16:28 11/04/2026Թրամփը հայտարարել է, որ Իսլամաբադում սկսվել են ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները։Իսլամաբադում սկսվել է ամերիկյան և իրանական պատվիրակությունների հանդիպումը։ Այս մասին հայտարարել է NewsNation-ի լրագրողը Սպիտակ տան նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ զրույցից հետո։ «Ես հարցրի, թե արդյոք...
16:00 11/04/2026Եթե 3 ռուսամետ ուժերը միանան, ապա հունիսի 7-ին իշխանափոխություն տեղի կունենա․ Արմեն Բադալյան2026թ․-ի խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ քարոզարշավը թեև պաշտոնապես չի մեկնարկել, դեռևս հայտնի չեն ուժերի վերջնական ցանկը, որոնք կմասնակցեն քարոզարշավին, բայց ամեն դեպքում, արդեն...
15:55 11/04/2026Ինչի մասին է խոսել Ալիևի օգնականը Հայաստանի քահասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանըԳաբալայում, «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում, երկկողմ կլոր սեղանի ձևաչափով հանդիպում է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության...
15:34 11/04/2026Մենք հավատում ենք, որ Սամվել Կարապետյանը կփոխի մեր երկրի պատմությունը. Գոհար Ղումաշյան«Որպես քաղաքական գործիչ՝ Նիկոլ Փաշինյանը միայն մահեր է բերել՝ մարտի 1-ից սկսած, Արցախի կորուստը, հազարավոր զինվորներ, հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի մահը։ Դեպքերը շատ են, չենք կարող բոլորը թվարկել, բայց...
15:17 11/04/2026Լոնդոնից մինչև Տալին. ինչու՞ են եվրոպական տերությունները «կանաչ լույս» վառում ռուսական նավթի առաջ. ReutersԷստոնիայի ռազմածովային ուժերը չեն միջամտի Բալթիկ ծովում ռուսական «ստվերային նավատորմի» տեղաշարժին: Այս մասին Reuters գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է երկրի ՌԾՈւ հրամանատար Իվո Վարկը:...
15:04 11/04/2026Եթե այդպես է, ապա մեր տարածաշրջանում հասունանալու է բոլորովին նոր, աննախադեպ իրավիճակ. Վարուժան Գեղամյան«Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում այսօր մեկնարկելու են Իրան-ԱՄՆ ուղիղ բանակցությունները։ Դրանց կարևորությունը դժվար է գերագնահատել։ Իմ պատկերացումները հնարավոր ընթացքի մասին դեռ կգրեմ.
14:16 11/04/2026Հայի կյանքը սրանց համար արժեք չունի, ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մաhաբեր ավտոբուս է». Արթուր Միքայելյան«Նիկոլ Փաշինյան գնա՛, որ էլ մարդ չմեռնի։ Ձեր ուրախ ավտոբուսը այսուհետ «մահաբեր ավտոբուս է»»,- նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը՝ անդրադառնալով այսօր ոստիկանական...
14:09 11/04/2026Իսլամաբադում տեղի են ունեցել Իրանի և ԱՄՆ պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններԻրանի և ամերիկյան պատվիրակությունների միջև անուղղակի բանակցություններ են տեղի ունեցել Իսլամաբադում։ Այս մասին հաղորդում է Al Hadath-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ «Անուղղակի բանակցություններ արդեն...
14:05 11/04/2026Թեև, պետք չէ զարմանալ․ սա այն խումբն է, որը ցնծում էր Արցախի շրջափակման օրերին. Գառնիկ Դանիելյան«Առավոտը սկսվեց բոթով՝ Փաշինյանին ուղեկցող ոստիկանության գվարդիայի ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. կա 1 զոհ, 12 վիրավոր։ Թվում էր, թե նման ողբերգական պատահարից հետո առնվազն պետք է դադարեցվի քարոզարշավը,...
13:54 11/04/2026Այսօր Սամվել Կարապետյանը հանդես է գալու հատուկ հայտարարությամբ. «Ուժեղ Հայաստան»Այսօր ժամը 17։00-ին Ազատության հրապարակում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հրավիրած հանրահավաքում Սամվել Կարապետյանը հանդես կգա առաջին հանրային ուղերձով, հատուկ հայտարարությամբ։ Այս մասին հայտնում են...
13:26 11/04/2026Տաշիրում քաղաքացին դուռը շրխակցրեց Փաշինյանի դեմքինՏաշիր շրջագայության ընթացքում վարչապետի պաշտոնը զբաղվեցնող Փաշինյանն ու նրա թիմը շրջել են բնակելի շենքերով: Նրանք թակում էին բնակարանների դռները, փորձելով զրուցել քաղաքացիների հետ ու նվիրել...
13:18 11/04/2026Սուս. Փաշինյանն ընդհատեց իրենց Պողոսյանի սուպերմարկետ բացելու խոսակցությունը«Պարոն վարչապետ, մեր Պողոսյանը սիրուն սուպերմարկետ է բացել, կաֆե»,-Լոռիում Փաշինյանին ասաց իր թիմակիցներից մեկը։ «Սուս»,-նրան ընդհատեց Փաշինյանն ու ձեռքի թեթև հարվածով հասկացրեց՝ լռել է պետք։...
