08:05 28/06/2025Դատախազությունն ու քննչականը արդեն մի անգամ ասել են, որ Միքայել Սրբազանի ռազմական հեղաշրջման կոչը հանցագործություն չէ. ՓաստաբանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոսի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը գրում է. «Պետությունը՝ դատախազությունն ու քննչականը արդեն մի անգամ ասել են, որ Միքայել Սրբազանի 2023 թվականի հարցազրույցում ռազմական...
07:54 28/06/2025Միքայել սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդում որակեցինք պատժիչ գործողություն, ակնհայտ է՝ քննադատական կեցվածքը չի բավարարում վարչապետին. Արա ԶոհրաբյանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի կալանավորման միջնորդության վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի ժամը 08: 30-ին:
03:29 28/06/2025Վահագն Չախալյանին քաղաքացիական հագուստով անձինք ուղղակի առևանգել ենՔաղաքացիական հագուստով անձինք ձերբակալեցին ավտոմեքենայում նստած հորս,-հայտնում է Վահագն Չախալյանի որդին և տեսանյութ հրապարակում։ Կամք կուսակցության առաջնորդներից Վահագն Չախալյան _ին առևանգելուց հետո...
00:46 28/06/2025Միքայել սրբազանի խափանման միջոցի հարցով դատական նիստը կմեկնարկի 02:30-ինՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի կալանքի միջնորդության քննման դատական նիստը հետաձգվել է, այն կշարունակվի ժամը 02.30–ին։ Այս մասին հայտնեց պաշտպան Երեմ Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ նիստը...
00:24 28/06/2025Մտահոգիչ է, որ ձերբակալված անձանց թվում եղել են նաև անչափահասներ. ՄԻՊՄԻՊ աշխատակազմում ամփոփվել են հունիսի 27-ին ի աջակցություն Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի ակցիաների ժամանակ ձերբակալություններից հետո Ոստիկանության բաժիններ իրականացված արագ...
00:12 28/06/2025Հավանաբար կմիջնորդենք որոշ ժամանակով հետաձգել նիստը. Միքայել սրբազանի պաշտպանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին գործով նիստը նշանակված է ժամը 24:00-ին։ «Հավանաբար քիչ հետո կսկսվի և կմիջնորդենք որոշ ժամանակով հետաձգել, քանի որ հենց նոր ենք ստացել...
23:53 27/06/2025Միքայել Սրբազանի կալանքի հարցը կքննի Բագրատ սրբազանին կալանավորած դատավոր Մասիս ՄելքոնյանըՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին կալանավորելու միջնորդությունը Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում կքննի դատավոր Մասիս Մելքոնյանը։ «Ինչպես և...
23:00 27/06/2025Դանիել Իոաննիսյանին իրավապահներն ասել էին` Աջապահյանի հայտարարությունը հանցակազմ չի պարունակումԱջապահյանի պաշպաններին կփոխանցենք այս փաստաթղթերը, թող օգտագործեն` հետապնդման մեջ քաղաքական մոտիվների առկայությունը հիմնավորելու համար
22:47 27/06/2025Միայն խնդրում եմ ձեզ չերկնչեք թշնամուց, որը զավթել է Հայոց Պետությունը. Բագրատ սրբազանը՝ ԱԱԾ նկուղիցՄիայն խնդրում եմ ձեզ չերկնչեք թշնամուց, որը զավթել է Հայոց Պետությունը
22:31 27/06/2025Անկեղծ ասած, արդեն ամեն ինչ սպասելի է. Տեր Եսային՝ Կաթողիկոսին իշխանությունների կողմից ձերբակալելու մասինԽայտառակ գրառումներ էին և՝ ամենապարզ պաշտոնյային ոչ վայել
21:34 27/06/2025Խնդրում եմ իմ անունը չշահարկել վարչապետի թեկնածուների շարքում Միքայել արքեպիսկոպոս ԱջապահյանՄեղադրանքն ակնհայտ անհիմն է և չի պարունակում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշները
21:13 27/06/2025Նախնական տեղեկություններով՝ բերման ենթարկվածներից մեկն էլ դաշնակցական Սլավիկ Առաքելյանն էՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանն իր էջում հայտնում է․ «Նախնական տեղեկություններով դե-ֆակտո թուրքական իշխանությունների ապօրինի հրահանգով առևանգվել է նաև մեր Հայկական համալսարանի ընտիր շրջանավարտ, իմ կրտսեր...
21:05 27/06/2025Քննչական կոմիտեի շենքի մոտից բերման ենթարկվածներից մեկը «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ էԱյսօր Քննչական կոմիտեի շենքի մոտից բերման է ենթարկվել «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սամվել Հարոյանը։ Այս մասին նշված է խմբակցության տարածած հաղորդագրությունում։ «Հիշեցնենք, որ Միքայել Սրբազանը...
20:35 27/06/2025Քաղաքացիական հագուստով ՔԿ շենքի մոտ է դատախազ Հայկ ՀարությունյանըՔաղաքացիական հագուստով ՔԿ շենքի մոտ է դատախազ Հայկ Հարությունյանը, որը ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ղեկավար է նշանակվել։
20:27 27/06/2025100-ից ավելի մարդ «կալանավորելը նորաձև է» ակցիայի շրջանակներում չեն կարող կալանավորել․ փաստաբանՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը գրում է․ «ՔԿՀ-ում մնացել է շուրջ 100 ազատ տեղ Արդարադատության նախարարությունից տեղեկացա, որ Հանրապետության բոլոր ՔԿՀ-ները միասին ունեն ընդհամենը 100 տեղ։ Սա նշանակում է,...
18:54 27/06/2025Ձերբակալվածներ կան Արաբկիրի ու Նոր Նորքի բաժիններում․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը տեղեկացնում է․ «Ձերբակալվածներ կան Արաբկիրի ու Նոր Նորքի բաժիններում։ Հաստատ այլ բաժիններում ևս։ Ընդդիմադիր պատգամավորներին խնդրում եմ այցելել»։ Նշենք, որ այս պահին...
18:48 27/06/2025Արդեն 4-5 քաղաքացու բերման ենթարկեցին, ագրեսիվ հրահանգավորված ծառայություն են իրականացնում․ փաստաբան«Դասական ապօրինություն է տեղի ունենում։ Քանի որ սակավաթիվ ենք քաղաքացիներով, երևի թե գերագնահատվել ենք, մեր գործողություններով ու մեծաքանակության թվով, ինչպես տեսնում եք, արդեն երևի թե պատկերը ցույց...
17:54 27/06/2025Դատավոր Արտուշ Գաբրիյելյանը կալանքից ազատ արձակվեցԴատավոր Արտուշ Գաբրիյելյանը կալանքից ազատ արձակվեց։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան Էրիկ ալեքսանյանը։ «Վերջինիս նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք»,-մանրամասնել է նա։
17:45 27/06/2025Քննչական կոմիտեի դիմաց բազմաթիվ ոստիկաններ են բերվելՄինչ Միքայել Սրբազանը կհասնի ՔԿ՝ կոմիտեի շենքի դիմաց բազմաթիվ ոստիկաններ են բերվել։ Այս մասին հաղորդում է դեպքի վայրում աշխատող Panorama.am-ի թղթակիցը։ Հիշեցնենք, որ Մայր Աթոռ մեկնած ոստիկաններին,...
16:42 27/06/2025Ճապոնիայում մшհապատժի են ենթարկել «Twitter-ի մարդասպանին»Ոստիկանությունը Զամա քաղաքում գտնվող նրա բնակարանում հայտնաբերել է սառնարանային պահարաններ, որոնցում ինը մարդու գլուխ է եղել

15:08 23/09/2018Yerevan elections: Police hotline handles 11 calls as of 12pmThe hotline service launched by the Armenian police has received 11 calls over the ongoing City Council elections in the Armenian capital of Yerevan as of 12pm.
12:04 22/09/2018Several casualties in terror attack on military parade in IranAt least 20 people, including a child and a woman, were injured in a terrorist attack on a military parade in Iran’s southern city of Ahvaz on Saturday, Press TV reported.
13:56 20/09/2018ECHR rules against Armenia in March 2008 ‘crackdown’ caseThe European Court of Human Rights (ECHR) has today published a judgement in the case of Mushegh Saghatelyan v.
22:18 19/09/2018Appeals Court in France ends defamation case brought by Azerbaijan against reportersThe French appeals court has upheld a lower court decision dismissing the criminal defamation charges brought by Azerbaijani government against two French journalists for calling the country a...
11:56 19/09/2018Turkey's Erdogan to build more prisons amid post-coup purgeTurkey, a key NATO ally, has detained tens of thousands of teachers, lawyers, students, judges and other officials amid a crackdown on dissent by the government of President Recep Tayyip Erdogan...
11:03 19/09/2018RSF condemns search of Armenian news websiteReporters Without Borders (RSF) condemns yesterday’s search by police of the headquarters of the Yerevan-based Armenian news website Yerevan.Today, stating It violated the confidentiality of...
10:53 18/09/2018ECHR re-elects Raimondi as its headGuido Raimondi (Italian) has been re-elected as President of the European Court of Human Rights (ECHR).
16:44 17/09/2018Editor-in-chief of Yerevan Today says searches in the news agency conducted in violation of lawEditor-in Chief of Yerevan Today news agency Sevak Hakobyan calls the actions of Armenian law enforcement that earlier conducted searches in the Office of the news agency as strange.
13:02 17/09/2018Armenian law enforcers searching Yerevan.Today’s office over wiretapping scandalArmenian law enforces are raiding the office of Yerevan.Today news agency regarding the criminal investigation into the wiretapping scandal involving Director of National Security Service (NSS) Artur...
19:46 14/09/2018Police launches "hotline" service ahead of Yerevan municipal electionsPolice of Armenia has launched a "hotline" service to promptly respond to reports about election frauds and provide necessary consultation for September 23 Yerevan municipal elections.
18:21 14/09/2018Armenian children facing expulsion will continue residing in the NetherlandsTwo Armenian children who were facing expulsion from the Netherlands will stay in the country, the Office of Armenia’s Human Rights Defender reported.
15:39 14/09/2018Russia informed Armenian police about dropping arrest warrant for ex-defense minister, police chief saysRussia has notified the Armenian police of cancelling the arrest warrant for former Armenian Defense Minister Mikayel Harutyunyan, Police Chief Valery Osipyan told reporters after today’s Cabinet...
14:00 13/09/2018Armenian parliament calls special sitting over wiretapping scandalThe Armenian National Assembly will convene an extraordinary sitting after today’s regular sitting to set up an investigative commission that will study the wiretapping of telephone conversation...
11:14 13/09/2018Armenia’s Constitutional Court has new judgeThe Armenian National Assembly elected Arman Dilanyan as new judge for the Constitutional Court in a secret ballot at Thursday’s sitting.
20:29 12/09/2018Turkey seizes 2013 bombing suspect in secret Syria missionTurkish intelligence has seized a man in Syria suspected of coordinating a 2013 bombing that killed 53 people in southern Turkey, a Turkish security official said on Wednesday, according to Reuters...
18:49 11/09/2018NSS and SIS heads ready to step down ‘upon public demand’The Chief of the Armenian National Security Service (NSS) Artur Vanetsyan and the Head of the Special Investigative Service (SIC) Sasun Khachatryan are ready to submit resignation if there is a...
17:39 11/09/2018Pro-Armenian ex-mayor sentenced to 15 years in prison in TurkeyTurkish court on Monday sentenced 17 people -- including co-mayor of the eastern province of Van -- to serve 7-15 years in prison on charges of being a member of the PKK organization which is...
16:33 08/09/2018Criminal charges brought against former PM Hovik AbrahamyanSpecial Investigative Service (SIS) of Armenia has brought criminal charges against Hovik Abrahamyan, who has been Armenia’s Prime Minister, serving in the office from April 2014 to September 2016.
11:16 08/09/2018Armenian ombudsman discussed the possible expulsion of Armenian children with his Dutch counterpartArmenia’s Human Rights Defender had a telephone conversation with the Dutch Children’s Rights Defender Margriet Kalverboer, the Ombudsman’s press office reported.
19:59 07/09/201819 road accidents recorded with one dead, 20 injured over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of of Armenia, 42 crimes were revealed by different units of the Police in the period from September 6-7.