20:50 20/10/2025«Լրագրողնե՛ր, ճանապարհ բացե՛ք, խոչընդոտում եք»․փոխոստիկանապետը ճանապարհ է բացում՝ Ղուկասյանին տեղափոխելու համար«Լրագրողնե՛ր, դուրս են գալիս, ճանապարհ բացե՛ք»,- Հակակոռուպցիոն կոմիտեի բակում լրագրողներին ու ներկաներին մի կողմ ուղորդելով ասաց ոստիկանապետի տեղակալ Կարեն Հակոբյանը։ Լրագրողները փորձեցին...
20:31 20/10/2025Ամենայն հավանականությամբ՝ կալանքի միջնորդություն ներկայացնելու հետ մեկտեղ Ղուկասյանին կտեղափոխեն դատարան․ փաստաբան«Այս պահի դրությամբ, դեռևս կալանքի միջնորդություն ներկայացված չէ, բնականաբար, չէր կարող ներկայացված լինել, որովհետև նոր են մեղադրանք առաջադրում։ Ամենայն հավանականությամբ, միջնորդությունը...
20:08 20/10/2025Խոչընդոտվում է Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան ունենալու իրավունքը․ Զարուհի ՓոստանջյանԳումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը, որը մի քանի ժամ շարունակ գտնվում է Երևանի հակակոռուպցիոն կոմիտեում, գրավոր դիմում է գրել՝ փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանին որպես պաշտպան ներգրավելու մասին։ Սակայն...
19:30 20/10/2025Տևական ժամանակ Գյումրու քաղաքապետի տան մոտ դռոններ էին պտտվում․ Աղեկյան«Առավոտյան տեղի ունեցավ դասական ռեպրեսիա, դասական օկուպացիա։ Երևի Շուշիի օպերացիան էին այդպես պլանավորել թուրքերը, ոնց որ սրանք պլանավորեցին Գյումրու քաղաքապետին տանելու օպերացիան»,- այս մասին...
18:33 20/10/2025Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի գործով դիմել ենք ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին․պաշտպանԱլեքսանդր Կոչուբաևի պաշտպանական խմբի անդամ, փաստաբան Աբգար Պողոսյանը հայտնում է․ «Այսօր դիմել ենք ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի գործով.
17:53 20/10/2025Կոմիտեի նկարագրած գործողությունները վերաբերում են 2024-ի դեկտեմբերին ու 2025-ի փետրվարին, երբ Ղուկասյանը համայնքապետ չէր. Փաստաբան«Քրեական վարույթի 6-7 դրվագից մեկն է վերաբերում Վարդան Ղուկասյանի պաշտոնավարման ընթացքին»,-Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վարդան Ղուկասյանի պաշտպան Արամայիս Հայրապետյանը։...
17:39 20/10/2025Վ. Ղուկասյանի նկատմամբ հետապնդումը նոր չէ․ դրա մեկնարկը տրվել է ԱԺ ամբիոնից՝ անձամբ Ն. Փաշինյանի կողմից. Արսեն Բաբայան«Հայտարարությունս սկսեմ հռետորական հարցով․ իսկ ո՞վ չգիտեր, որ այսպես է լինելու»,-գրել է «Հայրենիք» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Արսեն Բաբայանը՝ անդրադառնալով Գյումրու քաղաքապետ Վարդան...
17:23 20/10/2025Հանցավորության դեմ պայքարի իմիտացիա` քաղաքական դիվիդենտների նպատակով. «Միասնության թեւեր» քաղաքական նախաձեռնության պաշտոնական հայտարարությունը Գյումրու դեպքերի վերաբերյալ«Գյումրիում տեղի ունեցած ձերբակալությունների հետ կապված «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը հատուկ արձանագրում է, որ օրենքի որևէ խախտում, առավել ևս որևէ հանցանք չի կարող անպատիժ մնալ։...
17:21 20/10/2025ՈՒՂԻՂ. Ի՞նչ է կատարվում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմացPanorama.am-ն այս պահին ուղիղ կապ է ապահովում Հակակոռուպցիոն կոմիտեի՝ Մոսկովյան փողոցում տեղակայված շենքից։ Քիչ անց այստեղ կբերեն Գյումրու՝ ձերբակալված քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին։ Այստեղ մեծաթիվ...
16:59 20/10/2025ՄԻՊ-ն ուսումնասիրում է Գյումրու քաղաքապետարանի շուրջ առկա բոլոր տեղեկություններըՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում հոկտեմբերի 20-ին զանգվածային լրատվության միջոցների և սոցիալական մեդիայի մշտադիտարկման արդյունքում ստացվել է տեղեկություն այն մասին, որ Գյումրու...
