18:13 17/10/2025Միջնորդել էինք Արսեն Ղուկասյանի առողջական ընդհանուր վիճակը ստուգվի, սակայն միայն սարքն է ստուգվել. Փաստաբան«Արսեն Ղուկասյանը երկու օր առաջ քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխվել է բուժհասատատություն, որտեղ սրտի ստիմուլյատոր սարքն էր տեղադրվել»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած...
18:10 17/10/2025Թուրքիայում ձերբակալվել է թուրք մասոնների առաջնորդըԹուրքիայում հերթական օպերացիան է իրականացվել խոշորագույն ընկերություններից մեկի՝ «Can Holding»-ի դեմ։ Դատախազության միջնորդությամբ 35 անձ է ձերբակալվել, որոնց թվում է թուրք մասոնների առաջնորդը։...
17:57 17/10/2025Հայաստանի պատմության թանգարանը թաքցնում է արձանի վնասման հանգամանքներն ու վերանորոգողին տրվելիք գումարի չափըԳագիկ 1-ին արքայի գիպսե արձանի մասին Երևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամ Մեսրոպ Մանուկյանի ահազանգից հետո Panoarama.am-ը Պատմության թանգարանից հետաքրքրվեց, թե ինչի հետևանքով է վնասվել արձանը, ո՞ւմ է...
17:39 17/10/2025Ովքե՞ր ՀԴՄ չեն տրամադրում. ՊԵԿ-ը CPS-ին տուգանել է 10 մլն դրամով, Flash-ին 7 մլն դրամովՊԵԿ-ը ներկայացրել է 2025 թվականի սեպտեմբեր ամսվա ընթացքում ավարտված հսկողական աշխատանքների արդյունքները.
16:51 17/10/2025Իոաննիսյանը որոշել է հոդվածը. Ձայնագրությունը չի՞ ընկնում Քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 3-րդ մասի տակ«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ նախագահ Դանիել Իոաննիսյանը, արձագանքելով Նաթան Սրբազանի ու Գարեգին Բ-ի նախկին գավազանակիր Աղան աբեղա Երնջակյանի 2023 թվականի հոկտեմբերի խոսակցության...
16:42 17/10/2025Երևան համայնքն իր հողը՝ այգու տարածքը, վերադրաձնում է իրեն. Քաղաքապետարանը՝ Սարյանի պուրակի քանդված սրճարանի վերաբերյալԱյսօր վաղ առավոտից Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի Քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության, Հասարակական կարգի պահպանության ծառայության աշխատակիցները, առանց սեփականատիրոջը զգուշացնելու,...
16:34 17/10/2025Ալեքսանդր Կոչուբաևի նկատմամբ բռնություն է գործադրվել. «Փաստինֆո»Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի նկատմամբ բռնություն է գործադրվել։ Այս մասին հայտնում է «Փաստինֆո»-ն՝ վկայակոչելով իր տեղեկությունները։ «Մեր աղբյուները հայտնում են, որ դատարանի մոտ մասկի շոուի...
16:30 17/10/2025Մանկավարժականի ռեկտորն ու պրոռեկտորը մեղադրվում են համալսարանի տարբեր աշխատակիցներից կազմված հանցավոր կազմակերպություն ստեղծելու և ղեկավարելու մեջՀակակոռուպցիոն կոմիտեից հաստատեցին, որ կոմիօտեի կողմից իրականացվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի ռեկտորը և...
16:16 17/10/2025Ի՞նչ է տեղի ունեցել Մանկավարժական համալսարանումՔիչ առաջ ձերբակալվել են Խ. Աբովյանի անվան Մանկավարժական համալսարանի ռեկտոր Սրբուհի Գևորգյանը և բուհի այլ աշխատակիցներ։ Նման տեղեկատվութուն են տարածում մի քանի ԶԼՄ-ներ՝ վկայակոչելով իրենց ունեցած...
16:02 17/10/2025Համացանցում տարածված հոգևորականների խոսակցության ձայնագրությունը վարույթի շրջանակում քննության առարկա կդառնա. ԴատախազությունԻշխանական ԶԼՄ-ները տարածում են Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանի և Գարեգին Բ-ի նախկին գավազանակիր Աղան աբեղա Երնջակյանի 2023 թվականի հոկտեմբերի խոսակցության ձայնագրությունը։ Գլխավոր դատախազությունից...
