08:05 28/06/2025Դատախազությունն ու քննչականը արդեն մի անգամ ասել են, որ Միքայել Սրբազանի ռազմական հեղաշրջման կոչը հանցագործություն չէ. ՓաստաբանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոսի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը գրում է. «Պետությունը՝ դատախազությունն ու քննչականը արդեն մի անգամ ասել են, որ Միքայել Սրբազանի 2023 թվականի հարցազրույցում ռազմական...
07:54 28/06/2025Միքայել սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդում որակեցինք պատժիչ գործողություն, ակնհայտ է՝ քննադատական կեցվածքը չի բավարարում վարչապետին. Արա ԶոհրաբյանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի կալանավորման միջնորդության վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի ժամը 08: 30-ին:
03:29 28/06/2025Վահագն Չախալյանին քաղաքացիական հագուստով անձինք ուղղակի առևանգել ենՔաղաքացիական հագուստով անձինք ձերբակալեցին ավտոմեքենայում նստած հորս,-հայտնում է Վահագն Չախալյանի որդին և տեսանյութ հրապարակում։ Կամք կուսակցության առաջնորդներից Վահագն Չախալյան _ին առևանգելուց հետո...
00:46 28/06/2025Միքայել սրբազանի խափանման միջոցի հարցով դատական նիստը կմեկնարկի 02:30-ինՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի կալանքի միջնորդության քննման դատական նիստը հետաձգվել է, այն կշարունակվի ժամը 02.30–ին։ Այս մասին հայտնեց պաշտպան Երեմ Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ նիստը...
00:24 28/06/2025Մտահոգիչ է, որ ձերբակալված անձանց թվում եղել են նաև անչափահասներ. ՄԻՊՄԻՊ աշխատակազմում ամփոփվել են հունիսի 27-ին ի աջակցություն Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի ակցիաների ժամանակ ձերբակալություններից հետո Ոստիկանության բաժիններ իրականացված արագ...
00:12 28/06/2025Հավանաբար կմիջնորդենք որոշ ժամանակով հետաձգել նիստը. Միքայել սրբազանի պաշտպանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին գործով նիստը նշանակված է ժամը 24:00-ին։ «Հավանաբար քիչ հետո կսկսվի և կմիջնորդենք որոշ ժամանակով հետաձգել, քանի որ հենց նոր ենք ստացել...
23:53 27/06/2025Միքայել Սրբազանի կալանքի հարցը կքննի Բագրատ սրբազանին կալանավորած դատավոր Մասիս ՄելքոնյանըՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին կալանավորելու միջնորդությունը Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում կքննի դատավոր Մասիս Մելքոնյանը։ «Ինչպես և...
23:00 27/06/2025Դանիել Իոաննիսյանին իրավապահներն ասել էին` Աջապահյանի հայտարարությունը հանցակազմ չի պարունակումԱջապահյանի պաշպաններին կփոխանցենք այս փաստաթղթերը, թող օգտագործեն` հետապնդման մեջ քաղաքական մոտիվների առկայությունը հիմնավորելու համար
22:47 27/06/2025Միայն խնդրում եմ ձեզ չերկնչեք թշնամուց, որը զավթել է Հայոց Պետությունը. Բագրատ սրբազանը՝ ԱԱԾ նկուղիցՄիայն խնդրում եմ ձեզ չերկնչեք թշնամուց, որը զավթել է Հայոց Պետությունը
22:31 27/06/2025Անկեղծ ասած, արդեն ամեն ինչ սպասելի է. Տեր Եսային՝ Կաթողիկոսին իշխանությունների կողմից ձերբակալելու մասինԽայտառակ գրառումներ էին և՝ ամենապարզ պաշտոնյային ոչ վայել
21:34 27/06/2025Խնդրում եմ իմ անունը չշահարկել վարչապետի թեկնածուների շարքում Միքայել արքեպիսկոպոս ԱջապահյանՄեղադրանքն ակնհայտ անհիմն է և չի պարունակում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշները
21:13 27/06/2025Նախնական տեղեկություններով՝ բերման ենթարկվածներից մեկն էլ դաշնակցական Սլավիկ Առաքելյանն էՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանն իր էջում հայտնում է․ «Նախնական տեղեկություններով դե-ֆակտո թուրքական իշխանությունների ապօրինի հրահանգով առևանգվել է նաև մեր Հայկական համալսարանի ընտիր շրջանավարտ, իմ կրտսեր...
