21:12 23/01/2026ԱՄՆ վիզայի դիմումի համար կեղծ փաստաթղթեր ներկայացնելն օրենքի լրջագույն խախտում է. ԱՄՆ դեսպանատունԱՄՆ Պետքարտուղարությունը կիրառում է դիմումների դիտարկման և անվտանգության ապահովման խիստ միջոցներ
20:49 23/01/2026Պետական մարմնի կողմից Եկեղեցու ներքին կյանքին միջամտելը հակասում է գործող օրենսդրությանը․ Տեր ԱրտաշեսՈսկետափի Սուրբ Սահակ-Մեսրոպ եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Արտաշես քահանա Հակոբյանի հայտարարությունը. «Սիրելի՛ հավատացյալներ, Վերջին օրերին Ոսկետափ բնակավայրի որոշ ներկայացուցիչներ տարածում են ինձ...
20:17 23/01/2026Երևանի քաղաքապետարան, երեխան որ հեռախոս չունենար ո՞նց էինք տակից դուրս գալու․ ԱնթառանյանՀաղորդավար Էրիկ Անթառանյանը գրում է․ «Այսօր 10 տարեկան տղաս դուրս է եկել Դպրոցից և իր սովորական երթուղով փորձել է ավտոբուսով հասնել պարապմունքի՝ Կոմիտասի պողոտա։ Նստել է 97 համարի ավտոբուսը, որը...
18:30 23/01/2026Ամենայն հայոց կաթողիկոսի վերաբերյալ ներկա պահին քրեական վարույթ առկա չէՀՀ գլխավոր դատախազությունից տեղեկացնում են, թե Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի վերաբերյալ քրեական վարույթ առկա չէ։ Aysor.am-ը գրավոր հարցմամբ դիմել էր դատախազություն՝ խնդրելով տրամադրել տեղեկատվություն՝ կա՞...
17:45 23/01/2026Բաքվի բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով երկու մարդ է զnhվելԲաքվի բնակելի շենքում հրդեհ է բռնկվել, որի հետևանքով երկու մարդ է զոհվել։ Ադրբեջանականա լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, հրդեհը բռնկվել է եռահարկ մասնավոր տան առաջին հարկում։ Դեպքի վայրի զննման ժամանակ...
17:29 23/01/2026Ձնամաքրման աշխատանքների ձախողման մեղավորները Տիգրան Ավինյանն ու Արամ Սարգսյանն են. Մեսրոպ ՄանուկյանԴուք անասնագողությամբ դարձել եք քաղաքապետ և այսօր ձեր մուռն եք հանում երևանցիներից
16:55 23/01/2026Ողբերգական ավտովթար՝ Աբովյան-Ջրվեժ ճանապարհինԱյսօր՝ հունվարի 23-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 16:10-ի սահմաններում Աբովյան-Ջրվեժ ավտոճանապարհի Արտաշատի խճուղում բախվել են «Kamaz» մակնիշի բեռնատար ու «Ford...
16:44 23/01/2026Հուսիկ աբեղա Սմբատյանը նշանակվել է Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի տեսուչՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ Հոգեշնորհ Տ. Հուսիկ աբեղա Սմբատյանը սույն թվականի հունվարի 23-ից նշանակվել է Գևորգյան հոգևոր...
15:53 23/01/2026Կարգալույծ է հռչակվել Տ. Շահե ծայրագույն վարդապետ ԱնանյանըՀունվարի 23-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ, իր դիմումի համաձայն, կարգալույծ է հռչակվել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբան...
15:41 23/01/2026Այս տեսակ բառամթերքի ընտրությունն արցախցիներիս ցավեցնելու նպատակ ունի. Արցախցին՝ Թորոսյանի գրառման մասին«Ես վստահ եմ, որ այս տեսակ բառամթերքի ընտրությունը ոչ այնքան Ալիևին շողոքորթելու, որքան արցախցիներիս ցավեցնելու նպատակ ունի»,-Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արսեն Թորոսյանի...
15:11 23/01/2026Սոչիում տղամարդը երկու երեխաներին նետել է սառը ծովը՝ չնայած նրանց ճիչերինՄի կին, որը նույնպես մայր է, նրանց մոտեցավ մանկասայլակով, որի մեջ երեխա կար
15:09 23/01/2026Ձյունը խնդիրներ է առաջացրել հանրային տրանսպորտի աշխատանքումՀաշվի առնելով եղանակային անբարենպաստ պայմանները՝ հանրային տրանսպորտի որոշ երթուղիներում հնարավոր են ուշացումներ: «Անհարմարությունների համար հայցում ենք ուղևորների ներողամտությունը»,-այս մասին...
14:55 23/01/2026Վա՜յ, հունվարի կեսին ձյուն տեղաց, խայտառակություն է. Ավինյանի անգործության արձագանքներն ու հետևանքներըՄի քանի ժամ տեղացած թույլ ձյունը Երևանում կաթվածահար է արել երթևեկությունը։ Սոցիալական ցանցերի օգտատերերը քննադատում են քաքաղային իշխանություններին ցուցաբերած անգործության՝ փողոցները չմաքրելու համար,...
14:24 23/01/2026Ղարաբաղը Ադրբեջան չէ. Արցախցու պատասխանն Արսեն Թորոսյանին«Ղարաբաղը Ադրբեջան չէ, իսկ Արցախից հեռացողը ոչ թե տեղափոխվող է, այլ բռնի կերպով հայրենազրկված անձ»,-աշխատանքի և սոցիալական հարցերի պատոնը զբաղեցնող ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանին արձագանքել է արցախցի...
13:15 23/01/2026Արտակարգ դեպք Արմավիր-Երևան ճանապարհին գտնվող թունելում. Մեքենան գլխիվայր շրջվել է, վարորդը՝ ուշաթափվելԱրմավիր-Երևան ավտոճանապարհին գտնվող թունելում տեղի է ունեցել ավտովթար։ Մեքենան գլխիվայր շրջվել է։ «Արմլուր»-ի փոխանցմամբ, նախնական տվյալներով՝ վթարված մեքենայում եղել են երկու քաղաքացի։ Վարորդի...
12:33 23/01/2026Արցախում մնացած 10 հայեր տեղափոխվել են Հայաստան«Սիրելի հայրենակիցներ, տեղեկացնում եմ, որ Ադրբեջանի Հանրապետությունում (Ղարաբաղում) մինչ այժմ բնակվող 10 հայեր և ազգությամբ ռուս մեկ ՀՀ քաղաքացի դիմել են Ադրբեջանի եւ Հայաստանի պատկան մարմիններին՝...
11:58 23/01/2026Հրազդանի կիրճի մարզական գոտու մի հատված հունվարի 28-ին փակ կլինիՀունվարի 28-ին կանցկացվի “Tricolor” Yerevan Night Run գիշերային մրցավազք` նվիրված ՀՀ բանակի կազմավորման 34-րդ տարեդարձին։ Միջոցառումը կանցկացվի Հրազդանի կիրճի մարզական գոտում՝ «Ֆլորենս» համալիրի...
10:58 23/01/2026Չորս մարզերում սպասվում է քամու ուժգնացումԻնչպես և կանխատեսվել էր, հունվարի 22-ից հանրապետության առանձին շրջաններում դիտվում է քամու ուժգնացում 15-18մ/վ արագությամբ, ինչով պայմանավորված որոշ հատվածներում դիտվում է նաև բուք։ Արդյունքում մի...
09:19 23/01/2026Հայաստանում բքի պատճաառով ճանապարհներ են փակվելՀայաստանի տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից մանրամասնում են, որ փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...

17:05 20/09/2023'Mom, take me home', says young Artsakh girlA photo of young Artsakh girl named Luse and her brief conversation with her mother, Lilit Sargsyan, have gone viral on social media.
16:23 20/09/2023Doping Space to release statement on Snoop Dogg's Yerevan showThe Doping Space company, that has organized the upcoming Yerevan concert of American rapper and actor Snoop Dogg, will release a statement on the show.
12:35 20/09/2023Number of casualties quickly rising in Artsakh amid Azeri shellingThe number of casualties are quickly growing in Artsakh (Nagorno-Karabakh) amid the ongoing heavy shelling by the Azerbaijani military, former Artsakh Ombudsman Artak Beglaryan said.