15:31 17/10/2025Ալեքսանդր Կոչուբաեւի կալանավորման պատճառով հայտարարում եմ անժամկետ գործադուլ. Էրիկ Ալեքսանյան«Ալեքսանդր Կոչուբաեւի կալանավորման պատճառով հայտարարում եմ անժամկետ գործադուլ»,-հայտարարել է Կոչուբաևի գործընկեր, փատաբան Էրիկ Ալեքսանյանը։ Փաստաբանների գործադուլի կոչով են հանդես եկել փաստաբաններ...
15:28 17/10/2025Սա վանդալիզմ է։ Դուրս է գալիս, որ այս երկրում օրինականություն չկա.Քանդված սրճարանի տնօրեն«Բայց կարելի էր զգուշացնել չէ՞, սա վանդալիզմ է։ Դուրս է գալիս որ այս երկրում օրինականություն չկա, ինչ որոշում են, իրենք այդպես էլ անում են»,-ասաց Սարյանի պուրակում գտնվող՝ արդեն քանդված բացօթյա...
15:22 17/10/2025Մեզ չեն կարող վերածել փոշու. Սամվել Կարապետյանի դուստր«Երբ երկրում մարդկանց ձերբակալում են ոչ թե արարքների, այլ խոսքերի համար, դա այլևս առանձին վերցրած մեկ առանձին մարդու խնդիրը չէ։ Խնդիրն այլ է, ինչպիսի՞ն է լինելու Հայաստանը՝ ազատ, թե՞ վախեցած։ Երբ...
15:10 17/10/2025Փաստաբանների պալատը Կոչուբաևի նկատմամբ քրեական վարույթի կապակցությամբ հայտարարություն տարածեցՓաստաբանների պալատը հանդես է եկել հայտարարությամբ փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի նկատմամբ իրականացվող քրեական վարույթի կապակցությամբ.
15:05 17/10/2025Օկուպացիոն ռեժիմը սկսել է Վեհափառ Հայրապետի կալանավորման տեղեկատվական նախապատրաստությունը. Մելիքյան«Օկուպացիոն ռեժիմը սկսել է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ հարձակման կարևորոգույն արարի՝ Վեհափառ Հայրապետի կալանավորման տեղեկատվական նախապատրաստությունը»,- նշել է իրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն...
14:53 17/10/2025Վենետիկի հանձնաժողովն իր եզրակացությամբ հայտնում է՝ ես ու իմ ընկերները կալանավորված ենք եղել մի մեղադրանքով, որը ապաքրեական է. Գերասիմ ՎարդանյանՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Գերասիմ Վարդանյանը հայտնում է, որ Վենետիկի հանձնաժողովը հրապարակել է Սահմանադրական դատարանի դիմումի հիման վրա ՀՀ քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 2-րդ մասի...
14:12 17/10/2025Խուդոյան. Ստացել եմ ծանուցում, որ իմ վերաբերյալ ներկայացվել է կարգապահական վարույթ հարուցելու հաղորդումՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը հայտնում է, որ երկու օր առաջ ստացել է ծանուցում ՀՀ փաստաբանների պալատից, որ իր վերաբերյալ ներկայացվել է կարգապահական վարույթ հարուցելու հաղորդում: «Աշխատանքային...
14:03 17/10/2025Կոչուբաևի՝ բացահայտ և աղաղակող ապօրինի ու անհիմն կալանավորումը փաստացի միջամտում է նրա կրթության սահմանադրական իրավունքին. ՂամբարյանԽոսքի համար ապօրինի հետապնդման ենթարկված և աննկարագրելի ամոթ առաջացնող հիմնավորմամբ կալանավորված Կոչուբաևը 2025 թ․ նոյեմբերի 1-ին, ժամը 11:00-ին, Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում գործող 063...
12:10 17/10/2025Կոչուբաևի 24 պաշտպանների ելույթներն ու հարցադրումները Մասիս Մելքոնյանի մոտ գեթ մեկ հարց չառաջացրին. Ռոման ԲաբայանՍա արարք էր ընդդեմ ողջ համայնքի
11:51 17/10/2025Անթույլատրելի է խոսքի համար անձանց նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումները. ՄԻՊ«Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում հոկտեմբերի 16-ին զանգվածային լրատվության միջոցների և սոցիալական մեդիայի մշտադիտարկման արդյունքում տեղեկություն է ստացվել առ այն, որ ձերբակալվել է փաստաբան...

15:35 18/03/2023Арман Татоян: Геноцидальная политика сегодня ведется также против Арцаха и АрменииЭто также политика фашизма.
13:32 18/03/2023В Екатеринбурге детей обнаружили в запертой квартире с мертвыми родителямиВ настоящее время выжившие дети находятся под наблюдением медиков. Их жизням ничего не угрожает.
