15:41 16/10/2025Պարեկները հայտնաբերել են հանդիպակաց երթևեկող և շտապօգնության մեքենայի երթևեկը խոչընդոտող վարորդինՀոկտեմբերի 15-ին համացանցում մի տեսանյութ էր շրջանառվում. «Տոյոտայի» վարորդը, կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, մայրաքաղաքի Արտաշիսյան փողոցում երթևեկում էր հանդիպակաց՝ ստեղծելով...
13:50 16/10/2025Տեր Արամը շարքային ստախոս, ցուցմունք տվել է. Պաշտպան«Տեր Արամը ստախոս է, նա ստում է։ Ընդամենը դա կասեմ, դրանից կարող եք հետևություններ կատարել»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանի պաշտպան Կարլեն Ավագյանը։...
13:36 16/10/2025Էդմոն Մարուքյան. Իմ եզրակացությունը մնում է նույնը․ Նիկոլ Փաշինյանը հստակ գիտի, թե ինչ է ուզում և գիտի, թե ինչ է անում«Գիշերը Հակակոռուպցիոն դատարանը երկարացրեց Սամվել Կարապետյանի կալանքը ևս 30 օրով։ Սա նշանակում է, որ նրա կալանքի երկարացվեց մինչև նոյեմբերի 18-ը։ Իմ կարծիքով, իշխանությունների ծրագիրը հետևյալն է․...
13:09 16/10/2025Ի՞նչ է ասել Վենետիկի հանձնաժողովը՝ հավաքներին մասնակցելու համար նյութապես շահագրգռելու դրույթի մասին. Սոս Հակոբյանն է մեկնաբանումՓաստաբան Սոս Հակոբյանը, անդրադառնալով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 236-րդ հոդվածի 2-րդ մասի վերաբերյալ Վենետիկի հանձնաժողովի կարծիքին, գրում է.
12:22 16/10/2025Ամուսնացող զույգն իրենց հյուրերի հետ հասել է եկեղեցի ու պարզել, որ ԱԱԾ-ն քահանային տարել է. Թամադայի պատմությունըԱրագածոտնի թեմի գրեթե բոլոր եկեղեցիները երեկ փակ են եղել։ Պատկերացնում եք, հարսանիքից առաջ ամուսնացող զույգերը, նրանց ընտանքիի անդամները, հյուրերն ինչ ահռելի կազմակերպչական ու այլ աշխատանք են...
11:44 16/10/2025ՀՀ-ում դե-յուրե վերանում է «Ես ծանուցված չեմ» հասկացությունը. Փաշինյան«Եթե այդ մեխանիզմով անձը ծանուցվի և այն բոլոր փուլերով անցնի, ապա անկախ ամեն ինչից, անձը համարվելու է ծանուցված
11:14 16/10/2025Վիճաբանություն ու դանակահարություններ Էրեբունիում. Երեք մարդ տեղափովել է հիվանդանոցներԵրեկ ուշ երեկոյան՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Էրեբունու բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ...
11:06 16/10/2025Քաղաքական ռեպրեսիաների գործիք դարձած այս հանցակազմի ճակատագիրը մոտ է վախճանին. ԻրավապաշտպանԴանիել Իոաննիսյանի լոբբինգով ընդունված «հավաքներին նյութապես շահագրգռելու» հանցակազմի իրավական որոշակիության բացակայության ու ընդհանուր առմամբ` նման հանցակազմի անտրամաբանականության վերաբերյալ...
10:59 16/10/2025Հանցավոր ծագում ունեցող 425 մլն դրամը փոխանցվել է պետական բյուջեՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում իրականացվում է...
10:50 16/10/2025Էկոպարեկները կաշառքի դիմաց թույլ են տվել ապօրինի ծառահատումներ կատարել5 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթը դատարանում է
10:01 16/10/2025Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանը մեկ ամսով կալանավորվեցՄուղնիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու հոգևոր հովիվ, Արագածոտնի թեմի դիվանապետ Տեր Գարեգին Արսենյանը մեկ ամսով կալանավորվեց՝ Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանին օժանդակելու համար։ Այս մասին...
