22:25 11/04/2026Արամ Վարդևանյանը մանրամասնեց, թե ինչու «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ամբողջական ցուցակն այսօր չհրապարակվեցԱպրիլի 15-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում կկայանա Սամվել Կարապետյանին վերաբերող ապօրինի քրեական վարույթի, քաղաքական հետապնդման առաջին դատական նիստը։ Գործը մակագրվել դատավոր Վահե Դոլմազյանին։
21:58 11/04/2026Հայության և հայկականության հարատևության երաշխիքը լեզուն, հավատքը, ազգային դպրոցն է, հայրենի անկախ ու ինքնիշխան պետությունը. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս«Այսօր մեր ժողովուրդը կանգնած է արտաքին և ներքին մարտահրավերների առջև։ Խորը մտահոգություն են առաջ բերում մեր ազգային կյանքում պառակտվածությունը, ատելության սերմանումը, ազգային կառույցների թիրախավորումը»
21:51 11/04/2026Մեր դրոշը մեր ձեռքերում է, մեր Արարատը՝ մեր սրտերում. Նարեկ Կարապետյան«Իմ ձեռքներում մեր խորհրդանիշն է՝ մեր դրոշը, մեր մյուս խորհրդանիշը վտանգի տակ է այս իշխանության կողմից»,-Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթում...
21:36 11/04/2026Օրինագծով՝ Հորմուզի նեղուցով անցման վերաբերյալ դիմող բոլոր երկրների նավերը գրավոր տեքստերում պետք է օգտագործեն «Պարսից ծոց» աշխարհագրական անվանում«Հորմուզի նեղուցում ԱՄՆ-ի ռազմանավը փորձել է անցնել դեպի Պարսից ծոց, սակայն իրանական ԶՈւ-երը դա անել թույլ չեն տվել։ Առանց բախման միջադեպն ավարտվել է, երբ Իրանից կապվել են Պակիստանի իշխանությունների...
21:15 11/04/2026Պիտի պատժվեն Արցախը հանձնողներն ու Արցախի հանձնումն արդարացնողները. Մետաքսե Հակոբյան«Ափսոս իմ հայրենիքը…»
21:02 11/04/2026Իսլամաբադում ավարտվել է Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների առաջին փուլըԻսլամաբադում Պակիստանի միջնորդությամբ Իրանի և Միացյալ Նահանգների միջև բանակցությունների առաջին փուլն ավարտվել է և երկու պատվիրակությունները ներկայումս տեքստեր են փոխանակում։ Այս մասին հայտնում է...
20:47 11/04/2026Երևանում կայանալիք գագաթնաժողովից առաջ վերահաստատեցի Ֆրանսիայի աջակցությունը խաղաղության գործընթացին. Մակրոնը՝ էրդողանի հետ զրույցի մասին«Մայիսի 4-ին Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովից առաջ ես վերահաստատեցի Ֆրանսիայի աջակցությունը Հարավային Կովկասում խաղաղության գործընթացին, որը պետք է հնարավորություն տա...
20:32 11/04/2026Մինչև այդ հանցավոր գործողությունը, ադրբեջանական սոցիալական հարթակներով բացահայտ կերպով տարածվում էին կոչեր՝ ուղղված եկեղեցու ավերմանը. ԱվանեսովԱդրբեջանի կողմից բռնազավթված Ստեփանակերտ քաղաքում 2007 թվականին կառուցված Սուրբ Հակոբ եկեղեցու հիմնահատակ ավերվել է։ Այս մասին ահազանգում է Արցախի մշակութային ժառանգության օմբուդսմեն, «Ազգային»...
19:57 11/04/2026«Ուժեղ Հայաստանի» երթը՝ հանրահավաքից հետոԱզատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքից հետո, որի ընթացքում կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը ուղերձով հանդես եկավ, մասնակիցները Մաշտոցի պողոտայով սկսեցին...
19:47 11/04/2026Ենթադրում եմ, որ առաջիկա դինամիկ ժամանակահատվածի համար Կարապետյանի թիմը հանրությանը մատուցելու է «անակնկալներ». Հակոբ ԲադալյանՀրավիրած հանրահավաքի ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը խոսեց ներդրումների մասին: Ազատության հրապարակում տեղի ունեցած հանարհավաքին հնչած ելույթներին...
19:22 11/04/2026Մենք ուժեղ ենք լինելու Մոսկվայում, Վաշինգտոնում, Լոնդոնում, Պեկինում. Սամվել Կարապետյանի ուղերձը՝ հանրահավաքի ժամանակ«Փոփոխությունների ժամանակը եկել է, շուտով ես ձեզ հետ կլինեմ, մեկ վայրկյան չկասկածեք՝ արդարությունը հաղթելու է, ուժեղ Հայաստանը հաղթելու է»։
19:10 11/04/2026Արամ Վարդևանյան. Մեր երազած Հայաստանը բաժանված, նվաստացած, մոլորված Հայաստանը չէ«Այսօր առավել քան ակնհայտ է, որ թույլ ու ոչ պրոֆեսիոնալ դիվանագիտության հետևանքով մեր երկիրը կարող է հայտնվել աշխարհքաղաքական բախման կիզակետում։ Ակնհայտ է, որ գերտերությունների դեմ խարդավանքներով...