16:24 20/10/2025Գյումրիում այսօրվա հավաքի մասնակիցների դեմ նախաձեռնվել է քրեական վարույթՀոկտեմբերի 20-ին Գյումրու համայնքապետարանի վարչական շենքում ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչների կողմից իրականացվել են քննչական...
16:08 20/10/2025Գյումրիի կենտրոնական հրապարակից կան բազմաթիվ բերման ենթարկվածներ. Մխիթարյան«Տեսնենք, էլ ինչ նոր բաներ է փորձելու մոգոնել հայ ժողովրդի գլխին մեծն Նիկոլը»։
15:09 20/10/2025Իրավապահները Վարդան Ղուկասյանին դուրս բերեցին քաղաքապետարանից և տեղափոխում են ԵրևանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը դուրս եկավ քաղաքապետարանի հետնամուտքից։ Նրան տեղափոխում են Երևան՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտե։ Ղուկասյանին դուրս են հանել քաղաքապետարնի հետևի մուտքից ու վազեցնելով...
15:02 20/10/2025Գյումրու գլխավոր ճարտարապետ Հենրիկ Գասպարյանը քննիչների ուղեկցությամբ դուրս եկավ քաղաքապետարանի շենքիցԳյումրու գլխավոր ճարտարապետ Հենրիկ Գասպարյանը քննիչների ուղեկցությամբ դուրս եկավ քաղաքապետարանի շենքից։ Նրան նստացրեցին մեքենան ու տեղափոխեցին։ Ավելի վաղ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել էին, որ...
14:02 20/10/2025Գյումրու քաղաքապետարանի շենքը հոսանքազրկվել է, տարածք են բերվել ոստիկանական նոր ուժերԳյումրու քաղաքապետարանի շենքը հոսանքազրկվել է։ Այս մասին հայտնում է քաղաքապետի խորհրդականի Լիլիթ Աղեկյանը։ «Սա էլ երևի գործողությունների մի մասն է»,- ուղիղ եթերում ասում է նա։ Նշենք, որ...
13:20 20/10/2025Օրենքի տառը պաշտպանում ենք. Վարդան Ղուկասյանը դուրս է գալիս քաղաքապետարանից«Գնում ենք, օրենքի տառը պաշտպանում ենք»,- քաղաքապետարանի ներսում հավաքվածներին ասաց Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկայսանը, ով ոստիկանների ուղեկցությամբ պատասրտվում է դուրս գալ շենքից։ Նա նշեց, որ ամեն...
13:01 20/10/2025Գյումրիում առգրավել են ջրցան ու աղբատար մեքենաները, պարալիզացված է քաղաքը«Պարալիզացրել են ոչ միայն քաղաքապետարանը, այլև քաղաքը։ Սա հալածանք է, հաշվեհարդար, բռնաճնշում բաց երկնքի տակ»,-հայտարարել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի խորհրդական Լիլիթ Աղեկյանը։ Նրա...
12:15 20/10/202530-40 հոգով առանձնացրել են Գյումրու քաղաքապետին, դուրս եկեք տներից. Փոխքաղաքապետի կոչըԳյումրու քաղաքապետի տեղակալ Գագիկ Մանուկյանը կոչ է արել գյումրեցիներին դուրս գալ տներից, հավաքվել քաղաքապետարանի մոտ՝ պաշտպանելու ընտրված քաղաքապետին։ Նրա խոսքով, ԱԱԾ ու այլ իրավապահ մարմինների ավելի...
11:51 20/10/2025Ձեռքերից ու ոտքերից բռնած բժիշկները տարան Անդրանիկին. Ի՞նչ է կատարվում ԳյումրիումԳյումրու քաղաքապետարանի շենքի ներսում և դրսում լարված իրավիճակը պահպանվում է։ Հնչում են հայհոյանքներ, վիրավորանքներ, «ամոթ, ամոթ» վանկարկումներ։ Քիչ առաջ շտապ օգնության աշխատակիցներն առանց պատգարակի...
11:28 20/10/2025Ձերբակալվել է 8 անձ. Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Գյումրու քաղաքապետարանի գործողությունների մասինԳյումրի համայնքի մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու, վերջիններիս կաշառք տալու մեղադրանքներով ձերբակալվել է 8 անձ։ Այս մասին հայտնում են հակակոռուպցիոն կոմիտեից, նշելով,...

10:10 27/03/2023На автодороге Эчмиадзин-Ереван автомобиль врезался в рекламный щит: водитель скончалсяНа место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления и управления по городу Ереван.
18:48 25/03/2023Ирак выиграл у Турции многолетний процессБагдад выиграл у Анкары в Международном арбитражном суде при Международной торговой палате в Париже многолетний процесс об экспорте нефти из автономного региона Иракский Курдистан.
