08:00 06/06/2022Բանջարեղեն, միրգ, ձուկ. Ինչ պետք է ուտեն 60-ից բարձր տարիքի մարդիկԴիետոլոգ Ելենա Սոլոմատինան 60-ից բարձր տարիքի մարդկանց խորհուրդ է տալիս սննդակարգում ներառել վիտամին D, B12 և Օմեգա-3 պարունակող մթերքներ։ Բացի այդ, պետք է ուշադրություն դարձնել բանջարեղենին,...
14:43 04/06/2022Բախումներից տուժած 4 անձ շարունակում է բուժումը ստացիոնար պայմաններում. ԱՆՆրանք գտնվում են մասնագետների հսկողության տակ
12:47 04/06/2022Երեկվա բախումներից տուժած և վիրահատված քաղաքացու վիճակը կայուն էՆախօրեին Պռոշյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում քաղաքացիների և ոստիկանների միջև բախումների հետևանքով տուժած քաղաքացու վիճակը, ով տեղափոխվել էր «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոց և վիրահատվել, այժմ կայուն է։...
10:56 04/06/2022Աշխարհում գրանցվել է կապիկի ծաղիկի մոտ 800 դեպք, որից 207-ը՝ Մեծ ԲրիտանիայումԿապիկների ծաղիկ վիրուսով մարդու վարակման գրեթե 800 դեպք է գրանցվել 28 երկրներում, այդ թվում 20 դեպք ՝ ԱՄՆ-ում, գրում է «Ռիա նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով CDC-ին։ CDC-ն իր կայքում տեղադրել է...
09:33 04/06/2022Երեկվա բախումների հետևանքով բժշկական կենտրոններ են դիմել 60 անձ, նրանցից 39-ը ոստիկանության ծառայողներ. ԱՆՆախօրեին Պռոշյան-Դեմիրճյան խաչմերուկում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով տուժել են թե՛ քաղաքացիական անձինք, թե՛ ոստիկանության ծառայողներ: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, ընդհանուր առմամբ,...
22:53 03/06/2022Տուժածներից մեկը ներկա պահին վիրահատվում էԺամը 22:30-ի դրությամբ տուժած քաղաքացիների թիվը «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցում 28 է: Նման տվյալ է հրապարակել ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։ «Տուժածներից 21-ը ոստիկաններ են, 7-ը...
22:12 03/06/2022Կին ցուցարար է, որը տուժել է լուսաձայնային նռնակի պայթյունից«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը գրում է. «Ոստիկանության՝ խուժանի պահվածքի արդյունքում կան բազմաթիվ տուժած քաղաքացիներ, հիմա էս խուժան ենիչերիության հրահանգ տվողը քարոզչական՝...
22:05 03/06/2022Հիվանդանոց տեղափոխված տուժածներն ավելացել ենՊռոշյան փողոցում ոստիկանների ու հանուն Արցախի, Հայաստանի պայքարի դուրս եկած քաղաքացիների միջև բախումների հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված տուժածների թիվն ավելացել է։ «Ժամը 21:55- ի դրությամբ 15...
21:40 03/06/2022«Հերացի» հիվանդանոց է տեղափոխվել 10 տուժածԺամը 21:20-ի դրությամբ «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոց է շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել 10 տուժած՝ յոթը ոստիկանության ծառայողներ են, երեքը քաղաքացիական անձիք են: ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար...
13:28 03/06/2022Դեբեդ գետից դուրս բերված երեխան դուրս գրվեց հիվանդանոցիցԴեբեդ գետից դուրս բերված Արևը դուրս գրվեց «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ից: «Երեխան տեղափոխվեց ՀՕՖ խնամքի կենտրոն: Մեկ ամսից ավելի է մեր բժիշկները ոչ միայն բուժեցին նրան, այլև տվեցին ծնողական խնամք և...
11:06 03/06/2022Գեղարքունիքի սահմանամերձ համայնքներում խմելու ջրի նմուշները չեն համապատասխանում նորմերի պահանջներիԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանն ահազանգում է՝ Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ մի քանի համայնքներում խմելու ջրի նմուշները չեն...
