 05/04/2013Сопредседатели МГ ОБСЕ пересекли линию соприкосновения, перейдя с территории НКР на противоположную сторону5 апреля миссия ОБСЕ провела мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в направлении Агдам – Барда с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
09:34 05/04/2013Температура воздуха в Армении постепенно повысится на 3-5 градусовНа территории Армении 5 апреля, а также во второй половине 9 апреля в большей части областей ожидаются кратковременный дождь и облачность, 6-8 апреля ожидается погода без осадков.
16:44 04/04/2013Спустя месяц после ареста участника президентских выборов в Армении Вардана Седракяна… Адвокат в недоуменииПри этом адвокат А. Сирунян исключил версию о возможном политическом преследовании в отношении его подзащитного.
12:09 04/04/2013Раффи Ованнисян Сержу Саргсяну: «Станьте моим учителем, спасем народ вместе»«Не сомневайтесь в моих словах. Ценой собственной жизни я обязан сделать так, чтобы вашу победу, нашу общую победу увидели наши дети, наш народ», – заявил участник состоявшихся 18 февраля...
19:01 03/04/2013Новоизбранный Папа Римский Франциск I желал бы быть похороненным под памятником жертвам Геноцида армянНовоизбранный Папа Римский Франциск в 2005 году во время открытия в Буэнос-Айресе хачкара, посвященного 90-летней годовщине Геноцида армян в Османской империи 1915г., заявил, что желает быть...
16:22 03/04/2013Экологи просят лидера Hello Revolution Раффи Ованнисяна уточнить ущерб, нанесенный Армении компанией его друга«Будучи осведомленными в том, что руководитель головного офиса компании „Глобал Голд” – Ван Крикорян – является близким Вам и Вашей семье человеком, просим Вашего непосредственного участия».
14:28 03/04/2013Раффи Ованнисян: «Пусть волнуются те, кто, возможно, останутся в учебниках истории как предатели»В ходе политического «турне» по областям Армении участника состоявшихся 18 февраля президентских выборов, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна сопровождает депутат парламентской фракции...
16:01 02/04/2013Национальный авиаперевозчик Армении – компания «Армавиа» – вернет деньги пассажирам всех отмененных рейсов«Необходимо непременно проинформировать лиц, купивших билеты в агентствах, что именно туда они и должны возвращать свои билеты».
12:52 02/04/2013Полиция Армении приводит новые подробности убийства сельского старосты Прошяна2 апреля, примерно в 09:00, у здания администрации села Прошян Котайкской области Армении было обнаружено тело сельского старосты Грача Мурадяна, 1963 г.р.
12:27 02/04/2013«9 апреля мы должны стать единым целым». Заявление лидера Hello Revolution в АрменииВ Талине и Арагацотнской области в целом многое изменится. Об этом на встрече с жителями города Талин немногим ранее заявил лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян. Как ранее сообщили в штабе Раффи...
09:45 02/04/2013Сегодня Международный день детской книгиНачиная с 1967 года по инициативе и решению Международного совета по детской книге (International Board on Books for Young People, IBBY) 2 апреля, в день рождения великого сказочника из Дании Ганса...
17:23 01/04/2013Глава Сюникской области Армении С. Хачатрян пояснил причины неявки на забитую лидером Hello Revolution Р. Ованнисяном «стрелку»В то же самое марзпет заверил, что он не имеет никакого отношения к инциденту, который сегодня произошел во время встречи Ованнисяна с жителями Капана.
15:03 01/04/2013Лидер Hello Revolution в Армении Раффи Ованнисян открестился от роли «Спасителя»«Я бы не хотел, чтобы вы следили за 9 апреля как за сериалом, сидя дома. В этот день состоится инаугурация новой Армении».
09:23 01/04/2013В Армении сегодня День поминовения усопшихСегодня в Армении День поминовения усопших «Мерелоц» (арм.). В этот день люди по традиции навещают могилы своих родных и близких, в церквях служится молебен. Дни поминовения усопших следуют за пятью...
15:53 30/03/2013Азербайджан скапливает на границе с Арменией военную технику и спецподразделенияА. Ованнисян: «Министерство обороны отслеживает любое передвижение противника на приграничной полосе и готово предпринять соответствующие шаги с целью нейтрализации возможных провокаций и действий».
09:31 30/03/2013Армянская Апостольская церковь отмечает Пасхальный СочельникСегодня Великая Суббота, она посвящена воспоминанию о погребении Иисуса Христа. Согласно Церковному календарю, после вечернего богослужения начинается новый день. В вечер Великой Субботы в Святом...
17:08 29/03/2013Армения может предоставить Ирану не пастбища в Сюникской области, а поголовье овец. Заявление А. Ованнисяна«Министерство сельского хозяйства полагает, что да, мы можем предоставить Исламской Республике Иран не пастбища, а поголовье овец».
16:52 29/03/2013«Что же теперь, расстрелять нам Мхитаряна что ли?» Р.Айрапетян прокомментировал скандальное заявление футболиста«Вам кажется, что мы играем в кошки-мышки? Национальная сборная не принадлежит ни мне, ни Вардану Минасяну. Она принадлежит нации. Здесь большая ответственность, и нельзя смотреть на все сквозь...
14:51 29/03/2013Политолог Сурен Суренянц рассказал о главных интригах предстоящих выборов в Совет старейшин Еревана«На предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана ожидается напряженность, так как все политические силы принимают в них участие», – заявил в ходе сегодняшней пресс-конференции политолог Сурен...
10:19 29/03/2013Армянская Апостольская церковь отмечает Великую (Страстную) ПятницуВеликая Пятница посвящена воспоминанию о Страстях Господних (Мф. 27:27-50; Мк. 15:1-38; Лк. 23:1-46; Иоан. 19:1-34). Церковный обряд Великой Пятницы (обряд Распятия) начинается уже в четверг вечером...