17:17 05/01/2026Կճոյանը թեմի փակ խմբում պարտադրում է վաղը Արարատյան հայրապետական թեմի եկեղեցիներում չընթերցել Վեհափառ Հայրապետի ուղերձըՆիկոլ Փաշինյանի կողմն անցած, տիրադավ գնահատականի արժանացած Նավասարդ Կճոյանը Արարատյան Հայրապետական թեմի քահանաների փակ խմբում պարտադրում է թեմի բոլոր եկեղեցիներում այսօրվա Ճրագալույցի Սուրբ Պատարագին...
16:54 05/01/2026Վրաստան-Հայաստան սահմանին կիլոմետրեր ձգվող հերթեր ենՎրաստան-Հայաստան սահմանին մի քանի կիլոմետր ձգվող հերթեր են։ «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի փոխանցմամբ, մեքենաների հերթերի երկարությունը հասնում է 5 կմ-ի։ Միջազգային C-7 մայրուղու հերթը սկսվում է Սադախլո...
16:38 05/01/2026Արագածոտնի թեմի բազմաթիվ եկեղեցիներում կմատուցվեն Սուրբ Պատարագներ ու կկատարվի Ջրօրհնեքի արարողությունՍուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առիթով Արագածոտնի թեմի նշյալ եկեղեցիներում կմատուցվեն Սուրբ Պատարագներ ու կկատարվի Ջրօրհնեքի արարողություն: «Սուրբ Ծննդյան տոնը մեր հոգևոր կյանքին վերստին...
16:12 05/01/2026Խոշոր ավտովթար՝ «Mitsubishi Outlander»-ի և դի տեղափոխող «Mitsubishi Grandis»-ի մասնակցությամբՎթարի հետևանքով 1 ուղևոր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Ճամբարակ» բժշկական կենտրոն
15:44 05/01/2026Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո հիմնարկում հիշել են դեպի եկեղեցի տանող աստիճանները մաքրելու մասինՆիկոլ Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկում հանկարծ հիշել են, որ պետք է մաքրել դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի...
15:33 05/01/2026Միշտ եղել են, կան և կլինեն ստորաքարշ մարդիկ, որոնց ուշքն ու միտքը իշխանավորներին քսմսվելն է, այդպիսին են Փաշինյանի օրակարգը սպասարկող 10 եպիսկոպոսները. Աբրահամյան«Փաշինյանը և նրա քաղաքական օրակարգը սպասարկող եպիսկոպոսները հանդես են եկել հերթական պառակտիչ հայտարարությամբ։ Միշտ եղել են, կան և կլինեն ստորաքարշ մարդիկ, որոնց ուշքն ու միտքը իշխանություններին...
15:03 05/01/2026Վնասվել է հայտնի ավիաընկերության ինքնաթիռի շարժիչի հատվածըԻնքնաթիռը դեռևս չի վերադարձվել շահագործման
14:18 05/01/2026Սրբազան Հայր, ձեր ստորագրությամբ այս փաստաթղթի տակ դուք անցել եք անդառնալիության սահմանը. Վիգեն Սոսիկյանի բաց նամակըՀՅԴ Արևմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի անդամ Վիգեն Սոսիկյանը բաց նամակ է հղել՝ ուղղված ԱՄՆ Արևմտյան Թեմի առաջնորդ Հովնան արքեպիսկոպոս Տերտերյանին.
13:38 05/01/2026Եկեղեցու կանոնակարգային հարցերը և բարենորոգումը վերպահված չեն ինքնահռչակ խորհրդի. Մայր ԱթոռԻ պատասխան լրատվամիջոցների հարցումների Մայր Աթոռը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է. «Երեկ երեկոյան վարչապետի և տաս եպիսկոպոսների ստորագրած հայտարարության առնչությամբ հարկ ենք համարում...
13:30 05/01/2026Վա՜յ մեզ. Տեր Մարկոս«Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին ԱՌԱՔԵԼԱՀԻՄՆ է: Սա նույնքան պարզ է, որքան, որ այն միտքը, թե՝ արևը ծագում է արևելքից և մայր մտնում արևմուտքում»,-գրում է Տեր Մարկոս քահանա Մանգասարյանը։ Նա...
13:07 05/01/2026Երևանում հունվարի 10-ին սպասվում է ձյունԵրևանում հունվարի 5-ի ցերեկը, hունվարի 5-8-ին, 9-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-ին սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի 5-ի ցերեկը, 6-8-ին, 9-ի գիշերը...
11:35 05/01/2026Առավել դատապարտելի է վարչախմբի պարագլխի սադրիչ քայլը` Սուրբ Ծննդյան օրով կեղծ «ուխտերթ» կազմակերպելու և մարդկանց իրար դեմ հանելու նպատակով. «Հայաքվե»«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը վճռականորեն դատապարտում է իշխող վարչախմբի պարագլխի և տիրադավ եպիսկոպոսների կողմից համատեղ փաստաթղթի ստորագրումը և դրանից բխող գործողությունների ծրագիրը:...
11:23 05/01/2026Դեպի ազատագրում և հաղթանակ. Բագրատ և Արշակ Սրբազանների նամակը կալանավայրից«Փառք Քեզ Աստված, փառք քեզ, Ամեն բանի համար փառք Քեզ»... Մուտք գործեցինք 2026 թվական և հայացքներս լույսով ու սրտներս հույսով, ապրումներս հավատքով և զգացումներս սիրով նշում ենք Սուրբ Ծննդյան և...
11:05 05/01/2026Հունվար ամսվա կենսաթոշակների վճարման գործընթացը մեկնարկել է2026 թվականի հունվար ամսվա կենսաթոշակների վճարման գործընթացը մեկնարկել է: Այս մասին հայտնում են Միասնական սոցիալական ծառայությունից։ «Տեղեկանցնում ենք նաև, որ կենսաթոշակների վճարման գործընթացը...
10:46 05/01/2026Գյուղացուն պատկանող մոտ 60 գլուխ ոչխարները, որոնց մի մասը հղի էին գայլերը հոշոտել ենՆա ևս հույս հայտնեց, որ ընտանիքին օգնության ձեռք կմեկնեն այս դժվարին իրավիճակում և նրանք կկարողանան նորից վերականգնել տնտեսությունը
09:42 05/01/2026Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդին. Հնարավոր է՝ դու ավելի մեծ գին վճարես, քան ՄադուրոնԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդ Դելսի Ռոդրիգեսին, որ նա կարող է «շատ մեծ գին վճարել, հավանաբար ավելի մեծ, քան Մադուրոն», եթե «չանի այն, ինչ ճիշտ է»։ Այս մասին գրում է...
09:25 05/01/2026Ինչպես են բնություն բաց թողնված Կովկասյան ազնվացեղ եղջերուները զբոսնում Լոռու մարզի բնակավայրերից մեկում«Խնդրում ենք չմոտենալ, չփորձել կերակրել և չվնասել կենդանուն, ինչպես նաև չխոչընդոտել նրանց բնական տեղաշարժը»։
08:42 05/01/2026Գազալցակայանում մեքենա է այրվելԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հունվարի 4-ին, ժամը 21։26-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Ափնագյուղ գյուղի գազալցակայանի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա։ ՆԳՆ...
08:05 05/01/2026Փաշինյանի ու 10 եպիսկոպոսների հայտարարությունը10 եպիսկոպոս Նիկոլ Փաշինյանի կեցավայրում «Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու բարենորոգման» հայտարարություն են ընդունել: Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ նշելով, որ արդեն մի քանի ժամ քննարկել և...

15:15 16/05/2023Seyran Ohanyan's wife invites supporters to meetingRuzanna Khachatryan, the spouse of opposition Hayastan faction MP and former defense minister Seyran Ohanyan, has invited her supporters to a meeting.
13:55 16/05/2023Elon Musk says George Soros 'hates humanity'Elon Musk on Monday bizarrely compared George Soros to the "X-Men" mutant Magneto, claiming without substantiation that the billionaire "hates humanity." His tweet on Monday, which offered no context...
