16:28 11/04/2026Թրամփը հայտարարել է, որ Իսլամաբադում սկսվել են ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները։Իսլամաբադում սկսվել է ամերիկյան և իրանական պատվիրակությունների հանդիպումը։ Այս մասին հայտարարել է NewsNation-ի լրագրողը Սպիտակ տան նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ զրույցից հետո։ «Ես հարցրի, թե արդյոք...
16:00 11/04/2026Եթե 3 ռուսամետ ուժերը միանան, ապա հունիսի 7-ին իշխանափոխություն տեղի կունենա․ Արմեն Բադալյան2026թ․-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ քարոզարշավը թեև պաշտոնապես չի մեկնարկել, դեռևս հայտնի չեն ուժերի վերջնական ցանկը, որոնք կմասնակցեն քարոզարշավին, բայց ամեն դեպքում, արդեն...
15:55 11/04/2026Ինչի մասին է խոսել Ալիևի օգնականը Հայաստանի քահասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանըԳաբալայում, «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում, երկկողմ կլոր սեղանի ձևաչափով հանդիպում է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության...
15:34 11/04/2026Մենք հավատում ենք, որ Սամվել Կարապետյանը կփոխի մեր երկրի պատմությունը. Գոհար Ղումաշյան«Որպես քաղաքական գործիչ՝ Նիկոլ Փաշինյանը միայն մահեր է բերել՝ մարտի 1-ից սկսած, Արցախի կորուստը, հազարավոր զինվորներ, հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի մահը։ Դեպքերը շատ են, չենք կարող բոլորը թվարկել, բայց...
15:17 11/04/2026Լոնդոնից մինչև Տալին. ինչու՞ են եվրոպական տերությունները «կանաչ լույս» վառում ռուսական նավթի առաջ. ReutersԷստոնիայի ռազմածովային ուժերը չեն միջամտի Բալթիկ ծովում ռուսական «ստվերային նավատորմի» տեղաշարժին: Այս մասին Reuters գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է երկրի ՌԾՈւ հրամանատար Իվո Վարկը:...
15:04 11/04/2026Եթե այդպես է, ապա մեր տարածաշրջանում հասունանալու է բոլորովին նոր, աննախադեպ իրավիճակ. Վարուժան Գեղամյան«Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում այսօր մեկնարկելու են Իրան-ԱՄՆ ուղիղ բանակցությունները։ Դրանց կարևորությունը դժվար է գերագնահատել։ Իմ պատկերացումները հնարավոր ընթացքի մասին դեռ կգրեմ.
14:16 11/04/2026Հայի կյանքը սրանց համար արժեք չունի, ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մաhաբեր ավտոբուս է». Արթուր Միքայելյան«Նիկոլ Փաշինյան գնա՛, որ էլ մարդ չմեռնի։ Ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մահաբեր ավտոբուս է»»,- նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը՝ անդրադառնալով այսօր ոստիկանական...
14:09 11/04/2026Իսլամաբադում տեղի են ունեցել Իրանի և ԱՄՆ պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններԻրանի և ամերիկյան պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններ են տեղի ունեցել Իսլամաբադում։ Այս մասին հաղորդում է Al Hadath-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ «Անուղղակի բանակցություններ արդեն...
14:05 11/04/2026Թեև, պետք չէ զարմանալ․ սա այն խումբն է, որը ցնծում էր Արցախի շրջափակման օրերին. Գառնիկ Դանիելյան«Առավոտը սկսվեց բոթով՝ Փաշինյանին ուղեկցող ոստիկանության գվարդիայի ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. կա 1 զոհ, 12 վիրավոր։ Թվում էր, թե նման ողբերգական պատահարից հետո առնվազն պետք է դադարեցվի քարոզարշավը,...
13:54 11/04/2026Այսօր Սամվել Կարապետյանը հանդես է գալու հատուկ հայտարարությամբ. «Ուժեղ Հայաստան»Այսօր ժամը 17։00-ին Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հրավիրած հանրահավաքում Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա առաջին հանրային ուղերձով, հատուկ հայտարարությամբ։ Այս մասին հայտնում են...
13:26 11/04/2026Տաշիրում քաղաքացին դուռը շրխակցրեց Փաշինյանի դեմքինՏաշիր շրջագայության ընթացքում վարչապետի պաշտոնը զբաղվեցնող Փաշինյանն ու նրա թիմը շրջել են բնակելի շենքերով: Նրանք թակում էին բնակարանների դռները, փորձելով զրուցել քաղաքացիների հետ ու նվիրել...
13:18 11/04/2026Սուս. Փաշինյանն ընդհատեց իրենց Պողոսյանի սուպերմարկետ բացելու խոսակցությունը«Պարոն վարչապետ, մեր Պողոսյանը սիրուն սուպերմարկետ է բացել, կաֆե»,-Լոռիում Փաշինյանին ասաց իր թիմակիցներից մեկը։ «Սուս»,-նրան ընդհատեց Փաշինյանն ու ձեռքի թեթև հարվածով հասկացրեց՝ լռել է պետք։...
12:55 11/04/2026Ինչպե՞ս զոհ չդառնալ շառասյանը. Քրիստինե Վարդանյանն ուղեցույց է հրապարակել«Ցավակցում եմ Փաշինյանի ՇԱՌասյանը զոհ դարձած քաղաքացու ընտանիքին ու հարազատներին, առողջություն մաղթում վիրավորներին։ Փաշինյանի տեղաշարժն իսկապես վերածվել է հանրային անվտանգության հարցի, դրա համար...
12:36 11/04/2026Այդ հայտարարությունից հետո ամեն օր աղոթում եմ, որ Ձեզ բան չլինի. Տաշիրցին՝ Փաշինյանին«Հայաստանի հպարտ, դուխով քաղաքացի տեսե՞լ եք»,-Տաշիրի մի բնակիչ հարցրեց Փաշինյանին։ Փաշինյանը պատասխանեց՝ այո, օրինակ, իրեն հարց տվող քաղաքացին։ Սակայն վերջինն ասաց, ինքչը ոչ դուխով է, ոչ էլ հպարտ։...
11:55 11/04/2026Էս մարդը, լույսը չբացված, դժբախտություն բերեց գլխներիս, «ուրախ» ավտոբուսը մահաբեր ավտոբուս դարձավ. Ա. Ալեքսանյան«Էս մարդը, դեռ լույսը չբացված, տնից դուրս եկավ ու դժբախտություն բերեց գլխներիս»,-նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ տեղեկանալով ողբերգական վթարի ու դրա հետևանքների մասին։...
11:31 11/04/2026Ողբերգական վթարի ֆոնին Փաշինյանն ազդարարում է, որ ավտոբուսի սիգնալն ինքն է տալիսՉնայած ոստիկանության ավտոբուսի մասնակցությամբ ողբերգական վթարին, որի հետևանքով մեկ մարդ մահացել է, 12 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածանքերով տեղափոխվել հիվանդանոց, Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է ուրախ...
10:53 11/04/2026Իրան-ԱՄՆ բանակցությունները Իսլամաբադում, հավանաբար, կհետաձգվեն մինչև կեսօր. Իրանական ԶԼՄԻսլամաբադում Իրան-ԱՄՆ բանակցությունները, հավանաբար, կհետաձգվեն մինչև կեսօր։ Այս մասին հայտնում է «Մեհր» գործակալությունն ու մանրամասնում, որ սկզբում նախատեսված են առանձին հանդիպումներ Պակիստանի...
10:04 11/04/2026Իրանի դեմ ամերիկյան գործողություններն առավել ընդգծեցին ՆԱՏՕ-ում առկա տարաձայնությունները. Տիգրան Աբրահամյան«Իրանի դեմ ամերիկյան գործողություններն առավել ընդգծեցին ՆԱՏՕ-ում առկա տարաձայնությունները, որոնք մի կողմից արտահայտվում են նախագահ Թրամփի՝ ՆԱՏՕ-ի նկատմամբ քաղաքականությամբ, մյուս կողմից՝ կառույցում...
08:23 11/04/2026Այսօր սկսվող գործընթացը չափազանց կարևոր է լինելու ոչ միայն Իրանի և ԱՄՆ-ի Համար. Ովքեր են Իրանից մեկնել ԻսլամաբադԻրանական բավական ներկայացուցչական բանակցային պատվիրակությունը ժամանել է Իսլամաբադ։ Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը նշում է՝ ինչպես և ենթադրվում էր, այն գլխավորում է Իրանի խորհրդարանի նախագահ Ղալիբաֆը։...
