16:49 16/06/2014«Պարտադիր կուտակային վճարի փոխարեն նպատակային սոցիալական վճար». Կենտրոնի առաջարկըԿենսաթոշակային Համակարգի Իրազեկման Կենտրոնի առաջարկը
08:37 16/06/2014Քեսաբն ամբողջությամբ ազատագրված էԱկանազերծման մասնագետներն արդեն սկսել են Քեսաբի և շրջակա բնակավայրերի ականների և այլ լարված պայթուցիկ սարքերի չեզոքացման աշխատանքը։
14:30 14/06/2014Վարչապետն ԱԺ պատգամավորների հետ քննարկել է «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի փոփոխություններըՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր կառավարությունում հրավիրել է խորհրդակցություն՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի վերաբերյալ, որին մասնակցել են Ազգային ժողովի «Հանրապետական», «Բարգավաճ...
10:47 14/06/2014Օդի ջերմաստիճանն այսօրվանից կբարձրանա 3-5 աստիճանովԵրևանում հունիսի 14-17-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է:
15:33 13/06/2014ԱՄՆ հայ դատի հանձնախումբը Օբամային կոչ է արել դադարեցնել Հալեպի վրա հարձակումներըԱՄՆ հայ դատի հանձնախմբի նախագահ Քեն Խաչիկյանը ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային նամակ է հղել, որում կոչ է արել «բռնի միջամտել անպաշտպան և խիզախորեն պայքարող Հալեպի ժողորդի համար»: Այս մասին հայտնում է...
15:11 13/06/2014Հանրապետական խմբակցության ղեկավարը չի արժևորում Կիսելյովին«Ես Կիսելյովին դիտարկում եմ որպես անհատ, այլ ոչ թե պետության կամ իշխանության կողմից լիազորված մի անձնավորություն և լուրջ չեմ վերաբերում իրեն: Ես չեմ արժևորում Կիսելյովին և նրա հայտարարությունները»,...
12:42 13/06/2014Իսպանիա-Հոլանդիա խաղին ընդառաջԱշխարհի ֆուտբոլի առաջնության խաղային երկրորդ օրը մեզ կուրախացնի մի հանդիպումով, որը կարելի է կենտրոնականներից մեկը համարել խմբային փուլում:
14:35 12/06/2014Փաստաբանները մեզ չեն կարա օգնեն, սա քաղաքական պրոցես ա. Շանթի դատը (տեսանյութ)«Փաստաբանները մեզ չեն կարա օգնեն, սա քաղաքական պրոցես ա»
13:10 12/06/2014Կիսելյովը` persona non grata. Ն.Փաշինյանի առաջարկը (Տեսանյութ)«Երեկ անթույլատրելի իրադարձություն է տեղի ունեցել Հայաստանի խորհրդարանում. Ռուսաստանցի լրագրող Դմիտրի Կիսելյովը հայ-ռուսական խորհրդարանական ակումբի նիստի ժամանակ անհարգալից տոնով և ենթատեքստով...
10:16 12/06/2014Հիշատակն արդարոց օրհնությամբ եղիցի… Մոնթեն1993 թվականին, այս օրը զրահամեքենայից արձակած հրթիռի բեկորից զոհվեց ազատամարտիկ, գրող, գիտնական, ՀՀ և ԼՂՀ Ազգային հերոս Մոնթե Մելքոնյանը:
16:57 11/06/2014Մեզ համար Ավստրիան բարեկամ պետություն է և վստահելի գործընկեր. Սերժ ՍարգսյանՆախագահը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը` շարունակել ԵՄ հետ վերջին տարիներին ծավալված արդյունավետ համագործակցությունը
16:02 11/06/2014Հետախույզ. Պիտի հակառակորդին պարտադրես քո խաղի կանոնները (Տեսանյութ)«Պիտի հակառակորդին պարտադրես քո խաղի կանոնները» (Տեսանյութ)
13:55 11/06/2014Թուրքիան և ԱՄՆ-ը գաղտնիաբար համաձայնվել են ապրիլի 24-ի առթիվ ուղերձներ հղելիս. Հարութ ՍասունյանԹեև զարմանալի չէ, երբ հայտնի է դառնում, որ Թուրքիան և Միացյալ Նահանգները համաձայնեցրել են իրենց պաշտոնական հայտարարությունները Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ, սակայն վերջին բացահայտումները հաստատել...