10:25 03/06/2022Ո՞ր ըմպելիքը կօգնի ազատվել որովայնի ճարպիցԴիետոլոգներ Էմի Գուդսոնը և Քորթնի Դ'Անջելոն պատմել են, որ որոշ ըմպելիքներ օգնում են ազատվել որովայնի ճարպից, իսկ մյուսները խանգարում են։ Eat This, Not That-ի հետ զրույցում նրանք նշել են այն...
17:29 02/06/2022Հայաստանը չի դիմել ՌԴ-ին կապիկի ծաղիկի թեստեր ձեռք բերելու համարԵԱՏՄ մի քանի երկրներ դիմել են Ռոսպոտրեբնադզորին՝ խնդրելով տրամադրել կապիկի ծաղիկի թեստեր։ «Անհրաժեշտության դեպքում գործընկերներին կտրամադրվի աջակցություն»,- «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ,...
16:52 02/06/202244-օրյա պատերազմի հետևանքով 136 մարդ զրկվել է ոտքերից ու ձեռքերից, նրանցից 15-ը՝ և ոտքերից, և ձեռքերիցԱրցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով զոհվածների, անհետ կորածների, գերեվարվածների վերաբերյալ իրավապահ մարմնի, պաշտոնյաների հրապարակած թվերը շատերը կասկածելի են համարում։ Պատերազմի ավարտից մեկ ու կես...
10:13 01/06/2022Թվարկվել են հիվանդությունները, որոնք կարող են լինել հաճախակի հորանջելու հետևանքՄարդը կարող է օրական մինչև տասը անգամ հորանջել, և դա որևէ պաթոլոգիայի նշան չլինի, բայց եթե հորանջելը ցերեկն անընդհատ անհանգստացնում է, սա ահազանգ է, որը կարող է վկայել մի շարք լուրջ հիվանդությունների...
11:25 31/05/2022Հայաստանում 16 տարեկանից բարձր բնակչության 27.9%-ը ծխում է. ԱՆՀայաստանում ամեն տարի ծխախոտով պայմանավորված հիվանդություններից մահանում է ավելի քան 5500 բնակիչ:
18:00 30/05/2022ԱՀԿ-ում գնահատել են կապիկի ծաղիկի գլոբալ համաճարակի հավանականությունըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) ենթադրում է, որ կապիկի ծաղիկը չի հասնի կորոնավիրուսային համաճարակի մասշտաբների։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ԱՀԿ-ի արտակարգ իրավիճակների ծրագրի՝...
15:33 30/05/2022Ոստիկանների գործողությունների հետևանքով նաև երեխա է տուժելԱրթուր Թովմասյանը գրում է. «Կառավարության 3-րդ մասնաշենքը և «Ժողովրդավարության բաստիոնը» պաշտպանելիս, ոստիկանների կողմից բիրտ ուժով հեռացված այս անմեղ աղջնակը տեղափոխվեց «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային...
13:40 30/05/2022Հայաստանում մեկ շաբաթում կորոնավիրուսի 24 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 1 մարդՀայաստանում վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում՝ մայիսի 24-30-ը հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 24 դեպք։ Այս ժամանակահատվածում առողջացել է 385 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 1 դեպք։ ԱՆ ներկայացրած...
13:21 30/05/2022Նախարարությունների շենքի դիմացից հիվանդանոց է տեղափոխվել երկու ոստիկան, երկու քաղաքացիՄետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի հարևանությամբ տեղակայված նախարարությունների շրջակայքից «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել է 4 քաղաքացի:...

11:42 04/01/202104.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 193 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 193 новых случая заражения коронавирусом...
13:04 02/01/2021В Турции обнаружена «британская» мутация коронавирусаГлава минздрава Турции Фахреттин Коджа заявил, что в стране выявили «британский» штамм коронавируса у 15 человек, передает Газета.ru.
13:02 02/01/202102.01.2021. В Армении за сутки подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусом...