12:55 11/04/2026Ինչպե՞ս զոհ չդառնալ շառասյանը. Քրիստինե Վարդանյանն ուղեցույց է հրապարակել«Ցավակցում եմ Փաշինյանի ՇԱՌասյանը զոհ դարձած քաղաքացու ընտանիքին ու հարազատներին, առողջություն մաղթում վիրավորներին։ Փաշինյանի տեղաշարժն իսկապես վերածվել է հանրային անվտանգության հարցի, դրա համար...
12:36 11/04/2026Այդ հայտարարությունից հետո ամեն օր աղոթում եմ, որ Ձեզ բան չլինի. Տաշիրցին՝ Փաշինյանին«Հայաստանի հպարտ, դուխով քաղաքացի տեսե՞լ եք»,-Տաշիրի մի բնակիչ հարցրեց Փաշինյանին։ Փաշինյանը պատասխանեց՝ այո, օրինակ, իրեն հարց տվող քաղաքացին։ Սակայն վերջինն ասաց, ինքչը ոչ դուխով է, ոչ էլ հպարտ։...
11:55 11/04/2026Էս մարդը, լույսը չբացված, դժբախտություն բերեց գլխներիս, «ուրախ» ավտոբուսը մահաբեր ավտոբուս դարձավ. Ա. Ալեքսանյան«Էս մարդը, դեռ լույսը չբացված, տնից դուրս եկավ ու դժբախտություն բերեց գլխներիս»,-նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը՝ տեղեկանալով ողբերգական վթարի ու դրա հետևանքների մասին։...
11:31 11/04/2026Ողբերգական վթարի ֆոնին Փաշինյանն ազդարարում է, որ ավտոբուսի սիգնալն ինքն է տալիսՉնայած ոստիկանության ավտոբուսի մասնակցությամբ ողբերգական վթարին, որի հետևանքով մեկ մարդ մահացել է, 12 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածանքերով տեղափոխվել հիվանդանոց, Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է ուրախ...
10:53 11/04/2026Իրան-ԱՄՆ բանակցությունները Իսլամաբադում, հավանաբար, կհետաձգվեն մինչև կեսօր. Իրանական ԶԼՄԻսլամաբադում Իրան-ԱՄՆ բանակցությունները, հավանաբար, կհետաձգվեն մինչև կեսօր։ Այս մասին հայտնում է «Մեհր» գործակալությունն ու մանրամասնում, որ սկզբում նախատեսված են առանձին հանդիպումներ Պակիստանի...
10:04 11/04/2026Իրանի դեմ ամերիկյան գործողություններն առավել ընդգծեցին ՆԱՏՕ-ում առկա տարաձայնությունները. Տիգրան Աբրահամյան«Իրանի դեմ ամերիկյան գործողություններն առավել ընդգծեցին ՆԱՏՕ-ում առկա տարաձայնությունները, որոնք մի կողմից արտահայտվում են նախագահ Թրամփի՝ ՆԱՏՕ-ի նկատմամբ քաղաքականությամբ, մյուս կողմից՝ կառույցում...
08:23 11/04/2026Այսօր սկսվող գործընթացը չափազանց կարևոր է լինելու ոչ միայն Իրանի և ԱՄՆ-ի Համար. Ովքեր են Իրանից մեկնել ԻսլամաբադԻրանական բավական ներկայացուցչական բանակցային պատվիրակությունը ժամանել է Իսլամաբադ։ Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը նշում է՝ ինչպես և ենթադրվում էր, այն գլխավորում է Իրանի խորհրդարանի նախագահ Ղալիբաֆը։...
23:21 10/04/2026Լիբանանին Իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 1953-իԱպրիլի 8-ին Բեյրութի և Լիբանանի այլ քաղաքների իսրայելական ռմբակոծությունների հետևանքով զոհերի թիվը 254-ից հասել է 357-ի

17:01 18/06/2025Губернатор: Объем промышленности Калужской области почти вдвое больше, чем у АрменииОбъем промышленности Калужской области почти вдвое больше, чем у Армении, заявил RT на ПМЭФ губернатор Калужской области Владислав Шапша.
16:39 18/06/2025Наира Зограбян – о преследовании Самвела Карапеятна: Никол Пашинян боится сильных, достойных и авторитетных людейВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в Аване и Нор-Норке) рассматривается ходатайство об избрании в отношении главы ГК «Ташир», предпринимателя Самвела Карапетяна меры пресечения в виде...
15:54 18/06/2025LIVE: Суд в Ереване избирает меру пресечения Самвелу Карапетяну, у здания суда – многочисленные граждане и силы полицииВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в Аване и Нор-Норке) рассматривается ходатайство об избрании в отношении главы ГК «Ташир», предпринимателя Самвела Карапетяна меры пресечения в виде...
15:38 18/06/2025СК: В отношении Самвела Карапетяна возбуждено уголовное производство – за публичный призыв к захвату полномочий правительства АрменииВ отношении главы группы компаний «Ташир», российского бизнесмена армянского происхождения, мецената Самвела Карапетяна возбуждено уголовное производство – за публичный призыв к захвату полномочий...
14:57 18/06/2025Пашинян: В России есть определенные круги, которые стоят за гибридной войной против АрменииУ меня очень тесные, основанные на взаимном доверии рабочие отношения с президентом и председателем правительства Российской Федерации, заявил в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении...
14:45 18/06/2025Никол Пашинян: Считаю заявления об угрозах для Сюника провокационными, необоснованными«Заседания Совета безопасности созываются регулярно, и, например, за последние три недели или месяц они, вероятно, созывались четыре, пять, шесть раз, но сообщений об этом нет», – заявил в беседе с...
13:45 18/06/2025«Голос Армении»: Вернется ли Пашинян из Анкары в сопровождении турецкого спецназа?Газета «Голос Армении» пишет: «"Ни один логически мыслящий человек не удивится, если бегущий на карачках в Анкару Никол вернется в Ереван в сопровождении турецких войск.
12:30 18/06/2025Никол Пашинян: Директор СНБ Армении не мог отказаться от выполнения какого-либо моего поручения«Армен Абазян дольше всех занимал пост директора СНБ Армении во время моего премьерства и работал в самый сложный период.
12:09 18/06/2025Армен Абазян освобожден от должности директора СНБ АрменииРешением Никола Пашиняна, Армен Абазян освобожден от должности директора Службы национальной безопасности Республики Армения.
11:35 18/06/2025Семен Багдасаров: Действия властей Армении в отношении Самвела Карапетяна выходят за всякие рамкиРоссийский политолог, историк, эксперт по проблемам стран Ближнего Востока и Центральной Азии Семен Багдасаров записал видеообращение после инициированных 17 июня действий властей Армении в...
11:32 18/06/2025Самвел Карапетян: Никогда не откажусь от своих принципов и ценностейПредприниматель Самвел Карапетян на фоне преследований в Армении, которые эксперты расценивают как политически мотивированные, заявил, что никогда не откажется от своих принципов и ценностей.
10:21 18/06/2025Экс-премьер Армении: Происходящее в отношении Самвела Карапетяна и его семьи – позорно, недопустимо и бесчестноБывший премьер-министр Армении Карен Карапетян выступил с заявлением, в котором выразил свою поддержку российскому предпринимателю, главе ГК «Ташир» Самвелу Карапетяну.
21:56 17/06/2025Самвел Карапетян: Хотели проводить маски-шоу и задержать меняГлава группы компаний «Ташир», российский бизнесмен армянского происхождения Самвел Карапетян прокомментировал RT обыски, проводимые МВД Армении у него дома: «Хотели проводить маски-шоу и задержать...
21:30 17/06/2025В России ответили Пашиняну: села Нижний Тапр ни в Калуге, ни в Калужской области нетПолиция Армении пришла в ереванский дом главы группы компаний «Ташир», российского бизнесмена Самвела Карапетяна.
21:12 17/06/2025Захарова: В Москве внимательно следят за ситуацией вокруг российского гражданина Самвела Карапетяна, будет оказываться содействиеОфициальный представитель МИД России Мария Захарова, комментируя ситуацию вокруг Самвела Карапетяна заявила, что Москва внимательно следит за ней, будет оказывать необходимое содействие.
21:07 17/06/2025Республиканская партия Армении решительно осуждает действия властей против Самвела КарапетянаРеспубликанская партия Армении (РПА) решительно осуждает действия режима против российского предпринимателя, главы ГК «Ташир» Самвела Карапетяна.
20:22 17/06/2025Самвел Карапетян: Всеми силами буду бороться за святыни армянского народаПресс-служба группы компаний «Ташир» приводит заявление главы ГК, российского бизнесмена Самвела Карапетяна: «Я всеми силами буду бороться за святыни армянского народа, где бы я ни был, что бы ни...
20:13 17/06/2025Ара Абрамян: Сегодняшние действия властей Армении в отношении Самвела Карапетяна – очередная попытка запугать общественностьПрезидент Союза армян России Ара Абрамян осудил действия, предпринятые в Ереване в отношении известного российского предпринимателя, главы ГК «Ташир» Самвела Карапетяна.
17:44 17/06/2025Серж Саргсян: Чем дольше будет продолжаться война между Израилем и Ираном, тем больше непредсказуемых последствий для Армении«Чем дольше будет продолжаться война между Израилем и Ираном, тем больше непредсказуемых последствий она может повлечь для Армении», – заявил третий президент Армении Серж Саргсян в беседе с...
17:30 17/06/2025Посол Ирана в Армении: Не верим в непричастность США к атакам Израиля«В результате утреннего нападения 13 июня со стороны сионистского режима Израиля на Иран погибли высокопоставленные командиры вооруженных сил, ученые, преподаватели, мирные жители, женщины и дети», –...