17:34 12/04/2026Ես այդ ընթացքում կգնամ կալանքի, կասե՞ք ձեր ընդունած օրենքի արդարը որն է. Փաշինյանը և քաղաքացին վիճաբանեցինԹիկնապահներից մեկը էլ փորձեց ձեռքով հրել քաղաքացուն
17:11 12/04/2026Հերթական հակասահմանադրական քայլին ականատես եղանք իշխող քաղաքական ուժի կողմից. Գարեգին ԵրկրորդԱյսօր էլ Հայ Եկեղեցին մնում է մեր ազգային վերելքի նախանձախնդիր սպասավորը
16:59 12/04/2026Ալլահին շնորհակալություն հայտնող, արդարադատության հաջորդ նախարարը և Նիկոլ ՓաշինյանըԻնքն էլ է ուզում 200.000 դոլարանոց տուն ունենա, 6 միլիոն պարգևավճար ստանա, «ուրախ» ավտոբուս նստի
16:35 12/04/2026Ժողովուրդ ջան, Վանաձորը մի մե՜՜՜՜՜ծ «զաբռոշկա» է. Վանաձորցու արձագանքը Փաշինյանի այսօրվա այցինՈւ էս ամենի ֆոնին վարչապետի՝ պրոսպեկտից արած լայվը սոցապ նախարարության հաճախորդների սպասարկման բաժնի աշխատակցի դերով
15:31 12/04/2026Կառավարությունը 15 ջրամբար է խոստացել կառուցել, այսօրվա դրությամբ կառուցել է 0 հատՇիրակի մարզում ոչ մի սպանդանոց չկա , իսկ մարզպետարանից ասացին, որ մորթի համար գյուղացին անասունը պետք է տանի հարևան մարզ
15:01 12/04/2026Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց Արթուր Սարգսյանի վերջին վճռի վերաբերյալ բողոքըՀիշեցնենք, որ ԱԺ «Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Սարգսյանն անցնում է 18 արդարների գործով
14:44 12/04/2026Հունգարական ընտրությունները պետք է հետաքրքրեն նաև Հայաստանի ընդդիմությանը. Արմեն ԱշոտյանԵվ բնական է, որ Վիկտոր Օրբանի հնարավոր պարտությունը որոշակի պատմական արդարություն ունի իր մեջ
14:05 12/04/2026Ուրացման ու մոռացության այսօրվա գռեհիկ քարոզը ուղիղ ճանապարհ է՝ ազգը նորից ամբոխ դարձնելու. Միքայել ՄինասյանԱյդ օրը ցեղասպանության արհավիրքով անցած մեր ժողովուրդը ի լուր աշխարհի հայտարարեց, որ ընկնել ու բարձրանալ գիտի, տառապել ու վերապրել գիտի
12:56 12/04/2026Թուրքական ջարդերի ժամանակ շատ հայեր փորձել են իրենց կյանքը փրկել եկեղեցիներում, բայց չի հաջողվել, նույնը հիմա Հայաստանում է. ՊետրոսյանԱյսօր դու կարող ես եկեղեցում խաղաղ կանգնել, գան քեզ հրեն, հետո հայտնվես բանտում
12:29 12/04/2026Փոփոխության քամին. Նարեկ ԿարապետյանՀանրահավաքից հետո կազմակերպված երթի եզրափակիչ հատվածը
11:38 12/04/2026Մեր շուրջն իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված ու անորոշություններով լի. Արտակ ԶաքարյանԻսլամաբադից մեկնելուց առաջ, Վենսը նշել է, որ այժմ գնդակն Իրանի դաշում է
10:51 12/04/2026Ի՞նչ կլինի բանակցությունների այսօրվա ձախողումից հետո՝ կվերսկսվի արդյո՞ք պատերազմը, թե՞ ոչ. Արմեն ԱյվազյանԵթե միայն գլոբալիստների նպատակը համաշխարհային տնտեսության փլուզումը չէ
09:32 12/04/2026«Փաստերի ստուգման հարթակը»-ը պարզել է՝ Սամվել Կարապետյանի տեսաուղերձը ԱԲ-ով պատրաստված չէԱԲ-ի մասնակցությունը փորձել է որոշել նաև InVid գործիքի միջոցով, որը ևս հուշում է, որ այն ԱԲ չէ
08:34 12/04/2026Ինչ արդյունք է գրանցվել Իրան-ԱՄՆ բանակցություններումԲաղային վստահություն հայտնեց, որ Պակիստանի և տարածաշրջանի մյուս բարեկամ երկրների հետ շփումները կշարունակվեն
00:02 12/04/2026Իրանը կարծում է՝ ԱՄՆ-ն շարունակում է բանակցություններում չափազանց մեծ պահանջներ ներկայացնելԻրանական կողմը կարծում է, որ Միացյալ Նահանգները շարունակում է չափազանց պահանջներ ներկայացնել Իսլամաբադում կայացած բանակցությունների ժամանակ։ Այս մասին հաղորդել է IRIB-ը։ «Միացյալ Նահանգները...
