15:41 16/10/2025Պարեկները հայտնաբերել են հանդիպակաց երթևեկող և շտապօգնության մեքենայի երթևեկը խոչընդոտող վարորդինՀոկտեմբերի 15-ին համացանցում մի տեսանյութ էր շրջանառվում. «Տոյոտայի» վարորդը, կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, մայրաքաղաքի Արտաշիսյան փողոցում երթևեկում էր հանդիպակաց՝ ստեղծելով...
13:50 16/10/2025Տեր Արամը շարքային ստախոս, ցուցմունք տվել է. Պաշտպան«Տեր Արամը ստախոս է, նա ստում է։ Ընդամենը դա կասեմ, դրանից կարող եք հետևություններ կատարել»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանի պաշտպան Կարլեն Ավագյանը։...
13:36 16/10/2025Էդմոն Մարուքյան. Իմ եզրակացությունը մնում է նույնը․ Նիկոլ Փաշինյանը հստակ գիտի, թե ինչ է ուզում և գիտի, թե ինչ է անում«Գիշերը Հակակոռուպցիոն դատարանը երկարացրեց Սամվել Կարապետյանի կալանքը ևս 30 օրով։ Սա նշանակում է, որ նրա կալանքի երկարացվեց մինչև նոյեմբերի 18-ը։ Իմ կարծիքով, իշխանությունների ծրագիրը հետևյալն է․...
13:09 16/10/2025Ի՞նչ է ասել Վենետիկի հանձնաժողովը՝ հավաքներին մասնակցելու համար նյութապես շահագրգռելու դրույթի մասին. Սոս Հակոբյանն է մեկնաբանումՓաստաբան Սոս Հակոբյանը, անդրադառնալով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 2-րդ մասի վերաբերյալ Վենետիկի հանձնաժողովի կարծիքին, գրում է.
12:22 16/10/2025Ամուսնացող զույգն իրենց հյուրերի հետ հասել է եկեղեցի ու պարզել, որ ԱԱԾ-ն քահանային տարել է. Թամադայի պատմությունըԱրագածոտնի թեմի գրեթե բոլոր եկեղեցիները երեկ փակ են եղել։ Պատկերացնում եք, հարսանիքից առաջ ամուսնացող զույգերը, նրանց ընտանքիի անդամները, հյուրերն ինչ ահռելի կազմակերպչական ու այլ աշխատանք են...
11:44 16/10/2025ՀՀ-ում դե-յուրե վերանում է «Ես ծանուցված չեմ» հասկացությունը. Փաշինյան«Եթե այդ մեխանիզմով անձը ծանուցվի և այն բոլոր փուլերով անցնի, ապա անկախ ամեն ինչից, անձը համարվելու է ծանուցված
11:14 16/10/2025Վիճաբանություն ու դանակահարություններ Էրեբունիում. Երեք մարդ տեղափովել է հիվանդանոցներԵրեկ ուշ երեկոյան՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Էրեբունու բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ...
11:06 16/10/2025Քաղաքական ռեպրեսիաների գործիք դարձած այս հանցակազմի ճակատագիրը մոտ է վախճանին. ԻրավապաշտպանԴանիել Իոաննիսյանի լոբբինգով ընդունված «հավաքներին նյութապես շահագրգռելու» հանցակազմի իրավական որոշակիության բացակայության ու ընդհանուր առմամբ` նման հանցակազմի անտրամաբանականության վերաբերյալ...
10:59 16/10/2025Հանցավոր ծագում ունեցող 425 մլն դրամը փոխանցվել է պետական բյուջեՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում իրականացվում է...
10:50 16/10/2025Էկոպարեկները կաշառքի դիմաց թույլ են տվել ապօրինի ծառահատումներ կատարել5 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթը դատարանում է
10:01 16/10/2025Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանը մեկ ամսով կալանավորվեցՄուղնիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու հոգևոր հովիվ, Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանը մեկ ամսով կալանավորվեց՝ Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանին օժանդակելու համար։ Այս մասին...