13:46 11/06/2014Եթե լուրջ աշխատանք տարվի, ապա այս տարի կունենանք 8-9 տոկոս տնտեսական աճ. Թաթուլ ՄանասերյանՀայաստանի տնտեսության զարգացումները պայմանավորված են հակասական միտումներով: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Այլընտրանք» հետազոտական կենտրոնի ղեկավար, տնտեսագետ Թաթուլ...
12:00 11/06/2014Վարչապետը մասնակցել է «Ճգնաժամը Սիրիայում. մարտահրավերներ հավատքի համայնքների համար» խորհրդաժողովի բացմանըՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ և ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ այսօր մեկնարկել է «Ճգնաժամը Սիրիայում....
16:06 10/06/2014Ի՞նչ ծիրան եք ուտում, եթե իհարկե ուտում եքՀարավաֆրիկյան պետությունից ներկրվել է 45 կգ ծիրան, Նոր Զելանդիայից՝ 36 կգ, Թուրքիայից՝ 454 կգ:
13:54 10/06/2014Արցախ, «Նաիրիտ», տնտեսության զարգացում, մենաշնորհների վերացում...Քառյակը հրապարակեց պահանջներըԱԺ ոչ իշխանական չորս ուժերը վերջապես հրապարակեցին 12 կետից բաղկացած իրենց հայտարարությունը: Լրագրողների հետ հանդիպմանը «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը նախ նշեց, որ իրենք...
12:50 10/06/2014ԵԱՀԿ-ն շփման գծի դիտարկում է անցկացրել` Հորադիզի մոտակայքումՀունիսի 10-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային...
11:37 10/06/2014Ռուսաստանում գազի թանկացումն անխուսափելի է, իսկ Հայաստանու՞մՀուլիսի 1-ին ռուսական շուկայում գազի գները կթանկանան սահմանված չափով, հետևաբար, սա արդեն դառնում է օրակարգային և հրատապ լուծում պահանջող հարց:
14:08 09/06/2014Գ.Սահակյանը համաձայն է լսումների, բայց հորդորում է չոգևորվել, թե Աստանայում ծածուկ մի բան է կատարվելԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի համոզմամբ` պատգամավորների առաջարկով Աստանայի ֆորումի և դրան հաջորդած իրադարձությունների մասով թեև խորհրդարանական լսումներ հրավիրելու անհրաժեշտություն չկա, բայց դրանք...

20:32 08/10/2012В Ереване от посольства Германии требуют «не спонсировать совращение малолетних» – показ фильма «Parada» в Кукольном театреНапротив здания посольства Германии в Армении сегодня состоялась акция протеста, которую спровоцировала новость о том, что в ереванском Кукольном театре 15-16 октября данная дипломатическая миссия...
17:11 08/10/2012Против лишенного депутатской неприкосновенности Вардана Осканяна выдвинуто обвинениеЧуть ранее на своей страничке в Facebook экс-глава МИД Армении написал: «Я продолжу пользоваться своим конституционным правом и не буду давать показаний».
11:10 08/10/2012На предстоящем в Брюсселе заседании комитета по сотрудничеству Армения-ЕС будет обсуждаться карабахское урегулированиеСегодня в Брюсселе состоится тринадцатое заседание комитета по сотрудничеству Армения-Евросоюз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении. С армянской стороны сопредседателем будет...
