17:17 05/01/2026Կճոյանը թեմի փակ խմբում պարտադրում է վաղը Արարատյան հայրապետական թեմի եկեղեցիներում չընթերցել Վեհափառ Հայրապետի ուղերձըՆիկոլ Փաշինյանի կողմն անցած, տիրադավ գնահատականի արժանացած Նավասարդ Կճոյանը Արարատյան Հայրապետական թեմի քահանաների փակ խմբում պարտադրում է թեմի բոլոր եկեղեցիներում այսօրվա Ճրագալույցի Սուրբ Պատարագին...
16:54 05/01/2026Վրաստան-Հայաստան սահմանին կիլոմետրեր ձգվող հերթեր ենՎրաստան-Հայաստան սահմանին մի քանի կիլոմետր ձգվող հերթեր են։ «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, մեքենաների հերթերի երկարությունը հասնում է 5 կմ-ի։ Միջազգային C-7 մայրուղու հերթը սկսվում է Սադախլո...
16:38 05/01/2026Արագածոտնի թեմի բազմաթիվ եկեղեցիներում կմատուցվեն Սուրբ Պատարագներ ու կկատարվի Ջրօրհնեքի արարողությունՍուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առիթով Արագածոտնի թեմի նշյալ եկեղեցիներում կմատուցվեն Սուրբ Պատարագներ ու կկատարվի Ջրօրհնեքի արարողություն: «Սուրբ Ծննդյան տոնը մեր հոգևոր կյանքին վերստին...
16:12 05/01/2026Խոշոր ավտովթար՝ «Mitsubishi Outlander»-ի և դի տեղափոխող «Mitsubishi Grandis»-ի մասնակցությամբՎթարի հետևանքով 1 ուղևոր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Ճամբարակ» բժշկական կենտրոն
15:44 05/01/2026Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո հիմնարկում հիշել են դեպի եկեղեցի տանող աստիճանները մաքրելու մասինՆիկոլ Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկում հանկարծ հիշել են, որ պետք է մաքրել դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի...
15:33 05/01/2026Միշտ եղել են, կան և կլինեն ստորաքարշ մարդիկ, որոնց ուշքն ու միտքը իշխանավորներին քսմսվելն է, այդպիսին են Փաշինյանի օրակարգը սպասարկող 10 եպիսկոպոսները. Աբրահամյան«Փաշինյանը և նրա քաղաքական օրակարգը սպասարկող եպիսկոպոսները հանդես են եկել հերթական պառակտիչ հայտարարությամբ։ Միշտ եղել են, կան և կլինեն ստորաքարշ մարդիկ, որոնց ուշքն ու միտքը իշխանություններին...
15:03 05/01/2026Վնասվել է հայտնի ավիաընկերության ինքնաթիռի շարժիչի հատվածըԻնքնաթիռը դեռևս չի վերադարձվել շահագործման
14:18 05/01/2026Սրբազան Հայր, ձեր ստորագրությամբ այս փաստաթղթի տակ դուք անցել եք անդառնալիության սահմանը. Վիգեն Սոսիկյանի բաց նամակըՀՅԴ Արևմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի անդամ Վիգեն Սոսիկյանը բաց նամակ է հղել՝ ուղղված ԱՄՆ Արևմտյան Թեմի առաջնորդ Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանին.
13:38 05/01/2026Եկեղեցու կանոնակարգային հարցերը և բարենորոգումը վերպահված չեն ինքնահռչակ խորհրդի. Մայր ԱթոռԻ պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների Մայր Աթոռը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է. «Երեկ երեկոյան վարչապետի և տաս եպիսկոպոսների ստորագրած հայտարարության առնչությամբ հարկ ենք համարում...
13:30 05/01/2026Վա՜յ մեզ. Տեր Մարկոս«Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ԱՌԱՔԵԼԱՀԻՄՆ է: Սա նույնքան պարզ է, որքան, որ այն միտքը, թե՝ արևը ծագում է արևելքից և մայր մտնում արևմուտքում»,-գրում է Տեր Մարկոս քահանա Մանգասարյանը։ Նա...
13:07 05/01/2026Երևանում հունվարի 10-ին սպասվում է ձյունԵրևանում հունվարի 5-ի ցերեկը, hունվարի 5-8-ին, 9-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-ին սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի 5-ի ցերեկը, 6-8-ին, 9-ի գիշերը...
