15:47 19/01/2026«Ուժեղ Հայաստան». «Մեր ձևով» շարժման անդամները կուսակցություն են գրանցելԲարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանի ընտանիքի կողմից ձևավորված «Մեր ձևով» շարժման անդամները գրանցել են կուսակցություն՝ «Ուժեղ Հայաստան» անվամբ։ Կուսակցությունը գրանցված է Տերյան 69 հասցեում։...
15:33 19/01/2026Մենք հասել ենք մի վիճակի, որը շատ քիչ է տարբերվում ավտորիտար Ադրբեջանից և Թուրքիայից. Արմեն ԱշոտյանԵրբ չոռը չոքում է մեկի դուռը և դրա դեմ չես պայքարում, ապա այն տարածվում է բոլորի առջև
15:21 19/01/2026Կամո Ցուցուլյանն ազատվել է Փրկարար ծառայության տնօրենի պաշտոնիցՓաշինյանի որոշումներով փոփոխություններ՝ ներքին գործերի նախարարությունում
12:35 19/01/2026Մեր պետությանը միայն զինվորներ պետք չեն, պետք են նաև գլուխներ. ՔՊ-ական պատգամավոր«Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու մասին հարցը։ Հիմնական զեկուցող ԿԳՄԱ նախարար Ժաննա...
12:19 19/01/2026Ինչո՞ւ ՄԻՊ գրասենյակից որևէ մեկը չի այցելել հացադուլ հայտարարած քաղբանտարկյալին. Ակցիայի երեք մասնակցի ներս հրավիրեցինՄԻՊ խորհրդական, հանրային կապերի պատասխանատու Արթուր Ասլանյանը դուրս եկավ գրասենյակից այցիայի 3 մասնակցի առաջարկեց ներս գնալ ու մանրամասն քննարկել, թե ինչ է կատարվել։ «Մենք ամենայն պատրաստակամության...
12:11 19/01/2026Մարդիկ պետք է կարողանան երկիրը ներկայացնել, նորմալ շոր հագնել, էլի է տրվել. Ալեն Սիմոնյանը՝ պետական համակարգում պարգևավճարների մասին«Դա այդ մարդկանց աշխատավարձն է, որը տրվում է համարեք՝ կես-կես»,- ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով կառավարության անդամներին պարգևավճարների մասին հարցին։ Նա նշեց, որ...
11:56 19/01/2026Ինչո՞ւ է Նարեկ Սամսոնյանի համար շտապօգնությունը տեղ հասել 1.5 ժամում. ԱՆ-ն ու ՄԻՊ-ը պարտավոր են անհապաղ պարզաբանում տալ«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ քրեակատարողական հիմնարկում դրվել է նախնական ախտորոշում՝ սրտամկանի ինֆարկտ, ինչի կապակցությամբ կանչվել է շտապ բժշկական օգնության բրիգադ։ Սակայն շտապօգնության...
11:47 19/01/2026Վայելեք Նարեկ Սամսոնյանի չկերած սնունդը, եթե կարող եք. Ա. Մաթևոսյանը՝ ՄԻՊ-ին«ՄԻՊ-ը 11 օր շարունակ լռում է։ Լռությունը հավասարազոր է հանցակցության»,-ՄԻՊ գրասենյակի դիմաց ակցիայի ժամանակ հայտարարեց AntiFake.am-ի խմբագիր, փաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ Նա մանրամասնեց, 11 օրվա...
11:19 19/01/2026Ֆանտա-կոլա, սալաթներ՝ ՄԻՊ-ինՄԻՊ գրասենյակի դիմաց այսօր AntiFake.am-ի թիմի անդամներն գազավորված ըմպելիքներ ու սնունդ էին բերել իրենց հետ՝ դրանք շարելով գրասենյակի աստիճաններին։ Ակցիայի մասնակիցները ՄԻՊ-ին հիշեցրեցին, որ պաշտպանը...
11:08 19/01/2026ՈՒՂԻՂ. Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրն է. Բողոքի ակցիա ՄԻՊ գրասենյակի մոտAntiFake.am-ի թիմն ու հասարակական-քաղաքական գործիչներ այս պահին ակցիա են իրականացնում ՄԻՊ գրասենյակի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
11:07 19/01/2026Հույս ունեմ, որ նոր գումարման ԱԺ-ում այս ամբիոնում նստած չի լինի ՔՊ-ն՝ առնվազն իշխանության մակարդակով. Արծվիկ Մինասյան«Վերջին նստաշրջանի հենց սկզբից մեծամասնությունը ցույց է տալիս, թե ինչպես է պատրաստվում շարունակել իր ապօրինի գործողությունները, այդ թվում նաև Սահմանադրությամբ և օրենքներով նախատեսված...
10:32 19/01/2026Փաշինյանն է արդեն որոշում է, որ պետք է իր կողմն անցած հոգևորականների մեղքերին թողություն տա. Ստեփան Դանիելյանենք արդեն ապրում ենք մի երկում, որտեղ Սահմանադրությունը չի գործու
10:22 19/01/2026Չեմ հասկանում՝ լոկացիայի խնդի՞ր ենք այստեղ քննարկում. Ալեն Սիմոնյանը՝ Մանուկյանի հարցին ի պատասխան, թե ինչու ԱԺ-ում չի ներկայացվում քննիչ հանձնաժողովի զեկույցը«Այսօր մեկնարկեց այս կազմով Ազգային ժողովի վերջին նստաշրջանը։ Այս նստաշրջանում արձանագրելի՞ է արդյոք, որ 44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովը, որը ձևավորվել էր ԱԺ քաղաքական մեծամասնության կողմից, դրա...
09:20 19/01/2026Ամիսներ շարունակ Մկրտիչ Սրբազանն ազատությունից զրկված է այն բանի համար, որ Ամենայն Հայոց Հայրապետի հետ ազգակցական կապ ունի. Աբրահամյան«Իրավիճակն այնպիսի ամոթալի կետի է հասել, որ իշխանությունն իր ապօրինություններն իրականացնելիս որևէ բանի առաջ կանգ չի առնում»:
22:41 18/01/2026Նիկոլին ականջը բռնած ուղղակի տանում են դեպի նախագծված ապագա. Լևոն ԶուրաբյանՀա, մի գործ էլ են հանձնարարել` «հիբրիդային» պատերազմը մեր ինքնության դեմ
21:32 18/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 11-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության անհրաժեշտությամբ պայմանավորված ակցիաՆարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը 65 օր կալանքի տակ են
21:16 18/01/2026Ահմադ աշ-Շարաան Սիրիայում հրադադարի մասին համաձայնագիր է ստորագրելՔուրդ փախստականների վերադարձը Աֆրին
20:58 18/01/2026Հնդկաստանը կառավարվող հրթիռների առաջին խմբաքանակն է ուղարկվել Հայաստան2024 թ. ամռանը հնդկական ԶԼՄ–ները հայտնել էին, որ Հնդկաստանից Հայաստանի զենքի գնման ծավալը հասել է 600 մլն դոլարի
20:06 18/01/2026Փաշինյանը «խաղաղություն» է հաստատել մի պետության հետ, որը չի ճանաչում որևէ միջազգային իրավունք. Վարդան ՊողոսյանԵթե որևէ ազգ, ժողովուրդ հրաժարվում է իր ինքնությունից, նա իրեն դատապարտում է կործանման
19:23 18/01/2026Ադրբեջանական զենք տեղափոխող «Silk Way»-ի ինքնաթիռները թռչում են Հայաստանի օդային տարածքով«Sputnik Արմենիային» «Հայաէրոնավիգացիայից» հաստատել են, որ հայկական տարածքով նման թռիչք իրականացվել է

16:18 19/08/2024Н. Зограбян: Никто не подтверждает и не отрицает, что вчера вечером турецкий «Байрактар» пересек границу РАОна отметила, что в это время огромная часть Еревана осталась без электричества.
14:30 19/08/2024Путин: Москва готова содействовать выходу на мирное соглашение Баку и ЕреванаРоссия готова содействовать выходу на заключение мирного соглашения между Азербайджаном и Арменией, участвовать в урегулировании кризиса в той части, в которой это востребовано сторонами, заявил...
13:42 19/08/2024Путин заявил о планах рассказать Пашиняну о результатах переговоров в БакуОн отметил, что знает о намерении Азербайджана завершить все процедуры, связанные с полным урегулированием конфликта.
13:23 19/08/2024Акция у офиса ООН в Ереване: Требуем вернуть незаконно удерживаемых в Баку армянских пленных или отменить решение о проведении COP29Азербайджан, по словам участников акции протеста, не выполняет также требования ООН по вопросу Арцаха.
12:53 19/08/2024МО Армении опровергло очередную дезинформацию АзербайджанаОб этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
12:15 19/08/2024Т. Абрамян: Правящая элита Армении знала, что будет с Арцахом, но не только не сдвинулась с места, но и дала сигнал АзербайджануЗапланированные планы в армии выполнялись на 5-10%, от боевой подготовки до обеспечения быта.
16:48 17/08/2024В МИД Армении анонсировали проведение международной конференции «Ереванский диалог»Все эти изменения показывают, что крепкие партнерские отношения с единомышленниками, основанные на общих ценностях, являются как никогда важными.
14:46 17/08/2024NYT: Иран решил отложить ответные меры на убийство ХанииПредполагается, что по условиям соглашения о прекращении огня, их передадут израильской стороне, а ЦАХАЛ выведет свои войска из Сектора Газа.
13:10 17/08/2024Восканян: Цель варварского режима в Баку одна: уничтожить нас не только физически, но и сделать бесхребетнымиУгроза и ожидание ответных действий Ирана сами по себе психологически утомительны, о чем уже говорят и внутри Израиля.
12:15 17/08/2024Госдеп США – о формате МГ ОБСЕ: Готовы работать с Азербайджаном и Арменией в любом форматеМы готовы работать с обеими сторонами в любом формате, о котором стороны смогут договориться и в котором они смогут добиться прогресса.
12:02 17/08/2024Т. Абрамян: Задержка удара со стороны Ирана может быть связана с масштабом этой операцииРазведывательные службы различных стран чуть ли не ежедневно делают прогнозы о масштабных ударах в направлении Ирана и Израиля.
17:02 16/08/2024Путин посетит с государственным визитом АзербайджанПо итогам визита планируется принять Совместное заявление глав государств, подписать межправительственные и другие документы.
16:17 16/08/2024Затулин – о новом после РА в РФ: Формальная вежливость будет соблюдена, но не более тогоСейчас я не вижу причин для возникновения какой-то доверительности между руководством России и новым послом, соратником Пашиняна.
15:42 16/08/2024Россия не обращалась к ОДКБ по поводу ситуации в Курской областиСогласно процедуре, принятой в ОДКБ, государство - член объединения, у которого возникла необходимость в военной помощи, должно официально обратиться в организацию.
15:31 16/08/2024Т. Абрамян: Пока конфликт с Азербайджаном не урегулирован, то любая часть границы является мишенью для нападения«Пока конфликт с Азербайджаном не урегулирован, независимо от того обстоятельства, на какой части своей границы ты провел “делимитацию”, любая часть твоей границы является мишенью для нападения и...
15:00 16/08/2024Вооруженный конфликт Израиля и Ирана неизбежен: мнение израильского дипломатаТакое мнение высказала спецпосланник министерства иностранных дел Израиля Флёр Хасан-Наум.
12:15 16/08/2024Кандидатуру Пхетхонгтхан Чинават утвердили на пост премьера ТаиландаПалата представителей Национальной ассамблеи (парламент) Таиланда утвердила кандидатуру лидера партии "Пхыа Тхаи" Пхетхонгтхан Чинават на пост премьер-министра.
11:28 16/08/2024Политолог: Давида Тонояна встречают у тюрьмы как героя войны, другой герой войны – Зограб МнацаканянПамятники обоих должны быть установлены при въезде в Ереван, второй должен быть выполнен в более монументальном стиле, а ключи от города должны быть переданы Алиеву.
11:10 16/08/2024Миниобороны Азербайджана вновь распространило дезинформациюСообщение МО Азербайджана о том, что якобы 16 августа около 03:20 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в западной части приграничной зоны, не...
11:06 16/08/2024МИД РФ: Москва надеется, что искажающий историю армянский учебник не передадут в школыИспользование таких формулировок, как указали в Москве, полностью противоречит обязательствам по сохранению исторической памяти, которые взял на себя Ереван.