17:34 12/04/2026Ես այդ ընթացքում կգնամ կալանքի, կասե՞ք ձեր ընդունած օրենքի արդարը որն է. Փաշինյանը և քաղաքացին վիճաբանեցինԹիկնապահներից մեկը էլ փորձեց ձեռքով հրել քաղաքացուն
17:11 12/04/2026Հերթական հակասահմանադրական քայլին ականատես եղանք իշխող քաղաքական ուժի կողմից. Գարեգին ԵրկրորդԱյսօր էլ Հայ Եկեղեցին մնում է մեր ազգային վերելքի նախանձախնդիր սպասավորը
16:59 12/04/2026Ալլահին շնորհակալություն հայտնող, արդարադատության հաջորդ նախարարը և Նիկոլ ՓաշինյանըԻնքն էլ է ուզում 200.000 դոլարանոց տուն ունենա, 6 միլիոն պարգևավճար ստանա, «ուրախ» ավտոբուս նստի
16:35 12/04/2026Ժողովուրդ ջան, Վանաձորը մի մե՜՜՜՜՜ծ «զաբռոշկա» է. Վանաձորցու արձագանքը Փաշինյանի այսօրվա այցինՈւ էս ամենի ֆոնին վարչապետի՝ պրոսպեկտից արած լայվը սոցապ նախարարության հաճախորդների սպասարկման բաժնի աշխատակցի դերով
15:31 12/04/2026Կառավարությունը 15 ջրամբար է խոստացել կառուցել, այսօրվա դրությամբ կառուցել է 0 հատՇիրակի մարզում ոչ մի սպանդանոց չկա , իսկ մարզպետարանից ասացին, որ մորթի համար գյուղացին անասունը պետք է տանի հարևան մարզ
15:01 12/04/2026Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց Արթուր Սարգսյանի վերջին վճռի վերաբերյալ բողոքըՀիշեցնենք, որ ԱԺ «Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Սարգսյանն անցնում է 18 արդարների գործով
14:44 12/04/2026Հունգարական ընտրությունները պետք է հետաքրքրեն նաև Հայաստանի ընդդիմությանը. Արմեն ԱշոտյանԵվ բնական է, որ Վիկտոր Օրբանի հնարավոր պարտությունը որոշակի պատմական արդարություն ունի իր մեջ
14:05 12/04/2026Ուրացման ու մոռացության այսօրվա գռեհիկ քարոզը ուղիղ ճանապարհ է՝ ազգը նորից ամբոխ դարձնելու. Միքայել ՄինասյանԱյդ օրը ցեղասպանության արհավիրքով անցած մեր ժողովուրդը ի լուր աշխարհի հայտարարեց, որ ընկնել ու բարձրանալ գիտի, տառապել ու վերապրել գիտի
12:56 12/04/2026Թուրքական ջարդերի ժամանակ շատ հայեր փորձել են իրենց կյանքը փրկել եկեղեցիներում, բայց չի հաջողվել, նույնը հիմա Հայաստանում է. ՊետրոսյանԱյսօր դու կարող ես եկեղեցում խաղաղ կանգնել, գան քեզ հրեն, հետո հայտնվես բանտում
12:29 12/04/2026Փոփոխության քամին. Նարեկ ԿարապետյանՀանրահավաքից հետո կազմակերպված երթի եզրափակիչ հատվածը
11:38 12/04/2026Մեր շուրջն իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված ու անորոշություններով լի. Արտակ ԶաքարյանԻսլամաբադից մեկնելուց առաջ, Վենսը նշել է, որ այժմ գնդակն Իրանի դաշում է
10:51 12/04/2026Ի՞նչ կլինի բանակցությունների այսօրվա ձախողումից հետո՝ կվերսկսվի արդյո՞ք պատերազմը, թե՞ ոչ. Արմեն ԱյվազյանԵթե միայն գլոբալիստների նպատակը համաշխարհային տնտեսության փլուզումը չէ
09:32 12/04/2026«Փաստերի ստուգման հարթակը»-ը պարզել է՝ Սամվել Կարապետյանի տեսաուղերձը ԱԲ-ով պատրաստված չէԱԲ-ի մասնակցությունը փորձել է որոշել նաև InVid գործիքի միջոցով, որը ևս հուշում է, որ այն ԱԲ չէ
08:34 12/04/2026Ինչ արդյունք է գրանցվել Իրան-ԱՄՆ բանակցություններումԲաղային վստահություն հայտնեց, որ Պակիստանի և տարածաշրջանի մյուս բարեկամ երկրների հետ շփումները կշարունակվեն
00:02 12/04/2026Իրանը կարծում է՝ ԱՄՆ-ն շարունակում է բանակցություններում չափազանց մեծ պահանջներ ներկայացնելԻրանական կողմը կարծում է, որ Միացյալ Նահանգները շարունակում է չափազանց պահանջներ ներկայացնել Իսլամաբադում կայացած բանակցությունների ժամանակ։ Այս մասին հաղորդել է IRIB-ը։ «Միացյալ Նահանգները...