16:55 06/10/2012Лишенный депутатской неприкосновенности В. Осканян вызван на допрос в Генпрокуратуру АрменииПротив члена парламентской фракции партии «Процветающая Армения», экс-главы МИД РА Вардана Осканяна уже в понедельник может быть выдвинуто обвинение.
11:24 06/10/2012МИД Турции выступил с заявлением относительно эксплуатации Степанакертского аэропорта«Этот шаг представляет собой провокацию и он нанесет ущерб процессу урегулирования карабахского конфликта путем переговоров».
13:01 05/10/2012Серия взрывов в сирийском Алеппо: среди жертв есть армянеВчера ночью в сирийском Алеппо, в квартале Нор Гюх, прогремели четыре взрыва, в результате чего погибли двое граждан Сирии армянского происхождения– 60-летняя Асмик Киракосян и 75-летний Парсум...
12:28 05/10/2012Эрдоган: Турция не заинтересована в развязывании войныГоворя об инциденте с попаданием сирийского снаряда в жилой дом в пограничном городе Акчакале, Эрдоган отметил, что он не был первым
09:20 05/10/2012Сегодня Всемирный день учителя«Это профессиональный праздник всех учителей, преподавателей и работников сферы образования — день, в который отмечаются роль и заслуги учителей в процессе качественного образования на всех уровнях»
00:01 05/10/2012Представитель Венгрии с трибуны ПАСЕ попросил у Армении и армянского народа прощения«Венгерское правительство не рассмотрело этот вопрос достаточно тщательно и не получило от азербайджанской стороны гарантий, что Сафаров не будет выпущен на свободу»
23:29 04/10/2012Дело Сафарова может иметь страшные последствия. Оценки представителей Франции и Италии в ПАСЕ«Это может нарушить очень хрупкую безопасность на Кавказе. Героизация Сафарова совершенно не поддается пониманию. Дело Сафарова – очень плохой сигнал для стабильности региона»
17:30 04/10/2012Инцидент на границе стал для Турции удобным поводом к проведению военных операций в СирииЛ. Овсепян: «Это выгодно Турции, однако трансграничное размещение вооруженных сил может стать очень опасным и еще больше осложнить ситуацию в регионе».
17:18 04/10/2012Суд приговорил пытавшегося взорвать ресторан «Арснакар» подполковника В. Самвеляна к 4 месяцам тюрьмыСегодня суд общей юрисдикции административных районов Еревана Аван и Нор Норк вынес вердикт задержанному за попытку взорвать 1 июля с.г.
12:32 04/10/2012Вардан Осканян пока не привлечен в качестве обвиняемого по уголовному делуРешения о привлечении депутата фракции «Процветающая Армения» Вардана Осканяна в качестве обвиняемого в рамках возбужденного уголовного дела пока не было принято.
18:53 03/10/2012Премьер Армении призвал оппозицию воздержаться от неподобающих статусу депутата оскорблений в адрес правительстваСегодня в ходе вопросов-ответов с членами кабинета министров в Национальном Собрании Армении секретарь фракции оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Арам Манукян пожаловался...
17:04 03/10/2012Страна с деградированным обществом, породившим и героизирующим сафаровых, заслуживает осуждения. Речь Н.Зограбян в ПАСЕПреступник Сафаров стал не только показателем степени беспристрастности европейского правосудия, но и одним из величайших позоров Европы.
16:03 02/10/2012Парламент Армении поддержал ходатайство генпрокурора. Вардан Осканян лишен депутатской неприкосновенностиВ ходе тайного голосования за ходатайство высказались 64 депутата, против – 6.
14:10 02/10/2012Вардана Осканяна арест не ждет. Заверения генпрокурора Армении«Вардана Осканяна не собираются ни задерживать, ни арестовывать. Никто не намерен препятствовать его общественно-политической деятельности».
10:40 02/10/2012Сегодня Международный день ненасилияМеждународный день ненасилия (International Day of Non-Violence) установлен резолюцией Генеральной ассамблеи ООН от 15 июня 2007 года.