21:12 23/01/2026ԱՄՆ վիզայի դիմումի համար կեղծ փաստաթղթեր ներկայացնելն օրենքի լրջագույն խախտում է. ԱՄՆ դեսպանատունԱՄՆ Պետքարտուղարությունը կիրառում է դիմումների դիտարկման և անվտանգության ապահովման խիստ միջոցներ
20:49 23/01/2026Պետական մարմնի կողմից Եկեղեցու ներքին կյանքին միջամտելը հակասում է գործող օրենսդրությանը․ Տեր ԱրտաշեսՈսկետափի Սուրբ Սահակ-Մեսրոպ եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Արտաշես քահանա Հակոբյանի հայտարարությունը. «Սիրելի՛ հավատացյալներ, Վերջին օրերին Ոսկետափ բնակավայրի որոշ ներկայացուցիչներ տարածում են ինձ...
20:17 23/01/2026Երևանի քաղաքապետարան, երեխան որ հեռախոս չունենար ո՞նց էինք տակից դուրս գալու․ ԱնթառանյանՀաղորդավար Էրիկ Անթառանյանը գրում է․ «Այսօր 10 տարեկան տղաս դուրս է եկել Դպրոցից և իր սովորական երթուղով փորձել է ավտոբուսով հասնել պարապմունքի՝ Կոմիտասի պողոտա։ Նստել է 97 համարի ավտոբուսը, որը...
18:30 23/01/2026Ամենայն հայոց կաթողիկոսի վերաբերյալ ներկա պահին քրեական վարույթ առկա չէՀՀ գլխավոր դատախազությունից տեղեկացնում են, թե Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի վերաբերյալ քրեական վարույթ առկա չէ։ Aysor.am-ը գրավոր հարցմամբ դիմել էր դատախազություն՝ խնդրելով տրամադրել տեղեկատվություն՝ կա՞...
17:45 23/01/2026Բաքվի բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով երկու մարդ է զnhվելԲաքվի բնակելի շենքում հրդեհ է բռնկվել, որի հետևանքով երկու մարդ է զոհվել։ Ադրբեջանականա լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, հրդեհը բռնկվել է եռահարկ մասնավոր տան առաջին հարկում։ Դեպքի վայրի զննման ժամանակ...
17:29 23/01/2026Ձնամաքրման աշխատանքների ձախողման մեղավորները Տիգրան Ավինյանն ու Արամ Սարգսյանն են. Մեսրոպ ՄանուկյանԴուք անասնագողությամբ դարձել եք քաղաքապետ և այսօր ձեր մուռն եք հանում երևանցիներից
16:55 23/01/2026Ողբերգական ավտովթար՝ Աբովյան-Ջրվեժ ճանապարհինԱյսօր՝ հունվարի 23-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 16:10-ի սահմաններում Աբովյան-Ջրվեժ ավտոճանապարհի Արտաշատի խճուղում բախվել են «Kamaz» մակնիշի բեռնատար ու «Ford...
16:44 23/01/2026Հուսիկ աբեղա Սմբատյանը նշանակվել է Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի տեսուչՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ Հոգեշնորհ Տ. Հուսիկ աբեղա Սմբատյանը սույն թվականի հունվարի 23-ից նշանակվել է Գևորգյան հոգևոր...
15:53 23/01/2026Կարգալույծ է հռչակվել Տ. Շահե ծայրագույն վարդապետ ԱնանյանըՀունվարի 23-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ, իր դիմումի համաձայն, կարգալույծ է հռչակվել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբան...
15:41 23/01/2026Այս տեսակ բառամթերքի ընտրությունն արցախցիներիս ցավեցնելու նպատակ ունի. Արցախցին՝ Թորոսյանի գրառման մասին«Ես վստահ եմ, որ այս տեսակ բառամթերքի ընտրությունը ոչ այնքան Ալիևին շողոքորթելու, որքան արցախցիներիս ցավեցնելու նպատակ ունի»,-Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արսեն Թորոսյանի...
15:11 23/01/2026Սոչիում տղամարդը երկու երեխաներին նետել է սառը ծովը՝ չնայած նրանց ճիչերինՄի կին, որը նույնպես մայր է, նրանց մոտեցավ մանկասայլակով, որի մեջ երեխա կար
15:09 23/01/2026Ձյունը խնդիրներ է առաջացրել հանրային տրանսպորտի աշխատանքումՀաշվի առնելով եղանակային անբարենպաստ պայմանները՝ հանրային տրանսպորտի որոշ երթուղիներում հնարավոր են ուշացումներ: «Անհարմարությունների համար հայցում ենք ուղևորների ներողամտությունը»,-այս մասին...