21:05 27/06/2025Քննչական կոմիտեի շենքի մոտից բերման ենթարկվածներից մեկը «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ էԱյսօր Քննչական կոմիտեի շենքի մոտից բերման է ենթարկվել «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սամվել Հարոյանը։ Այս մասին նշված է խմբակցության տարածած հաղորդագրությունում։ «Հիշեցնենք, որ Միքայել Սրբազանը...
20:35 27/06/2025Քաղաքացիական հագուստով ՔԿ շենքի մոտ է դատախազ Հայկ ՀարությունյանըՔաղաքացիական հագուստով ՔԿ շենքի մոտ է դատախազ Հայկ Հարությունյանը, որը ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ղեկավար է նշանակվել։
20:27 27/06/2025100-ից ավելի մարդ «կալանավորելը նորաձև է» ակցիայի շրջանակներում չեն կարող կալանավորել․ փաստաբանՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը գրում է․ «ՔԿՀ-ում մնացել է շուրջ 100 ազատ տեղ Արդարադատության նախարարությունից տեղեկացա, որ Հանրապետության բոլոր ՔԿՀ-ները միասին ունեն ընդհամենը 100 տեղ։ Սա նշանակում է,...
18:54 27/06/2025Ձերբակալվածներ կան Արաբկիրի ու Նոր Նորքի բաժիններում․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը տեղեկացնում է․ «Ձերբակալվածներ կան Արաբկիրի ու Նոր Նորքի բաժիններում։ Հաստատ այլ բաժիններում ևս։ Ընդդիմադիր պատգամավորներին խնդրում եմ այցելել»։ Նշենք, որ այս պահին...
18:48 27/06/2025Արդեն 4-5 քաղաքացու բերման ենթարկեցին, ագրեսիվ հրահանգավորված ծառայություն են իրականացնում․ փաստաբան«Դասական ապօրինություն է տեղի ունենում։ Քանի որ սակավաթիվ ենք քաղաքացիներով, երևի թե գերագնահատվել ենք, մեր գործողություններով ու մեծաքանակության թվով, ինչպես տեսնում եք, արդեն երևի թե պատկերը ցույց...
17:54 27/06/2025Դատավոր Արտուշ Գաբրիյելյանը կալանքից ազատ արձակվեցԴատավոր Արտուշ Գաբրիյելյանը կալանքից ազատ արձակվեց։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան Էրիկ ալեքսանյանը։ «Վերջինիս նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք»,-մանրամասնել է նա։
17:45 27/06/2025Քննչական կոմիտեի դիմաց բազմաթիվ ոստիկաններ են բերվելՄինչ Միքայել Սրբազանը կհասնի ՔԿ՝ կոմիտեի շենքի դիմաց բազմաթիվ ոստիկաններ են բերվել։ Այս մասին հաղորդում է դեպքի վայրում աշխատող Panorama.am-ի թղթակիցը։ Հիշեցնենք, որ Մայր Աթոռ մեկնած ոստիկաններին,...
16:42 27/06/2025Ճապոնիայում մшհապատժի են ենթարկել «Twitter-ի մարդասպանին»Ոստիկանությունը Զամա քաղաքում գտնվող նրա բնակարանում հայտնաբերել է սառնարանային պահարաններ, որոնցում ինը մարդու գլուխ է եղել

18:42 14/10/2021Просьба адвоката: По делу о насильственном осуществлении привода отца в присутствии детей обратиться в ЕСПЧ, это дело выиграетАдвокат Ерванд Варосян на своей странице в Facebook коснулся случая привода в полицию гражданина с применением насилия полицейскими в присутствиии детей мужчины.
14:52 14/10/2021На Алтае умер 14-летний мальчик, которого сверстники в сентябре облили бензином и подожглиЧетырнадцатилетний мальчик, которого подростки в сентябре из шалости облили бензином и подожгли, скончался в Алтайском крае, сообщили РИА Новости в СУСК РФ по региону.
13:06 14/10/2021Делегация Армении в Гааге – на слушаниях в Международном суде ООН по иску Армении против АзербайджанаМеждународный Суд в Гааге – главный юридический орган Организации Объединенных Наций – 14-15 октября в проведет слушания по иску Армении против Азербайджана.
12:09 14/10/2021«Укладывайте, засуньте в автомобиль». Полицейские подвергают приводу мужчину на глазах у его детейАдвокат Ара Зограбян на своей странице в соцсети Facebook разместил видео, написав: «На прилагаемых видео мы видим применяющих грубую силу полицейских, отдающего им с руганью приказы...
