11:12 20/10/2025Մի քանի շաբաթ առաջ ԱԺ ամբիոնից քաղաքական խոստում տրվեց, որ հետապնդում է իրականացվելու Գյումրու ընտրված համայնքի ղեկավարի դեմ. Վարդևանյան«Ժողովրդավարության ճգնաժամը հենց այս տեսքն ունի»
10:57 20/10/2025Գյումրու քաղաքապետարանում լարված իրավիճակ է. ԱԱԾ դիմակավորված աշխատակիցներ են ներսում. ՆՈՐ ԿԱԴՐԵՐԳյումրու քաղաքապետարանում այս պահին լարված իրավիճակ է։ Քաղաքապետարանի աշխատակիցները, շենք մտած քաղաքացիները փորձում են թույլ չտալ ԱԱԾ դիմակավորված անձանց մուտքը աշխատասենյակներից մեկը։ Այս պահին էլ...
10:52 20/10/2025Հայտնաբերվել է որպես անհետ կորած որոնվող կնոջ դիшկըՀոկտեմբերի 19-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Երևանի Դեմիրճյան փողոցի վարձակալության տրված բնակարաններից մեկում կնոջ դի կա։ ՆԳՆ ոստիկանության...
10:35 20/10/2025Իրավապահները մտել են Գյումրու քաղաքապետարանԱԱԾ բազմաթիվ աշխատակիցներ այս պահին մտել են Գյումրու քաղաքապետարան։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա նշեց, որ գյումրեցիներն ահազանգել են իրեն ու հայտնել, որ...
10:03 20/10/2025Փարիզի դատախազությունը Լուվրի կողոպուտի երկու վարկած է դիտարկումՓարիզի դատախազությունը ներկայումս քննարկում է Լուվրի կողոպուտի երկու հիմնական վարկած։ Le Figaro-ի հաղորդմամբ, այս ասել է դատախազ Լորա Բեկկո։ Նրա խոսքով, իշխանությունները չեն բացառում, որ կողոպուտը...
09:29 20/10/2025Մակրոնը խոստացել է վերադարձնել Լուվրից գողացված զարդերըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը կիրակի երեկոյան արձագանքել է Լուվրից զարդերի գողությանը՝ խոստանալով, որ դրանք կվերադարձվեն, և մեղավորները կենթարկվեն պատասխանատվության։ Ավելի վաղ Ֆրանսիայի...
09:19 20/10/2025Բաքվում պատանդի կարգավիճակ ունեցող հայերը, որքան հնարավոր է, դիմադրում են և ի ցույց դնում ադրբեջանական մեղադրանքի թշվառությունը. Տիգան ԱբրահամյանԲաքվում ընթացող կեղծ դատավարության ժամանակ ուշադրությանն արժանի իրադարձություններ են տեղի ունենում: Այս մասին գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա մանրամասնում է.
12:02 19/10/2025Ահազանգ. Թբիլիսի մեկնող գրեթե բոլոր միկրոավտոբուսները և մինիվենները տուգանվում է 5.000 լարի՝ մոտ 750.000 դրամԱհազանգ. Թբիլիսի մեկնող գրեթե բոլոր միկրոավտոբուսները և մինիվենները տուգանվում է 5.000 լարի՝ մոտ 750.000 դրամ
22:14 18/10/2025Ալափարս-Չարենցավան խաչմերուկում բախվել են «Մերսեդես»-ը և թիվ 275 երթուղին սպասարկող «Գազել»-ը, կա 10 վիրավորՀոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 20․50-ին, Կոտայքի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն Չարենցավանի բժշկական կենտրոնից ստացվել է հաղորդում, որ ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով իրենց մոտ է տեղափոխվել 10...
20:09 18/10/2025Ինչ խափանման միջոցներ են կիրառվել Մանկավարժական համալսարանի ռեկտորի և պրոռեկտորի նկատմամբՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացվող քրեական վարույթի շրջանակներում հոկտեմբերի 17-ին ձերբակալվել էին Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի ռեկտորը և պրոռեկտորը:...