16:02 25/03/2023Татоян представил иностранным журналистам доказательства расчленения азербайджанцами тел и расстрела пленных армянских военныхГлава Центра права и справедливости – фонда «Татоян» Арман Татоян обсудил с более чем 20 журналистами из Австрии и Швейцарии последствия развязанных Азербайджаном войн против Армении и Арцаха,...
15:38 25/03/2023Рекордное число мигрантов за сутки высадилось на острове ЛампедузаБолее 2 тыс. мигрантов высадились на острове Лампедуза за 24 часа. Как сообщает в субботу агентство ANSA, речь идет о новом рекордном показателе. Как передает ТАСС, в ночь 25 марта на остров прибыли...
19:59 24/03/2023В Кремле прокомментировали угрозу ареста Путина в АрменииПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков сказал, что Ереван пока свою позицию относительно решения Международного уголовного суда об аресте президента России Владимира Путина не разъяснил.
17:08 24/03/2023МВД Арцаха: Азербайджан вчера и сегодня обстрелял работающих на виноградниках мирных жителей в селе МачкалашенИз Полиции министерства внутренних дел Республики Арцах (НКР) сообщают: «Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию о том, что армянская сторона использует дорогу...
16:50 24/03/2023Закрепленные Римским статутом обязательства соответствуют Конституции Армении – решение КСКонституционный суд признал обязательства, закрепленные Римским статутом Международного уголовного суда, подписанные 17 июля 1998 года, соответствующими Конституции РА.
11:58 24/03/2023Арсен Бабаян: Суд констатировал нарушения по делу Артавазда Маргаряна, допущенные СК АрменииПодтвержден также ряд других обстоятельств.
20:37 23/03/2023Аветик Ишханян: Ирония или трагедия?Правозащитник Аветик Ишханян: «Поводом для обсуждений стали слова главы МИД РФ Сергея Лаврова: “В 2020 году прекращения огня в Карабахе можно было добиться раньше, но оставляю это для историков”.
17:04 23/03/2023Задержан житель Еревана, нанесший тяжкие телесные повреждения на рынке АгавнадзораОбстоятельства дела устанавливаются следствием.
16:53 23/03/2023Адвокат: Суд подтвердил нарушение прав Геворка Петросяна во время задержанияСуд общей юрисдикции первой инстанции города Ереван удовлетворил жалобу адвоката относительно правомерности задержания бывшего депутата Национального Собрания Армении Геворка Петросяна.
16:10 23/03/2023Г.Степанян: Азербайджаном в каждодневном режиме проводится политика этнических чисток и геноцида в отношении народа АрцахаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян в Аргентине в рамках международной конференции по правам человека представил сложившуюся в Арцахе ситуацию и проводимую...
11:24 23/03/2023Посла Азербайджана вызвали в МИД Нидерландов – из-за невыполнения Баку решения Международного судаМинистерство иностранных дел Нидерландов вызвало посла Азербайджана и напомнило ему о необходимости выполнения его страной решения Международного суда ООН, касающегося разблокирования Бердзорского...
20:16 22/03/2023За незаконный оборот наркотиков на разных станциях метро в Ереване задержаны двое молодых людейПри их поиске были обнаружены желто-зеленую массу, напоминающую марихуану и пипетку.
17:03 22/03/2023В Ереване пьяный водитель попытался дать взятку сотрудникам полиции: его задержалиОбстоятельства дела будут установлены следствием.
15:00 22/03/2023Депутаты от ГД отказались обращаться в суд по вопросу прекращения полномочий судьи КС Седы СафарянВ Национальном Собрании Армении 22 марта состоялось тайное голосование по проекту решения НС об обращении в Конституционный суд РА по вопросу прекращения полномочий судьи Седы Сафарян.
14:50 22/03/2023Сос Акопян: Власть оказала медвежью услугу Конституционному суду и лично Седе СафарянЮрист Сос Акопян пишет: «Благодаря профессиональной работе Арцвика Минасяна, ГД как прямо на словах, так и решением не участвовать в тайном голосовании (они не доверяют своим депутатам, потому что...
14:12 22/03/2023Седа Сафарян не выполнила требование закона – Арцвик МинасянНа заседании Национального Собрания Армении 22 марта секретарь парламентской фракции оппозиционного блока «Армения» Арцвик Минасян представил проекта решения НС об обращении в Конституционный суд по...
13:35 22/03/2023Полиция МВД Арцаха: Азербайджан открыл огонь по проводившим сельхозработы мирным жителямИз Полиции министерства внутренних дел Республики Арцах сообщают: «22 марта в дежурную часть Мартунинского районного отдела поступило сообщение, что около 09:30 утра жители города Чартар – Х.
20:30 21/03/2023А. Бегларян: Уже 100 дней международное сообщество не выполняет свои обязательства по защитеСоветник государственного министра Республики Арцах, бывший Защитник прав человека Арцаха Артак Бегларян пишет: «Арцах на протяжении 100 дней находится в блокаде.