11:35 05/01/2026Առավել դատապարտելի է վարչախմբի պարագլխի սադրիչ քայլը` Սուրբ Ծննդյան օրով կեղծ «ուխտերթ» կազմակերպելու և մարդկանց իրար դեմ հանելու նպատակով. «Հայաքվե»«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը վճռականորեն դատապարտում է իշխող վարչախմբի պարագլխի և տիրադավ եպիսկոպոսների կողմից համատեղ փաստաթղթի ստորագրումը և դրանից բխող գործողությունների ծրագիրը:...
11:23 05/01/2026Դեպի ազատագրում և հաղթանակ. Բագրատ և Արշակ Սրբազանների նամակը կալանավայրից«Փառք Քեզ Աստված, փառք քեզ, Ամեն բանի համար փառք Քեզ»... Մուտք գործեցինք 2026 թվական և հայացքներս լույսով ու սրտներս հույսով, ապրումներս հավատքով և զգացումներս սիրով նշում ենք Սուրբ Ծննդյան և...
11:05 05/01/2026Հունվար ամսվա կենսաթոշակների վճարման գործընթացը մեկնարկել է2026 թվականի հունվար ամսվա կենսաթոշակների վճարման գործընթացը մեկնարկել է: Այս մասին հայտնում են Միասնական սոցիալական ծառայությունից։ «Տեղեկանցնում ենք նաև, որ կենսաթոշակների վճարման գործընթացը...
10:46 05/01/2026Գյուղացուն պատկանող մոտ 60 գլուխ ոչխարները, որոնց մի մասը հղի էին գայլերը հոշոտել ենՆա ևս հույս հայտնեց, որ ընտանիքին օգնության ձեռք կմեկնեն այս դժվարին իրավիճակում և նրանք կկարողանան նորից վերականգնել տնտեսությունը
09:42 05/01/2026Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդին. Հնարավոր է՝ դու ավելի մեծ գին վճարես, քան ՄադուրոնԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդ Դելսի Ռոդրիգեսին, որ նա կարող է «շատ մեծ գին վճարել, հավանաբար ավելի մեծ, քան Մադուրոն», եթե «չանի այն, ինչ ճիշտ է»։ Այս մասին գրում է...
09:25 05/01/2026Ինչպես են բնություն բաց թողնված Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուները զբոսնում Լոռու մարզի բնակավայրերից մեկում«Խնդրում ենք չմոտենալ, չփորձել կերակրել և չվնասել կենդանուն, ինչպես նաև չխոչընդոտել նրանց բնական տեղաշարժը»։
08:42 05/01/2026Գազալցակայանում մեքենա է այրվելԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հունվարի 4-ին, ժամը 21։26-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Ափնագյուղ գյուղի գազալցակայանի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա։ ՆԳՆ...
08:05 05/01/2026Փաշինյանի ու 10 եպիսկոպոսների հայտարարությունը10 եպիսկոպոս Նիկոլ Փաշինյանի կեցավայրում «Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու բարենորոգման» հայտարարություն են ընդունել: Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ նշելով, որ արդեն մի քանի ժամ քննարկել և...

12:00 17/01/2025Водителям рассказали о ситуации на дорогах АрменииФонд «Дорожный департамент» сообщает, что по положению на 09:00 17 января в районах Вагаршапата, Арташата, Арарата в Армении наблюдается туман, видимость – 100 метров.
15:46 16/01/2025Погода в Армении: ветер усилится до 15-18 м/сДнем 16-го и 20-го, 17-го, 18-19 января в отдельных регионах Армении ожидается небольшой снег. Ночью 18-19 и 21-го января в республике ожидается погода без осадков. Ветер северо-западный со скоростью...
15:03 16/01/2025В Ереване простились с Мгером СаакяномСегодня в церкви «Сурб Ованес» (Святого Иоанна) в ереванском районе Конд простились с погибшим в результате автокатастрофы депутатом НС от фракции «Армения», членом АРФД Мгером Саакяном.
14:54 16/01/2025Минтранс Казахстана отказался комментировать неофициальные данные по делу AZALДо публикации предварительного отчёта об авиакатастрофе самолета AZAL комиссия министерства транспорта Казахстана не будет комментировать данные из интернета, не имеющие официального источника,...