14:55 23/01/2026Վա՜յ, հունվարի կեսին ձյուն տեղաց, խայտառակություն է. Ավինյանի անգործության արձագանքներն ու հետևանքներըՄի քանի ժամ տեղացած թույլ ձյունը Երևանում կաթվածահար է արել երթևեկությունը։ Սոցիալական ցանցերի օգտատերերը քննադատում են քաքաղային իշխանություններին ցուցաբերած անգործության՝ փողոցները չմաքրելու համար,...
14:24 23/01/2026Ղարաբաղը Ադրբեջան չէ. Արցախցու պատասխանն Արսեն Թորոսյանին«Ղարաբաղը Ադրբեջան չէ, իսկ Արցախից հեռացողը ոչ թե տեղափոխվող է, այլ բռնի կերպով հայրենազրկված անձ»,-աշխատանքի և սոցիալական հարցերի պատոնը զբաղեցնող ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանին արձագանքել է արցախցի...
13:15 23/01/2026Արտակարգ դեպք Արմավիր-Երևան ճանապարհին գտնվող թունելում. Մեքենան գլխիվայր շրջվել է, վարորդը՝ ուշաթափվելԱրմավիր-Երևան ավտոճանապարհին գտնվող թունելում տեղի է ունեցել ավտովթար։ Մեքենան գլխիվայր շրջվել է։ «Արմլուր»-ի փոխանցմամբ, նախնական տվյալներով՝ վթարված մեքենայում եղել են երկու քաղաքացի։ Վարորդի...
12:33 23/01/2026Արցախում մնացած 10 հայեր տեղափոխվել են Հայաստան«Սիրելի հայրենակիցներ, տեղեկացնում եմ, որ Ադրբեջանի Հանրապետությունում (Ղարաբաղում) մինչ այժմ բնակվող 10 հայեր և ազգությամբ ռուս մեկ ՀՀ քաղաքացի դիմել են Ադրբեջանի եւ Հայաստանի պատկան մարմիններին՝...
11:58 23/01/2026Հրազդանի կիրճի մարզական գոտու մի հատված հունվարի 28-ին փակ կլինիՀունվարի 28-ին կանցկացվի “Tricolor” Yerevan Night Run գիշերային մրցավազք` նվիրված ՀՀ բանակի կազմավորման 34-րդ տարեդարձին։ Միջոցառումը կանցկացվի Հրազդանի կիրճի մարզական գոտում՝ «Ֆլորենս» համալիրի...
10:58 23/01/2026Չորս մարզերում սպասվում է քամու ուժգնացումԻնչպես և կանխատեսվել էր, հունվարի 22-ից հանրապետության առանձին շրջաններում դիտվում է քամու ուժգնացում 15-18մ/վ արագությամբ, ինչով պայմանավորված որոշ հատվածներում դիտվում է նաև բուք։ Արդյունքում մի...
09:19 23/01/2026Հայաստանում բքի պատճաառով ճանապարհներ են փակվելՀայաստանի տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից մանրամասնում են, որ փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...

13:05 05/03/2025Весна пришла в Армению: когда ждать первые мартовские дожди?С сегодняшнего дня из районов Ирака на территорию Армении начинают проникать теплые воздушные массы: ближайшие 10 дней наш регион, весь Кавказ будут находиться в зоне воздействия теплых южных...
12:12 05/03/20255 марта исполняется 66 лет со дня рождения Вазгена Саргсяна«Эту страну нельзя любить только словами, это и не страна, которую рассматривают в бинокль, за камнем есть камень, за туманом – туман.
11:43 05/03/2025Гагик Суренян: В прогнозах погоды на март произошли изменения«В прогнозах на март произошли изменения», – заявил на пресс-конференции 5 марта заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
21:02 04/03/2025Автодорога Ттуджур-Навур в Армении закрыта для всех видов транспортных средств4 марта, по положению на 19:00, перевал Варденяц в Армении закрыт для проезда транспортных средств с прицепом и труднопроходим для остальных автомобилей.
