12:14 09/06/2014Հալեպում կրկին հայ զոհեր կանՀալեպում կրկին հայ զոհեր կան: Հունիսի 1-ին ահաբեկչական խմբավորումների կողմից հայաբնակ Նոր Գյուղ թաղամասի ուղղությամբ նետված գազով շշերի պայթյունի հետևանքով տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստացած Լևոն...
10:00 09/06/2014Այսօր «Հակաքրիստոս» երկնաքարն առավելագույնը կմոտենա երկրագնդինՉափսերի ու Երկրագնդի ուղեծրին մոտ լինելու պատճառով գիտնականներն այս երկնաքարը դասում են պոտենցիալ վտանգավորների կարգը:
14:08 07/06/2014Բնապահպանության նախկին նախարարը ներողություն է խնդրելԿարծում եմ, որ կողմերը փոխադարձաբար պետք է հայցեն միմյանց ներողամտությունը, ինչը ես անում եմ՝ կրկին նշելով, որ ոչ մեկի վիրավորելու մտադրություն չեմ ունեցել:
13:04 07/06/2014Հովիկ Աբրահամյանը Ծառուկյանին այցելում է, բայց կարճ ժամանակով (տեսանյութ)«Իհարկե, մեկ-մեկ էլ բողոքում է «Բարգավաճ Հայաստանի» պատգամավորներից, նրանց ելույթներից, ասածներից, գրածներից»
10:40 07/06/2014Հայաստանի 59 համայնքներում «լռության օր» էՀունիսի 8-ին Հայաստանի 59 համայնքներում տեղի են ունենալու տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ:
17:09 06/06/2014Հայաստանում աղջիկ երեխաներին դեռ չծնված սպանում են ամենաշատը Արագածոտնի ու Գեղարքունիքի մարզերումԱշխարհում միակն ենք նաև 3-րդ երեխայի դեպքում. «Երրորդ երեխայի դեպքում, 100 աղջկա համեմատությամբ ծնվում է 160 տղա, սա կատաստրոֆիկ թիվ է»
12:41 06/06/2014Զարուհի Փոստանջյանը` Քառյակի համագործակցության սահմանափակության մասինՔառյակի սահմանափակ համագործակցության գործընթացը ի զորու չէ սպասարկել հայ ժողովրդի ազգային-պետական շահը: ԳԱԼԱ-ին տված հարցազրույցում նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Ժառանգություն կուսակցության...
11:10 06/06/2014Սեյրան Օհանյանը Կասպրչիկին հորդորել է քայլեր ձեռնարկել` շփման գծում իրավիճակը լիցքաթափելու ուղղությամբՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրչիկին: Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը հորդորել է դեսպանին իր...
10:21 06/06/2014Արամ Խաչատրյան՝ «քաղաքակրթության մեր վկայականը» (լուսանկարներ)Ուղիղ 111 տարի առաջ այս օրը Թիֆլիսի Կոջորի արվարձանում ծնվել է մեծանուն կոմպոզիտորը:
16:58 05/06/2014«Հայ ժողովուրդի պատմությունը լեցուն է եղել նահատակությամբ». Հռոմի պապը` Հայոց ցեղասպանության մասին (Լուսանկարներ)Հռոմի պապը` Հայոց ցեղասպանության մասին (Լուսանկարներ)
16:43 05/06/2014ՊՆ. Ադրբեջանի իշխանությունները ցուցադրում են իրենց արհամարհանքը ԵԱՀԿ ՄԽ գործունեությանըՊՆ. Ադրբեջանի իշխանությունները ցուցադրում են իրենց արհամարհանքը ԵԱՀԿ ՄԽ գործունեությանը
13:52 05/06/2014Երևանում կբացվի Իրինա Ռոդնինայի անունը կրող գեղասահքի դպրոց (լուսանկարներ)Երևանում արդեն հաջորդ տարվա աշնանը կբացվի միջազգային չափանիշներին համապատասխանող գեղասահքի դպրոց, որը կրելու է օլիմպիական եռակի չեմպիոն, աշխարհի և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն, ՌԴ պետդումայի պատգամավոր...