18:57 11/04/2026Հիմա ժամանակն է, որ բարձրացնենք մեր ձայնը հանուն մեր երեխաների ապագայի. Սարդարապատի դպրոցի նախկին տնօրեն«Այստեղ կանգնած եմ առաջին հերթին որպես հայ մանկավարժ, հայ սպա, ով իր կյանքի ամենածանր պահին զգաց ժողովրդի անկոտում կամքը»,-ազատության հրապարակում հայտարարեց Սարդարապատ գյուղի դպրոցի նախկին տնօրեն,...
18:51 11/04/2026Մшhն այնքան սարսափելի չէ, ավելի սարսափելի է մե ռելի պես ապրելը. Արթուր Ավանեսյան«Ինձ համար կա մի հստակ բան՝ հայրենիքը պետք է պաշտպանել, և եթե այսօրվա իշխանությունները չեն պաշտպանում մեր հայրենիքը, մենք փոխելու ենք այդ իշխանությունները»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան»...
18:31 11/04/2026Այլևս չկա ես, կա մենք, և հենց այդ մենքն է կառուցելու անվտանգ, ուժեղ Հայաստան. Նաիրի Սարգսյան«Մենք այստեղ ենք, որովհետև մեր նպատակը հստակ է՝ փոխել այս իրականությունը»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց «Միավորված հայեր»...
18:26 11/04/2026Քեզ թուլություն չի սազում, հա'յ ազգ։ Չե'նք համակերպվելու. Նարեկ Կարապետյան«Մարդիկ կան, որ մտածում են՝ մեր ազգը քնել է, մարդիկ կան, որ մտածում էին, մեր ազգը նիրհի մեջ է, իրենք էլ ինչ ուզեն, կանեն։ Եթե նրանք տեսնեին այն, ինչ ես եմ տեսնում, իրենք շատ կվախենային»,-Ազատության...
18:05 11/04/2026Մենք պետք է կանգնեցնենք Նիկոլ Փաշինյանին. Ալեքսան Ալեքսանյան«Այստեղ հավաքվել են մարդիկ, ովքեր պահանջում են փոփոխություն, ովքեր դեմ են եկեղեցու ապականմանը, ատելությանը, պառակտմանը»,- Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ...
17:50 11/04/2026Էրդողանն ու Մակրոնը քննարկել են նաև Կովկասում խաղաղության գործընթացին աջակցելու հնարավորությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ էմանել Մակրոնի հետ։ Նշվում է, որ նրանք քննարկել են նաև Կովկասում խաղաղության գործընթացին աջակցելու հնարավորությունը։...
17:40 11/04/2026Բորիս Ջոնսոսնը թաքուն այցելել է Զապորոժիեի շրջանում գտնվող ուկրաինական զինվորական դիրքերՄեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը գաղտնի այցելել է Զապորոժիեի շրջանում գտնվող ուկրաինական զինվորական դիրքեր։ Այս այցի մասին հայտնի է դարձել այն բանից հետո, երբ Daily Mail-ը հրապարակել է...
17:10 11/04/2026ՈւՂԻՂ. «Ուժեղ Հայաստան»-ի հանրահավաքը՝ Ազատության հրապարակում. Սամվել Կարապետյանը ուղերձով հանդես կգաԱզատության հրապարակում մեկնարկում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքը։ «Փոփոխության» ուղեձով հանդես է գալու «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը։

12:16 20/06/2025Мгер Григорян: Алексей Оверчук несколько драматизировал ситуациюЕстественно, вопрос европейской интеграции – серьезный вопрос, мы тоже к этому серьезно относимся, заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян, выступая на сессии Петербургского международного...
11:47 20/06/2025Оверчук – Мгеру Григоряну: Вам в Брюсселе скажут закрыть небо для российских самолетов, и вы закроете, у вас выбора не будетРоссия опасается, что углубление евроинтеграции Армении может привести к закрытию ее воздушного пространства для российских самолетов, как это ранее сделал Европейский союз.
11:41 20/06/2025Роберт Кочарян: Произошедшее с Самвелом Карапетяном — очередной позорный акт карманной судебно-правовой системыВторой президент Армении Роберт Кочарян в своем телеграм-канале написал: «Произошедшее с Самвелом Карапетяном — очередной позорный акт карманной судебно-правовой системы.
11:37 20/06/2025«Шаг назад от края пропасти». Британские СМИ о двухнедельной «отсрочке» Трампа для ИранаПрезидент США Дональд Трамп «кажется, смягчает свою позицию», пишет Telegraph. Накануне Трамп сообщил через своего пресс-секретаря, что примет решение о нанесении ударов по Ирану в течение двух...
