10:40 03/06/2014Հայաստանից մեկնողների թիվն ավելանում է. ՔաղավիացիաՀայաստանից մեկնողների թիվը 2014 թվականի հունվար-ապրիլ ամիսներին գերազանցել է ժամանողների թիվը
16:43 02/06/2014Գործից խուսափող դիվանագետն անթույլատրելի ճոխություն է մեզ նման պետության համար. Սերժ Սարգսյան«Դիվանագետը պետք է կարողանա ճիշտ ուսումնասիրել, վերլուծել և գնահատել իրավիճակը, տալ զարգացման կանխատեսումներ և առաջարկել ազգային շահերից բխող լուծումներ»
11:38 02/06/2014Արգելվել է «ԹԱՄԱՐԱ» ՍՊԸ-ի որոշ արտադրատեսակների արտադրությունըԻրականացված ստուգման ընթացքում վերոնշյալ արտադրատեսակների արտադրության փուլում հայտնաբերվել է վտանգավոր սննդամթերքի թողարկում:
09:13 02/06/2014Հալեպը կրկին հրթիռակոծվել է. 23 զոհ և 76 վիրավորՀալեպում կրկին թափ են առել զինյալ ահաբեկչական խմբավորումների կողմից հրթիռարձակումները բնակչության հոծ շրջանների վրա: Այս մասին տեղեկանում ենք «Գանձասար»-ից: Նախօրեին Հալեպում արձանագրվել է 23 զոհ և...
14:57 31/05/2014Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10.000 կրակոց. ԼՂՀ ՊԲՄայիսի 25-ից 31-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1000 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի...
13:00 31/05/2014Քթից արյունը կանգ չի առնում. Գերությունից վերադարձած Ա. Խոջոյանի վիճակը լավ չէԳերությունից վերադարձած Արսեն Խոջոյանի վիճակը լավ չէ:
12:50 31/05/2014Բազարչյան. Հայաստանում ծխելու հետևանքով տարեկան մահանում է 3-4 հազար մարդ«Հայաստանում ծխելու հետևանքով տարեկան մահանում է 3-4 հազար մարդ»:
12:55 30/05/2014«Որքան Հայաստանին է անհրաժեշտ ԵՏՄ-ին անդամակցությունը, այնքան էլ ԵՏՄ-ին պետք է Հայաստանը»«Այդ տարբերակը, տարբերակ չէ` Հայաստանում բնակվող և աշխատող, առավել ևս քաղաքականությամբ զբաղվող ոչ մի գործիչ այդ տարբերակը չի դիտարկում։ Ես չեմ պատկերացնում հայաստանյան որևէ կուսակցության...
12:28 30/05/2014Մարզահամերգային համալիրի վաճառքը չի մտահոգում Մշակույթի նախարարությանը«Կառավարության կողմից կա հաստատված պատմամշակութային հուշարձանների ցանկ, այնպես որ կա այդ տերմինը կամ չկա իրավական պայմանագրում բնավ կարևոր չէ»:
13:46 29/05/2014Սերժ Սարգսյան. «Վստահ եմ, որ 2-3 օրվա ընթացքում կկարողանանք գտնել փոխընդունելի որոշումներ»«Հասկանալով, որ ժամկետը շատ սեղմ է, ձեր պատրաստակամության դեպքում, վստահ եմ, որ 2-3 օրվա ընթացքում մենք կկարողանանք գտնել փոխընդունելի որոշումներ, որոնք կբավարարեն մեզ և մեր գործընկերներին»:
12:35 29/05/2014Պարտադիր կուտակայինից հրաժարվելու դիմումների ձևանմուշը պատրաստ է. «Դ!ԵՄ ԵՄ»Օրենքը 26.05.2014թ. ստորագրվել է ՀՀ նախագահի կողմից:
14:27 28/05/2014Սա մեծ օր է՝ հարության և վերածննդի օր. Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձըՀայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության տոնի կապակցությամբ, որում նշվում է.
11:05 28/05/2014Դիվերսիայի փորձ. Մեկ զոհ հայկական կողմից, երկու զոհ և մեկ վիրավոր` ադրբեջանականՄայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը` ժամը 02:55-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հերթական հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ:...
10:24 28/05/2014Հարութ Սասունյան. Ինչո՞ւ թուրքերին հաջողվեց բնաջնջել հայերին, բայց հրեաներին` ոչ (մաս 2-րդ)Սա նախորդ ամսվա իմ հոդվածի երկրորդ և վերջին մասն է, որտեղ վերլուծել էի, թե ինչու երիտթուրքերը կարողացան ոչնչացնել հայերին, սակայն չկարողացան իրագործել Պաղեստինի հրեա ներգաղթողներին բնաջնջելու իրենց...
14:45 27/05/2014Մարդկության դեմ ոճիրները վաղեմության ժամկետ չեն կարող ունենալ. Սերժ Սարգսյանի ելույթըՄարդկության դեմ ոճիրները վաղեմության ժամկետ չեն կարող ունենալ. Սերժ Սարգսյանի ելույթը
11:55 27/05/2014Ակնկալվում է բավականին խոնավ հունիս ու ոչ շոգ ամառՈղջ ամռան ընթացքում Հայաստանում շոգ չի լինի:
17:00 26/05/2014Երիտասարդ մրցանակակիրները` մրցանակի, խոչընդոտների ու ապագայի մասին«Չափից շատ հանգիստ պայմաններում ոչ մի լուրջ գործ չի ստացվի»
14:16 26/05/2014Եթե ընդդիմությունը «քըխ» է, ապա կրկնակի «քըխ» է իշխանությունը. ՀՅԴ-ական«Ես շատ կուզենայի, որ ընդդիմության ու իշխանության մոտեցումները խաչվեին և իշխանությունները նույն ձևով մտածեին, ինչպես մտածում ենք մենք կամ առաջարկում է մեր կուսակցությունը: Բայց ցավոք ես տեսնում եմ,...