11:32 05/06/2014Հալեպի Նոր Գյուղ թաղամասը աղետի գոտի է հայտարարվելԱպստամբական ուժերի կողմից Հալեպի հայաշատ Նոր Գյուղ թաղամասի վրա շարունակական հրթիռակոծությունները իշխանություններին ստիպել են շրջանը հայտարարել աղետի գոտի: Հրթիռակոծությունները սպառնում են հատկապես...
10:10 05/06/2014Այսօրվա խորհուրդն է՝ «կանաչ», հեծանիվ՝ ավտոմեքենայի փոխարենԱյսօր երկրագնդի բնակչությունը նշում է Շրջակա միջավայրի համաշխարհային օրը:
15:07 04/06/2014«Ուժի կիրառման սպառնալիքները և զինադադարի խախտումները վնաս են հասցնում բանակցային գործընթացին»«Մեր խորին համոզմունքն է, որ արդյունավետ լինելու համար բոլոր բանակցային ջանքերն ու գործընթացները պետք է հաշվի առնեն հենց Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դիրքորոշումն ու կարծիքը»
13:29 04/06/2014Սերժ Սարգսյան. ՀՀ-ի և Շվեյցարիայի միջև ձևավորվել են բովանդակային հարաբերություններ«Մենք քննարկեցինք հայ-շվեյցարական համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև անդրադարձանք տարածաշրջանային խնդիրներին»,-այսօր ՀՀ նախագահի նստավայրում հյուրընկալելով Շվեյցարիայի Համադաշնության...
12:56 04/06/2014Տիգրան Բարսեղյանը՝ Համալիրի աճուրդի մասին. «Պայմանագրում նշված լինել-չլինելն էական չէ»«Պայմանագրում նշված լինել-չլինելն էական չէ»:
14:51 03/06/2014«Ժառանգությունը» պահանջում է դադարեցնել Եվրասիական տնտեսական միությանը միանալու գործընթացը«Ժառանգություն» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել, որով պահանջում է դադարեցնել Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական միությանը միանալու գործընթացը: ««Ժառանգություն» կուսակցությունը 2013-ի...
12:15 03/06/2014«Դժբախտ քաղաք է Գյումրին…». բնակարանաշինությունը դարձյալ հետաձգվեցԲնակարանաշինությունը դարձյալ հետաձգվեց
11:29 03/06/2014Մեկնարկել են 2014 թվականի միասնական ընդունելության քննություններըԱյսօր մեկնարկել են 2014 թվականի միասնական ընդունելության քննությունները: Այդ կապակցությամբ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Մանուկ Մկրտչյանի ուղեկցությամբ այցելել...

18:09 01/10/2012Фракция ППА бойкотирует работу парламента Армении и грозит жалобами в международные организации«В данных обстоятельствах у нас один вывод: все это политический заказ против ППА», – заявила Н. Зограбян и призвала другие фракции не участвовать в данном голосовании.
14:52 01/10/2012Оппозиционный депутат Н.Пашинян предлагает заменить в ходатайстве имя Вардана Осканяна именем Агвана Овсепяна«На мой взгляд, в этом ходатайстве имя Вардана Осканяна должно быть заменено именем Агвана Овсепяна, поскольку обслуживающий вас автомобиль принадлежит другому человеку, на этом автомобиле стоят...
09:54 01/10/2012Стартует осенняя сессия заседаний ПАСЕ: депутатов ППА пока нет в составе армянской делегацииСегодня в Страсбурге стартует осенняя сессия заседаний ПАСЕ, которая важна для Армении в том плане, что она первая после инцидента с экстрадицией и помилованием азербайджанского преступника Рамиля...
14:23 29/09/2012Музей-заповедник «Эребуни» впервые представит на выставке свыше 150 находокСегодня историко-археологический музей-заповедник «Эребуни» присоединится к дням Европейского наследия армяно-французской совместной выставки под названием «Эребуни: вчера и сегодня», в которой...
13:50 29/09/2012Гражданские активисты помогли Полиции Армении установить место кровавого пира в Хосровском заповеднике«Свидетели М. Сухудян и Е. Нерсисян помогли установить конкретное место происшествия, где до сих пор чувствуется вонь, обнаружить голову безоарского козла, внутренние органы животного…»
17:52 28/09/2012Фракция партии «Процветающая Армения» намерена представить парламенту «истину»В понедельник, 1 октября, фракция партии «Процветающая Армения» на заседании осенней сессии Национального Собрания РА представит письменный доклад с включением фактов, доводов и комментариев...