09:34 16/10/2025Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը կալանավորվեց 2 ամսովԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, բավարարեց քննիչի ներկայացրած միջնորդությունը և Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս...
09:11 16/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի կալանքի գործով նիստն ավարտվել է ժամը 6-ին, քիչ անց կհրապարակվի որոշումըՏ. Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի կալանքի ներկայացման միջնորդությունը քննարկվելու է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Կենտրոնի նստավայրում (ք. Երևան, Տիգրան Մեծի 23/1)՝...
08:39 16/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի գործն այն աստիճան «պետական կարևորություն» ունի, որ քննչական խումբը բաղկացած է 54 քննիչից. Պաշտպան«Մկրտիչ Սրբազանին ցանկանում են կալանավորել մի արարքի համար, որ հանցագործություն չի հանդիսանում»,- նշել է Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը։ Նա գրել է.
07:40 16/10/2025Սամվել Կարապետյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգվեց 30 օրովԳործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարաձգվեց 30 օրով։ Որոշումը կայացրել է Հակակոռուպցիոն դատարանը՝ Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ։ Դատավորն, այսպիսով, մասնակի է բավարարել քննիչի...
07:28 16/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի կալանքի միջնորդության վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի այսօր«Լինելու է այն, ինչ որոշված է»։
23:34 15/10/2025Մկրտիչ Սրբազանի կալանքի միջնորդությունը կքննի դատավոր Կարեն ՖարխոյանըԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Տ. Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի կալանքի ներկայացման միջնորդությունը քննարկվելու է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Կենտրոնի նստավայրում (ք....
22:34 15/10/2025Մկրտիչ սրբազանին տանելու են կալանքի, նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում են հարուցելՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը հայտնել է, որ Մկրտիչ սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդում են հարուցել` հավաքների հետ կապված ու քվեարկության արդյունքների վրա ազդելու համար: Նրա խոսքերը մեջբերվել է Սրբազան...
20:48 15/10/2025Ապազգային իշխանությունն անցել է օրակարգեր լցնելու բլիցկրիգի․ ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Քանի որ ապազգային իշխանությունն անցել է օրակարգեր լցնելու բլիցկրիգի, պիտի փորձենք ուշադրության կենտրոնում պահել թեմաները 1.
20:37 15/10/2025ՄԻՊ-ն անթույլատրելի է համարում փաստաբանների մուտքի և վստահորդների հետ տեսակցելու առումով խնդիրներ ստեղծելու դեպքերըՄԻՊ-ի գրասենյակից հայտնում են․ «Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ աշխատակազմի արագ արձագանքման մեկ այլ խումբ մեկնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և...

16:53 09/03/2023Заруи Нахшкарян: Если председателю ВСС Армении не нравится какой-то судья, то в его отношении могут возбудить дисциплинарное производствоПо её словам, понятно, что всё это происходит на государственном уровне.
15:39 09/03/2023СК Армении: Тело военнослужащего-срочника нашли повешенным на деревеПредпринимаются необходимые и неотложные меры с целью комплексного установления обстоятельств инцидента.
15:05 09/03/2023Меликян: Впредь можем говорить о ВСС не как об институте, а как о совещательном органе при Карене Андреасяне«По моим оценкам, мы впредь можем говорить о Высшем судебном совете (ВСС) – не как об институте, а как о совещательном органе при Карене Андреасяне», – заявил на пресс-конференции правозащитник Рубен...
10:07 09/03/2023В Тбилиси всю ночь продолжается силовой разгон акции протестаВ центре Тбилиси на протяжении всей ночи с 8 на 9 марта продолжается акция протеста и силовой разгон демонстрантов, пишет Грузия Online.
19:29 08/03/2023Египетский рыбак приговорен на срок 280 лет за перевозку мигрантовПравозащитные группы осудили решение суда, заявив, что Эльфаллаха, который был одним из мигрантов и управлял судном, греческие власти используют в качестве козла отпущения.