20:53 04/03/2025Весна вступает в свои права: в Армении потеплеет на 10-13 градусовНа территории Армении 5-9 марта ожидается погода без осадков. Ветер северо-западный со скоростью 2-5 м/с. Днем и ночью 4-8 марта температура воздуха постепенно повысится на 10-13 градусов. В городе...
15:14 04/03/2025В Ватикане рассказали о состоянии Папы Римского после двух приступов острой дыхательной недостаточностиНочь с 3 на 4 марта прошла для Папы Франциска спокойно, «теперь он отдыхает». Об этом в утреннем коммюнике сообщил Зал печати Ватикана, информируя о здоровье Святейшего Отца. Как передает Vatican...
11:50 04/03/2025Ситуация на дорогах Армении: водителей предупредили о снегопаде в Чаренцаване, Егварде и РазданеПо положению на 10:59 вторника, 4 марта, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыты автодороги,...
11:36 04/03/2025В Австралии умер донор-рекордсмен, спасший жизни 2,4 млн детейВ Австралии умер один из самых продуктивных доноров в мире. Его плазма спасла жизнь 2,4 млн младенцев, потому что в ней был редкий иммуноглобулин (anti-D), который используют для создания особой...
17:31 03/03/2025«Не комментируем заявления властей какой-либо страны»: Аматуни – о сведениях касательно закрытия офиса МККК в Азербайджане«Наша организация, будучи нейтральной и беспристрастной, не может комментировать заявления властей какой-либо страны, включая о нас, в публичной плоскости», – сказала журналистам руководитель...
17:01 03/03/2025Архиепископ Баграт Галстанян навестил проводящую голодовку Мане ТандилянЛидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян навестил соучредителя партии «Страна для жизни» Мане Тандилян, которая на площади Свободы проводит голодовку в поддержку экс-госминистра...
16:52 03/03/2025«Ночи довольно холодные, возникают определенные проблемы»: Мане Тандилян и еще двое граждан продолжают голодовкуСоучредитель партии «Страна для жизни» Мане Тандилян уже третий день на площади Свободы в центре Еревана проводит голодовку и сидячий пикет – в качестве просьбы к незаконно удерживаемому в бакинской...
16:06 03/03/2025Акция перед зданием ереванского офиса МККК – в защиту незаконно удерживаемых в Баку армянских пленныхПеред зданием ереванского офиса Международного комитета Красного Креста (МККК) проходит акция в защиту Рубена Варданяна и других армянских пленных, незаконно удерживаемых в бакинских застенках.
14:35 03/03/2025Названы самые неудачные подарки на 8 МартаПсихолог дала рекомендации по выбору подарка на 8 Марта. По словам Дарьи Яушевой, он должен учитывать интересы женщины и вызывать у нее положительные эмоции. Подарок – это способ проявить внимание и...
13:11 03/03/2025Весна во всей красе приходит в Армению – СуренянВесна во всей красе приходит в Армению, написал заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян на своей странице в соцсети Facebook.
12:20 03/03/2025Aвтодорога Берд-Чамбарак в Армении по-прежнему закрыта для всех видов транспортных средствПо положению на утро понедельника, 3 марта, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыты автодороги,...
12:10 03/03/2025Праздники Армянской церкви: начинается Великий постНачинается период Великого поста. Он длится 40 дней, от Великой Масленицы до Вербного воскресенья. Сразу за сорокадневным постом следует ещё недельный пост – Страстная Седмица, пишет qahana.am. В...
18:00 01/03/2025В Армении завтра будет отмечаться Истинная Масленица (Бун Барекендан)В воскресенье, 2 марта, в Армении будет отмечаться Истинная Масленица (Бун Барекендан). Об этом сообщает сайт qahana.am. Барекендан дословно означает «доброе житие», «радость жизни». Так как посты...
17:17 01/03/2025Какие дороги в Армении закрыты для проезда к вечеру субботы?По положению на 15:10 субботы, 1 марта, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыты автодороги,...
16:50 01/03/2025В салоне мебели в Ереване произошел пожар1 марта в 12:44 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях поступил звонок о том, что в мебельном магазине на проспекте Исакова в Ереване вспыхнул пожар.
16:34 01/03/2025Синоптики представили прогноз погоды в Армении на первую неделю мартаДнем 1-го марта, ночью 2-го и 4-го, 3-го марта в отдельных регионах Армении ожидается снег. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении...