16:03 20/01/2026Հայաստանի անդամակցությունը ԵՄ-ին անհնար է, եթե պահպանելու է ԵԱՏՄ-ի անդամակցությունը. ԼավրովԸնտրությունը, իհարկե, պետք է կատարեն հայ ժողովուրդը և Հայաստանի ղեկավարությունը
15:42 20/01/2026Գագիկ Սարգսյանը վայր է դնում Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահի լիազորությունները«Որոշում եմ կայացրել՝ վայր դնելու լիազորություններս որպես Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահ»,-այս մասին հայտնել է Գագիկ Սարգսյանը։ Նա նշել է, որ որոշումը բարդ է, շատ երկար է մտածել,...
15:09 20/01/2026Ի պաշտպանություն Վարդան Ղուկասյանի ակցիայի 4 մասնակցի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է 2025 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Գյումրու համայնքապետարանի վարչական շենքի մոտ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու, պաշտոնատար...
14:55 20/01/2026Մեր հասարակությանը պետք է ցույց տանք, թե ինչի համար ենք այս իշխանությանը փոխելու. Նարեկ ԿարապետյանԴու ունենալու ես քո տունը, տանիքը քո գլխավերևում
14:40 20/01/2026Հայաստանի դեմ հիբրիդային գործողությունները հետապնդում են մի շարք նպատակներ. ՀՀ Արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույց«2026 թվականի ընտրություններով պայմանավորված՝ Հայաստանի դեմ արտաքին տարբեր դերակատարների կողմից իրականացվող ազդեցության գործողությունները, մեծ հավանականությամբ, կդառնան ավելի ընդգրկուն, բարդ և...
13:59 20/01/2026«Ազատություն քաղբանտարկյալ Արամ Քոչարյանին». ակցիա՝ ԷջմիածնումԷջմիածնում պայքարում են Վաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու, քաղբանտարկյալ Արամ Քոչարյանի ազատության համար։ Քաղաքի տարբեր հատվածներում շենքերի պատերին նրա նկարն է տպագրվել, որի վրա...
13:48 20/01/2026TRIPP-ն այս պահին Հայաստանի համար բացում է հնարավորություններ ու առաջ բերում ռիսկեր. Ն. Կարապետյան«TRIPP-ն այս պահին Հայաստանի համար բացում է հնարավորություններ ու առաջ բերում ռիսկեր»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը, պատասխանելով Թրամփի ուղու մասին հարցին, ասաց «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ...
13:22 20/01/2026Կարս-Գյումրի երկաթուղու հնարավոր վերաբացումը, «TRIPP ուղի»-ն կառաջացնեն տնտեսական ու լոգիստիկ լայն հնարավորություններ. ՀՀ Արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույց«Մեր գնահատմամբ, մեծ է հավանականությունը, որ մեր տարածաշրջանում թե՛ տնտեսական, թե՛ ենթակառուցվածքային ծրագրերի դրական դինամիկան կպահպանվի 2026 թվականին»,- նշված է ՀՀ արտաքին հետախուզության...
12:49 20/01/2026Էժան դեղորայք՝ տարեցներին ու հիվանդներին, էժան բնակարան՝ երիտասարդ ու բազմազավակ ընտանիքներին. Սամվել Կարապետյանի տնտեսական հաջորդ քայլերը«Մեր երրորդ քայլը շատ մարդակենտրոն է, 20 տոկոս էժան դեղորայք բոլորի համար»,-ընթացող շնորհանդեսի ժամանակ, ներկայացնելով Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրի երկրորդ քայլը, հայտարարեց «Մեր ձևով» շարժման...
12:27 20/01/2026Թուրքերը՝ մի կողմից, ադրբեջանցիները՝ մյուս կողմից դարձել են Փաշինյանի քարոզիչները, շտաբի անդամենրը. Արմեն ՌուստամյանԻնչպես կարող է Հայաստանը ինչ-ոչ վետոյի մասին ծպտալ
12:16 20/01/2026Այս տարի ռազմական էսկալացիան դարձել է գրեթե անհավանական. ՀՀ Արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույց«Վաշինգտոնում 2025 թվականի օգոստոսի 8- ին ձեռք բերված համաձայնության արդյունքներով 2026 թվականին ռազմական էսկալացիան դարձել է գրեթե անհավանական, և բարձրացել է խաղաղության ինստիտուցիոնալացման...
12:14 20/01/2026Ներկայումս Հայոց եկեղեցին Հայաստանում զրկված է ազատ գործելու հնարավորությունից. Ի՞նչ է նշանակում Մայր Աթոռի որոշումը«Եվ այսպես, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հրավերով փետրվարի 16–19-ին Հայաստանյայց Առաքելական Եկեղեցու Եպիսկոպոսաց ժողովը կանցկացվի ոչ թե Հայաստանում՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, այլ...
12:02 20/01/2026Գեղեցկության սրահներ, հացի փռեր, փոքր կրպակներ, ձեր հարկերը լինելու են 0 տոկոս. Նարեկ Կարապետյան«Վերջին մի քանի տարում փոքր բիզնեսի հարկերը կրկնապատկվել են՝ 5 տոկոսից դարձել են 10 տոկոս։ Հայաստանում 69 հազար տնտեսվարող շրջանառության հարկ է վճարում, 69 հազարը վճարում են մեր հարկերի ընդամենը 2...
11:28 20/01/2026Առաջին քայլով ստեղծելու ենք 300 հազար նոր աշխատատեղ Հայաստանում. Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերը«Մեր անկախության 35-րդ տարին է, և մեր երկիրն ընդգրկված է աշխարհի 110 աղքատ երկրների ցանկում։ Այսօր մեր երկիրն ունի լավարկման ու մեծ բարեփոխման կարիք»,-Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրի շնորհանդեսի...
11:25 20/01/2026ՔՊ-ական պատգամավորը շնորհակալություն հայտնեց «Հայաստան» խմբակցությանը՝ ընդունված 21 օրինագծերի թվում իր հեղինակածին կողմ քվեարկելու համարՕրենքը 87 ձայնով ընդունվեց
11:10 20/01/2026Ճապոնիայի վարչապետը նոր ընտրությունների շեմին խոստացել է կասեցնել սննդի օգտագործման հարկըՃապոնիայի վարչապետ Սանաե Տակաիչին հայտարարել է առաջիկա ուրբաթ օրը խորհրդարանի ստորին պալատը լուծարելու և առաջիկայում նոր համազգային ընտրություններ նշանակելու մասին։ Նա խոստացել է 2 տարով կասեցնել...
10:40 20/01/2026Փաշինյանն ընդունել է Թրամփի առաջարկըՆիկոլ Փաշինյանը ստացել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պաշտոնական հրավերը՝ Խաղաղության խորհրդին որպես հիմնադիր անդամ միանալու վերաբերյալ։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակ Նազելի Բաղադասարյանը հայտնում է, որ...
10:39 20/01/2026Ինչ են առաջարկում ՔՊ-ականները եկեղեցապատկան հուշարձանների մասովԱզգային ժողովում քննարկվում է ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանի, Սիսակ Գաբրիելյանի մշակած «Պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության և օգտագործման...
09:49 20/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է. Արագորեն սպառվում են Vitamin B1-ի ներքին պաշարներըԱյսօր՝ հունվարի 20-ին քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է: Նարեկը մոտենում է կրիտիկական այն սահմանին, որից այն կողմ օրգանիզմը սկսում է սպաառել իր վերջին պաշարները` քայքայելով...
09:32 20/01/2026Ադրբեջանը շարունակում է ՀՀ-ի դեմ տարածքային հավակնությունների հարցը պահել օրակարգում. Աբրահամյան«Բաքվի կողմից «Արևմտյան Ադրբեջան» հասկացության ներդրումը ունի մի քանի նշանակություն, սակայն գլխավոր սպառնալիքն այն է, որ ռազմավարական պլանավորման մեջ Հայաստանը Ադրբեջանի համար դիտարկվում է որպես...

16:36 23/08/2024Пашинян: Независимость, суверенитет, государственность являются незаменимыми институтами для сохранения нашей идентичностиПозже, в 1995 году, ссылка на Декларацию о независимости нашла место и присутствует до сих пор в преамбуле Конституции Республики Армения.
16:27 23/08/2024Главы МИД Армении и Ирана провели телефонный разговорГлава МИД РА отметил, что армянская сторона высоко оценивает твердую позицию Республики Иран относительно нерушимости суверенитета и территориальной целостности Республики Армения.
15:59 23/08/2024Кобахидзе: Парламент Грузии может стать однопартийнымПремьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе не исключил, что в случае аннулирования мандатов депутатам оппозиционной партии «Единое национальное движение», парламент после выборов 26 октября может стать...
15:07 23/08/2024Восканян: Если мы хотим, чтобы Лукашенко или другие нас уважали, то следует вновь освободить АрцахЭто реальность, какой бы горькой она ни была.
14:55 23/08/2024Путин и Пашинян договорились о продолжении контактовПри обмене мнениями по двусторонней повестке дня особо отмечена позитивная динамика торгово-экономического взаимодействия.
14:29 23/08/2024Предводитель Арцахской епархии ААЦ: Для армянина превыше всего – жить независимоЖизнь – это борьба, а смерть – это победа.
13:35 23/08/2024Сурен Папикян принял посла Франции23 августа министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Франции в РА Оливье Декотиньи.
13:25 23/08/2024Состоялся телефонный разговор Путина и ПашинянаСобеседники договорились встретиться при возможности для обсуждения вопросов двусторонней повестки дня Армения-Россия.
13:21 23/08/2024Артур Хачатрян: Сегодняшние власти Армении ведут к гибели третьей республикиОн отметил, что основой этой Республики Армения являлись Республика Армения и Нагорно-Карабахская Республика (НКР).
15:17 22/08/2024Армен Ашотян: Никол Пашинян не имеет ничего общего с вопросами безопасности Армении«Весь мир обсуждает связанные с Арменией вопросы без представителей Армении», – в ответ на вопросы журналистов после судебного заседания заявил зампредседателя РПА Армен Ашотян.
15:06 22/08/2024В Индонезии проходят массовые протесты после поправок в закон о выборахЕсли это продолжится, я думаю, президент может уйти в отставку в течение этого месяца.
12:34 22/08/2024Пашинян посоветовал Мирзояну заняться делами МИД, вместо разведения овец и козПремьер-министр РА Никол Пашинян, в свою очередь, поинтересовался, где в таком случае содержать скот.
10:47 22/08/2024Генштаб ВС Ирана отвергает заявления агентства Fars о причинах крушения вертолета РаисиГенштаб ВС Ирана также призвал СМИ быть острожными при публикации материалов о новостях в сфере безопасности и обороны, и отметил, что власти ранее уже сообщали о причинах крушения воздушного судна.
17:11 21/08/2024В Баку подтвердили приглашение Армении на СОР29Солтанов сообщил, что Азербайджан примет на COP29 около 80 тыс. гостей.
16:39 21/08/2024Парламент Ирана утвердил кабинет министров ПезешкианаИранский парламент в среду утвердил полный состав нового кабинета министров президента Масуда Пезешкиана, сообщает РИА Новости со ссылкой на иранское государственное информационное агентство Mehr.
15:59 21/08/2024Иран заинтересован в получении статуса государства – наблюдателя при ЕАЭСРешение о предоставлении зарубежному партнеру такого статуса принимается главами государств – членов Союза на заседании Высшего Евразийского экономического совета.
14:48 21/08/2024Пашинян – жителю села: Ну, давай, встань на моё место и скажи, что нам делать!Жители озвучили жалобы, в частности, они касались качестве обслуживающего общину транспорта, сбора урожая, а также цен на урожай.
14:04 21/08/2024В. Восканян: Единственный путь спасения армянских памятников культуры – повторное освобождение АрцахаМежду тем варварский режим Баку делает это в армянском Арцахе – называя всё возможное без разбора “агванским”, а себя якобы наследником исторического Агванка.
13:45 21/08/2024В Ереване забросали яйцами и помидорами здание посольства БеларусиБабаджанян зачитал совместное заявление нескольких сил и потребовал от МИД Армении вызвать посла Беларуси.