20:50 20/10/2025«Լրագրողնե՛ր, ճանապարհ բացե՛ք, խոչընդոտում եք»․փոխոստիկանապետը ճանապարհ է բացում՝ Ղուկասյանին տեղափոխելու համար«Լրագրողնե՛ր, դուրս են գալիս, ճանապարհ բացե՛ք»,- Հակակոռուպցիոն կոմիտեի բակում լրագրողներին ու ներկաներին մի կողմ ուղորդելով ասաց ոստիկանապետի տեղակալ Կարեն Հակոբյանը։ Լրագրողները փորձեցին...
20:31 20/10/2025Ամենայն հավանականությամբ՝ կալանքի միջնորդություն ներկայացնելու հետ մեկտեղ Ղուկասյանին կտեղափոխեն դատարան․ փաստաբան«Այս պահի դրությամբ, դեռևս կալանքի միջնորդություն ներկայացված չէ, բնականաբար, չէր կարող ներկայացված լինել, որովհետև նոր են մեղադրանք առաջադրում։ Ամենայն հավանականությամբ, միջնորդությունը...
20:08 20/10/2025Խոչընդոտվում է Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան ունենալու իրավունքը․ Զարուհի ՓոստանջյանԳումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը, որը մի քանի ժամ շարունակ գտնվում է Երևանի հակակոռուպցիոն կոմիտեում, գրավոր դիմում է գրել՝ փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանին որպես պաշտպան ներգրավելու մասին։ Սակայն...
19:30 20/10/2025Տևական ժամանակ Գյումրու քաղաքապետի տան մոտ դռոններ էին պտտվում․ Աղեկյան«Առավոտյան տեղի ունեցավ դասական ռեպրեսիա, դասական օկուպացիա։ Երևի Շուշիի օպերացիան էին այդպես պլանավորել թուրքերը, ոնց որ սրանք պլանավորեցին Գյումրու քաղաքապետին տանելու օպերացիան»,- այս մասին...
18:33 20/10/2025Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի գործով դիմել ենք ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին․պաշտպանԱլեքսանդր Կոչուբաևի պաշտպանական խմբի անդամ, փաստաբան Աբգար Պողոսյանը հայտնում է․ «Այսօր դիմել ենք ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի գործով.
17:53 20/10/2025Կոմիտեի նկարագրած գործողությունները վերաբերում են 2024-ի դեկտեմբերին ու 2025-ի փետրվարին, երբ Ղուկասյանը համայնքապետ չէր. Փաստաբան«Քրեական վարույթի 6-7 դրվագից մեկն է վերաբերում Վարդան Ղուկասյանի պաշտոնավարման ընթացքին»,-Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան Արամայիս Հայրապետյանը։...
17:39 20/10/2025Վ. Ղուկասյանի նկատմամբ հետապնդումը նոր չէ․ դրա մեկնարկը տրվել է ԱԺ ամբիոնից՝ անձամբ Ն. Փաշինյանի կողմից. Արսեն Բաբայան«Հայտարարությունս սկսեմ հռետորական հարցով․ իսկ ո՞վ չգիտեր, որ այսպես է լինելու»,-գրել է «Հայրենիք» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Արսեն Բաբայանը՝ անդրադառնալով Գյումրու քաղաքապետ Վարդան...
17:23 20/10/2025Հանցավորության դեմ պայքարի իմիտացիա` քաղաքական դիվիդենտների նպատակով. «Միասնության թեւեր» քաղաքական նախաձեռնության պաշտոնական հայտարարությունը Գյումրու դեպքերի վերաբերյալ«Գյումրիում տեղի ունեցած ձերբակալությունների հետ կապված «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը հատուկ արձանագրում է, որ օրենքի որևէ խախտում, առավել ևս որևէ հանցանք չի կարող անպատիժ մնալ։...
17:21 20/10/2025ՈՒՂԻՂ. Ի՞նչ է կատարվում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմացPanorama.am-ն այս պահին ուղիղ կապ է ապահովում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի՝ Մոսկովյան փողոցում տեղակայված շենքից։ Քիչ անց այստեղ կբերեն Գյումրու՝ ձերբակալված քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին։ Այստեղ մեծաթիվ...
16:59 20/10/2025ՄԻՊ-ն ուսումնասիրում է Գյումրու քաղաքապետարանի շուրջ առկա բոլոր տեղեկություններըՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում հոկտեմբերի 20-ին զանգվածային լրատվության միջոցների և սոցիալական մեդիայի մշտադիտարկման արդյունքում ստացվել է տեղեկություն այն մասին, որ Գյումրու...
16:24 20/10/2025Գյումրիում այսօրվա հավաքի մասնակիցների դեմ նախաձեռնվել է քրեական վարույթՀոկտեմբերի 20-ին Գյումրու համայնքապետարանի վարչական շենքում ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչների կողմից իրականացվել են քննչական...
16:08 20/10/2025Գյումրիի կենտրոնական հրապարակից կան բազմաթիվ բերման ենթարկվածներ. Մխիթարյան«Տեսնենք, էլ ինչ նոր բաներ է փորձելու մոգոնել հայ ժողովրդի գլխին մեծն Նիկոլը»։
15:09 20/10/2025Իրավապահները Վարդան Ղուկասյանին դուրս բերեցին քաղաքապետարանից և տեղափոխում են ԵրևանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը դուրս եկավ քաղաքապետարանի հետնամուտքից։ Նրան տեղափոխում են Երևան՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտե։ Ղուկասյանին դուրս են հանել քաղաքապետարնի հետևի մուտքից ու վազեցնելով...
15:02 20/10/2025Գյումրու գլխավոր ճարտարապետ Հենրիկ Գասպարյանը քննիչների ուղեկցությամբ դուրս եկավ քաղաքապետարանի շենքիցԳյումրու գլխավոր ճարտարապետ Հենրիկ Գասպարյանը քննիչների ուղեկցությամբ դուրս եկավ քաղաքապետարանի շենքից։ Նրան նստացրեցին մեքենան ու տեղափոխեցին։ Ավելի վաղ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել էին, որ...
14:02 20/10/2025Գյումրու քաղաքապետարանի շենքը հոսանքազրկվել է, տարածք են բերվել ոստիկանական նոր ուժերԳյումրու քաղաքապետարանի շենքը հոսանքազրկվել է։ Այս մասին հայտնում է քաղաքապետի խորհրդականի Լիլիթ Աղեկյանը։ «Սա էլ երևի գործողությունների մի մասն է»,- ուղիղ եթերում ասում է նա։ Նշենք, որ...
13:20 20/10/2025Օրենքի տառը պաշտպանում ենք. Վարդան Ղուկասյանը դուրս է գալիս քաղաքապետարանից«Գնում ենք, օրենքի տառը պաշտպանում ենք»,- քաղաքապետարանի ներսում հավաքվածներին ասաց Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկայսանը, ով ոստիկանների ուղեկցությամբ պատասրտվում է դուրս գալ շենքից։ Նա նշեց, որ ամեն...
13:01 20/10/2025Գյումրիում առգրավել են ջրցան ու աղբատար մեքենաները, պարալիզացված է քաղաքը«Պարալիզացրել են ոչ միայն քաղաքապետարանը, այլև քաղաքը։ Սա հալածանք է, հաշվեհարդար, բռնաճնշում բաց երկնքի տակ»,-հայտարարել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի խորհրդական Լիլիթ Աղեկյանը։ Նրա...
12:15 20/10/202530-40 հոգով առանձնացրել են Գյումրու քաղաքապետին, դուրս եկեք տներից. Փոխքաղաքապետի կոչըԳյումրու քաղաքապետի տեղակալ Գագիկ Մանուկյանը կոչ է արել գյումրեցիներին դուրս գալ տներից, հավաքվել քաղաքապետարանի մոտ՝ պաշտպանելու ընտրված քաղաքապետին։ Նրա խոսքով, ԱԱԾ ու այլ իրավապահ մարմինների ավելի...
11:51 20/10/2025Ձեռքերից ու ոտքերից բռնած բժիշկները տարան Անդրանիկին. Ի՞նչ է կատարվում ԳյումրիումԳյումրու քաղաքապետարանի շենքի ներսում և դրսում լարված իրավիճակը պահպանվում է։ Հնչում են հայհոյանքներ, վիրավորանքներ, «ամոթ, ամոթ» վանկարկումներ։ Քիչ առաջ շտապ օգնության աշխատակիցներն առանց պատգարակի...
11:28 20/10/2025Ձերբակալվել է 8 անձ. Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Գյումրու քաղաքապետարանի գործողությունների մասինԳյումրի համայնքի մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու, վերջիններիս կաշառք տալու մեղադրանքներով ձերբակալվել է 8 անձ։ Այս մասին հայտնում են հակակոռուպցիոն կոմիտեից, նշելով,...

12:47 15/12/2020Artsakh ombudsman: Some Armenians still held in Azerbaijani captivity, there are numerous missing personsArtsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan welcomed back home the 44 Armenian prisoners of war (POWs) who returned from Azerbaijani captivity late on Monday.