17:59 08/03/2023Генпрокурор Армении: Если у меня когда-нибудь будет дочь, я научу её одной вещиГенпрокурор отметила, что она каждый день учится чему-то новому, её мечта заключается в том, чтобы как можно больше девочек и женщин осознали это.
17:11 08/03/2023Неизвестный пригрозил взорвать метро БрюсселяПолиция провела проверку, взрывных устройство не обнаружено, однако стражи порядка намерены сохранять бдительность.
15:38 08/03/2023Суд в Ереване отклонил иск полиции против Гарика ГалеянаАдминистративный суд под председательством судьи Роберта Макеяна отклонил иск полиции против отца погибшего в Третьей Арцахской войне военнослужащего Мхитара Галеяна – Гарика Галеяна.
14:10 08/03/2023Российского журналиста Арама Габрелянова не пустили в АрмениюЖурналисту, гендиректору и президенту издательского дома News Media Араму Габрелянову не разрешили въехать в Армению.
14:00 08/03/2023Омбудсмен Арцаха опубликовал внеочередной доклад о подробностях теракта, осуществлённого Азербайджанской диверсионной группойЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) опубликовал отчет о террористическом акте, совершённом диверсионной группой вооруженных сил Азербайджана 5 марта 2023 года.
12:05 08/03/2023На акции протеста в центре Тбилиси во вторник задержали 66 человекПо фактам мелкого хулиганства и неповиновения законным требованиям полиции в ходе акции протеста в центре Тбилиси задержаны 66 человек, говорится в сообщении МВД Грузии.
11:59 08/03/2023Генсек ООН Гутерриш предупредил об угрозе масштабного ухудшения прав женщин и девочек во многих регионах мираГенеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш предупредил об угрозе масштабного ухудшения прав женщин и девочек во многих регионах мира.
18:22 07/03/2023Гегам Степанян: Что мешает американским и французским сопредседателям посетить Арцах?Защитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян пишет: «В ходе встреч с различными представителями американских и французских дипломатических кругов...
16:16 07/03/2023Судебное заседание «по делу Сильвы» вновь отложеноСуд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян сегодня, 7 марта, отложил судебное заседание «по делу Сильвы».
15:55 06/03/2023Заявление: Против компании «Нор Зовк» проводится скоординированная компанияАдвокаты компании сети супермаркетов «Нор Зовк» распространили заявление, в котором, говорится: «Сеть супермаркетов, занимающая второе место в Армении по своему охвату, уже длительное время...
13:54 06/03/2023Суд в Иране приговорил шестерых боевиков к смертной казниРеволюционный суд города Ахваза на юго-западе Ирана приговорил в понедельник шестерых боевиков из группировки «Арабское движение борьбы за освобождение Ахваза» к смертной казни, пишет ТАСС.
10:09 06/03/2023Артак Бегларян: Мы имеем полное право защищать наш народ от азербайджанских преступлений и геноцидных действийСоветник государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР), бывший Омбудсмен Арцаха Артак Бегларян пишет: «Фальсификации азербайджанских властей настолько просты и...
19:17 05/03/2023Следственный комитет Арцаха принял к производству уголовное дело по факту азербайджанской диверсииВ управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета Республики Арцах (НКР) принято к производству уголовное дело по факту международного терроризма в связи с нападением диверсионной...
17:52 05/03/2023Видео передвижения азербайджанских диверсантов и эпизода, как они приближаются к арцахской полицейской машине, открывают дверь, снова стреляют и бегутПолиция МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «Министерство обороны Азербайджана сегодня распространило очередную дезинформацию о диверсионном нападении...
17:28 05/03/2023МВД Арцаха: Азербайджанская диверсионная группа устроила засаду в лесном массиве у дороги и оттуда атаковала автомобиль арцахских полицейскихПолиция МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «Как мы уже сообщали, сегодня утром, около 10:00, в результате обстрела дежурной машины Паспортно-визового отдела...