12:13 20/09/2023Azerbaijan shells Artsakh ambulance transporting victims' bodiesThe Azerbaijani military attacked an ambulance transferring the bodies of eight victims from Artsakh’s Martakert region to the capital Stepanakert early on Wednesday morning, Artsakh’s Ombudsman...
22:17 19/09/2023Artsakh says heavy fighting continues along entire contact lineHeavy fighting continued along entire line of contact in Artsakh (Nagorno-Karabakh) as of Tuesday evening, the country’s Defense Army reported.
16:22 19/09/2023Ombudsman reports civilian casualties in Artsakh in the wake of Azeri attackArtsakh Ombudsman Gegham Stepanyan has reported casualties among Armenian civilians, including children, in the wake of a full-scale Azerbaijani offensive.
11:03 19/09/2023Lifelong job faded into legendNewmag publishing house has published new biographical research of Rima Khachatryan, a renowned Armenian educator and educational innovator, whose efforts were aimed at reforming the vocational...
17:10 18/09/2023Temperatures to drop in Armenia todayShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on Monday and Thursday. Fog is possible in some areas, the national weather service reports. Rainless weather is forecast for September...
15:34 18/09/2023Upper Lars checkpoint to operate with restrictionsThe Upper Lars customs checkpoint at the Russian-Georgian border will work with temporary restrictions from September 18-24, Armenia's State Revenue Committee (SRC) said on Monday, citing the Russian...
13:34 18/09/2023Libya denies death toll of 11,300 cited by UNThe Libyan Red Crescent on Sunday denied that last week's flooding resulted in 11,300 deaths after the United Nations offered that toll, citing the rescue group, AFP reported.
21:15 17/09/2023Artsakh soldier wounded by Azerbaijani fireAn Artsakh soldier was wounded in a fresh truce violation by the Azerbaijani military on Sunday evening.
16:45 16/09/2023Showers, thunderstorms expected in some parts of ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia during the weekend and next Monday. Hail is possible in some areas, the national weather service reports. Rainless weather is forecast...
14:08 16/09/2023Artsakh's religious leader meets Baroness CoxBishop Vrtanes Abrahamyan, Primate of the Artsakh Diocese, has met with Baroness Caroline Cox, as well as members of the Christian Solidarity International (CSI), an international Christian human...
12:54 15/09/2023Fallen hero Albert Hovhannisyan would have turned 22 todayAlbert Hovhannisyan, a hero Armenian soldier who was killed in the 2020 Artsakh war, would have turned 22 today, September 15.
16:46 13/09/2023Elon Musk may have violated 'data privacy and security' at X, DOJ saysElon Musk may have violated a 2022 Federal Trade Commission order on privacy and security practices at Twitter, now known as X, the Department of Justice said in a new court filing on behalf of the...
15:01 13/09/2023'I’m still alive', says Artsakh man kidnapped by Azerbaijan68-year-old Vagif Khachatryan, an Artsakh resident kidnapped by Azerbaijani forces in late July, sent a letter to his family members on August 30, his daughter Tsovinar Khachatryan told NEWS.am on...
12:36 13/09/2023Armenian Defense Ministry reports soldier's deathAn Armenian soldier was killed in yet unknown circumstances on Tuesday, the Defense Ministry of Armenia reported.
16:33 12/09/2023Akna-Askeran road remains closed for 'aid' sent from AzerbaijanThe Akna-Askeran road remains closed by the Artsakh Armenians to prevent the entry of "humanitarian aid" cargo sent by Azerbaijan to the people of Artsakh by Red Crescent trucks.
12:06 12/09/2023Over 2,000 feared dead, thousands missing after heavy floods hit LibyaMediterranean storm Daniel caused devastating floods in Libya that broke dams and swept away entire neighborhoods in multiple coastal towns in the east of the North African nation.
11:15 12/09/2023Russian humanitarian aid reaches StepanakertA truck carrying Russian humanitarian aid for the Artsakh Republic has reached Stepanakert through the Akna (Aghdam)-Askeran road, Artsakhpress reports.