14:42 28/09/2012Спикер парламента Армении подписал протокол о преждевременном прекращении депутатских полномочий Р. АйрапетянаНапомним, некоторые СМИ, проделав ряд подсчетов (мол, указанные 15 дней истекли), 20 сентября заранее заявили о прекращении депутатских полномочий Р. Айрапетяна.
11:26 28/09/2012Суд по делу о взрыве воздушных шаров на площади Республики в Ереване перенесен на 11 октябряСегодня в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк Мараш было перенесено судебное заседание по делу о взрыве воздушных шаров на площади Республики в Ереване.
16:56 27/09/2012Объявленный в розыск сын бывшего мэра Гюмри – Спартак Гукасян – поехал «охотиться на медведя»Отец сбежавшего С. Гукасяна заявил, что не знает, откуда тот должен вернуться, но заверил: вернется непременно.
11:24 27/09/2012Апелляционный суд отказал фонду «Сивилитас» в иске против решения СНБ АрменииНемногим ранее Апелляционный суд по уголовным делам огласил решение относительно иска фонда «Сивилитас».
16:24 26/09/2012Скандал вокруг Хосровского заповедника. Во сколько обойдется иностранцу охота в Армении (price list). Даже рядовой пользователь Сети может с помощью поисковика за считанные минуты выяснить для себя, насколько востребована и, что самое важное, прибыльна охота на диких животных Армянского нагорья.
13:29 26/09/2012Посол ИРИ в Армении: Расширение отношений между Ереваном и Тегераном должно носить продолжительный характерРасширение отношений между Арменией и Ираном должно носить продолжительный характер. Об этом, как сообщает иранское информационное агентство «ИСНА», заявил новый посол ИРИ в Армении Мохаммад Реиси....
17:42 25/09/2012Азербайджан «пленил» граждан Грузии армянского происхожденияИ если в последние годы поведение грузинских пограничников претерпело изменения и они отказались от подобной практики, то их азербайджанские коллеги все еще продолжают работать в том же духе.
17:02 25/09/2012Прокурор потребовал посадить пытавшегося взорвать ресторан «Арснакар» подполковника В. Самвеляна на 6 месяцевПо словам адвоката, требования прокурора касательно наказания объективны, сторона обвинения учла все смягчающие обстоятельства.
13:53 24/09/2012Комиссия по вопросам этики НС Армении разберет жалобу гражданского активиста В. Гаспари против депутата С. АлексанянаКомиссию по вопросам этики в настоящее время возглавляет депутат от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Никол Пашинян.
12:27 24/09/2012Организаторы международной выставки «JATA» были вынуждены снять из программы материалы азербайджанской делегацииНа состоявшейся с 20 по 23 сентября в Токио международной туристической выставке «JATA» азербайджанская делегация попыталась распространить среди участников и посетителей множество материалов...
17:12 22/09/2012ГКЗЭК Армении вскоре обнародует «страшные» данные по сфере закупок продуктов питания в детских садахГосударственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении завершила процесс изучения в сфере закупок продуктов питания в детских садах.
15:31 22/09/2012Вице-спикер парламента Армении Э. Шармазанов оказался солидарен с президентом Азербайджана И. Алиевым«Это заявление главы Азербайджана есть не что иное, как признание самому себе. Безусловно, разница между Арменией и Азербайджаном все время растет».
15:16 22/09/2012Известен новый состав правительства НКРРуководствуясь 4-ым пунктом 68-ой статьи Конституции НКР, президент Бако Саакян 22 сентября подписал указ о назначении членов правительства республики, сообщает пресс-служба президента НКР.
14:03 21/09/2012Подкомиссия ПАСЕ по Нагорному Карабаху исчерпала себя. Ж.-К. Миньон дает резкую оценку и говорит о «деле Сафарова»Дело героя-убийцы Р. Сафарова будет обсуждаться на ближайшей сессии ПАСЕ.