10:41 15/12/2020Ombudsman Arman Tatoyan visits Armenians who returned from Azeri captivity at hospitalArmenian Human Rights Defender Arman Tatoyan and his staff doctor Gayane Ghukasyan joined many others welcoming back some of the Armenian prisoners of war (POWs) returning from Azerbaijani captivity.
18:41 14/12/2020Mother See of Holy Etchmiadzin launches Artsakh support programBy an order of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, the "Let's Support Artsakh" program of the Mother See of Holy Etchmiadzin has been approved.
13:02 12/12/2020Iran executes journalist Ruhollah Zam accused of fanning unrestIran has executed a journalist who was accused of using a messaging app to stir up dissent, BBC News reports.
12:52 12/12/2020Armenian ombudsman holds meetings in Aravus bordering villageThe visit of a working group headed by Human Rights Defender (Ombudsman) of Armenia Arman Tatoyan to the bordering villages of Syunik Province continues.
20:12 11/12/2020Homeland party condemns illegal actions against opposition forcesPolice forces in Armenia illegally detained on Friday number of Homeland party members and supporters, who attended a protest march to demand the resignation of the person, occupying the office of...
19:34 11/12/2020Bodies of 20 killed servicemen found in JabrayilThe relatives of missing soldiers were granted permission to participate in search and rescue operations in the areas of recent military actions under Azerbaijani control, the head of press...
17:16 11/12/2020Police use force to disperse peaceful protest march in YerevanThe police in Yerevan used force on Friday to disperse the protest march organised by ARF Dashnaksutyun, demanding the resignation of PM Nikol Pashinyan.
12:33 11/12/2020Opposition figure: High-profile arrests expected in ArmeniaLeader of the opposition One Armenia party Artur Ghazinyan says high-profile arrests can be expected in the country.
22:24 10/12/2020Ombudsman: Turkish president glorifies Armenian Genocide, 1918 massacres of Armenians in BakuArmenian Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Thursday reacted to the Armenophobic speeches of the presidents of Turkey and Azerbaijan in a statement posted on his Facebook page.
18:32 10/12/2020Armenian police detain opposition activists Arman Saghatelyan, Narek MalyanPolice in Armenia on Thursday detained public and political figure Arman Saghatelyan and Narek Malyan, the leader of the VETO social-political movement.
15:46 10/12/2020Artsakh ombudsman meets with Aurora Prize laureate Mirza DinnayiArtsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan on Thursday met with Mirza Dinnayi, an Iraqi Yezidi writer, human rights activist and 4th laureate of Aurora Prize for Awakening Humanity.
12:51 10/12/2020Ombudsman: Azerbaijanis use social media to spread internal enmity in the Armenian societyThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan has obtained objective evidence how the Azerbaijanis are spreading internal enmity in the Armenian society with the aim of inciting hatred towards...
15:17 09/12/2020Police in Yerevan cordon off approaches to National AssemblyPolice in Yerevan have cordoned off Demirchyan-Proshyan crossway, which is nearby the National Assembly The move is aimed at preventing the protesters to approach the building of the National...
14:26 09/12/2020Russia to ban tomato, pepper imports from Armenia’s ArmavirThe Russian Federal Service for Veterinary and Phytosanitary Surveillance (Rosselkhoznadzor) has imposed a ban on imports of tomatoes and peppers from Armenia’s Armavir Province to Russia after...
21:22 08/12/2020Ombudsman: Azerbaijan fails to publish the real number of Armenian captivesThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan, the Representative of Armenia before the European Court of Human Rights (ECHR) Yeghishe Kirakosyan, lawyers Artak Zeynalyan and Siranush Sahakyan...
21:02 08/12/2020ECHR applies urgent measures in case of 23 more Armenians held captive in AzerbaijanLawyer Artak Zeynalyan provided an update on the protection of the rights of Armenian prisoners of war (POW) and civilians in Azerbaijani captivity in the European Court.
19:57 08/12/2020Constitutional Court refuses consideration of the case stripping Gagik Tsarukyan of his parliamentary immunityThe Constitutional Court of Armenia has refused to accept for consideration the motion to strip the leader of opposition Prosperous Armenia Party (PAP) Gagik Tsarukyan of his parliamentary immunity.
14:56 08/12/2020Russian law enforcement agencies thwart over 40 terrorist attacks in 2020Law enforcement and intelligence officers have thwarted over 40 terrorist attacks in Russia in 2020, the National Antiterrorism Committee said in a statement on Tuesday following its joint meeting...
10:11 08/12/2020New report on hate speech and animosity towards ethnic Armenians in Azerbaijan releasedHuman Rights Defenders (Ombudsmen) of Armenia and Artsakh Arman Tatoyan and Artak Beglaryan have released a new joint report on "Organized hate speech and animosity towards ethnic Armenians in...