19:22 18/10/2025Արա Զոհրաբյան. Այս վարքագիծն առնվազն պարունակում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 210-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով նախատեսված հանցակազմըՑավոք, մեր երկրում գործում են երկակի ստանդարտներ,-գրում է իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, փաստաբան Արա Զոհրաբյանը և փաստական թվարկում դեպքերը: ԴԵՊՔ 1 2025թ.
16:21 18/10/2025Բյուրեղավանի քաղաքապետարանի մոտ տեղի է ունեցել ծեծկռտnւք, դանակաhարությnւն, մասնակիցների մեջ են նաև համայնքապետի տեղակալը և ավագանու անդամըԴեպքից մանրամասներ է հայտնում shamshyan.com կայքը։
15:36 18/10/2025Առաջիկա օրերին կարող են իրականացնել Վեհափառի գերեվարման գործողություն. Ռուբեն Մելիքյան«Օկուպացիան ռեժիմը կարող է առաջիկա երկուշաբթի կամ երեքշաբթի իրականացնել Վեհափառի գերեվարման գործողությունը»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց իրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա չբացառեց, որ...
13:59 18/10/2025Հոկտեմբերի 20-ին ու 21-ին Երևանի Արաբկիր և Կենտրոն վարչական շրջաններում ջուր չի լինիՊլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ. հոկտեմբերի 20-ին ժամը 10.00-ից մինչև հոկտեմբերի 21-ը ժամը 22.00-ն կդադարեցվի Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանի՝ Սևքարեցի Սաքոյի, Հ. Էմինի, Մանուշյան, Վ....
12:27 18/10/2025Սպիտակի քաղաքապետը ոտքով երեք անգամ հարվածել է քաղաքացուն. ԱհազանգՆերքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Սպիտակի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական...
11:59 18/10/2025ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Գրիգորյանի ապօրինի հարստացման ստվերը. AntiCorAntiCor.am-ի հետաքննությունը բացահայտում է հայտարարագրերի թաքցված տվյալներ և կոռուպցիոն ռիսկեր
09:30 18/10/2025Դեմոյան. Առնվազն երեք դրվագով ԿԳՄՍ նախարարությունը, պատվիրատու կազմակերպություն ՀՑԹԻ տնօրինությունը պետք է ենթարկվեն քրեական պատասխանատվությանԱռնվազն երեք դրվագով ԿԳՄՍ նախարարությունը, պատվիրատու կազմակերպություն ՀՑԹԻ տնօրինությունը պետք է ենթարկվեն քրեական պատասխանատվության: Նման համոզմունք է հայտնել Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի...
09:08 18/10/2025Հավատավոր հոտը Քննչական վարչության տղե՞քն էին. Ռուբեն Մելիքյանը՝ Վեհարանի վրա հարձակման մասինԿաթողիկոսի ու եկեղեցու վրա իշխանությունների հարձակման համատեքսում իրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը հիշեցնում է Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանի ավելի վաղ արված այն...
22:37 17/10/2025Քննչական կոմիտեն փորձել է հերքել, թե տարածված ձայնագրության առթիվ հարուցված վարույթը վեհափառի դեմ չէՔրեական գործը չի նախաձեռնվել մասնավոր զրույցներ, անձնական տվյալներ հրապարակելու համար
20:47 17/10/2025ԶԼՄ-ներում հրապարակված ձայնագրության մասին հաղորդման առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթPanorama.am-ին ՀՀ քննչական կոմիտեից հայտնեցին․ «Հաղորդման առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով (իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները...

10:37 05/12/2020Azerbaijan provides ECHR with detailed information on Armenian POWs, civilians for first timeOn the basis of the application of the Armenian government, Azerbaijan for the first time on Friday provided the European Court of Human Rights (ECHR) with detailed information on a number of...
20:22 04/12/2020Ombudsman: Azerbaijan artificially delays the process of exchanging PoWs and the bodies of killedThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan believes Azerbaijan is artificially delaying the process of exchanging the Armenian PoWs held in Azerbaijan and the bodies of those killed during...
14:35 03/12/2020Armenian parliament speaker meets with ombudsmanSpeaker of the Armenian National Assembly Ararat Mirzoyan on Thursday met with Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan, the parliament’s press service said.