09:27 21/09/2012Сегодня Армения отмечает День независимостиАрмения сегодня отмечает День независимости. 21 сентября 1991 года в Армении был проведен референдум. На голосование был поставлен вопрос: “Согласны ли вы, чтобы Республика Армения была независимой...
19:33 20/09/2012Ко Дню независимости Армении президент Серж Саргсян наградил представителей ряда сфер и поблагодарил за работу«От нашей силы или слабости зависит не только наш жизненный уклад, но и региональная стабильность и безопасность».
11:01 20/09/2012Глава Минздрава Армении поручил усилить контроль на лекарственном рынкеМинистр здравоохранения Армении Дереник Думанян посетил Научный центр экспертизы лекарств и медицинских технологий и встретился с коллективом.
20:20 19/09/2012Компания «Глобал Голд Майнинг» назвала заявления экс-министра охраны природы Армении В. Айвазяна лживымиКомпания «Глобал Голд Майнинг» распространила заявление, в котором говорится, что прозвучавшие недавно заявления бывшего министра охраны природы РА, депутата от Республиканской партии Армении Вардана...
14:30 19/09/2012Антиармянские мероприятия к 100-летней годовщине Геноцида армян: Глава МИД Турции открывает памятник в КанадеПосле получения разрешения от мэрии канадской столицы Оттавы план возведения памятника Атилле Алтыкату на протяжении года хранился в тайне...
13:51 19/09/2012Миссия ОБСЕ провела мониторинг линии соприкосновения в Нагорном Карабахе19 сентября, согласно договоренности с властями Нагорно-Карабахской Республики, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в...
16:14 18/09/2012В Турции решили навсегда стереть историческое армянское название озера ВанМэр Битлиса Фехми Алайдын поддерживает эту идею и ссылается на то, что в период Османской империи якобы существовало название «Татванское море».
16:04 18/09/2012В Армении по факту выявленных при назначении и выплате пенсий случаев злоупотребления арестованы 7 человекПо положению на 18 сентября в рамках предварительного следствия по уголовному делу по факту обнаруженных в процессе назначения и выплаты пенсий случаев злоупотребления обвинение предъявлено 24 лицам,...
15:23 18/09/2012Ричард Киракосян: Армения является единственной стабильной страной в регионе«Для сохранения этой важной стратегической особенности нужно иметь более глубокую демократию и осуществлять еще большие экономические реформы».
15:42 17/09/2012После предупреждения президента Сержа Саргсяна в Минздраве Армении сразу же засуетились…Отметим, что на совещании в правительстве 15 сентября президент Армении Серж Саргсян специально обратился к проблеме лекарственного рынка.
09:30 17/09/2012Сегодня в Армении день поминовения усопшихВ Армении сегодня поминают усопших. Армянская апостольская церковь накануне отмечала праздник Воздвижения Честного и Животворящего Креста Господня. Воздвижение Честного и Животворящего Креста...
16:38 15/09/2012«Список Магнитского» и «Список Аветяна»... Что предлагает сестра покойного военного врача Ваге Аветяна...Более того, сестра покойного военного врача требует ограничений, особенно в связи с правом выезда из страны, даже в отношении членов семей таких чиновников.
14:17 15/09/2012АО НКР пресекла наступательные действия ВС Азербайджана в Нагорном Карабахе. Жертв и потерь у армянской стороны нетСогласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
17:17 14/09/2012Развернутый вариант документа «Резолюция Европейского парламента по Азербайджану: дело Рамиля Сафарова»Ранее сайт Panorama.am сообщил, что шесть групп (фракций) входящих в Европарламент партий представили проекты резолюций касательно решения Венгрии об экстрадиции в Азербайджан осужденного убийцы...
17:00 14/09/2012Генсек Совета Европы и глава Венецианской комиссии строжайше осудили Азербайджан в связи с «делом Сафарова»Джанни Букиккио направил письмо председателю Конституционного суда Армении Гагику Арутюняну.
17:40 13/09/2012Суд по делу «Арснакара». Отклонение ходатайства об отводе прокурора, недовольство сторон и бойкот адвокатовПо их словам, на заседание явились люди в гражданском, у которых не были проверены удостоверяющие личность документы, а вот у них, адвокатов, документы проверялись дважды.
16:52 13/09/2012«CBS»: Самые счастливые подростки в мире живут в Армении, а самые несчастные – в ТурцииВсемирная организация здравоохранения провела исследование и выяснила, что самые счастливые подростки в мире проживают в Армении.
16:01 13/09/2012Степан Сафарян: Цель экстрадиции Рамиля Сафарова – эскалация карабахского конфликтаЦелью экстрадиции Рамиля Сафарова была эскалация карабахского конфликта, с которой Азербайджан и Турция связывали особые ожидания.
18:00 12/09/2012Шесть фракций Европарламента представили проекты резолюций по «делу Сафарова»Обсуждение и голосование по проектам резолюций намечено на 13 сентября, в последний день пленарного заседания Европарламента.
11:35 12/09/2012В результате стрельбы в Алеппо погибли четверо армянВчера вечером, направляясь из аэропорта Алеппо в город, четверо армян оказались под огнем и погибли.