11:15 14/10/2021Омбудсмен Армении обратился в КС, чтобы оспорить полный расплывчатых формулировок закон о криминализации тяжких оскорбленийЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян обратился в Конституционный суд, чтобы оспорить поправки в уголовный и уголовно-процессуальный кодекс о криминализации тяжких оскорблений.
20:30 13/10/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 22 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 12 по 13 октября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 62 случая преступлений, 5 из которых ‒ ранее совершенные.
17:10 13/10/2021Мохаммад Джафар Монтазери: Иран никогда не допустит размещения провоцирующих войну сил на границах страныИран в отношениях с соседями руководствуется политикой добрососедства, в то же время никогда не допустит размещения вдоль границ страны террористов и сил, провоцирующих войну», – заявил генеральный...
16:32 13/10/2021Лариса Алавердян: Вся деятельность нынешней власти Армении способствовала как возобновлению войны, так и ее подобному исходу«Мы должны понимать, что это не простая агрессия, а геноцид», – заявила 13 октября на обсуждении по теме «Оккупированный Гадрут, год спустя: проблемы и вызовы» председатель общественной организации...
15:08 13/10/2021Генеральный прокурор Ирана: Последние события заставляют нас и дальше развивать контакты с Арменией«Дипломатические и политические связи между Ираном и Арменией всегда были очень хорошими. Однако недавние события в регионе заставляют нас и дальше развивать эти контакты», – заявил генеральный...
14:18 13/10/2021Аруш Арушанян останется под стражейГлава общины Горис Аруш Арушанян останется под стражей. Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Мгера Аргаманяна отклонил жалобу против решения суда первой инстанции об отклонении...
10:08 13/10/2021КС отклонил обращение президента Армена СаркисянаКонституционный суд на заседании 12 декабря рассмотрел дело «О решении вопроса соответствия Конституции конституционного закона «О внесении поправок и изменений в конституционный закон «Судебный...
19:02 12/10/2021Подозреваемый по уголовному делу выпал из окна здания МВД в МосквеФигурант уголовного дела выпал из окна здания ГСУ ГУ МВД по Москве, расположенного на улице Новослободская.
15:16 12/10/2021Адвокат Лусине Саакян в знак протеста покинула зал заседаний судаАдвокат бывшего вице-премьера РА, ныне депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Армена Геворкяна – Лусине Саакян – до сегодняшнего дня лишена возможности ознакомиться с материалами...
15:10 12/10/2021Суд в Ереване не разрешил Армену Геворкяну поехать в МосквуНа проходящем в суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите) судебном заседании адвокат бывшего вице-премьера РА, ныне депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Армена...
14:51 12/10/2021Призыв Кочубаева к Данибекян: Избегайте практики ненужного затягивания судебных заседанийВ суде общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян продолжился суд по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера, ныне депутата...
13:40 12/10/2021Обманутые дольщики протестуют перед зданием правительстваАкция протеста проходит во вторник, 12 октября, напротив здания правительства Армении. У здания кабмина собрались бенефициары многофункционального жилого дома, который должно построить ООО...
13:28 12/10/2021«Трансперенси интернейшнл»: Сделка с акциями Зангезурского ММК не была прозрачнойПередача 60% акций Зангезурского медно-молибденового комбината Роману Троценко осуществлялась непрозрачным образом, не последовало и дальнейших пояснений, констатировал в интервью "ФактИнфо"...
12:34 12/10/2021ЕСПЧ отклонил жалобу Баку по делу блогера Александра ЛапшинаВ понедельник, 11 октября, Большая палата Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ), отреагировав на жалобу азербайджанской стороны, оставила без изменений решение ЕСПЧ от 20 мая, в котором власти...
11:36 12/10/2021В УИУ «Ванадзор» скончался 40-летний осужденный11 октября в 20:45 состояние здоровья осужденного А.Г. (1981 года рождения), отбывавшего наказание в уголовно-исполнительном учреждении «Ванадзор», резко ухудшилось, была вызвана бригада «Скорой...
10:46 12/10/2021В распоряжении правоохранителей Арцаха все доказательства для идентификации убившего жителя Мартакерта азербайджанцаВ распоряжении правоохранительных органов Республики Арцах (НКР) находятся доказательства, достаточные для идентификации лица, убившего жителя города Мартакерт Арама Тепнанца.