12:15 16/05/2023May 16 marks International Day of Living Together in PeaceThe International Day of Living in Peace is observed annually around the world on 16 May. The UN General-Assembly, in its resolution 72/130, declared 16 May the International Day of Living Together...
11:15 16/05/2023Convivial Reunion marks 20th anniversary of Yerevan Brandy Company's Berd branchAlong with branches located in Ararat and Armavir regions, Yerevan Brandy Company has another one in the city of Berd, Tavush region.
17:06 13/05/2023Wet snow, fog forecast for some parts of ArmeniaRain and thunderstorms are expected to persist in Armenia’s regions for the next few days. Wet snow is forecast for some mountainous regions on Monday. Hail and fog is also possible in some parts of...
13:33 13/05/2023NASA ends Lunar Flashlight missioNASA has given up on the planned moon mission of its tiny Lunar Flashlight cubesat, which aimed to hunt for water ice in shadowy craters near the moon's south pole, Space.com reports.
12:36 13/05/2023Survey reveals key problems in YerevanIn the run-up to the Yerevan mayoral elections, Panorama.am conducted a survey among residents of the Armenian capital to reveal the key problems facing the city.
11:35 13/05/2023Armenian soldiers wounded in Azeri attacks out of dangerThe Armenian troops wounded in Azerbaijani attacks on Friday are all out of danger, Armenia’s Defense Ministry said.
16:30 12/05/2023Armenian Patriarchate of Jerusalem vows to protect interests of Armenian Church, communityThe Armenian Patriarchate of Jerusalem expresses its deep concern about the decision of Jordan and Palestine to suspend their recognition of Patriarch Nourhan Manougian.
15:46 12/05/2023Armenian soldiers wounded in Azeri drone attack out of dangerThe two Armenian soldiers injured in an Azerbaijani drone strike on Friday morning are out of danger, Armenia’s Defense Ministry reported.
12:36 12/05/2023Armenian defense minister visits wounded soldiers in hospitalArmenian Defense Minister Suren Papikyan on Friday visited the recently wounded servicemen receiving medical care in a military hospital in Yerevan, his ministry reported.
11:10 12/05/2023Two Armenian soldiers wounded in Azerbaijani drone attackTwo Armenian soldiers were injured in an Azerbaijani drone strike on Friday morning, Armenia’s Defense Ministry said.
17:00 11/05/2023Temperatures to drop over the weekendRain and thunderstorms are expected to persist in Armenia’s regions for the next few days. Hail is also possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of up to 20 m/s...
16:15 11/05/2023One injured as van carrying oxygen tanks explodes in Milan;A van that was transporting oxygen tanks to a nearby medical facility exploded in the center of the Italian city of Milan on Thursday, forcing the evacuation of a school and residential apartment...
11:01 11/05/2023Azerbaijan shells Armenian border positions; 4 soldiers woundedFour Armenian soldiers were wounded in a fresh Azerbaijani attack on Armenian border positions early on Thursday.
17:00 10/05/2023Rain, thunderstorms to persist in next few daysRain and thunderstorms are expected to persist in Armenia’s regions for the next few days. Hail is also possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of up to 20 m/s...
15:06 10/05/2023Tributes paid to fallen hero Vahagn Asatryan in YerablurTributes were paid to hero commander Vahagn Asatryan, who was killed in the 2020 Artsakh war, in Yerevan’s Yerablur Military Pantheon on May 9 celebrated as Victory Day in Armenia, the country's...
11:00 10/05/2023Musk says Twitter will get audio, video callsTwitter boss Elon Musk on Tuesday put out word that audio and video calls are coming to the platform, AFP reported.
16:03 09/05/2023Rain, thunder in the forecastRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia till Friday to grip most regions over the weekend.
15:36 09/05/2023'Immortal Regiment' march held in YerevanThe "Immortal Regiment" held a march in the Armenian capital of Yerevan on 9 May, Victory Day commemorating the Soviet victory over Nazi Germany in World War II.