22:25 11/04/2026Արամ Վարդևանյանը մանրամասնեց, թե ինչու «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ամբողջական ցուցակն այսօր չհրապարակվեցԱպրիլի 15-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում կկայանա Սամվել Կարապետյանին վերաբերող ապօրինի քրեական վարույթի, քաղաքական հետապնդման առաջին դատական նիստը։ Գործը մակագրվել դատավոր Վահե Դոլմազյանին։
21:58 11/04/2026Հայության և հայկականության հարատևության երաշխիքը լեզուն, հավատքը, ազգային դպրոցն է, հայրենի անկախ ու ինքնիշխան պետությունը. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս«Այսօր մեր ժողովուրդը կանգնած է արտաքին և ներքին մարտահրավերների առջև։ Խորը մտահոգություն են առաջ բերում մեր ազգային կյանքում պառակտվածությունը, ատելության սերմանումը, ազգային կառույցների թիրախավորումը»
21:51 11/04/2026Մեր դրոշը մեր ձեռքերում է, մեր Արարատը՝ մեր սրտերում. Նարեկ Կարապետյան«Իմ ձեռքներում մեր խորհրդանիշն է՝ մեր դրոշը, մեր մյուս խորհրդանիշը վտանգի տակ է այս իշխանության կողմից»,-Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հանրահավաքի ժամանակ ունեցած ելույթում...
21:36 11/04/2026Օրինագծով՝ Հորմուզի նեղուցով անցման վերաբերյալ դիմող բոլոր երկրների նավերը գրավոր տեքստերում պետք է օգտագործեն «Պարսից ծոց» աշխարհագրական անվանում«Հորմուզի նեղուցում ԱՄՆ-ի ռազմանավը փորձել է անցնել դեպի Պարսից ծոց, սակայն իրանական ԶՈւ-երը դա անել թույլ չեն տվել։ Առանց բախման միջադեպն ավարտվել է, երբ Իրանից կապվել են Պակիստանի իշխանությունների...
21:15 11/04/2026Պիտի պատժվեն Արցախը հանձնողներն ու Արցախի հանձնումն արդարացնողները. Մետաքսե Հակոբյան«Ափսոս իմ հայրենիքը…»

13:33 21/06/2025Главред газеты «Калифорнийский курьер» Сасунян: Пашинян действует как диктаторЗаявления Никола Пашиняна об Армянской Апостольской церкви недостойны премьер-министра, сказал РИА Новости главред газеты «Калифорнийский курьер» Арут Сасунян.
13:23 21/06/2025Тюрколог: Уступки Армении Эрдогану станут видны по действиямЗа состоявшейся накануне, 20 июня, в Стамбуле встречей Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана не последовало совместного заявления – стороны лишь опубликовали по отдельности...
12:58 21/06/2025«Будем бороться»: Самвел Карапетян через своих адвокатов передал заявлениеАрестованный в Армении на 2 месяца российский предприниматель армянского происхождения, глава группы компаний «Ташир», меценат Самвел Карапетян через своих адвокатов передал заявление, в котором...
12:09 21/06/2025«Голос Армении»: Нелепо говорить о независимости и суверенитете страны, клянча мир у своего заклятого врагаГазета «Голос Армении» пишет: «Пока Пашинян пытается вдолбить в головы масс ложную и опасную идею о том, что «потеряв Нагорный Карабах, обрели Республику Армения», умные, трезвомыслящие и...
12:04 21/06/2025Мирзоян считает визит Пашиняна в Турцию знаковым«Сопровождал премьер-министра Никола Пашиняна во время его знакового визита в Турцию в такой важный момент», – написал на своей странице в соцсети Х Арарат Мирзоян.
11:54 21/06/2025Политолог Сурен Суренянц: Желания Пашиняна не являются для Анкары весомой причиной«Состоявшаяся 20 июня в Стамбуле встреча Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, безусловно, носит исторический характер.
11:30 21/06/2025Замглавы МИД России: Армении стоит трезво смотреть на возможности обеспечения безопасностиАрмении, "заморозившей" членство в ОДКБ, стоит трезво смотреть на возможности обеспечения своей безопасности, в том числе в коллективном формате, высказал мнение в интервью РИА Новости заместитель...
17:30 20/06/2025Проводятся масштабные незаконные задержания сторонников «Священной борьбы». Заявление движенияПравоохранительные органы в данный момент проводят широкомасштабные незаконные задержания сторонников движения «Священная борьба».
17:22 20/06/2025Верховный орган АРФД: Незаконные задержания и обыски были осуществлены в отношении представителей областных структур АРФДВерховный орган АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) распространил заявление, в котором говорится: «Немногим ранее незаконные задержания и обыски были осуществлены в отношении ответственных товарищей областных...
16:30 20/06/2025Ураган «Эрик» обрушился на штат в МексикеЮжный мексиканский штат Оахака оказался под ударом урагана «Эрик». На него обрушились мощные ливни и штормовой ветер, достигающий скорости 85 километров в час, пишет МИР 24. Урагану присвоили...
16:09 20/06/2025Песков: Москва сожалеет о решении Никола Пашиняна не приезжать на заседание ЕАЭС в МинскеМосква сожалеет о решении премьер-министра Армении Никола Пашиняна не приезжать лично на ближайшее заседание ЕАЭС в Минске, заявил в пятницу пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
15:57 20/06/2025Мгер Григорян: Армения готова подписать мирный договор с Азербайджаном хоть сейчасАрмения готова подписать мирный договор с Азербайджаном "хоть сейчас", каких-либо ограничений или дополнительных условий у Еревана нет, заявил РИА Новости вице-премьер Армении Мгер Григорян.
15:38 20/06/2025Песков: Россия следит за делом бизнесмена Самвела КарапетянаРоссия следит за делом бизнесмена Самвела Карапетяна, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
14:11 20/06/2025Политолог Сурен Саркисян: В вопросе присоединения США к израильским ударам по Ирану Трамп продолжает свое «стратегическое ожидание»«В вопросе присоединения США к израильским ударам по Ирану Дональд Трамп продолжает свое «стратегическое ожидание»: он попытался оттянуть принятие самого сложного решения за свое президентство еще на...
13:52 20/06/2025Тигран Абрамян: Иран – дружественная нам страна, и в Армении необходимо проявлять соответствующее отношение к иранцам«В этот период обострения конфликта между Ираном и Израилем вопрос притока людей из Ирана в Армению также стал предметом обсуждения – от транспортировки людей до обеспечения безопасности», – написал...
12:54 20/06/2025Варужан Гегамян: После встречи Пашинян-Эрдоган может быть принято совместное заявление с новыми турецкими требованиями«Сегодня после полудня де-факто управляющий Арменией Н. Пашинян встретится с президентом Турции Эрдоганом», – пишет тюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян. «После встречи может быть...
12:43 20/06/2025Известна повестка визита Никола Пашиняна в ТурциюНикол Пашинян с рабочим визитом уже прибыл в Турцию. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в международном аэропорту Стамбула премьер-министра встретила заместитель министра иностранных...
12:16 20/06/2025Мгер Григорян: Алексей Оверчук несколько драматизировал ситуациюЕстественно, вопрос европейской интеграции – серьезный вопрос, мы тоже к этому серьезно относимся, заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян, выступая на сессии Петербургского международного...
11:47 20/06/2025Оверчук – Мгеру Григоряну: Вам в Брюсселе скажут закрыть небо для российских самолетов, и вы закроете, у вас выбора не будетРоссия опасается, что углубление евроинтеграции Армении может привести к закрытию ее воздушного пространства для российских самолетов, как это ранее сделал Европейский союз.