20:41 01/01/2021Как избавиться от уныния во время праздников?Эмоциональный спад после новогодней ночи может возникнуть из-за чрезмерных ожиданий от праздника. Об этом рассказал заведующий кафедрой нейро- и патопсихологии МГУ имени М. В. Ломоносова, профессор...
12:30 31/12/2020Коронавирус в Грузии: за сутки выявлено 1 527 новых случаев зараженияЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом нового типа в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 527, скончались 24 пациента.
12:02 31/12/202031.12.2020. В Армении за сутки подтвержден 531 новый случай заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 531 новый случай заражения коронавирусом...
18:10 30/12/2020От коронавируса умер автор песен Френка Синатры и Элвиса Пресли – Армандо МансанероУмер знаменитый мексиканский композитор и автор песен Армандо Мансанеро в возрасте 85 лет, сообщила El Universal.
16:10 30/12/2020Еще 3 случая заражения новым британским штаммом COVID-19 зафиксированы в ИспанииЕще три случая заражения новым британским штаммом COVID-19 зафиксированы в Испании, на этот раз в автономных сообществах Валенсия и Галисия.
15:22 30/12/2020COVID-статистика Грузии: число инфицированных превышает число выздоровевшихВ Грузии за минувшие сутки сделано 14 192 теста на коронавирус, из них 7 074 – на антиген и 7 118 – ПЦР, в результате чего выявлено 1 738 новых случаев инфицирования, заявил на брифинге замглавы...
14:48 30/12/2020Более 800 арцахцев получили квалифицированную медицинскую помощь в полевом госпитале Минобороны РФМедицинский отряд специального назначения (МОСН) из состава российского миротворческого контингента продолжает оказывать помощь местному населению как в г.
13:05 30/12/2020В Армению из Бельгии прибыла Всемирная продовольственная программа ООН со всеми необходимыми предметами для борьбы с COVID-19Второй из трех грузовых самолетов Всемирной продовольственной программы ООН прибыл в Армению из Бельгии доставив предметы первой необходимости для борьбы с COVID-19, приобретенные при поддержке AGBU.
12:21 30/12/2020Как подготовиться к вакцинации от коронавирусаДоктор медицинских наук, врач-иммунолог Владислав Жемчугов рассказал, что необходимо сделать перед вакцинацией от коронавируса, передает РИА НОВОСТИ.
12:06 30/12/202030.12.2020. В Армении за сутки подтверждено 582 новых случая заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 582 новых случая заражения коронавирусом...
11:24 30/12/2020Вакцина от коронавируса Sinopharm оказалась эффективнее на 79,3Вакцина от коронавируса нового типа китайской фармацевтической компании Sinopharm способна предотвратить риск заражения в 79,3% случаев.
16:10 29/12/2020В новогодние дни в поликлиниках будет проводиться тестирование на COVID-19В целях выявления и предупреждения новой коронавирусной инфекции, с 31 декабря 2020 года по 7 января 2021 года в нерабочие и праздничные дни в амбулаторно-поликлинических медицинских учреждениях...
14:07 29/12/2020Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 2012Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 012. Скончались 25 человек. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с начала...
12:16 29/12/2020COVID-19 в мире: число заразившихся превысило 81 млн человекЧисло выявленных случаев заражения COVID-19 в мире с начала пандемии достигло на 8:30 вторника по московскому времени 81 278 115, свидетельствуют данные американского университета Джонса Хопкинса.
11:37 29/12/202029.12.2020. В Армении за сутки подтверждено 348 новых случаев заражения коронавирусомСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 348 новых случаев заражения коронавирусом...
10:11 29/12/2020Популярные косметические процедуры могут быть опасны для здоровьяРяд косметических процедур может быть опасен для здоровья. Об этом, как сообщает «Пятый канал», заявил онколог, химиотерапевт Андрей Базылев. Стоит избегать косметологических препаратов, которые...
16:33 28/12/2020ВОЗ: Переболевшим COVID-19 нужно продолжать соблюдать противовирусные мерыЛюди, переболевшие коронавирусом, должны продолжать соблюдать противовирусные меры, включая ношение масок, мытье рук и соблюдение физической дистанции.