09:34 16/10/2025Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը կալանավորվեց 2 ամսովԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, բավարարեց քննիչի ներկայացրած միջնորդությունը և Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս...
09:11 16/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի կալանքի գործով նիստն ավարտվել է ժամը 6-ին, քիչ անց կհրապարակվի որոշումըՏ. Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի կալանքի ներկայացման միջնորդությունը քննարկվելու է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Կենտրոնի նստավայրում (ք. Երևան, Տիգրան Մեծի 23/1)՝...
08:39 16/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի գործն այն աստիճան «պետական կարևորություն» ունի, որ քննչական խումբը բաղկացած է 54 քննիչից. Պաշտպան«Մկրտիչ Սրբազանին ցանկանում են կալանավորել մի արարքի համար, որ հանցագործություն չի հանդիսանում»,- նշել է Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը։ Նա գրել է.
07:40 16/10/2025Սամվել Կարապետյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգվեց 30 օրովԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգվեց 30 օրով։ Որոշումը կայացրել է Հակակոռուպցիոն դատարանը՝ Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ։ Դատավորն, այսպիսով, մասնակի է բավարարել քննիչի...
07:28 16/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի կալանքի միջնորդության վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի այսօր«Լինելու է այն, ինչ որոշված է»։
23:34 15/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի կալանքի միջնորդությունը կքննի դատավոր Կարեն ՖարխոյանըԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Տ. Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի կալանքի ներկայացման միջնորդությունը քննարկվելու է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Կենտրոնի նստավայրում (ք....
22:34 15/10/2025Մկրտիչ սրբազանին տանելու են կալանքի, նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում են հարուցելՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը հայտնել է, որ Մկրտիչ սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդում են հարուցել` հավաքների հետ կապված ու քվեարկության արդյունքների վրա ազդելու համար: Նրա խոսքերը մեջբերվել է Սրբազան...
20:48 15/10/2025Ապազգային իշխանությունն անցել է օրակարգեր լցնելու բլիցկրիգի․ ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Քանի որ ապազգային իշխանությունն անցել է օրակարգեր լցնելու բլիցկրիգի, պիտի փորձենք ուշադրության կենտրոնում պահել թեմաները 1.
20:37 15/10/2025ՄԻՊ-ն անթույլատրելի է համարում փաստաբանների մուտքի և վստահորդների հետ տեսակցելու առումով խնդիրներ ստեղծելու դեպքերըՄԻՊ-ի գրասենյակից հայտնում են․ «Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ աշխատակազմի արագ արձագանքման մեկ այլ խումբ մեկնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և...

18:35 11/11/2020Artur Vanetsyan heads to National Security ServiceArtur Vanetsyan, the former director of the National Security Service who currently leads the Homeland Party, headed to the National Security Service (NSS) after addressing demonstrators gathered in...
17:11 11/11/2020NSS postpones summoning of Serzh SargsyanThe National Security Service (NSS) of Armenia has indefinitely postponed the summoning of third President of Armenia Serzh Sargsyan, his office said.
15:25 11/11/2020Serzh Sargsyan summoned to National Security ServiceThird President of Armenia Serzh Sargsyan has been summoned to Armenia's National Security Service (NSS), his office reported.
13:52 11/11/2020Gagik Tsarukyan taken to the National Security Service - MP Iveta TonoyanThe leader of Prosperous Armenia party Gagik Tsarukyan is taken to the National Security Service, MP Iveta Tonoyan told reporters at Liberty Square where a demonstration organised by 17 political...
13:48 11/11/2020Police detain citizens at Liberty Square as opposition forces hold a rallyThe rally organised by 17 political parties of Armenia is to start at Liberty Square in Yerevan. The situation is tense at the scene, as the Armenian police tries to stop opposition supporters from...
19:00 10/11/2020Police warns of organizing public events and gatherings amid the martial law in placeThe Police of Armenia has issued a statement in connection with the upcoming plan of political forces to hold a rally at Liberty Square on November 11.
17:36 08/11/2020Armen Abazyan named new chief of the National Security ServiceArmenian president has signed a decree on Sunday, dismissing Mikayel Hambardzumyan from the post of the interim Direction of the National Security Service.
14:41 08/11/2020Prosecutor General's Office turns to diplomatic missions and international organizations accredited to ArmeniaThe RA Prosecutor General's Office turned to foreign diplomatic missions accredited to Armenia as well as interested international organizations specialized in the fight against international...
14:55 07/11/2020Forests in Artsakh on fire due to Azerbaijan's use of white phosphorus munitions; Armenia applies to int'l organizations“The best season in our Artsakh is now,” says Lesmonya Ohanjanyan, a woman from Artsakh, in a video released by the Armenian government on Saturday.
12:51 07/11/2020Three teens charged in French teacher's murderThree teenagers were indicted Friday in the murder of French history teacher Samuel Paty, beheaded last month after showing cartoons of the Prophet Mohamed to his students during a free speech...
19:50 06/11/2020Ombudsman: Azerbaijan and Turkey continue to commit war crimes targeting the peaceful population of ArtsakhThe Ombudsman of Artsakh Republic Artak Beglaryan shared a new video from one of the residential districts of capital city Stepanakert, where an elderly woman and her two grandchildren were killed in...
20:05 05/11/2020Reporters Without Borders: 80 journalists trapped in Stepanakert under Azeri fireReporters Without Borders (RSV)reports that some 80 local and foreign journalists are trapped in Stepanakert, in Nagorno-Karabakh.
18:14 05/11/2020Criminal case initiated in connection with the use of Azeri UAVs in the territory of ArmeniaThe Prosecutor General's Office of Armenia has launched a criminal case in connection with the use of UAVs by the Armed Forces of Azerbaijan in the territory of Armenia.
10:32 05/11/2020Ombudsman to diplomats and human rights defenders: Why don't you visit Artsakh?Artsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan took to Twitter on Wednesday to address questions to those diplomats and human rights defenders who understand and share the ongoing tragedies of...
16:30 04/11/2020Artsakh ombudsman verifying reports of beheading of a civilian by Azerbaijani troopsA civilian who fled from the Artsakh village of Togh told a NBC reporter that the Azerbaijani troops had beheaded one of his neighbors and had killed another 82-year-old villager, Artsakh Human...
14:45 04/11/2020Turkish ultranationalist group 'Gray Wolves' will be officially banned in France today - Arman TatoyanFrance will officially ban today the ultranationalist Turkish group 'Grey Wolves', the Ambassador of France to Armenia Jonathan Lacôte has told Armenian Ombudsman Arman Tatoyan.
19:08 03/11/2020Armenia submitted additional evidence to ECHR on transfer of mercenaries to Nagorno-Karabakh conflict zone by TurkeyThe Republic of Armenia has submitted additional evidence to the the European Court of Human Rights (ECHR), substantiating Turkey’s failure to comply with the decision of 6 October 2020 on applying...
17:49 03/11/2020Natives of North Caucasus, Balkan countries detained in AustriaNatives of some Balkan countries and the North Caucasus have reportedly been detained in Austria following Monday’s terrorist attack in the country’s capital of Vienna, Russian Ambassador to Austria...
13:58 03/11/2020Ombudsman: Azerbaijanis seize passwords of Armenian POWs’ social media accounts, manage themArmenia’s Human Rights Defender Arman Tatoyan continues to obtain objective new evidence that Azerbaijanis are illegally seize the passwords of the Armenian war prisoners’ social networks and...
21:06 02/11/2020Artsakh ombudsman: At least 46 civilians killed, 142 injured in Azerbaijani strikesOne civilian was killed and another was injured in Artsakh as a result of Azerbaijani strikes on Sunday, 1 November, the Human Rights Ombudsman’s Office said in a statement on Monday.