11:26 18/03/2023СК Армении: По делу о гибели 15 военнослужащих арестован ещё один человекСуд удовлетворил ходатайство, и обвиняемый арестован.
20:01 17/03/2023Международный уголовный суд выдал ордеры на арест Путина и Львовой-БеловойМеждународный уголовный суд (МУС) выдал ордер на арест президента РФ Владимира Путина и уполномоченного при президенте РФ по правам ребенка Марии Львовой-Беловой.
11:03 17/03/2023СМИ: полиция задержала на митинге в Париже против пенсионной реформы 217 человекЧисло задержанных за участие в протестах в центре Париже против пенсионной реформы выросло до 217 человек, сообщает телеканал BFMTV со ссылкой на данные префектуры.
18:05 16/03/2023Почему в Армении не отметили Всемирный день защиты прав потребителей? Ответил Бабкен Пипоян15 марта отмечается Всемирный день защиты прав потребителей. После 2017 года впервые Инспекционный орган по безопасности пищевых продуктов не организовал ни одного мероприятия, приуроченного к этому...
17:02 16/03/2023Григория Хачатурова арестовалиБывший командир третьего армейского корпуса ВС РА, генерал-майор Григорий Хачатуров заключен под стражу сроком на два месяца.
16:44 16/03/2023Глава Минздрава Армении ответила, готова ли пойти на допрос по «делу Covid»«Полагаю, допрос – это не интервью, чтобы быть готовой или не готовой. В случае необходимости – однозначно», – заявила на брифинге после заседания правительства министр здравоохранения Армении Анаит...
13:04 16/03/2023СК Армении: В результате ДТП в больницу попали 4 военных15 марта 2023 года с телесными повреждениями различной степени в Зангезурский гарнизонный госпиталь были доставлены 4 военнослужащих, состояние 3 из них медики оценили как удовлетворительное, одного...
19:37 15/03/2023В России женщина пыталась улететь из страны с $90 тысячами в рюкзаке: её задержалиОбщая сумма незадекларированных денежных средств составила 90 тысяч долларов.
17:59 15/03/2023Используют ли полицию в политических целях? Ответил глава МВД Армении«В связи с этим уже возбуждено уголовное производство и ведется следствие», – заявил глава МВД Армении Ваге Казарян, отвечая на вопрос о деле расстрела гражданина полицейским.
12:35 15/03/2023Арам Габрелянов: «Я докажу через суд, что Никол был и остается обманщиком»Журналист, гендиректор и президент издательского дома News Media Арам Габрелянов, которому не разрешили въехать в Армению, на своей странице в соцсети Facebook написал (орфография и пунктуация автора...
17:55 14/03/2023Арестовали замдиректора клиники «Медлайн»В рамках этого дела задержаны 11 человек, Антикоррупционный комитет представил ходатайство об аресте 4 из них.
19:35 13/03/2023Артур Ванецян: Этот случай коррупции имел место три года назад, почему же решили раскрыть его именно сейчас?Этот случай коррупции имел место три года назад. Почему же решили раскрыть его именно сейчас, да еще и кое-как? Об этом заявил в комментарии для «Фактинфо» председатель партии «Айреник»...
18:56 13/03/2023Иранские власти помиловали около 22 тысяч участников протестовИранские власти помиловали около 22 тысяч человек, которые были арестованы за участие в массовых протестных акциях.
18:00 13/03/2023Азербайджанцы перекрыли магистральную автодорогу Баку-Арцах, есть раненые и задержанныеЖители сел Орта Муган и Набаткянд Саатлинского района попыталась перекрыть магистральную автодорогу Баку-Карабах, чтобы выразить свое недовольство проблемой питьевой воды.
17:00 13/03/2023В общине Параватумб Мартунинского района Республики Арцах считают необходимым развитие сельского хозяйстваВ общине Параватумб Мартунинского района Республики Арцах большая часть пахотных земель обрабатывается.
16:43 13/03/2023Нью-Йоркский суд решил в пользу Christie’s спор с ТурциейНью-Йоркский суд решил в пользу Christie’s спор с Турцией, которая требовала вернуть ей древнюю скульптуру, известную как «Звездочет Гуэнолла», пишет artguide.
15:12 13/03/2023Трагедия в Батуми: ребенок погиб на снесенном ветром батутеРебенок погиб в результате несчастного случая в черноморском городе Батуми в Грузии. Об этом сообщает Sputnik Грузия. По данным телеканала "ТV25", инцидент произошел у озера Ардагани на батумском...