22:25 11/04/2026Արամ Վարդևանյանը մանրամասնեց, թե ինչու «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ամբողջական ցուցակն այսօր չհրապարակվեցԱպրիլի 15-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում կկայանա Սամվել Կարապետյանին վերաբերող ապօրինի քրեական վարույթի, քաղաքական հետապնդման առաջին դատական նիստը։ Գործը մակագրվել դատավոր Վահե Դոլմազյանին։
21:58 11/04/2026Հայության և հայկականության հարատևության երաշխիքը լեզուն, հավատքը, ազգային դպրոցն է, հայրենի անկախ ու ինքնիշխան պետությունը. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս«Այսօր մեր ժողովուրդը կանգնած է արտաքին և ներքին մարտահրավերների առջև։ Խորը մտահոգություն են առաջ բերում մեր ազգային կյանքում պառակտվածությունը, ատելության սերմանումը, ազգային կառույցների թիրախավորումը»
21:51 11/04/2026Մեր դրոշը մեր ձեռքերում է, մեր Արարատը՝ մեր սրտերում. Նարեկ Կարապետյան«Իմ ձեռքներում մեր խորհրդանիշն է՝ մեր դրոշը, մեր մյուս խորհրդանիշը վտանգի տակ է այս իշխանության կողմից»,-Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթում...
21:36 11/04/2026Օրինագծով՝ Հորմուզի նեղուցով անցման վերաբերյալ դիմող բոլոր երկրների նավերը գրավոր տեքստերում պետք է օգտագործեն «Պարսից ծոց» աշխարհագրական անվանում«Հորմուզի նեղուցում ԱՄՆ-ի ռազմանավը փորձել է անցնել դեպի Պարսից ծոց, սակայն իրանական ԶՈւ-երը դա անել թույլ չեն տվել։ Առանց բախման միջադեպն ավարտվել է, երբ Իրանից կապվել են Պակիստանի իշխանությունների...
21:15 11/04/2026Պիտի պատժվեն Արցախը հանձնողներն ու Արցախի հանձնումն արդարացնողները. Մետաքսե Հակոբյան«Ափսոս իմ հայրենիքը…»

16:11 29/01/2025Pashinyan chairs Security Council sessionA regular session of the Security Council was held under the chairmanship of Prime Minister Nikol Pashinyan on Wednesday, his office reported.
15:40 29/01/2025Ex-Armenian mayor to appeal convictionFormer Vanadzor Mayor Mamikon Aslanyan plans to appeal a guilty verdict delivered by an Armenian court on Wednesday.
15:00 29/01/2025Georgian FM to pay official visit to ArmeniaGeorgian Foreign Minister Maka Botchorishvili will arrive in Armenia on an official visit on Thursday, the Armenian Foreign Ministry reported.
13:06 29/01/2025EU ambassadors expected to extend monitoring mission in Armenia todayAmbassadors of EU member states in Brussels are set to decide on the extension of the EU Monitoring Mission in Armenia (EUMA) for another two years on Wednesday, RFE/RL’s Armenian Service reported.
12:40 29/01/2025Pilot safe after F-35 military jet crashes in AlaskaA U.S. Air Force pilot was reported to be safe after a single-seat F-35 fighter jet crashed Tuesday during a training exercise at a base in Alaska, according to AP. The pilot experienced an “inflight...
11:46 29/01/2025Azerbaijan summons Russian ambassadorRussian Ambassador to Azerbaijan Mikhail Yevdokimov has been invited to the Foreign Ministry of Azerbaijan amid Russian media reports on the crash of an Azerbajani plane near the Kazakh city of...
11:29 29/01/2025Pashinyan again makes anti-Armenia and anti-Diaspora statementsBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com The biggest tragedy of Armenians worldwide is that Armenia is ruled by a Prime Minister who is not only incompetent, but also anti-Armenian.
11:08 29/01/2025Trump signs order to defund gender transitions for minorsPresident Donald Trump signed an executive order Tuesday to end federal support for medical procedures aimed at altering sex or gender that involve surgical interventions or the use of puberty...
17:20 28/01/2025Political analyst: Pashinyan using tactics developed by Young TurksPolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan stressed the need to restore leadership in Armenia while speaking at an event organized by Archbishop Bagrat Galstanyan on the 33rd anniversary of the...
16:35 28/01/2025Ex-defense minister denies purchase of faulty weapons for Armenian armyMPs from the opposition Hayastan faction led by Seyran Ohanyan, a former Armenian defense minister, on Tuesday visited the Yerablur Military Pantheon in Yerevan to mark the 33rd anniversary of the...
16:14 28/01/2025Show trial of Karabakh leaders in Baku a 'humiliation' for CoE, MP saysThe sham trial of the Nagorno-Karabakh leadership in Azerbaijan is a "humiliation" for the Council of Europe, Armenian MP Armen Gevorgyan said at the Parliamentary Assembly of the Council of Europe...
15:04 28/01/2025Artur Vanetsyan honors fallen soldiers in Army Day messageHomeland Party Chairman Artur Vanetsyan, former director of Armenia’s National Security Service (NSS), issued a congratulatory message on the 33rd anniversary of the Armenian Army celebrated on...
13:10 28/01/2025Robert Kocharyan issues Army Day messageArmenia's second President Robert Kocharyan extended congratulations on the 33rd anniversary of the Armenian army celebrated on January 28.
12:36 28/01/2025Serzh Sargsyan: Armenian army can and must restore its former gloryThird Armenian President Serzh Sargsyan issued a message on Army Day celebrated on January 28. His full message is provided below. "Today, on the occasion of the formation of the Armed Forces of the...
12:20 28/01/2025Armenia army chief reaffirms commitment to peace agendaThe situation along the border between Armenia and Azerbaijan remains relatively stable, Lieutenant-General Edward Asryan, Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, said on Tuesday.
11:14 28/01/2025Armenian deputy PM, Iranian envoy discuss regional developmentsArmenia’s Deputy Prime Minister Mher Grigoryan on Monday hosted Iranian Ambassador to Armenia Mehdi Sobhani, the Armenian government reported.
16:00 27/01/2025Oragir.News names descendants of genocide survivors who failed to respond to PashinyanAt a meeting with the Armenian community in Switzerland on Sunday, Prime Minister Nikol Pashinyan questioned why the Armenian Genocide was not part of the national agenda in 1939 but became prominent...
14:35 27/01/2025Expert: U.S.-Armenia strategic partnership deal doesn't include security guaranteesThe strategic partnership agreement signed between Armenia and the United States does not provide security guarantees for Armenia, political analyst Suren Sargsyan has stated.
14:00 27/01/2025The betrayal of truth: Nikol Pashinyan's disqualifying remarks on Armenian GenocideBy Vartan Oskanian, Armenia’s former foreign minister Nikol Pashinyan’s recent remarks questioning the veracity of the Armenian Genocide and its scale are not just shocking—they are outright...
13:14 27/01/2025Analyst demands genocide denial ban in ArmeniaDefense and security policy analyst Eduard Abrahamyan has urged the Armenian parliament to pass a law criminalizing the denial of the 1915 Armenian Genocide in Ottoman Turkey, condemning Prime...