23:21 10/04/2026Լիբանանին Իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1953-իԱպրիլի 8-ին Բեյրութի և Լիբանանի այլ քաղաքների իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը 254-ից հասել է 357-ի

15:00 23/01/2025Unfreezing Armenia’s participation in CSTO not discussed in Putin-Pashinyan call, Kremlin saysRussian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan did not discuss the idea of unfreezing the republic’s participation in the Collective Security Treaty Organization (CSTO)...
14:35 23/01/2025Armenian security chief warns of intense flights likely carrying military equipment to BakuArmenian Security Council Secretary Armen Grigoryan has expressed concern over the latest statements made by Azerbaijani President Ilham Aliyev regarding Armenia.
13:13 23/01/2025Opposition MP accuses Armenian leadership of planning more concessions to AzerbaijanArtsvik Minasyan, an MP from the opposition Hayastan faction, has denounced the Armenian government's decision to continue the border delimitation and demarcation process with Azerbaijan from Tavush...
12:33 23/01/2025Armenia unlikely to unfreeze its CSTO membership in 2025 – Foreign Intelligence ServiceArmenia is unlikely to unfreeze its membership in the Russian-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) in 2025, the Foreign Intelligence Service said in its Annual Report on External...
12:06 23/01/2025Risk of large-scale Azeri attack on Armenia low, report saysThe analysis of available facts and phenomena indicates a low risk of a large-scale Azerbaijani attack on Armenia at this point, Armenia's Foreign Intelligence Service said in its Annual Report on...
11:34 23/01/2025212 bodies pulled from rubble in Gaza after ceasefireAs many as 212 bodies have been retrieved from under the debris of ruined houses in the Gaza Strips after the ceasefire came into effect, the Al Jazeera television channel reported.
11:00 23/01/2025Pashinyan, wife travel to SwitzerlandArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan left for Switzerland on a working visit on January 23-24 to participate in the Davos World Economic Forum, his office reported.
17:05 22/01/2025Expert: Aliyev's statements serve Pashinyan's domestic political goalsIn a televised interview in early 2025, Azerbaijani President Ilham Aliyev made fresh threats against Armenia.
16:30 22/01/2025Yerevan mayor announces new changes to transport faresYerevan Mayor Tigran Avinyan has announced changes to the city's public transport fares that will be approved at the upcoming City Council meeting on February 11, following an analysts of feedback on...
16:00 22/01/2025Pashinyan 'shocked' by deadly ski resort fire in TurkeyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has expressed shock over the devastating hotel fire at a ski resort in Turkey's Bolu province, which claimed at least 76 lives and left 51 others hospitalised...
15:00 22/01/2025New head of Armenian parliament health committee namedThe pro-government majority in the Armenian parliament on Wednesday elected MP Arsen Torosyan as new head of the Standing Committee on Health Care.
14:36 22/01/2025MP: Turkey and Azerbaijan assessing risks of new aggression against ArmeniaTigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament, claims that Donald Trump's return to the White House has created both expectations and uncertainty.
13:10 22/01/2025Expert calls for replacement of Armenian ambassador to U.S.Political analyst Suren Sargsyan has urged Armenia’s authorities to appoint a new ambassador to the United States under the Donald Trump’s administration.
12:34 22/01/2025Alexander Sirunyan withdraws candidacy for SJC membershipAlexander Sirunyan on Wednesday officially withdrew his candidacy as a member of the Supreme Judicial Council (SJC), Lurer quoted Hayk Konjoryan, head of the ruling Civil Contract faction, as telling...
11:36 22/01/2025Lobbyist for genocide denialist Turkey should donate earnings to ArmeniansBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Former Cong. Bob Livingston published a commentary in the Wall Street Journal last week asking outgoing U.S. Attorney General Merrick Garland to...
11:12 22/01/2025Armenia offers condolences to Turkey over deadly ski resort fireThe Armenia Foreign Ministry has extended condolences to Turkey following the deadly fire at a ski resort hotel that killed at least 76 people.
16:35 21/01/2025Russia's Lavrov announces plans to visit ArmeniaRussian Foreign Minister Sergey Lavrov announced his plans to visit Yerevan following talks with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, TASS reported.
16:21 21/01/2025Discussions on Minsk Group dissolution underway, Armenian speaker saysDiscussions are underway regarding the dissolution of the OSCE Minsk Group, Armenian National Assembly Speaker Alen Simonyan told reporters on Tuesday.
15:45 21/01/2025Trump orders US to leave WHOUS President Donald Trump has signed an executive order to begin the process of withdrawing the US from the World Health Organization (WHO), BBC News reports.