17:54 19/06/2025Захарова: Как российскому гражданину и российскому бизнесмену, Самвелу Карапеяну будет оказано необходимое содействиеМы сказали о том, что российский гражданин, российский предприниматель, как и любой другой российский гражданин и российский предприниматель, всегда получает помощь и поддержку, если обращается в...
17:36 19/06/202518 июня 2021 года – объявление в розыск Азербайджаном, 18 июня 2025 года – арест в Армении: племянник Самвела Карапетяна провел параллельПлемянник арестованного накануне на 2 месяца предпринимателя, главы ГК «Ташир», мецената Самвела Карапетяна – Нарек Карапетян – написал: «18 июня 2021 года Азербайджан объявил в розыск Самвела...
16:53 19/06/2025Захарова: Большой вопрос – ждут ли вообще Армению в Евросоюзе?«Здесь не откажешь в реализме – это действительно достаточно сложно», – заявила на брифинге 19 июня официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, комментируя звучащие из Еревана заявления о...
16:29 19/06/2025Никол Пашинян в Минск не поедет – примет участие в форуме ЕАЭС дистанционноМинистр иностранных дел Беларуси Максим Рыженков по итогам совещания у президента страны Александра Лукашенко по вопросам подготовки к заседанию Высшего Евразийского экономического совета и...
15:33 19/06/2025Бабкен Пипоян: Почему регулятор «не заметил» проблему с потолками в пиццериях бизнесмена Самвела Карапетяна еще год назад?Не думаю, что в Республике Армения найдется хоть один человек, который не считает, что действия Инспекционного органа продовольственной безопасности Армении в отношении пиццерий, принадлежащих группе...
14:25 19/06/2025Сурен Саркисян: Трамп перед сложным выбором, участие даже одного американского бомбардировщика Иран воспримет как войну с СШАТрамп оказался перед действительно трудным выбором в вопросе поддержки Израиля, пишет политолог Сурен Саркисян.
14:05 19/06/2025Тигран Абрамян: Власти руководствуются логикой «боев без правил»Действующие власти Армении точно предсказуемы в одном вопросе – в своей последовательности в расправах над теми, кто не разделяет их взгляды, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального...
13:51 19/06/2025Кремль: Иран не просил Россию о военной помощиДоговор о всеобъемлющем стратегическом партнерстве между Россией и Ираном не включает положение о военной взаимопомощи.
13:39 19/06/2025Посольство РФ: Граница между Ираном и Арменией для граждан России открытаПосольство России в Армении сообщает о дополнительных вариантах для выезда российских граждан наземным путем из Ирана в Армению через погранпереход на ирано-армянской границе «Нордуз» / «Агарак».
12:49 19/06/2025«Голос Армении»: Агазарян способствует воспроизводству ГД и Пашиняна словом и деломГазета «Голос Армении» пишет: «На прямой вопрос "Вы и Акоп Асланян подпишитесь под инициативой импичмента Пашиняну?" бывший член фракции ГД Овик Агазарян дал такой же прямой ответ "нет".
12:44 19/06/2025Премьер против патриарха: материал ВВС - о конфликте Пашиняна и Армянской церквиРусская служба Би-би-си в материале, озаглавленном как «Премьер против патриарха. Как конфликт Пашиняна и церкви угрожает расколоть армянское общество», пишет: «"Святейший, иди дальше кувыркайся с...
12:33 19/06/2025Bloomberg: Руководство США готовится к возможному удару по Ирану в ближайшие дни или выходныеОтвечая на вопрос журналистов о возможности удара по ядерным объектам Ирана, Трамп сказал: «Может, я это сделаю, а может, и не сделаю. Никто не знает, что я собираюсь сделать».
11:44 19/06/2025Медслужба: 65 человек ранены в Израиле в результате иранского ракетного обстрелаПо данным национальной медицинской службы Маген Давид Адом, 65 человек ранены в Израиле в результате иранского ракетного обстрела, передает Би-би-си.
00:36 19/06/2025Самвел Карапетян: Посредством незаконного ареста и сфабрикованного обвинения не смогут оказать на меня давлениеРоссийский предприниматель армянского происхождения, глава ГК «Ташир», благотворитель Самвел Карапетян, после вынесенного судом решения о его аресте сроком на 2 месяца, выступил с обращением, которое...
18:11 18/06/2025Артур Ванецян: Пашинян поедет в Турцию за бумагой со словом «мир» в заголовке – ради голосов на выборах 2026 года«От предстоящей 20 июня встречи Никола Пашиняна с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом в Анкаре, к сожалению, не можем ожидать ничего позитивного, поскольку этот находящийся у руля власти в...
18:01 18/06/2025Артур Ванецян: За поддержку Армянской церкви власти задерживают людей, это недопустимо«Странно, что в Армении всего лишь за выражение поддержки Армянской Апостольской церкви власти предпринимают какие-то шаги, задерживают людей, стараются разрушить все до основания.