13:05 16/01/2025Армяне Бейрута потрясены: убит ливанский армянин Ваче АрсланянАрмяне Бейрута в шоке: жестоко убит ливанский армянин, активный деятель Ваче Арсланян, сообщает местное армянское издание "Аревелк".
12:45 16/01/2025Туман, снег и гололед: водителям рассказали о ситуации на дорогах АрменииСпасательная служба сообщает, что по положению на 12:30 16 января в Республике Армения есть закрытая автодорога.
12:38 16/01/2025Из-за лесных пожаров над Калифорнией поднялся токсичный серый дымВ Калифорнии ожидается ослабление ветров, раздувающих лесные пожары. Но эта передышка окажется кратковременной, предупредили синоптики. На следующей неделе снова прогнозируются «опасные погодные...
11:33 16/01/2025Индия осуществила первую стыковку в космосе, произведенную без пилотаИндия осуществила первую беспилотную стыковку в космосе, сообщает Reuters. Как передает bfm.ru, она стала четвертой страной, которая смогла успешно завершить подобную миссию. Ранее такую операцию...
11:12 16/01/2025Кейт Миддлтон посетила Королевскую больницу Марсден, где проходила лечениеПринцесса Уэльская, урожденная Кейт Миддлтон, рассказала, что у нее началась ремиссия. Она опубликовала сообщение в социальных сетях после того, как посетила Королевскую больницу Марсден, где...
17:49 15/01/2025Пожар произошел в городе Чаренцаван в Армении15-го января в 09:41 в Котайкский региональный центр кризисного управления был получен звонок о том, что вспыхнул пожар на крыше одноэтажного продуктового магазина на улице Прошяна города Чаренцаван.
17:08 15/01/2025Калифорния: из-за бушующих пожаров ввели запрет на съемки фильмов и сериаловУщерб от пожаров в Калифорнии составит не менее 250 миллиардов долларов, и цифры не окончательные. Борьба с огнем продолжается. Эвакуируют жителей Лос-Анджелеса, в том числе и элитных районов,...
15:52 15/01/2025Синоптики рассказали о погоде в Армении в ближайшие дниДнем 15-го, 16-18 января в отдельных регионах Армении ожидается небольшой снег. 15-го января в регионах Ширак, Арагацотн и Котайк ожидается туман, на дорогах – гололедица. Прогнозы синоптиков...
14:16 15/01/2025Католикос всех армян посетит Соединенные Штаты АмерикиЕго Святейшество Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин II 15 января с Патриаршим визитом отбыл в Соединенные Штаты Америки.
12:54 15/01/2025Кейт Миддлтон сообщила о наступлении ремиссии после лечения от ракаПринцесса Уэльская Кейт Миддлтон впервые объявила, что находится в состоянии ремиссии после лечения от онкологического заболевания.
11:39 15/01/2025Водителей предупредили о тумане на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что по положению на утро среды,15 января, в Республике Армения есть закрытая автодорога.
16:47 14/01/2025Мэр Глендейла Элен Асатрян рассказала о последствиях пожаров и угрозе усиливающегося ветраМэр армянонаселенного города Глендейл (США) Элен Асатрян в своем обращении в соцсетях сообщила местным жителям, что режим чрезвычайной ситуации из-за масштабных лесных пожаров сохраняется.
15:40 14/01/2025В Ереване холоднее, чем на вершине горы АрагацЗаместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян отметил, что в Ереване холоднее, чем на вершине горы Арагац.
15:30 14/01/2025Климатический коктейль в Армении: снег, ветер до 18 м/с и потепление на 7 градусовНа территории Армении днем 14-го и 19-го января, ночью 18-го января прогнозируется погода без осадков.
13:25 14/01/2025Голливуд в огне: на восстановление Лос-Анджелеса нужны десятки миллиардов долларовНа восстановление Лос-Анджелеса нужны десятки миллиардов долларов, заявил действующий президент США Джо Байден.
12:12 14/01/2025Водителям рассказали, в каких областях Армении на дорогах наблюдается туманФонд «Дорожный департамент» сообщает, что по положению на 09:00 вторника,14 января, в районах Абовяна, Арарата и Талина наблюдается туман, видимость – 50-100 метров.