16:03 20/01/2026Հայաստանի անդամակցությունը ԵՄ-ին անհնար է, եթե պահպանելու է ԵԱՏՄ-ի անդամակցությունը. ԼավրովԸնտրությունը, իհարկե, պետք է կատարեն հայ ժողովուրդը և Հայաստանի ղեկավարությունը
15:42 20/01/2026Գագիկ Սարգսյանը վայր է դնում Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահի լիազորությունները«Որոշում եմ կայացրել՝ վայր դնելու լիազորություններս որպես Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահ»,-այս մասին հայտնել է Գագիկ Սարգսյանը։ Նա նշել է, որ որոշումը բարդ է, շատ երկար է մտածել,...
15:09 20/01/2026Ի պաշտպանություն Վարդան Ղուկասյանի ակցիայի 4 մասնակցի վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է 2025 թվականի հոկտեմբերի 20-ին Գյումրու համայնքապետարանի վարչական շենքի մոտ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու, պաշտոնատար...
14:55 20/01/2026Մեր հասարակությանը պետք է ցույց տանք, թե ինչի համար ենք այս իշխանությանը փոխելու. Նարեկ ԿարապետյանԴու ունենալու ես քո տունը, տանիքը քո գլխավերևում
14:40 20/01/2026Հայաստանի դեմ հիբրիդային գործողությունները հետապնդում են մի շարք նպատակներ. ՀՀ Արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույց«2026 թվականի ընտրություններով պայմանավորված՝ Հայաստանի դեմ արտաքին տարբեր դերակատարների կողմից իրականացվող ազդեցության գործողությունները, մեծ հավանականությամբ, կդառնան ավելի ընդգրկուն, բարդ և...
13:59 20/01/2026«Ազատություն քաղբանտարկյալ Արամ Քոչարյանին». ակցիա՝ ԷջմիածնումԷջմիածնում պայքարում են Վաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու, քաղբանտարկյալ Արամ Քոչարյանի ազատության համար։ Քաղաքի տարբեր հատվածներում շենքերի պատերին նրա նկարն է տպագրվել, որի վրա...
13:48 20/01/2026TRIPP-ն այս պահին Հայաստանի համար բացում է հնարավորություններ ու առաջ բերում ռիսկեր. Ն. Կարապետյան«TRIPP-ն այս պահին Հայաստանի համար բացում է հնարավորություններ ու առաջ բերում ռիսկեր»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը, պատասխանելով Թրամփի ուղու մասին հարցին, ասաց «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ...
13:22 20/01/2026Կարս-Գյումրի երկաթուղու հնարավոր վերաբացումը, «TRIPP ուղի»-ն կառաջացնեն տնտեսական ու լոգիստիկ լայն հնարավորություններ. ՀՀ Արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույց«Մեր գնահատմամբ, մեծ է հավանականությունը, որ մեր տարածաշրջանում թե՛ տնտեսական, թե՛ ենթակառուցվածքային ծրագրերի դրական դինամիկան կպահպանվի 2026 թվականին»,- նշված է ՀՀ արտաքին հետախուզության...
12:49 20/01/2026Էժան դեղորայք՝ տարեցներին ու հիվանդներին, էժան բնակարան՝ երիտասարդ ու բազմազավակ ընտանիքներին. Սամվել Կարապետյանի տնտեսական հաջորդ քայլերը«Մեր երրորդ քայլը շատ մարդակենտրոն է, 20 տոկոս էժան դեղորայք բոլորի համար»,-ընթացող շնորհանդեսի ժամանակ, ներկայացնելով Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրի երկրորդ քայլը, հայտարարեց «Մեր ձևով» շարժման...
12:27 20/01/2026Թուրքերը՝ մի կողմից, ադրբեջանցիները՝ մյուս կողմից դարձել են Փաշինյանի քարոզիչները, շտաբի անդամենրը. Արմեն ՌուստամյանԻնչպես կարող է Հայաստանը ինչ-ոչ վետոյի մասին ծպտալ
12:16 20/01/2026Այս տարի ռազմական էսկալացիան դարձել է գրեթե անհավանական. ՀՀ Արտաքին հետախուզության ծառայության զեկույց«Վաշինգտոնում 2025 թվականի օգոստոսի 8- ին ձեռք բերված համաձայնության արդյունքներով 2026 թվականին ռազմական էսկալացիան դարձել է գրեթե անհավանական, և բարձրացել է խաղաղության ինստիտուցիոնալացման...
12:14 20/01/2026Ներկայումս Հայոց եկեղեցին Հայաստանում զրկված է ազատ գործելու հնարավորությունից. Ի՞նչ է նշանակում Մայր Աթոռի որոշումը«Եվ այսպես, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հրավերով փետրվարի 16–19-ին Հայաստանյայց Առաքելական Եկեղեցու Եպիսկոպոսաց ժողովը կանցկացվի ոչ թե Հայաստանում՝ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, այլ...
12:02 20/01/2026Գեղեցկության սրահներ, հացի փռեր, փոքր կրպակներ, ձեր հարկերը լինելու են 0 տոկոս. Նարեկ Կարապետյան«Վերջին մի քանի տարում փոքր բիզնեսի հարկերը կրկնապատկվել են՝ 5 տոկոսից դարձել են 10 տոկոս։ Հայաստանում 69 հազար տնտեսվարող շրջանառության հարկ է վճարում, 69 հազարը վճարում են մեր հարկերի ընդամենը 2...
11:28 20/01/2026Առաջին քայլով ստեղծելու ենք 300 հազար նոր աշխատատեղ Հայաստանում. Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերը«Մեր անկախության 35-րդ տարին է, և մեր երկիրն ընդգրկված է աշխարհի 110 աղքատ երկրների ցանկում։ Այսօր մեր երկիրն ունի լավարկման ու մեծ բարեփոխման կարիք»,-Սամվել Կարապետյանի տնտեսական ծրագրի շնորհանդեսի...
11:25 20/01/2026ՔՊ-ական պատգամավորը շնորհակալություն հայտնեց «Հայաստան» խմբակցությանը՝ ընդունված 21 օրինագծերի թվում իր հեղինակածին կողմ քվեարկելու համարՕրենքը 87 ձայնով ընդունվեց
11:10 20/01/2026Ճապոնիայի վարչապետը նոր ընտրությունների շեմին խոստացել է կասեցնել սննդի օգտագործման հարկըՃապոնիայի վարչապետ Սանաե Տակաիչին հայտարարել է առաջիկա ուրբաթ օրը խորհրդարանի ստորին պալատը լուծարելու և առաջիկայում նոր համազգային ընտրություններ նշանակելու մասին։ Նա խոստացել է 2 տարով կասեցնել...
10:40 20/01/2026Փաշինյանն ընդունել է Թրամփի առաջարկըՆիկոլ Փաշինյանը ստացել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պաշտոնական հրավերը՝ Խաղաղության խորհրդին որպես հիմնադիր անդամ միանալու վերաբերյալ։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակ Նազելի Բաղադասարյանը հայտնում է, որ...
10:39 20/01/2026Ինչ են առաջարկում ՔՊ-ականները եկեղեցապատկան հուշարձանների մասովԱզգային ժողովում քննարկվում է ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանի, Սիսակ Գաբրիելյանի մշակած «Պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության և օգտագործման...
09:49 20/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է. Արագորեն սպառվում են Vitamin B1-ի ներքին պաշարներըԱյսօր՝ հունվարի 20-ին քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրն է: Նարեկը մոտենում է կրիտիկական այն սահմանին, որից այն կողմ օրգանիզմը սկսում է սպաառել իր վերջին պաշարները` քայքայելով...
09:32 20/01/2026Ադրբեջանը շարունակում է ՀՀ-ի դեմ տարածքային հավակնությունների հարցը պահել օրակարգում. Աբրահամյան«Բաքվի կողմից «Արևմտյան Ադրբեջան» հասկացության ներդրումը ունի մի քանի նշանակություն, սակայն գլխավոր սպառնալիքն այն է, որ ռազմավարական պլանավորման մեջ Հայաստանը Ադրբեջանի համար դիտարկվում է որպես...

13:42 11/12/2023Opposition MP reacts to statements on Syunik roadOpposition MP Tigran Abrahamyan has reacted to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest statements on the road to Nakhichevan through Armenia’s Syunik Province.
12:36 11/12/2023Macron hails Armenia's accession to Rome Statute as 'courageous step'French President Emmanuel Macron has hailed Armenia's accession to the Rome Statute as a “courageous step” in his speech at the Palais de Chaillot for the 75th anniversary of the Universal...
12:16 11/12/2023Armenian FM arrives in BrusselsArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has arrived in Brussels for the EU Foreign Affairs Council, his ministry reported.
12:05 11/12/2023Blinken condemns sexual violence inflicted by HamasSecretary of State Antony Blinken on Sunday forcefully condemned sexual violence perpetrated by Hamas during the October 7 attack and blasted those who have not forcefully condemned it or were slow...
11:45 11/12/2023EU has no plans to hold military exercises with ArmeniaThe European Union does not plan to conduct military exercises with Armenia, Peter Stano, Lead Spokesperson for Foreign Affairs and Security Policy of the European Commission, said in an interview...
11:30 11/12/2023Artsakh's political and civic actors appeal to int'l communityMore than 120 parties, public organizations, media outlets, and leaders of the local self-government bodies of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) signed an appeal to the...
15:36 09/12/2023France announces €15 million in additional aid for ArmeniaFrance will continue its support for Armenia and the Armenian people following the November 30 vote in Parliament, providing €15 million in emergency aid for Armenia and refugees from...
15:00 09/12/2023Armenia will continue its commitment towards genocide prevention – Foreign MinistryToday is the International Day of Commemoration and Dignity of the Victims of the Crime of Genocide and of the Prevention of this Crime.
14:06 09/12/2023Expert comments on joint statement by Armenia and AzerbaijanThe joint statement by the Armenian prime minister’s office and the Azerbaijani presidential administration cannot mark the launch of direct negotiations between the two countries, political...
12:38 09/12/2023OSCE ready to help Armenia, Azerbaijan continue dialogueThe OSCE stands ready to help as a platform for continued dialogue between Armenia and Azerbaijan, the OSCE Chairperson-in-Office and Foreign Minister of North Macedonia, Bujar Osmani, said on social...
12:15 09/12/2023Erdogan calls France's military assistance to Armenia 'provocation'Turkish President Recep Tayyip Erdogan has slammed France's dispatch of armored personnel carriers to Armenia as a "provocation", Anadolu Agency reported.
11:53 09/12/2023Khachaturyan to attend Argentine president's inaugurationArmenian President Vahagn Khachaturyan is paying a working visit to Argentina on December 9-12, the presidential office reports.
11:00 09/12/2023UN chief welcomes Armenia-Azerbaijan agreement to normalize relationsUN Secretary-General Antonio Guterres on Friday welcomed the agreement between Armenia and Azerbaijan to improve their relations, Xinhua reported, citing his spokesman.
16:04 08/12/2023NATO welcomes joint statement by Armenia, AzerbaijanNATO Special Representative for the South Caucasus and Central Asia Javier Colomina has welcomed the joint statement by Armenia and Azerbaijan.
15:36 08/12/2023Russia welcomes Armenia-Azerbaijan normalization effortsRussia on Friday voiced support for an agreement between Armenia and Azerbaijan, which announced this week that they would exchange prisoners of war and work towards normalising their relations, AFP...
15:16 08/12/2023Political technologist links Russia's silence over Armenian-Azeri deal to Ruben VardanyanThe joint statement by the offices of the Armenian premier and the Azerbaijani president was welcomed by the EU, the U.S.
14:15 08/12/2023Rep. Pallone calls for U.S. security assistance to ArmeniaCongressman Frank Pallone has called for U.S. security assistance to Armenia to ensure a lasting peace in the South Caucasus. "Glad to see that Armenia and Azerbaijan were able to come to an...
13:59 08/12/2023Kazakh president accepts Pashinyan's invitation to visit ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Kazakh President Kassym-Jomart Tokayev on Friday held a phone call to discuss bilateral ties.
13:15 08/12/2023U.S. welcomes release of Armenian, Azeri soldiersThe United States welcomes the statement by Armenia and Azerbaijan of the release of two Azerbaijani and thirty-two Armenian detainees.
13:05 08/12/2023Return of Armenian POWs 'a matter of hours or days', MP saysThe repatriation of Armenian prisoners of war (POWs) from Azerbaijan will take place within a short time, senior pro-government MP Sargis Khandanyan said on Friday.