12:50 03/12/2020Iran's IRGC arrests 3 terrorists – statementIran's Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) announced on Wednesday that its forces have arrested three terrorists in the northwestern region of the country, Xinhua reports.
11:13 03/12/2020Ombudsman: 5th closed report on Azerbaijani atrocities against captured ethnic Armenians completedThe fifth closed report on atrocities committed by the Azerbaijani armed forces against captured ethnic Armenians and bodies has been finished, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman...
20:32 02/12/2020HRW: Armenian prisoners of war badly mistreated by AzerbaijanAzerbaijani forces have inhumanely treated numerous ethnic Armenian military troops captured in the conflict over Nagorno-Karabakh, Human Rights Watch (HRW) said on Wednesday..
19:05 02/12/2020National Agenda Party calls for criminal proceedings against Pashinyan for ‘treason’The opposition National Agenda Party calls on the law enforcement authorities to launch a criminal case against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan for “committing treason” and to stop the...
17:59 02/12/2020Police detain Ijevan protesters demanding Nikol Pashinyan's resignationA group of people on Wednesday held a rally in Ijevan, a town in Armenia’s Tavush Province, demanding the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan.
17:00 02/12/2020ECHR decides to lift interim measure previously indicated in case of Armenia v. TurkeyThe European Court of Human Rights (ECHR) decided to lift the interim measure previously indicated in the case of Armenia v.
10:27 02/12/2020Artsakh Ombudsman says around 60 PoWs and 40 civilians are in Azerbaijani captivityThe Artsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan informs that his team is updating day and night the lists of missing persons and PoWS based on published videos and evidences provided by the family...
15:00 01/12/2020Yerevan court postpones hearing in case of alleged constitutional order overthrowThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, on Tuesday postponed a hearing in the case of an alleged overthrow of the constitutional order involving Armenia’s...
14:00 01/12/2020Armenian ombudsman: Impunity for Azerbaijan’s war crimes will clear the way for more violenceThe Office of the Human Rights Defender (Ombudsman) of Armenia has completed the next stage of study and legal wording of evidence of the atrocities committed by the Azerbaijani troops against...
18:47 30/11/2020Police in Armenia detain protesters demanding Pashinyan’s resignationA group of people demanding the resignation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan have again blocked streets in Yerevan, the capital of Armenia.
17:50 28/11/2020Ombudsman: The return of captives, exchange of the bodies killed in action require an urgent actionThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan held a working meeting with Associate Director for Human Rights Watch's Europe and Central Asia division Tanya Lokshina, the Ombudsman's Office...
17:19 28/11/2020ECHR applies urgent measures in case of 13 more Armenian POWs and civilians held in AzerbaijanLawyers Artak Zeynalyan and Siranush Sahakyan issued the fifth statement on the protection of the rights of Armenian prisoners of war (POW) in the European Court.
13:49 28/11/2020Opposition MP says new proposal on POWs emerged at discussions with Armenia’s former justice ministerHead of the opposition Bright Armenia faction Edmon Marukyan says a new proposal concerning war prisoners was made during his discussions with Armenia’s former Justice Minister, human rights activist...
11:54 28/11/2020Over 1.1 mln people fined in Russia over violations of COVID-19 restrictionsRussian law enforcement have fined over 1.1 million people since the beginning of the COVID-19 pandemic over violations of the coronavirus-related restrictions, TASS reported, citing Russian Interior...
10:44 28/11/2020Ombudsman: Authorities have to explain specific developments envisaged in connection with Armenian bordersThe Armenian authorities have to explain in detail what specific developments or solutions are envisaged in connection with the country’s borders after the war, Human Rights Defender (Ombudsman)...
19:23 27/11/2020Armenia's Prosecutor General's Office obtained sufficient evidence on involvement of mercenaries by Azerbaijan in the Nagorno-Karabakh warThe Prosecutor General's Office of Armenia reports that Azerbaijan violated the requirements of numbers of international treaties while unleashed aggressive war against Armenia and Artsakh.
14:21 27/11/2020RPA Youth Organization head Hayk Mamijanyan chargedChairman of the former ruling Republican Party of Armenia’s (RPA) Youth Organization Hayk Mamijanyan has been charged, he said in a Facebook post on Friday.